Goese formatie leidt weer in zaalvoetbal 'Avant Courir' winnaar winter-guardcontest Huidige regeling bijvangsten zit de aalvissers dwars Koploper in bedrijfsvolleybal Middelburg versterkt positie Raad Domburg over camping Schelpweg REGIO WALCHEREN/BEVEL ANDEN Zaalvoetbal in rayon Vlissingen OOK AALSCHOL VER PROBLEEM Brand in leeg pand Vlissingen door vuurwerk Afdeling Walcheren Terre des Hommes bestaat 10 jaar Schoorsteenbrand Cursus spelleider KNVB afgesloten Brandweer twee keer in nacht in actie Vlissingen 6 VLISSINGEN Huurderscomité Het huur derscomité Sinke Komejan/Papegaai- enburg houdt donderdagavond 6 fe bruari een openbare vergadering in de Franciscusschool in Vlissingen. Tij dens deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, zal onder meer gesproken worden over de stand van zaken met betrekking tot de vochtoverlast en over roesten van de radiatoren, lekka ges en tocht. De agenda vermeldt ook het jaarverslag 1985 en het beleids- plam 1986. Damessociëteit De Damesso ciëteit Vlissingen houdt morgen, dins dag, een bijeenkomst in het Strandho- tel in Vlissingen. De heer Kampman vertoont dan enkele films. Op het programma staan 'Ars Romana' en enkele natuurfilms. De bijeenkomst begint om 14.15 uur. MIDDELBURG Politiek forum Vrouwenraad Filatelistenvergadering i Ontmoeting ouderen Zusi ZOUTELANDE Jaarvergadering Or anj e vereniging OOST-SOUBURG Lezing ouderen over het weer TUillTTH Tapijt en Meubelen is zaterdags geopend van 9.00 tot 16.00 uur. GEMEENTE M A R I E K E R K E Goed nieuws voor iedereen die een nieuwe Ford Fiesta wil kopen. Een voorbeeld. U wilt f 10.000,- financieren over 3 jaar. Normaal gespro- zelfde f 10.000,- betaalt u nu 36 maandelijkse termijnen van slechts Wie de Fiesta, die al verkrijgbaar is vanaf f 15.973,-*, nu financiert bij ken zou u dan 36 maandelijkse termijnen van f 367,-** aan Ford Credit f 335,-***. In totaal dus f 12.060,-. Dat betekent: als u uw Fiesta nu bil Ford Credit BV profiteert tijdelijk van'n zeer aantrekkelijk rentevoordeel, terugbetalen. In totaal dus f 13.212,-. Nu het speciale aanbod. Voor die- Ford Credit financiert bespaart u in dit geval mooi f 1152,-. Oftewel PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 FEBRUARI 198(1 MIDDELBURG/GOES Het Goese Parbo heeft weer de leiding genomen in de hoofdklas zaalvoetbal in de regio Walcheren/De Bevelanden. Coach Armand Doesburg voerde zijn ploeg in de sporthal in Goes naar een 5-1 overwinning op VW Audi Poppe. De koploper wordt op de voet ge volgd door Sport Stijl Sinke, Wolter Dros en Maartense Tapijt. Dit trio staat slechts één punt achter op Par bo. De Goesenaren hebben overigens wel twee of meer wedstrijden minder gespeeld dan de naaste concurrenten. Wolter Dros steeg naar een gedeel de tweede plaats door een 7-6 winst op Hooizolder. Maartense Tapijt had zelfs gelijk met Parbo kunnen komen maar de andere Goese vertegenwoor diger, Schelde International, hield de Middelburger op een 1-1 gelijkspel. Ook Torna en Roovers Sport speelden met 1-1 gelijk. 