Commissie Domburg accepteert ontslag directielid school Leden houtbond gaan met eigen lijst verkiezingen Oostburg in Provincie moet 'full speed' werken aan oeververbinding PZC/ streek OUDERENBOND SCHRIJFT GEMEENTE: Scholieren brengen toneelstuk en musical in de schouwburg Nieuwe cursussen van Kunstzinnige Vorming Vlissingen I RPCZ ONDERZOEKT PROBLEMEN GROTE AVONDEN SCHOLENGEMEENSCHAP Koploper verloor twee keer in overgangsklas zaalvoetbal Zaalvoetbal Goes heeft nieuwe koploper GROTENDEELS DOUBLURE VAN PVDA CDA-fractieleider De Vries spreekt vrijdag in Kapelle Dom SGP/RPF/GPV in Middelburg rekent op zetel winst GEDEPUTEERDE BARBE VOOR Voorlichting over 1 voeding voor ouderen in 's-Gravenpolder gevonden MIDDELBURG Gevonden voorwerpen VEERE Middag over groepswonen voor ouderen VLISSINGEN VERKIEZINGEN 19 maart gemeenteraden Verkeersaders Middelburg gevaarlijk voor ouderen MIDDELBURG - Middelburg is op drie doorgaande routes onveilig voor overstekende ouderen. Het gaat om het stuk Oosterscheldestraat tussen Sloe- en Maasstraat, de kruising Langevielebuitenbrug/Langevieleweg/Langevielesingel en Vlissingsesingel en het kruispunt Molenwater/Koepoort/Koepoortlaan en Nieuw Oostersestraat. Dit schrijft de plaatselijke afdeling van de Protestants Christelijke Ouderenbond in Nederland aan het gemeentebe stuur. ..Wij ouderen zijn niet zo astrant om door demonstreren of kabaal maken voor onze rechten en in dit geval onze verkeersveiligheid op te komen", al dus de brief, een reactie op twee recente ongevallen. Volgens de PCOB gaat het om een ,,zeer bescheiden en redelijk verzoek" en hoeft de aanleg van veilige voetgangersoversteek plaatsen „niet eens zoveel geld te kosten". Steen des aanstoots in de Ooster scheldestraat is het stukje tussen Sloe- en Maasstraat met bushaltes VLISSINGEN - Het instituut Kunst zinnige Vorming Vlissingen begint de derde week van februari een aantal cursussen van tien lessen: fotografie, keramiek, bloemsierkunst en yoga. In de cursus fotografie komt de moderne vormgeving aan de orde in het maken van portretten en stillevens. De cur sus keramiek richt zich op de basis technieken van het handvormen met klei en de cursus bloemsierkunst voor beginners schenkt onder meer aan dacht aan het leren van kleurencom binaties. De cursus yoga tenslotte biedt de mogelijkheid om met ver schillende vormen van bewegen en ontspannen bezig te zijn. De cursus sen fotografie, yoga en bloemsier kunst kunnen worden gevokgd in het wijkgebouw Middenhof in Oost-Sou burg en de cursussen keramiek en bloemsierkunst in het KVV-gebouw in Vlissingen. 'S-GRAVENPOLDER De afdeling Borsele van de Protestants Christelij ke Ouderenbond PCOB houdt samen met de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en de Stichting Welzijn voor ouderen Borsele een voorlich tingsmiddag in het Dorpshuis aan de Poelvoordestraat te 's Gravenpolder. Het onderwerp voor deze middag is 'gezonde voeding ter voorkoming van ouderdomskwalen'. De heer P. Luyen- dijk uit Kloetinge zal het thema toe lichten. De voorlichtingsmiddag voor I 50 plussers duurt van 15 tot 17 uur. voor de lijnen 56 en 60. Ouderen die in de flats aan Oosterschelde- en Maas straat wonen moeten deze route regel- VLISSINGEN Bij de gemeentepoli tie te Vlissingen zijn in de periode van 23 tot 30 januari de volgende voorwer pen