rganisatie van Havenfeesten in Terneuzen op andere wijze FOKKER konijnen, veredeld door mensenhanden 1WjC> TfFORMA TIE VE HOORZITTING RIJKS WA TERSTAA T miM ZMF: te weinig oezicht provincie n campingkwestie n Colijnsplaat EIDING NU BIJ ZES COMMISSIES HOORT IJDAG 24 JANUARI 1986 Bezwaar tegen Belgische libstort Wester schelde IIDDELBURG - De gemeenten Vlissingen, Borsele en Oostburg, de Zeeuwse milieufederatie rMF) en de politieke partij Links Perspectief Terneuzen hebben bezwaar gemaakt tegen jannen van de Belgische overheid om vervuild baggerslib in de Westerschelde te dumpen, lok de milieu-inspectie in Zeeland en de gemeente Reimerswaal overwegen dat te doen. links Perspectief Terneuzen zal in de raadsvergadering van aanstaande donderdag trachten et gemeentebestuur van Terneuzen te overreden haar voorbeeld te volgen. Dit bleek onderdagmorgen op een informatieve hoorzitting van rijkswaterstaat over de aanvraag van e Belgische overheid voor twee vergunningen om baggerslib in de Westerschelde te mogen korten. at slib is afkomstig van onderhouds- erkzaamheden, nodig om de Wester- ihelde op diepte te houden. Het gaat n een hoeveelheid slib die uit het ?derlands deel van de Westerschel- komt en in datzelfde deel van de esterschelde wordt gestort en om b afkomstig van het Belgisch deel in de Schelde, dat ook op Neder- nds grondgebied gestort zou moe- n worden. J. M. Bannink (ZMF) md het donderdagmorgen vreemd [t de aanvragers, de Belgen, zelf niet b de bijeenkomst in Middelburg aan- lezig waren. Van de zijde van Rijks- Kterstaat werd daar op geantwoord Et de Belgen wel waren uitgenodigd. E hadden echter laten weten dat ze [geen behoefte aan hadden informa- te komen verstrekken en dat ze het lit van de bijeenkomst ook niet [zagen. Ook Rijkswaterstaat be- [eurde het dat de Belgen niet aanwe- waren. lerschillende aanwezigen hadden [ote moeite met het feit dat in de vi rgunning-aanvragen slechts één [nnetje gewijd was aan de noodzaak [t slib in de Westerschelde te stor- |n. De vergadering was het er over [ns dat de Belgen niet veel moeite [dden gedaan om alternatieven voor E slibberging te vinden of dat in ieder [val niet duidelijk hadden aangege- B?n. Verder was er onvrede over het ontbreken van onderzoeksgegevens. Iverigens is uit de slibmonsters die lel zijn onderzocht al gebleken dat H>oral het slib van het Belgische deel jn de Schelde behoorlijk verontrei nigd is. In reactie daarop liet ir. A. Vos van Rijkswaterstaat weten dat er in ieder geval slib bij is dat volgens Nederlandse normen niet in het water terug mag worden gestort. Overigens moet er nog nader onderzoek naar de vervuiling van het slib worden uitge voerd. De vertegenwoordiger van de ge meente Borsele pleitte er voor met de vergunning te wachten tot het be heersplan Westerschelde gereed is. Ook achtte de hij een milieu effect rapportage op zijn plaats. De mede werkers van Rijkswaterstaat wilden echter liever geen uitstel van de vergunningverlening, omdat anders de Belgen wel eens gewoon met het storten zouden kunnen beginnen. Uit hun woorden bleek donderdag morgen dat het slib wordt verdeeld in vier klassen zoals dat ook elders in Nederland gebeurt. Slib van klasse 4 is het ergst verontreinigd en mag niet in het water terecht komen en klasse 1 is het 'schoonst'. In de Maasvlakte mag sinds enige tijd ook slib van klasse 2 en 3 niet meer in het water gestort worden. Dat moet in zoge naamde slufters; speciale slibdepots. Het is onduidelijk of Rijkwaterstaat dat ook voor de Westerschelde van toepassing wie verklaren. Verder wordt er aan gedacht, vertelde ing. R. van der Lee van Rijkwaterstaat, het storten voor de Belgen op den duur zo (financieel) onaantrekkelijk te maken dat ze liever naar alternatieven omkij ken. Tot 7 februari bestaat nog