DE TOEKOMST VAN DE NAAMLIJSTEN PZC/ Streek wij zijn niet uit te roeien Keurslijf Wieg Café Verbitterd BRUGGE Concerten Ballet Toneel Films Opera GENT Opera Tentoonstellingen Films ANTWERPEN Concerten Cabaret Toneel Tentoonstellingen Films VRIJDAG 24 JANUARI 1986 Naamlijsten, persoonslijsten en belangengroeperingen bepalen sinds jaar en dag in sterke mate het politieke spel in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. In het verleden zorgden kleurrijke en vaak krachtige persoonlijkheden voor vertier en ophef in de plaatselijke politieke arena's. Bijna elk kerkdorp had tot laat in de jaren zestig zijn kopstuk. De gemeentelijke herindeling in 1970 betekende voor een groot aantal plaatselijke lijsten de nekslag. Dorpsbelangen maakten plaats voor gemeentebelangen. Ook kregen de 'echte' politieke partijen meer invloed in de nieuwe raden. In de daaropvolgende jaren konden Het ontbreekt gewoon aan de vereiste de landelijke politieke groeperingen in toenemende mate rekenen op de gunst van de kiezers. Een tendens die zich nu nog voortzet. Naarmate de datum van de gemeente raadsverkiezingen nadert, besluiten tal van politiek actieven de overstap te maken van een naam- of persoons lijst naar het groter verband. Het gebeurt, maar dat weerhoudt een gro te groep van plaatselijk actieven er niet van om 'op eigen houtje' de verkiezingsstrijd in te trekken. Dit soms tot ongenoegen van de politieke partijen, die het optreden van de mensen die op de plaatselijke lijsten prijken vaak als 'bijzonder storend' ervaren. Acht gemeenten telt Zeeuwsch- Vlaanderen en welgeteld 122 raadsze- tels. Ongeveer eenderde van deze ze tels wordt bezet door mensen die namens een plaatselijke belangen groepering of -lijst optreden. Hun in vloed is, mede door de onderlinge verdeeldheid, in het merendeel van de gemeenten gering, met uitzondering van Hulst en Hontenisse. Daar heb ben de lokale politici een flinke vinger in de 'politieke pap'. In de Reynaert- stad hebben zes plaatselijke lijsten zitting in de raad, samen goed voor negen van de zeventien raadszetels. In buurgemeente Hontenisse is de verhouding tien op dertien zetels. Hoe komt het nu dat in deze gemeenten de invloed van de landelijke partijen beduidend minder is dan in de andere woonkernen in de streek? De nestor van de Hulster gemeente raad, de 69-jarige Piet Stevens (Ge meenschappelijke Belangen) beant woordt de vraag met een stemverhef fing. ,,Ah, maar in die grote partijen geloven de mensen toch al lang niet meer", slaakt hij. De bejaarde tapij tenhandelaar uit Sint-Jansteen, die overigens al 36 jaar politiek actief is, hecht zelf ook weinig waarde aan uitspraken van de 'Haagse politici'. ..De grote politiek", zo zegt hij,.heeft een groot nadeel. Er wordt namelijk een gedragslijn uitgestippeld, elke vier jaar en daar moet elk partijlid zich aan houden. Dat is volgens mij fout. Ik zou dan ook naar alle waar schijnlijkheid binnen zo'n groot ver band nooit kunnen functioneren. Ik zou een dissident zijn", benadrukt hij. Ook collega-raadslid Jo van Dorsse- laer (eigen lijst) ziet het keurslijf van een landelijke partij niet zitten. Als gevoelsmatig mens wil hij als zoda nig kunnen handelen. „Van tevoren alles afspreken zou een belemmering opleveren van mijn bewegingsvrij heid en dat kan ik niet hebben", oppert hij. Van Dorsselaer heeft zijn eerste periode in de Hulster raad erop zitten. Een nieuw komer dus, dit in tegenstelling tot de 'oude rot' in het vak Stevens, die pal na de Twee de Wereldoorlog via het verzet de plaatselijke politiek inrolde. Toen nog in de zelfstandige gemeente Sint-Jansteen. „Eerst had ik eigenlijk