0C Toma-Roovers Sport 1-1. Het leek er op dat Roovers Sport de scheidsrechter een beetje tegen had. Arbiter Van Waarde hield de teugels strak; tenminste voor wat de fouten van Roovers betrof en toen hij tot overmaat van ramp ook nog een doel punt van aanvoerder Leo Dingeman- se afkeurde had hij het helemaal verbruid. Zelfs de Toma-spelers twij felden toen aan zijn objectiviteit. Het kostte Roovers overigens wel de over winning. Nu bleef Roovers Sport tot vijf minuten voor het eindsignaal met 1-0 voor door een doelpunt van Han Houmes. In een alles of niets poging kwam Torna massaal opzetten, inclu sief keeper Dirk Wattimena. En deze speler kon zijn ploeg van afstand langszij brengen, 1-1 en dat was ook de eindstand. Parbo-VW Audi Poppe 5-1. De eerste helft liet een gelijkopgaande wedstrijd zien. Goed keeperswerk, van beide partijen, voorkwam doel punten in dit eerste bedrijf. Imro de VLISSINGEN Vlissingen 1 heeft in de eerste klasse van de Vlissingse zaalvoetbalcompetitie Barouge 1 verslagen met 6-3. Barouge 1 moest nog een wedstrijd spelen die week en kreeg vervolgens klop van hekkeslui- ter PVS 1: 9-3. Verrassend was dat één van de kandi daten voor de top, Vereenigde Spaar bank 1, met 2-1 werd verslagen door PGV 1. Ook de ploeg van De Belt 1, ook nog een serieuze kandidaat voor de top, werd door een produktiever spelend PZEM 2 met 3-u verslagen. TCV 1 verbeterde zijn positie ten opzichte van zijn naaste concurren ten. mede door een kleine maar nutti ge 5-4 overwinning op de ploeg van Provincie Zeeland 1. In de wedstrijd Westkapelle 2 tegen VPS 2 werden in de derde klasse de winstpunten ge deeld. Dit door het resultaat van een 2-2 gelijkspel. FC Total 1 ontfutselde in de vierde klasse A het team van Roovers Sport 1 toch nog een winst punt door met 2-2 gelijk te spelen. BW 3 werd door zijn overwinning op Uiterton 3 de nieuwe koploper in deze klasse. Door zijn kleine 4-3 nederlaag tegen de middenmoter SKA 2 verloor SSWW 1 zijn toppositie. RCS 2 ver sloeg zijn naaste concurrent PVS 2 met 3-1. De hoofdklasser Wolter Dros 1 had in de bekercompetitie geen enkele moeite om van de twee deklasser De Stoof 1 met ruime cijfers 9-3 te winnen. In de andere bekerwed strijd leverde de tweede klasser Ha ven van Vlissingen 1 behoorlijke te genstand tegen de hoofdklasser PZEM 1, nochthans won PZEM 1 met 2-0. Wedstrijdprogramma woensdag 5 februari sporthal Baskensburg: Vlissingen 1 - Ver eenigde Spaarbank 1; Uiterton 1 - Middel burg 1: Schinkel Ass. 1 - SC Toma 1; Wolter Dros 1 - Brammetje Dumpo 1. Maartense Tapijt 1 - VW Audi Poppe 1. Donderdag 6 februari sporthal Souburg: Schinkel Ass. 2 - De Belt 1: BW 2 - Haven van Vlissingen 1: Hoechst Boys 1 - Uiterton 2. De Stoof 1 - Douane Vlissingen 1: PGV 1 - TCV 1. Meza en Lloyd van Aerde brachten Parbo op een 2-0 voorsprong, waarna Ronald Aarnoutse er vervolgens 2-1 van maakte. Dat bleek ook de enige treffer van de Vlissingers. Het werd tenslotte verdiend 5-1 voor Parbo door treffers van Lesley Doesburg (hij profitteerde van een slordige uitgooi van de Audi-doelman), nogmaals Lloyd van Aerde en Romeo van Aer de. Wolter Dris-Hooizolder 7-6. Beide partijen zorgden voor schitte- DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg zal zich in de vergadering van dinsdag 11 februari bezighouden met de voorbereidingen voor een aantal aanpassingen aan het kam peerterrein aan de Schelpweg. De raad wordt gevraagd voor dat doel een voorbereidingsbesluit te nemen. Over de aanpassingen zelf - vernieu wingen van een deel van de centrum voorzieningen plus de verplaatsing van de entree en de aanleg van een parkeerplaats voor bezoekers - wordt nog niet gesproken. Die komen inhoudelijk eerst aan de orde in een vergadering van de raads commissie ruimtelijk ordening en mi lieu. De plannen van de stichting Badplaatsbelangen zijn nog in behan