[v OOST ZEEUWSCH- VLAANDEREN Boete 410 gulden voor rijden zonder rijbewijs Peuterzaal in Gent blijft drie ochtenden open Speel-o-theek in Hulst begint vorm te krijgen Spanning is terug na winst van PSV: 2-1 B en w Axel: willen activiteiten woonwagenwerk subsidiëren Vaardigheden ïosVoet SB KANTONGERECHT OOSTBURG \JosV5et EB1® ysizoet öo Tweede dag van rollendriedaagse in Terneuzen NIEUWE AANMELDINGEN OP OPEN DAG OPENING EIND FEBRUARI Fietsster geschept, auto reed door in Terneuzen Kleding BEDRIJFS VOLLEYBAL OOK STEUN PROJECT VROUWENLEERJAAR RDENBURG hl-wedstrijden )OSTBURG hid ge ÏLUIS "oncert Apollo I SINT-JANSTEEN \zAAM SLAG Opening van [peuterspeelzaal ÏZUIDZANDE hlJDAG 24 JANUARI 1986 tuurgroep gaat project egeleid wonen aanpakken ULST Er komt een regionale stuurgroep die zich zal bezighouden met een beleidsmatige anpak van' het project 'begeleid wonen' in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In de werkgroep, die egin februari wordt samengesteld, zitten vertegenwoordigers van instellingen die met het roject te maken hebben, zoals het algemeen maatschappelijk werk, de Sociaal Pedagogische org (SPZ) en de stichting Vorming en Educatie van Jongeren en Volwassenen (VEJV), allen Hulst. Het samenwerkingsverband heeft voorts tot taak zorg te dragen voor de lontinuïteit van het project, dat begin vorig jaar werd opgezet. geschakeld. „Dit kan bijvoorbeeld zijn voor het samenstellen van een boodschappenlijst of het boodschap pen doen", verduidelijkt hij. Daarnaast biedt het VEJV, partici pant in het samenwerkingsverband, de deelnemers aan het project de mogelijkheid om zich te scholen in bepaalde sociale vaardigheden, zoals het schrijven van brieven, het om gaan met een bepaald budget en andere zaken. Vermue verwacht dat het eerste 'be geleid wonenproject' in Zeeuwsch- Vlaanderen, gezien de ervaringen in de andere delen van ons land. een Advertentie •r 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERSX t project, bedoeld voor mensen die verstandelijke of sociale redenen log niet in staat zijn om zelfstandig te lonen, heeft inmiddels de voorberei- lende fase achter de rug. In de loop bh 1985 zijn er verschillende gesprek- geweest met potentiële deelne- Jiers aan het project. Ook werden er lesprekingen gevoerd met de ouders 1 verzorgers van de kandidaten. De hitiatiefnemers wilden niet over een |acht ijs gaan en hebben verder nog nee informatie-avonden belegd in gebouw van de SPZ in Hulst. De fespons was dusdanig dat eind '85 legonnen werd met de praktische litvoering. Sinds kort voeren twee |eelnemers zelfstandig een huishou- lARDENBURG - Bij Eric de Vreeze li Aardenburg werden verschillende lolwedstrijden gehouden. De uitslag lan de eerste wedstrijd: 1 Marijke liteco, William Gysel en Willem Ro llers, 2 Jacob Fokke, Jordan de Vree- en Roger Schoonacker, 3 Rosanne boethals, Hubert Marcle en Frans feiteco. De tweede wedstrijd: 1 Robert Villems, Willy Coppejans en Geert de lleijer. 2 Ceriel Kerkhove, Richard llaverbeke en Pros de Geeter, 3 Ro- lanne Goethals, Jordan de Vreeze en lugeen Reijkaert. Derde wedstrijd: 1 fohan Blondeel, Hubert Marcle en pirk Wittoeck, 2 Apie Blaauw, Robert Rie en Roger Schoonacker, 3 Villiam Gysel, Alois Breijaert en Pros pe Geeter. 30STBURG - De Bridge Sociëteit Dostburg speelde de eerste wedstrijd boor de beker van het clubkampioen- khap. De uitslag: 1 echtpaar Ris peeuw, 2 de dames Risseeuw - Pieters, de heren Arkenbout - Ouweneel. VC B-feestavondoosTBURG Ue NCB-afdeling Oostburg viert van- paag, vrijdag, het 50-jarig bestaan. Im 15 uur wordt er een eucharistie viering gehouden in de parochiekerk lan Oostburg. Daarna volgt een re ceptie in hotel De Eenhoorn. KNBTB- ivoorzitter drs. J.J. Schouten houdt paar om 20 uur een feestrede. De viering wordt besloten met een feest avond in hotel Du Commerce, waarop orkest The Telstars uit Beveren- Vaas (B) de muziek verzorgt. Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Ho' teZandepletn 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 den. Ze hebben zich laten inschrijven bij de woningbouwvereniging en be wonen nu ieder een eigen woning voor een- of tweepersoonshuishouden. De twee kunnen, wanneer er problemen opdoemen, altijd een beroep doen op de projectbegeleiders. Ad Vermue van de SPZ is een van hen. „Het tweetal redt zich tot nu toe prima", vertelt hij. „Er zijn wel wat probleempjes ge weest, maar die kwamen aan de orde tijdens de groepsbespreking, die we om de zes weken houden met de deelnemers", aldus Vermue. De pro blemen waarmee de eerste 'zelfstandi gen' te maken kregen, lagen vooral op het gebied van verzekeringen, geld verkeer en woninginrichting. Het ligt in de bedoeling dat in de nabije toekomst nog meer deelnemers de stap naar zelfstandigheid maken. Vermue: „Deel van het verzelfstandi gingsproces is ook dat mensen, wan neer ze geconfronteerd worden met bepaalde problemen, zelf de hulp in roepen van professionele hulpinstel lingen. Die zorgen tevens voor de begeleiding". Verder stelt de project begeleider dat, afhankelijk van indivi duele wensen, vrijwilligers worden in goede kans van slagen heeft. „Voor sommige deelnemers aan het project is het een laatste redmiddel. Ze heb ben een zogenaamde negatieve keuze voor het project gemaakt, omdat zij zichzelf in de toekomst niet willen zien zitten in een gezinsvervangend tehuis (GTVl want dat is voor een aantal mensen het toekomstbeeld. Dit project betekent voor hen een kans op het behoud van mate van zelfstandigheden toe. Overigens hoopt de project-bege leider dat er in de toekomst -in Zeeuwsch-Vlaanderen dependances van GTV's komen op zijn minst woningen waar meer dan één of twee licht geestelijk gehandicapten geza menlijk kunnen wonen. Gebruikte wagens met garantie, ruime keuze in onze showroom nu Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 L Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 J SLUIS - Het Sluisse muziekgezel schap Apollo geeft zaterdag een con cert in het gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje in Sluis. Er worden on der meer marsen en dixieland-compo- [sities gespeeld. Tony Venneman heeft de leiding. De drumband is ook van de partij. In de pauze wordt er een verlo ting gehouden. Het concert begint om uur. fDansavond - De evenementencom- Imissie van de Stichting 'De Warande' lin Sint-Jansteen houdt zaterdag weer leen dansavond in het gemeenschaps- Icentrum. De muzikale omlijsting is in [handen van het Belgische orkest [Frans Bonne, dat vanaf 21.00 uur zal |opklinken. [De Stichting Steens Carnaval houdt [zaterdagmiddag in 'De Warande' het Icarnavalssongfestival, dat om 14.30 [uur begint. De muzikale begeleiding |'s in handen van organist A. Bogaert. 