aangegeven: 3 bollen wol, heren paraplu, rood/wit vaantje, witte da mesmuts, zwart/wit/blauwe hand schoen, donkerbruine herenhand schoen, ijsmuts, zwarte herenporte monnee, lichtbruine herenportemon nee, Adidasschoen, ketting met twee hangertjes, bruin etui met sleutels, 2 sleutels aan geel label, Volvosleutels, bos sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn de volgende dieren aangegeven: Cy pers met witte huiskat, rooie kater en een wit met grijze kater. matig kruisen als ze boodschappen willen doen of gebruik maken van het openbaar vervoer. Datzelfde gebeurt als ze met de bus terugkomen uit de stad. Het gaat hier volgens de PCOB om een „zeer druk bereden verkeersa der". Voetgangers uit Zanddorp/Breeweg/ Koudekerkseweg en aangrenzende straten zijn om het stadscentrum te bereiken genoodzaakt de kruising Langevielebuitenbrug over te steken. „Van vier kanten komt het verkeer hier op hen af, zodat het steeds weer een zeer hachelijke situatie oplevert, zeker voor wat minder goed ter been en daardoor wat langzamere oudere voetgangers", schrijft de organisatie. Nogal wat voetgangers nemen dat risco niet meer en wijken uit naar het -niet minder gevaarlijke- linkertrot toir van de Langevielebuitenbrug, waar ze aan het eind een druk fiets/ DOMBURG - De commissie algemene en bestuurlijke zaken van de gemeen te Domburg stelde zich dinsdag una niem achter het voorstel van b en w om mevrouw S. P. de Reu-de Pagter op haar eigen verzoek per 1 augustus van dit jaar ontslag te verlenen als lid van de driehoofdige directie van de openbare basisschool De Golfslag in Domburg. Reden voor de ontslagaanvraag is het gebrekkige functioneren van het di rectieteam dat sinds het begin van dit schooljaar leiding geeft aan De Golf slag. Op een vraag van de heer J. C. Paardekooper, die namens de raads fractie van de Christelijke Groepering in de commissie zit, hoe het staat met de samenwerking tussen de beide andere directeuren antwoordde bur gemeester P. A. D. H. Diepenhorst dat daar in dit stadium nog niets over te zeggen valt. Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) heeft pas opdracht gekregen om een onderzoek naar de problemen binnen de school te doen. Eerst komt er een inventarisatie van de moeilijkheden. De volgende fase is dat de 'gespecialiseerde conflictoplos- MIDDELBURG - „Werkelijk Eduard jouw gevoel voor kunst is beneden alle peil." Het giechelende meisje van daarnet is op het toneel veranderd in een ware kasteel- vróuwe. Met vernietigende blikken kijkt ze naar Eduard die achter een statig bureau neerzijgt. Met forse stem dient hij haar van repliek, blosjes van inspanning op de wan gen. Vanavond (woensdag) houdt de leerlingenvereniging Schim van de Christeijke Scholengemeen schap Walcheren in de Middelburg se Schouwburg weer de eerste van de jaarlijks terugkerende drie gro te avonden. Eduard en zijn kasteelvrouwe spe len mee in het toneelstuk 'Het spook van Cambrook Castle', het eerste programma-onderdeel van de avond. De generale repetities zijn dinsdagmiddag in volle gang. Regisseur/docent Dick Zwitser spreekt zijn 10 spelers vanaf het podium van de Schouwburg voor üe repetitie moed in. Op de achter grond slaan de decorbouwers de laatste spijkers in de omvangrijke huiskamerpanelen. „Nu kan ik niet veel meer doen dan proberen het enthousiasme