Simon den Exter 'grote man' Indoor Vlaanderen Swift blijft meedoen in strijd om titel PZC/ sportkrant USSIN B ULA TO VA ONVER WA CHT WINNAAR Ruiters wegens mishandeling geschorst Kostbaar punt voor Lebo Bakker weer damescoach mm Uscussie VTiesekoop in overtreding Keerpunt Heren CONCURRENTIE GEEN KANS OOK ZEGE VOOR ANIMO Tjoba Alfons Frankevijle verbetert twee Zeeuwse records Cambuur vraagt aanhang om renteloze leningen GIRO BEGINT OP SICILIË 13 Isjisj Zilveren medaille Marion van Dorssen bij NK-judo /lAANDAG 3 FEBRUARI 1986 V riesekoop mentaal zwak bij Top-12 iODERTALJE (GPD) - De onverwachte machtsgreep van de Russin Bulatova op het rop-12-tafeltennistoernooi heeft Bettine Vriesekoop niet kunnen verontrusten. Dat zij de oncurrentie (Nemes en Hrachova) voor het aanstaande Europese kampioenschap over twee naanden in Praag overtuigend ter zijde had geschoven, moffelde de lichte teleurstelling over le bereikte vijfde positie weg. Vijf treden (10) lager op de ranglijst maakte Mirjam tloppenburg met drie winstpartijen pas op de plaats. )aarmee deed de op dit evenement iebuterende Lichtenvoordse zichzelf kort, want een zevende plek be- ïoorde tot de mogelijkheden. De tui- neling naar de achterhoede van het leelnemersveld stelde haar kennelijk .eleur nu zij zich op de prijsuitreiking iet liet zien en de Hollandse afvaardi ging in zijn hemd zette. De voor Vlirjam Kloppenburg gereserveerde doemen en enveloppe met 500 gulden /oor de verrichte arbeid bleven on- langeroerd, omdat zij zich om ondui- ielijke redenen naar het spelershotel ïad begeven. lond de persoon Mirjam Kloppen burg speelden zich overigens meer bpzienbarende kwesties af. De coa- phing leverde in Zweden bijvoor- 30DERTALJE (ANP) - Als enige van ie twee dozijn deelnemers speelde Bettine Vriesekoop in de Top Twaalf n Södertalje met shirtreclame. Dp haar rug droeg zij de logo van haar orivé en clubsponsor. Vriesekoop /vertrad daarmee de regels van de Suropese Tafeltennis Unie (ETTU), iie shirtreclame in officiële, onder zijn pupervisie staande toernooien niet .oestaat. n voorgaande edities hield de Unie zich strak aan de reglementen en beval Vriesekoop bij elke overtreding een shirt zonder reclame aan te trek en. In Zweden kneep de ETTU even- el lankmoedig twee ogen toe en liet ie beroepsspeelster ongemoeid de naam van de geldschieter op de televi- Isie brengen. Vriesekoop werd er overi gens wel op geattendeerd dat herha- ing in de toekomst strafbaar gesteld zou worden. ZURICH (SID) - De Zwitserse Ruiter- bond heeft een van zijn prominente leden, Markus Mandli, voor drie jaar, tot 19 oktober 1988, geschorst. De 32-jaar oude paardenhandelaar werd schuldig gevonden aan mishandeling van zijn paard Pikör. Tijdens een concours in Signey, in de buurt van 3ion, zou Manldi zijn paard voorzien lebben van in terpetine gedrenkte randages die voor een betere bloed- omloop moesten zorgen. Door de landages zou ook de pijngrens van iet paard worden verhoogd waardoor rikor minder last zou hebben van het lanraken van de balken bij het pringconcours. Mandli heeft aange kondigd niet alleen bij de bond in leroep te gaan maar ook naar de lurgerrechter te zullen stappen om ijn gelijk te halen. Dok Ueli