§flWÊ0DÉr Piet Brakman êiéÉ derde lp ten doop Scheldemond-loodsen Verdeelde reacties op subsidiëring van de Dienstverlening Coördinatrice Zeeuwse actie naar Nepal 'EEUWSCH- VLAANDEREN EN ST-PHILIPSLAND B.A. Hesselink (89) overleden HELPT NEPAL BURGEMEESTERS ONTHULDEN NAAM Automobilist achterhaald na botsing lichtmast Zware schade bij botsing Biervliet MET ZEND MARATHON ÏN TERNEUZEN Doordacht Dynamisch. Sociale controle ZAAMSLAG Activiteiten voor de jeugd GIRO 7475 MIDDELBURG inruil. Zin in een nieuwe Fiesta? De Ford Dealer staat al op u te wachten en uw financiële voor deel is nu al geregeld. ruimschoots het bedrag dat u in 3 jaar aan de wegenbelasting kwijt bent. Deze aanbieding geldt alléén voor de Ford Fiesta en loopt van 3 februari t/m 15 maart. Natuurlijk zult u wèl altijd een bepaald bedrag moeten aanbetalen, omdat de aanbieding op basis van huurkoop op de gebruikelijke voorwaarden is. Dat is wettelijk verplicht. Maar als u dat wilt kan die aanbetaling geheel of gedeeltelijk verrekend worden met uw /lAANDAG 3 FEBRUARI 1986 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT s: inhaalmanoeuvre bij de landinrichting nodig De burgemeesters C. Ockeloen (links) van Terneuzen en drs W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent fungeerden als koetsiers bij de presentatie van de derde langspeelplaat van Piet Brakman in het Zuidlandtheater in Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse troubadour staat achterop de wagen. TERNEUZEN Onder grote be langstelling presenteerde de Zeeuws-Vlaamse volkszanger Piet Brakman zaterdagavond zijn derde langspeelplaat in het Terneuzense Zuidlandtheater. De voorstelling voor een uitverkochte zaal begon om 20.00 uur met een openings woord van voorzitter Piet Gerre- man van de evenementencommis sie 'De Vliegende Hollander', die het gebeuren had georganiseerd. De burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen en drs W. R. V. Dusar duijn van Sas van Gent onthulden tesamen het decor met daarop de naam van Brakman en zijn laatste plaat 'Un straotje om'. Aanvankelijk zou bij het optreden van Brakman ook de Yankee Dood le Session aanwezig zijn geweest, maar de band was verhinderd. Wel hadden de spelers uit Sluiskil een ingesproken bandje bezorgd in het Zuidlandtheater. Op het bandje hadden de Sluiskilse musici geluk wensen ingesproken voor Piet Brakman met zijn nieuwste lang speelplaat. Behalve een goed zan ger bleek Brakman ook een aardig conferencier te zijn. De Zeeuws- Vlaming bracht al snel de stemming er in met enige grappige anekdotes. Met name het 'gesprek met grootva der' viel bij het publiek in de smaak. Brakman voerde een 'gesprek' met zijn overleden grootvader, die hem ooit zover had gebracht zich in de muziek te begeven. Iets waar de zanger zijn grootvader nog altijd dankbaar voor is. Uiteraard zong Piet Brakman alle liedjes van zijn langspeelplaat, daarbij begeleid door het Breskense gelegenheid koor 'De Bressieaondertjes'. Met name het lied 'Jaone gao je stoepje schuur'n' was een groot succes. De tekst van het liedje had betrekking op de zogenaamde 'so ciale controle' in een dorpsgemeen schap. De zaal zong het refrein van het liedje luidkeels mee. Overigens was ook de producer van Piet Brakman; Jan Boezeroen aanwe zig. Door de conferences van Brakman liep het programma nogal uit. Pas na half twaalf kon 'Kapitein van der Decken' Brakman de oorkonde 'De Vliegende Hollander' overhandigen, terwijl dit voor half elf op het pro gramma stond. Komend weekeinde zal de Zeeuws- Vlaamse troubadour twee optre dens verzorgen in Zaamslag. De buurtvereniging Noord heeft voor de tweede achtereenvolgende maal Brakman naar Zaamslag gehaald. Vorig jaar trokken de