erin te houden en zorgen dat ze niet door zenuwen overmand worden", zegt Zwitser. „Ze moeten in zichzelf blijven gelo ven. Maar ze zijn erg gemotiveerd en dat weegt wel op tegen hun onervarenheid op het toneel". Het spook van Cambrook Castle is een bestaand toneelstuk een thril ler, geschreven door P.J.Dorre boom. De gebeurtenissen spelen zich af op een Engels kasteel rond een schrijver, zijn secretarrese en een verdwenerf manuscript. De di verse gasten en familieleden van de kasteelvrouwe zorgen voor een aan tal duistere ontwikkelingen maar het stuk heeft een happy end. Het tweede onderdeel van het pro gramma is de musical ,Het zwarte gat'. Dat zwarte gat, van waaruit de spelers het toneel opkomen, staat centraal in de musical. Het is een symbool van de leegte die sommige mensen in hun leven er varen maar ook van de onverklaar bare en soms angstwekkende din gen die tussen hemel en aarde gebeuren kunnen. De musical heeft drie bedrijven. Het eerste gaat over tv-verslaving, het tweede over de Bhagwanbeweging en het derde over popidolen. De teksten zijn geschreven door docen te Jopie de Klerk en de muziek is van docent Rieks Veenker. De grote avonden beginnen op don derdag en vrijdag om 20.00 uur en vanavond om 19.30 uur. Voor vrij dagavond zijn alle kaarten al uitver kocht. Na de voorstellingen zal er vanavond (woensdag) en donderdag een disco gehouden worden en op vrijdag treedt de Walcherse Jazz band Swingghroom op. voetpad moeten kruisen om bij een oversteekplaats te komen. Bezorgd maakt de PCOB zich tenslot te om de kruising Molenwater, die moet worden 'genomen' door bewo ners van het bejaardencomplex Bas- tion/Nieuwoostersestraat op hun tocht naar de bushalte. „Een levens gevaarlijk karwei", vindt hun bond, daarbij ook denkend aan bewoners van Veerse- en Noordsingel, aange wezen op dezelfde route. Wie met de bus uit het stadscentrum terugkomt loopt nog erger risico's. Dan moeten namelijk de twee rijbanen naast de Koepoort worden overgestoken. sers' van het RPCZ de narigheden uit de wereld helpen voor de aanvang van het volgende schooljaar. De commissie adviseerde - ook con form het voorstel van b en w - om de surfcorridor voor het badstrand van Oostkapelle met een strook van vijf tig meter in westelijke richting uit te breiden. Daarmee wordt maar ge deeltelijk tegemoet gekomen aan de wensen van een groep surfers uit Oostkapelle en Middelburg, die al jaren vanaf dit strand met hun plank in zee gaan. Zij willen verplaatsing van de*corridor naar een gunstiger gelegen strandge- deelte dat goed te bereiken is met hun surfplanken en toebehoren. Alleen de heer Paardekooper vond dat aan dat verzoek van de surfers tegemoetgeko men moet worden. Hij bleef echter het antwoord op de vraag van de burge meester, wie dan wel de ruim 2000 gulden, die de verplaatsing kost moet gaan betalen, schuldig. De surfers, die hun belangen tijdens de commissievergadering kwamen bepleiten, zijn uiterst ontevreden met de nu voorgestelde oplossing, omdat deze nauwelijks enige verbetering voor hen inhoudt. Een scène uit de thriller 'Het spook van Cambrook Castle' door leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap in Middelburg. MIDDELBURG/VLISSINGEN Blauw Wit/De Pantalon kreeg vorige week twee keer een nederlaag te incasseren. De koploper kreeg eerst met 6-3 klop van