Aanpassing bestemmingsplan Breezand door gemeenteraad Veere goedgekeurd Yersekenaar in hoger beroep tegen boete snelheidsovertreding Boete onttrekking van 'bollen' aan de natuur 'Molen van Jozef' Het ideale huis is een kwestie van smaak, de ideale hypotheek van gezond verstand. verenigde spaarbank TENNISBAANCOMPLEX GELEGALISEERD Johan Spek voert lijst van PPR in Middelburg aan Kans op benoeming Van den Heuvel tot burgemeester van Doetinchem Drumkorpsen geven show in Middelburg Spreekbeurt van drs C. P. van Dijk voor CDA-Veere Surfcentrum KANTONRECHTER MIDDELBURG Oorspronkelijk Kandidaten voor de vacature van korpschef Terneuzen PZC/streek 19 KANTONRECHTER MIDDELBURG WISSENKERKE Muziekvereniging geeft uitvoering ZOUTELANDE Viswedstrijd Huisvrouwen - De afdeling Zou telande van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen houdt dinsdag 4 februari haar jaarvergadering in De Wegwijzer in Zoutelande. Na het huis houdelijk gedeelte wordt bingo ge speeld.De bijeenkomst begint om 13.15 uur. INLICHTINGEN: DISTRICTSKANTOREN GOES, GROTE MARKT 40, TEL01100-30870 MIDDELBURG, U\NGEDELF36 TEL 01180-28751. KANTOOR THOLEN, HOOGSTRAAT 28. TEL 01660-2338. DONDERDAG 30 JANUARI 1986 VEERE - De gemeenteraad van Veere heeft woensdagavond het voorstel van b en w met betrekking tot de MIDDELBURG - Het raadslid Johan Spek van (nu nog) Progressief Middel burg zal de PPR-kandidatenlijst aan voeren bij de komende raadsverkie zingen. De lijst bestaat verder uit: 2. Koop Bos, 3. Henk Blom, 4. Erik Knuyt, 5. Martine Buitink, 6. Fred Bergwerf, 7. Chris Stronks, 8. Clary de Werk-Anbeek, 9. Henk Nijssen, 10. Anja de Groene en 11. Tanny Kamer- mans-Geerse. Spek wil - met de andere PPR-kandi- daten - het beleid van Progressief Middelburg in de komende raadspe riode zoveel mogelijk voortzetten. Derde man' op de kandidatenlijst, Henk Blom, maakte tien jaar geleden deel uit van de PPR-fractie in de Middelburgse raad. GOES Prins van Oranje, 20 uur: 'Life', one-manshow door Paul van Vliet. Zeelandhallen, 17-21 uur: Beroepen Manifestatie Zeeland. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: King Solomons mines, 12 jr. Roxy II, 20 uur: Miami supercops, a.l. Cinem'Actueel I, 20 uur: Back to the future, a.l. Cinem'Actueel II, 20 uur: The break fast club, a.l. Cinem'Actueel III, 20 uur: Traffic school, a.l. GOES Grand, 20 uur: Back to the future, a.l. HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Vanessa, liefste meisje van New York, 18 jr.; 20 uur: Fletch, a.l.: 20 uur: Return of the living dead, 16 jr.; 20 uur: Back to the future. a.l.; 20 uur: King Solomons mines, a.l. MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur: La Historia Official, 16 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Back to the future, a.l.; 20 uur: The Goonies, a.l. Filmhuis Zuidlandtheater, 20 uur: La Gifle. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Miami supercops, a.l. Alhambra II, 20 uur: Invasion USA, 16 jaar. Tentoonstellingen AXEL Kindergalerij, 10-18 uur: Werken van Ramon de Nennie (t/m 10/2). BERGEN OP ZOOM Markiezen hof, 14-18 uur: 'De Mokumcollectie'. Stichting Etcetera, 13.30-17 uur: Werken van Charles Jansen. BIERVLIET Galerie Art House, 9-12 uur: Werken Frank Verstraete en Sia Braakman. BURGH-HAAMSTEDE 'De Be- waerschole', 13.30-16.30 uur: Collectie oud speelgoed (t/m 1/2). CLINGE Galerie Esprit, 13.30-18 uur: Werken Hendrik van Veenendael it/m 1/2). GOES Lunchcafé. 