Theo Verlinde onbetwiste kanshebber in hoofdklas PZC/ Streek UIK-INSTR UCTE UR BEN SCHIERBOOM JhsT/5Tet\ JosT/Sét n\mm ARIE HAAN IS OPTIMISTISCH: tZVV in oefenduel Iterker dan Steen >chietingen 3o ZAAL VOETBAL REGIO BILJARTFINALE IN GROENENDIJK Techniek Invloed Puntenklassement bridge Koudekerke ■LINGE V VRIJDAG 17 JANUARI 1986 De schoonheid onder water s de voornaamste drijfveer' TERNEUZEN - Hoewel de duiksport in Nederland op officiële wijze nog maar een dertigtal karen wordt bedreven, mag worden gesteld dat de belangstelling voor deze sport groot is. ft'anaf de beginperiode is het aantal duikers gegroeid van een kleine groep tot ruim 20.000 boefenaars. in Terneuzen is het duikgebeuren wat fat op gang gekomen (1982) maar Teniet de sport ook een behoorlijke lopulariteit. De oprichters in die tijd karen Corina Halm en Ben Schier- Lom. Beiden zijn nog actief lid van he Terneuzense Scheldeduikerds. Met lame Schierboom werpt zich al jaren lp als onmisbare kracht, door z'n Inzet als trainer. De duikvereniging haakt einde z'n bestaan dankbaar ïebruik van de 'know-how' van de jlijmegenaar. jedurende 25 jaar was Schierboom lerbonden aan het Korps Mariniers fels instructeur en werkte in vele wate- len ter wereld, onder alle mogelijke Omstandigheden, die hij tijdens de hiarinierstijd heeft verricht, werd de tl-jarige trainer van de Scheldedui- Icers in 1983 onderscheiden met de )rde van Oranje Nassau. )e cursussen, die ieder najaar starten in het binnenbad De Hon te in Terneu- W leiden op voor het eerste-, twee- Ie- en derde-stersbrevet, maar voora- j'ERNEUZÊN Zaterdag twee deklasser AZW revancheerde zich in jen oefenwedstrijd voor de 2-0 neder laag van zaterdag tegeq Ria. Steen verd in eigen huis met 2-0 verslagen. |)pvallend was ook de 3-2 overwin ning van Aardenburg op IJzendijke. Steen - AZW 0-3. AZW gokte tegen jiteen met succes op de counter. De ïhuisclub was veelal in balbezit, maar llaagde er niet in een bres in de Befensie van AZW te slaan. De for matie van Hans Radt was daarente- jen wèl doeltreffend. Voor de rust ppende Hans Picavet de score (0-1) en la de hervatting doelpuntten ook Erick Klasen en Gerard Maas (de patste uit een strafschop), toewacht - Poederlee 0-3. Koewacht |iad tegen het Belgische Poederlee eerste klas provinciaal) weinig in te brengen, óók omdat een viertal basis spelers ontbrak. Bij de rust al leidde Poederlee (met oud-Koewachtspeler vo Wouters in de gelederen) met 2-0 jn na de pauze werd het nog 3-0. Voor Poederlee scoorde Ivo Wouters één maal: hij nam de tweede treffer voor fijn rekening. 'erneuzen - Zaamslag 2-1. Een gelijk- bpgaande wedstrijd, waarin de harde kind een belangrijke invloed had. laamslag kwam voor de rust op 1-0 (loor een treffer van Jan de Zwarte, jnaar twee eigen doelpunten van Jan iuijze (eenmaal kopte hij verkeerd Jerug en eenmaal veranderde hij een lehot op doel van richting) brachten lie eindoverwinning bij Terneuzen: k-1- lardenburg - IJzendijke 3-2. Met de harde wind in de rug was Aardenburg In de eerste helft veruit de beste ploeg. Toen ook nam de thuisclub een 3-0 joorsprong door doelpunten van llans Ritico (tweemaal) en Bert van Iwaarden. Na de rust was het initiatief joor IJzendijke, maar verder dan Iwee goals van Frank van Iwaarden Kwam de vierde klasser niet: 3-2. leer het derde-stersbrevet is bereikt heeft de duiker een lange weg afge legd. De test voor het behalen van het één-stersbrevet houdt in: de controle van de kandidaat op de snorkelcapa citeit, de