Koploper in hoofdklas loopt weer verder uit Streven naar zo breed mogelijk repertoire BRUGGE GENT ANTWERPEN PZC/streek TERNEUZENSE WETHOUDER A. DOORDUIJN: Mevrouw Keijmel lijsttrekker PvdA Aardenburg 'Sport Overdag' Axel wordt dit jaar voortgezet Oostburg houdt voorlichtingsavond voor bedrijfsleven SAS VAN GENT Concert harmonieën uit Zelzate Hervormde kerk na opknapbeurt weer in gebruik HULST ZAAL VOETBAL COMPETITIE CLINGE J Van Veenendaal in Galerie Esprit HOOFDPLAAT Amnesty houdt schrijfavonden Omroep Zelzate brengt programma over Sas van Gent Behuizing Concerten Toneel Films Opera Films Tentoonstellingen Toneel Concerten Opera Toneel T entoonstellingen Films VRIJDAG 17 JANUARI 1986 Plan woningbouw oostelijk Otheense Kreek in ijskast TERNEUZEN De plannen voor de bouw van woningen aan de oostkant van de Otheense Kreek in Terneuzen blijven vooralsnog in de ijskast. B en w houden er rekening mee dat 'de sprong over de kreek' zeker niet voor de tweede helft van de jaren negentig moet worden gemaakt. In Terneuzense bestemmingsplannen is nog ruim voldoende bouwgrond om tot die tijd aan de vraag te voldoen. „We kunnen redelijk vooruit", aldus wethouder drs A. Doorduijn van open bare werken donderdagmiddag. Een globale rekensom leert dat er alleen al in de kern Terneuzen zelf SAS VAN GENT Uitgaande van de culturele commissie in Sas van Gent, in samenwerking met de gemeentelij ke culturele raad van het naburige Belgische Zelzate, wordt vrijdag 24 januari een harmonieconcert gegeven in cultureel centrum De Speije te Sas van Gent. De Zelzaatse harmonieën brengen werken van Franz Hoffman, Johann Sebastian Bach, Ted Huggens en Theo de Pauw. Het concert begint om 20.00 uur. SAS VAN GENT Het opgeknapte gebouw van de hervormde kerk aan de Oostkade in Sas van Gent wordt zondag officieel opnieuw in gebruik genomen. Dat gebeurt met een spe ciale dienst, waaraan wordt meege werkt door het koor Or Tamin uit Terneuzen. Het kerkgebouw is de af gelopen maanden zowel van binnen als buiten opnieuw geschilderd, ter wijl ook de verwarming geruisloos is gemaakt. De feestelijke dienst begint om 10.00 uur. Video-avond - Het open jongeren centrum 'Kontrast' in Hulst houdt vandaag (vrijdag), een video-avond in de benedenruimte van activiteiten centrum 't Houtenkwartier in Hulst. Vertoond worden een groot aantal video-clips van diverse artiesten. De video-avond begint om 21.00 uur. ruimte is voor zeker zeshonderd wo ningen. Dat niet alleen in Zeldenrust 2 en in Oude Vaart, maar vooral in het bouwplan Sint Anna. De oorspronke lijke plannen gingen daar uit van maximaal tweehonderd woningen, in middels is dat aantal uitgebreid tot 465. De plannen voor woningbouw aan de oostzijde van de Otheense Kreek wer den jaren geleden al gepresenteerd en werden destijds ook als realistisch ervaren. Voorzichtige prognoses spra ken dan ook van 1990 als startjaar. Die prognoses zijn intussen flink ach terhaald met als gevolg dat ook 'de sprong over de kreek' verder in de toekomst wordt verschoven. Het neemt niet weg dat wethouder Doorduijn uiterst tevreden is over het aantal woningen dat Terneuzen dit jaar van het ministerie van volkshuis vesting mag bouwen: 153 en in het gunstigste geval wordt dat aantal nog eens met enkele