9-18 uur: 'Vrede 'n kunst' (t/m 31/1). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HEINKENSZAND De Stenge, j 13.30-17 uur: 'Suraction' van Geje Gaudelius. HULST Burgerzaal, 14-17 uur: Werken Jovan Njezfic. MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: Werken van Lidy Hoewaer (t/m 1/2) en 'Bekroonde ontwerpen' (t/m 14/2). De Vleeshal, 13-17 uur: 'Nieuwe beel den' van Tom' Puckey. Galerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: werken van Marten Molema. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: Werken van Peter Koole. Kunstuitleen Kuiperspoort, 13.30-17 uur: Plexiglas-objecten van Sonja Besselink en werken van Geert Baas (t/m 22/2). Gemeentelijk Infocentrum Maisbaai 6, 12-17 uur: Info invulling Vitriteter- rein en tent. restauratie en stadsver nieuwing. Balans, 17, 12-17 uur: Werken van diverse kunstenaars. OOSTBURG Galerie 66, 14-17 uur: Hunebedprojecten van Ko de Jonge. TERNEUZEN Hal Stadhuis, 9-12 en 14-17 uur: Werken van Brigitte Oberlechner (t/m 7/2). Museum, 9.30-12 en 13-17 uur: Werken groep 'Niets alles'. Galerie Trouvaille, 9-18 uur: Airbrush- schilderijen van Mario Baart (t/m 31/ 1). VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Werken van Jan Harten. Galerie Moreno, 13.30-17.30 uur: Werken div. kunstenaars. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten. Galerie Marquis, 14-17 uur: Werken div. kunstenaars (t/m 2/2). IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Leven en werk van Char les Varin'. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel, 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. aanpassing van het bestemmings plan Breezand unaniem goedge keurd. Zoals gemeld is het de opzet van b en w om het bestemmingsplan van Breezand gefaseerd aan te passen. „Gewoon omwille van de snelheid", zo verduidelijkte mevrouw G. W. Montfrans tijdens de gemeenteraads vergadering. „Het deel dat in de volksmond 'Breezand 1' heet, is nodig aan vernieuwing toe. Het nieuwe bestemmingsplan voor Breezand 2 is nog in de maak. Het leek ons beter HEINKENSZAND - De eerste burger van de gemeente Borsele, drs. G. C. G. van den Heuvel, maakt een goede kans benoemd te worden tot burge meester van Doetinchem. In Haagse politieke kringen wordt Van den Heuvel een van de kanshebbers voor het burgemeesterschap van Doetin chem genoemd. Hij staat ook op de lijst van de vertrouwenscommissie die de benoeming van de nieuwe burgemeester heeft voorbereid. Vol gens een woordvoerder van het mi nisterie van binnenlandse zaken wordt de benoeming binnen afzien bare tijd verwacht. De vacature in Doetinchem ontstond na het vertrek van burgemeester dr. mr. A. J. E. Havermans naar Den Haag. Burgemeester Van den Heuvel is lid van het CDA en 48 jaar oud. Hij werd na een gymnasiumopleiding en zijn studie sociale en politieke weten schappen, aan de universiteit van Leuven in België, benoemd tot ad- junct-rijksverkeersinspecteur in Gel derland. Daarna werkte hij op het directoraat-generaal voor het mid den- en kleinbedrijf van het ministerie van economische zaken en vervolgens was hij econoom bij de dienst der havens en handelsinrichtingen van de gemeente Amsterdam. In 1970 werd hij benoemd tot burgemeester