de gelegen heid schriftelijk bezwaar tegen het afgeven van een stortvergunning in te dienen. Adviseurs van Rijkswater staat (donderdagmorgen kon niet pre cies vastgesteld worden wie dat zijn) hoeven zich niet aan die datum te houden. Overigens hebben ondertus sen ook al kamerleden vragen aan de regering gesteld over het storten van het vervuilde slib. 10ES - Het provinciebestuur heeft |ijn toezichthoudende functie ver waarloosd in de campingkwestie te olijnsplaat. Dit stelt de Zeeuwse Iilieu Federatie (ZMF) in een brief an gedeputeerde staten van Zee land, die mede is ondertekend door ten tiental milieuverenigingen in de [rovincie. poewel de ZMF blij is dat gs woens- Iag de handelswijze van de gemeente brtgene (die niet volgens het boekje |an de bestemmingsplanprocedures k) in deze zaak afkeurden, is de |ederatie verbaasd over het lange uit lijven van de reactie. De ZMF is van nening dat de provincie al veel eerder ad moeten ingrijpen, pe milieu-activisten wijzen erop dat e gebeurtenissen in Colijnsplaat laats vonden terwijl het wijzigings- oorstel voor het bestemmingsplan ij de provincie lag. Bovendien is er [egelmatig aangedrongen op ingrij- en. ..Informatie inwinnen over de westie bij de gemeente vinden wij olstrekt onvoldoende", aldus de rief. Voorts vraagt de milieufederatie m daadwerkelijke actie in de cam- ingzaak. ..Als het bij een brief aan de emeente blijft, is het een papieren jijger", meent Thijs Kramer van de MF. Burgemeester drs W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent beproeft bij de opening van 'De Vlaanderen' één van de toestellen in het fitnesscentrum. SAS VAN GENT - Een sterk staaltje fitness, dat liet burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn donderdagmiddag zien tijdens de heropening van het compleet vernieuwde sport- en eve- nementencentrum 'De Vlaanderen' in Sas van Gent. Met de voeten stevig op de pedalen van een home-trainer fietste hij de deur van het nieuwe fitnesscentrum en de sauna van 'De Vlaanderen' open. Vervolgens was de eerste burger druk in de weer met halters en vreemd geconstrueerde fitnessapparaten. Uit zijn toespraak voor de genodigden, onder wie gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé, de Sasse wethouders, mensen uit het bedrijfsleven en de directie van Verko bv, die 'De Vlaanderen' exploi teert, bleek dat ook de sauna nogal wat indruk op hem had gemaakt. „Misschien toch nuttig om daar na verhitte debatten in de raad eens in te duiken, maar dan moet ik wel e,en meerderheid in het college hebben", aldus Dusarduijn. De burgemeester zette vervolgens de geschiedenis van 'De Vlaanderen' - een voormalige textielfabriek - op een rijtje. Hij sprak zijn tevredenheid uit over het feit dat het gemeentebestuur van Sas van Gent en het particuliere initiatief -zij het met vallen en op staan- tot op heden hebben kunnen voorkomen dat er 'een leeg gat' in het centrum van Sas van Gent ontstaat. „De nieuwe opzet rechtvaardigt het optimisme voor de toekomst. Het ziet er prima uit en ik heb goede verwach tingen voor de exploitatie. De Vlaan deren heeft een regionale functie over de landsgrenzen heen", aldus de bur gemeester. C. Tieleman van de directie van Verko bv stak op zijn beurt het gemeentebestuur een pluim op de hoed voor de uitstekende samenwer king. Hij zei ook dat 'De Vlaanderen' voortdurend zal inspelen op nieuwe ontwikkelingen in het evenementen en sportgebeuren. De realisatie van de overigens zeer luxueus uitgevoer de sauna en fitnessruimte, zijn daar voorbeelden van. De oplevering van beide voozieningen was trouwens wat laat, liet Tieleman weten. De oude fabrieksfunderingen leverden bij de verbouwing van het magazijn, dat als onderkomen moest gaan dienen voor de sauna en het fitnesscentrum, voor de nodige pro blemen. Verko bv heeft in de uitbrei ding van de recreatieve mogelijkhe den van het centrum een kleine vijf ton geïvesteerd. Het bedrijf diende zich vorig jaar juni als exploitant van het centrum aan, na het faillissement van de vorige eigenaar. Na de officiële opening donderdagmiddag was er eeh open huis voor de bevolking van Sas van Gent. 