Notz werd door de bond (eschorst. Hij mag negen maanden liet aan wedstrijden deelnemen van- vege het gebruik van dope. Nog ;waarder werden de internationaal mbekend broers Pius en Thomas Schwizer aangepakt. Wegens het kwellen' van hun paarden mogen zij ijf jaar niet in toernooien in actie :omen. Het beroep wat zij tegen die itraf hadden ingediend is al afgewe- ;en. MIDDELBURG Lewedorpse Boys s aan de staart van de vierde klas G weer een punt ingelopen op een ver liezend SVW '67. De Zeeuwen speel den bij RSV 2-2. Vosmeer verspeelde een punt aan VES: 0-0. De wedstrijd Noordhoek-Oudemolen werd tien minuten voor tijd bij 1-1 gestaakt. Scheidsrechter Jan van Bel- sen uit Arnemuiden keurde het twee de doelpunt van Noordhoek op advies van de Oudemolen-grensrechter af en dat leverde zoveel protesten op, als- Jok een horde vervelende supporters, dat hij het 'niet meer verantwoord ichtte' om verder te spelen. RSV-LEWEDORPSE BOYS De bezoekers begonnen uitstekend en kwamen na een kwartier op 0-1 door André Krijger. Toch werd RSV ster ker en kreeg meer kansen, waardoor de ruststand dank zij Alex Hemelaar op 1-1 kwam. Diezelfde speler scoorde na rust ook 2-1, maar zeven minuten voor het einde knokte Lewedorpse Boys zich nog verdiend langszij via sen doelpunt van Korstanje: 2-2. VOSMEER-VES Beide ploegen kunnen met de 0-0 tevreden zijn, snerzijds gezien het zware veld en anderzijds gezien de werklust aan oeide kanten. VES had na 15 minuten al de leiding kunnen nemen, maar Sjaak Hommel stopte het schot van 7an Kleef. VES was goed begonnen, naar Vosmeer werd tegen de rust sterker. Schoten van Leo Havermans ■n Frans Verhees werden door doel kan Rene Mouwen gestopt. Het Vos- "neer-offensief na rust bracht al snel Verhees alleen voor het doel, maar veer redde Mouwen en een kwartier voor tijd liet die keeper weer een sterk taaltje zien, toen hij opnieuw de alleen doorgebroken Verhees van sco- en hield. Deeïd veel stof voor discussie op. Op papier behoorde de uitvoering toe aan Jan Vlieg, maar in de praktijk liet de speelster van Pelgrim/Odion zich de wet voorschrijven door haar vader. Dit tot woede van de aan staande mannencoach. Terwijl Vlieg zich in de partij Kloppenburg-Bula- tova opmaakte voor zijn taak als souffleur, liet vader Jan zich langs het wandrek van de Zweedse sport hal naar beneden zakken en stelde zich verscholen op achter een plan tenbak, in de buurt van het strijdto neel. SÖDERTALJE (ANP) - Gerard Bakker is tijdelijk weer terug als damesbondscoach. De Leide- naar bereikte zaterdag in Söder talje op de tweede dag van de Top Twaalf overeenstemming met Piet Römgens, voorzitter van de sportcommissie van de NTTB, over een verbintenis die duurt tot en met de Europese titelstrijd, die van 5 tot en met 13 april in Praag wordt gehou den. Supervisor Jan Vlieg blijft officieel de technische leiding behouden, maar Bakkér krijgt de vrije hand bij de samenstel ling van de damesploeg. Na de Europese titelstrijd zal de mogelijkheid van continuering van de verbintenis nader beke ken worden. Financieel is in de NTTB niet in staat nog een derde volledig betaalde bonds coach in dienst te nemen. De bond heeft in Jan Vlieg, die veel voelt voor verlenging van