optredens van Piet Brakman tweemaal een volle zaal in gebouw De Poort. Daarom is andermaal besloten om een derge lijk optreden op het programma te zetten. Brakman zal in Zaamslag nummers van zijn nieuwe langspeelplaat ten gehore brengen. Zowel vrijdag als zaterdag begint het optreden van Piet Brakman om 20.00 uur. Beide optredens worden gehouden in ge bouw De Poort en er zijn nog kaar ten verkrijgbaar. (Slot van pagina 5 loods. Naar zijn mening is een gepri vatiseerde loodsdienst niet alleen af hankelijk van een coulante naleving MIDDELBURG - In Middelburg is zondag op 89-jarige leeftijd de heer B.A. Hesselink overleden. Hij heeft zowel in het bedrijfsleven als in de politiek en in het maatschappelijk leven een aantal belangrijke functies vervuld. De heer Hesselink trad van 1945 tot 1961 op als directeur van de Vitrite-fabriek in Middelburg, waar hij zijn loopbaan in 1921 was begon nen. Zijn commerciële werkzaamheid bij dit bedrijf leidde ertoe dat het groot ste deel van de lampvoetenproduktie kon worden geëxporteerd. Voorts ver richte hij er baanbrekend werk op het gebied van de personeelsvoorziening. Ook in de politiek was Hesselink geruime tijd actief. Van 1945 tot 1966 was hij in Middelburg raadslid voor de VVD. Ook was hij vele jaren voorzitter van de Middelburgse VVD-afdeling en van 1958 tot 1966 was hij lid van provinciale staten. Dertien jaar lang trad de heer Hesse link op als secretaris van de raad van bestuur en het dagelijks bestuur van de NV PZEM. In 1972 nam hij afscheid van die functie, waarbinnen hij een leidende rol speelde in de woelige periode die het toenmalige elektrici teitsbedrijf toen doormaakte. Bij zijn afscheid werd hem lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij ondanks de moeilijkheden een goede verstand houding tussen dagelijks bestuur en personeel middels de overlegorganen wist te bewerkstelligen. De heer Hesselink was voorts geruime tijd voorzitter van het Bestuur dei- Godshuizen in Middelburg en ook spande hij zich in voor de ontwikke ling van de sport. Hij was onder meer lid en oud-bestuurslid van de Dom- burgse Golfclub. De crematie vindt donderdag om 13.00 uur plaats in Middelburg. van reglementen door de Belgen maar bovendien volledig afhankelijk van de constante inzet van de overheid in het toezicht op naleving van gereglemen teerde afspraken. „Met overheids- garanties loopt een geprivatiseerde dienst al risico's; zonder die garanties gaat een geprivatiseerde dienst bin nen de kortste tijd ten onder". Volgens Van Noppen rekent het afde lingsbestuur op een redelijk kabinet dat gehoor zal geven aan de zwaarwe gende argumenten van de loodsen. Maar men zou het vooralsnog voorba rig vinden deze kwestie politiek te benaderen door stappen te nemen in de richting van de Tweede Kamer. „De vraag is of via de politiek vol doende druk kan worden uitgeoefend om uitdrukking te geven dat het zo niet kan". ZAAMSLAG - De komende weken houdt 't Klupuus in Zaamslag ver schillende activiteiten voor de jeugd. Allereerst wordt maandag 10 februari een carnavalsinstuif gehouden. Deze is toegankelijk voor de plaatselijke jeugd en wordt gehouden van 15.00 tot 17.30 uur. Vrijdag 14 februari houdt het Zaam- slagse buurthuis een play-backwed- strijd voor de jeugd vanaf 10 jaar. