Zoetwatervoorziening Tholen en ruilverkaveling combineren Kroon: lokatie sportterrein in Lewedorp goed Recreatievolleybal in rayon Zierikzee Niet vooruitlopen op de nieuwe kampeerwet 'Avant Courir' winnaar winter-guardcontest Titels vijfde klas: Westrate en Crucq ZLM-KRING VOORZITTER N C. J. KOSTEN: Themaweek over Israël in kerken van Kamperland Natuurhistorische Vereniging wil landschap wijk Goes-West behouden NIET VERKEERSONVEILIG Studie Kroon heeft geen moeite met bedrijf in buitengebied van 's-Heerenhoek WETHOUDER BROUWERSHA VEN: Dorpshuizen in Borsele dringend aan renovatie toe 'De Kwallen' vieren weer carnaval Jaarvergadering tennisclub Kortgene Geslaagd Dressuurwedstrijd in Wolphaartsdijk KMTP hield haar jaarvergadering provinciale griffie BEKENDMAKING DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 SINT-ANNALAND De eventuele aanleg van een zoetwatervoorziening op Tholen moet gelijktijdig worden aangepakt met de uitvoering van de administratieve ruilverkaveling, die in 1984 voor het eiland is aange vraagd. Dat zei de voorzitter van de kring Tholen en Sint-Philipsland van de Zuidelijke Landbouwmaatschap- pij (ZLM) N. C. J. Kosten, maandag- KAMPERLAND De hervormde en gereformeerde kerken van Kamper land houden van zondag 9 tot en met zondag 16 februari een themaweek over communicatie rond Israel. De themaweek staat ook open voor niet- leden van de gemeenten. Zondag begint om 9.30 uur een geza menlijke gezinsdienst in de gerefor meerde kerk. Voorganger is drs G. J. Schüssler. De afdeling Kamperland van de NCVB verzorgt maandagmid dag vanaf 15.00 uur een programma voor ouderen met Israëlische dansen, zang en dia's in het jkh mr De Casem- broothuis. Drs R. Naftaniël.van het centrum voor Informatie en Docu mentatie Israël in Den Haag, houdt maandagavond een inleiding over Is raël op weg naar de vrede. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het De Casembroothuis. Dinsdagavond spreekt daar, eveneens vanaf 19.30 uur, de heer S. van den Bergh van Jeugd Alliyah Nederland over de op vang van Ethiopische Joden in Israël. Hierna wordt een quiz gehouden. Ver der zal er dan een informatiestand zijn van het Israëlische Rode Kruis. Kin deren kunnen woensdagmiddag vanaf 13.30 uur in het De Casembroothuis naar een Poerimfeest, waar jeugd clubs dan een elektrospel opstellen in de vorm van Israël. Woensdagavond verzorgt de hervorm de vrouwengroep daar vanaf 19.30 uur een volksdansavond. Op donderdag avond begint om 19.30 uur een muzi kale avond in de hervormde kerk. Muzikale medewerking verlenen New Wine, Zingend Getuigen, en de brass band Ons Genoegen. Vrijdagavond worden er vanaf 19.30 uur in het De Casembroothuis een kindermusical en een toneestuk opgevoerden, zater dagavond begint daar om 19.00 uur een film over het ontstaan van de staat Israel. De themaweek wordt besloten met een jeugddienst op zon dagavond. die om 17.00 uur begint in de hervormde kerk. Voorganger is ds J. H. Smeets. GOES - De afdeling Beveland van de Koninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging (KNNV) vindt dat de gemeente Goes het landschap tussen de Verlengde Deltaweg en de Evertsenstraat moet behouden. Dit gebied, dat een onderdeel is van het oorspronkelijke Zuidbevelandse oudland, bevat waardevolle klein schalige landschapselementen als knotbomen, hoogstammige fruitbo men, heggen, drinkputten en hollebol- lige weilanden. Het gemeentebestuur