B en w Hulst zetten beroep tegen sluiting van !St Liduina' door Grevelingenbestuur wil wellicht bijdragen gemeenten veranderen 'De Mooiste D9 nieuw stuk Zeeuwse Komedie Opleiding voor leraren in technische vakken bedreigd Goes is geen gastgemeente voor de Veerse-Meerdagen PZC/ provincie MINISTERIE: SPOEDEISEND KARAKTER OORZAAK B en w Kapelle: nieuwe deuren brandweergarage Kijkdag van gevonden fietsen Tilburg overleden Middenstanders Goes namen afscheid van voorzitter OP BASIS IMPROVISATIES SPELERS AANTAL STUDENTEN DAALT STERK RECREA TIESCHAP VRAA GT KORTGENE Sneek-week Inbraak restaurant Fiets gestolen Kandidatenlijst gemeentebelang Onderzoekers: kernenergie duurder door ontwikkeling van olieprijzen 13 VRIJDAG 24 JANUARI 1986 Beperkte controle bij steun Bosschaartgroep VLISSINGEN - Door het spoedeisende karakter van de overheidssteun aan de Bosschaart groep heeft niet in dezelfde mate als normaal een controle plaatsgevonden. Dit zegt een woordvoerder van het ministerie van economische zaken naar aanleiding van berichten, dat het concern enkele jaren geleden in totaal zeven miljoen gulden steun heeft gekregen, zonder dat ooit een deugdelijke accountantsverklaring kon worden overlegd. Het PvdA-Kamerlid H. Vos heeft minister drs. G. M. V. Aardenne opheldering hierover gevraagd. De Bosschaartgroep bv in Baren- drecht bestond uit enkele metaalbe drijven, waarvan ook de Zeeuwse Pijpleiding Maatshappij (ZPM) in Middelburg met 120 werknemers deel uitmaakte. In totaal waren bijna 400 mensen in dienst van het concern, dat in 1982 failliet is verklaard. Mr W. G. van Hassel van het advocatenkantoor Nolst Trenité, Hoogenraad en Van Velzen in Rotterdam werd benoemd tot curator. Die constateert dat de overheidsgelden, bestemd voor het behoud van het bedrijf en dus van de werkgelegenheid, voor een belangrijk deel zijn besteed aan activiteiten die niets met de metaalindustrie te ma ken hadden, zoals de aankoop van onroerend goed, dat later weer met grote verliezen moest worden ver kocht. Bosschaart Beheer bv, een dochteron- dernemening van de groep, nam in april 1979 nog het Grand Hotel Bri tannia bv in Vlissingen over, met inbegrip van het hotel-restaurant Kasteel Ter Hooge in Middelburg. Directeur C. Bosschaart kondigde toen nog grootse plannen voor het Vlissingse hotel aan. De overname van het hotel was volgens hem moge lijk, omdat alle bedrijven van het concern winst maakten op dat mo ment. ,.Met goed management is alles te regelen, als de juiste man maar op de juiste plaats zit", verklaarde hij in een interview aan de PZC. Het kasteel Ter Hooghe werd geen eigendom, zo als Britannia. Wel werd het huurcon tract met de Van Lyndenstichting overgenomen tot 1992. Spoedig daar na besloot Britannia echter de exploi tatie Van Ter Hooghe te beëindigen met ingang van april 1980. Naar aanleiding van onderhandelin gen met het ministerie van economi sche zaken over een steunkrediet aan Bosschaart moest het hotel in mei worden verkocht, omdat het een branchevreemde activiteit was. Al leen onder die voorwaarde wilde het ministerie de rekening-courantkre diet omzetten in een achtergestelde lening. Beide horeca-ondernemingen waren bovendien niet winstgevend. Na de verkoop van Britannia aan de stichting Zeevaartschoolbelangen. die de belangen behartigt van de studenten van het Maritiem Instituut De Ruyter. kreeg de Bosschaartgroep bv een garantie van het ministerie voor een kredietovereenkomst met de Slavenburg's Bank. Het ministerie van economische za ken verhoogde zijn subsidie aan het concern begin 1982 nog met twee miljoen gulden, ondanks het ontbre ken van een deugdelijke accountants- KAPELLE - Het college van b en w van Kapelle wil 13.000 gulden uit trekken