'ERNEUZEN - De organisatie van de lavenfeesten in Terneuzen wordt op I en andere leest geschoeid. De beide I irganisatoren van het eerste uur, lemeentelijk voorlichter Otto Vos- eld en gemeenteambtenaar Piet van I iriel, kunnen dit jaar voor het eerst 1 ekenen op de steun van zes commis- ies. In totaal zijn nu al dertig verte genwoordigers van alle mogelijke verenigingen en instanties bij de or- (anisatie betrokken. De eerste verga- leringen zijn achter de rug; in de :erste week van maart wordt het programma vastgesteld, e Havenfeesten '86 worden gehou- ien op 20, 21 en 22 juni. De opzet •'ordt nog grootser dan vorig jaar, oen het eerste lustrum werd gevierd. Vorig jaar haakte ook de midden stand in de binnenstad voor het eerst massaal in; de winkels in de Noord straat en omgeving waren 's zondags geopend. Dat was voor Terneuzen een unicum. Nu al staat vast dat de middenstand die 'stunt' herhaalt. Otto Vosveld: „De Havenfeesten zijn nu echt uitgegroeid tot een volwassen evenement. We zijn er destijds op een primitieve wijze mee begonnen om aan te tonen dat de plaatselijke VVV best iets in z'n mars had. Aanvanke lijk verliep het allemaal erg moei zaam, maar zeker vorig jaar bij de lustrumviering kwam de kentering. Alle mogelijke instanties, verenigin gen en instellingen willen nu dolgraag meewerken aan het gebeuren. En dat is voor de havenstad Terneuzen een hele plezierige zaak." Gevolg van het enthousiasme -ook van de kant van het publiek dat vooral vorig jaar massaal naar het stadscentrum trok- was wel dat de organisatoren van het eerste uur drin gend verlegen zaten om extra hulp. Vosveld: Met een paar man is die hele zaak echt niet meer te overzien. Daarvoor is de opzet nu echt te groot geworden." Daarom is nu gekozen voor een ande re organisatievorm. Er zijn dus zes commissies ingesteld: een voor mari tieme zaken (rondvaarten, zeilwed strijden, vlootschouw etcetera), een voor de aankleding van de evenemen tenterreinen (bij de voormalige veer haven), een voor de contacten met het bedrijfsleven de promotie (sponsoring etcetera), een commissie financiën, een commissie wedstrijden (roeien, touwtrekken, vorkheftruckrijden) en tenslotte een commissie muziekkorp sen. De voorzitters van de commissies vormen samen met Vosveld en Van Driel het bestuur van de Havenfees ten. Hoewel het programma voor de Ha venfeesten '86 dus nog niet vaststaat, is wel al zeker dat een aantal publiek- trekkers terugkeert. Vorig jaar bleek het optreden van een Belgisch orkest in de grote feesttent een succes; dat programmaonderdeel keert dus zeker terug. Daarnaast zijn er de verschil lende wedstrijden (roeien, behendig heid vorkheftruckrijden, touwtrek ken). Vosveld: „Ja, dat wedstrijdele ment blijkt toch enorm aan te spre ken." Ook de rondvaarten blijven een uitermate belangrijke plaats inne men. De sleep- en bergingsbedrijven, de Verenigde Bootiieden bv en visser Freddie de Rooy hebben alweer hun medewerking toegezegd. De massale drukte van vorig jaar leverde de nodige parkeerproblemen op in de binnenstad. Vosveld: We zullen die zaak nogeens moeten be spreken met de politie. Vorig jaar was de medewerking van die zijde groot, ondanks de moeilijkheden die het wegzetten van de auto's op den Mede-organisator Otto Vosveld: Havenfeesten een volwassen eve nement..." duur opleverde. Het staat nog niet vast, maar om de zaak een beetje te stroomlijnen, spelen we met de ge dachte om extra bussen