heeft het oog op dit gebied laten vallen voor uitbreiding van de wijk West. In een reactie op het gemeentelijke landschapsbeleidsplan schrijft de KNNV er begrip voor te hebben dat Goes uitbreidingsmogelijkheden no dig heeft. Maar omdat het bewuste gebied zoveel waardevolle elementen bevat, vraagt de afdeling het dagelijks bestuur van de gemeente voor de uitbreiding minder kwetsbare terrei nen te zoeken. avond tijdens de algemene ledenver gadering in Sint-Annaland. Volgens Kosten zou het van een ge zonde visie getuigen om beide zaken te combineren en zo snel mogelijk tot uitvoering van een en ander over te KORTGENE - De carnavalsvereni ging 'De Kwallen' in Kortgene begint de viering van carnaval vrijdag met een prinsenbal in 'Het Kwallenhof (dorpshuis 'De Pompweie'). Zaterdag volgt de grote optocht door Kortgene, met medewerking van de koninklijke muziekvereniging EMM. De stoet start om 14.00 uur op de kade. Daarna is er brakkenbal voor de jeugd en 's avonds een groot kwallenbal in 'Het Kwallenhof. Zondag is er vanaf 14.30 uur gelegenheid om een hapje te eten in de voetbalkantine aan de Galge- weg. gaan. Het gelijktijdig aanpakken van de ruilverkaveling en de zoetwater voorziening heeft als voordeel, dat er efficiënter kan worden gewerkt, aldus Kosten. Verder betekent het, dat de grondgebruikers bij de uitvoering van cultuur-technische werken maar éën keer overlast, zullen ondervinden. Kosten zei het te betreuren, dat de centrale landinrichtingscommissie niet uitgaat van een koppeling van zoetwatervoorziening en ruilverkave ling. De kringvoorzitter van de ZLM stelde voorts dat er onder de Thoolse boeren nog steeds twijfels bestaan over zoetwater Voor hun eiland. Die hebben vooral betrekking op de kos ten van zo'n voorziening. Daarom dient, volgens Kosten, eerst grondig onderzocht te worden, wat de komst van zoetwater voor het eiland kan betekenen. Dan pas kunnen de boe ren definitief ja of nee tegen het project zeggen. Kosten pleitte voor een studie, die duidelijk is toegesne den op de mogelijkheden van Tholen (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De lokatie van het sportterrein in Lewedorp leidt niet tot een verkeersonveilige situatie. Gezien de omvang en het karakter van het terrein, in samenhang met de huidige verkeersdruk op de Koren- weg en de Postweg, hoeft daarvoor niet te worden gevreesd. Bovendien overweegt het gemeente bestuur van Borsele - waartoe Lewe dorp behoort - een fietspad aan te leggen en zonodig verkeersmaatrege len te treffen. Er is dan ook geen reden om tegemoet te komen aan de wensen van ing C. J. ten Haaf uit Woodward Way Athens (Verenigde Staten), die het sportter rein liever zag verrijzen op de hem toebehorende gronden noordelijk van Lewedorp. Dit blijkt uit een Koninklijk Besluit. De Kroon heeft een beroep van Ten Haaf ongegrond verklaard. Het be roep was gericht tegen de door gede puteerde staten verleende goedkeu ring aan het gemeentelijke bestem mingsplan voor het sportterrein. Het ging. zo blijkt uit de uitspraak, om een uitbreiding van het bestaande voetbalveld met een tweede voetbal veld, plus twee tennisbanen met bij behorende gebouwtjes. Die uitbrei ding was noodzakelijk om in de be hoefte aan sportterreinen in de ge meente Borsele te voorzien. Ten Haaf wees de Raad van State er onder meer op dat zijn gronden uit oogpunt wan verkeersveiligheid ge schikter waren voor de uitbreiding. De Kroon is het