van het Noord-Brabantse Lith met 5300 inwo ners. Daar bleef hij tot medio 1978 want op 16 juni van dat jaar werd hij benoemd tot burgemeester van Bor sele, waar hij G. H. E. M. van Waes opvolgde. De gemeente Borsele heeft ongeveer 19.700 inwoners en Doetin chem is met ruim 40.000 twee keer zo groot. De heer Van den Heuvel wilde woens dagavond nog geen commentaar ge ven op zijn eventuele benoeming tot burgemeester van Doetinchem. daar niet op te wachten, en alvast aan de aanpassingen te beginnen." Door het gemeenteraadsbesluit wordt de aanwezigheid van het tennisba nencomplex in het 'Breezand l'-ge- bied nu 'gelegaliseerd'. Verder bestaat daar voortaan de mogelijkheid dat de oppervlakte van een zomerhuis te vergroten tot maximaal 80 vierkante meter (voorheen was dat 65 m2). Het 'ontsluitingswegje' wordt gerealiseerd en de woningen mogen er voortaan een dakhellig hebben van maximaal 45 graden. Van de 'landhuizen' die in het ooste lijk deel van Breezand 1 gelegen zijn, mag de oppervlakte volgens het aan gepaste bestemmingsplan niet ver groot worden. Na vragen daarover van het gemeenteraadslid W. Duve- kot, benadrukte de burgemeester nog eens dat de duinstrook een functie heeft op het gebied van de zeewering. „En bovendien zijn de huizen daar over het algemeen zo groot, dat we van de bewoners nog nooit aanvragen hebben gehad tot uitbreiding. J. van Nieuwenhuizen van de fractie PPR/PVDA vroeg zich af wie voor de kosten van de bestemmingsplannen op zou draaien. Burgemeester Mont frans hielp hem uit de brand: Wanneer sterk verouderde bestemmingsplan nen worden aangepast komen de kos ten voor rekening van de gemeente. Vraagt echter een particulier (bijvoor beeld een projectontwikkelaar, zoals in het geval van 'Breezand 2') om MIDDELBURG Het drum- en buglecorps Blue Spirit in Middel burg houdt zaterdagavond in samen werking met de Stichting Drum Corps Holland de jaarlijkse winter- guardcontest in sporthal De Kruit- molen in Middelburg. Aan dit showspektakel dat voor de derde keer in de Zeeuwse hoofdstad wordt gehouden, doen guards uit heel Nederland mee. De winterguardwed- strijden zijn bedoeld om de color- guard (het visuele deel van een drum corps) gelegenheid te geven zich tij dens de 'rustperiode' de winter maanden te meten met andere guards. Met moderne muziek en cho reografie, stijlvolle kleding en ver schillende attributen (van vlaggen tot waaiers) wordt getracht er een klin kende show van te maken. De presta ties worden door de jury op verschil lende onderdelen gewaardeerd. In Middelburg worden verwacht: Oranje, Huizen (cadets) en Jubal Dordrecht, Bato Haarlem, Avant Courir Baarn, Eemnes, Amersfoort, Beatrix Hilver sum, Odilo Huizen en Hilversum in de open klasse. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr. W. F. van Solinge heeft J. R. uit Yerseke woensdag veroordeeld tot een boete van 240 gulden. In november van 1984 consta teerde de politie dat R. op rijksweg A 58 met een snelheid had gereden van 160 kilometer en dat was natuurlijk veel te veel. Tijdens de zitting be streed R. dit in alle toonaarden. Bo vendien had hij een verklaring van een bank meegenomen, waaruit bleek dat hij om omstreeks drie uur daar was geweest. De conclusie zou dan moeten zijn, dat hij nooit om streeks die tijd op de plek geweest kon zijn, waar de politie hem