theater concerten oidipoes danstheater johan studenten orkest PZC/ vrijdagkrant \AARNER HOMEVIDEO meccano electro zuidland de klomp 't beest alhambra grand theater roxy cinem'actueel de koning traffic school liquid sky cinematheek andrej rublev VRIJDAG 17 JANUARI 1986 Middelburg 'The kiss of the Spider Wo man'. Regie Hector Babenco. Met William Hurt en Raul Ju lia. Vanavond en zaterdag 20.00 uur; zondag, dinsdag en woensdag 20.30 uur. 'Monty Python's Life of Brian'. Regie Terry Jones. Met Terry Jones, Graham Chap man, Michael Palin en John Cleese. Vanavond en zaterdag 22.30 uur. 'Gullibik' (Turkse kinderfilm). Zaterdag en zondag 15.00 uur. Cinematheek: 'Bellissima'. Regie Luchino Visconti. Met Anna Magnani. Maandag 20.30 uur. Middelburg 'Andrej Rublev' (-16 jaar). Rgie Andrej Tarkovsky. Van avond, zondag en maandag 20.30 uur. ZVU: 'Pauline a la plage'. Regie Eric Rohmer. Met Ariel- le Dombasi, Amanda Langlet en Pascal Gregroy. Woensdag 20.30 uur. Terneuzen 'Kindergarten'. Regie Jevgeny Jevtoesjenko. Met Seresha Bo- brovsky, Jevgeny Jevtoesjen ko en Klaus Maria Brandauer. Donderdag 20.00 uur. Ovezande 'Liquid Sky'. Regie Slava Tsu- kerman. Met Ann Carlisle. Zondag 20.30 uur. 'The kiss of the spider woman' van Hector Babenco tMeccano Middelburg). Goes 'Liquid Sky'. Regie Slava Tsu- kerman. Met Ann Carlisle. Vanavond 21.00 uur. Vlissingen 'The Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin, Josh Brolin en Jeff Cohen. Van avond en zaterdag, 19.00 uur; zondag 14.00 en 19.00 uur. 'Gotcha!'. Regie Jeff Kanew. Met Anthony Edwards, Linda Fiorentino en Nick Corri. Van avond, zaterdag en zondag 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Back to the future'. Regie Robert Zemeckis. Met Michael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Vandaag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'California Girls'. (18 jaar). Vanavond 23.30 uur. Goes 'Miami Supercops'. Regie Bruno Corbucci. Met Terence Hill en Bud Spencer. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur; maandag, dins dag en woensdag 20.00 uur. 'Meisjes voor extra wensen'. (18 jaar). Vanavond 23.30 uur. Bergen op Zoom 'Back to the future'. Regie Robert Zemeckis. Met Michael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Vandaag 19.00 en 21.30 uur; zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur; maandag tot en met donder dag 20.00 uur. 'Gotcha!'. Regie Jeff Kanew. Met Anthony Edwards, Linda Fiorentino en Nick Corri. Van avond 19.00 uur: zaterdag 14.00 en 19.00 uur; zondag 14.00,16.30 en 19.00 uur; maan dag tot en met donderdag 20.00 uur. 'Huis aan huis sex'. (-18 jaar). Vanavond, zaterdag en zondag 21.30 uur. Bergen op Zoom 'Traffic School'. Regie Neal Israel. Met John Murray en Jennifer Tilly. 'The Breakfastclub' 'The Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin, Josh Brolin en Jeff Cohen. Tijden: vanavond 19.00 en 21.30 uur; zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur; zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur; dage lijks 20.00 uur. Hulst 'Back to the future'. Regie Robert Zemeckis. Met Michael J. Fox, Christopher Lloyd en Lea Thompson. Vandaag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'King Solomons Mines'. Regie J. Lee Thompson. Met Ri chard Chamberlain en Sharon Stone. Vanavond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 16.15,19.00 en 21.30 uur; maan dag en dinsdag 20.00 uur. 