Nevobo: oplossing voor tekort aan scheidsrechters Rianne Bruynzeel naar Europese biljarttitelstrijd TURNSTER JANS STAPEL (45): IK WIL PRESTATIES LEVEREN PZC/ sport ZEELANDS SNELSTE IN TOPVORM Zeeuwse zwemtop strijdt in Vlissingen om titels Zeeuwen spelen in rugbyteam jong Oranje Topclub Santos in Rotterdam-toernooi Nieuwe leider in rally Monte Carlo PSV wil Hiddink als hoofdtrainer John McEnroe neemt twee maanden rust Goese competitie tafeltennis Begroting handbal werd goedgekeurd itste S?® wa 19 Bevelanders VCK Noormannen 'KANDID A TEN AANSTELLEN' Familiebedrijf DELEEUW VAM DE WOUW SCHOEMMODE VRIJDAG 24 JANUARI 1986 OOSTKAPELLE Dick van Westen is ook volgend seizoen trainer van za- 'terdag eersteklasser Qostkapelle. Het ■.bestuur van de Walcherse topclub en .de oefenmeester zijn dat gisteren overeengekomen. Daarmee is een einde gemaakt aan een geruchtenstroom over het moge lijke vertrek van Van Westen. Deze week heeft het bestuur ook de Spelersgroep gepolst over de vraag oj jnen verder wilde met de huidige technisch leider. Het merendeel ging daarmee zonder meer akkoord, maar er kwamen ook aanmerkingen op Van Westen. Zo werd hem verweten niet hard genoeg te zijn. Het bestuur wees er in dat gesprek echter op dat wanneer die eigenschap niet in het karakter van een trainer zit, de spelersgroep zelf wat meer discipline op moet bren gen. In elk geval zag men daarin geen reden om Van Westen al na een half jaar dienstverband de wacht aan te zeggen. De stand op de ranglijst en het uitste kende optreden in de KNVB-beker (ondanks de nederlaag tegen Telstar sterkten de clubleiding in de opvat ting dat Van Westen en de eerste selectie van Oostkapelle best bij el kaar passen. Wim Ovaa uit Zoutelande zal volgend seizoen Ben van de Ketterij als trai ner opvolgen bij de voetbalvereniging De Bevelanders uit Kamperland. Mo menteel is Wim Ovaa trainer van de junioren van Domburg. Ook zaterdagvierdeklasser VCK heeft zich voor volgend seizoen verzekerd van een trainer. André van de Broek blijft namelijk bij die club. Het wordt zijn tweede seizoen. Noormannen uit Westkapelle heeft een opvolger voor trainer Wim Groe- newegen. Het is Piet Puype, die na vier jaar Walcheren bij die Vlissingse vereniging zal vertrekken. Marleen Knoester klaar voor nieuwe greep naar macht MIDDELBURG - Met een speels gemak heeft de 16-jarige Marleen Knoester vorig jaar een aanval gedaan op de records die het meest tot de verbeelding spreken. De Zeeuwse topzwemster liet bijna geen week voorbij gaan zonder te schitteren op haar sterkste afstanden en dook voor het eerst op de honderd meter vrije slag zelfs onder de minuut. Ze stond al maandenlang 'op scherp' toen die toptijd eindelijk op de klokken kwam. Maar ook voor die tijd was Marleen Knoester in de meeste wedstrijden haast niet te stuiten. De overgang naar Stormvogel en de intensieve training bij die club hadden kennelijk een gunstige invloed op haar ontwikkeling. Vorig jaar in mei sloeg echter plotse ling het noodlot toe voor de jonge zwemster. Ze reed op de fiets naar huis na afloop van een training en kwam in een tunneltje vlakbij het zwembad ten val. ,,Ik kwam met m'n voorwiel in een rooster en sloeg over de kop", vertelde ze later. Ze viel met haar hoofd op de stenen, maar kan zich verder niets meer herinneren. Het bleek dat ze een zware hersen