had 'opgepikt', namelijk nabij de Vlake- tunnel. Officier van justitie mr. G. L. Bouman stelde in zijn eis dat het punt waar R. was 'opgepikt' niet relevant was. „Er is geconstateerd dat u op een bepaald stuk 160 heeft gereden en dat is genoeg". Omdat de verdachte, zoals gebruikelijk het laatste woord heeft, maakte R. daar gebruik van door direct hoger beroep aan te tekenen. Het vonnis was conform de eis. De mooie, sierlijke bocht die de 57- jarige J. P. uit Heinkenszand op 6 mei van het vorige jaar in gedachten had om vanuit de Pres. Rooseveltlaan in Vlissingen de Koudekerkseweg in te slaan werd wreed verstoord. Een tege- VEERE - De CDA-afdeling Veere houdt morgen, vrijdag, de jaarverga dering in het verenigingsgebouw aan de Oude Straat in Veere. Spreker is drs C. P. van Dijk, die de actuele politiek zal toelichten. Behalve de behandeling van de jaarverslagen, is er ook een bestuursverkiezing. De vergadering begint om 19.30 uur. herziening van het plan, dan draait die voor de kosten op. De gemeenteraad gaf het dagelijks bestuur verder het groene licht tot verkoop van een perceel grond aan de Van Reigersbergstraat in Gapin- ge. Ook kreeg de basisschool te Se- rooskerke het benodigde krediet om in het schoolgebouw energiebespa rende maatregelen te treffen en mag de Dienst gemeentewerken zich een vrachtwagen(tje) aanschaffen. WISSENKERKE De muziekvereni ging Apollo geeft vrijdag 7 februari een uitvoering in het dorpshuis in Wissenkerke. De muziekavond begint om 19.30 uur. Er zijn optredens van het jeugdorkest, de drumband en de harmonie van Apollo. Er worden werken gespeeld van onder anderen Haydn, Van Lijnschoten, Lennon en McCartney, Kappert en Houtvast. De harmonie staat onder leiding van P. M. van Broekhoven, L. J. Versluijs is de instructeur van de drumband en M. J. Passenier dirigeert het jeugdor kest. Vanaf ongeveer tien uur treedt de JW-Band op met dansmuziek. ZOUTELANDE De visclub 'De Knoraene' te Zoutelande hield de eerste viswedstrijd van het seizoen op het Zuiderstrand. De 53 deelnemers vingen in totaal 34 vissen. De uitslag: 1 S. Maas 8 vissen 435 pnt.; 2 C. Spijkers 4 vissen 190 pnt.; 3 Br. Janse 2 vissen 160 pnt.; 4 P. Mesie 3 vissen 160 pnt.; 5 J. de Rijke 2 vissen 157 pnt.; 6 D. Provoost (jeugdl.) 1 vis 145 pnt.; 7 A. Boogaard 2 vissen 120 pnt.; 8 D. Verstraate 2 vissen 110 pnt.; 9 A. de Lange jr. (jeugdl.) 2 vissen 77 pnt.; 10 H. Kruit 3 vissen 60 pnt. De volgende wedstrijd is een avondwed strijd op donderdag 6 februari van 19.00- 21.30 uur op het Zuiderstrand. moetkomende automobilist kon de auto van P. niet meer ontwijken en een aanrijding was het gevolg. Hoewel P. stilstond, waren de voorwielen van de auto op de linkerweghelft en dat maakte dat P. lichtelijk verwijtbaar was. Mr. Van Solinge vonniste con form de eis: schuldig zonder oplegging van straf. Het ontbreken van het vereiste deel drie op de voorruit kwam de 23- jarige A. B. uit Oost-Souburg op een boete van 110 gulden te staan, even als de 39-jarige H. J. Q. uit Vlissingen en zijn plaatsgenoot, de 29-jarige T. F. S. (Slot van pagina 13) de verwikkelingen rond het surfcentrum volgende week dinsdag hadden willen bespre ken aan de hand van een ambte lijke notitie. B en w kozen „alles overwegend" (burgemeester M. M. Markusse) eieren voor hun geld en vroegen de exploitant van