weinig zin, maar na lang aandringen van vrienden en bekenden heb ik me toch kandidaat gesteld", vertelt hij. Wat 'als gekheid' begon, groeide uit tot een verslaving. „Vroeger was alles wel veel gemoedelijker", benadrukt Stevens. „In de raad konden de leden eikaars nek breken, maar na de verga dering gingen we met z'n allen 'een pintje pakken'. Verder waren de on derwerpen van gesprek iets anders. Wij konden indertijd uren lang praten en discussiëren over één stomme lan taarnpaal, maar ja, dat is nu wel anders". Wethouder P. J. Mangnus (eigen lijst) van de gemeente Hontenisse denkt eveneens met enige weemoed terug aan het politieke gebeuren van voor de gemeentelijke herindeling. Niet met spijt, dat niet. Tijden veranderen, zo ook de rol van de plaatselijke belangengroeperingen. Mangnus: „Ik verwacht dat in de toekomst de in vloed van de persoonslijsten zal afne men". Daaraan toevoegend: „Dat is gewoon de realiteit. De politieke par tijen zullen in de jaren die voor ons liggen hun greep op de gemeentepoli tiek verstevigen". Volgens de wethouder heeft dit te maken met het steeds complexer wor den van de samenleving. „Als je ziet wat er op ons afkomt op het gebied van wetgeving, milieubeheersing en bodemsanering, alsmede ruimtelijke ordening, dan zeg ik, dat zijn zaken die voor plaatselijke belangengroepen op den duur niet meer te overzien zijn. kennis binnen zo'n partijtje", aldus Mangnus. Verzekeringsagent A. Roctus (eigen lijst) uit Kloosterzande schudt zijn hoofd. „Nee nee, voor de toekomst zijn wij niet bang", zegt hij. „Ook niet omdat we bij de samenstelling van onze lijst ervan uitgegaan zijn dat we konden beschikken ov er capabele mensen met voldoende relaties om, indie nodig, aan de gevraagde infor matie te komen. Verder hebben we goede contacten bij de provincie in Middelburg waar we altijd voor in formatie terecht kunnen". De lijsttrekker van Gemeentebelan gen in Hulst, Gerrit Naessens, gaat prat op een select groepje adviseurs. 'De werkveldspecialisten' noemt hij ze. „Zonder die mensen begin je wei nig", stelt hij. „Je hebt ze gewoon nodig, omdat je je als raadslid natuur lijk niet van alle markten thuis bent". De PTT-er uit Hulst belandde op vrij jonge leeftijd in de lokale politiek. Inmiddels loopt zijn vijfde raadsperio de ten einde. De lijsttrekker van Ge meentebelangen, wethouder mr E. N. J. H. de Rechter keert na de verkiezin gen niet meer in de raad terug. Naes- ■sens zal het alleen moeten zien te redden. Het stille raadslid gelooft dat het wel lukken zal. Hij zou pal voor de verkiezingen nog wat stunts kunnen uithalen om de aandacht van de kie zers te trekken, maar die werkwijze ligt niet in zijn aard. „Ik houd er niet van om populair te doen", klinkt het ietwat bedeesd. Verlegenheid is niet bepaald een ei genschap die de Sasse wethouder L. Marquinie siert. De lijsttrekker van Gemeentebelangen Groot Sas haalde de afgelopen weken diverse malen de regionale kranten. De VVD-afdeling Terneuzen verzocht hem kortgeleden vriendelijk om zijn lidmaatschap on gedaan te maken, omdat dit niet te verenigen viel met zijn activiteiten voor de belangengroepering 'Groot Sas'. Wethouder Marquinie liet vervolgens duidelijk blijken dat hij 'voor geen goud van de wereld 'zijn eigen partij' zou willen opgeven in ruil voor het VVD-lidmaatschap'. Immers zijn ei gen grootvader stond aan de wieg van Gemeentebelangen Groot Sas, dat destijds onder de naam Gemeentebe langen opereerde. In 1917 deed de groepring al mee aan de gemeente raadsverkiezingen en niet zonder suc ces. De heer Stubbe belandde destijds in de Sasse raad en kreeg gelijk het wethouderschap