'The Goonies'. Regie Richard Donner. Met Sean Astin, Josh Brolin en Jeff Cohen. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur; zondag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Twee smerissen slaan erop los'. Vanavond 19.00 uur; za terdag 21.30 uur; zondag 16.15 en 21.30 uur; maandag 20.00 uur. 'Woman at play'. (-18 jaar). Vanavond 21.30 uur; zaterdag 19.00 uur; zondag 14.30 en 19.00 uur; maandag 14.30 uur; dinsdag 20.00 uur. 'Assepoester'. (tekenfilm). Zondag 13.45 uur. In 'Traffic School' heeft Neal Israel op vermakelijke wijze de politie op de hak genomen. Agent Halik en zijn collegaI minnares Virginia Morris be keuren op een dag Dana Can non. omdat hij een appel uit het raampje van zijn truck heeft laten vallen. Dat vormt het begin van een reeks ver wikkelingen waaraan een vleugje seks niet ontbreekt) waarbij het behalen van een rijbewijs het belangrijkste doel is. Ook promotie en geld spe len een rol. hoewel uiteinde lijk: wie het laatst lacht lacht het best en agent Halik heeft het nakijken van zowel zijn promotie als een heleboel geld... (Cinem'Actueel, Bergen op Zoom) Regisseur Slava Tsukerman maakte met 'Liquid Sky' een modern sprookje, verpakt in new-wave-punk-rock in Man hattan. Tijdens een new-wave modeshow landt een UFO op het dak van de fat van foto model Margaret. Zonder het te weten wordt zij proefkonijn van het wezen dat zich schuil houdt in de UFO. Pas wanneer haar minnaars stuk voor stuk hun orgasmes niet overleven, begint er bij Margaret ivat te dagen. De Duitse geleerde Ot to von Wernhert heeft dan allang zijn vermoedens. Alle ingrediënten va7i een sprookje zijn aanwezig: hed mooie meisje, de kioade genius en de held die het meisje komt red den. Hoofdrolspeelster is Anne Carlisle, die ook meewerkte aan het scenario en behalve het foto-model Margaret ook de aan heroine Liquid Sky) verslaafde Jimmy speelt. (I)e Klomp, Ovezande en 't Beest, Goes) Het filmtheater Meccano in Middelburg start deze week met het tweede deel van het Cinematheekprogra mma. Vertoond wordt een cyclus films vanaf de periode na de tweede wereldoorlog Ihet neo realisme) tot heden. Aandacht ivordt geschonken aan Hitch cock. Fellini, Rosselini. Vis conti. Bergmann en das Neue Kino (Wim Wenders, Schlon- dorff en Fassbinder). De eerste film van dit tweede Cinematheekgedeelte is de film 'Bellissima', een film uit 1951 van Luchino Visconti naar een verhaal van Zavatti. In de hoofdrol treedt onder anderen op Anna Magnani. In deze enige film van het komi sche genre die hij ooit maakte, levert Visconti felle kritiek op de uitwassen van het neo-rea- lisme en in het bijzonder op de activiteiten van de grote film studio Cinecitta. (Meccano Middelburg) De film 'Andrej Rublev' van de Russische regisseur Andrej Tarkovsky (van onder meer de film 'Nostalghia') vertelt het drama van een kunste naar die onder invloed van de afgrijselijkewereld om zich heen niet tot schilderen komt. Hoeivel monnik, wil hij daarin niet de hand van God herken nen. want hij kan daardoor geen wanden van kloosters en kerken versieren. Als hij een bejaard man geworden is ont moet hij een klokkengieter, die in opdracht van een wreed grootgrondbezitter een enor me klok vervaardigt. De jon gen kreeg de opdracht omdat zijn vader hem op zijn sterfbed het geheim van de zuivere klokketoon had ingefluisterd. Als de klok klaar is. wordt er een feest gehouden, maar