Sluiskil: aansluiting ^met top ranglijst maken Hubert van Landeghem jaagt op een persoonlijk record 'Serooskerke kan kwetsbaar zijn LUC BEI JENS: 'WE HEBBEN HET NOG IN EIGEN HAND' PZC/ streek BEENBREUK SCHAKELDE AANVOERDER UIT Goalgetters maakten al meer dan 100 doelpunten ZONDAG TRIMLOOP BEVEREN- GRAAUW IN CONFRONTATIE MET KOPLOPER DOSKO ZAAMSLAG-TRAINER BEN PAUWELS HEEFT HOOP Loopgids ZAALVOETBAL Derde klas Vooruitgang Vierde klas Tweede klas Belang VRIJDAG 24 JANUARI 1986 Botermans twijfelt aan rentree in Philippine I PHILIPPINE - „Ik hoop er weer snel bij te zijn, maar of het zal lukken betwijfel ik". Dat stelt Philippine-aanvoerder Cees Botermans, die op 8 december in de wedstrijd tegen RIA in Westdorpe zijn kuitbeen brak en zich op dit moment nog slechts moeizaam kan voortbewegen met behulp van een paar krukken. Bij Philippine, dat ieder jaar met een groot aantal blessures heeft te kampen, wist Botermans steeds de dans te ontspringen. Maar na vier jaar, die deze uit Brabant afkomstige bankemployé voor de vierde-klasser uit het Zeeuws-Vlaamse mosseldorp is uitgekomen, is het meteen goed raak. ..En dan te bedenken, dat ik eerst nog van mening was dat het niet eens gebroken was. Ik ben ook pas de andere dag naar de dokter gegaan. In het ziekenhuis kwam er wel even iets anders aan het licht. De foto's wezen uit dat niet alleen mijn kuitbeen gebroken was. maar ook nog sprake was van versplintering. Bovendien waren mijn enkelbanden afgescheurd, wat operatief ingrijpen noodzakelijk maakte. Ik kon de dokter eerst niet geloven, maar toen hij de foto's liet zien en de werkelijkheid tot mij door drong was het een enorme teleurstel ling voor mij", stelt Botermans. Hoewel de Philippine-aanvoerder nu hoopt er weer snel bij te zijn, dacht hij daar de eerste dagen na de operatie toch duidelijk anders over. „Ze moes ten wachten tot de zwelling weg was voordat ze mij verder konden helpen. Toen dat gebeurd was heb ik enkele dagen zoveel pijn gehad, dat ik mij voornam nooit geen bal meer aan te raken. Pijn vergeet je blijkbaar snel, want nu denk ik daar al anders over en verlang al weer naar het moment dat ik weer van de partij kan zijn". Toch vraagt de nu 35-jarige Cees Botermans zich wel eens af of hij ooit de kleuren van het "vlaggeschip" van zijn vereniging nog zal kunnen verde digen. „Pas over een week moet ik terug naar het ziekenhuis en dan zal men bekijken of er loopgips aange legd kan worden. In het gunstigste geval is het dan al eind maart voor dat ik de training weer kan hervat ten. Dat betekent, dat dit seizoen voor mij verloren is en op mijn leeftijd kom je dan niet zo gemakke lijk meer terug. Ik denk dat Philippi ne het ook zonder mij wel kan red den, want men beschikt over een jeugdig team met een aantal talent rijke spelers. Dus daar hoef ik mij in ieder geval geen zorg over te maken", aldus Botermans. Vindt Botermans, die in zijn ruim 20-jarige voetballoopbaan nog nooit een blessure opliep door toedoen van een tegenstander, dat er nu harder en gemener wordt gespeeld dan vroeger. „Als je in de veilige middenmoot staat is dat zeker niet het geval. Maar kom je in degradatiegevaar of heb je kam pioenskansen, dan gaan er bij veel clubs toch wel andere belangen spe len. Men schroomt dan niet een tegen stander uit te schakelen met midde len, die bepaald niet op een voetbal veld thuishoren. Daar is de komst van de dikbetaalde trainers natuurlijk ook niet vreemd aan. Degraderen mag niet meer, want dan komt de baan van de trainer in gevaar. De ene speler laat zich dan iets makkelijker oppep pen dan de andere. Ik ben ook geen kinderachtige jongen, maar hou het wel fair. Ik ben