het centrum, J. A. M. Buysrogge, om de bouw binnen enkele dagen stil te leg gen. Gebeurt dat niet, dan kan Arnemuiden hem dwingen. Buysrogge antwoordt vandaag (donderdag). Het werk aan de surfaccommo- datie wordt door het ingrijpen van de gemeente minstens enke le weken opgeschort. In tussen tijd kan er een zogenaamde 'arti kel 19-procedure' op gang ko men om het project alsnog te legaliseren. Gs horen in dat ka der ook de omwonenden. Op het moment dat Arnemuiden besloot om de uitspraak van de Raad van State te respecteren, postte de Vereniging Belangen groep Vrije Recreatie De Kleine Piet een nieuwe brief aan de afdeling rechtspraak van dit col lege met het dringende verzoek, de gemeente via een boete bak zeil te laten halen. In de praktijk had dat kunnen betekenen, dat er voor iedere dag, dat wordt doorgebouwd, een fors bedrag op tafel moest komen. De belangengroep, waarin zich een aantal vaste bezoekers van De Piet heeft verenigd, maakte van meet af aan bezwaar tegen het surfcentrum. Toen boven dien bleek, dat de accommoda tie op een afwijkende plaats ver rees, lag de weg naar de Raad van State open. Die schorste 10 januari de bouwvergunning. De raadscommissie voor ruimtelij ke ordening van Arnemuiden stelde zich dinsdag in meerder heid op achter de recreanten. Een aantal fracties - VVD, CDA - vindt het centrum niet alleen verkeerd gesitueerd maar -met 92 slaapplaatsen- ook te groot. MIDDELBURG - Normaal gesproken legt de kantonrechter mr W. F. van Solinge uitvoerig aan de verdachte uit waarom hij nu precies een bepaal de boete oplegt. Tijdens de woens dagzitting van het Middelburgse kantongerecht ging hij bij mevrouw J. E. F. uit 's Heer Arendskerke zelfs een stapje verder: hij reikte haar het complete wetsartikel aan. Mevrouw F. stond terecht omdat zij in april van het vorige jaar nabij Goes een twaalf tal 'kaardebollen' aan de natuur ont trokken had om ze in een later sta dium tot droogboeket te verwerken. Dat deze planten tot de beschermde soorten behoorde wist zij niet, te meer daar de 'kaardebollen' in gedroogde vorm in de winkel te koop waren, zo verklaarde zij op de zitting. Officier van justitie, mr G. L. Bouman had er best begrip voor. „Maar", zo meende hij „er is weer een stukje natuur teniet gedaan". Hij eiste daarbij een boete van 65 gulden en verbeurdverklaring van de kaardebollen. Mr Van Solinge vonniste conform, met als service de overhandiging van het betreffende wetsartikel, waarin de beschermde soorten staan genoemd. De 28-jarige C. J. O. uit 's Heerenhoek stond voor eenzelfde overtreding te recht, zij het dan dat het hier geen flora, maar fauna betrof en dan nog in opgezette vorm. Tijdens een zoge naamde 'snuffelmarkt' in Goes had hij een drietal beschermde vogelsoorten te koop aangeboden. Op de vraag van mr Van Solinge of hij bekend was met de vogelsoorten antwoordde O. dat 'hij wel het verschil kon zien tussen een mus en een meeuw, maar daar bleef het dan bij'. De opgezette vogels had hij tijdens een vorige snuffel markt ingekocht om het later weer te kunnen verkopen. „Handelen als hob by", zo verklaarde hij. Mr Bouman meende dat O. beter had kunnen weten, of zich tenminste op de hoogte had kunnen stellen, te meer daar de opgezette dieren niet van een erkend preparateursmerk voorzien waren. Hij eiste daarbij een boete van 100 