elementaire kennis van de duikuitrusting en het gebruik daar van. De examens voor dit brevet worden onder de meest gunstige om standigheden afgenomen, in dit geval in het binnenbad. Na het binnenge- beuren, dat in mei wordt afgesloten, gaan de cursisten naar buiten, waar de training wordt voortgezet in de spaarbekkens van de Braakman. Het percentage geslaagden voor het één- KULST - In café W. Blommaert te pluist werd een schieting gehouden, 1'aar 30 schutters aan meededen, itslag: hoge vogel en tweede zijvogel W. luijper. Hulst: eerste zijvogel A. Geerts, loerbeke; grootste aantal kleine vogels (7) de Vos, Heikant. IOUDEKERKE - Voor de zondag middag bridge drives in Hotel Wal- jheren te Koudekerke is nog steeds flinke belangstelling. Er zijn nu zeven Vedstrijden gespeeld en er begint lekening te komen in het puntenklas- lement. De beste paren van dat klas- jement komen 9 maart in de finale om fit te maken wie kampioen wordt. Met nog 4 wedstrijden te gaan is de Itand: 1 mevrouw Dingemanse. Fi- Jheroux en Van Iren elk 44 punten, 4 nevrouw Van Iren, mevrouw Wijnen In Konings 38 pt; 7 mevrouw Wolte- jing en Bastiaanse 34 pt. Op 12 janua- fi verschenen 41 paren, die ingedeeld f'erden in twee dubbele howells van 8, jn een Scheveningse groep van 10 paren. De uitslag was: troep A I: 1 Schipper-Wiessner en dames faree-Van Vorstenbosch 111: 3 mevrouw Noltering-Bastiaanse 88. Groep A II: 1 Barnes v. d. Boomgaard-Maat 107: 2 Krij- ter-Krijger 88: 3 dames Gommers-Ter Wee- Ie 83. Groep B I: 1 1 mevrouw Dingemans- Ticheroux 97: 2 dames Kramer-Meerman fcn dames Meyer-Van Schagen 89. Groep B [I 1 echtpaar De Jonge 100; 2 echtpaar Dreessen 93; 3 Van Iren-Konings 89. Groep 1 echtpaar De Vlieger 132; 2 echtpaar )/an der Weele 130; 3 Meyer-Westveer 126; pchtpaar Van Dommelen 132. De volgende zittingen zijn vastgesteld op 26 januari. 9 en februari en 9 maart. ^aartmiddag Vandaag, vrijdag, vordt in het gemeenschapscentrum 'lalpertuus te Clinge een kaartmid- gehouden voor deelnemers van l'ijftig jaar en ouder. De kaarting pegint om 13.30 uur. iAdvertentiei 'K JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERS, Autoalarm nu vanaf 99,- Efed van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 stersbrevet bedraagt ongeveer 75%, maar naarmate het aantal sterren oploopt, wordt dat percentage aan merkelijk minder. De eisen zijn zeer streng. „En terecht," meent Schier- boog, „er mag voor het beoefenen van deze sport van de duiker worden verwacht, dat hij conditioneel in top vorm is, dat hij volledig op de hoogte is van de theoretische kant van de zaak en dat hij weet om te gaan met de apparatuur. Een ongeluk ligt nog steeds in een klein hoekje. Tot nu toe kan ik gelukkig zeggen dat in m'n hele loopbaan als duiker geen van m'n cursisten ooit een ongeluk heeft ge had. Laat ik dat maar gauw afklop pen." Over de gevaren die de duiksport met zich meebrengt bestaan de grootste wild-westverhalen, die in het alge meen volslagen uit de lucht zijn gegrepen. Duikongevallen zijn meestal het gevolg van het onvoor zichtig toepassen van de veiligheids voorschriften betreffende het sport- duiken en berusten zelden op een technische storing van het ademap- paraat. „Natuurlijk is het belangrijk dat een duiker veel gedoken heeft en daar door de nodige ervaring opdoet. Maar je kunt nooit stellen, dat iedere duik hetzelfde is. Ik heb' nog steeds, dat ik denk van hé, dit heb ik nog niet gezien of meegemaakt. Daar wil ik mee zeg gen, dat een duiker altijd alert moet