zijn contract maar dan uitsluitend als herencoach, en Bert van der Helm twee 'dure' krachten. Bak ker, die in 1982 na een kopstoot tegen Ron van Spanje ontslag nam en vervolgens twee jaar geschorst werd, zou in aanmer king komen voor een deeltijd baan bij de bond. Voor die func tie is hij evenwel niet in de markt. Hij ambieert uitsluitend een positie als bondscoördina- tor. Bettine Vriesekoop Jan Vlieg keurde de actie begrijpelijk af, hoewel hij met het duo Bakker- Vriesekoop ervaring had opgedaan. In zijn periode van schorsing nam Ge rard Bakker evenwel nooit plaats op de stoel van de coach; Jan Kloppen burg werd gisteren die twijfelachtige eer wèl gegund. Nadat Jan Vlieg door de Zweedse arbiter wegens het geven van (verboden) aanwijzingen was weg gestuurd, stormde Kloppenburg naar beneden om ogenblikkelijk de taak over te nemen van Vlieg. Die alles voor kennisgeving aannam, de familie Kloppenburg met de overwinning feli citeerde en naderhand slechts vraag tekens plaatste achter de af te keuren voorstelling. Tevreden over het met Mirjam Klop penburg gevierde afscheid was Vlieg niet. „Ze was niet echt in topvorm. En ze liet zich nogal eens van de wijs brengen. Mirjam liet mij coachen tot het veertiende punt, daarna maakte zij het zelf uit. Als ze beter had geluisterd, had ze er ongetwijfeld meer van gemaakt". „Gezwets", opende Pa Kloppenburg de tegenaanval. „Vooraf namen we met ons drieën de partij door. In bepaalde gevallen heb ik geconsta teerd dat de afspraken niet werden nagekomen. Dan vind ik het terecht dat Mirjam haar eigen weg gaat". Het is de wil van Mirjam Kloppenburg dat haar vader in de toekomst offi cieel langs het centre-court gaat ver toeven. Of Vliegs plaatsvervanger Ge rard Bakker daarmee instemt, is zeer de vraag, zoals het ook onzeker is of Mirjam Kloppenburg ooit terugkeert bij de Top-12. Volgend jaar zijn de aanstaande moeders Popova en An- tonjan weer speelfit, zodat haar nu verworven tiende plaats geen garan tie geeft voor nog een uitnodiging. Bettine Vriesekoop sloeg zich stuk op de Bulgaarse Guergueltcheva, die zich in Zweden vanwege haar goede spel terecht op de derde plaats nestelde. De nederlaag tegen de debu tante uit de Balkan betekende voor Vriesekoop het keerpunt in het toer nooi. Bij winst was Vriesekoop nog in de race gebleven, na de zaterdag avond opgelopen nederlaag kwam zij niet meer in aanmerking voor de hoofdprijs van 2750 gulden. De laatste die daar echter mee zat was Vriesekoop zelf. Vooraf had zij al twijfels over een goede afloop. Licha melijk was ze fit, de tekortkomingen openbaarden zich daarentegen op het mentale vlak. „Voor mij is het EK straks in Praag veel belangrijker. Ik wilde de Top-12 heus winnen, maar het zat er gewoon niet in. Ik verdiende niet meer dan een vijfde plaats". De overwinning op de naar West- Duitsland gevluchte Olga Nemes was een pleister op de wonde. Vriesekoop was gistermorgen wèl tot de tanden gewapend omdat zij ten koste van alles wilde zegevieren. In de weten schap verkerend dat Nemes een van de concurrenten is op het EK, wilde de speelster van Dextro-Hazerswoude eens bekijken hoe de zaken er voor stonden. In Södertalje beukte Vriesekoop de gedrongen Nemes murw: 