schudding had opgelopen. Marleen Knoester werd vier dagen lang verpleegd in het ziekenhuis. Ze was ook nog niet in staat om te trainen toen ze later weer thuis was. De Zeeuwse kampioene op vele af standen moest dan ook de belang rijkste Wedstrijden in die maanden aan zich voorbij laten gaan. Ze was er bijvoorbeeld niet bij in Axel, tij dens de provinciale kampioenschap pen in het buitenbad. Het duurde zelfs nog tot september voordat er eindelijk weer sprake was van een snelle vooruitgang. Maar vanaf die tijd werkte Marleen Knoester verbeten aan, een come back. Meer dan ooit had ze haar zinnen gezet op de volgende kam pioenschappen en ze lijkt volledig in die opzet geslaagd. Zaterdag en zon dag zijn in het binnenbad in Vlissin- gen de wedstrijden waarin dat moet blijken. De toppers gaan de strijd aan in de Zeeuwse titelstrijd en Marleen Knoester is klaar voor een nieuwe greep naar de macht. Toch is ook voor dit toernooi de voorbereiding niet vlekkeloos ver lopen. Marleen Knoester: „We heb ben op tweede kerstdag weer een ongeluk gehad. M'n moeder reed met ons in de auto naar huis en werd zo maar ineens door een andere auto aangereden. We wisten eerst hele maal niet wat er gebeurde. De wa gen van ons was totaal vernield. We hebben dus eigenlijk nog een beetje geluk gehad. Bij m'n moeder was het vrij hard aangekomen. Zij had een zware hersenschudding. Ik had zelf een lichte, maar ik heb er niet veel last van gehad". Een week later al zette Marleen Knoester de opzienbarende tijd neer op de vrije slag. Het was een wed strijd in Uden met een opvallend sterke bezetting. De Zeeuwse specia liste op de schoolslag bewees vooral op die dag haar veelzijdigheid. Voor het eerst tikte ze na honderd meter aan binnen de minuut: 59.46. „Ze kan van die tijd minstens nog een seconde afhalen", verzekerde Jo- han Hietbrink, haar trainer, in de week daarna. Het 'brein' achter de successen van de Stormvogel wees in dat verband op de leeftijd waarop een zwemster normaal gesproken haar top moet halen. „Die ligt gemid deld tussen negentien en twee-en- twintig jaar", maakt Hietbrink dui delijk. Marleen Knoester heeft dus nog een paar jaar aanloop voor de boeg in haar verdere ontwikkeling. Ze heeft nu pas de overstap naar de hoogste klasse (dames) gemaakt en moet zaterdag en zondag een gevecht leve ren met de overige toppers. Een herhaling van vorig jaar lijkt op voorhand een zeer lastige opgave. Toen zwom Marleen Knoester in het bad van Kapelle vier keer naar goud ónder de zestien jaar. „Ik heb nu veel meer tegenstand", weet ze echter. „Van Arienne bijvoorbeeld, m'n ou dere zus, en van Els van Haelst niet te vergeten". Het ziet er niettemin naar uit dat Marleen Knoester in staat is om ook in dit gezelschap de toon aan te geven. De mavo-scholiere gaat er zelf ook vanuit dat ze in topvorm aan de start komt. Daar heeft de selectie van de Stormvogel zich in de afgelo pen weken immers op gericht. „We hebben tot vorige week heel fanatiek getraind", vertelt ze. „Zes dagen in de week en anderhalf uui per dag zijn we onder handen geno men. Dat is allemaal volgens de schema's gegaan van meneer Hiet brink. Volgens zijn gegevens in de computer dus. We moeten op de Zeeuwse kampioenschappen in top vorm zijn als het goed is". Marleen Knoester kijkt echter ook nog verder dan dit toernooi. „Een paar weken later