daarmee niet eens en zegt verder, dat „niet is gebleken, noch aannemelijk is gemaakt" dat het gemeentebestuur zou hebben toege zegd dat de sportaccommodatie naar de gronden van Ten Haaf zou worden verplaatst. Bij afweging van de belangen kan aan dat van Ten Haaf geen doorslagge vende betekenis worden gegeven, zo blijkt. De Kroon gaat niet in op de door Ten Haaf naar voren gebrachte schade die hij zegt te hebben geleden door de gang van zaken, en op het overleg en de onderhandelingen over de eventue le grondverkoop. Deze zaken staan buiten de aard van het geschil, aldus de uitspraak. KORTGENE - De tennisvereniging 'Noord-Beveland' hield de jaarverga dering in 'De Korenbeurs' in Kortge ne. waar onder meer werd besloten om lichtmasten te plaatsen rond de tennisbanen in Colijnsplaat. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden C. van Dijke-Geluk, C. J. van Damme en J. van Dalen herko zen. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een jeugdtoernooi worden ge houden. VLISSINGEN - Aan het Maritiem Instituut 'De Ruyter' in Vlissingen slaagden in januari de volgende kani- daten: Stuurlieden S III: H. D. J. W. Groen uit Middelburg en A. J. W. van der Moer uit Vlissingen; S Ila: A. A. H. M. de Bruijn uit Vlissingen; Scheep vaartwerktuigkundigen B II: J. C. P. Hollestelle uit Wilhelminadorp en E. J. M. Lataster uit Dietzenbach (BRD); C Ia: E. B. Saalmink uit Oost-Sou burg. MIDDELBURG De ruitersportver eniging Middelburg hield zondag een onderlinge dressuurwedstrijd in Wol phaartsdijk. LR Walcheren en RC Séros waren uitgenodigd. Als jurylid trad de heer Schilleman op. De uitslagen: B-dressuur: 1 D. Boone Wilona SéRos 129 punten; 2. E. Josiasse Aranka, LR Walcheren, 124 punten; 3. D. Boone Wilona, SéRos 124 punten; 4. S. de Kam, Tamar, LR Walcheren, 121 punten; LI-dressuur: 1. A. de Vriend, Unesco, RVM, 124; 2. L. Post, Wanton, RVM 120; 3. A. van de Linden, Alma, RVM 118; 4. M. Koole, Uberto, LR Walcheren, 118; 5. J. de Bruyn, Sindy, RVM 114: LII-dressuur: 1. A. de Vriend, Unesco. RVM. 114; 2. J. de Bruyn, Sindy, RVM, 105; MI-dressuur: 1. C. Wondergem, Funny, RVM, 120. ZIERIKZEE Big 'S' met Casanova de toonaangevende teams in poule A van de vollevbalrecreatiecompetitie in Zierikzee, raakte twee weken gele den éën punt achter op medekoplo per Casanova. Vrijdagavond wist laaggeklasseerde Peestekers één set van Big 'S' te winnen. Relatief heeft Casanova nu twee wedstrijdpunten meer dan Big 'S'. Wik 1 versloeg Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis 1 met 2-1. De eerste set won Wik 1 met 15-5, maar was in de tweede set nauwelijks meer herken baar en raakte achter met 14-6. Hier na verloor dit ziekenhuisteam de greep op het spel, zodat Wik 1 nog tot 13 punten kon komen. Met enig geluk wist Zweedse Rode Kruisziekenhuis 1 deze set toch nog met 15-13 te winnen. In de derde set toonde Wik 1 meer vechtlust en kon dan ook daardoor deze set winnend afsluiten. Zeelandis 1 verstevigde zijn positie op de vierde plaats door met 2-1 van Leon Sport (het voormalige RSG; naamsverandering wegens sponsor) te winnen. SAZ, dat in poule B speelt, werd de laatste tijd geconfronteerd met neder lagen, zodat dit team van koploper naar de derde plaats was afgezakt. Vrijdagavond moest Zweedse Rode Kruisziekenhuis 2 ervaren dat SAZ' toch in de kopgroep thuishoort. Met een 3-0 nederlaag konden de spelers van het tweede ziekenhuisteam huis waarts