video tips DE JONGE theater concerten jazz extension volkstheater paul van vliet zeeuwse jazzdag zuidland de stenge meccano electro alhambra grand theater cinemactueel de koning luxor roxy ledel the breakfast club terms of endearment la gifle viaggio in italia J VRIJDAG 24 JANUARI 1986 'La Gifle'. Regie Claude Pino- teau. Met Lino Venture, Annie Girardot en Isabelle Adjani. Donderdag 20.00 uur. Heinkenszand 'De laatste eenhoorn'. Neder lands gesproken tekenfilm van Arthur Rankin jr. en Jules Bass. Zaterdag 15.00 uur. 'Rambo, first blood, part 2. (12 jaar). Regie George P. Cosma- tos. Met Sylvester Stallone. Zaterdag 20.00 uur. Middelburg 'Kiss of the Spider Woman' 12 jaar). Regie Hector Babenco. Met William Hurt en Raul Ju lia. Vanavond en zaterdag 20.00 uur; zondag, dinsdag en woensdag 20.30 uur. 'Succes is the best revenge'. (12 jaar). Met Michael York, Joanna Sczerbic, Michael Lyn don en George Skolimowski. Vanavond en zaterdag 22.30 uur. 'Heidi'. Nederlands gesproken tekenfilm. Zaterdag en zondag 15.00 uur. Cinematheek: 'Viaggio in Italia'. Regie Roberto Rossel- lini. Met Ingrid Bergman. Maandag 20.30 uur. Diane Lane speelde een opvallende rol in 'The Cotton Club' van Francis Coppola (Electro, Middelburg). 'The Cotton Club' (12 jaar). Regie Francis Ford Coppola. Met Richard Gere, Diane Lane en Gregory Hilnes. Vanavond, zaterdag en maandag 20.30 uur. ZVU: 'The River' (12 jaar). Regie Mark Rydell. Met Mel Gibson en Sissy Spacek. Woensdag 20.30 uur. Vlissingen 'Te Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin, Josh Brolin en Jeff Cohen. Van avond en zaterdag 19.00 uur; zondag 14.00 en 19.00 uur. 'The Breakfast Club'. Regie John Hughes. Met Emilio Es- tevez, Paul Gleason, Anthony Michael Hall, John Kapelos en Judd Nelson. Vanavond, zater dag en zondag 21.30 uur; maandag, dinsdag en woens dag 20.00 uur. 'Back tot the future'. Regie Robert Zemeckis. Met Michael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Vanavond, za terdag en zondag 19.00 en 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Billie Turf. Zondag 14.00 uur. 'Meisjes voor extra wensen' (18 jaar). Vanavond 23.30 uur. Goes 'Miami Supercops'. Regie Bruno Corbucci. Met Terence Hill en Bud Spencer. Van avond en zaterdag 19.00 uur; Jennifer Tilly. Vanavond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur. Bergen op Zoom 'Back to the future'. Regie Robert Zeemeckis. Met Mi chael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.00, Hulst 'Back to the future'. Regie Robert Zemeckis. Met Michael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Vanavond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; maandag en dins dag 20.00 uur. 'Lifeforce'. Regie Tobe Hoop er. Met Steve Railsback en Peter Firth. Vanavond 19.00 uur; zaterdag 21.30 uur; zon dag 16.15, 19.00 uur; maandag 20.00 uur. 'King Solomons Mines'. Regie J. Lee Thompson. Met Ri chard Chamberlain en Sharon Stone. Vanavond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 16.15, 19.00 en 21.30 uur; dins dag 20.00 uur (12 jaar). 'Carmen'. Regie Carol Saura. Met Antonio Gades en Laura del Sol. Vanavond zaterdag en zondag 21.30 uur; maandag en dinsdag 20.00 uur. 'Lekkere spelletjes' (18 jaar). Vanavond 21.30 uur; zaterdag 19.00 uur; zondag 14.30 en 21.30 uur; maandag 14.30 uur; dinsdag 20.00 uur. 'Assepoester'. Zondag 13.45 uur. zondag 14.00 en 19.00 uur. 