gulden en verbeurdverklaring van de vogels. Mr Van Solinge zag het anders: „Offi cieel bent u helemaal fout, maar ik ga er van uit dat u te goeder trouw heeft gehandeld. Bovendien waren de die ren al in omloop". Hij kwam tot vrijspraak, zij het dat de vogels ver beurd werden verklaard. Het echtpaar Bal-van der Linde. BRUINISSE - Woensdag was het 60 jaar gelegen dat Willem Bal en Cornelia Elisabeth van der Linde uit Bruinisse in Dreischor in het huwelijk traden. De 84-jarige Willem en zijn 80-jarige vrouw Cornelia hebben elkaar leren kennen op de kermis in Drei schor. Anderhalf jaar later traden zij in het huwelijk. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse en zijn vrouw kwamen het echtpaar persoonlijk thuis geluk wensen. Ook ontving het paar een felicitatiebrief van koningin Beatrix. Willem werkte gedurende acht jaar als stoker en machinist op de tram van Burghsluis naar Zijpe. Bij een ongeluk met een tram verloor hij een pink en begon een manifacturenzaak en fietsenmakerij in Bruinisse. De manifacturenafdeling werd opgedoekt en Willem verdiende daarna 32 jaar lang zijn brood als fietsenma ker. Cornelia was dienstbode en daarna werkster, wat zij tot haar zeventigste jaar heeft volgehouden. In 1944 evacueerde het gezin naar Zoetermeer. waar Willem melkrijder werd. Met paard en wagen haalde hij de melkbussen op bij de boeren en bracht de bussen naar een fabriek in Den Haag. „Soms kwam het paard alleen thuis met de wagen", herinnert Cornelia zich. „Dan was Willem weer ergens ondergedoken voor de Duit sers". Ook tijdens de watersnoodramp in 1953 moesten ze weer hun huis verlaten om onderdak te zoeken in Sluis. Het echtpaar heeft een dochter, vier kleinkinderen en dertien achterkleinkinderen, die allemaal in Yerseke wonen. Woensdagmiddag kwam de hele familie bij elkaar in het hervormde verenigingsgebouw om het bruidspaar een feest en een etentje aan te bieden. Slot van pagina 13) denk dat we er niet op moeten reke nen dat Monumentenzorg de operatie gaat betalen. Wat betreft het verlenen van subsidies vaart men daar tegen woordig ook een wat andere koers. Men houdt zich meer bezig met het zoeken van vaklui die de molen even tueel kunnen restaureren", aldus me vrouw Kok. Overigens zit het comité niet hele maal op zwart zwaad. In oktober vorig jaar was er een ludieke actie rond de molen, waarbij door onbekenden een bankrekening werd geopend, waarop het publiek geld kan storten voor de restauratie. Volgens mevrouw Kok staat er op dit moment echter nog maar paar honderd gulden op de rekening. Het comité wil niettemin spijkers met koppen slaan en heeft inmiddels alle raadsfracties in de gemeente Axel schriftelijk om steun voor de plannen gevraagd. Op dat verzoek is door de VVD-fractie al positief gereageerd. Het comité wil op korte termijn de plannen ook met b en w bespreken. Men gaat er vanuit dat een breed draagvlak alleen maar positief kan werken als het om het aanvragen van subsidies gaat bij diverse instanties. De initatiefnemers zijn ook van me ning dat de restauratie van de molen uitstekend past in de plannen die architectenburau 'Atelier A2' voor het gebied Bastionstraat'Molenstraat heeft ontwikkeld. De bedoeling is echter wel dat de molen in oorspronkelijke staat wordt teruggebracht en dat er geen restau rant of iets dergelijks in wordt