in te zetten. Onder het motto: Naar de Havenfees ten? Neem dan de bus! Ook voor de ouderen in de kernen lijkt me dat een leuke extra service." Hoewel de plannen nog niet helemaal zijn afgerond, is de kans groot dat Internationale Publiciteits Diensten (IPD) in Terneuzen tijdens de Haven feesten een grote beurs (naar het voorbeeld van de vroegere Gentex) opzet. Dé beurs zou moeten worden ondergebracht in een groot paviljoen op het parkeerterrein voor hotel 1' Escaut. Nog deze maand volgt inten sief overleg tussen de organisatoren van de Havenfeesten en de IPD-direc- tie. Met de organisatie van de Havenfees ten '86 is een totaalbedrag van bijna 25.000 gulden gemoeid. Het lustrum feest, vorig jaar, leverde ondanks de enorme drukte een tekort op van 5600 gulden. Dat bedrag werd bijgelegd door de VVV. Overigens hebben de organisatoren ook dit jaar weer niet te klagen over financiële steun van het bedrijfsleven. Van een samenwerking met de orga nisatoren van het Kunstmanifest in Terneuzen is in juni waarschijnlijk geen sprake. Vosveld: „Er zijn inder daad, alweer een paar maanden gele den, wat contacten gelegd, maar uit eindelijk heeft dat niets opgeleverd. Ik hoorde onlangs dat het Kunstma nifest mogelijk gaat samenwerken met het Schelde Jazzfestival. Dat is natuurlijk ook Drima." Henk en Hannie Ridderbos met het grootste en kleinste konijn van Grijpskerke, een Pooltje van henzeien een Vlaamse Reus van een collega-fokker. Henk en Hannie Ridderbos uit Grijpskerke, fokken dwergkonijntjes, het ras Hollandse Pool. In een schuurtje achter in hun tuin hebben ze op dit moment, nog voor de fok, veertig van die witte diertjes met rode oogjes zitten. Misschien dat het iets te maken heeft met de door konijnenfokkers zo doorslaggevend genoemde erfelijkheid, maar bij al die witjes zitten ook een paar grijze konijntjes, van Renate, hun dertienjarig dochtertje. „Pooltjes was het eerste dwergko nijnenras dat in Nederland geïntro duceerd werd", zegt Henk. „Zo rond 1900 werden hier de eerste gefokt. Het zijn kleine konijntjes. Volgens de standaard mag hun gewicht schommelen tussen 800 gram en 1 kilo. De verhouding tussen kop en lichaam moet ongeveer één tot drie staan. De oortjes mogen niet langer dan 6 centimeter zijn en ze moeten rechte beentjes en een rechte staart hebben. Een bekende fokker heeft ooit eens gezegd: „Een pool moet zijn een klein konijn met pit en hagelwit". Iemand die alles van standaard voorschriften en konijnenrassen af weet is keurmeester Dommisse, uit Middelburg, van de Nederlandse Konijnen Fokkers Bond. Ongeveer 3000 konijnen gaan er ieder jaar op tentoonstellingen door zijn handen. Omdat hij bijna zeventig is doet hij het wat rustiger aan en gaat om te keuren niet helemaal meer naar Groningen. Maar hij heeft vorig jaar toch op 30 tentoonstellingen ge keurd waarvan de verste in Leiden was. „Er zijn in Nederland 49 verschillen de erkende konijnenrassen", zegt Dommisse. Voor ieder dier zijn er weer andere vereisten. We keuren ze meestal op zeven punten. De vijf vaste punten daarbij zijn type en bouw, gewicht, pels, conditie en kop en oren. Dan zijn er nog twee pun ten die voor alle rassen wisselen. Bij een kleurdwergkonijn letten we bij voorbeeld nog op de dek- en buik- kleur en op de tussen- en grond- kleur van de vacht. Bij de papillon- konijntjes letten we op tekening en kleur. Zo is dat voor alle 49 rassen weer anders". Een speciale commissie van de Ne derlandse Konijnen Fokkers Bond bepaalt die eisen. Het is geen een voudige zaak om een standaardko nijn te fokken. „Een topper", noemt Henk Ridderbos dat. „Bij het fok ken komt veel geluk kijken", zegt Henk. „Je kunt wel iets voorspellen. Wanneer je bijvoorbeeld twee konij nen met hetzelfde kenmerk kruist, zeg vlezige oren, dan weet je ook zeker