is in Emmen het nationaal kampioenschap. Vorig jaar was ik tweede op de schoolslag en dat is dus nog altijd mijn beste slag. Maar ik ben dit jaar vooral sneller geworden op de vrije slag en op de vlinder. Ik heb er meer op getraind dan in andere jaren. Het enige dat nog een beetje achterblijft is de rugslag. Dat is m'n zwakste onderdeel als we zondag 200 meter wissel moeten zwemmen". Marleen Knoester VLISSINGEN - Het Zeeuws kampioenschap zwemmen is vele jaren een toernooi geweest met Luctor uit Middelburg in een hoofdrol. Met Rob Geervliet en Irma de Waard had deze sterke club vaak twee grossiers in eremetaal. Vorig jaar al werd er aan die suprematie een eind gemaakt. Luctor won op de winter-kampioenschappen in Kapelle 'maar' zestien onderdelen. Dat waren er elf minder dan in het jaar daarvoor. De selectie van trainster Ans Geervliet was dus in kwaliteit gedaald door het vertrek van een aantal talenten. De zusjes Knoester hadden inmiddels voor de Stormvogel gekozen en mede daardoor lagen de krachten tussen die twee clubs veel dichter bij elkaar. De Vlissingse club kwam zelfs ook al uit op een totaal van zestien overwinnin gen. Zaterdag en zondag (start om 14.00 uur) is Stormvogel zelf organisator van de provinciale winter-kampioenschappen. Het lijkt opnieuw een gevecht te worden tussen Luctor en Stormvogel in het nieuwe wedstrijdbad in Vlissingen. Maar ook andere clubs (zoals de Bruinvis) zullen zich ongetwij feld mengen in deze strijd om de medailles. Rob Geervliet doet in dit toernooi overigens nog een laatste poging om een individueel nummer te winnen. De Middelburger heeft nog ingeschreven voor de rugslag en start verder alleen op de estafettes. De vroegere ster van Luctor beschouwt dit optreden al min of meer als zijn afscheid van de officiële wedstrijden. Irma de Waard komt zelfs helemaal niet meer in actie. VLISSINGEN Via het aanstellen van zogenaamde kandidaatscheidsrech- ters hoopt de Nevobo Zeeland met ingang van het komende seizoen een eind te maken aan de arbitrale problemen waarmee de sectie arbitrage zich sinds medio vorig jaar geconfronteerd ziet. Volgens Jo Hageman, de voorzitter van de DSA, zal deze nieuwe maatregel fluitisten opleveren. Het was tot nu toe gebruikelijk dat iedere vereniging per ingeschreven team ook één scheidsrechter leverde en daarmee konden de wedstrijden steeds bemand worden. Toen er aan het eind van de vorige competitie echter 71 scheidsrechters hun fluit aan de wilgen hingen, kwam de DSA in grote moeilijkheden. Niet alleen het onverwachte afscheid van de 71 be zorgden de vele hoofdbrekens, ook het feit dat veel scheidsrechters zelf bo vendien als speler actief waren, maak te het onmogelijk nog alle wedstrijden te bemannen en per promotieklas- MIDDELBURG Drie Zeeuwse rug by'ers komen zondag in actie tijdens een interland van jong Oranje. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Hilver sum tegen een jeugdige selectie van Australië. De Zeeuwen die een uitno diging hebben gekregen zijn Jan Al- brechts, Wilco Bouwens en Harm Jan Voogd. Zij spelen alle drie voor Oe- moemenoe. ROTTERDAM (ANP) - De Braziliaan se topclub Santos is als tweede bui tenlandse vereniging gecontracteerd voor het negende Rotterdam-toernooi dat op 1 en 3 augustus wordt gehou den in het Feyenoord-stadion. Eerder deze week werd met de Engelse club Everton overeenstemming bereikt. Onderhandelingen met een vierde at tractieve deelnemer, die met Feye- noord het veld completeert, zijn nog gaande. zijn sectie straks zo'n zestig nieuwe wedstrijd zelfs twee fluitisten aan te wijzen. Toen het probleem tijdens de najaars vergadering van november vorig jaar ter tafel kwam, onbrak het weliswaar niet aan ideeën tot verbetering van de situatie, maar uiteindelijk vond alleen het voorstel dat deze week tijdens een speciale districtsraadsvergadering werd besproken genade. De verenigingen blijven verplicht per team één scheidsrechter te leveren, maar voor ieder extra team moet voortaan ook één kandidaatscheids- rechter worden opgegeven. Deze krijgt, hoewel ongediplomeerd, een licentie om één jaar in de laagste klasse te fluiten. Eventueel krijgt hij dan het volgend seizoen de kans zijn scheidsrechtersdiploma te halen. De 'oude' scheidsrechters schuiven hier door automatisch in de hiërarchie op. Hageman verwacht niet dat deze nieuwe maatregel veel gevolgen zal hebben voor de kwaliteit van de arbi trage. „Zodra blijkt dat de gepromo veerde scheidsrechter het niveau van een hogere klas niet aan kan, gaat hij weer terug. Wel zullen we er voor moeten zorgen, dat iemand die enkele keren op proef in een van de hoogste competities fluit een goede begelei ding krijgt". MONTE CARLO (AFP/ANP) - De Fin Henri Toivonen heeft in de Rally van Monte Carlo de leiding overgenomen van zijn landgenoot Timo Salonen. In de 28e klassementsproef sloeg Toi vonen met zijn snelle Lancia toe. Na dertig van de 36 proeven heeft hij een voorsprong van 37 seconden op Salo nen. De afstand met nummer drie. de Italiaan Massimo Biasion, is al vrij groot: bijna twee minuten. KRABBENDIJKE Wat goed is komt snel. Dat geldt zeker voor Rianne Bruynzeel, twee jaar geleden pas serieus met biljarten begonnen, maar nu al finaliste in het Europees kampioenschap libre groot dames, dat vandaag tot en met zondag in het Overijsselse Hengevelde gehouden wordt. De uitnodi ging van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond (KNBB) om aan die titelstrijd deel te nemen, kwam voor de ONDA-speelster niet helemaal onverwacht. Na nationale voorwedstrijden in Zevenbergen, en haar tweede plaats in de eindklassering achter nationale topper Marja Ruygrok uit Delft, had Rianne stille hoop dat die invitatie zou komen. „Het gebeurt nogal eens dat het orga niserende land twee speelsters mag afvaardigen, nu het EK in Nederland gehouden werd wist ik dat er een kansje was. Officieus hoorde ik al vroeg dat ik ingeschreven zou worden, pas toen ik officieel bericht kreeg van de bond viel de spanning van me af', weet ze nog. Die selectie voor het Europese toer nooi veranderde nogal wat aan de dagindeling van Rianne Bruynzeel. Tot dan beperkte de biljarttraining SIDI EL ABBES (ANP) - PSV wil Guus Hiddink, de huidige assistent trainer, als opvolger van de naar VVV vertrekkende hoofdtrainer Jan Reker. Die principe-verklaring heeft het ma nagement van de Eindhovense eredi visieclub, Hans Kraay en Kees Ploegsma, in Algerije uitgesproken tegenover Hiddink. NEW YORK (RTR, AFP) - John McEn roe zal tenminste twee maanden ont breken bij de grote toernooien. De nummer twee van de wereldranglijst heeft definitief besloten dat zijn „rustperiode" zich in ieder geval zal uitstrekken tot en met