in de schoot gewor pen. In 1931 volgde A. Marquinie (grootvader van de huidige wethou der) Stubbe op en bleef lid van het dagelijks bestuur van de gemeente tot aan zijn dood in 1953. Pas in 1978 kreeg de plaatselijke lijst weer de wind in de zeilen. In de jaren daarvoor maakte de groep geen deel uit van het Sasse college. Onenigheid binnen de eigen geleding veroorzaakte voor de verkiezingen van 1978 echter een breuk. De dissidente groep, die onder leiding van J. B. Rijnders onder de noemer Gemeentebelangen de verkie zingsstrijd aanging, overwon en claimde de wethouderspost. Hetgeen geschiedde. Nu, bijna acht jaar later, wordt er binnen de Sasse groeperin gen weer gewerkt aan een fusie. 'Een bredere basis' is het motto. Voorzitter D. van Leeuwen ziet de toekomst dan ook blijgemoed tege moet. „We hebben een vaste kern. die onze partij altijd trouw blijft", verze kert hij. De gemeenteraadsverkiezingen nade ren. De politiek actieven beginnen zich langzaam aan te roeren. Lijsten moeten samengesteld worden, men sen die zich niet zeker wanen van een verkiesbare plaats wisselen van lij sten of partijen. Wethouder H. J. Bruggeman (Lijst Roctus) van Honte nisse maakt bekend dat hij overstapt naar het CDA. Het Sasse raadslid C. Barbë keert Gemeentebelangen Groot Sas de rug toe en gaat de verkiezingen in als lijsttrekker van de VVD. De Clingenaar Honorë Neefs (eigen lijst) doekt zijn groepering op en zoekt aansluiting bij Lijst Van Dorsselaer. In besloten vergaderingen worden de nieuwe lijsten samengesteld. De vraag 'Wie zou er bij hem opstaan?' wordt dikwijls gesteld. Er wordt ge speculeerd over de samenstelling van concurrerende lijsten. Wethouder P. Mangnus: „Ah, het is eigenlijk alle maal onderdeel van het spel". Hij heeft er geen moeite mee. Naessens houdt zich afzijdig van het gekonkel in de kroeg. „Ik heb een uitgesproken hekel aan die zogenaamde onderons jes, niet alleen in de verkiezingstijd, ook buiten die tijd", zegt hij. Raadslid A. Roctus (eigen lijst) uit Kloosterzande en de Hontenisser wet houder P. J. Mangnus (link») aan de raadstafel. Gemeente vrije lijsten in aantal vrije politieke de raad raadszetels lijsten partijen Axel geen 15 s 15 Terneuzen geen 25 25 Sluis geen 11 (wordt 7) 0 11 Oostburg Dorpsbelangen en Toerisme 17 4 13 Aardenburg Vrije lijst L. de Clerck Lijst Standaert Gemeentebelangen 11 5 6 Sas van Gent Gemeentebelangen Groot Sas Gemeentebelangen 13 6 7 Hulst Lijst Staal Lijst Eeman Lijst Neefs Lijst Van Dorsselaer Gemeentebelangen Gemeenschappelijke Belangen 17 9 8 Hontenisse Lijst A. Roctus Lijst L. Mangnus Lijst P. Mangnus Gemeentebelangen 13 10 3 Vijftien kilometer noordwaarts blijkt dat A. Roctus er andere nor men op nahoudt. „De raadsvergade ringen in Hontenisse vinden meestal plaats voor de eigenlijke vergade ring", benadrukt hij. „Als er belang rijke zaken aan de orde zijn bespre ken we die eerst binnen onze eigen fractie en vervolgens gaan we met ons standpunt naar de raadsleden van Lijst P. Mangnus, onze coalitie partij. Daar wordt dan de zaak uitge praat en eenmaal in de raadsvergade ring zijn onze standpunten al vastge legd", aldus Roctus. In de wandelgangen van het ge meentehuis in Kloosterzande wordt weieens grappend opgemerkt dat de raadsvergaderingen van de gemeente Hontenisse gehouden worden aan ta fel in het belendende café, de pauzes in de raadszaal. De aanpak van de verschillende plaatselijke groeperingen verschilt nogal. Raadslid Naessens en wethou der Mangnus uit de buurgemeente Hontenisse pakken de zaken op een serieuze manier aan. Er worden frac tievergaderingen gehouden, die zoals ze beiden stellen 'goed tot