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. Beide activiteiten vinden plaats in het gebouw van de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Zaamslag 't Klu puus nabij de sportterreinen. OOSTBURG - De commissie finan ciën van de gemeente Oostburg heeft verdeeld gereageerd op het voorstel van b en w om de subsidie aan de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren te verhogen, zodat een extra arbeidskracht voor tien uur per week kan worden aangetrokken. PvdA en Dorpsbelangen en Toerisme willen dat er zodanig gesubsidieerd wordt dat een werkkracht voor 24 uur per week mogelijk wordt. Raadslid H. van der Weegen (D en T) wees erop dat er vorig jaar gedurende negen maanden een halve arbeids plaats (20 uur per week) was gesubsi dieerd, zodat de stichting er in het voorstel van b en w met tien uur op achteruit gaat. B en w zijn van me ning dat de stichting weliswaar heeft aangetoond dat het aantal cliënten dat op eigen initiatief naar de instel ling komt groter is dan het landelijk gemiddelde, maar dat hoeft organisa torisch niet zonder meer te betekenen dat daardoor de werkdruk in vergelij king met andere regio's groter zou zijn. Volgens het college is de stich ting er tot nu toe onvoldoende in geslaagd de zwaarte van de proble men aan te geven. De PvdA'er J. de Vries proefde daarin 'minachting' en CDA'er G. van Schaick merkte op dat het werk van de stichting onmeetbaar is. Hij stemde overigens wel in met het voorstel, evenals VVD'er A. Rosen- daal. Instemming kreeg ook het voor stel om een extra subsidie te verstrek ken voor het werklozenproject. Alleen de heer Rosendaal maakte de opmer king dat de subsidie niet structureel moet zijn. Verder zijn de hele PvdA en de meerderheid van het CDA tegen het besteden van 160.000 gulden aan de renovatie van het pand Markt 3 in IJzendijke. Wethouder J. P. S. A. Thomaes vond echter dat IJzendijke recht heeft op herstel van het pand. MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie vindt, dat Zeeland toe is aan een inhaalmanoeuvre' op het terrein van landinrichting en ruilverkaveling. Gedeputeerde staten willen tegen die achtergrond vier gebieden voor ruilverkaveling voordragen op het voorbereidingsschema 1986. Het gaat daarbij om het gebied rond Aardenburg (6200 ha), de op elkaar aansluitende gebieden Breskens-Zuidzande (2710 hectare) en Schoondijke (2840 hectare) en Sint-Philipsland (1900 hectare). Bij die laatste drie gebieden, samen ruim 7500 hectare, gaat het om ruil verkavelingen met een administratief karakter, waardoor volgens de Cen trale Landinrichtingscommissie een belangrijke verbetering van de inrich ting van het gebied met name voor de landbouw kan worden bereikt. Gs HULST In de nacht van zaterdag op zondag veroorzaakte een onbeken de automobilist, die in de loop van zondag kon worden achterhaald (het bleek de uit het Belgische Puurs afkomstige F. H. te zijn), voor flink wat schade op de Van Maelstedeweg in Hulst. In een bocht was de Belgi sche automobilist rechtdoor gereden en tegen een lantaarnpaal tot stil stand gekomen. Bij de botsing knapte de lichtmast en viel op de auto van A. van W. uit Hulst die langs de weg geparkeerd stond. Na het ongeval ging de automobilist er vandoor zonder zich bekend te ma ken. De rijkspolitie van Hulst wist zijn identiteite te achterhalen. Tegen H. is proces-verbaal opgemaakt. vragen de staten in een (ontwerp voorstel deze vier ruilverkavelings projecten op te voeren voor het voor bereidingsschema naast de ruilverka velingen, die al eerder in voorberei ding zijn genomen: Yerseke Moer en Nijs- en Hooglandpolder (eind vorig jaar met een positieve stemming afge sloten), Walcheren (waarvoor de voor bereiding in gang is) en Sluis-Oost- burg (verkaveling met administratief karakter, waarvoor de voorbereiding 'op korte termijn' zal beginnen). Verzoeken om landinrichting in voor bereiding te nemen zijn voorts inge diend voor het kustgebied West Zeeuwscj-Vlaanderen, Tholen (10.000 ha) en Axel-Zaamslag (9500 ha) Over de twee Zeeuwsvlaamse aanvragen, zo melden gs, zal in de loop van dit jaar de Centrale Landinrichtingscom missie haar zienswijze