blijven. Daarom is een heel belangrijk aspect van de duiksport, waar ik, altijd op zal blijven hameren, de disci pline. Onze mensen moeten gedisci plineerd te werk gaan en ik mag tot m'n groot genoegen constateren dat de leden dat goed kunnen opbren gen." De reden van het ordelijk optreden van de Scheldeduikers mag worden gezocht in de homogeniteit van de leden onderling. Een voorbeeld van de saamhorigheid van de Terneuzense duikers is het samen ondernemen van duikvakanties. Zo gingen een tiental duikers in 1983 naar Curasao. Het jaar daarop ging een ploeg naar Malta, terwijl er dit jaar een delegatie naar de Canarische Eilanden is geweest. Dit jaar zit het er in, dat er weer wat mensen naar de Middellandse Zee vertrekken. Over het „waarom mensen aan de duiksport beginnen" is Schierboom uiterst gedecideerd: „Natuurlijk trekt bij veel mensen het avontuur. Het is dan ook heel avontuurlijk wat er onder water allemaal gebeurt en te zien is. De flora en fauna onder water zijn fascinerend. Veel van de leden hebben dan ook een onderwatercame ra om de schitterende beelden die tijdens het duiken aan de mens voor bij trekken, op de plaat vast te leggen. Je hoeft niet eens zo ver van huis om mooie dingen te zien. Hier in Zeeland kun je ook uitstekende foto's maken. Ik denk dat dat de voornaamste drijf veer van de aspirant-duiker is, het ervaren van de schoonheid onder wa ter." Advertentie Ben Schierboom werkte in vele wateren ter wereld. wr K JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP. NET EVEN ANDERS, Merkbanden bij ons het laagst in prijs. Informeer vrijblijvend. Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 L Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 4 Theo Verlinde is met zijn ervaring kandidaat voor het kampioenschap in de hoofdklas. klas vielen bovendien praktisch al tijd in een verkeerde periode. Au gustus/september zijn in ons bedrijf topmaanden en de voorselectie viel daar bijna gelijk mee. Dat had tot gevolg dat er weinig gedaan kon worden aan training en voorberei ding. Het logische gevolg was die degradatie", geeft Theo Verlinde aan. GROENENDIJK De biljartvereniging GBC Groenendijk houdt in de periode van 18 tot en met 26 januari de finale hoofdklas libre. Voor het district Zeeuwsch-Vlaanderen vormt deze eindstrijd de afsluiting van de libre-spelen. Met het bekerkader (38/2) als intermezzo komt het seizoen daarna in de eindfase, waarin de bandstootspecialisten aan de bak komen. Voor het echter zover is wil wed strijdleider Paul Baart uit Walsoor den de kampioen hoofdklas libre voor het gewestelijk toernooi in Kaatsheuvel in kunnen schrijven. GBC Groenendijk, de club die de laatste jaren zo graag toernooien met topspelers op zijn programma zet, wilde ook nu wel weer een sterk gezelschap ontvangen. Het gezelschap van acht finalisten gaat onder aanvoering van Theo Verlinde, zaterdag om 14.00 uur van start. Met Verlinde is meteen de grootste kanshebber voor het kam pioenschap genoemd. Niet alleen vanwege het beduidend hogere moyenne, waarmee de zakenman uit Zaamslag deze eindstrijd is bin nengestapt, meer nog omdat dit librespel in theorie weinig of geen geheimen meer heeft voor de speler van Ed Horemans uit Axel. Jaren lang kwam Theo Verlinde uit in de extra klas van deze spelsoort. Hij stond daar zijn mannetje, maar de gradeerde vorig seizoen, vooral om dat het bedrijf te veel tijd vroeg. „De voorwedstrijden in die extra- Het verblijf in die hogere klas houdt tevens in dat Theo Verlinde