zeer goed' bezocht worden. Moeilijke kwesties worden uitbesteed aan deskundigen binnen eigen achterban, die de zaken bestuderen en met een passend ad vies komen. Goed gedocumenteerd en geïnformeerd stappen zij de raads- en commissievergaderingen binnen. Dit al sinds de oprichting van beide lij sten, pal na de gemeentelijke herinde ling. Ook de mensen van Lijst A. Roctus besteden veel aandacht aan gemeen telijke kwesties. Wanneer deskundig heid binnen eigen huis gemist wordt, nemen ze de telefoon ter hand en worden er specialisten ingeschakeld. Jo van Dorsselaer en zijn secondant Honorë Neefs hanteren een geheel andere werkwijze. Hun nieuwe lijst, Clinge voor Algemeen Belang, richt zich meer op de bevolking van het grensdorp Clinge. „Moeilijke financië le zaken zijn kwesties voor de deskun digen", stellen de beide activisten. „We hebben wel degelijk een pro gramma hoor", stelt Van Dorsselaer. „Maar veel hoeft daar niet in te staan. Wij willen alleen de dorpsbewoners helpen onder het motto 'helpen waar hulp nodig is'. Als mensen met proble men bij mij komen, dan zoek ik bij wijze van spreken stad en land af om een oplossing te zoeken. Ik wil me niet op mijn kont slaan, maar geloof me, als je op die manier te werk gaat, dan Piet Stevens bij de bejaardenschieting in Sint-Jansteen: ,,Ik richt me niet alleen op de ouderen in onze gemeente' win je het vertrouwen van de bevol king en dat is het allerbelangrijkste", aldus Van Dorsselaer. Ook Piet Stevens benadert zijn kie zerspubliek op een directe manier. Vier keer in de week gaat hij naar de bejaardenschieting in Sint-Jansteen en peilt dan wat er leeft onder de bejaarden. Hij is meegegroeid met zijn kiezerspubliek nu hij zelf op leeftijd gekomen is. „Let wel, ik richt mij niet alleen op de bejaarden in onze ge meente", zegt hij. „Onze partij komt net zo goed op voor de belangen van de jeugd en de andere bewoners. Het is dus pertinent niet zo dat ik me alleen inzet voor de bejaarden". Ook aan de andere kant van de regio, in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, weet het fenomeen 'plaatselijke lijst' zich goed te handhaven. Met name de bewoners van kikkerstad Aardenburg brengen graag hun stem uit op groe peringen, die geen landelijke achter ban hebben en zich puur met het plaatselijke gebeuren bezighouden. De fractie Standaert is al sinds 1966 in de Aardenburgse politieke arena aan wezig. Fractieleider W. Standaert trok zich na de verkiezingen in 1982 om gezondheidsredenen terug en gaf het roer over aan P. van Maele. Deze man loodste Lijst Standaert, bijgestaan door A. Scheppers, door de meest roerige raadsperiode die de gemeente Aardenburg ooit gekend heeft. Overigens gaf Scheppers onlangs te kennen dat hij zou overstappen naar de VVD-lijst van J. de Ridder. De Lijst Gemeentebelangen mag zich qua leef tijd de tweede plaatselijke partij noe men. Zestien jaar geleden meldden G. Bonte en W. van Helden zich aan als potentiële kandidaten voor de ge meenteraad. De verwachtingen van beide heren werden bewaarheid. Van Helden en Bonte presenteerden zich aan het kiezerspubliek als plaatselij ke liberalen, die zich niet onder de VVD-vlag wilden scharen. Toen er in 1982 een 'echte' VVD-afdeling werd opgericht, weigerde het duo de over stap te maken. „Wij staan namelijk zeer dicht bij de mensen en ik vind het daarom overbodig om over te stappen op een landelijke lijst", vindt raadslid Van Helden. Aandringen van de libe rale afdeling om toch maar onder de VVD-vlag te gaan opereren in de toekomst resulteerde in het tegen overgestelde. Beide heren bedankten voor de partij van Ed Nijpels. Een even kleurrijk