tientallen vermeer derd. Voor de Scheldestad staan im mers maximaal 78 zogenaamde pre mie C-koopwoningen gereserveerd. AARDENBURG Mevrouw A. Keij mel voert bij de gemeenteraadsver kiezingen in Aardenburg weer de PvdA-lijst aan. De ledenvergadering koos haar deze week op de eerste plaats. Tegen het bestuursvoorstel in werd D. van Heijst als tweede op de lijst gekozen. Die kandidaat had immers op voorhand laten weten zich uit de gemeentepolitiek terug te willen trek ken. Nu de leden hem toch naar voren halen heeft hij zich bedacht en is 'in' voor een eventuele tweede PvdA- raadszetel. Momenteel hebben de so cialisten één vertegenwoordiger in de Aardenburgse raad. J. Koen staat als derde op de kandidatenlijst. Het par tijbestuur had hem eigenlijk een twee de plaats toebedacht. TERNEUZEN Koploper De Ster is in de hoofdklas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen weer een punt uitgelopen op de naaste concurrent Verpoorte. Zelf won de leider niet overtuigend met 3-1 van het onder- aanstaande Wapen van Axel en Ver poorte moest een punt (1-1) laten aan Van Westen. Van belang voor de onderste plaatsen was het duel tus sen Hoekert en De Rijke dat met nipte cijfers (6-5) in het voordeel van Hoekert werd beslist. Pas in de tweede helft kon De Ster zich de winst tegen Wapen van Axel/ Kesbeke toeëigenen. halverwege de wedstrijd was de score nog dubbel- blank (0-0). Overigens ging de partij gelijk op. De zenuwen speelden de Hulsterse voetballers kennelijk par ten. Toen vlak na rust Mark Triest 0-1 scoorde en even later de stand op 0-2 werd gebracht door Bennie van de Branden, was het ijs gebroken bij De Ster. Toch zou eerst Karei de Bruin de stand milderen en de spanning zo doende terugbrengen. Jan Tilgen- kamp schoot echter vijf minuten voor tijd de illusie van het Axelse team aan flarden (1-3). Van Westen en Verpoorte kregen het loon van de angst gepresenteerd. Een matte partij met weinig initiatief aan beide kanten. Kees de Putter bracht in de eerste helft Van Westen op voorsprong (1-0). In de tweede helft ging het Axelse team op zoek naar de gelijkmaker. Drie minuten voor tijd beroerde de Hulsterse doelman de bal met de hand buiten het doelgebied. De strafschop, die volgde, werd door Eric van Britsom omgezet (1-1), maar nog voor de rust kon Walter Mortier voor De Smickel een strafschop be nutten (1-1). In de tweede helft liep het Hulsterse team vlot uit naar 3-1, dank zij doelpunten van Martin Vogel en Arno Zweegers. Een paar minuten voor tijd kon Antoine Thoen nog tegenscoren (3-2), maar de zege van De Smickel kwam niet meer in ge vaar. Hoekert tegen De Rijke was een doel puntrijke (6-5) wedstrijd. De spanning was dan ook te snijden. In de eerste helft leek de wedstrijd voor Hoekert een gelopen koers, toen het team uit Oostburg bij de rust al een 4-1 voor sprong had. Theo de Smet (een straf schop), Theo Schram (2x, waarvan één uit strafschop) en Harry Hazen scoorden voor de thuisclub. In de CLINGE Vrijdagavond wordt in Galerie Esprit te Clinge de expositie geopend van de Nederlandse kunste naar Hendrik van Veenendaal. Naast schilderwerken bevat het oeuvre van Hendrik van Veenendaal ook houts kooltekeningen en composities met kleurpotlood. Zijn schilderijen zijn veelal geabstraheerde