speltechnisch wat hoger ingeschat mag worden dan de tegenstanders die hij in dit toernooi ontmoet. „Onderschatting is altijd verkeerd. Als ik de groep zo eens heb beke ken", verwacht ik toch dat er wei nig bij zullen zijn die de serie americaine beheersen. Voor dit ni veau is dat toch eigenlijk wel een must", denkt Verlinde. Hij relativeert die uitspraak echter meteen: „We moeten in deze finale naar 180 caramboles, dan weegt zo'n beheersing niet zo zwaar door als wanneer de finish bij 300 punten zou liggen. Iemand die de vorm van de dag heeft en het geluk dat het spel wat wil lopen, kan een heel eind komen", verwacht hij. Theo Verlinde wil de favorietenrol echter zeker niet van zich afpraten. „Gelet op mijn moyenne (10.14 te gen 8.08 van Jo d'Hooghe, de eerste concurrent) moet ik hoog kunnen eindigen. Het zal vooral zaak zijn om er het kopje bij te houden", denkt de Horemans-crack. Theo Verlinde heeft ook voor deze finale niet overmatig getraind, al geeft hij wel toe „er iets meer aan gedaan te hebben dan normaal". Daarbij heeft hij ervaren dat de techniek er nog altijd is. „Het zal vooral aankomen op de uitvoering", zegt hij. Of Verlinde zich in deze strijd staande weet te houden, hangt voor een deel ook af van de intentie waarmee de overige finalis ten van start gaan. Daarbij kijkt Groenendijk uit naar de prestatie van lokaal favoriet Jo d'Hooghe van wie bekend is dat hij de laatste jaren erg sterk naar voren is geko men en in die race inmiddels de hoofdklas heeft bereikt. De eer zucht van Jo d'Hooghe reikt echter verder: d'Hooghe wil naar de abso lute districtstop toe. Het toernooi voor eigen publiek biedt daar een kans toe. Theo Verlinde weet dus waar het gevaar vandaan kan ko men. Krachtsverschil is te groot in eerste klas Sasse basketballers aan een opmars bezig TERNEUZEN In de eerste klas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaan deren is er sprake van een te groot krachtsverschil tussen de ploegen. De nederlagen van IZV tegen ABN (1-10), Corn. Boys tegen Goossens (1-10) en 't Polderken tegen Goalget- ters (2-10) spreken boekdelen. Zelfs de kloof van zeven punten tus sen de middenmoters en de leidende ploegen Goalgetters en ABN geeft een indicatie over de onderlinge krachts verhoudingen. Het hoge scoringsper centage van de bovengenoemde wed strijden werd door het resultaat van Wagenwiel tegen Klaus Th. Bies- broeck (1-0) tot normale proporties teruggebracht. ABN-IZV, 10-1 (5-1). De doelpunten: Paul van der Hoof (3). Peter Zwart (3), Mac. Edwards van Muyen (2), Edwin Meertens, Martin Elderson voor ABN. Luc van der Walle voor IZV. Wagenwiel - Klaus th. Biesbroeck 1-0 (0-0). Erik de Koeyer maakte voor Wagenwiel het doelpunt. Corn. Boys - Goossens 1-10 (1-5) De doel punten: Eric Klaassen voor Corn Boys. Advertentie •r 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERS! Bij ons gratis accucontrole Fred van Eedenslraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hol te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 j Peter Cambeen (3). Sjef Pouwels (3), Maar ten Zweegers (2), Jos van Meele (2) voor Goossens. 