keren. SAZ heeft door deze overwinning weer enig uitzicht op de tweede en mede promotie plaats, die nu door Wik 2 wordt bezet. Beide teams hebben nu 22 punten (zeven punten onder koploper Renesse 1), maar Wik 2 heeft ëén wedstrijd min der gespeeld. Overige wedstrijden, poule C: Renesse 2-vc Lob 2-1, Integratie-DZS 2 0-3 (reglemen tair); poule E: DTS-Schouwenoord 3-0, Brandweer Zierikzee-PV Zierikzee 1-2; pou le Dl: Cluzona-Wik Dl 2-1, Renesse D- Brouw Dl 1-2, Wik Dl-Kwiek 3-0. Poule D2: Wik D3-Brouw D2 1-2, VCZ D2-Brouw D3 3-0, Mevo D2-VCZ Dl 2-1. Junioren: Wik J-Kwiek J3 3-0. Programma voor vrijdagavond: 19.00 uur: Willibrordus-Renesse 2, Kwiek J2-Cluzona J, Zeelandia D-Mevo D2, PJZ-Schou- wenoord. 19.50 uur: Casanova-Mevo 2, Me vo J3-Kwiek Jl. DFS Dl-Mevo Dl, Renesse 1-Mevo 4. 20.45 uur: Zeelandia 2-Brogum, Zw.R.Kr.Z'huis Dl-Cluzona D, Wik D3-DZS Dm ZWN 2-Mevo J2. 21.40 uur: DZS 1-Rb. van Oeveren, Kwiek D-Zw.R.Kr.Z'huis D2, Renesse D-Wik Dl, SAZ-Wik 2. en Sint-Philipsland en waarin reke ning wordt gehouden met klimaat, bodem, beschikbare kennis en afzet- patronen. Hij riep het waterschap Tholen op te beginnen met een onder zoek hoe het water het best kah worden gedistribueerd, hoe een water- beheersingsplan eruit zou kunnen zien. wat de positieve effecten zullen zijn en op welke manier een en ander zo goed en goedkoop mogelijk kan worden uitgevoerd. Kosten gaf in overweging om een kleine studiecommissie in te stellen met daarin vertegenwoordigers van het waterschap en het landbouw schap. Die commissie zou dan alle aspecten van de komst van de zoet watervoorziening dienen te bestude ren, in een zo'n breed mogelijk ver band. Voorzitter Kosten ging in zijn ope ningstoespraak ook in op het toekom stig Europees landbouwbeleid, zoals dat is vastgelegd in het Groenboek van Europees landbouwcommissaris mr F. Andriessen. Volgens Kosten zal dat beleid het noodzakelijk maken om voor bestaande gewassen alterna tieven te zoeken. Voor Tholen en Sint-Philipsland noemde hij een mo gelijke uitbreiding van de bloemzaad teelt. Op Tholen is wat dit betreft al veel kennis en ervaring aanwezig. Ook zag Kosten wel perspectieven in het telen van vroege aardappelen, al dan niet onder plastic. Ook dacht hij aan uitbreiding van de fruitteelt, gezien de goede klimatologische omstandighe den. Verder liggen er nog mogelijkhe den in de bollenteelt, de volle gronds groenteteelt, de peulvruchtenteelt en in mindere mate de graszaadteelt, aldus Kosten. Later op de avond gaf ir M. C. Geuze, beleidsmedewerker bij het landbouw schap in Den Haag, een uitvoerige uiteenzetting over het Groenboek en de gevolgen van de toetreding van Spanje en Portugal tot de EG. Vol gens Geuze hoeven Nederlandse boe ren zich wat dat laatste aangaat geen al te grote zorgen te maken. i van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De Kroon heeft geen moeite met de aanwezigheid van een aannemings- en sloopbedrijf in het landelijke buitengebied van 's-Hee^ renhoek. Uitbreiding van dat bedrijf vindt de Kroon evenwel niet wense lijk uit oogpunt van mogelijke hin der. Dit blijkt uit een Koninklijk Besluit naar aanleiding van een beroep van twee inwoners van 's-Heerenhoek. E. Rentmeester en mevrouw P. E. B. Rentmeester-Pals kwamen in het ge weer tegen de in 1984 door gedepu teerde staten verleende goedkeuring aan de bedrijvenbestemming van de grond ten noordoosten van de krui sing Nassauweg-Heinkenszandseweg. Het