voor nieuwe deuren van de brandweergarage. De raad zal zich dinsdag 28 januari om 19.30 uur over dit onderwerp buigen. De voorkeur van het college gaat uit naar geïso leerde deuren. Aan de orde komt verder de vervroegde aflossing van leningen voor de woningbouw en het verstrekken van garantie aan de Re gionale Woningbouw Stichting. Door de gunstige rente maken veel instan ties gebruik van de mogelijkheid nu leningen af te lossen om financieel voordeel te halen. Het college van burgemeester en wet houders wil bovendien 10.000 gulden beschikbaar stellen voor aansluiting van het clubgebouw van de Ridder van der Maelstede Groep op het elek triciteitsnet. De verlichting van het gebouw heeft thans nog plaats door middel van olielampen. Het is de bedoeling dat er 600 meter grondka- bel wordt gelegd zodat het einde op het bestaande elektriciteitsnet kan worden aangesloten. Tegenover de aansluiting zal een huurverhoging van 250 gulden per jaar staan. De gemeenteraad zal tevens spreken over de verlenging van de samenwerkings overeenkomst bestuurlijk experiment specifiek welzijn regio De Bevelan- den. De huidige overeenkomst is per 1 januari van dit jaar afgelopen. Ver wacht werd dat voor die datum een nieuwe vorm van intergemeentelijke samenwerking tot stand zou zijn ge komen. maar door uiteenlopende en tegengestelde reacties van de diverse gemeenten is dit niet gelukt. In ver band hiermee en omdat er meer tijd nodig is om tot een nader tot elkaar te komen, stelt het college voor de huidi ge overeenkomst te verlengen. Aan de orde komt verder een aantal grondtransacties tussen de gemeente en particulieren. MELISKERKE De rijkspolitie groep Valkenisse houdt morgen za terdag, een 'kijkdag' van gevonden fietsen. De fietsen zijn aangetroffen in de gemeenten Valkenisse, Westkapel- le en Mariekerke en zijn niet voorzien van een ingegraveerde postcode. De gevonden fietsen zijn te bezichtigen in het postbureau van de rijkspolitie aan de Torenstraat 5 in Meliskerke van 09 tot 11 uur. verklaring. Dit geld is volgens mr Van Hassel gebruikt om schulden aan de fiscus en de bedrijfsvereniging te be talen. Om die overheidssteun te ver krijgen maakte de directie van Bos schaart volgens de Rotterdamse ad vocaat gebruik van haar relatie met het toenmalige Tweede-Kamerlid en nu staatssecretaris van defensie J. van Houwelingen, die de directie in troduceerde bij de toenmalige staats secretaris voor economische zaken Th. M. Hazekamp, beiden van het CDA. Van Hassel verklaart overigens na drukkelijk, dat hem niets laakbaars is gebleken in de relatie die de directie van Bosschaart onderhield met de CDA-politici. ,,Er is mij 'niet gebleken dat er steekpenningen zijn betaald, maar ik heb in mijn rapport aan de rechtbank wel mijn verbazing uitge sproken over het ongebruikelijk ge mak, waarmee de subsidies zijn ver strekt. Mijn ervaring heeft mij ge leerd, dat het nogal wat moeite kost en dat er enorm veel papieren moeten worden overlegd, voordat een over heidssubsidie wordt gegeven", aldus volgens het ministerie in dit geval niet in dezelfde mate gebeurd, in verband met het spoedeisende karak ter. Verder commentaar wilde men in dit stadium nog niet geven. Het Tweede-Kamerlid Vos wil van minister Van Aardenne weten, op basis van welke informatie en met welke normen de steun aan het bedrijf is verstrekt. Hij heeft ook gevraagd of er controle is uitgeoefend op de beste ding van het verstrekte geld. De toenmalige directie hoeft zich ove rigens niet voor de rechter te verant woorden voor het gevoerde beleid bij Bosschaart. Wel moeten de directiele den C. B. en P. W. M. binnenkort verschijnen voor de rechtbank in Rot terdam voor hun aandeel in een kop- pelbazenaffaire. de heer