geven. Gedeputeerde staten wijzen erop, dat na de herverkavelingsactiviteiten in Zeeland de laatste decennia relatief weinig landinrichtingsprojecten zijn uitgevoerd: „Daaroor is op landin- richtingsgebied een achterstandssi tuatie ontstaan". Met het oog op de BIERVLIET Twee personenauto's zijn zaterdagmorgen omstreeks kwart over acht bij een aanrijding bij Pyramide in Biervliet zwaar be schadigd. Bestuurder J. C. D. uit Terneuzen kwam uit de richting Philippine en twijfelde op de splitsing welke kant hij uit zou rijden. Hij zag de auto, bestuurd door F. E. M. V. uit Biervliet, te laat en reed hem aan. V. stond te wachten bij de splitsing totdat D. gepasseerd zou zijn. recente landbouwpolitiek menen gs dat het essentieel is binnen Neder land en de EEG „gezonde concurren tieverhoudingen" in stand te houden. Daarbij bieden landinrichtingsacti viteiten een belangrijke mogelijk heid. Vandaar dat het college een inhaalmanoeuvre bepleit. Wat de niet-administratieve ruilver kaveling Aardenburg betreft, wijzen gs nog op de visie van de CLC: een ruilverkaveling daar kan „een belang rijke bijdrage leveren aan een verbete ring van de inrichting van het gebied, zowel ten dienste van de landbouw als van de niet-agrarische functies". Het college meldt de staten dat met een groot aantal instanties over de plaat sing van Aardenburg, Zuidzande- Breskens, Schoondijke en St. Philips- land op het voorbereidingsschema is overlegd. Men kan zich daar mee verenigen, aldus het college. Advertentie BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: King Solomons mines, 12 jr. poxy II, 20 uur: Miami supercops, a.l. Cinem'Actueel I, 20 uur: Back to the fjture, a.l. èinem'Actueel II. 20 uur: The Break fast club, a.l. Cinem'Actueel III. 20 uur: Traffic school, a.l. GOES Grand. 20 uur: Back to the future, a.l. HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Vanessa liefste meisje van New York, 18 jr.; 20 uur: Back to the future, a.l.; 20 uur: Return of the living dead, 16 jr.; 20 uur: King Solomons mines, a.l.; 20 uur: The Goonies, a.l. MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur On the waterfront, a.l. Electo, 20.30 uur: Gandhi, a.l. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Meisjes die er zin in hebben, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Back to the future, a.l.; 20 uur: Invasion USA, 12 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Miami supercops, a.l. Alhambra II, 20 uur: Invasion USA, 16 lir. Tentoonstellingen MIDDELBURG Het afgelopen weekeinde is de coördinatrice van de actie 'Zeeland helpt Nepal', mevrouw J. D. Kuiper-Abee, voor een studie reis van drie weken naar Nepal ver trokken. Haar reis heeft ten doel in Nepal zelf concrete gegevens en docu mentatie te verzamelen over het ver loop van het onderwijsproject, waar op de actie is gericht. Uit gesprekken met vertegenwoordi gers van gemeenten en van het onder- wijs bleek namelijk vaak dat actieve medewerking aan de actie in belang rijke mate afhankelijk is van de moge lijkheden mee te leven met het doel. Vragen als, 'kunnen wij een schooltje adopteren', 'waar staan die schooltjes en hoe zien ze er uit', konden tot dusver niet beantwoord worden door gebrek aan harde gegevens en aan beeldmateriaal. Het bestaande materiaal (de scholen map, de diaserie en de tentoonstel ling) bevat weliswaar veel algemene informatie over Nepal en het onder wijsprobleem, maar biedt te weinig herkennings- en aanknopingspunten om een maximale inzet van Zeeuwse instellingen en groeperingen voor de actie te krijgen. De reis van mevrouw Kuiper in het betreffende gebied, haar gesprekken met autoriteiten, Unicef-functionaris- sen en ontwikkelingswerkers moeten er samen met een serie foto's en dia's toe bijdragen dat de actie 'Zeeland helpt Nepal' straks doeltreffender is over te dragen. Het beeldmateriaal van de reis zal worden gemaakt door de heer R. de Groot, secretaris van de Vereniging Nederland-Nepal, die mevrouw Kui per op haar reis zal vergezellen. De heer De Groot, een kenner van land en bevolking, stelt het verzamelde materiaal na de reis beschikbaar voor gebruik ten behoeve van de actie. Hulpcentra Kindergalerij, 10-18 uur: Werken van Ramon de Nennie (t/m BIERVLIET Galerie Art. House. 