12AAMSLAG - Mevrouw C. Scheele opent woensdag 5 februari peuter speelzaal 'de Sprong' in Zaamslag. De Draaitol is ontstaan na de fusie van de peuterspeelzalen 't Overstapje en de Draaitol. De opening is om 15.00 uur. J Ruilbeurs - De Zuidzandse Postze- I gelvereniging houdt zaterdag van 110.00 tot 17.00 uur de maandelijkse I ruilbeurs en rommelmarkt in hotel De Zwaan' aan het Marktplein, waar I men niet alleen terecht kan voor het ruilen van postzegels, maar ook van munten, ansichtkaarten, bierviltjes, boeken en dergelijke. Om 15.00 uur begint een postzegel- en muntenvei ling en draait het rad van avontuur, 's Avonds om 20.00 uur komt prins Jo I met zijn raad van elf van de perso neelsvereniging Hulca uit Terneuzen naar hotel 'De Zwaan', waar hij prins Roeland II uit Zuidzande zal aantref- I fen voor een gezellige avond. i Advertentie i 44««4 <«««4 44444 ««44 M4444 li'75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERSf Gratis APK-keuring in combinatie met een grote beurt. OOSTBURG Het is niet geheel overbodig een rijbewijs op zak te hebben alvorens in een auto te gaan rijden, zo stelde officier van jsutitie mr D. van der Bel donderdagmorgen vast tijdens de zitting van het kan tongerecht in Oostburg in de zaak tegen E. K. uit Aardenburg. K. stond terecht, omdat hij 15 april vorig jaar in de Kloosterstraat in Sluis als gevolg van hoge snelheid de macht over het stuur had verloren en met zijn auto tegen een gevel was gebotst. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. De gevel van het huis werd flink beschadigd. K. en zijn mede-inzitten den kwamen met de schrik vrij. Mr van der Bel merkte op dat 'alles gelukkig goed was afgelopen'. „Het had gezien de situatie allemaal veel erger kunnen zijn", zo maakte hij de jongeman duidelijk. Voor het rammen van de gevel eiste de officier van justitie een boete van 200 gulden en voor het rijden zonder rijbewijs 210 gulden boete. Kanton rechter mr B. Verhoeven vonniste conform. Het negeren van een stopteken en en rijden zonder achterlicht op een brommer, kwam J. B. uit Biervliet duur te staan. Bovendien was de bromfiets niet voorzien van een Ne derlands goedkeuringsmerk. Toen B. in januari vorig jaar gesommeerd werd te stoppen ging hij er als een haas vandoor, omdat hij wist dat zijn achterlicht niet brandde. Van het ont breken van het keurmerk was hij niet op de hoogte. Zijn moeder had de bromfiets voor hem in België gekocht. Nadat B. had uitgeled dat hij de brommer graag terug wilde hebben om te verkopen, zodat hij de op brengst in de aankoop van een auto kon stoppen, werd het verzoek inge willigd. Hij moest wel beloven de Advertentie '75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERS, Verhuizen?? Huur bij ons de gepaste wagen Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 VHof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 een grote licht hij brommer in België te verkopen en een bewijs hiervan te overleggen aan de officier van justitie. Voor het negeren van het stopteken eiste mr Van der Bel 100 gulden, het achterlicht 45 gulden en het ontbreken van het keuringsmerk 75 gulden. De kanton rechter vonniste conform de eis het totaalbedrag van 220 gulden. A. B. uit Retranchement hield bij hoog en laag vol dat zijn lichten wel degelijk waren ontstoken, toen hij op de provinciale weg bij Sluis werd betrapt op het rijden zonder licht, terwijl door zware sneeuwval het zicht nauwelijks honderd meter was. Zijn dochter, die hij in Breskens had opge haald, had hem er nog bij thuiskomst op geattendeerd dat hij zijn lichten .moest uitdoen, zo verklaarde B. De officier van justitie stelde vast dat de overtreding op weg naar Breskens was geconstateerd en eiste 130 gulden boete. De kantonrechter gaf B. enigs zins het voordeel van de twijfel en veroordeelde B. tot een boete van 80 gulden. 