deling. Maar in ieder geval zal er volgens b en w een wijziging van het bestemmingsplan nodig zijn. Uit de stukken voor de vergadering blijkt, dat de rekening over 1984 een tekort toont van ruim 110.000 gulden. B en w laten weten dat dit bedrag onttrokken zal worden aan de reser ves. De vergadering begint om 19.30 uur. rend zaalvoetbal. Hooizolder had Ju lius Sohilait in het doel moeten zetten omdat de keepers geblesseerd waren: de gelegenheidsdoelman deed het voortreffelijk. Wolter Dros leidde met 3-1 bij rust. Hooizolder kwam daarna goed terug ens peelde zich naar een 4-3 voorsprong. Enkele mi nuten voor het eindsignaal was de stand nog gelijk, 6-6. In de laatste minuten maakte John Livramento de winnende treffer voor Wolter Dros. 7-6. Voor Hooizolder scoorden: Cees Corstanje (2x), Ronald Jongelings (2x), Henk Willemse en John Tahapa- ry. Gerard de Nooijer, Rob de Nooijer (4x), Stoffel Schipper en Livramento maakten de doelpunten voor Wolter Dros. Maartense Tapijt-Schelde Interna tional 1-1. Mohammed Azzagari opende de score voor Schelde International, 1-0. De ploeg van coach Jaap Geijs trok zich daarna terug op eigen helft en liet Maartense komen. Maar er was geen doorkomen aan voor de Middelbur gers die door het passieve spel van hun tegenstander niet in hun wed strijdritme konden komen. Slechts één keer lukte het Haro Hazelaar, 1-1. Dat bleek tevens de eindstand te zijn. De stand is: 1. Parbo 12-19, 2. Sport Stijl Sinke 14-18, 3. Wolter Dros 14-18, 4. Maartense Tapijt 16-18,5. SC Toma 12-17, 6. Hooizolder 13-14, 7. Schelde International 14-13, 8. Brammetje Dump 12-11. 9. Schin kel Assurantiën 14-11, 10 VW Audi Poppe 14-10, 11. Roovers Sport 13-8, 12. PZEM 14-5. Het wedstrijdprogramma is, woens dag 5 februari, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 20.00 uur Schinkel As- surantiën-SC Toma, 20.50 uur Wolter Dros-Bramjnetje Dump, 21.40 uur Maartense Tapijt-VW Audi Poppe; sporthal Nassaulaan Middelburg: 21.00 uur Sport Stijl Sinke-PZEM, sporthal Goes: 21.30 uur Schelde In ternational-Hooizolder; vrijdag 7 fe bruari, sporthal Voorborch, Middel burg: 19.40 uur Roovers Sport-Parbo. De winnaars van de winter-quardcontest, 'Avant Courir' uit Baarn-Eemnes, aan het werk in de sporthal 'De Kruitmolen' in Middelburg. ZIERIKZEE - De aalscholvers die vele kilo's paling opeten en de bij vangsten voor de aalvissers, dat wa ren de twee grootste problemen van de palingvissers, vrijdagmorgen tij dens hun jaarvergadering in Zierik- zee. De voormalig voorzitter van de aalvissersvereniging zuid-west Ne derland, W. K. Schot, kaartte deze onderwerpen aan. Hij drong er bij het bestuur op aan dat vooral ten aanzien van de bijvangsten stappen ondernomen worden. Het gaat er om dat de palingvissers slechts een beperkte hoeveelheid bij vangsten, zoals bijvoorbeeld tong, aan land mogen brengen. De paling vissers vinden dat er sprake is van een onbillijke regeling, omdat ze de ene keer veel bijvangst hebben en de andere keer weinig. Daarom is er volgens hen niet te werken met een maximale hoeveelheid per aanlan ding. De waarnemend voorzitter van de vergadering, V. Laban, wees er op dat voor de kust van Frankrijk en Spanje grote hoeveelheden glasaal worden weggevist wat een nadeel voor de Nederlandse palingvisserij is. De secretaris van de landelijke combi natie van binnenvissers, J. P. H. An- del, merkte op dat aan dat probleem alleen in EG verband wat te doen is. Het in