in die lange tijd dat ik voetbal slechts een keer voor twee wedstrijden geschorst. Dat was toen ik nog voor ODIO uit Ossendrecht speelde. In de nu bijna vijfjaar Philip pine, heb ik een boeking gehad en die is nog geseponeerd door de KNVB. Wel een bewijs dat ik niet te ver ga". Iets waar de Philippine-aanvoerder zich ook mateloos aan kan ergeren, is het praten van de spelers tegen de scheidsrechter als deze naar hun me ning een verkeerde beslissing neemt. „Ik vind een reactie niet erg, want ook ik maak mij daar schuldig aan en ik ben van mening dat de scheids rechter daar ook niet direct met een waarschuwing op moet reageren. Wat ik wel erg vindt is, dat blijven zeuren. Ik vind wel dat de scheids rechters iets sneller schrijven voor praten dan voor een gemene overtre ding. Dat laatste wordt nogal eens met een vrije trap afgedaan, terwijl ik dan toch wel eens denk; slinger zo'n vent ook maar op de bon". Mocht de blessure van Botermans zijn blessure van dien aard zijn, dat het werkelijk het einde van zijn loopbaan als speler zou betekenen, houdt dat niet in dat hij voor de voetbalsport verloren gaat. „Als dat het geval zou zijn, ga ik een jeugdteam trainen en ook een trainerscursus volgen. Ik denk dat ik mij op die manier nog best dienstig kan maken voor deze vereni ging. Ik kan dan zodoende wat terug doen voor alle vriendschap die ik hier al heb ondervonden. Vooral die vriendschap en belangstelling die je ondervind op dit moment, maakt Phi lippine zo'n fijne club waar ik mij graag voor inzet", stelt Botermans. TERNEUZEN - In de tweede klas van het zondagvoetbal staat Sluiskil dit weekeinde - als er voor het eerst sedert vele weken weer eens in competitieverband gevoetbald kan worden - voor de thuiswedstrijd tegen koploper Dosko. En in de derde klas is Clinge-Terneuzen een interessante derby. Breskens gaat op bezoek bij Baronie en Vogelwaarde wacht Cluzona in eigen huis op. Kees Botermans TERNEUZEN - Het zaalvoetbal team van Goalgetters is in de eerste klas regio Zeeuwsch- Vlaanderen de magische grens van 100 doelpunten gepasseerd. De leider versloeg Corn Boys met ongekende cijfers (16-1). De Sasse ploeg heeft overigens het getal 100 eveneens overschre den. maar dan wel in negatieve zin. ABN, de enige bedreiging voor Goalgetters in de strijd om het kampioenschap, wist maar net te winnen (2-3) van Deto Jeans. Dit was ook het geval bij Kravo. Het Terneuzense team leverde bijna een wanprestatie tegen hekkesluiter 't Polderken, want Kravo kon pas in de slotfase van de wedstrijd de winst (4-3) nog grijpen. Het reserveteam van De Smickel had minder problemen met Klaus th. Biesbroeck (1-5). Het Hulsterse team blijft hier door een stevige middenmoter. Goalgetters-Corn Boys 16-1 (10- 0). De doelpunten: Mark de Kun- der (4). Herman Savenije (2). Pe ter Spruitenburg (4), Bert Wil ting (3), Ko Simons (2), Joop Blanchard (e.d.) voor Goalget ters. Peter Snelders voor Com Boys. Kravo-'t Polderken 4-3 (2-2). De doelpunten: Jan Kiel (2), Rudi de Kort. Gijs Lokhorst voor Kra vo. Ko de Regt. Manfred Swage- makers. Erik Maenhout voor 't Polderken. Klaus th. Biesbroeck-De Smic kel 2 1-5 (0-2). De doelpunten: Jan Damen voor Klaus th.Bies broeck. Hans Urgert (2). Jan van Kakerken. Gerard de Schepper, Frans Fleurbaay voor De Smic kel. Deto Jeans-ABN 2-3 (1-1). De doelpunten: Peter Jansen, Peter Oggel voor Deto Jeans. Paul van der Hooft (2), Mac Edwards-van Muyen voor ABN. De stand in de eerste klas: 1. Goalget ters 14-26 (102-25); 2. ABN 14-25 (76- 33); 3. Goossens 14-16 (50-35); 4. Kra vo 14-16 (57-43); 5. Wagenwiel 14-16 (44-32); 6. Deto Jeans 14-16 (40-32); 7. De Smickel 2 13-15 (52-43); 8. Klaus th. Biesbroeck 15-12 (28-40); 9. IZV 14-10 (19-52), 10. Corn Boys 15-3 <15- 107); 11. 