'Spijkers óp laag water zoeken', zo omschreef S. D. uit Breskens het gedrag van de politie-agenten, die hem eind '84 een proces-verbaal ga ven voor het met een te brede wagen rijden over de Slikkenbrugseweg in Breskens. Zijn wagen was 2.60 meter, terwijl op dat gedeelte van de weg 2.90 meter is toegestaan. „Het was maar een stuk van 150 tot 200 meter. Ze stonden me gewoon op te wachten", was het verweer van D., die zich er zichtbaar over opwond. Omdat D. geen ontheffing had. eiste de officier van justitie een boete van 75 gulden. De eis werd in het vonnis van de kantonrechter overgenomen. Schuldig zonder oplegging van straf, luidde de eis en het vonnis voor J. E. uit Oostburg, die in december '84 egalisatiewerk had uitgevoerd in het natuurgebied De Reep zonder de ver eiste vergunning. E. kon echter aanto nen dat het gebied geen natuurweten schappelijk waarde heeft en er inmid dels een wijziging van het bestem mingsplan was doorgevoerd. Boven dien had hij na het proces-verbaal zijn gelijk gezocht bij de Raad van State en gekregen. Verder had hij alsnog een ontgrondingsvergunning van de gemeente Oostburg losgekregen. TERNEUZEN De tweede wed strijddag van de Terneuzense rollen driedaagse in café Neutraal heeft wel duidelijk gemaakt dat de gerenom meerde wegtrimmers het ritme ge vonden hebben. Op de eerste avond kwamen Dallinga/Eurosteiger en Bierwinkeltje al tot het maximale puntenaantal, gisteren kreeg het kop pel De Bakker/Harms vooral tegen stand van de Vluggen-formatie die Henk Dees en Frans Dubbeldam in de baan brengt. Vluggen passeerde in het ontketende geweld de ploegen van toerclub Neu traal en Bierwinkeltje (René Heyboer had naar eigen zeggen op dit moment nog te weinig kilometers in de benen) en nestelde zich vrij overtuigend op de tweede plaats. Tussen al die trim mende heren maakt de damesploeg van café Wilhelmina indruk met een zevende klassering. Maar de strijd om de overwinning wordt tijdens de finale vandaag een bijna zeker duel tussen Dallinga/Eurosteiger, Vluggen B.V. en de ploeg van het Bierwinkeltje. Vanavond beginnen de finalewedstrij den (sprint en koppelkoers) vanaf 19.30 uur, omstreek 22.00 uur is de winnar van deze rollendriedaagse be kend. De tussenstand na twee dagen: 1 Dallinga/ Eurosteiger (40 punten): 2 Vluggen B.V. (36); 3 Bierwinkeltje (34); 4 TC Neutraal (32); 5 Belgische Ploeg (30); 6 Café Neutraal (van de negende plaats opgerukt. 28 punten): 7 ex-aequo Café Wilhelmina en Biljartclub Wilhelmina; 9 Witte/Boussen/De Bruyn (18); 10 ex-aequo Duo Onbekend en Kaart club Neutraal. Advertentie 'Limonadepauze' voor de kleuters tijdens de open dag van de Hummelhonk. SAS VAN GENT - Het ziet er naar uit dat de peuterspeelzaal de 'Hummelhonk' in Sas-van Gent normaal drie ochtenden per week open kan blijven. Tijdens de open dag die het bestuur van de peuter speelzaal donderdag hield, werden er vier nieuwe peuters aangemeld. Dat betekent dat men gemiddeld een bezetting van zo'n zestien peuters per ochtend heeft. De open dag donderdagmorgen werd door tien ouders met hun peuters bezocht. De kinderen werden getrac- teerd op limonade en kregen ballons en een liedjes boekje. Alle ouders kregen een aanmeldingsformulier mee naar huis. Secretraresse Ria Wilbrink van de 'Hummelhonk' toonde zich gisteren zeer tevreden over de belangsteling voor de open dag. „De belangstelling was de laatste tijd wat teruggelopen, maar nu gaat het weer de goede kant op. We willen niettemin streven naar een bezetting van ongeveer 19 kinderen, zodat we uiteindelijk vier ochtenden per week open kunnen zijn." De peuterspeelzaal wordt geleid door Dini Roskam en Loes Adam. De peuters kunnen regelmatig deelnemen aan allerlei activiteiten zoals boswandelingen, een bezoek aan de kinderboerderij enzovoort. Ouders kunnen meedoen aan werkochtenden. Dinsdag 28 januari is er opnieuw een open dag in 'De Hummel honk'. Ouders en peuters