Van Hassel. Het ministerie van economische za- J# WltKUUiP (90). ken bevestigt desgevraagd, dat nor- maal verschillende verklaringen Olld-paStOOr Vail moeten worden overlegd, zoals van r ae Raad ,a„ B.Muua, jaarver,lwn HéïnkeilSZand III en accountantsverklaringen. Dat is HULST „Het besluit om het Sint- Liduina-ziekenhuis in Hulst te slui ten moet met alle daartoe geëigende middelen bestreden worden". Dit stellen burgemeester en wethouders van Hulst in een schrijven aan de gemeenteraad van de Reynaertstad. Het college heeft dan ook vooruitlo pend op de raadsvergadering van donderdag 30 januari formeel bij de Kroon beroep aangetekend tegen het besluit van staatssecretaris Van der Reijden (WVC) van 17 december 1985. Binnen enige tijd zal het pro forma- beroepschrift nog nader gemotiveerd moeten worden. Het dagelijks bestuur heeft daarvoor, gezien het korte tijd bestek dat het college restte om be roep aan té tekenen, nog geen kans gezien. B. en w. stellen verder voor om burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs, de wethouder belast met de portefeuille volksgezondheid (momenteel nog mr. E. N, J. H. de Rechter, die na de verkiezingen echter uit de politiek stapt) aan de wijzen als vertegenwoor digers van de gemeente Hulst bij de behandeling van het bezwaarschrift door de geschillencommissie van de raad van state. Momenteel zijn er nog drie beroepen met betrekking tot het ziekenhuis in behandeling. Allereerst het beroep tegen het schetsplan voor het nieuwe centrumzoekenhuis in Terneuzen. Verder een beroepschrift tegen het niet-ontvankelijk verklaren van een eerder bezwaarschrift tegen het voor- bereidingsbesluit voor het nieuwe zie kenhuis en een protestschrijven tegen het bouwplan voor het nieuwe cen trumziekenhuis in de Scheldestad, dat in strijd zou zijn met het geldende bestemmingsplan. Het beroep tegen de ziekenhuissluiting komt aan de orde in de raadsvergadering van 30 januari in het stadhuis van Hulst. De raad buigt zich verder over een reeks van voorbereidingsbesluiten en de aanschaf van een aantal machines en gereedschappen voor de afdeling ge meentewerken. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. ZIERIKZEE Sommige van de tien Grevelingengemeenten op Schou- wen-Duiveland en Goeree-Overflak- kee willen een andere verdeelsleutel voor de bijdrageregeling in de kosten van de nieuwe gemeenschappelijke regeling natuur- en recreatiegebied 'De Grevelingen'. Alle deelnemende gemeenten betalen momenteel tesamen vijf procent in een nadelig saldo, te verdelen naar gelang het aantal inwoners, (van een nadelig saldo komt 60 procent voor rekening van het rijk, ten laste van de provincie Zuid-Holland valt 25 pro cent en voor de provincie Zeeland 10 procent) Voor de gemeente Zierikzee is de Grevelingenbijdrage op grond van de huidige regeling begroot op zo'n 14.000,-. En de gemeenteraad vindt dat nogal 'begrotelijk', zo bleek don derdagavond tijdens de openbare ver gadering in het stadhuis. Naar aanleiding van vragen deelde wethouder L. J. van Gastel mee, dat net dagelijks bestuur van het Greve- lingenschap inmiddels bereid is met de gemeenten rond de tafel te gaan zitten om over een eventuele andere verdeelsleutel te praten. Voor enkele gemeenten speelt daarbij een rol dat ze in het geheel niet en anderen juist wel over een groot op pervlak aan d e Grevelingen grenzen. Overigens gaf wethouder Van Gastel aan dat zeker ook de niet direct aan het Grevelingenmeer gelegen ge meenten wel degelijk groot belang aan het gebied hechten. En hij wilde op geen enkele wijze de indruk wek ken dat deze gemeenten er zelfs maar over zouden denken uit de prille ge meenschappelijke regeling te treden. „Integendeel, want alle gemeenten