't Polderken 15-1 (17-69). De volgende week is er in de eerste klas geen programma. De confrontatie met Dosko is voor Sluiskil de zoveelste kans dit seizoen om aansluiting met de eersten te krijgen. Eerder al had de formatie van Han van der Hooft de kans om op te rukken naar de bovenste regionen tegen WSC en Zierikzee, maar beide keren liet Sluiskil die aan zich voorbij gaan. „Tegen Dosko moeten we maar eens bewijzen wat we werkelijk kun nen," zei doelman Patrick Wauters begin deze week, in het besef dat de Zeeuws-Vlamingen alleen bij winst nog een mogelijkheid hebben om tot de top door te dringen. Dosko is overigens een ploeg die Sluiskil ligt. Wauters: „Ik kan me tenminste niet herinneren dat we er de laatste jaren van verloren hebben." Breskens - dat zich kort voor de winterstop omhoog werkte uit een diep dal - gaat zondag op bezoek bij Baronie, de koploper van het eerste uur die na het voortvarende begin ver wegzakte. ,,Ik acht ons bij voorbaat niet kansloos," veronderstelde mid denvelder Jan de Lobel enkele dagen terug nog. „Zeker gezien de vorm waarin Baronie de laatste tijd ver keerde." „Bovendien," zo zei De Lobel ook. „willen wij er tijdens de tweede competitiehelft nog eens extra de schouders onderzetten voor de trai ner. Want dat wij het jammer vinden dat hij weg is, dat mag duidelijk zijn." In de derde klas van het zondagvoet bal waren het in de laatste wedstrij den voor de jaarwisseling vooral Clinge en Terneuzen, die aan een vormcrisis leden. Terneuzen was we kenlang niet in staat om te scoren en Clinge ging zelfs zo ver dat het zijn trainer Walter van Duyse aan de kant zette. Zondag ontmoeten Terneuzen en Clinge elkaar in Clinge. Onder de nieuwe trainer Fons Cornelis gaf Clinge in de meest recente oefenwed strijden blijk van een stijgende vorm. HVV werd met 4-0 verslagen, Biervliet met 9-0 en Steen met 3-2. „Je zou," zei Fons Cornelis, „denken dat het ons beter gaat. Maar vriend schappelijk voetbal is altijd nog iets anders dan competitievoetbal. In elk geval ben ik wèl blij. dat het zelfver trouwen weer wat gegroeid is, want daar mankeerde voor de winterstop het een en ander aan." Voor de wedstrijd tegen Terneuzen kan Clinge niet beschikken over Dan ny van Puijvelde (die voor twee wed strijden is geschorst) en wellicht ook niet over Geert-Jan Mechelink. die deze week een neusoperatie moest ondergaan. „Maar dan nóg blijven er voldoende spelers over voor een sterk elftal," beweerde Fons Cornelis, die zijn ploeg overigens een goede kans op de volle winst gaf. Bij Terneuzen - dat tegen Hontenisse eindelijk weer eens doeltreffend uit haalde (5-0) en vervolgens ook van Zaamslag (2-1) won - zijn inmiddels Frank Bogaert en Rinus Kolijn terug en vanzelfsprekend doet dat de ploeg goed. Daartegenover staat wel de ab sentie van Hans Menu, die zijn knie tegen Middelburg verdraaide en al enkele weken in het gips zit. Vogelwaarde - vooralsnog de beste Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordiger in de derde klas - verwelkomt zondag Cluzona, dat met vijftien punten één punt meer telt dan de ploeg van Rinus Zegers. Voor diezelfde Rinus Zegers staat Vogelwaarde tegen Cluzona en volgende week ook tegen Roosendaal voor een belangrijke opgave. „Twee punten uit twee wedstrijden en we zijn zowat veilig," zei Zegers. „We komen dan op zeventien punten en dan heb je er nog maar een stuk of drie nodig om de degradatie te ontlo pen." Tegen Cluzona mag Vogelwaar de in elk geval niet té aanvallend spelen, meenty de naar HVV vertrek kende oefenmeester, „want Cluzona is een ploeg