't Polderken - Goalgetters 2-10 (1-2). De doelpunten: Jaap den Engelsman (e.d.i, Peter de Smet voor 't Polderken. Mark de Kunder (4). Jaap den Engelsman (4), Ko Simons (21 voor Goalgetters. De stand in de eerste klas; 1 Goalgetters 13-24 (86-24); 2 ABN 13-23 (73-31); 3 Deto Jeans 13-16 (38-29); 4 Goossens 14-16 (50-35); 5 Wagenwiel 14-16 (44-32); 6 Krabo 13-14 (53-40); 7 De Smickel 2 12-13 (47-42); 8 Klaus Th. Biesbroeck 14-12 (27-35); 9 IZV 14-10 (19-52); 10 Corn Boys 14-3 (14-91); 11 't Polderken 14-1 (14-65). Het programma voor de volgende week: maandag 20 januari: Deto Jeans - ABN (21.30); Klaus Th. Biesbroeck - De smickel 2 (21.15); Goalgetters - Corn Boys (20.00); Kravo - 't Polderken (20.45); Goossens - Wagenwiel (woensdag 22 jan. 20.00). TERNEUZEN - In de eerste klas heren van de basketbalcompetitie wordt zaterdag in de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen de derby tussen Scheldesport en BC Sas ge speeld. De eerste confrontatie verliep duidelijk in het voordeel van de Terneuzenaren. Maar gezien de resul taten van de laatste tijd moet met de kansen van BC Sas rekening worden gehouden. De formatie van Peter Vaal is namelijk aan een indrukwek kende opmars bezig en mede door de eigen winst (tegen Dynamo) en het verlies van Scheldesport (tegen Vol harding) afgelopen weekeinde is de strijd weer open. De twee Zeeuws-Vlaamse rivalen staan nu nog twee punten van elkaar. Lange tijd zag'het er naar uit dat Scheldesport de concurrentie van BC Sas voor de bovenste vier plaatsen niet hoefde te vrezen. Volharding is al verzekerd van plaatsing voor de play off wedstrijden, maar voor de overige drie te verdienen plaatsen komen nog vier ploegen in aanmerking: Dynamo, Anderlecht gaat toch nog meetellen in de competitie' Souburg 2, Scheldesport en BC Sas. Beide coaches, Ed Hofman van Schel desport en Peter Vaal van BC Sas, zijn daarom wellicht voorzichtig in hun prognose. Bijvoorbaat staat in elk geval vast, dat de wedstrijd weer een botsing van verschillende systemen zal geven. Scheldesport past de zone verdediging toe en BC Sas houdt zich vast aan het man-to-man systeem. De laatste jaren hebben de Terneuzense heren daarmee het meeste succes gehad. Bij het Sasse team had men echter meer moeite om het systeem te handhaven in de Zeeuws-Vlaamse derby. Peter Vaal blijft nuchter tegen de feiten aankijken. „Vorig jaar hadden we een goed team, maar we verloren wel twee keer van Scheldesport. Dit seizoen schat ik de Terneuzenaren hoger in. In de eerste wedstrijd was het verschil merkbaar, vooral toen Mark Pieters al gauw vanwege een blessure moest uitvallen. Maar aan de andere kant zijn we, mits het team volledig is, niet kansloos". TERNEUZEN - De wanhoopsdaad van het Anderlecht-bestuur om Paul van Himst te ontslaan en hem te vervangen door Arie Haan kreeg in de afgelopen competitieronde een min of meer onverwachte positieve uitwerking. In een -bijna- vlekkeloze ontmoeting werd RWDM met 7-0 van het veld gespeeld en daarom heerst er momenteel bij de Brusselse club een bepaald optimisme met betrek king tot het verdere verloop van de competitie. Zondag dient die opvoe ring, zoals tegen RWDM, een vervolg te krijgen. Dan staat namelijk de uitwedstrijd tegen Cercle Brugge op het programma. De nieuwe trainer Arie Haan, die bij Antwerp overigens werd opgevolgd door Leon Noliet, kijkt dan ook opti mistisch vooruit naar het treffen van zondag in het Olympiastadion. „Voor al nu Anderlecht heeft aangetoond, dat het weer eenvoudig kan scoren, denk ik. dat we nog een eind zullen komen. En vooral ook omdat het bij Club Brugge momenteel toch ook wat moeizamer verloopt. Ik verwacht dat we toch nog mee zullen tellen in het verdere verloop van de competitie", stelde Arie Haan begin deze week vast. Ondanks de uitstekende vertoning tegen RWDM was de voormalige Aja- cied nog niet helemaal tevreden. Hij had een paar 