kunnen ongetwijfeld een functie in het Grevelingenbestuur vervullen". De raad Zierikzee was intussen tevre den met de toezegging van het dage lijks bestuur van het Grevelingen- schap de gemeentelijke bijdrage-rege- ling te willen heroverwegen. HEINKENSZAND In Tilburg is op 90-jarige leeftijd de heer J. Witkamp, oud-pastoor van Heinkenszand overleden. Naaldwijk en in 1921 priester gewijd van het bisdom Haarlem. Hij was kapelaan in Maassluis (1921) priester gewijd van het bisdom Haarlem. Hij was kapelaan in Maassluis (1921), Haamstede (1924), Scheveningen (1930), Haarlemmermeer-Hoofddorp (1936), Sloten (1938) en Rotterdam (1938). In 1941 werd hij pastoor in Nieuwerkerk aan de IJssel en in 1947 in Heinkenszand. Bij de herindeling van de Nederlandse bisdommen in 1956 werd hij priester van het bisdom Breda. Tot 1961 bleef hij pastoor van Heinkenszand. Daarna vestigde hij zich in Dishoek (Koudekerke) en later in Tilburg. GOES - Tijdens een goed bezochte vergadering van de Goese Midden stands Centrale (GMC) heeft me vrouw R. Spelier haar functie als voorzitter neergelegd. Ze deed dit echter niet voor ze haar taak als voorzitter vervuld had met het be spreken van de jaarverslagen van deze vereniging. In een korte toe spraak zei de scheidende voorzitter dat ze het werk in de GMC altijd met veel plezier gedaan heeft, „al zag ik er af en toe wel tegenop. Na 6,5 jaar wordt het echter tijd dat een ander die taak oppakt. Nieuwe bezems ve gen schoon, een ander begint met een frisse kijk op de zaken. Je moet niet in je functie verzanden". Vice- voorzitter van de middenstand centrale B. Ooijen bedankte de voor zitter namens de leden en het bestuur. Daarbij beklemtoonde hij dat me vrouw Spelier een uitstekend functio nerend voorzitter was. Hij wees er daarnaast op dat mevrouw Spelier de eerste vrouwelijke voorzitter was in de geschiedenis van de GMC. Ook elders in het land was 6,5 jaar geleden een vrouwelijke voorzitter van een middenstandsvereniging nieuw, stel de hij. De heer R. Berks volgt me vrouw Spelier op. Ter gelegenheid van zijn verkiezing stelde Berks dat hij zich vooral zou gaan richten op de coördinatie binnen en samen met het bestuur. De GMC-leden bespraken voorts het wetsvoorstel van D66 voor aanpas sing van de winkelsluitingswet. Deze partij wil de mogelijkheid voor winke liers om de winkel tot zeven uur open te houden. De Goese middenstanders geven echter de voorkeur aan de huidige winkelsluitingswet, zo bleek uit de discussie. De meerderheid van de aanwezigen was wel te vinden voor het voorstel van de GMC om het De acteurs en actrices van De Zeeuwse Komedie in het stuk 'De Mooiste Dag'. Van links naar rechts in de 'ring': Moniek Nijsen, Tim Riemeijer, Leo Maes, Millie Oele, Eddy van Reijmersdal, Wil Koelewijn en Linda van Druten. Op de voorgrond Annelies Anthonise en Mientje de Leeuw. VLISSINGEN - Het amateurtoneelgezelschap De Zeeuwse Komedie in Vlissingen brengt zaterdag 1 februari de première van 'De Mooiste Dag', een toneelstuk op basis van door de spelers uitgewerkte improvisaties. Het is voor het eerst dat De Zeeuwse Komedie in één seizoen twee produkties brengt. In november van het vorig jaar was de eerste voorstel ling van 'De Zwevende Gloeilamp' van Woody Allen. Het idee voor het toneelstuk werd ongeveer een jaar geleden geboren tijdens enkele werkweekeinden van het toneelgezelschap. De spelers kregen de opdracht te improviseren rond het thema 'bruiloft'. Dat leverde zoveel materiaal dat er een avondvullende produktie uit voortkwam. De dialogen werden geschreven door Bram le Clerq, in samenwerking met Willem Huibreghs die ook de regie van 'De Mooiste Dag' voert. Ook daarmee is voor De Zeeuwse Komedie een andere tijd