tweetal wees erop dat in het buitengebied niet-agrarische activi teiten dienen te worden geweerd en dat de provincie bedrijven wil concen treren op bestaande industrieterrei nen. In het geval van het sloopbedrijf - eigendom van Jac. Hoondert - zijn er evenwel verzachtende omstandighe den, zo vindt de Kroon. De Kroon wijst erop dat het bedrijf al jaren daar is gevestigd, en dat er geen lokaal of regionaal industrieterrein nabij 's-Heerenhoek voorhanden is als alternatieve vestigingsplaats. Het bedrijf van Hoondert, zo blijkt uit het Koninklijk Besluit, veroorzaakt geen onaanvaardbare hinder of ver keersonveiligheid. Een in het bestemmingsplan opgeno men mogelijkheid tot uitbreiding van het 1.380 vierkante meter grote bedrijf met nog eens circa 2.620 vierkante meter vindt de Kroon echter niet nodig. Dat zal leiden tot „een relatief grootschalig bedrijf ter plaatse, het geen in het buitengebied in verband met te verwachten hinder niet ge wenst is". Dit betekent dat de beslissing van gedeputeerde staten gedeeltelijk moet worden vernietigd. Het beroep is voor het overige ongegrond verklaard, aldus het Koninklijk Besluit. ELLEMEET - Het college van b en w van Brouwershaven vindt dat het kamperen bij de boer gehandhaafd moet blijven. In afwachting van de Kampeerwet, die per 1 december van dit jaar van kracht wordt, moet de gemeente echter niet gaan 'pionie ren'. Dit zei wethouder Ph. J. van Ast (recreatie) namens het college van Brouwershaven op de druk bezochte algemene ledenvergadering van de Vereniging van Kampeerboeren (Ve- kabo) Schouwen-Duiveland in het dorpshuis van Ellemeet. Van Ast zei bovendien dat het dage lijks bestuur niet afwijzend staat te genover een eventuele uitbreiding met vijf kampeerplaatsen naar bij voorbeeld vijftien. Op dit moment fungeert de zogeheten vijf-regeling. Eén en ander moet wel duidelijk om schreven staan in de nieuwe Kam peerwet, aldus Van Ast. Van Ast reageerde enigszins geïrri teerd op een reactie uit het publiek dat de Schouwse gemeenten de uit breiding moeten promoten. „Bewerk de standsorganisaties maar. Als de wet vijf zegt, dan moeten we ons daaraan houden", aldus Van Ast. Wet houder L. Hart (recreatie) van de gemeente Middenschouwen kon na mens het college geen toezeggingen doen over het aantal plaatsen. Hij stelde dat er eerst sprake moet zijn van overleg tussen alle partijen in de nieuw ingestelde commissie algemeen burgerlijke zaken, die de commissie recreatie heeft vervangen. Als gede puteerde staten en de provinciale planogische dienst geen bezwaar heb ben tegen uitbreiding, dan zal het college van Middenschouwen daar aan goedkeuring hechten. Gemeente secretaris J. W. de Jonge van Wester- schouwen, die het college van Wester- MIDDELBURG - Het Middelburgse drum- en buglecorps 'Blue Spirit' dat in samenwerking met de Stichting Drum Corps Holland zaterdagavond in de sporthal 'De Kruitmolen' de winter-guard-contest hield, kan te rugkijken op een geslaagde avond. De sporthal was tot de nok toe gevuld was met een enthousiast publiek en zes deeldemende 'guards' die in pres tatie en presentatie niet voor elkaar onderdeden. De winterguardwedstrijden (contests) zijn voornamelijk bedoeld om de zoge- HEINKENSZAND - De dorpshuizen in Nisse, Lewedorp en Ellewoutsdijk zijn dringend aan een grondige op knapbeurt toe. Met dat werk zou in 1987 moeten worden begonnen. Een jaar later moeten de dorpshuizen van 's-Heerenhoek, Hoedekenskerke, Baarland en Nieuwdorp aangepakt worden en weer een jaar later is het de beurt aan die in Driewegen en 's-Heer Abtskerke. Dat staat in een notitie over de toe stand van de dorpshuizen in de ge meente Borsele. Deze notitie wordt morgen, woensdag, besproken in een vergadering van de welzijnscommis- sie in 'De Stenge' te Heinkenszand. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Uit de notitie blijkt dat de dorpshui zen van Borssele. Heinkenszand en Kwadendamme nog in de beste condi tie verkeren. Voor het treffen van kleine verbeteringen en sfeerverbete- rende maatregelen aan de verschillen de dorpshuizen is voor 1986 een be drag van 20.000 gulden in de gemeen tebegroting opgenomen. Uit het over zicht is duidelijk geworden dat de gemeente snel tot actie moet over gaan wil Borsele in de toekomst kun nen spreken van een optimaal voor zieningenniveau van de verenigings gebouwen, schrijven de opstellers van de notitie. Het is de bedoeling dat het overzicht in de gemeenteraadsverga dering van maart wordt behandeld. GOES - De afdeling Goes van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) hield de jaar vergadering, die goed bezocht werd, onder leiding van voorzitter J. van de Velde. Uit het jaarverslag van secreta ris P. Boudeling bleek dat er 385 leden zijn. Directeur A. F. Richel van de landelijke KMTP noemde Goes één van de meest actieve afdelingen in Nederland. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw C. E. Pelsma en de heer Boudeling herkozen en trad me vrouw B. P. Blok-Tramper toe als nieuw bestuurslid. Medegedeeld werd dat er een bloemschikcursus voor gevorderden begint en er werden bloembollen uitgereikt voor de 28 februari te houden bolbloemenwed- strijd. Na de pauze werden films en dia's vertoond van tuinen en parken. naamde colour guards -het visuele gedeelte van een drumcorps- de gele genheid te geven zich te meten met andere guards. In deze tijd zijn de 'brass-' en 'percussiegroepen' bezig met de voorbereidingen op het zomer seizoen, en zijn de guards dus als het ware 'tijdelijk werkloos'. In navolging van het Amerikaanse voorbeeld wer den dan ook in 1980 contests voor de guards georganiseerd. Zo ontstond de term 'Winterguard' waarbij op muziek via een geluidsband een geheel eigen show wordt ingestudeert. Het spektakel van zaterdag was één van de verplichte voorronden voor het nationaal kampioenschap dat 1 maart in Nieuwegein wordt gehouden. Show, véél show en vooral behendig heid met de vele attributen die de deelnemers tijdens de uitvoering ge bruiken. Paraplu's, sticks of spinners, vlaggen en wat dies meer zij. „Om samen te vatten wat de show nu eigenlijk voorstelt, kun je het beste maar aan Broadway denken", meent A. Davidse, voorzitter van 'Blue Spi rit', die er nadrukkelijk aan toevoegt dat het beslist géén majoretten zijn. „Hier komt van alles aan te pas. Lenigheid, conditie en natuurlijk dis cipline. De groepen worden door acht juryleden beoordeeld, die cijfers kun nen geven tot op een tiende achter de komma. Daarbij wordt gelet op de uitvoering, originaliteit en techniek Bovendien heeft elk jurylid een cas sette-recorder met de muziek en tij dens zijn beoordeling spreekt hij zijn commentaar in op dat bandje. Op die manier weten de groepen waar eventueel verbeteringen kunnen aan brengen. Dat is een stukje service". Ook zaterdag stal de winnaar van de vorige contest, 'Avant