de EG instellen van een mini- mum-palingmaat voor netten van pa lingvissers achtte de vergadering ech ter onhaalbaar. Schot was verder ontevreden met het feit dat er mensen zijn die aan kuilvis- serij doen zonder de vereiste vergun ning. Daar staat tegenover dat men sen die al jarenlang het beroep van visser uitoefenen geen vergunning voor kuilvisserij kunnen krjgen. Schot vond dat onredelijk. Het bestuur zou kijken wat daar aan gedaan kan wor den. Door ziekte van voorzitter D. J. Nijssen was er geen jaarrede van de voorzitter. Voorts koos de vergade ring M. W. Koster in het bestuur. Het bestuur benoemde hem vervolgens tot voorzitter van de palingvissersver- eniging zuid-west Nederland. MIDDELBURG - Het Middelburgse drum- en buglecorps 'Blue Spirit' dat in samenwerking met de Stichting Drum Corps Holland zaterdagavond in de sporthal 'De Kruitmolen' de winter-guard-contest hield, kan te rugkijken op een geslaagde avond. De sporthal was tot de nok toe gevuld was met een enthousiast publiek en zes deeldemende 'guards' die in pres tatie en presentatie niet voor elkaar onderdeden. De winterguardwedstrijden (contests) zijn voornamelijk bedoeld om de zoge naamde colour guards -het visuele gedeelte van een drumcorps- de gele genheid te geven zich te meten met andere guards. In deze tijd zijn de 'brass-' en 'percussiegroepen' bezig met de voorbereidingen op het zomer seizoen. en zijn de guards dus als het ware 'tijdelijk werkloos'. In navolging van het Amerikaanse voorbeeld wer den dan ook in 1980 contests voor de guards georganiseerd. Zo ontstond de term 'Winterguard' waarbij op muziek via een geluidsband een geheel eigen show wordt ingestudeert. Het spektakel van zaterdag was één van de verplichte voorronden voor het nationaal kampioenschap dat 1 maart in Nieuwegein wordt gehouden. Show, véél show en vooral behendig heid met de vele attributen die de deelnemers tijdens de uitvoering ge bruiken. Paraplu's, sticks of spinners, vlaggen en wat dies meer zij. VLISSINGEN In een leegstaand pand aan de Nieuwendijk in Vlissin gen is zondagavond omstreeks zeven 'uur brand gesticht door middel van vuurwerk. Er is geen schade. Het vuur ontstond in een hoop afval in de kelder aan de achterzijde van het huis. De Vlissingse brandweer had het vuur binnen enkele minuten onder controle. De melding kwam van de gemeentepolitie, die op haar beurt was gewaarschuwd door omwonen den. Zij hadden eerst enkele knallen gehoord en vervolgens rook uit het huis zien komen. MIDDELBURG In de eerste klas heren van de Middelburgse bedrijfs- volleybalcompetitie heeft Mask/ Kruitmolen zijn positie aan de top van de ranglijst verbeterd. De koplo per behaalde een 3-0 overwinning op Lijnbach. Young Boys/Toekomst ver sloeg Premier Middelburg met 3-0 en Hoechst I won met 2-1 van Provincie I. In de eerste klas dames won leider Seroos- kerke I met 2-1 van Zonneveld. Herstaco zegevierde met 3-0 over Astrow. De overige uitslagen zijn: heren, tweede klas: PGV I-Hoechst II 0-3, Gemeente Mid delburg I-Middelburg Zuid 3-0, Blauw Wit/ Dde Pantalon I Tony Leijnse 1-1; derde klas: Maco I-Serooskerke II0-3, Onze Vloot- 't Zand II3-0, Astrow-VPS 11-3, De Wellinge II-Oostkapelle II 0-3; vierde klas: MSVS- Gemeente Middelburg II 0-3, Pechiney I- Franke Machinefabriek 3-0; vijfde klas: Installatiebureau Goes-De Waayenburgh 3-0, VC Gasthuis-Douane 2-2; zesde klas: Gieterij Middelburg-Brandweer 3-0. Dau- wendaele Il-Pechinev