aangebroken, want het is voor het eerst dat in één seizoen twee regisseurs actief zijn voor het toneelgezel schap. Edo Douma regisseerde 'De Zwevende Gloei lamp' van Woody Allen, dat vrijdag 31 januari voor het laatst wordt opgevoerd. Het feit dat de repetities voor 'De Mooiste Dag' en de repetities en voorstellingen van 'De Zwevende Gloei lamp' parallel liepen, heeft volgens de bestuursleden Ank Hanemaaijer en Ed van Reijmersdal aangetoond dat het niet mogelijk zal zijn twee produkties tegelijk te verzorgen. Het is echter wel de bedoeling dat ook volgend jaar twee verschillende stukken worden ge bracht, waarbij de voorstellingenreeksen op elkaar aansluiten. Belangrijk element in 'De Mooiste Dag' is volgens regisseur Huibreghs de samenwerking tussen ervaren en onervaren spelers. „Na het stuk 'Woyzeck', waarbij dat ook het geval was, hebben we besloten daarmee door te gaan omdat dat goed bleek te werken". En aangezien De Zeeuwse Komedie de laatste tijd een flinke ledenaanwas kent, is opnieuw gekozen voor een toneelstuk met een uitgebreide bezetting. In 'De Mooiste Dag' zijn bijna twintig acteurs en actrices te zien. 'De Mooiste Dag' is te zien in het Vestzaktheater Vlissingen op 1.7 en 28 februari, 7, 8 en 21 maart en op 18,19,25 en 26 april. De voorstellingen beginnen steeds om 20.30 uur. GOES - De avondschool van het Nederlands Genootschap tot oplei ding van leraren voor het beroepson derwijs (NGOLB) in Goes heeft te kampen met een sterk afnemend aan tal cursisten. Wil men de lesplaats kunnen behouden, dan moet de avondschool worden versterkt. Dat stelt het Economisch Technologisch Instituut (ETI) voor Zeeland in een rapport, dat over de school is ge maakt. Tussen 1980-1981 en het cursusjaar 1985-1986 liep het aantal studenten van de voorbereidende en de derde en tweedegraads lerarenopleiding technische vakken en van de oplei ding voor het pedagogisch getuig schrift terug van 347 tot 140. Het gaat om studenten, die docent worden aan scholen voor lagere beroepsonderwijs en die in de praktijk ook terecht komen bij het middelbaar beroepson derwijs. Het ETI heeft berekend, dat de stu dentenpopulatie die in West-Brabant woont en naar de avondschool in Goes komt het sterkst is teruggeval- sluitingstijdstip te vervroegen tot half ien Het instituut meent dat het zaak zes 's avonds. Een en ander zal nog met de besturen van de straatvereni gingen worden besproken. is via goed gerichte voorlichting on der afgestudeerden van het voortge zette leerlingstelsel en van scholen GOES - Dit jaar zal de gemeente Goes niet als gastgemeente optreden voor de Veerse Meer-dagen. Het was aan vankelijk de bedoeling dat dit evene ment op en aan het water van don derdag 26 tot en met zondag 29 juli zou worden gehouden. De noodzaak de Veerse Meer-dagen, die dit jaar voor de derde keer op touw worden gezet, één week te vervroegen maakt het voor de gemeente Goes onmoge lijk de organisatie op zich te nemen. Het recreatieschap Het Veerse Meer heeft inmiddels burgemeester E. J. Hoogendijk-van Duijn van Kortgene gevraagd of haar gemeente nu de rol van gastgemeente wil vervullen. De Veerse Meer-dagen zijn een week vervroegd omdat op de oorspronke lijk geplande data de jaarlijkse reünie van de vereniging van rond- en plat- bodembezitters wordt gehouden. Dat gebeurt, zoals gemeld, in Zierikzee. Veel eigenaars van deze karakteristie ke vaartuigen hebben de afgelopen twee jaren een bijdrage verleend aan de Veerse Meer-dagen. Ook deze keer wil het organisatiecomité van het waterfestijn weer het optreden van de rond- en platbodems in het program ma opnemen. Dat kon alleen door de data van de Veerse Meer-dagen te verschuiven. Hoewel het de opzet was dat een deel van de activiteiten