21-16, 21-13, terwijl zij tot dan nog geen game had verloren. Die zege, en de winst op de Tsjechische Marie Hrachova, die haar zinnen heeft gezet op de EK-titel, schonken Vriesekoop voldoening. In het door Vriesekoop genoemde rijtje kanshebsters voor de Europese titel ontbrak de naam Fliura Bulato va. Hoewel ook zij de 22-jarige speel ster uit Moskou niet kon afstoppen, verwacht de pupil van Gerard Bakker niet dat de Russische verdedigster, die verrassend over Nemes in de finale zegevierde, in Tsjechoslowakije zal excelleren. Bij de mannen stelde Jan-Ove Wald- ner het Zweedse publiek teveden. Juist op tijd stopte de 20-jarige tafel- tennisprof de revelatie van het Top- 12-toernooi, Desmond Douglas, af. De op Jamaica geboren Engelsman kon in de finale van het toernooi echter niet meer de kracht opbrengen de vierde Zweed het zwijgen op te leggen en verloor met 3-1. Waldners landgenoot Lindh legde beslag op de derde plaats. Marion van Dorssen. ELBURG Marion van Dors sen heeft tijdens de Nederlandse kampioenschappen judo in El- burg de zilveren medaille be haald. Dit was het resultaat van het onverzettelijke karakter dat de Zeeuws-Vlaamse judoka toonde. Met name in de finale tegen Irene de Kok had ze pap in de benen, maar desondonks gaf ze goed partij. Na de tweede plaats in 1985 achter Anita Staps bewees de pupil van Staf de Moor opnieuw haar klasse. De 13-jarige Monique Danker van Reimerswaal veroverde een bronzen medaille en dat was gezien het feit dat ze te kampen had met een keelonsteking een prima prestatie. Clubgenote Peyra Weijermans kwam niet verder dan de halve finale. Daarin toonde ze volgens de scheidsrechters te weinig aanvallende initiatieven, het geen haar een finaleplaats kost te. De Breskense Wendy Simonse verloor bij de junioren tweemaal. AXEL De derde wedstrijd om de Indoor Vlaanderen competitie, zater dag verreden in manege Magrette in Axel, verliep zeer voorspoedig voor de, uit Kortgene afkomstige Simon den Exter. In de laatste rubriek, het 'Speel uw spel' voor de zware klasse paarden liet hij zelfs door geen enke le ruimte voor de concurrentie en eiste alle drie, door de organiserende vereniging Graeve Jan beschikbaar gestelde prijzen met zijn drie paar den voor zich op. In dit parkoers, waarin de hindernissen, naar moei lijkheid, een puntenwaardering krij gen tussen de 10 en de 120 en boven dien de joker 200 punten op kan leveren, mogen de deelnemers bin nen een vastgestelde tijd zelf de lijnen bepalen. Simon den Exter wist hierbij zo goed de weg dat de anderen zijn, met Bergerac behaalde, 950 pun ten niet wisten te benaderen. Ook het resultaat met Uranka (710 punten) en met Pythia (650 punten) bleek voor de anderen niet te overtreffen. In het klassieke parkoers haalde nie mand een volledig foutloze uitvoe ring, waarbij vooral de laatste hinder nis nogal wat roet in het eten gooide. Drie combinaties eindigden met vier strafpunten. Van hen had Caron Kommers met Doublet de minste tijd gebruikt en eindigde daarom op de eerste plaats. Als tweede volgde Si mon den Exter met Pythia en de derde plaats was voor Bram Klaasse met Polstar. Ook in de middenklasse bleek men niet opgewassen tegen de capaciteiten van Simon. Tweemaal