'Gotcha'. Regie Jeff Kanew. Met Anthony Edwards, Linda Florentino en Nick Corri. Van avond, zaterdag en zondag 21.00 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Sex in de hoogste klas' (18 jaar). Vanavond 23.30 uur. Bergen op Zoom 'Miami Supercops'. Regie Bruno Corbucci. Met Terence Hill en Bud Spencer. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Traffic School'. Regie Neal Israël. Met John Murray en 19.00 en 21.30 uur; dagelijks 20.00 uur. 'The Breakfast Club'. Regie John Hughes. Met Emilio Es- tevez en Paul Gleason. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur, dagelijks 20.00 uur. 'The Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin en John Brolin. Vanavond en za terdag 19.00 en 21.30 uur; zon dag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur. 'Terms of endearment'. Regie James L. Brooks. Met Shirley MacLaine, Debra Winger en Jack Nicholson. Maandag 19.30 uur; dinsdag en woens dag 20.00 uur. Terneuzen 'Gotcha!' Regie Jeff Kanew. Met Anthony Edwards, Linda Florentino en Nick Corri. Van avond en zaterdag 19.30 en 21.45 uur; zaterdag 14.00,19.30 en 21.45 uur; zaterdag 14.00, 19.30 en 21.45 uur; zondag 13.45,19.00 en 21.15 uur; maan dag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'The Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin en Josh Brolin. Vanavond 19.30 uur; zaterdag 14.00 en 19.30 uur; zondag 13.45, 16.00 en 19.00 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Striking Back' (16 jaar). Van avond en zaterdag 21.45 uur; zondag 16.00 en 21.15 uur. Oostburg 'Madonna, desperately see king Susan'. Regie Susan Sei- delman. Met popster Madonna en Rosanna Arquette. Van avond 20.00 uur; zaterdag 19.15 uur; zondag 14.00 en 20.00 uur. 'Erotic Radio' (18 jaar). Zater dag 21.30 uur; zondag 16.30 uur. Drie jongens en twee meisjes, allen leerlingen van dezelfde school, moeten voor straf de hele zaterdag 'terug komen'. Regisseur John Hughes maak te van de film een dramatisch spel tussen opgroeiende pu bers. De vijf jongeren, die el kaar nauwelijks of helemaal niet kennen, worden gedwon gen een hele dag met elkaar in dezelfde ruimte door te bren gen. Opvallendste figuur is John Bender, die er uitziet als een schooier: groot, gespierd, uitdagend en vijandig. De tweede jongen. Brian Johnson, is het voorbeeld van de trouwe leerling. De derde jongen. An- dreiv Clark, is een geboren sporter, die alleen op school zit in de hoop een beurs te krijgen om zijn favoriete sport te kunnen beoefenen: worste len. Het meisje Claire Stan- dish is het typisch venvende rijkeluisdochtertje en Allison Reynolds een verlegen kind dat zich afzijdig houdt. Hoewel verdeeld in ervaring, milieu en materiële middelen zijn ze een verenigd front in hun haat tegen de school en de straffen de leraar. (Alhambra, Vlissin gen, Cinem'Actueel, Bergen op Zoom). In deze film van James L. Brooks die indertijd goed was voor verschillende Oscars) is met veel humor en ontroering de relatie weergegeven tussen een moeder en haar dochter. De ontwikkeling van deze re latie door de jaren heen wordt op de voet gevolgd. De film is nergens conventioneel of voor spelbaar. Regisseur Brooks schreef het script naar een roman van Larry McMurtry. Hoofdrolspelers zijn Jack Nic- kolson, Shirley MacLaine en Debra Winger. (Cinem'Actu eel, Bergen op Zoom). 