Courir' uit Baarn-Eemnes, de show. Op muziek van Emmerson, Lake en Palmer voer den zij een flitsende show op, waarbij tijdens de circa zeven minuten duren de uitvoering maar liefst drie keer van kleding werd verwisseld. De Zeeuwen ontbraken op dit evene ment. „De voornaamste oorzaak eigenlijk dat een aantal verenigingen nogal wat nieuwe leden heeft. De voorbereiding, het instuderen van de choreografie en het maken van de kleding kost nogal wat tijd en zover zijn de 'nieuwelingen' nog niet", aldus Davidse. „Maar of wij nu wel of niet meedoen, in ieder geval is deze avond een prima promotie voor de winter- guards geweest". Uitslagen: 1 Avant Courir, Baarn- Eemnes. 2 Beatrix, Hilversum. 3 Bato, Haarlem. 4 Jubal, Dordrecht. 5 Oran- je/Odillo, Hilversum. De Oranje cadets uit Huizen werden als enige deelnemer in de groep 8 tot 14 jaar als eerste geplaatst. GOES/MIDDELBURG Meer dan tachtig inschrijvingen kreeg wed strijdleider David de Fouw van het biljartdistrict Walcheren/De Beve- landen voor de voorwedstrijden vijf de klas bandstoten. Zestien van hen bereikten de finalepoules in Goes en Middelburg. Zondag gingen Adri We strate van Scheldezicht Wemeldinge en Peter Crucq van HBC Heinkens zand met de titels naar huis. De HBC-speler zelfs met een dubbele hoofdprijs: die districtstitel en de gewestelijke selectie. In Middelburg, waar het veld voor de tweede keer bij elkaar kwam na in het eerste weekeinde vijf ronden ver ge raakt te zijn, was alle hoop van het organiserende 't Raedthuys gevestigd op de twee clubfinalisten Ruud Si mons en Adrie Hoefkens. Dat duo had in de eerste ronden plaatsgenomen achter de leidende tandem Maas- Crucq, in de slotronden mocht een serieuze aanval op de posities van de koplopers verwacht worden. De zesde ronde bood daartoe een unieke gele genheid: Crucq-Simons en maas- Hoefkens waren van cruciaal belang. Daarin won Maas en was Hoefkens uitgeschakeld. Maar Simons sloot bij Crucq aan door winst op die tegen stander. In de allerlaatste ronde moest daardoor de beslissing vallen. Die viel in het nadeel van de Taed- thuys-spelers uit door de zege van Hoefkens op Simons. En een goedge- starte Bertus Maas kon een sterke terugkeer van Peter Crucq tenslotte niet tot staan brengen: 30-25 in het voordeel van de HBC-speler. In Goes bleef het lang spannend. Vanaf de start vrijdagavond bleef er lang een groep van vijf finalisten die elkaar weinig of niets toegaven. Ter wijl districtsvoorzitter Bart de Willi gen al vroeg in het toernooi naar de rijen der kanslozen werd gespeeld (De Broekert en Seits hielden hein daar al even vlot gezelschap) liepen Weststraete, De Schrijver, Willemse, Korstanje en Rijk met elkaar mee in een uitermate spannende race. Gaandeweg het kampioenschap nam Weststrate echter afstand van zijn concurrenten. Alleen Korstanje bleef enigszins in de buurt, maar de SNA speler stuitte zondag op de 76-jarige Jo de Schrijver van het Middelburgse Dampoort, en dat verlies betekende ook zijn uitschakeling. Dat de koplo per toen van Willemse verloor had geen invloed meer op de einduitslag. In de slotpartij toonde Weststrate zich echter de enige echte kampioen door met 30-26 van Korstanje te win nen. Eindstanden Middelburg: 1 Peter Crucq. HBC, 10-,04-8; 2 Bertus Maas, De Toe komst, 10-1.03-10; 3 Ruud Simons, 't Raed thuys, 9-1.02-8; 4 Adri Hoefkens, 't Raed- huys, 8-0.99-7; 5 Ivo Dekkers, VEG/ABV. 7-0.983-8; 6 Dirk Pater, Onder