was hier voor hem een eerste plaats weggelegd. Met Tristan veroverde hij het oranje lint in het klassieke par koers door in de barrage zijn leerling Simone Stahlie met Retonia drie strafpunten voor te blijven. Daarna bereikte hij in het 'Spel uw spel' opnieuw een voorsprong die wel 340 punten bedroeg. Ook Sandy den Exter deed het uitste kend met haar pony Meivin. Ook zij wist goed de weg in het 'Speel uw SOEST-VLISSINGEN De heren van het Middelburgse EMM blijven in de hoek waar de klappen vallen en schieten momenteel op alle fronten tekort. De zoveelste dreun dit zaal handbalseizoen liep de Zeeuwse eer ste divisieploeg gisteren op. In Soest, tegen BDC, verloor EMM met 20-15. Door de zevende opeenvolgende ne derlaagvan EMM is de kloof tussen de onderste drie in de stand (met daarbij de Middelburgse ploeg) en de rest van de eerste divisie B opnieuw toegeno men en bedraagt met nog zes speelda gen vier punten. Het huidige spel en de mentaliteit van de ploeg van trainer/coach Rob de Vos zijn zo slecht, dat het Zeeuwse team terecht doet in de onderste regionen staat. Wil de Zeeuwse ploeg zich handhaven in de le divisie, waar het team mo menteel niet thuishoort, dan zal het op de volgende speeldag, over twee weken, de ommekeer moeten afdwin gen door middel van een goede pres tatie. De Middelburgers spelen dan thuis tegen het Utrechtse HMS Achil les, de ploeg die samen met EMM de op één na laatste plaats in de stand inneemt. De eerste helft van het duel tegen BDC verliep evenwichtig. Bij de rust keek EMM tegen een 8-7 achterstand aan. Ook in het begin van de tweede helft ontliepen beide ploegen elkaar niet veel. Toen wat individuele slor digheden en fouten aan EMM-zijde een kloof van twee punten opleverden voor de thuisploeg was de strijd met een beslist. De doelpuntenmakers: Eddie Schuitema (7), Edwin Davidse (5), Ronny Onwijn, Alex de Best en Marc Sallet (1). De stand in de le divisie B bij de heren: Tachos 16-31 F. Bevo 16-17 A. Meteoor 16-21 Intern. 16-15 UDSV 166-20 BDC 16-13 Attila 16-19 EMM 16- 9 Sittar. II 16-18 HMS Are. 16- 9 Quintus 16-18 M. Stars 16- 2 spel'. Als enige overschreed zij de 1000 punten. Dat betekende dan ook een onbedreigde overwinning in de mid denklasse. In de barrage van het klassieke parkoers moest Sandy den Exter toch een plaatsje toegeven aan Arinanne van de Maele met Nelis, die de hindernissen in 32.98 seconden foutloos wist te overbruggen. Uitslagen van Indoor Vlaanderen luiden: Springen pony's klasse B, klassieke par koers: 1. Bianca van Hecke, Golby, Graeve Jan 0 ft, goed: 2. Jan Martens. Nancy S. Zwinruiters, 0 ft., void.; 3. Monique Wink, Romano J Kleppertjes, 3 ft., void.; sprin gen pony's klasse B, progressief parkoers: 1. Jan Martens Nancy S Zwinruiters 27 pnt, 31.45 sec.; 2. Annique Jacobsen Ramona Vroonruiters 27 pnt. 31.87 sec.; 3. Monique Wink, Romano J Kleppertjes 27 pnt, 33.45 sec.; springen pony's klass L. klassieke parkoers (na barrage): 1. Ingrid Faes Lady Rosa NPC 0 ft, 33.23 sec.; 2. Ingrid Faes Emmy NPC 0 ft. 34.34 sec.; 3. Marjan Faes Parridou NPC 0 ft., 35.42 sec.; springen pony's klasse L, progressief parkoers: 1. Ingrid Faes Lady Rosa NPC 27 pnt., 31.02 sec.; 2. Ingrid Faes Emmy NPC 