'La Gifle' van regisseur Clau de Pinoteau is een komedie over het alledaagse leven van een Parijse familie. Hoofdper soon is de achttienjarige stu dente Isabelle Adjani) die sa men met haar vijftigjarige va der (Lino Ventura) samen woont in hun Parijse flat. De moeder van het gezin Annie Girardot) is er al geruime tijd vandoor met een vriend. Isa belle, die het felle impulsieve karakter van haar vader heeft geërfd, hetgeen, gekoppeld aan de moeilijke periode waarin vader en dochter zich bevinden, tot steeds grotere conflicten leidt. Tot overmaat van ramp raakt de vader zijn baan kwijt door strubbelingen met zijn leerlingen. Verder ontdekt hij dat zijn minnares er geruisloos vandoor is ge gaan. De dochter geeft haar studie medicijnen eraan, en ruilt het ene vriendje na het andere in. De vader weet steeds minder raad met de grillen van zijn wispelturige dochter en dient haar op een gegeven moment een geweldi ge klap toe (La Gifle) Isabelle kan hem die klap niet verge ven; ze vlucht uiteindelijk (een nieuwe vriend in haar kielzog meenemendnaar Engeland, waar haar moeder zich op dat moment bevindt. Zuidland Terneuzen). In Cinematheek is deze week de film 'Viaggio in Italia' van Roberto Rosselini met in de hoofdrol Ingrid Bergman te zien. De film uit 1954 gaat over een Brits echtpaar dat naar Napels reist voor een erfenis. Onderweg wordt het paar zich bewust van de sleur en misver standen in hun huwelijk en ze besluiten tot scheiden. De man reist door naar Capri, maar een wonder in Napels, waar van ze beiden getuige zijn, doet hen de band die ze heb ben ondanks alles toch besef fen, en de scheiding wordt niet doorgezet. De film van Rosselini om schreven als psychologisch drama tegen een documentai re-achtergrond) is van grote invloed geweest op de moder ne Franse film en geldt nu als een klassieker. (Meccano, Middelburg). Veel televisiefilms worden in ijltempo gemaakt. Dat zie je vooral aan de achtergronden: zonnige, lege straten, een strand waar geen mens op loopt, binnensteden die uitge storven lijken. Hoe minder mensen, hoe minder kans dat scènes overgemaakt moeten worden. Hoe meer zon, hoe lan ger de draaidagen. De 'kaal heid' van veel tv-films is vaak hinderlijk, zeker als het ver haal beweging best kan gebrui ken. 'Conspiracy of terror' van John Moxey bijvoorbeeld zou met wat meer 'aankleding' een stuk beter geworden zijn. Het verhaal is simpel: mensen sterven van angst en een detec tive-echtpaar vraagt zich af hoe dat komt. De aanloop naar de climax is lang en degelijk, maar de climax zelf is voorbij voor je het weet. Zoals zoveel films die voor tv zijn gemaakt en daarna aan videodistributeurs zijn ver kocht moet 'Conspiracy...' het vooral hebben van de inzet van de (hoofdrol)spelers. Michael Constantine speelt mooi inge houden en je zit met zoveel genoegen naar hem te. kijken dat je de kale achtergronden voor lief neemt. John Forsythe speelt in 'Cry panic' van James Goldstone een man die belandt in heel ver vreemdende situaties, waarin onder andere een lijk weer tot leven schijnt te komen. Het ver haal is degelijk en het einde is verrassend. Wie Forsyth kent van Dynasty en daardoor denkt dat de man niet veel weet van acteren moet 'Cry panic' maar eens gaan zien. Een regisseur die een tv-film gaat maken weet dat er vastom- schreven wetten zijn. Een ervan is dat bloot geweerd moet wor den. Bruce Bilson wist dat 12 jaar geleden ook toen hij begon aan 'The girl who came gift- wrapped', over een meisje dat als verjaardagcadeautje wordt geschonken aan een rijke vrijge zel. Het onderwerp vraagt om een