fuguur als de Hulster raadsnestor Stevens is de 76-jarige Louis de Clerk, die al in 1964 voor de PvdA in de raad van Aarden burg een zetel in beslag nam. De grote voorvechter van 'de kleine poli tiek' brak in 1982 met de socialisti sche partij. Teleurgesteld en verbitterd om de rol die deze partij in de afgelopen decen nia gespeeld heeft in de landelijke politiek. De Clerk haalde bij de vorige verkiezing een zetel in de raad, een tweede lag, op negen stemmen na, binnen handbereik. Het aantal plaat selijke partijtjes in de Kikkderstd kan dit jaar aanmerkelijk worden uitge breid. Zo is CDA-fractieleider A. van der Bliek van plan om onder de vlag van Dorpsbelangen en Toerisme, een tot nu toe alleen in Oostburg politieke groepering, naar de kiezersgunst te dingen. Verder heeft de Belgische Eedenaar E. Rammelaere reeds te kennen gegeven om een gooi naar een zetel in de Aardenburgse raad te doen. In buurgemeente Oostburg is de si tuatie op het politieke speelveld heel wat overzichtelijker. Daar speelt sinds 1970 Dorpsbelangen en Toeris me mee in de strijd om de stemmen. De fractie telt momenteel vier leden. Terug naar het Oosten. Ook in die regio maken de partijtjes zich op voor de komende verkiezingsstrijd. Het di recte contact met de kiezers wordt gezocht. Lijsttrekkers en andere kan didaten die vanwege hun functie veel vuldig in contact komen met de bewo ners van de woonkernen zijn zich bewust van hun voordeel. Jo van Dorsselaer, kantoor houder van de PTT in Clinge. beseft maar al te goed dat zijn functie wat voordelen heeft. „De mensen kennen mij, ze komen hier dagelijks voor allerhande zaken en je maakt makkelijk contact, maar dat wil nog niet zeggen dat ik in de tijd van mijn baas voor mijn kiezers ga werken, dat kan gewoonweg niet". Het lijkt er veel op dat een baan bij 'tante Pos' in het Hulsterse garant staat voor een zetel in de raad. Een viertal PTT-beambten. Rob Eeman (egen lijst), George Staal (eigen lijst), Rein Scheele (CDA) en Gerrit Naes sens zijn hem al voorgegaan. De vraag is alleen 'wie volgt?' Conny van Gremberghe Stadsschouwburg - 25 jan. om 20.30 uur: 'De Munt speelt Mozart' door het Orkest van de Nat. Opera; o.a. symfonie in D nr. 38 en Fagot concerto; solisten Mashahito Tana- ka en Christine Barbaux. Oud Handbogenhof, Baliestraat - 26 jan. om 11 uur: Satie en tijdgeno ten, aperitiefconcert door F. Van- hecke en K. Friant, zang en vier handig klavier. Belfort, Hallen - 29 jan. om 19.30 uur: The Chieftains, Ierse folk groep. Stadsschouwburg - 30 jan. om 20 uur: Assepoester door het Kon. Ballet van Vlaanderen; muziek Ser gei Prokofiev, choregrafle Valery Panov. Teater 19 - 25, 30 en 31 jan. om 20 uur: Het Hemelbed van Jan de Hartog, met Jo de Meyere en Netty Vangheel. Cult. Centrum De Dijk - 24 en 25 jan. om 20 uur: Au Bouillon Beige van Walter van den Broeck, door Toneelkring Kunst Adelt. Teater De Kelk - 24 en 26 jan. om 20,30 uur: Taboe door Teater Pal jas, met Gerd de Ley en Kris de Volder. Zeven Torentjes, Canadaring As- sebroek - 25 en 26 jan. om 20 uur: Wiens leven is het eigenlijk, door Toneelkring Reynaert. Korrekelder - 30 en 31 jan. om 20.30 uur: 'Outpost' van en door het Wisseltheater; met Pierre Callens en Craig Weston (VS). Tchakarov; werk van Prokofiev en Ravel. St. Annakerk - 24 jan. om 20 uur: Kernconcert door het Kuang Jen Orchestra High School Tapei (Ja pan). Organ.: jeugd en muziek. Kon. Vlaamse Opera - 25 jan. om 20 uur: Symfonisch Concert o.l.v. Frits Celis; solisten: Jacqueline van Quaille (sopraan) en Frans van Eetvelt (bariton); werk van Bartok, Mendelssohn en Rachmaninov. Desingel - 25 jan. om 20.30 uur: Galaconcert