27 pnt., 31.71 sec.: 3. Marjan Faes Parridou NPC 27 pnt., 31.93 sec.; springen pony's klasse M, klassieke parkoers (na barrage) 1. Arianne v. d. Maele, Nelis, NPC, 0 ft., 32.98 sec.; 2. Sandy den Exter Meivin Noord-Beveland 0 ft., 34.71 sec.; 3. Ilyo de Loos Lady Luctor et Emergo 0 ft.. 37.97 sec.; springen pony's klasse M, speel uw spel: 1. Sandy den Exter Nelis, Noord-Beveland 1030 pnt.; 2. Ilyo de Loos Lady, Luctor et Emergo 760 pnt.; 3. Ariane v. d. Maele Nelis, NPC, 610 pnt.; springen pony's klasse Z, categorie B, klassiek parkoers: 1. Carolien de Feyter, Holyday, Luctor et Emergo 0 ft.; springen pony's klasse Z, categorie D, klassiek par koers na barrage: 1. Arianne Hanse Liza, Schouwse Ruiters 0 ft., 39.33 sec.; 2. Anne- miek Boone, Romeo, Gouwe Reyers, 0 ft., 43.34 sec.; springen pony's klasse Z, cate gorie B, speel uw spel: 1. Carolien de Feyter, Holyday, Luctor et Emergo 420 pnt.; springen pony's klasse Z, categorie D, speel uw spel: 1. Miranda de Jonge Harold, Zwinruiters 670 pnt.; 2. Sandy den Exter, Sapai, Noord-Beveland 650 pnt.; 3. Arianne Hanse Liza, Schouwse Ruiters 610 pnt.; springen paarden klasse B, klassiek parkoers: 1. Sabine Lanting Zillion. Grae ve Jan. 0 ft., goed; 2. Mare Broodman, Victory Zwinruiters 0 ft., void.; 3. Jan Noordhoek, Vedette, Noord-Beveland 3 ft., void.; springen paarden klasse B, progres sief parkoers: 1. Mirjam de Feber. Verano. Vosseryers, 27 pnt., 32.54 sec.; 2. Sabina Lanting, Zillion, Graeve Jan, 27 pnt., 43.96 sec.; 3. Peter Knobel Tarco, Wouw Vooruit, 27 pnt., 41.73 sec.; springen paarden klasse L, klassiek parkoers (na barrage): 1. Luc Savat Ceres. Zwinruiters 4 ft.. 35.79 sec.; 2. Jeroen v. d. Eynden. Vanrolite Prins Au- vergne 4 ft., 37.34 sec.; 3. Richard Kamer mans Sourette Walcheren, 8 ft., 38.15 sec.; springen paarden klasse L, progressief parkoers: 1. Jeroen v. d. Eynden. Vanrolite, Prins Auvergne, 27 pnt. 35.80 sec.; 2. Bram Klaasse Robin, Walcheren. 24 pnt. 46.67 sec.; 3. Wim Huys, Cartouche, Luctor et Emergo, 21 pnt. 54.72 sec., springen paar den klasse M, klassiek parkoers (na barra ge): 1. Simon den Exter, Tristan, Ridder kerk 4 ft.; 2. Simone Stahlie Retonia Noord- Beveland 7 ft.; 3. Particia Kommers, Rem- mertime. Prins AUvergne; springen paar den klasse M, speel uw spel: 1. Simon den Exter, Tristan, Ridderkerk 940 pnt.; 2. Eric Swagemakers, Saporo, Tilburgse rv, 600 pnt.; 3. Jan Jongenelen, Volibria, Plantage- ruiters 590 pnt.; springen paarden klasse Z, klassiek parkoers: 1. Caron Kommers Doublet, Prins Auvergne 4 ft., 71.24 sec.; 2. Simon den Exter Pythia, Ridderkerk. 4 ft.. 80.19 sec.; 3. Bram Klaasse, Polstar. Wal cheren, 4 ft., 84.07 sec.; springen paarden klasse Z, speel uw spel: 1. Simon den Exter, Bergerac, Ridderkerk 960 pnt.; 2. Simon den Exter, Uranka, Ridderkerk, 710 pnt., 3. Simon den Exter. Pythia, Ridder kerk. 650 punten. TERNEUZEN In de eerste klas van het district B blijft Swift uitzicht houden op de titel. De Middelburgers wonnen met 15-12 bij Vrienden schaar. Animo pakte twee kostbare punten tegen Albatros, 14-9. Bij Vriendenschaar - Swift was het eerste kwartier na de rust beslissend. Eerder in deze competitie schudde Swift zijn tegenstanders in die