vrijmoedige benadering, maar Bilson komt niet verder dan een bikini en een heleboel woorden. Richard Long en Ka ren Valentine doen hun best, maar ze krijgen van Bilson geen kans de gekke kanten veel ac centen te geven. Alle drie de films zijn van Video for Pleasu re. Een scénefoto uit 'In Holland staat een huis' met (v.l.n.r.): Herbert Joeks, Piet Hendriks, Hanny Vree, Ben Cramer, Guik- j_ je Roethof en Hans van der Gragt. Albert van Amstel Rian de Waal Zes jaar geleden maakte Sean S. Cunningham de eerste aflevering van 'Friday the 13th', een heel vreselijke film met veel te veel moord en ketchup. 'Stri king back' (RCA) kan het zon der namaakbloed ook niet stel len. De scènes zijn minder gru welijk dan in 'Friday...', maar nog steeds niet echt fris. Twee kinderen verhuizen naar een stadje waar een groep schoffies de zaak terroriseert. De volwas senen doen weer eens niks en broer en zus moeten het werk samen opknappen. Dat doen ze en ze kijken niet op een lijk. Met Shannon Presby, Lori Loughlin en Eric Stoltz. Van mij hadden ze hun best niet hoeven doen. Een cassette waar ik kort over kan zijn is 'De bedevaart', het theaterprogramma waar Freek de Jonge vorig jaar mee kwam. Elsevier liet het pro gramma in december opnemen en is er dus heel snel mee in de videotheken. De meeste films in deze ru briek behoren te verkrijgen te zijn op VCC, VHS en Betamax. Niet elke videotheek heeft alle drie de systemen, maar wat de een niet heeft dat heeft de ander wel. Met super-8 ligt het moeilij ker. Het is een systeem dat nog niet lang bestaat en dat in ons land door Sony en Videoscreen groot gemaakt moet worden. Of super-8 ooit de drie 'oude' syste men zal verdringen valt zeer te bezien, maar zeker is dat het systeem kwalitatief goed is en weinig ruimte inneemt. Een stuk of tachtig films zijn op super-8 verschenen. Eind vorig jaar kwamen uit 'A breed apart' (met Rutger Hauer), 'Irreconci lable differences', 'Evil dead', 'Paradise'. 'De vierde man', 'Es cape from New York' en 'Bran dende liefde'. PETER DE ZWAAN Greetje Kauffeld Het Mies Bouwhuys Kindertheater geeft zater dagmiddag in Den Dullaert in Hulst een voorstel ling van 'Flip met de groene vingers', een stuk voor kinderen van 6 tot 12 jaar (14.00 uur). 'Flip met de groene vingers' is een man, die op één van de laatste groene eilandjes woont, temidden van de oprukkende wereld van beton en staal. Maar op een dag worden het huisje en de tuin van Flip bedreigd omdat 'de stad' er een grote weg heeft gepland Het Middelburgs theater speelt zaterdagavond in het Minitheater in Middelburg 'Het moeizame liefdesleven van Attila Galop', een blijspel van Dimitri Frenkel Frank (20.30 uur). Attila Galop, vertegenwoordiger van de Enceclopaedia Syste matica Universalia, vindt op een dag een vrouw in het bed van zijn hotelkamer. En dat verandert zijn leven compleet. Spelers zijn onder anderen Peter van Gemerden, Roelie van de Velde, Wil Kwekke- boom en Arthur van Bommel; de regie is van Bram Kwekkeboom. De Brabantse theatergroep 'Herfst' geeft zon dag in jongerencentrum De Klomp in Ovezande een try-out van twee korte toneelstukken (15.00 uur). 'Krapp's laatste band' van Samuel Beckett wordt gespeeld door Yvonne Stevens. Krapp is een 69-jarige vrouw die haar mislukte leven telkens opnieuw beleeft bij het afluisteren van een band. 