kunnen er van 09.00 uur tot 11.30 uur terecht. De peuterspeelzaal is gevestigd aan de Kerkhoflaan in Sas van Gent. TERNEUZEN - Een onbekende auto mobilist veroorzaakte woensdag avond om tien over acht in de Bella- mystraat in Terneuzen een ongeval, waarbij een fietsster lichte verwon dingen opliep. De vrouw, L.J.V.H. uit Terneuzen, reed in de Bellamystraat in de rich ting van de Alvarezlaan, toen zij werd geschept door een haar achteropko mende auto. De vrouw viel op het wegdek en liep daarbij wat schaaf wonden op aan handen en benen. Ze kon echter geen duidelijke beschrij ving van de auto geven. Die reed na het ongeval door. De gemeentepolitie van Terneuzen verzoekt getuigen con tact op te nemen met het politiebu reau aan de Rosegracht (01150-94151). HULST De speel-o-theek 'Aap- noot-Mies' in Hulst opent vrijdag 21 februari haar deuren. Momenteel zijn de initiatiefneemsters druk in de weer om de laatste hand te leggen aan de inrichting van de uitleenvoor ziening. Deze is ondergebracht in de podiumzaal van het Hulster activi teitencentrum 't Houtenkwartier. Naar alle waarschijnlijkheid zal het college van burgemeester en wethou ders van de Reynaertstad de officiële opening verrichten. De totstandkoming van 'Aap-noot- Mies' heeft ongeveer een jaar in beslag genomen. In het voorjaar van 1985 nam een groepje Hulster moeders het initiatief om te komen tot de oprich ting van een speeluitleen voor kinde ren in de leeftijd van 0 tot 6 jaar. De vrouwen, zelf in het 'bezit' van jonge kinderen, vonden dat in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen een dergelijke voorziening deerlijk werd gemist. Er werd gezocht naar financiële steun om het idee te verwezenlijken. De gemeente Hulst had wel oren naar het initiatief van het groepje vrouwen, die inmiddels een stichting in het leven hadden geroepen, en verstrekte hen een waarderingssubsidie. Ook klop ten de dames aan bij een aantal landelijke instellingen. Het Nationaal Jeugdfonds en het na tionaal bureau Landelijk Contact ho noreerden de verzoeken van de stich ting 'Aap-noot-Mies' met genoeg geld om de speel-o-theek in Hulst op poten te kunnen zetten. Nadat de financiële beslommeringen geregeld waren, gingen de moeders op zoek naar een geschikt onderkomen. Eerst bestond het plan om een eigen ruimte te huren, maar dat bleek om fianciële redenen niet haalbaar. Het aanbod om de podiumzaal aan het activiteitencentrum in de binnenstad van Hulst te gebruiken werd met beide handen aanvaard en nu is het dan bijna zover. De rekken waarop het speelgoed straks een plaatsje moet vinden worden in elkaar gezet. Het speelgoed wordt voorzien van een code en als dat allemaal achter de rug is, kunnen moeders en vaders voor het lenen van speelgoed voor hun kroost in het uitleencentrum terecht. Het is de bedoeling dat met het uitlenen begonnen wordt op 26 fe bruari. Daarna is de speel-o-theek elke woensdagmiddag van twee tot vier uur geopend. Het assortiment omvat momenteel 150 stuks speel goed, waaronder puzzels, fantasiema teriaal en constructièspeelgoed. De uitleentermijn is veertien dagen. Naast de verhuur van speelgoed wil de stichting ook tweedehands kle dingstukjes in- en verkopen, alsmede gebruikt speelgerei. Bovendien wil de groep van veertien vrijwilligers die het centrum gaan runnen, infor matie verstrekken over het herge bruiken van materialen en opvoed kundige zaken. Overigens liet me vrouw T. Spinhoven, lid van de werkgroep, weten dat de groep van vrijwilligers nog moet worden uitge breid en dat belangstellenden wel kom zijn om de gelederen te verster ken. De exploitatie van de speel-o-theek