II0-3. Dames, tweede klas: 't Zand II-MPSO 1-3, SV Duo-DVC De Abdij 2-1, Provincie-De Welling 3-0; derde klas: Zonneveld II-Serooskerke III 0-3. Jong Ambon II-Astrow II 2-2, De Waayen- burgh-Oostkapelle II 0-3. De stand is: heren, eerste klas: Mask' Kruitmolen 12-20, Tecona 11-17, 't Zand I 11-16, Serooskerke I 11-14, Hoechst I 11-14, Amnesty International 11-12, Young Boys Toekomst 12-12, Delta Bouw 11-11, Premier Middelburg 11-3, Provincie I 11-3, Lijnbach 12-2; tweede klas: Gemeente Middelburg I 12-21, Dauwendaele J 11-20, Tony Leijnse 12-16, PGV I 11-14, Smash/Streekschool 11-11, Hoechst II 11-11. MPSO 11-9, Blauw Wit/De Pantalon 12-9, Amor I 11-7, Middel burg Zuid 11-3, De Wellinge 11-3; derde klas: Oostkapelle II11-22, Maco 112-17, vv profiel '85 11-15, Onze Vloot 11-14, LVV 11-14, Serooskerke II 11-12, VPS I 12-12, 't Zand II11-7, De Wellinge II11-4, Mammoe- ters 11-4, Astrow 12-3; vierde klas: Pechiney I 10-20, SV Duo I 10-16, Franke Machinefa briek 10-14, WBVM 9-13, Blauw Wit/De Pantalon 10-11, MDGO 9-7, Gemeente Mid delburg II 10-7, PZC 9-5. Oostkapelle I 10-3, MSVS 9-0; vijfde klas: VC Gasthuis 10-19, Installatiebedrijf Goes 10-15, Klarenbeek 10-15, Kruitmolen 10-13, Douane 10-9, Maco II 10-8, PGV II 10-7, Provincie II 10-6, VPS II 10-4. De Waayenburgh 10-4; zesde klas: Riagg 9-16, Zuiderduin 10-15, Gieterij Mid delburg 10-14, Toorenvliet 10-14, PPD 10-9, Brandweer 9-8, Amor II 10-8. Pechiney II 10-8, Dauwendaele II 10-3, SV Duo 10-3. Dames, eerste klas: Serooskerke I 12-21, 't Zand I 11-19, PZEM 11-15, Astrow I 12-14. Herstaco 111-10, Jong Ambon 111-9, Zonne veld 111-9, Middelburg Zuid 11-7, Dauwen daele 11-5, Scheldemond 11-2; tweede klas: Oostkapelle I 11-18, Provincie 12-18, Se- rooskerkell 11-14, Koper Galjoen 11-14, SV Duo 12-13, DVC De Abdij 11-10; derde klas: Herstaco II 11-20, Jong Ambon II 11-20, Oostkapelle II 11-15, Serooskerke III 11-15, Marathon 11-13, LVV II 11-11, De Waayen burgh 12-8, Astrow II 11-5, VC Gasthuis 11-5, Zonneveld II 12-0. „Om samen te vatten wat de show nu eigenlijk voorstelt, kun je het beste maar aan Broadway denken", meent A. Davidse, voorzitter van 'Blue Spi rit'. die er nadrukkelijk aan toevoegt dat het beslist géén majoretten zijn. „Hier komt van alles aan te pas. Lenigheid, conditie en natuurlijk dis cipline. De groepen worden door acht juryleden beoordeeld, die cijfers kun nen geven tot op een tiende achter de SOUBURG De werkgroep Walche ren van de Stichting Terre des Hom mes voor directe hulp aan kinderen in nood, bestaat woensdag tien jaar. In verband met dit jubileum is in de hal van het zwembad in Vlissingen een tentoonstelling te zien van kin dertekeningen, gemaakt door kinde ren in de derde wereld. De 25 tekenin gen geven weer hoe zij denken dat kinderen in Nederland leven. De ten toonstelling is tot eind februari te zien. De werkgroep Walcheren, die bestaat uit zeven vrijwilligers, informeert re gelmatig de inwoners van Walcheren over het werk van Terre des Hommes. Daarnaast worden activiteiten geor ganiseerd als prestatielopen, fiets tochten. lezingen met dia's of film en verkoop van spulletjes op braderiën. Terre des Hommes Walcheren is ver der onder meer verantwoordelijk voor het project in Bolivia, waar polio patiëntjes geholpen worden. Het pro ject wordt gesteund door de Rent- meesterschool in Middelburg, De Schute in Biggekerke, de Prinses Christinaschool in Goes en de Prins Willem