de jongen huilt: zijn vader had hem nooit enig geheim verteld: hij heeft maar wat gedaan. Rublev begrijpt dan eindelijk de inhoud en zin van artistiek talent. (Electro Middelburg) Achtervolgingsfilms zijn al tientallen jaren populair. En nu bedoel ik niet films vol racepartijen en snelheidstoe standen, maar achtervolgin gen waarbij een of twee men sen het opnemen tegen een heel stel, liefst agenten. Het patroon van dit soort films is jaren geleden al vastgelegd en er wordt zelden van afgewe ken. Meestal gaat het om twee mensen die dwars door de VS rijden en die om welke reden dan ook een hekel aan elkaar hebben, zeker in het begin. U zult het genre wel kennen. In 'Starman' is regisseur John Carpenter geen millime ter van het vaste patroon afge weken. Hij heeft er alleen een sf-sausje overgegooid. Jeff Bridges is een 'alien', een bui tenaardse, die met de beste bedoelingen naar de aarde is gekomen, maar daar last krijgt van een diepgeworteld menselijke trekje: wantrou wen. Hij kidnapt de mooie Karen Allen, op wier man hij lijkt, en trekt met haar het land door. Alles wat politie en militair is zit achter hen aan, maar u weet: het genre vereist dat de achtervolgers steeds net op de nipper falen. Veel nieuws bevat 'Starman' niet, maar het spel is uitste^ kend en Carpenter weet hoe je een film moet opbouwen. De effecten zijn soms een kruising tussen 'E.T.' en 'Close Encoun ters...', maar dat zijn de specia le effecten in vrijwel elke sf- film tegenwoordig. Distribu teur is RCA, dat ook 'Nobody's perfect' heeft uitgebracht. Pe ter Bonerz maakte de film vier jaar geleden en hij had het van mij niet hoeven doen. De opzet (drie tastbaar geschifte figuren nemen het op tegen de ge meente omdat ze geen nieuwe auto krijgen nadat hun wagen in een kuil in de weg is gere- leuk, maar het valt tegen. De film bevat vooral verbale grap pen. Wie goed is in Engels zou er zijn ogen bij dicht moeten doen. Van Warner. Debra Winger had veel suc ces in 'An officer and a gentle man' en de verwachting was dat Mike's murder' dat ze erna maakte het op basis van haar naam ook wel zou doen. Toch bleef de film van James Bridges met wie Winger ook 'Urban cowboy' maakte, lange tijd op de plank. Wie het werk ziet weet waarom: het is traag, trager, traagst. Er komt maar geen einde aan de speurtocht van Debra die wil weten waar om een jongen die voor geen cent deugt, maar op wie ze helaas verliefd is geworden, is vermoord. Van Warner. 'Stick' is gemaakt door Burt Reynolds die ook de hoofdrol speelt. Hij is weer eens een schurk met een goed, ruim hart. Net uit de gevange nis en van plan zuiver te leven. Helaas: het gespuis ligt op de loer. Een vriend wordt ver den) is aardig en Robert Klein, Alex Karras en Gabe Kaplan doen hun best, maar de regie is veel te slap. Bonerz weet niet veel van timing en menig grap gaat de mist in. Ik kon er althans nauwelijks om lachen, maar ik heb mensen gespro ken die dubbel sloegen. Ik bedoel maar... Ook nadat ik mezelf had gekieteld kon er geen lachje af bij 'National Lampoon's movie madness', een drieluik ge maakt door Bob Giraldi en (zowaar) Henry Jaglom. De naam National Lampoon zal bekend zijn, al was het alleen maar via 'National Lampoon's Animal House' van John Lan- dis. 'Animal House' was prima, maar 'Movie Madness' is zoiets als het blad 'Mad': het lijkt moord, een dochter bedreigd en drugd gedropt. 