WB Grent en verloor vervolgens met 2-1 van Dauwendae- le. De blauwwitten blijven overigens nog aan de leiding met drie punten voorsprong op Jong Ambon dat een goede tweede plaats inneemt. Amgas speelde twee keer gelijk: tegen Wolter Dros met 3-3 en bij Uiterton werd het 2-2. Uiterton had eerder al met 6-0 verloren van FC Dauwendae- le. Middelburg I zegevierde met 7-1 over Wolter Dros en RPM bleef met 8-4 de betere ploeg in de strijd tegen DZV. De stand in de overgangsklas is: 1 Blauw Wit/De Pantalon 14-22, 2 Jong Ambon 13-19, 3 Dauwendaele 14-16, 4 Amgas 15-16, 5 RPM 14-15, 6 Middel burg 13-15, 7 WB Grent 12-14, 8 Wolter Dros 11-7, 9 DZV 13-4, 10 Uiterton 13-4. Het wedstrijdprogramma is: woens dagavond (vandaag) Vlissingen, sporthal Baskensburg: 19.10 uur, Ui terton-Middelburg I. MIDDELBURG - In de periode van 15 t/m 31 januari zijn bij de gemeentepo litie in Middelburg de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Bankbiljet; gouden armband met inscrip tie; zilveren bedelarmband; goudkleurige oorbel met witte steen; hangertje, gouden kruisje; gouden ring met zwarte steen; goud(kleurig) rond hangertje) plastic tas met wit sportshirt, oranje/witte sportbroek en 2 paar witte sportschoenen; chauffeur sportefeuille. inhoud geld: turkooiskleurige portemonnee; donkerbruine portemonnee/ sleuteletui. inhoud geld; paarse damespor temonnee. inhoud kleingeld; koevoet, groen/zwart; wit wollen kindermutsje; wiel dop; lichtblauwe metallic bromfietshelm; complete bridgekist, inhoud boeken, kaar ten, borden tas met papieren; speciekuip; beugelslot; hondenpenning; nieuwe inge pakte paraplu; quartzhorloge. chroom bandje, blauw klokje; herenhorloge met halve band; horloge, goud/zilverkleurig, witte wijzerplaat: quartzhorloge. zwarte wijzerplaat, chroom bandje; pennezakje, grijs; handschoenen; zwarte herenschoen, maat 40; leesbril, halve glazen, bruin mon tuur; sleutels. Dieren; gele kanarie. Op 20 januari zijn bij de gemeentepo litie de volgende, in Trefcenter gevon den, voorwerpen gedeponeerd:! Handschoenen; rode sjaal; grijze sjaal met bordeaurode en zwarte strepen; witte kin derdas; donkerblauw/wit/rood/grijs ge streepte sjaal; blauw kindertasje, met af beelding Mickey Mouse; groene canvas boodschappentas; blauw/grijs gestreepte nylon boodschappentas; 1 paar donker blauwe kinderveterschoenen; linker blauw kinderschoentje; speelgoedhaasje, zelfge maakt; oorbel, goud(kleurig) met witte steen; donkerbruin sleuteletui, inhoud geld; paarse damesportemonnee, inhoud geld. Op 30 januari zijn de volgende, in de Zeeuwse Bibliotheek gevonden, voor werpen gedeponeerd: Foto's, boeken, witte linnen tas met naam in gele letters; Schots geruite das; beige ribfluwelen pet; bruin stoffen tasje; spin. VEERE - Ouderen uit Veere en omge ving kunnen woensdag 12 februari kennismaken met het fenomeen, groepswonen voor ouderen'. Dat ge beurt aan de hand van een videofilm van een halfuur over het project 'Hof Popkensburg' in Sint Laurens, een voormalige boerderij, die geschikt wordt gemaakt voor een groep oude ren. De heer Riemens, één van de toekomstige bewoners, vertelt iets over het project. De bijeenkomst over groepswonen wordt georganiseerd door de commis sie welzijn ouderen Veere. is in het verenigingsgebouw en begint om 15 uur. Zaalvoetbaltoernooi - In de sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt dinsdag 11 februari het vierde Swanenburgh-zaalvoetbal toernooi gehouden. De deelnemende scholen zijn de rijksscholengemeenschap Scheldemond, de Prins Willem-Ale- xander Mavo, de Sint Paulus-mavo, de MTS en de scholengemeenschap Swanenburgh. Als scheidsrechters treden op de heren Bos en Schot. Er wordt gespeeld in twee poules: de A-poule is bestemd voor leerlingen van 12 tot en met 14 jaar en de B-poule voor leerlingen van 15 tot en met 18 jaar. De eerste wedstrijd be gint om 8.30 uur en om 15.30 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. De levensgevaarlijke Oosterscheldestraat in Middelburgeen verkeersader die voor veel ouderen halsbrekende problemen oplevert. Op de achtergrond zijn de bejaardenflats te zien. GOES De koploper in de eerste klas van het zaalvoetbal in het rayon Goes, Bon Appetit, heeft een punt verspeeld door 4-4 gelijk te spelen tegen Bussel Boys. Nieuwe koploper is Feesthuis Goes 1, dat met 9-2 won van voetbalvereniging Goes. 's-Heer Arendskerke blijft winnen, nu weer van PVAKF 1 met 6-3. Sportver eniging Kats won met 9-1 van VVGD 1. Kloetinge 1 maakte haar hoge klassering waar door met 8-1 van De Jager Tolhoek 1 te winnen. SSV 1 tenslotte, verloor met 9-2 van Kloetin ge 2. De stand: Feesthuis Goes 1 16-27, Bon Appetit 17-26, Kloetinge 1 16-22, 's-H. Arendskerke 17-22, Kloetinge 2 17-19, PVAKF 1 16-18. Bussel Boys 1 16-18, v.v. Goes 1 16-16, s.v. Kats 16-12, De Jager Tolhoek 1 16-7, SSV 1 16-7, WGP 1 17-2. Burgerlijke stand MIDDELBURG Geboren: Cindy, dv H. Schout en A. M. Janisse: Ronnie, zv C. J. A. Jacobs en J. C. Pleijte; Roy, zv G. C. Alting en I. S. de Bree: Marinus J. zv J. de Jonge en A. S. Wesdorp. Ondertrouwd: P. C. van Maaren, 39 jr. en B. J. A. van den Berge, 34 jr.; M. Phaff, 25 jr. en J. K. Schiettekatte, 29 jr.; J. P. de Klerk, 25 jr. en M. A. Goedhart. 23 jr.; H. O. Postma, 35 jr. en M. Kaijser, 35 jr.; P. Dekker, 26 jr. en L. Dekker, 27 jr. Getrouwd: L. A. Smit, 35 jr. en C. L. Davidse, 30 jr.; W. B. P. Lamaker, 28 jr. en P. J. Fabriek, 27 jr.; F. Brouwer, 31 jr. en I. A. Petiet, 23 jr.; H. M. E. Knol, 22 jr. en H. M. M. van Vliet. 29 jr. Overleden: J. A. Jongepier, 63 jr. ev J. van Dijk; M. C. Verhulst, 49 jr.; A. Proost, 45 jr. ev C. F. J. Meijer; C. Wattel, 90 jr.; H. Mommaas, 74 jr. ev A. E. Smit; J. Kooi, 72 jr. ev P. Bol: J. C, van Loocke, 76 jr.M. L. E. J. Debra, 82 jr.; J. Colijn, 89 jr. ev M. C. de Vries; O. H. E. Kloevekom, 79 jr.; L. Riemens, 86 jr.; G. J. H. van Haren. 76 jr.; W. A. Marcusse, 86 jr.; J. Ekke bus, 58 jr.; J. Lorier, 58 jr.; W. J. de la Houssaije, 85 jr. VLISSINGEN Geboren: Timme L. J. Kwast; Johan nes M. Simons; Evelien J. L. Plasman; Iris Chr. D. Schrijver; Christel Scherp; Sandra L. Potappel; Simon Hame link; Lara A. Wassink; Peggy S. Sie gers; Cynthia R. Dijk; Sjoerd Alewijn- se; Chris Woudstra; Istvan Bakx; Jus- 'tin H. Ellen. Getrouwd: F. Moes, 25 jr. en E. O. Davidse, 21 jr.; P. Zoutman, 28 jr. en M. T. Beets, 22 jr.; R. C. Holslag, 27 jr. en C. C. Chr. Giese, 24 jr.; A. A. L. P. Hertogh, 28 jr. en Th. van Sluijs, 23 jr. Overleden: P. Steketee geb. Puijpe, 96 jr.; L. Kasse geb. Wondergem, 73 jr.; D. Latumeten, 80 jr.; P. F. Rozenberg, 82 jr.; A. P. Wladzinski geb. van Dijke, 59 jr.; M. A. van de Ven geb. Vuijk, 65 jrj M. M. van der Schraaf