periode ook af. Nu kreeg Vriendenschaar di rect na de pauze de tik: van 7-7 liepen de gasten naar 11-8 weg. Een dergelijk gat was er ook in de eerste helft al een Patrijzen en Walcheren pakken draad weer op paar keer geweest. Toen had de thuis ploeg nog kans gezien om bij te trekken. In de finale was daar geen sprake van: Swift organiseerde zich in zijn verdediging, gaf geen kansen meer weg en ging verdiend naar 15-12. Animo is kennelijk nog altijd de ploeg van de tweede ronde. In voorgaande competities kwam daar vaak het be houd van het eersteklasserschap uit, ook nu lijkt de ploeg op weg naar de aansluiting met de onderste helft van het veld. Na de 14-9 zege op Albatros komt die tegenstander in zich en is ook het gat met Snel en De Meervo- gels niet zo groot meer. Bij Animo - Albatros bleven de gasten in de rom melige eerste helft goed bij (7-5 voor Animo bij rust). In het strafworpenfes- tival in de tweede helft sloeg Animo een gat van drie doelpunten. Stand district le klasse B: volging bewees Tjoba veel meer te kunnen dan de koploper. Dat die toch nog op 13-13 geraakte was het gevolg van concentratieverlies van de thuis ploeg in de slotminuten. TOP(S) 9 7 1 1 134- 94 15 Swift 9 7 1 1 100- 76 15 Kinderdijk 9 4 3 2 91- 81 11 Vriendensch. 10 4 2 4 95-100 10 Albatros 10 3 1 6 108-129 7 Meervogels 10 2 3 5 86-115 7 Snel 9 2 2 5 92-101 6 Animo 10 2 1 7 96-106 5 MIDDELBURG In de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal heb ben patrijzen en Walcheren gewoon de draad weer opgepakt. Vooral de 1-5 overwinning van Walcheren bij Corn Boys maakt indruk. Hulsterloo blijft kansloos onderaan. CORN BOYS - WALCHEREN De Sasse ploeg kwam gehandicapt aan de start. Frank Hemelsoet en Piet Hubregtse waren geblesseerd en schutter Jan Snijders moest werken. Walcheren speelde bovendien een goede wedstrijd en kwam na tien minuten door Adrie Belfroid al op 0-1. Corn Boys was wel iets meer aan de bal, maar vlak voor rust deelden de vlissingers de beslissende tik uit. Wil- co Lievense en Michel Dek scoorden toen 0-2 en 0-3. Toen bovendien twee minuten na rust Adrie Belfroid 0-4 aantekende was de strijd beslist. Rick Hamelink tekende nog wel voor 1-4, maar via Michel Dek kwam de eind stand op 1-5. ZEELANDIA - PATRIJZEN De Middelburgers hebben de wedstrijd voor rust verloren, patrijzen had het toen best moeilijk, maar Zeelandia kon de kansen niet benutten. En dat deed patrijzen juist wel. Eerst strafte Hans Wesdorp een verdedigingsfout af (0-1) en de felheid van de bezoekers werd na rust beloond met 0-2, weer van Wesdorp. Kort voor het einde werd het door een van richting veran derde voorzet van André Poortvliet nog wel 1-2, maar Zeelandia zag geen kans meer gelijk te komen. AARDENBURG - HULSTERLOO de bezoekers willen wel hard werken, maar komen kwaliteit tekort. Aarden burg heeft meer inhoud en verdiende de winst volledig. Hans Rieteco maakte er voor rust 1-0 van en in de twede helft werd het 2-0 door Marnix van Rie. Aardenburg drong verder niet aan en Vercruijssen kon toen de eindstand nog op 2-1 brengen. DOMBURG - ROBUR Een wed strijd met twee gezichten. Robur liet in de eerste helft zien hoe de kansen moeten worden benut. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar en k wartier voor rust scoorde Peter Raas 0-1 en een afstandsschot van Umberto Girones bracht de ruststand verras send op 0-2. Een energieker Domburg eiste de tweede helft voor zich op. In de zesde minuut verkleinde peter Waasdorp de achterstand tot 1-2 en negen minuten later stond het gelijk,, weer door Waasdorp: 2-2. Domburg werd nu sterker. Robur kreeg geen kans meer en verdiend liep de thuisclub uit. Leo Roelse kopte de stand naar 3-2 en acht minuten voor tijd werd het ver diend 4-2 door Roelse. JONG AMBON - OOSTBURG De Middelburgers hebben de wedstrijd beheerst. Jong Ambon speelde het betere voetbal en kwam uit een hand- volkansen op een 1-0 voorsprong. Izak Regatta bracht de hoekschop voor het doel en Pieter Telussa kopte in: 1-0. Oostburg kon ook na rust geen vuist maken. Jong Ambon kwam in de door scheidsrechter Ronnie Kroc- ké goed geleide wedstrijd zelden in de problemen en maakte de zaak ver diend af door izak Regatta: 2-0. KWADENDAMME - ZEELAND SPORT Zeker geen beste wedstrijd, maar wel een verdiende puntenverde ling voor de hardwerkende ploegen. Ron Louwerse bracht de Vlissingers aan de leiding (0-1maar de ruststand werd 1-1 door Bert peeters. Acht mi nuten na rust kwam de thuisclub op 2-1 door Sjaak Beulens, maar twee minuten voor het einde werd de ver diende 2-2 bererikt door Viergever. Zeeland Sport had daarna nog geluk, want vanaf de aftrap schoot Johan Beulenms tegen de paal! Bij Tjoba - Fiks (2e klas) hadden de gasten een vliegende start (7-2). Tjoba herstelde zich en nam zelfs een 13-10 voorsprong. In die erg sterke achter- VLISSINGEN Alfons Frankevijle heeft tijdens een internationale in- door-atletiekwedstrijd in Dortmund twee Zeeuwse records verbeterd. De atleet van Scheldesport werd za terdagavond eerste in zijn serie op de 60 meter in een (handgeklokte) tijd van 6.8 seconden. Zondag was Fran kevijle de snelste atleet uit dertig series op de 200 meter. Zijn tijd (22.0 seconden) is de derde beste Neder landse seizoentijd. LEEUWARDEN (GPD) - De SC Cam buur gaat de trouwe aanhang en sympathisanten vragen om renteloze leningen te verstrekken tegen de af gifte van schuldbrieven. Binnenkort week gaan brieven de deur uit naar relaties, waarin om een renteloze lening van duizend gulden wordt gevraagd. De vrij unieke actie is door het be stuur van Cambuur genomen om op korte termijn aan voldoende liquide middelen te komen. Voorzitter Anton Schols: „We zitten in een positie waar in we op dit moment simpelweg geld zullen moeten lenen. We kampen met een teruglopende subsidie en maken tot overmaat van ramp ook nog een seizoen door waarin de pestaties dui delijk tegenvallen. De meest eenvou dige oplossing is natuurlijk om naar een bank te stappen, maar de rente last zullen we als stichting dan ook weer moeten dragen. We hopen met deze actie een bedrag van twee ton binnen te halen". PALERMO (AFP) - De 69e Ronde van Italië zal in het uiterste zuiden van het land beginnen. De organisatoren, de Gazetta dello Sport, lieten zaterdag weten dat de start zal worden gegeven in Palermo op Sicilië. Het complete etappesche ma zal volgende week worden bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13