dat de jongen vlezige oren zullen hebben. Maar er spelen meer factoren mee bij de vererving. Om een bepaald kenmerk vast te leggen moet je wel aan inteelt doen. Ik kruis nooit verder dan vader en dochter of moeder en zoon. Je moet er niet te lang mee doorgaan want dan krijg je rare afwijkingen als lamme achterpoten en afwijkende tanden. Ik probeer konijntjes van rond de 900 gram te fokken. Daarom selec teer ik de kleinste uit en fok daar mee door. Een belangrijk punt vind ik wel dat ze gezond moeten wezen. Te kleine moet ik ook niet. Van erfelijkheid weet ik in theorie niet zoveel af. Ik fok op mijn gevoel en meestal komt eruit wat ik denk. Ik schrijf natuurlijk wel alles op. Als de jongen een week of vier zijn komt er ook iemand van de vereniging om ze in hun oor te tatoeëren. Dan worden ze geregistreerd in een soort konijnenstamboek". De konijntjes voorbereiden op een tentoonstelling neemt veel tijd in beslag. Henk Ridderbos heeft in zijn schuurtje een speciale tafel waarop hij de diertjes een voor een neerzet. Henk stelt als speciale eis aan zijn dieren dat ze in een mooie houding voor de keurmeester zitten. Hij leert ze dat door ze op een speciale manier op hun rug te tikken. De konijntjes gaan dan mooi rechtop zitten met hun oren omhoog. Som mige konijntjes hebben het snel door, met anderen moet hij wel drie maanden oefenen. Ook borstelt hij ze dagelijks zodat ze gaan glimmen. Niet iedereen besteedt zoveel tijd aan zijn dieren en om dan toch goed voor de dag te komen worden weieens vervalsingen ge pleegd. „Sommige fokkers probe ren nog wel eens een afwijkend gekleurde nagel bij een van hun dieren te verven", zegt Dommisse. Het is wel toegestaan om enkele verkeerd gekleurde haren uit een vacht te halen maar er zijn mensen die bij hun dieren een hele pluk eruit trekken. Meestal verraden ze zichzelf want zoiets laat een kaal plekje na. Als we iemand betrap pen schorsen we hem zodat hij ook met zijn andere dieren niet in aan merking komt voor een prijs". Groot geld wordt er niet neergeteld voor het winnende konijn. „Bekers, medailles, soms wel geldprijsjes tot ongeveer 100 gulden kun je winnen. Maar echt verdienen doe je er niet mee, je moet het zuiver als hobby zien", zegt Dommisse. Hij heeft thuis ook verschillende met konij nen versierde bokalen staan want hij is onder meer drie keer kam pioen van de dwergkonijnenclub in Nederland geweest. Hij probeert nu dwergkonijnen in haaskleur te fok ken. Dat is een grijzige kleur met een rode gloed erdoor. Ter wille van zijn leeftijd heeft hij zijn stal inge krompen tot een konijn of tien. Het vereist wat vindingrijkheid om al die konijnenmonden te voeden. Henk Ridderbos geeft ze van juli tot maart kunstkorrels met hooi, water en gedroogd brood. In het voorjaar gaat hij het veld in om onkruid en gras te snijden. „Je kunt zien dat er meer leven in de beestjes komt wanneer je ze groenvoer geeft. Ook de zogproduktie komt het ten goe de. Vooral pissebedbladeren stimu leren dat. In juni stop ik met groen voer omdat dan de myxomatose weer opduikt. Die wordt door mug gen overgebracht en die muggen zitten tussen het gras en gaan zo mee het hok in". „Je vrouw moet wel achter je staan met deze hobby", zegt Henk. „Han nie geeft de dieren iedere morgen te eten en is er net zoveel mee bezig als ik". In de tijd dat de jongen geboren worden, het vroege voorjaar en de zomer, vragen de dieren ook meer zorg. „Soms als het koud is. ga ik 's nachts wel uit mijn bed om te kijken of de moeder de jongen on- dergedekt heeft", zegt Henk. „We hebben vaak genoeg een doosje met pasgeboren konijntjes een tijdje voor de kachel gezet", zegt Hannie. „Wanneer ze dan lekker warm wa ren zetten we ze weer terug en zorgde de moeder er verder voor". De laatste jaren legt Henk de ko nijntjes