landschappen. De expositie wordt geopend door R. Bellemans. De werken van Hendrik van Veenendaal zijn tot 26 februari te bezichtigen in Galerie Esprit. De ope ning is vrijdagavond om 20.00 uur. Doorduijn hoopt dat aantal binnen te halen voor hoogbouw (plan van het Terneuzense aannemingsbedrijf Van der Poel) aan de Churchilllaan. Het woningcontingent voor 1986 is voor de gemeente Terneuzen als volgt verdeeld: 85 huurwoningen in de so ciale sector, 26 premiehuurwoningen, 37 premie A-koopwoningen en vijf premie B-koopwoningen. De 153 hui zen worden verdeeld over projecten in de kleine woonkernen, het bestem mingsplan Java en enkele locaties in Terneuzen. De woningbouwvereniging Terneu zen bouwt het komende jaar op het Java 53 woningwetwoningen. In dat gebied aan de rand van de binnen stad komen verder 25 premie koop woningen. „Dat betekent dus een prima start voor het Java", stelde Doorduijn gistermiddag vast. AXEL - Het college van b en w van Axel heeft besloten project 'Sport Overdag' -een initiatief van de Zeeuwse Sportraad- dit jaar voort te zetten. Baanlozen, huisvrouwen en -mannen en werknemers in ploegen diensten kunnen elke donderdag van 13.30 tot 15 uur in de sporthal in Axel terecht. De sportactiviteiten staan onder lei ding van een begeleider. De gemeente subsidieert het project door de sport hal voor één gulden per deelnemer beschikbaar te stellen. Bekeken wordt nog of het project in de werk groep sportieve recreatie kan worden ondergebracht. Grote waarde hecht Doorduijn ook aan het bouwplan Axelsestraat op de plaats van de voormalige LTS. De stichting gereformeerde bouwcorpo ratie bejaarden (SGBB) bouwt daar 46 premiehuurwoningen. Om dat pro ject te realiseren zijn 23 woningen van het contingent van vorig jaar naar '86 verschoven. Tenslotte worden in de loop van 1986 ook vier premiekoopwo ningen gebouwd aan de Vlooswijk- straat in de binnenstad. In de Terneuzense woonkernen Hoek, Sluiskil en Zaamslag bouwt de regio nale Zeeuws-Vlaamse woningbouw vereniging twaalf woningwetwonin gen (in elke kern vier). Voorts worden er premiekoopwoningen gebouwd in Sluiskil (zes), Hoek (vier) en Biervliet (twee). En tenslotte komen er twintig aanleunwoningen bij het bejaarden centrum Bachtendieke. HOOFDPLAAT Amnesty Interna tional afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen houdt een aantal schrijf avonden. Maandag kunnen tussen 20.00 en 22.00 uur brieven geschreven worden bij de familie Van de Ameele, oostlangeweg in Hoofdplaat. Dinsdag kan dat op drie verschillende adressen: tussen 19.00 en 21.00 uur Familie Kramer, Zegveldstraat 5 Zuidzande, Bejaardensoos De Zwa luw, Rosemarijnstraat 1, IJzendijke, Carla den Hartog, Prins Mauritsstraat 11, Retranchement. In het dorpshuis in Waterlandkerkje wordt woensdag een diavertoning gehouden, met voor lichting over het werk van Amnesty International. Er kunnen daar dan ook tussen 19.30 uur en 21.30 uur brieven worden geschreven. Donder dag is er bij Mieke Gijpels tussen 10.00 en 11.30 uur een schrijfochtend. Haar adres is Kon Wilhelminastraat 12, Schoondijke. Wethouder drs A. Doorduijn BRESKENS De gemeente .Oost burg houdt in samenwerking met de Rijks Nijverheidsdienst (RND) woensdag 19 februari in Breskens een voorlichtingsavond