die op zijn sterkst is als je ze ruimte geeft." Vogelwaarde heeft voor de wedstrijd van zondag - nu Ronald Bun en Luc Dophemont zijn terugge keerd - alle veertien selectiespelers tot zijn beschikking. Steen er dit keer veel aan gelegen zijn om te winnen. Biervliet staat uit tegen HVV voor de opgave om te bewijzen dat de 9-0-nederlaag tegen Clinge een toevalstreffer was, het geen overigens niet al te gemakkelijk zal gaan, omdat HVV zo langzamer hand toe is aan een overwinning. Onderaan de ranglijst is vooral Ria- Noormannen belangrijk, omdat daar in de twee belangrijkste degradatie kandidaten tegenover elkaar staan. Koewacht-Axel en Hoofdplaat-RCS zijn wedstrijden die waarschijnlijk al leen voor de middenmoot belangrijk zijn en bij Philippine-Hontenisse heeft vooral Hontenisse belang, gezien de huidige klasseringen. Het programma: tweede klas: Sluiskil-Dos- ko en Baronie-Breskens: derde klas: Clinge- Terneuzen en Vogelwaarde-Cluzona; vierde klas: Ria-Noormannen, HVV'24-Biervliet; Philippine-Hontenisse; Hoofdplaat-RCS; IJzendijke-Steen en Koewacht-Axel. Huisarts Hubert van Landeghem. Zeeuws-Vlaamse bodem onder de voetenBRT 2 op het hoofd. OVERSLAG - Het is al jaren vaste prik dat de trimloop Beveren-Graauw een overwinning oplevert voor een Belgische atleet*. De Belgische subtoppers schamen zich er niet voor om de dienst uit te maken in een 30 kilometer lange prestatieloop, waarin voor de vele Zeeuwse deelnemers dan ook dikwijls een rol op het tweede plan is weggelegd. Ook nu staat het vrijwel vast dat die traditie zondag een vervolg krijgt. Maar Beveren-Graauw is vooral een gevecht tegen een persoonlijk record. Met die instelling start ook Hubert van Landeghem voor de derde keer. De atleet uit Overslag hoopt op een tijd van 1 uur en 57 minuten uit te komen. Hubert van Landeghem legde zich vier jaar geleden toe op het lopen van lange afstanden. Daarvóór voetbalde hij bij verschillende ver enigingen en waren er ooit al eens plagende opmerkingen over zijn conditie gemaakt. „Op een bepaald moment daagde een collega me uit. Uiteindelijk ben ik daarop inge gaan. Ik voelde er echter niets voor om te starten in een trimloopje van een paar kilometer. Ik vroeg hem om het programma voor het seizoen eens mee te nemen. Terneuzen- Graauw stond er toen ook op en dat leek me wel wat." Voor de lange Belg besefte wat hij had gezegd, was de weddenschap beklonken. „Het was in augustus," weet hij nog, „maar ik zat er toch flink mee in mijn maag. Met Ronald Goethals (de triathlon-atleet) ben ik toen samen de conditie gaan opbou wen. Dinsdags gingen we aan de slag en uiteindelijk was ik klaar voor mijn eerste trimloop. Ik deed er 2 uur en 25 minuten over. Echt afgezien heb ik niet, maar ik was toch blijk dat ik er was. De volgende dag moest ik bovendien achter waarts de trap af," bekent hij. Hubert van Landeghem raakte ech ter verslaafd aan het lopen van lange afstanden. Er gaat vrijwel geen dag zonder training voorbij en vanzelfsprekend boekte hij in de loop der jaren een goede vooruit gang. „De laatste Terneuzen- Graauw liep ik in 1 uur en 47 minuten en daar was ik heel tevre den over. Maar het gaat vooral de laatste tijd erg goed. Ik heb een tijdje gesukkeld, na de marathon van Rotterdam. Daarin heb ik drie keer aan de kant moeten zitten, omdat ik diarree had. Sindsdien eet ik voor een wedstrijd geen fruit meer en bovendien drink ik vooraf ook geen donker bier. Dat heeft een slechte invloed op de werking van mijn darmen." Zaterdag eindigde Van Landeghem nog samen met Eddie Vink op de tweede plaats in de halve marathon van Sas van Gent. Zondagmorgen nam hij definitief een beslissing over