Alexanderschool in Sint-Lau- rens. Om meer geld in te zamelen voor dit project worden ieder jaar in mei en september prestatielopen georgani seerd. Ook is sinds april vorig jaar aan de Turfkaai 25 in Middelburg een informatie/verkoopkelder geopend waar informatie wordt gegeven over Terre des Hommes en zelfgemaakte spulletjes (aardewerk, derde-wereld- artikelen en Terre des Hommes-arti kelen) worden verkocht.De kelder is iedere donderdag en zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur. DOMBURG De Domburgse brand weer is zondagmiddag om half vijf uitgerukt om een schoorsteenbrand te doven in een woning aan de Schuurmanstraat in de Walcherse badplaats. De brand was ontstaan doordat het aangekoekte roet in de schoorsteen was gaan smeulen. De brandweer was snel ter plaatse, maar hoefde niet te blussen omdat het vuur vanzelf ge doofd was. Wel hebben de brandweer lieden de schoorsteen geveegd om het weer uitbreken van brand te voorko men. Er was geen schade. MIDDEURG De KNVB afdeling Zeeland heeft de cursus jeugdvoetbal spelleider afgesloten. De opleiding stond onder leiding van Hans Mewiss uit Middelburg. Het certificaat werd de cursisten uitgereikt in het clubge bouw van vc Vlissingen door Walter Ghijs. Het certificaat ontvingen: R. O. Hamen en J. F. Toonen (vv Dauwendaele), mevrouw C. J. Allaart-De Leeuw, J. P. de Voogd en H. H. Willeboordse (Serooskerke) en P. M. Lips, F. Meerman, P. de Nooyer en M. Vroomans (Vlissingen). komma. Daarbij wordt gelet op de uitvoering, originaliteit en techniek. Bovendien heeft elk jurylid een cas sette-recorder met de muziek en tij dens zijn beoordeling spreekt hij zijn commentaar in op dat bandje. Op die manier weten de groepen waar ze eventueel verbeteringen kunnen aan brengen. Dat is een stukje service". Ook zaterdag stal de winnaar van de vorige contest, 'Avant Courir' uit Baarn-Eemnes, de show. Op muziek van Emmerson, Lake en Palmer voer den zij een flitsende show op, waarbij tijdens de circa zeven minuten duren de uitvoering maar liefst drie keer van kleding werd verwisseld. De Zeeuwen ontbraken op dit evene ment. „De voornaamste oorzaak is eigenlijk dat een aantal verenigingen nogal wat nieuwe leden heeft. De voorbereiding, het instuderen van de choreografie en het maken van de kleding kost nogal wat tijd en zover zijn de 'nieuwelingen' nog niet", aldus Davidse. „Maar of wij nu wel of niet meedoen, in ieder geval is deze avond een prima promotie voor de winter- guards geweest". Uitslagen: 1 Avant Courir, Baarn- Eemnes. 2 Beatrix, Hilversum. 3 Bato, Haarlem. 4 Jubal, Dordrecht. 5 Oran- je/Odillo, Hilversum. De Oranje cadets uit Huizen werden als enige deelnemer in de groep 8 tot 14 jaar als eerste geplaatst. VLISSINGEN- De brandweer van Vlissingen moest in de nacht van zaterdag op zondag twee keer op pad. Kort na twaalf uur was assistentie gewensr bij een keukenbrandje waar aan de Ruys de Beerenbrouckstraat, waar enige frituuractiviteiten uit de hand waren gelopen doordat de vlam in de pan sloeg. De brandweer kon zich beperken tot controlerende be zigheden. De bewoners hadden zelf al enig blussingswerk verricht. Daarbij werd bewoner L. licht gewond. In de vroege zondagochtend, om streeks zes uur, ontstond een kamer brandje in de nieuwe wijk Pratten- burg. In tegenstelling tot het brandje in de Ruys de Beerenbrouckstraat, waar lichte schade ontstond, was hier sprake van een aanzienlijke schade, mede veroorzaakt door