voor het be drijfsleven. Verschillende vertegen woordigers van de RND (district Zuid) belichten aspecten van het on dernemen. De onderwerpen die aan de orde komen zijn: vernieuwd on dernemen, financiering onder staats garantie en flexibele produktie auto matisering in kleine bedrijven. Ing. W. Treurniet, nijverheidsconsu lent voor de provincie Zeeland, vertelt wat de NRD voor bedrijven doet. Medewerkers van de Technische Ho geschool in Eindhoven zijn eveneens van de partij om, als daar behoefte aan bestaat, voorlichting te geven. Na de inleidingen kunnen er aan de spre kers vragen worden gesteld. Wethou der J. Thomaes neemt namens de gemeente zitting in het forum. De voorlichtingsavond begint om 19.30 uur in hotel 't Wapen van Breskens. tweede helft bleek De Rijke zich niet zomaar bij de nederlaag neer te leg gen. Wim van Heesvelde (2x) en Rinus van Cadzand voor het Sasse team en een treffer van Erwin Duysserink voor Hoekert brachten de stand op 5-4. Alles was toen nog mogelijk. Harry Hazen bracht eerst het verschil op twee punten (6-4). alvorens Hans van de Boom in de slotfase nog een straf schop omzette (6-5). Hoewel De Rijke hevig aandrong voor een gelijkspel, bleef het bij de winst voor de geluk kigste ploeg: Hoekert. De Post is eindelijk weer eens tot winst gekomen. NMB/Vermeire moest er met 3-1 aan geloven. Hedt team speelt zelden of nooit in de sterkste samenstelling en dat verklaart wel licht de wisselvallige resultaten van het Terneuzense team. In de wedstrijd tegen NMB/Vermeire ging De Post uiterst voorzichtig van start. Vanuit de defensieve opstelling wist routinier Jan de Wolf de thuisclub aan een voorsprong (1-0) te helpen. Voor dc rust zou Tonnie de Kort met een 'punter' de stand op 2-0 brengen. Toen Hans Porrey in de tweede helft met een afstandschot de stand naar 3-0 opvoerde, was het Aardenburgse team een geslagen ploeg. Slechts Jack Paridaen kon nog de eer redden (3-1, meer zat er niet in voor NMB/Vermei re. De stand in de hoofdklas: 1 De Ster 13-22 (72-19); 2 Verpoorte 14-21 (58-29); 3 De Smickel 14-19 (45-32); 4 Van Westen 14-18 (43-30); 5 De Pooter 14-14 (50-50); 6 NMB Vermeire 13-13 (31-36); 7 De Post 13-12 (38-49); 8 Fabricom 13-9 (39-50); 9 Hoekert 14-9 (39-62); 10 De Rijke 14-7 (35-61); 11 Wapen v. Axel/Kesbeke 14-6 (27-53). Het programma voor de volgende week: maandag 20 januari NMV'Vermeire - De Rijke (20.00); De Pooter - Hoekert (20.00): Verpoorte - De Smickel (20.45): De Ster - Van Westen (20.30»; Fabricom - De Post (20.00). Drumfanfare Hosanna onder leiding van dirigent P.C. Brakman. SAS VAN GENT De Zelzaatse Regionale Omroep (ZRO) zendt zon dag een programma uit over Sas van Gent. Het programma 'Sas van Gent Centraal' besteedt vanaf elf uur 's morgens aandacht aan de uitslag van een verkiezingsenquête, die in Sas van Gent is gehouden. Daarnaast zijn de onderwerpen carna val, het project Tafeltje Dekje en er wordt gesproken over het feest rond het vijfjarig bestaan van wijkgebouw De Straete in de Zandstraat. 'Sas van Gent Centraal', dat een uur duurt, is een programma van Willy de Groff. Het wordt vanaf zondag weer uitge zonden op 106.2 meter, de officieel toegewezen golflengte van de ZRO. Daarvan is de afgelopen weken geen gebruik gemaakt vanwege werkzaam heden aan de antenne. Die werkzaam heden zijn inmiddels beëindigd. 