geves tigd. De restauratie houdt onder meer in dat molen moet worden voorzien van een nieuwe kap, wie ken, roeden en twee maalstoelen. De restauratie is zo ingrijpend, omdat een brand in de jaren zestig de molen grotendeels heeft verwoest. Het comité kan nog niet zeggen bin nen welke termijn de molen inder daad gerestaureerd moet zijn. Op dit moment is men druk bezig om het comité om te zetten in een stichting „Dat moet ook wel", zegt mevrouw Kok „Zodra er geld aan te pas komt, moet je zorgen dat je zaakjes in orde zijn." Behalve met een gebrek aan financiën zit het comité nog met een andere moeilijke kwestie. De club initiatief nemers bestaat uitsluitend uit alloch tonen. Mevrouw Kok: „Eigenlijk zijn we bang dat de mensen in Axel gaan zeggen dat het wéér de importers zijn die hier de zaken gaan regelen. Dat willen we pertinent niet. Daarom pro beren we er naar te streven om ook echte Axelaars of autochtone Zeeuws- Vlamingen in het comité te krijgen." Mevrouw Kok vindt het overigens niet vreemd dat er zich nog geen Axelaars hebben aangemeld. „Die meneer van Monumentenzorg zei het ook. Mensen die altijd in Axel hebben gewoond zijn gewend aan die ontta kelde molen. Pas als je van elders komt dan valt het je op dat Axel iets mist." GEREF. KERK Beroepen te Haulerwijk: S. Feenstra te Schoonebeek; te Aalten: drs. A. J. Rotte te Driessen. GEREF. KERK VRIJGEM. Beroepen te Axel: G, F. de Kimpe te Gees; te Grijpskerk in combinatie met Niezijl: J. H. Kuiper te Vrouwen polder. Beroepbaarstelling: drs. J. Huijgen, Wortmanstraat 132 8265 AG in Kam pen. OUD-GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Oosterland: A. P. van der Meer te Krimpen aan de IJssel. JUBILEA Ds. H. Bossenbroek, hervormd emeri tus predikant in Amerongen, is maan dag 3 februari 40 jaar predikant. Hij stond van 1971 tot 1977 in Kruiningen. Advertentie Want door zorgvuldig uw hypotheek te kiezen, kunt u honderden guldens besparen. De Verenigde Spaarbank helpt daarbij. Met een hypotheekvorm die perfekt past bij uw huis, financiële mogelijkheden en wensen. Kom gerust eens langs voor zo'n hypotheek advies op maat We zijn tenslotte de.makkelijke bank in de buurt. VEILING ZUID-HOLLAND ZUID BARENDRECHT - Woensdag 29 januari 1986. Komkommers 29.000 St.. 41 51 168-175, 3641 146-149, 31 36 127-131, 26/31 102-104; rabarber 7.000 kg. rood 254-278, normaal 199-234; radijs 4.000 bs, middel 61-68; sla glas 138.000 St., eenm. fust 21/22 71, 19/20 67-69. 15/16 53-57, 17/18 59-63, 13/14 50-51; meerm. fust 23/24 78-87, 21 22 69-75, 19/20 57-69: spruiten 267.000 kg, A 1-1 176-189, A I-2 160-170, B 1-1 222-236, B 1-2 205-219, C 1-2 151, A II-3 103-111, A II-4 84, B II-3 74-78, B II-4 63, D 1-1 340-342, D 1-2 245-280. D II-3 135-162, D II-4 95-104, E II-3 109-116, E II-4 78; veldsla 1300 kg, 360-650; witlof 83.000 kg, eenm. fust kort fijn 164-207, kort grof 157- 180, lang fijn 115-141, lang grof 166-181, kleinv. fijn 187-214, kleinv. grof 165-207, meerm. fust kort fijn 143-169, kort grof 149-172, lang fijn 137, lang grof 108-120, D 86-161, III 73-117; aardappelen 31.000 kg, bintje bonken 22-25, groot 8-16; Eigenhei mer 26-40, Irene 8-22; andijvie 5.000 kg, A 279-324, B 172-215; bieslook 150 st„ 109; boerenkool 5.000 kg, 44-100; bruine bonen 150 kg, 60-150; champignons 750 ds, 110-130; knolselderij 16.000 