in een soort nestkastje zo dat ze extra beschermd zijn tegen kou. Omdat dwergkonijntjes vaak niet meer dan twee of drie jongen krijgen kunnen ze elkaar niet warm houden wanneer de temperatuur onder het nulpunt daalt". „Ik heb altijd van konijntjes ge houden", zegt Dommisse. „Als klei ne jongen hield ik ze al. Later heeft het tentoonstellingswezen me ge grepen. Wanneer ik zo'n zaal bin nenga en al die dieren daar netjes verzorgd zie zitten doet het me wat. Je moet er wel verstand van heb ben wil je het mooie van een dier zien. Hoe het door mensenhanden is veredeld". „Konijnen dat zijn echte troeteldie ren", vindt Hannie Ridderbos. „Je kunt ze vastpakken in die zachte vacht". „Je krijgt van dieren altijd veel liefde terug", vult Henk aan. „Ze zijn altijd blij dat je komt. Mijn vader zei altijd: „Wanneer je de mensen goed leert kennen ga je meer van dieren houden". Ineke van Wallenburg iSlot van pagina 11) Zevenaarhaven in Terneuzen en de brug van Sluiskil. In feite zijn de baggerwerkzaamheden steeds uitgesteld omdat er geen ge schikte dumpplaats (aan land) voor handen is. Wel is er een werkgroep die diverse locaties op hun geschiktheid beoordeelt. Aanvankelijk leek een gedeelte van de Axelse Vlakte geschikt als depot, maar het Havenschap Terneuzen wil dat deel liever geschikt maken als industrietterrein in verband met ver dere uitbreiding van de NSM in Sluis kil. De Roos vindt de Axelse vlakte overigens ook niet zo'n geschikte lo catie. „Met het oog op het plan Anse- lin, zeker niet. Dat voorziet in een nieuwe kanaaluitbreiding. Gaat die door, dan zitje toch met een slibdepot op een ongelukkige plaats." De Roos hoopt dat er spoedig een oplossing komt, nu men ook op pro vinciaal niveau bezig is om een start locatie te vinden. „Er wordt gespro ken over Moerdijk, dat is een moge lijkheid, maar niet echt ideaal, als je helemaal uit Terneuzen moet komen met je slib", aldus De Roos. Het resterende slib kan overigens alleen worden opgeruimd als er een stort plaats is. Het feit dat er dit jaar toch 93.000 kubieke meter verontreinigd kanaals- lib op Belgisch grondgebied gestort kan worden, heeft alles te maken met de werkzaamheden bij de bruggen in Sluiskil en Sas van Gent. De onder doorgangen daar, worden geschikt gemaakt voor de binnenvaart. De werkzaamheden worden geheel door België betaald. Öe voordeligste opslagplaats voor de grond die vrij kwam bij de werkzaamheden in Sas van Gent blijkt Callemansputte. Rijkswaterstaat trok echter bij de Belgische autoriteiten aan de bel, toen bleek dat het hier ging om 93.000 kubieke meter vrijwel schone grond - deels ging het om zand waarmee de oude sluis in Sas van Gent was volge stort. Rijkswaterstaat stelde de Bel gen voor, in plaats van de schone grond, een zelfde hoeveelheid veront reinigd kanaalslib in Callemansputte te storten. De Belgen gingen akkoord en 40.000 kubieke meter van de grond uit Sas van Gent wordt nu gebruikt als bodemversterking bij de aanleg van het laatste gedeelte van de Trac- taatweg tussen de Axelse Sassing en Terneuzen. De grond is, volgens B. de Hoop, hoofd van de afdeling nieuwe werken van rijkswaterstaat, door de Wegenbouwkundige dienst in Delft geschikt bevonden als kernzand. Dat betekent dat het zand draagkrachtig genoeg is om te dienen als kern voor het weglichaam. Het overige deel van de schone bag gerspecie uit Sas van Gent wordt gestort in de wegenlus aan de oost kant van de brug van Sluiskil. Uit eindelijk zal in verband met het tijdsbestek waarin de werkzaamhe den moeten worden afgerond, ook nog ongeveer 10.000 kubieke meter terecht komen in de Westerschelde. De baggerspecie afkomstig van de werkzaamheden in Sluiskil is in de wegenlus aan westkant van de brug gestort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 31