'Sas van Gent Centraal' besteedt de ko mende weken ook aandacht aan een verkiezingshoorspel, waarin informa tie wordt gegeven over de gemeente raadverkiezingen van 19 maart aan staande. AXEL - „Ons repetoire is zeer uitge breid. Dat betekent dat we bijvoor beeld aan taptoes mee kunnen doen, maar ook dat we een volkskerstzang begeleiden. Taptoes, defile's en sere nades, we doen het allemaal en niet te vergeten de jaarlijkse dodenher denking. Dan spelen we de doden mars van Chopin. De Poolse oud strijders stellen dat zeer op prijs." Een serie titels weet secretaris J. Buyze van de Christelijke Drumfan fare Hosanna uit Axel, niet direct te noemen. Hij houdt het maar op een 'breed repertoire' en die breedte strekt zich uit over een periode van zestig jaar. Dat zestigjarig bestaan van Hosanna wordt dit jaar tijdens verschillende manifestaties feestelijk gevierd. Za terdag 25 januari treedt de John Whi te's Big Band vanaf half acht voor de jubilerende drumfanfare op in cultu reel centrum De Halle in Axel. Het is niet verwonderlijk dat Johan de Witte en zijn orkest op het podium verschij nen. De Witte was immers in de periode van 1963 tot 1974 dirigent van Hosanna. De drumfanfare ging in 1926 van start onder leiding van dirigent P. C. Brak man. Hij dirigeerde 'Hosanna' 37 jaar lang. Na De Witte nam J. Smies het dirigentenstokje over. Elke dirigent wist op zijn beurt het niveau van de drumfanfare op te schroeven. Volgens Buyze is het muzikale niveau van de leden van Hosanna uitstekend. „De muzikanten doen hun uiterste best. Dat wil niet zeggen dat er nooit een foutje wordt gemaakt. Dat mag best. Aan concoursen doen we eigenlijk al lang niet meer mee. Het competitie element ligt niet zo in onze lijn. Waar het Hosanna om gaat is om op zo'n breed mogelijk terrein actief te zijn." Die activiteiten beperken zich niet uitsluitend tot de eigen optredens, men probeert ook anderen actief bij de muziek te betrekken. Zo ontstond vijfjaar geleden de muziekgroep 'Axe- lerando', bestaande uit een vijftiental leden, die ook al optraden tijdens de taptoe in Axel. 'Axelerando' beschikt sinds kort over twee keyboards, die werden bekostigd uit de jaarlijkse wafelactie. Aanvankelijk ging Hosanna als har monie in Axel van start. Tien jaar geleden ging het gezelschap verder als drumfanfare. Hosanna bestaat uit 25 tamboers en blazers. De gemiddelde leeftijd van de leden is 20 jaar. Axe laar Adrie de Pooter leidt de muzikan ten op. Wat het aantal blazers betreft is er voldoende aanbod, tamboers kan Hosanna nog volop gebruiken. Vier avonden per week wordt er muziek onderricht en een keer per week is er een repetitie. De drumfanfare geeft regelmatig uitvoeringen in Neder land, Belgie. Frankrijk en Luxem burg. Het gaat na zestig jaar prima met Hosanna. Het enige probleem wordt eigenlijk gevormd door de behuizing van de drumfanfare. Op dit moment maakt men nog gebruik van het voormalige waterschapsgebouw in Axel. Maar daar moet men binnen een jaar uit, omdat de gemeente Axel de grond waarop dat gebouw staat bouwrijp wil maken. Buyze: „We zijn druk aan het uitkijken naar een nieuw gebouw. Aanvankelijk hadden we een oude kleuterschool