geb. Siereveld, 88 jr.; E. F. Hokke, 65 jr.; C. C. C. van Rijssel, 92 jr.; J. van Eenennaam geb. van Eenennaam, 91 jr.; M. J. Roeland geb. Louweret, 78 jr.; C. M. van der Harst, 94 jr.; C. A. M. H. Kortenbout, 95 jr.; W. Bosch geb. Poppe, 98 jr.; Th, J. J. van der Meer, 41 jr.; A. de Graaf, 53 jr.; L. J. Dieleman, 68 jr.; H. Boom er, 83 jr.; H. G. Daalhuizen, 72 jr.; J. Wisse geb. Pieterse, 83 jr.; D. J. J. Winkel geb. du Pon, 64 jr.; W. P. Sterzenbach, 80 jr.; W. C. Brasser, 83 jr.; W. J. P. Vonk, 77 jr.; N. van Meerendonk geb. van de Wege, 75 jr.; A. Visser geb. Florusse, 81 jr. OOSTBURG Een nieuwe partij in Oostburg: 'Kiezen voor nieuwe kansen'. De lijst kan grotendeels als doublure van de PvdA worden beschouwd. Alleen met dat ver schil dat de kandidaten vrijwel allemaal lid zijn van de Bouw- en Houtbond FNV. Ongenoegen over het feit dat geen van de bondsleden op een verkiesbare plaats op de PvdA-kandidatenlijst werd geko zen deed de FNV'ers besluiten met een zelfstandige lijst de verkiezin gen in te gaan. Lijsttrekker P. Pielaat, secretaris penningmeester van de Bouw- en Houtbond afdeling' Cadzand. ont kent dat er sprake is van een af scheiding van de PvdA. Het socia listisch partijprogramma wordt gro tendeels onderschreven en hij is ook bereid daar binnen de gemeente raad steun aan te geven. „Onze enige eis was dat er een vertegen woordiger van onze bond een plaats bij de eerste negen kandidaten op de PvdA-lijst zou krijgen. Dat werd niet toegestaan de ledenvergade ring zette mij op een zeventiende plaats. Dat wordt vrij algemeen als een stopgat beschouwd en daar had ik geen zin in. Dus proberen we op deze manier een zetel te halen". Pielaat heeft het lidmaatschap van de PvdA opgezegd. „Met pijn in het hart", zegt hij, „maar een PvdA-lid mag niet met een zelfstandige lijst aan de verkiezingen meedoen". Hij KAPELLE Het CDA-Zeeland opent vrijdag de verkiezingscam pagne met een openbare vergade ring in 'De Vroone' in Kapelle. Bij deze gelegenheid zal de voorzitter van de CD A-kamerfractie, dr B. de Vries, een toespraak houden over het regeringsbeleid en het aandeel van het CDA daarin. Ook de decen tralisatie van het bestuur en de toekomstige rol van de lokale over heden daarbij komen aan de orde. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. verwacht minstens één raadszetel te kunnen bemachtigen. Die ver wachting is gebaseerd op het aantal van zeshonderd bondsleden in de gemeente Oostburg. De lijsttrekker hoopt dat die leden (met aanhang) als een collectief stemmen, want dan ligt zelfs een tweede zetel bin nen bereik. De oprichting van de nieuwe lijst staat formeel los van de bondsacti- viteiten. Immers, de vakbeweging mag zich officieel niet op het politie ke vlak begeven. Indirect ligt er wat Pielaat betreft een duidelijke link: „Sinds de gemeentelijke herinde ling in 1970 heeft de Bouw- en Houtbond nooit een vertegenwoor diger in de raad gehad. Terwijl je een maatschappelijke groepering van zeshonderd mensen toch de moeite waard mag noemen". Tij dens een rayonvergadering van de bond eind januari werden zes kandi daten gekozen. Behalve Pielaat zijn dat: F. Ploegaert mevrouw L. van der Lijke-Simpelaar, C. de Smit, H. Bekooij en P. Pleijte. PvdA-wethouder tevens lijsttrekker J. Vergouwe wilde dinsdag nog niet reageren op de nieuwe lijst, die