roet en rook. Bij het brandje in Prattenburg wordt brandstichting niet uitgesloten. MIDDELBURG - De Stichting Mi; delburgse Vrouwenraad houdt woer< dag 12 februari een politieke forumb: eenkomst over het thema 'Vrouw Overheid'. Deze wordt van 20 tot! uur gehouden in gebouw De Schak: aan de Bachtensteene in Middelbuf Vertegenwoordigers van acht politij i ke partijen geven elk in vijf minufe de visie van hun groeperingen wee Na de pauze volgt een forumdiscuss onder leiding van mevrouw Van N ssau, voorzitter van de Vlissing Vrouwenraad. filatelistenvereniging Delta West Middelburg houdt dinsdag 11 februa een ledenvergadering in De Schak in Middelbrug. De vergadering begii om 19.30 uur. Zaterdag 15 februa wordt in De Schakel een veiling g houden in samenwerking met Philati lica. De veiling begint om 13.00 uii Chr. van Westen van de Kruisverer ging Walcheren-Oost vertelt dinsda middag iets over het kruiswerk op ee ontmoetingsmiddag van de Sticht® Welzijn Ouderen en de Stichting Si ciaal Cultureel Werk in 'Het Trefpun aan de Nassaulaan in Middelburg. D bijeenkomst begint om 14 uur. Over gens houden Welzijn Ouderen e SKW iedere eerste dinsdag van c .maand een ontmoetingsmiddag voi ouderen uit de wijk Nieuw-Midde burg. Er kan worden gekaart en sjoeld en ook is er bingo. Alle bijeeL komsten zijn in 'Het Trefpunt' e| beginnen om 14.00 uur. ZOUTELANDE - De Oranjeverer. ging in Zoutelande houdt woensda de jaarvergadering, tevens infi avond, in 'De Zeemeermin' aan c Nieuwstraat. De jaarverslagen komt aan de orde en er wordt een bestuut verkiezing gehouden. Van de aftri dende leden zijn Willie Francke, Maj Maas en Jan Melis niet herkiesbaa. Dat is wel het geval met Julia mens en John van der Voort. H Koppejan stelt zich kandidaat voc een bestuursfunctie. Verder wordt f gesproken over de viering van konii ginnedag en er worden twee fik vertoond. De eerste laat een optoci van een paar jaar geleden zien en i tweede heet 'Bevrijding Walchere 1944'. De jaarvergadering begint oi 20.00 uur. OOST-SOUBURG - De activiteitei commissie Aktiva houdt dinsdag ee bijeenkomst in het dienstencentra Bachten Poorte in Oost-Souburg. D heer Drijgers, oud-medewerker va het KNMI, zal dan een lezing houde over 'Het KNMI in de weer'., waan hij talloze aspecten van het werk v het KNMI de revue laat passeren. I zal hij het klimaat op Walcheren i vergelijken met vroeger. Ook worde er dia's vertoond, die onder meer ee beeld geven van Walcheren tij den verschillende soorten weertypen. D bijeenkomst begint om 14.15 uur. Plein 1940 M.'burg De burgemeester van Mariekerke maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergade ring van 28 januari 1986 heeft besloten te verkla ren, dat met ingang van heden voor de volgende percelen, welke gearceerd zijn aangegeven op de bij bedoelde besluiten behorende situatieschet sen, wijzigingen worden voorbereid van het be stemmingsplan 'Buitengebied Mariekerke' voor de realisering van: 1. een aantal appartementen op het perceel van de Geschieresweg 5 te Aagtekerke; 2. een appelschilbedrijf op het perceel gelegen op de hoek van de Middelburgseweg met de Ravesteinweg te Grijpskerke. Genoemde voorbereidingsbesluiten met de bij behorende situatieschetsen liggen met ingang van heden ter gemeente-secretarie (Dorpsstraat 3 te Meliskerke) voor een ieder ter inzage. De burgemneester voornoemd, mr. B. J. van Putten. <1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6