op het oog, maar die blijkt al verhuurd te zijn. Het liefst zouden we een gebouw van onszelf hebben, maar ik denk dat dat financieel nogal wat problemen oplevert. We hebben op dit moment trouwens nog geen specifiek gebouw op het oog." De huisvestingsproblematiek zal ove rigens de festiviteiten niet overscha duwen, verzekert Buyze. Behalve het optreden van de John White's Big Band, staat er zaterdag 5 juli een jubileumtaptoe op stapel waaraan be halve Hosanna zelf, ook Axelerando, de Showband Axel, Thalia, Show band Irene (uit Terneuzen) en het showkorps uit het Belgische Oostro- zebeeke optreden. Buyze zegt overigens dat de samen werking met de andere muziekgezel schappen in Axel uitstekend is. „Er is veel respect voor eikaars activiteiten. Elk van de muziekverenigingen pro beert haar programma op dat van anderen af te stemmen. Verder probe ren we te voorkomen dat er een voortdurend geloop is van leden van de ene vereniging naar de andere. Maar ik geloof dat wanneer de sfeer in een muziekgezelschap goed is, zoiets niet nodig is. De drumfanfare Hosanna houdt vrij dag 21 maart een feestavond voor de leden. Zaterdag 22 maart staat een receptie op het programma. Leerhuys -19 jan. om 11 uur: aperi tiefconcert door Paul Dombrecht op hobo en Jan Vermeulen op piano; werk van R. Schumann en H. Dutilleux. Jazzkroeg De Versteende Nacht, Langestraat - 19 jan. om 20.30 uur: live jazz door het 'Vince Benedetti Quartet', met Bert Thompson (bass). Jan de Maas (drums) en Joh. Hemminger (percussie). Korraheider - 23 jan. om 12.20 uur: 'Ik heet Erik Satie, zoals iedereen', lunchtheater en -concert; keuze uit pianostukken, persiflerende liede ren en teksten van Erik Satie; met Güy Verhelst (piano), Max Schnur en Mitta van der Maat; produktie Zwate Komedie Antwerpen. Leerhuys - 24 jan. om 12.20 uur: middagconcert door het Rijnmond- kwartet; werk van Giazounov. Concertgebouw -17 jan. om 20 uur: Slag in 't water van Yves Navarre, met o.a. Rita Wouters en Tessy Moerenhout. Teater 19 - 17, 18 en 23 jan. om 20 uur: Het Hemelbed van Jan de Hartog, met Jo de Meyere en Netty Vangheel. Korrekelder - 17 en 18 jan. om 20.30 uur: Schuldeisers van A. Strind- berg. Stadslagere school, St.-Andries -18 en 19 jan. om 20 uur: de fysici van F. Dhurranmatt; regie R. Matthys. Cultureel Centrum De Dijk -18 jan. om 20.30 uur: A minute too late, door Theatre de ComplicitBe (GB) in Cyclus Nieuw Theater, met Mar cello Magni, Jozef Hauven en Si mon McBurney. Stadsschouwburg - 21 jan. om 20 uur: Een vrouw aan mijn been van G. Feydeau, door KVS Brussel regie Nand Buyl. Cult. Centrum De Dijk - 24 jan. on 20 uur: Au bouillon Belga var Walter van den Broeck, door to neelkring Kunst Adelt. Teater De Kelk, Langestraat - 2/ jan. om 20.30 uur: Taboe door Tea ter Paljas; met Gerd de Ley en Kris de Volder. CinBe Chaplin - 23 jan. om 20 uur Twee vorstinnen en een vorst, filn van O. Jongerius naar het boek var R. Peskens. Kennedykinocomplex - 23 jan. on 20.30 uur: Pervola van Orlow Seun ke; organisatie: De Aldere Film. Kennedykinocomplex - weekpro- gramma, diverse zalen: Comman do, a.l., ma., di„ do. en vr. om 2d uur, wo. en za. 15 en 20 uur, zo 14.30, 17.15, 20 en 22.30 uur; The Goonies, a.l., zelfde tijden; Young Warriors, a.l., zelfde tijden; Silvera do, a.l., zelfde tijden; Back to the future, a.l., zelfde tijden; Paris Te xas, a.l., vr., za. en zo. om 22.30 uur; De Troetelbeertjes, a.l., wo., za. en zo. 15 uur. Complex Zwart Huis, diverse zalen: PROFS, a.l., dagel. 