zijn deelname aan Beveren- Graauw. ,,'s Zondags train ik met Eddie Vink en Fons Warrens altijd in het bos van Wachtebeke. Geza menlijk lopen we in een uurtje toch ongemerkt vijftien kilometer, uitlo pen noemen die mannen dat. Maar het is altijd even leuk. Meestal traint er ook een aantal sterke Belgische atleten. Als die jongens ons tegenkomen, lopen ze een eind je mee. Wij gaan soms keihard voor ons gevoel," zegt hij. „En dan zeg gen die mannen opeens: nou gaan we een "keer écht lopen. Volgens hen wandelen wij altijd..." „Er wordt altijd een mopje getapt tijdens die trainingen en na afloop drinken we een Trappist of die mannen eten een pekelharing. Dat is het leuke van trimmen. Je moet het gezellig houden. Ik heb het wel al gezien dat sommige atleten heel gespannen naar een wedstrijd toe leefden. Als ik van mezelf merk dat ik dat ook doe, dan stop ik ermee. Natuurlijk, ik probeer steeds snel ler te gaan. Maar het mag niet ten koste gaan van de sfeer. Ik ben als Belg (ik woon wel in Nederland, maar blijf Belg) goed opgevangen. Het zijn allemaal vrienden onder elkaar. Na afloop van een wed strijd drinken we een stevige pint en dan hebben we toch een aardig verzetje gehad." Zondag hoopt Hubert van Landeg hem onder de twee-uurgrens te dui ken. „Vroeger noemden ze mij kilo metervreter. Ik trainde lange af standen en elke keer maakte ik er een wedstrijd van. Nu train ik veel meer ontspannen. Duurlopen wissel ik af met een goede interval, maar ik moet er plezier aan blijven bele ven. 's Maandags loop ik altijd naar Graauw. Dat is van mij thuis onge veer 25 kilometer en dan zat ik een walk-man op. Dat is zo'n dood eind en je ziet helemaal niets. Op BRT 2 is er dan meestal wel een aardig muziekje. In Beveren-Graauw hoop ik zondag in een groepje atleten van gelijke kwaliteit te komen. Ik weet op wie ik me moet richten en dan moet het wel lukken. Uiteindelijk mik ik op een tijd rond de 1 uur en 57 minuten." In de vierde klas van het zondagvoet bal reist Steen zondag af naar IJzen- dijke. Eerder dit seizoen kwam de koploper maar ternauwernood - in eigen huis - uit op 3-3, maar na het gelijkspel tegen Axel (1-1), in de laat ste wedstrijd voor de winterstop, zal TERNEUZEN - In de derde klas van het zaterdagvoetbal is morgen (zater dag) Zaamslag-Serooskerke de onbe twiste topper, die voor beide ploegen van groot belang is. Hoek-Arnemui- den is in de tweede klas voor de Zeeuws-Vlaamse voetballiefhebber de meest in het oog lolpende wed strijd. Voor Zaamslag is de confrontatie met Serooskerke mogelijk bepalend voor het verdere competitieverloop. In de eerste weken van het seizoen leek voor de formatie van Ben Pauwels niet meer weggelegd dan een plaats in de middenmoot, maar kort voor de winterstop was daar een plotselinge opleving die de ploeg opstuwde naar de derde positie, op één punt van Terneuzense Boys. Zaamslag gokt nu min of meer op de tweede plaats, die recht geeft op een promotieduel tegen de nummer twee van de derde klas B in het district Zuid I. Maar zelfs is er nog de kans op deeerste plaats als Zaamslag morgen van Serooskerke - de huidige koploper met een voor sprong van vier en vijf punten op Terneuzense Boys en Zaamslag - wint. „Serooskerke is een goed voet ballende ploeg," weet Zaamslag-trai- ner Ben Pauwels als geen ander, „wel licht ook de ploeg met de meeste kwaliteit in deze derde klas. Maar Serooskerke kan ook kwetsbaar zijn, zoals we nu al twee keer uit hebben bewezen. Vooral daarom denk ik dat we er mogen een lekkere pot van kunnen maken." Zaamslag is voor de topper vrijwel compleet. Van de dertien man die Ben Pauwels tot zijn beschikking heeft ontbreken alleen