'Het verhaal van de dierentuin' van Albey, gespeeld door Gé van Berkel en Han Overeem en onder regie van Henk van den Berg, gaat over een toevallige ontmoeting in een park. De pianist Rian de Waal concerteert vrijdag avond in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Rian de Waal, die zich op zeer jonge leeftijd al onderscheidde, heeft ook in het buitenland al grote bekendheid verworven. Als solist trad hij op met vele top-orkesten en speelde hij voor radio en televisie. In Terneuzen zal hij werken spelen van Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Felix Mendelssohn Bartholdy, Frédéric Chopin en Franz Liszt. De chansonnier Albert van Amstel treedt za terdagavond op in de aula van de christelijke scholengemeenschap Walcheren in Middelburg (20.15 uur). Albert van Amstel. die chansons zingt van onder andere Jacques Brei en George Bras- sens, begeleidt zichzelf op gitaar. Hij treedt regelmatig op in de Verenigde Staten en is actief in het 'Concours de chansons pour amateurs' en verschillende schoolprogramma's. Het optreden is georganiseerd door het comité Walcheren van de Alliance Frangaise. Het duo Oller Yvert treedt zaterdagavond op in Razzmatazz in Oost-Souburg (20.30 uur). Chris tian Oller en Jean Pierre Yvert spelen 'Musiques Diatoniques': muziek voor harmonika. De twee musici uit Zuid-Frankrijk spelen eigentijdse mu ziek die z'n wortels heeft in Frankrijks rijke traditie met blik op de toekomst heeft gericht. Eveline Juten (luit, zang) en Ciska Mertens (luit) geven zondag in het Vestzaktheater in Vlissingen onder de noemer Pride Prejudice' een sherryconcert (16.30 uur). 'Pride Prejudice' of 'hoe te bewijzen dat eenvoudige genoegens ook genoegens zijn en voorts iets droevigsbevat vele balladen, luitliederen, luitduetten en -soli. De muziekwerken uit de zestiende en zeventiende eeuw zijn onderverdeeld in 'Men's Busines' en 'Woman's Affaire', en beschrijven interessante en droevige gebeurtenissen uit oorlogen en het dage lijks leven. De jazzband 'Ghost Note' uit Dordrecht treedt zondagmiddag op in café The Flying Dutchman Het Jazz Extension Dance Theater. in Vlissingen (16.00 uur). De groep, die speelt in de Hot Club de France-stijl, werd in 1980 opgericht en bestaat uit Joop Trausel (gitaar). Ad Jansen (ritme-gitaar). Hans de Vos (contrabas) en Nathan Hol (viool). De groep, die op de belangrijkste jazzfestivals heeft opgetreden, maakte onlangs een tweede elpee. Deze 'Hot-Club 'Ghost Note', vol. 2, 'Minor Swing' wordt tijdens het concert officieel gepresenteerd. Het Jazz Extension Dancetheatre treedt woens dag op in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Deze groepen uit Amsterdam heeft zich tot doel gesteld de jazzdans meer bekendheid te geven en als theatervorm te presenteren. Het gezelschap bestaat uit 12 jonge dansers, onder artistieke leiding van Henny Kamerman, die in New York danste bij beroemde gezelschappen als 'Fred Benjamin Dance Co.' en de 'Alvin Ailey Dance Co.'. Het programma bevat choreografiëen van de New Yorkse choreografen Fred Benjamin (Icefire en Left over Wine) en Frank Ashley (Back when, Back Then), de laatste dans op muziek van Quincy Jones. Verder komen werken van dansers van de groep aan bod: Henny Kamerman maakte 'Come and Go' en 'Labyrinth', op muziek van Billy Cobham en Bob James; Mari van Drünick maakte 'Night and Day' op muziek van Cole Porter en Wincky Hoedt maakte 'Conversation Pieces' op muziek van Double Image. Nooy's Volkstheater geeft vanavond (vrijdag) en morgen, zaterdag in de Schouwburg van Middel burg voorstellingen van 'In Holland staat een huis' (20.00 uur). 