20 en 22.30, za. en wo. 15.30, 20 en 22.30, zo. ook 17.15 uur; Taram en de toverketel, a.l., za. en wo. 14 en 16 uur, zo ook 18 uur; City Limits, a.l., dagelijks 20 en 22.30 uur; Breakfast Club, a.l, za. en wo. 14.30 en 20 uur; zo. 14.30, 17.15 en 20 uur; overige dagen 20 uur; Sloane, a.l., 22.30 uur. Cine Memline - Run away, a.l, dagel. 20 uur, vr„ za. en zo. ook 22.30 uur, za., zo. en wo. ook 14.30 uur. Rembrandt - Vrouw als lustvoor- werp, 18 jr., dagel. 20 uur, vr., za. en zo. ook 22.30 uur, zo., ook 14.30 en 17.15 uur. Kon. Opera -17 en 25 jan. om 19.30 uur, 19 jan. om 15 uur: Cosi Fan Tutte van W. A. Mozart. Museum voor Schone Kunsten - tot 27 jan.: etsen van Goya, in kader Europalia; dagelijks 9 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 uur, maandag geslo ten. Arcatheater - 17 en 18 jan. om 20 uur: Genevova van Brabant. Ned. Toneel Gezelschap. St.-Baafs- plein - 17 en 18 jan. om 20 uur, 19 jan. om 15 uur: Oidipoes door het Thalia Theater. Minardschouwburg - 17 en 18 jan. om 19.30 uur. 19 jan. om 16 uur: Afblijven of trouwen, met Romain de Coninck. Decascoopcomplex, diverse zalen, week 16 t/m 22 jan. - Cocoon, a.l., 15 en 20 uur; The sure thing, 18 jr., 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Missing in action, a.l., zelfde tijden; Trois hommes et un couffin, a.l., zelfde tijden; Back in the future, a.l., 15, 17.30 en 20 uur; Commando, a.l., 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Stop making sense, a.l., 22.30 uur; Year of the dragon, 18 jr., 20 en 22.30 uur: Rambo II, a.l., 15 en 20 uur; Silvera do, a.l., 15,17.30, 20 en 22.30 uur; On ne meurt que deux fois, 18 jr., 17.30 en 22.30 uur: Stranger than paradi se, a.l., 17.30 en 22.30 uur; Fletch, a.l., 20 uur; Brazil, a.l., 22.30 uur; The afterman, 18 jr., 15, 17.30, 20 en 22.30 uur: Ski Acadamy (hot dog the movie), a.l., 15, 17.30 en 20 uur: De troetelbeertjes, a.l., za., zo. en wo. om 15 uur; Taram en de tover ketel, a.l., 15 en 17.30 uur; The Goonies, a.l., 15 en 17.30 uur; La cage aux folies, a.l., 17.30 en 22.30 uur. Desingel. Desguinlei- 18 jan. om 20 uur: Singelconcert door het Kon. Filh. Orkest van Vlaanderen o.l.v. Emil Tchakarov; solist Nai-Yuan Hu op viool (laureaat St.-Elisabeth- concours); werk van Debussy en Stravinsky. Kasteel Cortewalle - 18 jan. om 20 uur: kasteelconcert door Levente Kende en Heidi Hendrickx op pia no. Stadsschouwburg - 19 jan. om 11 uur: Foyerconcert door Jan Raes op dwarsfluit en Koen Kessels op piano. Hessenhuis, Falconrui - 19 jan. om 20 uur: Concert door Wim Brabants en Dirk Rombout in kader van de tentoonstelling G58. Testercafé Fakkelteater - 21 jan. om 21 uur: Jazz op dinsdag. Kolveniershof - 23 jan.: Adagio concert, pianorecital door Abdel Rahman el Bacha; werk van Mo zart, Schumann en Rachmaninov. Zaal Kon. Elisabeth - 24 jan. om 20.30 uur: Dierentuinconcert met het groot orkest en koor van de Opera voor Vlaanderen; alg. leiding Frits Celis. Kon. Vlaamse Opera- 18 jan. om 15 uur: Let's make an opera van Ben