het toernooi van Chicago, dat van 24 tot 30 maart wordt gehouden. McEnroe heeft van de leiding van de organisatie van professional tennis spelers toestemming gekregen voor die onderbreking van zijn activiteiten. De MIPTC moet formeel akkoord gaan, omdat spelers die bij de top-tien op de ranglijst staan verplicht zijn tenminste veertien Grand-Prixtoer- nooien per seizoen te spelen. McEnroe had zijn plan de wedstrijd sport voor een tijdje te verlaten al aangekondigd na zijn nederlaag tegen Brad Gilbert in de eerste ronde van het Masters-toernooi. Het is zelfs mo gelijk dat McEnroe, van wie wordt verwacht dat hij op 17 februari trouwt met de actrice Tatum ONeil, langer wegblijft van de grote toernooien. GOES - In de A-klasse van de Goese tafeltenniscompetitie wdas TTVG 1 met een invaller nog te sterk voor Borssele 1. Het enige dat Brossele wist te doen was winnen van de invaller. TTVG 2 en GP 2 speelden beide met de vaste invaller. Voor GP 2 was dit een nadeel, want bij GP is de vaste invaller de zwakste van de vier en bij TTVG is het de sterkste. Hierdoor kwam deze keer TTVG als sterkste team naar voor. 't Batje 1 was door blessures danig verzwakt en verloor hierdoor de belangrijke wedstrijd tegen NS 1. In de B-klasse stevende 't Batje 2 bij PZZ 1 op een grote overwinning af. 't Batje 3 stond nu voor de opgave om tegen TTVG 3 goed te spelen en zo de tweede plaats veilig te stellen. TTVG had namelijk uit de laatste 2 wedstrij den 3 punten gehaald waaronder een gelijkspel tegen TVK. Hikerdoor was 't Batje gewaarschuwd. De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op, maar uiteindelijk liet TTVG het er toch bij zitten, 't Zwake 1 nam revanche op GP 3 door nu met dezelfde cijfers te winnen, waarmee ze vorige keer verlo ren. In de C-klasse werd slechts één wed strijd gespeeld. Borssele 2 speelde tegen 't Batje 5. 't Batje 5 kon slecht- seen set winnen. R. Kopmels was als enige in staat om in drie games een set te winnen. Uitslagen: A-klasse: TTVG 1-Borssele 1 7-3; TTVG 2-GP 2 6-4; NS l-'t Batje 1 8-2; GP 1-NS 2 uitslag niet binnen. B-klasse: TVK 1-NS 3 uitgesteld; PZZ l-'t Batje 2 3-7; 't Batje 3-TTVG 3 7-3; 't Zwake 1-GP 3 8-2; C-klasse: Borssele 2-'t Batje 5 9-1. Jans Stapel (derde van links) en zoon Harry tweede van rechts) temidden van de turnsters KOUDEKERKE Toen Jans Stapel vier jaar geleden in Koudekerke neerstreek om daar de plaatselijke gymnastiekvereniging te gaan lei den, trof ze niet het ideale klimaat voor wedstrijdsport aan. „De club had voor mijn komst nooit een gedi plomeerd leidster in dienst gehad", zegt de 45-jarige Jans Stapel. „Het was er altijd spelenderwijs aan toe gegaan, selecties kende men niet". De Souburgse stelde meteen orde op zaken en anno 1986 is de GV Koude kerke al zover, dat het haar debuut mag maken in de provinciale kring wedstrijden van de Zeeuwse Bra bantse turnkring (Zebra). Het eerste optreden, zaterdag in sporthal de Linde in Prinsenbeek, komt vroeger dan verwacht. „De groep is verder dan ik voor mogelijk had gehouden", vertelt de trainster. „Maar ik maak me voor zaterdag geen illusies. De meisjes komen nog veel wedstrijdervaring tekort. Ik hoop dat we niet als laatste eindigen". Vier jaar geleden begon Jans Stapel, die vroeger zelf turnster bij VTV Vlis singen was, aan het avontuur. „Bij mijn komst heb ik het bestuur