'In Holland staat een huis' is puur volkstoneel, doorspekt met veel liedjes. De musical is het verhaal over woningnood, Geld met een hoofdlet ter, haat, liefde, macht en onmacht. Een verhaal uit het leven zelf over een bankloper die van fraude wordt verdacht. Spelers zijn onder anderen Ben Cramer, Hanny Vree, Piet Hendriks, Hans Boskamp, Dick Rienstra, Guikje Roethof, IJf Blokker en Herbert Joeks. Het orkest bestaat uit leider Wim Valenkamp (piano), Harry Mooten (accordeon). Puck Terpstra (saxofoon/fluit), Hen- nie Brinkman (slagwerk, vibrafoon), en Pim Abbe- stee (basgitaar/gitaar). Het stuk werd geschreven door Dick Nooy, Rob Chrispijn en Bert Stoots op basis van de succesvolle vooroorlogse Nederland se speelfilm 'Komedie om geld'. De regie is van Heieen van Meurs. Paul van Vliet treedt met zijn nieuwe one- manshow 'Life' volgende week vier maal op in Zeeland: dinsdag en woensdag in de Schouw burg van Middelburg; donderdag en vrijdag (31 januari) in de Prins van Oranje in Goes. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Paul van Vliet schreef zelf de teksten voor zijn nieuwe show, die hij toepasselijk 'Life' noemde. Van Vliet, al twintig jaar op de planken, brengt wederom herkenbare humor, lyrische liedjes, ko mische types, ontroerende verhalen en een con stante kwaliteit. 'Life' is zoals hij het zelf heeft omschreven, een 'levenslied van twee en een half uur'. De muziek werd gecomponeerd door Ben van der Linden, die hem tijdens de show op toetsen begeleidt, samen met John Eskes (gita ren, fluit, accordeon, toetsen). In de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg vindt morgen (zaterdag) alweer de derde Zeeuw se Jazzdag plaats. Deze dag, met optredens van zeven bekende jazzorkesten, wordt besloten met een concert door Greetje Kauffeld, die in Middelburg op zeer jeugdige leeftijd eens haar succesvolle carrière begon. Het programma ziet er als volgt uit: 15.00 uur: Down Home String Band: een vijfmansformatie die voornamelijk snaarinstrumenten bespeelt (met veel zang) en een mengeling brengt van jugband-, stringband- en ragtimemuziek met countryblues, in de stijl uit de jaren '20 en '30. 16.00 uur Seaport Quintet: De band speelt blues, ballads, bebop, latin en dixieland. 17.00 uur Avalanche: ook een vijfmansformatie, die rhythm en blues speelt. 18.30 uur: Showdansgroep van dansschool De Jong: de leden van de groep laten zien op welke manier gedanst kan worden op jazzmuziek. 19.00 uur Evergreens Big Band. Deze derde Zeeuwse bigband (20 man sterk) onder leiding van Jack Laroes speelt big band jazz. Het geheel wordt versterkt met een vocalgroep. 20.30 uur Pihama Jazzkwartet. De groep onder leiding van Rohnny Verbiest richt zich voorname lijk op de 'cool-jazz' uit de jaren vijftig. 21.15 uur: tweede optreden van de showdans groep van Dansschool De Jong. 21.30 uur Salt Lake Jazz Band Dit oude stijl jazzorkest brengt een mengeling van New Orleans en Dixieland. 22.30 uur Greetje Kauffeld - Workshop: De groep Workshop (vijf leden) treedt iedere veertien dagen op in Vlissingen. De twee blazers worden onder steund door een ritme-sectie en spelen swing- mainstream. Greetje Kauffeld, die zich de laatste vijftien jaar heeft toegelegd op het jazzrepertoire, treedt voor het eerst op met Workshop. x

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 45