jamin Britten. Arensbergschouwburg - 24 jan>om 20.15 uur: Kleinkunstavond met drs. P.; overzicht van liedjes en cursiefjes. Stadsschouwburg - 17 jan. om 14 en 20 uur, 18, 22 23 jan. om 20 uur, 19 jan. om 15 uur: Antigone van Sofokles door het Gezelschap KNS, regie Leo Madder. Fakkelteater, Meir - 17, 18 en 23 jan. om 20.30 uur, 19 jan. om 15.30 uur: 't Verloren kind van Sam Shephard; Amerikaans toneelstuk over het post-Vietnamsyndroom. Kelderteater - 17 en 18 jan. om 24 uur, 20 jan. en 21 uur: Schafttijd van Paul Coppens. Het Appeltje - 17, 18 en 23 jan. om 20.30 uur, 19 jan. om 15 uur: De Match, komedie van Michel Far- maud. Het Klokhuis - zelfde tijden als het Appeltje: De Poppenspeler van Lodz, van Gilles Segel; over vluch teling uit concentratiekamp. Theater Leguit - 17, 18, 19 en 23 jan. om 21 uur: Fin de Siècle van Bert Verhoye; muzikale satire over opkomst en ondergang van de mens. Vlaamse Kameropera - 17 en 18 jan. om 20.30 uur: Spaanse Braban der van Bredero; regie Walter Tille- mans. Klein Raamteater - 18 jan. om 20.30 uur en 19 jan. om 15 uur: Adi en Edi van Jelens Kohout; het verhaal van man met hond tegen bureaucratie en politiek. Kon. Museum voor Schone Kun sten - tot 9 feb.: Antwerpen 1900, overzichtstentoonstelling periode 1880-1914, aan de hand van 150 schilderijen en 60 tekeningen; da gelijks 10 tot 17 uur, maandag gesloten. Hessenhuis Falconrui - tot 16 maart: G58, overzichtstentoonstel ling van internationale avant-gar de tussen 1958 en 1962; dagelijks 10 tot 17 uur. Rex - Prizzi's honor, 18 jr., 11.45,14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Rexclub - Amadeus, a.l., 12, 15,18 en 21 uur; Astrid Taram en de toverketel, a.l, 12,14, 16,18, 20 en 22 uur. Vendome Supergirls in 3-D, 18 jr., zelfde tij den als Astrid. Sandy - Prison Camp Girls, 18 jr., zelfde tijden als Astrid. Astra - De troetelbeertjes, a.l.m 12, 14, 16 en 18 uur. Astra - Hot Bubblegum, 18 jr, 20 en 22 uur. Rubens - The last starflghter, a.l 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Capitole - Rambo II, a.l., zelfde tijden als Rubens. Quellin 1 - The yaer of the dragon 18 jr., 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Quellin 2 - Silverado, a.l., zelfde tijden als Quellin 1. Quellin 3 - Ran, a.l., 12,15,18 en 21 uur. Metro 1 - Commando, a.l., 12, 14- 16, 18, 20 en 22 uur. Metro 2 - Back to the future, al 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Sinjoor - Target, a.l., 12, 14.20. 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Brabo - The mean season, 18 jr.; zelfde tijden als Sinjoor. Tijl - P.R.O.F.S., a.l., 12, 14, 16.18, 20 en 22 uur. Wapper - City heat, 18 jr, zelfde tijden als Tijl. Ambassades - Cocoon, a.l., 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Ambass. Club 1 - Hold Up,, a.l. zelfde tijden als Ambass. Ambass. Club 2 - The angels are funny, a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambass. Club 3 - Asterix en de verrassing van Caesar, a.l. 12,14 en; 16 uur. Tevens: The Philadelphia Experiment, a.l., 18, 20 en 22 uur Ambass. Club 4 - Kiss of the spi- der-woman, 18 jr. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Quelin - 23 jan. om 22 uur: Sneak, Preview.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 32