moet in de nabije toekomst uit de abonnementsgelden, uitleenbijdra- gen en verkoop van tweedehandsspul letjes komen. Voorlopig is de stichting 'Aap-noot-Miet' daar nog niet aan toe. Vandaar dat er gehoopt wordt op nog een waarderingssubsidie van de ge meente Hulst om uit de kosten te komen. De inrichtingskosten hebben de kas van de stichting flink doen slinken. Het is dan ook de bedoeling om weer een kapitaaltje te vergaren door drie extra middagen te organise ren, waarop tweedehands spullen ver kocht kunnen worden. Een deel van de opbrengsten is dan bestemd voor de speel-o-theek. De officiële opening op 21 februari vindt plaats om 20.00 uur. Daags erop, zaterdag 22 februari, wordt er van 10.00 tot 11.30 uur een open huis gehouden, speciaal bestemd voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 6 jaar. 1412 AXEL - B en w van Axel willen de stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen een subsidie van 2400 gulden verstrekken voor sociaal-culturele activiteiten voor de bewoners van het woonwagencen trum Koewacht. Overigens gaat het om een voorschot, want Axel krijgt het geld terug in het kader van de rijksregeling Welzijn Minderheden. De bewoners van het centrum wor den straks dankzij de subsidie gecon fronteerd met zaken als maatschap pelijke oriëntatie, emancipatie, par ticipatie en cultuurbeleving, relatie verbetering en belangenbehartiging. De gemeenteraad van Axel bespreekt het voorstel dinsdag (de raadsverga dering begint om zeven uur). De raad dient ook een verordening vast te stellen, waarin de vergoedingen voor het geven van godsdienst- en vor mingsonderwijs op de openbare basis school 'Prinses Marijke' in Axel wor den geregeld. Op die school geven vrijwilligers al jaren (hervormd) gods dienstonderwijs. Tot nu toe ontvingen ze daarvoor geen vergoeding. De di recteur van de school heeft de ge meente laten weten dat er daarnaast behoefte bestaat aan levensbeschou welijk vormingsonderwijs. Reden voor de gemeente de zaak nu te regelen in een verordening. Daarin wordt ook de jaarlijkse vergoeding vastgesteld. B en w denken aan een vergoeding van 800 gulden, met als voorwaarde dat minimaal vijf leerlin gen de lessen volgen. De EVA-werkgroep Axel wil in de loop van dit jaar starten met een project "Vrouwenleerjaar'. Het project, met zowel een educatief als emancipato risch karakter, richt zich op vrouwen in achterstandsituaties, vooral op educatief gebied. In cursusverband wordt getracht om onder meer de zelfredzaamheid, de bewustwording van de eigen situatie en het zelfver trouwen van de vrouwen te vergroten. De werkgroep heeft ook een subsidie aangevraagd bij de provincie, maar nog geen reactie ontvangen. B en w van Axel vinden dat een aantal begro tingsposten wel erg ruim geraamd is. Met name de posten begeleidingskos- ten en tegemoetkoming reiskosten kunnen, volgens het college, lager. En voor subsidiëring van de kinderop vang voelen b en w niets, omdat daarin het gevaar van precedentwer king schuilt. Al met al stelt het college de raad voor 5400 gulden subsidie uit te trekken voor het project. Het college denkt de verkeersgevaar- lijke situatie die met name zaterdags ontstaat op het kruispunt Kerkdreef- Noordstraat in Axel te kunnen oplos sen met de plaatsing van een zoge naamd 'omklapbord'. 