9-12 uur: Werken Frank Verstraete en Sia Braakman. CLINGE Galerie Esprit. 13.30-18 uur: Werken Hendrik v. Veenendael. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- HEINKENSZAND De Stenge, ,13.30-17 uur: 'Sur-action' van Geje [Gaudelius. HULST Burgerzaal. 14-17 uur: Werken Jovan Njezlic. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: 'Bekroonde ontwerpen' (t/m TERNEUZEN Hal Stadhuis, 9-12 en 14-17 uur: Werken van Brigitte Oberlechner (t/m 7/2). Galerie Trouvaille, 13-18 uur: Pastel tekeningen van Roberto Quartarone. VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua- Ina'. 14-17.30 uur: Expositie levende Ireptielen, amfibieën en insekten. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en U3.30-17 uur: 'Leven en werk van Char lies Varin'. Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 11100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 11150-12200 (brandweer en ambulance). 80S Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 31180-15551dag en nacht bereikbaar. Ohr. hulpdienst Zeeland voor mensen in lood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 11184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 11100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel, 11180-38080, dag. van 16-20 uur. TERNEUZEN Voor de derde achtereenvogelden maal hield de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de VERON (Vereniging experi mentele radio onderzoek Neder land) het afgelopen weekeinde in Terneuzen een herdenkings-mara- thon. Met deze marathon, die duur de van zaterdagochtend halftien tot zondagmiddag twee uur, her dacht dc VEROn de watersnood ramp van 1953. De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen deed dit met vier zenders, gestatio neerd in een caravan naast ver pleegtehuis 'Ter Schorre'. Met be hulp van generatoren die voor de nodige stroom zorgden, wisten de amateurzenders ongeveert twintig in getal, contacten te leggen over de hele wereld. Een van de belangrijk ste contacten werd gelegd met een amateur in Brazilië, aan de mon ding van de Costa Rica. Deze ver binding kwam zondagochtend bij zonsopgang tot stand. Het gesprek, waarbij voornamelijk technische gegevens werden uitgewisseld duur de ongeveer een halfuur. Behalve die gegevens wered de gespreks partner in Brazilië ook attent ge maakt op de reden van de 'zend- marathon'. Voorts legden de amateurs contac ten met Marokko, Cyprus en Rus land Daarnaast werd menig Euro pees contact gelegd. Voor het jaar lijkse gebeuren had de Zeeuws- Vlaamse afdeling ook leden van de afdelingen Vlissingen, Noord- en zuid-Beveland. Bergen op Zoom en Voorne en Putten uitgenodigd. Ondanks de slechte weersomstan digheden trok het gebeuren be kijks: enkele tientallen mensen kwamen aan de rand van de Schel de kijken nar het herdenkingsge- beuren. De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de VERON noemt de maraton een succes. „Volgend jaar zijn we weer present", aldus organisator Carlo Vervaet. Zeeuws-Vlaamse zendamateurs trachten contacten te leggen tijdens de marathon in Terneuzen. Advertentiei de wegenbelasting vergeten. g

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23