'Stick' is lang niet de beste film van Reynolds, maar een beetje lief hebbers van deze acteurs die lulliger kan kijken dan wie ook, zal er plezier aan beleven. Drs P. Een scène uit 'Het moeizame liefdesleven van Attila Galop' met Roelie van de Velde en Arthur van Bommel. Anton Kersjes, dirigent van het Nederlands Studenten Orkest. Conny Vandenbos Theatergroep Split uit Goes geeft vanavond, vrijdag, in het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven een voorstelling van 'Vlees noch vis' van Franz Xaver Kroetz (20.00 uur). Spelers in dit stuk over twee echtparen zijn Willem Ploum, Corry Verpalen, August Verdonk en Bertie Nass. De regie is in handen van Emmie Langenberg. 'Vlees noch vis' trekt vergelijkingen tussen men sen, wilde dieren en vissen. Het Middelburgse Theater speelt vanavond, vrijdag, in het Minitheater in Middelburg opnieuw het blijspel 'Het moeizame liefdesleven van Attila Galop' van Dimitri Frenkel Frank (20.30 uur). Attila Galop, een vertegenwoordiger in encyclo pedieën, ziet plots zijn leven drastisch veranderen als hij een blote vrouw vindt in zijn hotelbed. Spelers zijn onder anderen Peter van Gemerden en Roelie van de Velde. De regie is van Bram Kwekkeboom. Hans Liberg treedt vanavond op in de Schouw burg van Middelburg met zijn tweede solopro gramma 'Berg-Berg' (20.30 uur). Deze snel opkomende pianokomiek, zoals hij door recensenten wordt genoemd, volgt ook in zijn tweede programma een razend snel tempo. Hij wisselt woordgrappen af met muziek van Lennon tot Beethoven of andersom. In het Zuidlandtheater in Terneuzen treedt zaterdag drs. P. op (20.00 uur). Dit fenomeen in de Nederlandse kleinkunstwereld is nog steeds ge wild om zijn zeer eigenzinnige taalgebruik. Het programma heeft een wat plantaardig karakter, wat komt door zijn medewerking aan een land- en tuinbouwkundig radioprogramma. Het Antwerps Multatulitheater geeft zaterdag avond in Tiffany in Hulst een voorstelling van 'De Drie Jeannes', van Eliane en Martine Boëri Eva d'Arlan en Chantal Pelletier (20.00 uur). In het stuk staat de hedendaagse vrouw centraal. In sketches en liedjes vertellen vrouwen over hun leven, echtgenoot, vriend, baas of kennis. De artistieke leiding van het geheel is in handen van Guido Maeremans. Cabaretier Henk Elsink treedt woensdagavond op in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Na twee jaar te hebben gewerkt aan een nieuwe show, is Elsink weer terug in het theater. Zijn nieuwe programma bevat veel 'oude' elemen ten en sketches (over Joop met zijn lat-relatie en Billy uit de Profielschets). Elsink wordt begeleid door de jonge pianist Bartjan van Ettekhoven, nu en dan ondersteund door opnamen van het Metropole-orkest. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen danst donderdag in de Schouwburg van Middelburg 'Panovaria' en 'Le sacre du printemps' in choreo grafie' en van Valery Panov (20.00 uur). 'Panovaria' bestaat uit een reeks hooogtepunten uit vroegere balletten, en is samengesteld uit een keuze van fragmenten. De Salt Lake Jazz Band treedt vanavond, vrijdag op in het Koper Galjoen in Middelburg (21.30 uur). Het orkest speelt een mengeling van New Orleans en Dixieland. In café Meneer Jansen in Middelburg treden vanavond op Wout Izeboud (piano), Jacquelijne van de Berg (saxofoon) en Rien Koole (gitaar) (21.30 uur). Het trio speelt easy-listening jazzy- muziek. In zaal Zeelandia in Hansweert is vanavond