's Zaterdags is alle verkeer taboe in de Noordstraat, de rest van de week geldt er een eenrichtingsverkeer, uitgezonderd voor fietsen en bromfietsen. Het spe ciale bord wordt 's zaterdagsmorgen 'omgeklapt' door de marktmeester. TERNEUZEN - De overwinning van Dees op Neckermann, vorige week de sensatie van het Terneuzense be- drijfsvolleybal, heeft niet alleen de spanning in de top van de eerste klas naar een climax doen stijgen. Die onverwachte zege is door de andere ploegen uit de kopgroep aangegrepen om tegen de Hulster favoriet voor de Bevobo-titel nu voluit te gaan. En onder die toenemende druk blijkt Neckermann dit seizoen uiterst kwetsbaar: PSV-Neckermann ging deze week naar een 2-1 overwinning voor de Politie Sport Vereniging. Het gedrang om de koppositie in de hoofdklas is er nog meer door toege nomen. De 2-1 winst van PSV op de Bevobo- kampioen van vorig seizoen werd vooral op een sterke verdediging bin nengehaald. Na een aanvankelijk ge- lijkopgaande start liet Neckermann in zijn achterveld enorme gaten, vallen, gretig joegen de PSV-aanvallers daar hun smashes in. Dat tikte aan: van 5-5 naar 11-5 en een kansloos Necker mann naar een smadelijke 15-6 neder laag gevoerd omdat PSV tegen de aanvallen van de opponent een sterk blok zette, in zijn verdediging alles haalde wat daar nog langs kwam. En met een uitstekende Wilfried Roe- landt als spelverdeler kon PSV zijn eigen aanval op gang blijven houden. De tweede set verliep praktisch iden tiek, opmerkelijk was dat de Hulster formatie veel scherpte uit de smash zag gaan. Neckermann kon de aanval steeds moeilijker afronden, begon on der druk van een hoog klimmende Gort en De Wever steeds chaotischer te verdedigen en kreeg prompt de rekening gepresenteerd: 0-2. In de derde en laatste set bleven de ploegen dicht bij elkaar, leed PSV (met de gewonnen wedstrijd al in het achter hoofd) af en toe concentratieverlies. Toch 9-8 voor PSV in het tijdsein, maar Neckermann als winnaar door een sterke finale en 10-8. Een ander opmerkelijk resultaat in de hoofdklas was de reglementaire 3-0 zege voor MTS/MEAO, dat tegenstan der DOW niet op zag komen. Die drie punten brengen MTS/MEAO meteen over Sterbanden heen, en ook Wiek slag en de Promenadereserves waren niet echt gelukkig met deze gang van zaken. 'Competitievervalsing' hoorde men zelfs op de tribunes mompelen. In de tweede klas verloor Douane (met vijf spelers) zijn ongeslagen re cord aan PSV II (2-1), Free Lance demonstreerde de groeiende kracht door met 3-0 van De Meyer te winnen. Rabo en Gemeente II waren de smaakmakers in de derde divisie, De Stem gaat in de vierde klas onstuit baar op promotie af. Daar viel boven dien de 3-0 zege van Promenade III (met een sterke smash van Joke Pou- wels en Wim de Meester) op. Uitslagen eerste klas: MTS/MEAO-DOW 3-0 (regl.); Wiekslag-Promenade 0-3; Prom. II-Dees 1-3; PSV-Neckermann 2-1; tweede klas: PSV II-Douane 1-2; Dees II-Kind TC 2-0; Roelofs-De Hoop 3-0 (regl.Free Lance- De Meyer 3-0; derde klas: PZEM-PSV III 3-0; Juliana-DOW II 2-2; Philips-Rabo 1-2; Gemeente H-Belasting 2-1; vierde klas: Dees III-Gemeente III 3-0: PZEM II-De Stem 1-3; Havenschap-Elopak 0-3; Prome nade III-Dethon 3-0. Standen. Eerste klas: Promenade 11-28; Dees 11-26; PSV 11-26; Neckermann 10-23; Zeldenrustcoll. 10-22; Dow 10-16; MTS/ MEAO 10-10; Sterband 10-8; Wiekslag 10-5; Prom. II 11-4; tweede klas: Douane 9-26; Roelofs 10-25: Gemeente 8-16; PSV II10-16; Dees II 9-13; V V 9-13; De Hoop 10-12; De Meyer 10-11; Kind TC 10-8; Free Lance 10-8; derde klas: PZEM 11-29; Belasting 9-20; Juliana 11-20; De Pooter 8-15: Gemeente II 11-15; Dow II 10-14; Philips 10-14; PSV III 10-13: Rabo 10-13; Douane II 10-2; vierde klas: De Stem 11-29: MTS/MEAO II 10-22; PZEM II11-22: Elopak 11-21; Dees III10-20; Philips II10-17; Dethon 11-16; Havenschap 11-13; Prom. III 11-10; Gemeente III 10-7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 35