m.m.v. Walter Boey- kens (klarinet), Robert Groslot (piano), Roel Dieltiens (cello), Greetje Anthoni (sopraan) en het Gemengd Koor Musica Nova- Boom o.l.v. Roger Leens; werk van Purcell. Beethoven, Schubert en Schumann. Jabot, Zakstraat - 26 jan. om 20.30 uur: Bleu Blot, bluesgroep. Stadsschouwburg - 26 jan. om 11 uur: Foyerconcert met Leandro Es- pinosa (cello) en Yuli Lavrnov (pia no). Vleeshuis - 26 jan. om 16 uur: Concert van Oude Muziek door het Vlaams Barokensemble; tafelmu- ziek van Teleman. Hessenhuis, Falconrui - 26 jan. om 20.30 uur: Jazzgroep Relax; in ka der tentoonstelling G58; tevens 28 jan. om 20.30 uur: Het Suikeren Oor, van klassiek tot evergreens. Zaal Kon. Elisabeth - 31 jan. om 20.30 uur: Dierentuinconcert met het Filh. Orkest van de BRT o.l.v. Avi Ostrwsky; soliste Eliane Rodri- gues (piano); werk van Strauss en Sjostakovitch. Arensbergschouwburg-30jan. om 20.15 uur: Optreden van de Neder landse groep Flairck. Kon. Vlaamse Opera - 31 jan. om 19.30 uur: Cosi Fan Tutte van W.A. Mozart. Kennedycomplex, diverse zalen - White Night, a.l., dagel. 20 uur, vr„ za. en zo. ook 22.30 uur, za. en wo. ook 15 uur. - Commando, a.l., zelfde tijden. - Back to the future, a.l., zelfde tijden. - The Goonies, a.l., za. en wo. om 15 uur, zo. om 14.30 en 17.15 uur. - Silverado, a.l., dagel. 20 uur. - Body Double, 16 jr., vr„ za. en zo. om 22.30 uur. - Young warriors, 16 jr., zelfde tij den. - Vertigo (Hitchcock), a.l., alleen 30 jan. om 20.30 uur (de andere film). Ciné Chaplin - Harem. 16 jr., dagel. 20 uur, vr. za. en zo. ook 22.30 uur en wo. ook 15 uur. Complex Zwart Huis, diverse za len: - Run Away, a.l., vr„ ma. en di. om 20 en 22.30 uur, do. om 22.30 uur, za. om 14.30, 20 en 22.30 uur, zo. om 14.30, 17.15, 20 en 22.30 uur, wo. om 14.30 en 22.30 uur. - City Heat, a.l., wo. en do. om 20 uur. - Taram en de toverketel, a.l., za„ zo. en wo. om 14.30 uur. - P.R.O.F.S., a.l., dagel. 20 en 22.30 uur, zo. ook 17.15 uur. - Breakfast Club, a.l., dagel. 20 uur, za. en wo. ook 14.30 uur, zo. ook 14.30 en 17.15 uur. - City Limits, a.l., dagel. 22.30 uur. Memlinc - City Heat, a.l., dagel. 20 uur, vr„ za. en zo. oók 22.30 uur, za. en zo. ook 14.30 uur en zo. ook 17.15 uur. Verder: Rocky IV, a.l., dagel. 14.30, 17.15, 20 en 22.30 uur, alleen wo. en do. 20 en 22.30 uur. Rembrandt - De vrouw als lust- voorwerp, 18 jr., dagel. 20 uur. vr„ za. en zo. ook 22.30 uur. zo. ook 14.30 en 17.15 uur. Kon. Opera - 25 jan. om 19.30 uur: Cosi Fan Tutte van W.A. Mozart. Museum voor Schone Kunsten - tot 27 jan.: etsen van Goya, in kader Europalia; dagel. 9 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17.30 uur, maandag gesloten. Decascoopcomplex, diverse zalen - Rocky IV, a.l., alleen zat. 25 jan. om 22.30 uur (voorpremière), vanaf woensdag in alle vertoningen. - Wild Geese part II, a.l., 15, 17.30, 20 en 22.30 uur. - Space Acadamy, a.l., zelfde tij den. - Les loups entre eux, 18 jr., 17.30 en 22.30 uur. - The sure thing, a.l., 15. 17.30, 20 en 22.30 uur. - Commando, a.l., zelfde tijden. - Trois hommes et un couffïn, a.l., zelfde tijden. - Silverado, a.l., zelfde tijden. - The afterman, 16 jr., zelfde tijden. - Missing in action, a.l., 15,17.30 en 20 uur. - Back to the future, a.l., zelfde tijden. - Stop making sense, a.l., 22.30 uur. - Year of the dragon, 16 jr., 20 en 22.30 uur. - Stranger than paradise, a.l., 22.30 uur (behalve zat.). - Ski Acadamy (hot dog the mo vie), a.l., 15 en 20 uur. - De troetelbeertjes, a.l., za. zo. en wo. om 15 uur. - Taram en de toverketel, a.l., zelf de tijden. - The Goonies, a.l., 15 en 17.30 uur. - La cage aux folies, a.l., 17.30 en 22.30 uur: - Cocoon, a.l., dagel. 