zich op hetzelfde kiezerspubliek richt. Fractieleider J. de Vries was in eerste instantie verbaasd, maar wil de wel een voorzichtige reactie kwijt. „Natuurlijk vrij dom wat er gebeurt. Voor ons is het inderdaad niet zo leuk. Want ga maar na, het zal ons zeker stemmen schelen. Ik zie niet dat die nieuwe lijst een zetel haalt, maar elke stem telt mee, zeker als het op de verdeling van restzetels aankomt". De PvdA is momenteel met vijf zetels de grootste partij in de Oost- burgse raad. De nieuwe groepering zal als 'Lijst 5' de verkiezingen ingaan. Even leek het erop dat de socialis ten ter linker zijde nog meer concur rentie te duchten zouden krijgen. Een lijstcombinatie van PSP en CPN meldde zich onder de naam Links Perspectief aanvankelijk voor de verkiezingen aan. Bij nader inzien blijken er onvoldoende kan didaten voorradig om een echte lijst te vormen. Zoals gemeld zou de PPR-afdeling nog worden bena derd, maar het bestuur van die partij had al laten weten geen heil te zien in samenwerking. Gisteren, de laatste dag van de kandidaats stelling, trok Links Perspectief zich terug. MIDDELBURG - SGP/RPF/GPV, die in Middelburg weer met een gecombineerde lijst meedoen aan de raadsverkiezingen, rekenen op vier inplaats van drie zetels. De zetelwinst zou moeten komen uit een restzetel. Dit staat in een toelichting op de kandidatenlijst. De combinatie -die zich wil inzetten voor „een bijbelge- trouwe, positief christelijke" bijdra ge aan het besturen van de Zeeuwse hoofdstad- wordt aangevoerd door de drie zittende raadsleden, L. A. Kodde (SGP), A. v. d. Toorn (SGP) en L. M. Luitwieler (RPF). Vierde op lijst is A. J. Joosse (GPV). KOUDEKERKE - Gedeputeerde van economische zaken drs R. C. E. Barbé vindt dat de provincie „full speed" moet blijven werken aan een vaste oeververbinding. „Het project komt er uiteindelijk tóch. Het is te belangrijk voor het verbe teren van de structuur van Zee land", zei hij dinsdagavond in Kou- dekerke op een bijeenkomst van de CDA-afdeling Valkenisse. Volgens Barbé leek het afwijzen van de VOW door het kabinet Lubbers „bijna op onbehoorlijk bestuur". „De afspraken lagen zo goed als vast, alleen de notulen waren nog niet vastgesteld. Dat is toen als reden gebruikt om er onderuit te komen". De gedeputeerde vindt de aanleg van de oeververbinding van emi nent belang voor het koppelen van .commerciële en onderwijsmarkten. Gevaar dat het werk financieel uit de hand loopt, zoals het Ooster- scheldeproject, is er zijns inziens niet. „De aannemer garandeert een vaste prijs met een marge van 5 tot 6 procent. Een VOW heeft ook een heel ander karakter dan de Ooster- scheldewerken". Op de bijeenkomst in Koudekerke brak Barbé een lans voor een ruil verkaveling op Walcheren. Eenvou dig ligt de zaak niet, meende hij, doordat de belangen van de land bouw moeten worden afgewogen tegen die van recreatie en natuur- en landschapsbeheer. „Maar mijn overtuiging is, dat de meeste ruil verkavelingen een goede zaak zijn. Ik vrees datje op termijn achteraan komt. als je nu kansen laat liggen".' Dat de landbouw in het zuidweste lijk zeekleigebied moeilijke tijden doormaakt, was voor Barbé buiten kijf. Het wil er bij de gedeputeerde echter niet in, dat in Zeeland grond uit productie zou moeten worden genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13