Ons, 5-0.907 11; 7 Gerrit Krijnsen, Onder Ons, 0.776-6;! Rudi Schijf, Avontuur, 4-0.732-5. Goes: 1 Ad Weststrate, Scheldezicht, li 1.14-12; 2 Jo de Schrijver, Dampoort, 8-1.02- 6; 3 Walter Willemse, ALM, 8-0.98-7; 4 Cees Korstanje, SNA, 8-0.95-9; 5 Jan Rijk. De Smidse, 8-0.95-5; 6 Bart1 de Willigen, 1 Raedhuys, 4-0.94-8; 7 Aad de Broekert, De Smidse, 4-0.83-6; 8 Piet Seits, ABIM, 4-0.70 schouwen vertegenwoordigde, zei dat ook deze kustgemeente niet afwijzend zal staan tegenover eventuele uitbrei ding van het aantal kampeerplaatsen bij de boer. Wethouder L. Wattel van Domburg ging uitvoerig in op de geschiedenis van de kampeerboeren. Hij meende dat de nieuwe kampeerwet in 'zijn grondhouding positief voor de toerist is'. Wattel pleitte voor een koppeling van kamperen aan het agrarisch be drijf, zij het onder stringente voor waarden. Zo mag er volgens hem niet geloosd worden op het oppervlakte water en moet het sanitair up-to-date zijn. Hij toonde hij zich een groot voorstander om als organisatie van kampeerboeren aansluiting te zoeken bij Recron. de Zeeuwse afdeling van de organisatie van recreatie-onderne mers in Nederland. „Die organisatie heeft de know-how", aldus Wattel. ONTWERP 1e PARTIËLE HERZIENING STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND INZAKE DE VESTIGING VAN NIEUWE KERNCENTRALES Met ingang van 7 februari 1986 ligt gedurende een termijn van 2 maanden, derhalve tot en met 6 april 1986, op de provinciale griffie. Sint Pieterstraat 42 te Middelburg, op de secretarieën van de gemeenten Westkapelle, Domburg, Mariekerke, Valkenisse, Veere, Middelburg, Vlissingen, Arnemuiden, Goes, Borsele, Kapelle, Reimerswaal, Kortgene en Wissenkerke, alsmede bij de (openbare) bibliotheken in Middelburg, Vlissingen en Goes, voor een ieder ter inzage HET ONTWERP 1e PARTIËLE HERZIENING STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND INZAKE DE VESTIGING VAN NIEUWE KERNCENTRALES Gedurende bovengenoemde tervisieleggingstermijn kan een ieder, op grond van artikel 4, lid 5, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening schriftelijk bezwaren indienen tegen dit ontwerp bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelbur-g. Exemplaren van het ontwerp kunnen tegen een prijs van 7,50 (inclusief verzendkosten) worden besteld bij het Bureau Voorlichting van de provinciale griffie, postbus 6001, 4330 AL Middelburg (telefoon 01180-31394/31396). Middelburg, 28 januari 1986. Gedeputeerde Staten van Zeeland, J. P. Boersma, wnd. voorzitter J. A. Lander, griffier sint pieterstraat 42, postbus 60014330 la middelburg, tel. 01180-31011 Bij vonnis van de arron dissementsrechtbank te Middelburg d.d. 22 januari 1986 zijn in staat van fail lissement verklaard: 1. De vennootschap onder firma Gebroeders D. en J. Verwijs, gevestigd te 4675 CB Sint Philips- land aan de Voorstraat no. 14, alsmede haar vennoten 2. Dingeman Verwijs, wo nende te 4675 BT Sint Philipsland aan de Wil- helminastraat no. 2, en 3. Jan Verwijs, wonende te 4675 BA Sint Philips land aan de Gladiolen- straat no. 17, met benoeming van de Edelachtbare heer mr. J. H. Verstegen tot rechter commissaris en van onder getekende als curator. De curator, mr. J. J. M. Boot, Kruispoort no. 1, 45651 AL Steenbergen. De winnaars van de winter-quardcontest, 'Avant Courir' uit Baarn-Eemnes, aan het werk in de sporthal 'De Kruitmolen' in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18