ver teld, dat ik gericht wilde werken, dus prestaties leveren. Ze stonden er in eerste instantie wel wat huiverig te genover, omdat ze dat niet gewend waren, maar ze hebben me mijn gang laten gaan Ik heb vervolgens de ouders verteld hoe ik het wilde gaan aanpakken. Ik moet zeggen dat het nu geweldig loopt. Iedereen is wild enthousiast en de vereniging groeit nog steeds (de gymnastiekvereniging telt momenteel 300 leden)". Inmiddels heeft Jans Stapel van de gymclub Koudekerke een heus fami liebedrijf gemaakt. Dochter Thea (17) en zoon Harry (15) helpen met het lesgeven en steken er veel van hun vrije tijd in. Dit alles met het doel om de vereniging op een zo hoog moge lijk niveau te brengen. „We zijn alle drie gek van het turnen. Bij ons thuis wordt voortdurend over turnen gepraat. Het is een soort tic, maar die moet je ook wel hebben, anders kom je er niet", vertelt Jans Stapel, die ook nog leidster is bij de gymnastiekvereniging Willebrord in Zoutelande. „Per week ben ik gemiddeld zo'n twintig uur kwijt aan het turnen, ik ben bijna geen enkele avond thuis. Mijn man zegt wel eens dat ik met de turnsport getrouwd ben. Tsja, mis schien is dat wel zo". De familie Stapel probeert het fana tisme zoveel mogelijk over te brengen op de leden van de club. „Als jezelf fanatiek bent, zijn de kinderen dat ook. Maar we mogen niet klagen. In de kerstvakantie bijvoorbeeld wilden ze elke dag trainen. Dat zegt genoeg, maar we moeten de boel ook niet forceren. Ik kies voor geleidelijkheid, een stapsgewijze opbouw". Het idee om dit jaar aan de provincia le kringwedstrijden mee te doen werd vorig jaar al geboren. „Op een vereni gingswedstrijd boekten we in 1985 erg goede resultaten en toen zeiden Harry en Thea, dat we nu ook maar eens de stap naar het Zebra-kampioenschap moesten maken. Ik vond het zelf nog wat vroeg, maar we zijn toen vorig jaar in Zierikzee een kijkje gaan ne- menbij de Zebra-wedstrijden. Nou, dat viel ontzettend mee. Ik besefte dat dat voor ons ook mogelijk moest zijn". zich tot een uurtje per dag, met deze Europese deelname in zicht werd die beduidend opgevoerd. Eens per week trok ze naar Zevenbergen, waar trai ner Bert van Nijnatten zijn pupil vooral op de grote wedstrijdtafel voor bereidde op dit EK. Met daarnaast nog vier trainingsstages op Papendal (waar onder leiding van Van Nijnat ten) en een aantal bezoeken aan bil jartzaal Baarends in Goes, om toch vooral vertrouwd te geraken met het grote wedstrijdbiljart, is de voorberei ding optimaal geweest. „Als ik niet in de fmalepoule kom zal het aan die voorbereiding zeker niet liggen, meer kon werkelijk niet", denkt Rianne Bruynzeel. Ze verwacht ook dat haar spel sinds de voorwed strijden in oktober vorig jaar weer beter geworden is. Meer verzorgd ook. En hoewel ze vrij lakoniek zegt „te zullen zien waar het schip strandt" geeft ze ook meteen aan waar het eventueel verkeerd kan gaan: „Ik heb waarschijnlijk voor een dergelijk kampioenschap niet genoeg wed- strijdervaring, ik heb er ook geen enkel idee van of de zenuwen een rol zullen spelen. Het enige waar ik me aan vasthoud is dat ik op weg naar dit toernooi er alles aan gedaan heb. Bovendien ken ik de kracht van de andere dames niet. Ik hoop dat ik onbevangen kan spelen". Hoever de twintigjarige Rianne Bruynzeel ook komt, stuk kan het titeltoernooi ei genlijk al