Vader Abraham met zijn nieuwe show aanwezig (20.00 uur). Samen met het dansorkest The Sonny Boys brengt hij zijn bekende repertoire waaron der het smurfenlied, het kleine café bij de haven en verschillende carnavalskrakers. Het showor kest zal voor dansmuziek zorgen. Het Arko Ensemble onder leiding van Ernst van Tiel en Salvatore Martirano treedt vanavond op in het Centrum Nieuwe Muziek (Kloveniers doelen) in Middelburg (20.30 uur). In de serie goodwill-concerten presenteert het Arko ensem ble het project Ballads, met werk van de Ameri kaanse componist Salvatore Martirano en de Nederlandse componist en improviserend pianist Guus Janssen. Aan het concert wordt verder meegewerkt door Guus Janssen, Harry Sparnaay en David Barick. De zangeres Conny Vandenbos treedt zaterdag op in het Dorpshuis van Wissenkerke met haar nieuwe programma 'Het mooiste van Conny Van denbos' (20.00 uur). Begeleid door Cor Willems, Kid van Ettinger, Eugène de Bruin en Bob Krametz (piano, basgitaar, gitaar, drums, synthe sizers, en klarinet) brengt zij een groot aantal bekende en onbekende nummers uit haar reper toire. Het Vocal Guitar Duo Nicky and Martin treedt zaterdag op in het Minitheater in Middel burg (20.00 uur). Het echtpaar Nicky (34 jaar, geboren in Amster dam) en Martin Robinson (40 jaar, geboren in Engeland) brengt country, folk, soft-pop en easy- listening-muziek. Nicky zingt de liederen, met begeleiding van Martin. Zij gaven concerten in Nederland, Canada en verzorgden enkele optre dens voor de Canadese televisie. De chansonnier Albert van Amstel zingt zater dagavond in de aula van de christelijke scholen gemeenschap Walcheren in Middelburg chansons van onder anderen Jacques Brei en George Brassens. (20.15 uur). Het optreden is georgani seerd door het comité Walcheren van de Alliance Franchise. Albert van Amstel, die zichzelf begeleidt op gitaar, treedt regelmatig op in de Verenigde Staten. Woonachtig in Brussel is hij actief in 'Concours de chansons pour amateurs' en ver schillende schoolprogramma's. Het Scheldeloodsenkoor onder leiding van Han Beekman geeft zaterdag in De Stenge in Hein- kenszand een concert (20.15 uur). Aan het pro gramma 'Rond de Wereld' wordt meegewerkt door dansgroep 'Muitiara'. 'Rond de Wereld' is een muzikale show met bekende en minder bekende zeemansliedjes uit de hele wereld. Het Rijnmonds saxofoonkwartet geeft zondag in de Concertzaal van Middelburg een koffiecon cert (11.30 uur). Het ensemble bestaat uit Tom de Vette (sopraansaxofoon). Jaap de Ligt (altsaxo foon). Henri Bok (tenorsaxofoon) en Jan de Ligt (baritonsaxofoon). Het kwartet, dat in 1973 werd opgericht, heeft zich binnen en buiten Europa faam veiworven als toonaangevend saxofoonge zelschap. Tijdens het koffieconcert zullen werken gespeeld worden van Toon Spijker. Alexander Glazounow, David Loeb. Isaac Albeniz. Jean Franqaix. Jos Post. George Gershwin en Steven Galante. Het Roemeense Orkest Andrei Serban treedt zondagmiddag op in het Lunchcafé Stadhuis Goes (12.00 uur). Het orkest, dat gedurende de twaalf jaar dat het bestaat met veel succes overal optreedt, bestaat uit Andrei Serban (viool), Don Biesbroek (cymbaal). Jan Prent (contrabas), Nico- lae Pirvu (panfluit) en Theo van Tol (accordeon). De musici hebben allen eeq gedegen muzikale opleiding achter de rug. Het repertoire bevat veel Roemeense volksmuziek. Het Arca-theater geelt vanavond, vrijdag, in