zich in de stad Goes zou afspelen (bijvoorbeeld aan de kaden), zou natuurlijk het aan het Veerse Meer gelegen dorp Wol- phaartsdijk het centrum van de Veer se Meer-dagen zijn. En daar zit nu net het probleem. Op 21 juni viert de watersportvereniging Wolphaartsdijk haar 25-jarig bestaan. Dit feest is bewust op deze datum gepland omdat een week later de Veerse Meer-dagen op de kalender stonden. De vereni ging kan nu niet meer naar een andere datum uitwijken omdat ze inmiddels al een reeks verplichtingen is aange gaan, zoals contracten met muzikan ten en de huur van allerlei attributen die de feestvreugde bij dit soort ge beurtenissen plegen te verhogen. Voor de jubileumviering van de water sportvereniging zijn alle accommoda ties op en aan de Wolphaartsdijkse haven nodig, zoals ligplaatsen en loodsen. Ook de organisators van de Veerse Meer-dagen hadden daar hun oog op laten vallen. Recreatiewethou der G. J. Eshuis van Goes daarover: „Je kunt natuurlijk een tent plaatsen voor de Veerse Meer-dagen, maar dan krijg je twee feestelijkheden bij el kaar, die elkaar misschien concurre ren". Met pijn in het hart heeft het dagelijks bestuur van Goes dan ook moeten besluiten het recreatieschap te vragen dit jaar een andere gemeen te als gastgemeente te laten fungeren. Directeur A. L. van Geesbergen van het recreatieschap liet donderdag we ten enigszins in moeilijkheden te zijn gebracht door deze beslissing van de gemeente Goes. Hij zei er overigens wel begrip voor te hebben. Omdat Kortgene volgend jaar gastgemeente voor de Veerse Meer-dagen zou zijn (afgesproken is dat de vijf gemeenten aan het meer dat om beurten doen), ging Van Geesbergen donderdagmid dag bij burgemeester Hoogendijk op bezoek om haar te vragen het recrea tieschap uit de brand te helpen. Het streven is de Veerse Meer-dagen te laten uitgroeien tot een soort Sneek-week in het zuidwesten van het land. Het evenement begint steeds meer bekendheid te krijgen en het zou daarom zonder meer fnuikend zijn als er dit jaar een streep door zou moeten worden gehaald. Mevrouw Hoogen dijk vertelde dat ze het verzoek van de directeur van het recreatieschap vol gende week in het college van burge meester en wethouders zal brengen. „Ik verwacht dat het college zal besluiten serieus te bekijken of we op zo'n korte termijn de zaak nog kun nen bemannen en organiseren", zei ze. Van Geesbergen erkende dat alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om de Veerse Meer-dagen van Goes naar Kortgene over te hevelen. „Maar als we allemaal wat harder aanpakken dan lukt het wel", sprak hij vol vertrouwen. Het is nu de bedoeling dat Goes in 1987 alsnog gastgemeente voor de Veerse Meer- dagen wordt. voor middelbaar technisch onderwijs de positie van de avondschool te versterken. In het rapport stelt het ETI: „Dit zal slechts kunnen als het opleidingspakket niet meer verder wordt ingekrompen". In het rapport duidt het ETI aan, dat in het voortgezet technisch onderwijs tot 1995 een daling van het aantal leerlingen valt te verwachten van on geveer 25 procent. Dat heeft te maken met het feit, dat het aantal mensen in de betrokken leeftijdsgroep afneemt. Ondanks die vermindering van aan tallen leerlingen zijn er. zo stelt men in het rapport, gunstige vooruitzich ten in het technisch onderwijs. De behoefte aan technisch docenten blijft aanzienlijk omdat er in diverse industriële sectoren vraag is naar technici met lts en mts als vooroplei ding. Er zijn gunstige perspectieven in onder meer de voedingsindustrie, de chemische nijverheid, de olieraffïnage en de openbare nutsbedrijven. Er is vraag naar machinebankwerkers en electromonteurs. Verder speelt het regeringsbesluit binnen enkele jaren te komen tot verdubbeling van het aantal leerlingen in het leerlingwezen. VLISSINGEN Bij een inbraak in de nacht van woensdag op donderdag in een restaurant aan het Beursplein in Vlissingen hebben onbekenden 200 gulden aan wisselgeld en een cassette deck ter waarde van 300 gulden buit gemaakt. Aan de achterkant van het pand werd een ruitingeslagen om bin nen te komen. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donder dag een herenfiets gestolen uit een schuurtje in Bossenburgh in Vlissin gen. De daders zijn vermoedelijk met gebruikmaking van een valse sleutel binnengekomen. Behlave de fiets, worden fietstassen en een regenpak vermist. De totale schade bedraagt achthonderd gulden. WEMELDINGE De kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart van Gemeentebelang Kapelle zijn deze week bekend ge worden. Het huidige raadslid me vrouw C. J. de Hooge-Verhage uit Wemeldinge staat op de eerste plaats, op de tweede plaats staat de heer J. van Overbeeke uit Kapelle (thans raadslid). Op de derde plaats de heer A. D. Zuydwegt uit Wemeldinge. Het huidige raadslid P. A. de Graag staat op de vierde plaats. De verdere volgorde is: 5 G. J J. Burger, 6 A. de Roo. 7 A. J. Schouwenaar, 8 A. de Schipper, 9 J. J. Rottier, 10 M. N. Joosse, 11 A. A. M. Vermaire-Verspriile, 12 J. A. Kloos terman, 13 G. van Hoom-Bruijnzeel, 14 J. Minnaar, 15 M. J. Hoogesteger, 16 L. M. Gijssel, 17 P. J. Paauwe. De werkloosheid onder docenten technische vakken is op dit moment al minimaal. Eind december van het vorig jaar waren er vijf technische docenten ingeschreven bij de ge meentelijke arbeidsbureau's in Zee land. Vanuit het technisch onderwijs klinkt al geruime tijd de zorg over het tekort aan docenten op verschillende vakge bieden. Eén van de oorzaken is de hogere salariëring van technisch hooggeschoolde mensen in het be drijfsleven. Het voor het onderwijs geldende starre beloningssysteem biedt geen mogelijkheden voor het voeren van enige concurrentie. Het ETI stelt in de inleiding bij het rapport dat al geruime tijd wordt gezocht naar mogelijkheden om de enige vestiging in Zeeland van het genootschap, dat de opleiding voor leraar technische vakken verzorgt, te behouden. Het ETI gaat in het rap port niet in op beleidsaspecten die daarbij een rol spelen. GRONINGEN (ANP) - Volgens de In terfacultaire Vakgroep Energie en Milieukunde van de Rijksuniversi teit Groningen (IVEM) leiden de lage re olieprijs en de lagere dollarkoers ertoe dat een kerncentrale met een bepaald vermogen duurdere energie oplevert dan een kolengestookte. De opwekkingskosten van een park met vierduizend mw kernenergie zijn 0,3 miljard gulden hoger dan een park met kolengestookt vermogen, vol gens de berekeningen van de IVEM. In die berekeningen is uitgegaan van lagere olieprijzen en een lagere dollar koers dan die werden gehanteerd door het ministerie van economische za ken. Het ministerie van economische za ken was eerder tot de conclusie geko men dat kernenergie juist goedkoper zou zijn. Volgens het ministerie zou den de opwekkingskosten van een park met 4000 mw kernenergie 0,5 miljard gulden lager zijn dan een park met extra kolengestookt vermogen. Volgens de onderzoekers is het minis terie van economische zaken uitge gaan van een prijs van een vat ruwe olie van 27,60 dollar in 1985 tot 39,10 dollar in het jaar 2010. De onderzoe kers hebben een prijs van 19 tot 21 dollar voor een vat ruwe olie als uitgangspunt genomen voor hun be rekeningen. Het onderzoek van de IVEM werd uitgevoerd in opdracht van de Wad denvereniging, de werkgroep Energie discussie, Vereniging Milieudefensie en de Milieufederaties van Zeeland, Brabant, Groningen en Drenthe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23