Maarten van der Staal en Adrie van den Ende, maar die waren ook voor de winterstop al geblesseerd. Terneuzense Boys gaat morgen op bezoek bij Yerseke. Daar moet het de nederlagen in de laatste twee wed strijden tegen Wemeldinge en Kloe- tinge (twee maal 1-0) rechtzetten. „Ik weet niet wat het wordt," gaf trainer Arie Dekker begin deze week aan „want het is al vier weken geleden dat wij nog eens gras onder de voeten hebben gehad. En dan was het nog in een onderling partijtje." Dekker heeft daarom nog niet kunnen uitvoeren wat hij in zijn hoofd had. „De laatste wedstrijden is gebleken dat we vooral vooraan té gemakkelijk zijn uit te schakelen. Ik had daarom een paar positiewisselingen uitgedokterd, maar helaas heb ik die niet kunnen beproeven." Bij Terneuzense Boys ontbreekt morgen Howard Völker, die met een knieblessure tobt. Voor het overige is iedereen fit. In de tweede klas van het zaterdag voetbal zijn de komende weken voor Hoek van groot belang. Voor de win terstop leed de ploeg vijf nederlagen op rij waardoor de laatste plaatsen in zicht kwamen. Een nieuwe nederlaag tegen Arnemuiden zou morgen dan ook hoogst ongelegen komen. „We krijgen in Arnemuiden een zware tegenstander," bedacht Jan Doorns eerder deze week. „Ik geloof dat ik er met Hoek ooit éénmaal van gewon nen heb en dat was nog op een toernooi van Breskens. Bovendien vond ik Arnemuiden, zoals dat uit tegen ons in de tweede helft speelde de beste ploeg die ik dit seizoen gezien heb in de tweede klas." Hoek kampt overigens wat de opstel ling betreft voor het duel van morgen met tal van onzekerheden. Guido van Boom en Jan de Block zijn twijfelge vallen, Jack Caluwé en Martin Qua- taert konden de laatste weken onvol doende trainen en Wilco Braafhart toonde de laatste maanden een instel ling van niets. Doorns: „Braafhart doet er te winig aan om terug te komen. Hij moet maar eens beseffen, dat je na een lange blessure iets extra's moet doen. Zolang hij zich blijft gedragen als tot nu toe voegt hij niets toe aan de ploeg. Ik denk er dan ook hard aan om Jean-Pierre Hu- bregtsen morgen weer voorstopper te zetten." AZVV - de tweede Zeeuws-Vlaamse zaterdag tweede klasser - gaat mor gen uit naar Herovina, dat met elf punten uit twaalf wedstrijden tegen de middenmoot aanhangt. Van de thuiswedstrijd (die AZVV met 3-2 won) weet Theo Hanny zich Herovina nog te herinneren „als een ploeg zoals Everstein, niet écht goed maar wèl stug." AZW is zo compleet als het maar zijn kan, want inmiddels is ook Nico Bouwman weer volledig hersteld van zijn elleboogblessure, die hem vele weken aan de kant hield. Het programmam: tweede klas: Hoek-Ar- nemuiden en Herovina-AZW; derde klas: Zaamslag-Serooskerke en Yerseke-Terneu- zense Boys. Brugse botsing in Belgisch voetbal TERNEUZEN - Nog voor de aanvang van de wedstrijd van afgelopen zon dag tegen Anderlecht riep trainer Georges Leekens van Cercle Brugge uit: „Wij hebben de beslissing om trent het kampioenschap in handen. Eerst spelen wij thuis tegen Ander lecht, waarna we, ook al weer in eigen stadion, tegen Club Brugge zullen spelen. Cercle Brugge zal dus als scherprechter optreden in deze competitie". Zelf maakte Leekens zijn woorden gedeeltelijk waar; An derlecht werd immers op een 1-1 gelijk spel houden. Maar, Club maak te in de ontmoeting tegen rode lan taarndrager RWDM, mee, wat al zo veel favoriete teams ondervonden. Het recht van de sterkste gold weer eens niet: RWDM klopte de leiders onverwacht met 1-0. Komend weekeinde kan er overigens weer veel duidelijk worden aan de top van de Belgische voetbalcompetitie. Immers. Anderlecht treedt als gast heer op van Beveren en in het