st., 10 st.p.bk. 50-78, 12 st.p.bk. 42-55, 15 st.p.bk. 31-42, 20 st.p.bk. 3-27; knolselderij 2 500 kg, 12-18; koolrapen 4.000 kg, 26-27; groene kool 2.500 kg, 42-81; witte kool 2.000 kg, 25-48; rode kool 2.500 kg, 20-31; kroten 2.500 kg, 16-29; peterselie 6.000 bs, 76-180; prei 11.000 kg, 167-186; selderij 17.000 bs, 41-90; spitskool 2.000 kg, 82-87; uien, 32.000 kg (rood) bonken 35-49, grof (51) 21-37, middel (36-41) 12-19, drieling (35) 7-15, geschoond 68-97; winterpeen 10.000 kg, grof 21-30, middel 12-26, fijn 7-12. VEEMARKT DEN BOSCH DEN BÖSCH - Prijzen in gulden: extra kwaliteit dikbillen 9,10-12,50, stieren le kwaliteit 8,25-8.85, 2e kwaliteit 7,10-8,25, vaarzen le kwaliteit 7,05-7,65, 2e kwaliteit 5,75-7,05, koeien le kwaliteit 6,75-7,50, 2e kwaliteit 5,55-6,75, 3e kwaliteit 4,95-5,55 en worstkoeien 4,75-5,75, bovenstaande prij zen zijn per kg geslacht gewicht en ontvet. Vette kalveren le kwaliteit 6,75-7,25, 2e kwaliteit 6,00-6,75, schapen 190-265, pr kg 5,30-7,65, lammeren (rammen) 170-290, per kg 9,85-10,85, lammeren (ooien) 160-240, per kg 9,10-10,10, zeugen le kwaliteit 2,60-2,70, 2e kwalsiteit 2,45-2,60, melk- en kalfkoeien le soort 1800-2700, 2e soort 1350-1800. melk en kalfvaarzen le soort 1750-2675, 2e soort 1325-1750, guste koeien 1300-2025, enterstie ren 1150-2000, pinken 700-1775, graskalve ren 500-1075, nuka's v.d. mest rood stieren 350-655, idem vaarskalveren 200-450, nuka's v.d. mest zwart stieren 250-450, idem vaars kalveren 150-375, weidelammeren 160-210, bokken en geiten 35-130. Aanvoer: slachtvee 1529, stieren 327, ge- bruiksvee 840, jongvee 332, nuka's rood 1365, nuka's zwart 1198, slachtschapen en lammeren 912, gebruiksschapen en lamme ren 331, varkens 988, bokken en geiten 93, totaal 7915 stuks. Overzicht (handel en prijzen): slachtvee redefijk - gelijk, stieren matig - gelijk, gebruiksvee stil - gelijk, jongvee redelijk - hoger, nuka's rood redelijk - hoger, nuka's zwart willig - hoger, schapen en lammeren willig -hoger, varkens redelijk - gelijk, bok ken en geiten redelijk - gelijk. AARDAPPELTERMIJNMARKT R'DAM 29 januari. Bintje 35-50 mm laten april 9,50, bieden 8,50. slot 9,30. Stemming april kalm. Openstaande posities april 266. AARDAPPELTERMIJNMARKT R'DAM 29 januari. Bintje 50 mm opw. laten april 17,20, november 23,50 mei 17,90, bieden april 17,00, november 23,10, mei 17,70, slot april 17,00, november 23,20, mei 17,90. Stemming april goed prijshoudend, novem ber kalm, mei goed prijshoudend. Open staande posities april -26 wordt 4550, no vember 1 wordt 28, mei 14 wordt 2032. Omzet april: hoogste prijs 17,10, laagste prfis 16,60, laatste zaken: 17x17,00, mei: hoogste prijs: 17,90, laagste prijs: 17,50, laatste zaken: 10x17,90, nov. 1x23,20. Dag april 93, november 1, mei 23. TERNEUZEN - Hoofdinspecteur A. J. Roost van de gemeentepolitie in Gou da staat eerste op de voordracht voor de invulling van de vacature korps chef van de Temeuzense gemeentepo litie. Roost is in Gouda chef van de recherche. De Vlissingse hoofdinspecteur J. G. den Rooijen staat als tweede p de voordracht. De functie van korpschef in Terneu zen is al ruim zes maanden vacant. In augustus vorig jaar verruilde de vori ge chef C. O. Hindriks de Scheldestad voor Velsen. Hij is daar commissaris van politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19