niet meer: „Dat ik op dit EK mag deelnemen is al een enorme belevenis op zich". KAPELLE De ledenvergadering van de afdeling Zeeland van het handbalverbond heeft gisteravond in Kapelle de herziene begroting 1985- 1986 goedgekeurd. Met 32 stemmen voor en 5 tegen (allen van het Middel burgse EMM) werd het financieel overzicht aangenomen met negatief saldo dat tot 7600 gulden was terug gebracht. „Door de verschillende posten echt uit te knijpen", aldus de penning meester van de afdeling, Anton van der Poel, „en het opofferen van de minste Financiële speling heb ik het tekort terug kunnen dringen". Zoals bekend werd de eerste begro ting in november, die een tekort van 10 mille vertoonde, door de ledenver gadering niet geaccepteerd. Het nieuwe negatieve saldo wordt gedekt door een kleine contributie verhoging 1,- per jaar) en een fikse financiële injectie van het handbal- verbond. Het geldgebrek bij de Zeeuwse afdeling, zo onderkenden gisteren alle partijen, is echter struc tureel. Daarom zal er op korte termijn overleg plaats hebben tussen het bondsbestuur en de leiding van de afdeling. Wegens verhuizing legt voorzitter Jack van der Endt overigens op 24 mei, na twee jaar voorzitter te zijn geweest, zijn taak neer bij de afdeling Zeeland. VLISSINGEN - lie tussenstanden van de verschillende klassen in de afdeling Zee land van het Nederlandse Handbalver bond luiden na afgelopen weekeinde als volgt: Heren sen. 1 GSC 1 11-22 Walch. 2 12-22 EMM 3 12-14 HVSV1 12-13 EMM 4 12-12 D. Sport 2 11-11 Olympus 1 12-9 Marathon 1 12- 8 Walch. 3 12- 4 GSC 2 12- 3 Dames sen. 1 EMM 2 12-22 HVSV 2 11-20 Orion 1 11-16 GSC 2 12-14 Oper.'71 12- 9 EMM 3 12- 7 Marathon 11-6 Walch. 2 10- 5 Honten. 2 11- 3 Heren sen. 2A Walch. 5 11-18 Olympus 3 12-18 Walch. 4 11-13 EMM 5 11-13 Olympus 2 11-10 D. Sport 3 11-4 Marathon 2 11-2 Heren sen. 2B WIK 9-18 HVH 9-10 Oper.'71 9-10 HVSV 2 7- 8 Honten. 9- 3 Oper.'71 9- 2 Dames sen. 2 Orion 2 9-16 HVSV 3 11-15 D. sport 10-14 HVH 9-10 Olympus 2 10-10 Honten. 3 11- 8 Ouwerk. 11- 4 WIK 9- 3 Dames junioren EMM 9-16 Olympus 9-16 GSC 10- 9 Walch. 9- 7 HVSV 9- 5 KHV 10- 3 Heren junioren Walch. 4- 8 Olympus 4- 3 Oper.'71 4- 1 Afgelopen zaterdag kreeg de Sou burgse trainster de bevestiging, dat de turnsters van de gymnastiekver eniging op dat niveau meekunnen. Enkele leden presteerden namelijk erg goed bij de open kampioenschap pen van VTV in Vlissingen. „We zaten met de meisjes in de middenmoot. Ik kreeg na afloop ook talloze compli mentjes van collega's. Die waren ver baasd over de goede prestaties van de meisjes en ze zeiden ook, dat dat nog wat belooft voor de toekomst". Achteraf vindt Jans Stapel het jam mer dat ze niet eerder bij de gymnas tiekvereniging Koudekerke is begon nen. Ze voelt zich er als een vis in het water en niets is haar teveel. „Ik houd me bezig met elke groep, van kleuters tot aan de huisvrouwen. Het gaat mij niet om één selecte groep, ik ben er voor de totale vereniging", aldus Jans Stapel, die van ideale omstandighe den bij de club spreekt. „De turners zijn niet alleen fanatiek, maar ook het bestuur en de gemeente. Als ik een uurtje eerder met de training wil beginnen, dan kan dat. Tsja, en waar maak je dat nog mee". (Advertentie) >aten xjueQ- eh OO* LANGEVIELE 2, MIDDELBURG, 01180-16366.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19