20 uur, vr., ma. en di. ook 15 uur. Zaal Kon. Elisabeth - 24 jan. om 20.30 uur: Dierentuinconcert met orkest en koor van de Opera voor Vlaanderen; alg. leiding Frits Celis. Desingel - 24 jan. om 20 uur: Sin gelconcert door het Kon. Filh. Or kest van Vlaanderen o.l.v. Emil Arensbergschouwburg - 24 jan. om 20.15 uur: Kleinkunstavond met drs. P.; overzicht van liedjes en cursiefjes. Arensbergsehoim burg - 31 jan. om 20.15 uur: solo-show Willem Nij- holt; zang en dans. Stadsschouwburg - 24 en 24 jan. om 20 uur, 26 jan. om 15 uur: Antigone van Sofokles dooe het Gezelschap KNS, regie Leo Mad der. Merksems Kamertheater - 24, 25, 30 en 31 jan. om 20 uur. 26 jan. om 15 uur: Als 't nog eens pas geeft, tragi-komedie van Joseph Julian met Lea Couzin en Frans van de Velde. Fakkelteater, Hoogstraat - 24, 25, 30 en 31 jan. om 20.30 uur, 26 jan. om 15.30 uur: Trompetten en Fram bozen van Dario Fo; regie Achiel van Malderen; komedie op politiek in Italië en elders. Fakkelteater, Meir - zelfde data en tijden: 't Verloren Kind van Sam Shephard; Amerikaans toneelstuk over het post-Viëtnamsyndroom. Het Appeltje - 24, 25 en 30 jan. om 20.30 uur, 26 jan. om 15 uur: De Match, komedie van Michel Far- maud. Het Klokhuis - zelfde data en tij den: De Poppenspeler van Lodz van Gilles Segel; over vluchteling uit concentratiekamp. Klein Raamteater - 24, 25, 30 en 31 jan. om 20.30 uur: Oedipoes in Kolonos van Hugo Claus naar So fokles, met Julien Schoenaerts en Julek Neumann. Theater Leguit - 24, 25 en 26 jan. om 21 uur: Fin de Siècle van Bert Verhoye; muzikale satire over op komst en ondergang van de mens. Kon. Museum voor Schone Kun sten - tot 9 feb.: Antwerpen 1900, overzichtstentoonstelling periode 1880-1914, aan de hand van 150 schilderijen en 60 tekeningen; da gel. 10 tot 17 uur, ma. gesloten. Hessenhuis, Falconrui - tot 16 maart: G58, overzichtstentoonstel ling van internationale avant-gar de tussen 1958 en 1962; dagel. 10 tot 17 uur. Rex-Prizzi's honor, 16 jr., 11.45,14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Rex-club - Amadeus, a.l., 12, 15, 18 en 21 uur. Astrid - Taram en de toverketel, a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Vendome - Supergirls in 3-D, 18 jr., zelfde tijden als Astrid. Savoy - The concrete jungle, 16 jr., zelfde tijden als Astrid. Astra - De troetelbeertjes, a.l., 12, 14, 16 en 18 uur; tevens: Hot bub- blegum, 16 jr., 20 en 22 uur. Rubens - The terminator, 16 jr., 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Capitole - Rambo II. a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Quellin 1 - The year of the dragon, 16 jr., 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Quellin 2 - Silverado, a.l.. zelfde tijden als Quellin 1. Quellin 3 - Ran, a.l., 12,15,18 en 21 uur. Metro 1 - Commando, a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Metro 2 - Back to the future, a.l., 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Sinjoor - Liste noire, 16 jr., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Brabo - The last stargighter, a.l., zelfde tijden als Sinjoor. Tijl - P.R.O.F.S., a.l., zelfde tijden als Sinjoor. Wapper - Target, a.l., 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Ambassades - Cocoon, a.l., zelfde tijden als Wapper. Ambass. Club 1 - The mean season, 16 jr., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambass. Club 2 - The angels are funny, a.l., zelfde tijden als Club 1. Ambass. Club 3 - City heat, 16 jr., zelfde tijden als Club 1. Ambass. Club 4 - Kiss of the spi- der-woman, 16 jr., 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 33