Olym- piastadion van Brugge ontmoeten de beide Brugse vertegenwoordigers el kaar. Vooral Club Brugge is na de nederlaag van afgelopen zondag erg gebrand op een positief resultaat in de Brugse "broedermoord". De bescha mende wedstrijd tegen RWDM dient immers onmiddellijk te worden uit gewist. Maar ondanks het verlies van afgelopen week, bleek er bij Club nog uitermate goede hoop te zijn met betrekking tot een eventueel kam pioenschap. Verdediger Luc Beijens bijvoorbeeld, merkte op: „We hebben nog alles in eigen hand. Club heeft nog altijd vier punten voorsprong en bovendien ook nog vier overwinnin gen meer dan Anderlecht. En wat ook nog belangrijk is: Anderlecht moet nog naar Brugge toe komen. Dus we behoeven nog helemaal niet te wan hopen". Een andere Bruggeling, Willy Wel lens, wil overigens nog helemaal geen uitspraken doen over de toch wel enigszins verminderde titelkan- sen van de ploeg van trainer Henk Hauwaart. Wellens wil eerst de kat uit de boom kijken, getuige zijn op merking: „De eerstkomende weken zijn van kapitaal belang voor ons. Eerst spelen we zondag tegen Cercle en volgende moeten we naar Beveren toe. Na die wedstrijden kunnen we de balans opmaken en over het competi- tievervolg verder gaan praten". Bij Cercle Brugge is zondag -de wed strijd begint om 15.00 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Schoeters- overigens het meespelen van Hans Vandenbroeck (moest zon dag tegen Anderlecht reeds na negen minuten geblesseerd uitvallen, nadat hij zaterdag bij de invallers een had gespeeld) en van Kurt Soenens onze ker. Bij de tegenstander. Club, hoopt men dat Jan Ceulemans er weer bij zal zijn. "Caje" werd in het treffen tegen RWDM node gemist bij de leiders- ploeg. Voor AA Gent lijken de grootste pro blemen op spelersgebied nu ook voor bij te zijn. Trainer Grijzenhout zag zijn selectie al weken incompleet aan het werk door een groot aantal gebles seerde spelers, maar begin deze week kon de Nederlander vanuit Gent mel den „dat het drietal Cees Schapen donk, Michel de Wolf en Frank Noliet de trainingen maandag heeft hervat. En ik hoop, dat ze zaterdag tegen Seraing kunnen spelen". Bij eventue le misstappen van zowel Club Brugge als van Anderlecht zou Gent, dat toch verrassend op de derde plaats staat gerangschikt, nog wel eens een "rolletje" van betekenis kunnen gaan spelen. In de komende competitieronde gaat de aandacht ongetwijfeld uit naar de wedstrijden tussen de twee Brugse clubs Club en Cercle en uiteraard de confrontatie tussen Anderlecht en Be veren. Lokeren, waar Angelo Nijskens overigens met de regelmaat van de klok aan de doelpuntenmachine staat, ontvangt in Daknam Standard Luik en AA Gent moet op bezoek bij Seraing. De stand in de Belgische competitie ziet er momenteel als volgt uit. Club Brugge 22 16 3 3 35 48-19 Anderlecht 21 12 7 2 31 51-22 AA Gent 20 11 4 5 26 35-18 Beveren 21 10 5 6 25 34-29 Beerschot 21 9 7 5 25 33-29 Club Luik 21 10 4 7 24 32-27 Waregem 22 10 4 8 24 34-24 Standard Luik 21 8 8 5 24 29-20 Cercle Brugge 21 7 6 8 20 37-33 Lokeren 21 7 6 8 20 28-35 Antwerp 21 6 8 7 20 21-27 KV Mechelen 21 5 10 6 20 21-27 Seraing 22 4 8 10 16 14-25 Charleroi 22 6 3 13 15 26-37 KV Kortrijk 21 5 5 11 15 22-32 Waterschei 22 4 7 11 15 19-42 Lierse 21 4 6 11 14 21-35 RWDM 21 3 7 11 13 15-39 Het complete programma voor komend weekend ziet er als volgt uit. Zaterdag (aanvang 15.00 uur): Waterschei- KV Mechelen; Seraing-AA Gent; Charleroi- KV Kortrijk; Beerschot-Club Luik; Lierse- RWDM; Andelecht-Beveren. Zondag (aanvang 15.00 uur): Club Brugge- Cercle Brugge; Lokeren-Standard Luik; Waregem-Antwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 34