'tekortkomingen' gecon stateerd. zoals „dat er te weinig over de flanken werd gespeeld en er werd in feite niet snel genoeg overgescha keld van de verdediging naar de aan val. Als dat de komende weken ook nog verbeterd, dan zit er voldoende perspectief in de ploeg". Bij Cercle Brugge wordt de topont moeting tegen de huidige nummer twee uit de Belgische competitie niet geheel zonder zorgen tegemoet ge zien. Immers, afgelopen zaterdag in het treffen tegen Waterschei (dat ove rigens met 2-1 werd verloren) had trainer Georges Leekens een ploeg gezien „die te weinig inzet toonde". Leekens hoopt, dat de uitbrander, die hij de spelers gegeven heeft „een positieve uitwerking zal hebben tegen Anderlecht. Maar er zal dan wel uit een ander vaatje getapt moeten wor den". Beide ploegen verwachten zon dagmiddag in de sterkste opstelling binnen de lijnen te kunnen verschij nen. Bij het andere Brugge, Club, verloopt het de laatste weken uitermate moei zaam. Vooral afgelopen zondag tegen Club Luik was het stroefheid wat de klok sloeg bij de leiders, die overigens nog altijd vijf punten voorsprong heb ben op Anderlecht. Daarom ook is het Brugge-bestuur blij, dat trainer Henk Houwaart zijn contract inmiddels heeft verlengd. „Het zal hopelijk de rust binnen het elftal ten goede komen. Vooral nu de resultaten de laatste weken moei zaam tot stand komen, verwachten we dat de contractverlenging van belang zal zijn in het verdere competi tieverloop". aldus een Brugge-be- stuurder eerder deze week. De stand in de Belgische voetbalcom petitie ziet er momenteel als volgt uit. Club Brugge 21 16 3 2 35 48-18 Anderlecht 20 12 6 2 30 50-21 Beerschot 20 9 7 4 25 32-25 AA Gent 19 10 4 5 24 32-17 Beveren 20 10 4 6 24 33-28 Waregem 21 10 4 7 24 34-22 Club Luik 20 9 4 7 22 27-25 Cercle Brugge 20 7 5 8 19 36-32 Lokeren 20 7 5 8 19 27-34 Antwerp 20 6 7 7 19 20-26 KV Mechelen 20 4 10 6 18 19-27 Seraing 21 4 8 9 16 14-22 Charleroi 21 6 3 12 15 25-24 Lierse 20 4 6 10 14 19-30 Waterschei 21 4 6 11 14 18-41 KV Kortrijk 20 4 5 11 13 18-31 RWDM 20 2 7 11 11 14-39 Het programma van komend weekend ziet er als volgt uit; Zaterdag (aanvang 20.00 uur): Club Luik- Lierse; KV Mechelen-Waregem. Zondag (aanvang 15.00 uur): Kortrijk-Beerschot: AA Gent-CharleroiAntwerp-Lokeren; Be- veren-WaterscheiCercle Brugge-Ander- lecht: RWDM-Club Brugge: Standard Luik- Seraing. Arie Haan Het is nog niet zeker of Mark Pieters en Karei Doolaeghe er zaterdag bij zullen zijn. Beide spelers zijn mis schien afwezig door hun werk. Het zou een gevoelige aderlating voor BC Sas betekenen en van invloed zijn op de wedstrijd. Scheldesport-trainer Ed Hofman wenst het verlies van deze spelers zijn tegenstander niet toe. „We willen graag van een compleet team winnen, hoewel het moeilijk zal worden. De vorm van de dag beslist vaak zulke wedstrijden. De jongens kennen el kaar door en door, ofschoon dit jaar BC Sas nogal wat wijzigingen heeft ondergaan. Maar in deze competitie blijkt ook het thuisvoordeel van waar de". Nieuwkomer Erik Beumer zal waar schijnlijk ontbreken bij het Terneu zense team. Niettemin blijft het leng- te-overwicht en de fysieke kracht bij Scheldesport ten opzichte van BC Sas nog overheersen. Het Sasse team kan daar met de schutters van afstand -Karei Doolaeghe en Frank Vervaet- heel wat tegenover stellen. De wedstrijd tussen Scheldesport en BC Sas begint zaterdag in de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen om 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 31