het Zuidlandtheater te Terneuzen een voorstelling van 'Oidipoes in Kolonos' van Hugo Claus (20.00 uur). Het stuk is de persoonlijke visie van Hugo Claus op Sophocles' Oidipoes. Het beschrijft het einde van het leven van Oidipoes, de gewezen vorst van Thebe, die zijn straf volbracht heeft. Alleen in Athene vond hij menselijk medelijden. Blind en oud geworden nadert hij in gezelschap van zijn dochter Antigone het hof der Eumiriden bij Kolonos: een plaats waar geen mens een voet zetten mag. Daar wordt hij op geheimzinnige wijze uit het leven weggenomen. Julien Schoenaerts speelt de rol van Oidipoes en Aafke Bruining de rollen van onder anderen Antigone. Ismess en Koor. Hugo Claus regisseer de zelf het stuk. Het Folkloristisch Danstheater brengt vanavond in de Prins van Oranje in Goes en morgen in de Concertzaal van Zierikzee 'Seizoenen van jaar en leven' (20.00 uur). Het idee, de produktie en regie voor 'Seizoenen van jaar en leven' is afkomstig van Ferdinand van Altena en Ferenc Novak. De vier seizoenen en de daarmee verbonden begrippen jeugd (lente), ado lescentie (zomer), volwassenheid (herfst) en ouder dom (winter) vormen het uitgangspunt om vooral Hongaarse, Slowaakse, Bulgaarse en Roemeense dansen in een samenhangend geheel op te voeren. De dansen stammen uit de tijd dat het leven nog goed was: een pre-industrieel Europa. De choreo grafieën zijn van Stefan Nosal, Jolli Foltin. Iwan Donev, Ferenc Novak, Theodor Vsilexcou, Lou Flagel, Dagfin Krogdrud en Ahmed Demirbag. Onder de titel 'Johann' brengt Rob Hauser, voormalig lid van Hauser Orkater nu als de Stichting Schnauzer dinsdag in de Schouwburg van Middelburg zijn eerste produktie op de planken (20.30 uur). De voorstelling, een zangspel of muziektheater stuk met opera-elementen, is gebaseerd op een humoristisch/erotisch gedicht van J. W. von Goe the, dat nog niet eerder in het Nederlands ver taald werd. Het stuk gaat over een schrijver, die op weg naar huis 'autopech' krijgt en gedwongen wordt in een hotel van dubieuze aard te overnachten. Vrouwe lijke verleidingen stellen zijn geweten en huwe lijkstrouw zwaar op de proef. Het stuk wordt gespeeld door Max van Weegbergen, Debby Rei- nolds, Teatske Klein, Lori Freedman, Sandra Macrander en Rob Hauser. De regie is van Franz Weisz. Het Nederlands Studenten Orkest geeft maandag in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg een concert (20.00 uur). Onder leiding van dirigent Anton Kersjes maakt het orkest deze maand voor de 34e maal een tournee langs verschillende steden in Nederland. Ook dit jaar heeft het orkest een jonge veelbelo vende solist aangetrokken. Gekozen is voor de mezzosopraan Yvonne Schiffelers die 'Poème de l'amour et de la mer' van Chausson ten gehore zal brengen. Als openingsstuk is gekozen 'Mogadon' van Chiel Meijering. Het concert wordt besloten met 'De Schilderijententoonstelling' van Moes- sorgski in een bewerking van Ravel. A HATTY SIMMONS Pre**»*» "NATIONAt Ï.AMPOO.VS MOV». MADNESS ROBBY BENSON WCHAHD MTDMAKK DIANE LANE CANO> ttAKK CHRISTOPHER UOYD PETER WEOERT ANN OUSf^gWIY by ANDY STEIN Wrinm by TOO CAftROU. SHARY TUjNN»LV EAT MEPHITIS. GERALD SUSSMAN ««4 EUJS *W» Profeet* B* MATT Y SIMMONS Ölwrttd K BOB GIKAUX mé HENRY MGtOM PANAV1SJOY* TECHNICOLOR* BwMMK* 'Morena', een voorjaarsrite uit Slowakije. Het Rijnmond Saxofoonkwartet Hans Liberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 37