Andere structuur voor Welzijn voor Ouderen weekenddiensten Eerste werkstuk van cursus maquettebouw bijna afgerond Raadslid Oostburg:Vergader zo min mogelijk met fractie9 PvdA-fractie Oostburg bezorgd over toekomst St. Antoniusziekenhuis PZC/ Streek ANNELIE STAHL IS NIEUWE LIJSTTREKKER VERKIEZINGSPROGRAMMA PvdA TERNEUZEN: Flinke schade bij botsing in Axel Wethoudersfunctie BEN W VLISSINGEN: Licht gewonde bij aanrijding in Axel ONDERDEEL WERKLOZENPROJECT AXEL-SAS 'WIJZE RAAD' VAN A. VERHAGE (D EN T) Raad Aardenburg over spreekrecht in commissies SINT-LAURENS Indoor ringrijden manege Westkapelle B EN W MOETEN STAPPEN NEMEN MIDDELBURG VRIJDAG 17 JANUARI 1986 Lijst Pvd A-Ter neuzen moet eind maken aan onenigheid TERNEUZEN - De kandidatenlijst waarmee de PvdA-Terneuzen de verkiezingen voor de gemeenteraad ingaat, biedt voldoende garantie dat verdeeldheid en onenigheid in de fractie tot het verleden zullen behoren. De afdeling slaat wat dat betreft vooral de capaciteiten van de nieuwe lijsttrekker Annelie Stahl - Hemelsoet hoog aan: zij heeft niet alleen de juiste motivering, maar bezit vooral ook 'samenbindende elementen' om de fractie eensgezind te laten functioneren. Politieke meningsverschillen. Die zijn volgens de Terneuzense PvdA-voor- zitter Ton Bruin de oorzaak van de verdeeldheid in de zittende raadsfrac tie. Die gespletenheid had eerder deze week tot gevolg dat de raadsleden P. Remijnsen en J. van de Velde beslo ten politiek hun eigen weg te gaan zonder verder nog acht te slaan op het fractiestandpunt. Bruin zei donderdagmorgen bij de presentatie van het verkiezingspro gramma het vertrek van de beide raadsleden te betreuren. „Jammer dat dit is gebeurd: wij hadden graag op een andere manier uit elkaar ge gaan. Anderzijds geloof ik niet dat de problemen nog waren op te lossen. Het is duidelijk dat de fractie de afgelopen jaren onvoldoende heeft ge functioneerd. De oorzaak? Een aantal fractieleden volgt het beleid van b en w zeer kritisch, een aantal nam een voorzichtige houding aan. Dat leidde tot wrijvingen die in de loop der tijd zijn geescaleerd". Hoewel Bruin er niets voor voelt de vertrekkende raadsleden een trap na te geven, neemt hij voorzichtirig de term 'persoonlijke frustratie' in de mond. „Ze hebben gemerkt dat de politieke lijn van andere fractieleden binnen de afdeling, die trouwens wel functioneert, meer steun kreeg. Want hoe dan ook de functie van een ge meenteraad is vooral het beleid van het college kritisch te volgen. Wat dat aangaat ben ik ook niet bang voor negatieve gevolgen; ik hoop althans dat de kiezers zich in ons programma en in onze kandidaten zullen herken nen...". Volgens de PvdA-voorzitter is de defi nitieve vaststelling van de kandida tenlijst woensdagavond geen enkel probleem geweest. De advieslijst werd in een besloten afdelingsvergadering ongewijzigd overgenomen. „De afde ling", aldus Bruin, „was zeer eensge zind. Annelie Stahl kreeg als lijsttrek ker 75 procent van de stemmen. Dat spreekt boekdelen...". De nieuwe fractievoorzitter van de PvdA-Terneuzen maakt inmiddels vier jaar deel uit van de Terneuzense raad. Zij is voor haar partij afgevaar digde in de raadscommissie voor fi nancien, sociale zaken en volksge zondheid. Mevrouw Stahl (41) is af- AXEL - Bij een verkeersongeval op het kruispunt Stationsstraat-Vaart- wijk-Emmastraat in Axel werden don derdagavond omstreeks zeven uur twee personenauto's beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen automobilist J. H. H. uit Axel links voorgesorteerd stond in de Stationsstraat om linksaf te slaan. Medeweggebruiker M. K. uit het Belgische Lokeren dacht het voer tuig van H. nog te kunnen passeren, wat niet het geval was. Een aanrijding kon niet voorkomen worden. Beide auto's werden beschadigd. De be stuurders kwamen met de schrik vrij. komstig uit Sluiskil-Oost. woonde op het Java in Terneuzen en sinds de sloop van die wijk in Hoek. Annelie Stahl volgt Jaap Hamelink op die de Terneuzense raad na 22 jaar verlaat. Evenals overigens Remijnsen en Van de Velde heeft Hamelink zich vrijwil lig teruggetrokken. In de Terneuzense afdeling moet nog wel worden gesproken over de eerste kandidaat voor een (eventuele) wet houdersfunctie. De zittende wethou der Wim van Walraven komt daar in elk geval voor in aanmerking. Bruin: „Hij heeft het als bestuurder behoor lijk gedaan, maar het is zeker geen automatisme dat hij als wethouder aanblijft". Annelie Stahl heeft zelf ook belangstelling voor de positie van wethouder. Op de PvdA-kandidatenlijst staan zes vrouwen bij de eerste tien. De Terneu zense afdeling realiseert daarmee een landelijke doelstelling van de socialis ten: meer vrouwen op politieke func ties. Annelie Stahl. VLISSINGEN - Het beheer van de accommodaties van de stichting Wel zijn voor Ouderen Vlissingen (SWOV) en het aan die accommodaties ver bonden personeel (zoals beheerders en schoonmakers) worden onderge- Centraal alarmnummer: 01150-12200 18 EN 19 JANUARI 1986 Artsen: Terneuzen: za. 8.00-ma. 8.00 uur: H. E. F. A. Nijsten jr. en H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25. tel. 12324. Spreekuren alleen voor drin gende gevallen za. en zo-. 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vr. 19.00- ma. 8.00 uur: G. U. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8. Oostburg. tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. Bom. Cadzand. tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas. IJzendijke. tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel, vr. 17.30-ma. 8.00 uur: E. Klop. Bastionstraat 36. tel. 01155-1777. Spreekuren za. van 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vr. 18.00- ma. 8.00 uur: M, Dierick. Graaf Jans- dijk A 185. Westdorpe, tel. 1366. Spreekuur zat. 10.30 uur op Bolwerk- Oranje 2. Hulst: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: C. L. Th. v. d. Mee. Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van de artsen Niesten. Voorbrood en Lips, Gr. Bagijnestraat 16. wordt door J. B. Lips. tel. 01140- 11674 en Voorbrood. tel. 01140-19285 verzorgd. Spoedgevallenspreekuur za. van 9.30-10.00 uur en 17.30-18.00 urn en zo. van 12.30-13.00 uur. Hoek. Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst. Spoorstraat 44. Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoed gevallen za. en zo. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18:00-ma. 8.00 uur: R. G. Buwalda, Cloosterstraat 72. tel. 01148-1277. Spreekuur voor dringende gevallen op zat. 11.30 uur in de praktijk. Cloos- terstr. 72. Zaamslag: W. L. Fraanje. Plein 42. tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vr. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Adriaansens. Hoofdstraat 34. Sint-Jansteen. tel. 01140-12929. Apotheken: Terneuzen: za. 8.30-17.30 uur en zo. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen. winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10-11 en 16-17 uur: Apo theek Axel. Oranjestraat 6. tel. 01155- 2888. Hulst: zat. 11-12 en 15-17 en zon. 15.30-16.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35. tel. 01140-14255 (spoe- drecepten telefonisch). Oostburg: za. 11.00-12.30 en 15.00- 16.30 uur en zo. 11.30-12.30 en 17.30- 18.30 uur: Apotheek Oostburg. Burchtstraat 16, tel. 01170-2170 (spoe- drecepten telefonisch). Dierenartsen: Zaamslag en Hulst: E. F. de Nijs. Wilhelminalaan 11. Hulst, tel. 01140- 13004. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub. Spreekuren: zat.: Terneuzen. W. de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14. uur. tel. 01150-95017; Axel dierenkliniek van 11.00-12.00 uur. tel. 01155-1488. Zon dag volgens afspraak tel. 01150-95017. 'IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 b.g.g. 01174-424. Weekend spreekuur za. 13.00 en zo. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. Terneuzen: J. P. de Vos. Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere die ren, Van Diemenstraat 83. Terneuzen, tel 01150-19628. Spreekuur za. van 12.30-14.00 uur en verder volgens tele fonische afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. H. Kapsenberg. 1 Novemberstraat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Weekendspree kuren za. en zo. 13.00 uur. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: za. en zo. 12.00-12.30 uur: J. Buize, Nieuw- straat 55. Oostburg, tel. 01170-3580. Sluis en Oostburg: za. en zo. 10.00- 11.00 uur: L. Buysse. Volderstraat 21, Oostburg. tel. 01170-5092. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: za. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur en zo. 12.00-12.30 uur: J. Nijsten, Hondius- straat 2. Terneuzen, tel. 01150-13780. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tel.no. 01170-3139. U krijgt hierop het tel.nr. van de dienstdoende verpleegkundi ge. Hulst en Hontenisse: tel.no. 01140- 12191. u krijgt hierop het telefoon nummer van de dienstdoende ver pleegkundige. Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen: dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel.no. 01150-19049. bracht bij de dienst welzijnsvoorzie ningen. Met deze overname hopen b en w van Vlissingen een efficiënter gebruik van de accommodaties mo gelijk te maken. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van b en w gaat de reorganisatie van de SWOV in per 1 juli 1986. Het collegevoorstel wordt maandag besproken in de commissie welzijn (aanvang 17.00 uuri en woensdag 22 januari in de commissie financiën (aanvang 17.00 uur). Aanvankelijk speelde het college met de gedachte de stichting onder te brengen in een gemeentjlijke beheerscommissie. De stichting adviseerde echter slechts de accommodaties en het daaraan ver bonden personeel over te nemen. Dat zou de stichting de ruimte bieden zich volledig op het inhoudelijke ouderen beleid te richten. De drie functionaris sen van de stichting, die zich met het bepalen van het beleid en de uitvoe ring daarvan bezighouden, blijven in dienst van de stichting. B en w konden zich vinden in deze - door de werkgroep herstructurering SWOV ontwikkelde en door het be stuur van de stichting overgenomen - AXEL - Bij een aanrijding op de kruising provinciale weg Axel-Rode Sluis is donderdagmorgen vroeg een automobilist uit Zuiddorpe gewond geraakt. De man, E. S„ werd ter plaatse behandeld voor een hoofd wond en een lichte hersenschudding. De auto werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde rond 06.45 uur toen een vrachtwagencombinatie, be stuurd door R. A. uit Beetgummers- molen (Friesland) op dit kruispunt wilde keren. S. bemerkte in het don ker de vrachtwagen te laat op. waarna een aanrijding volgde. De vrachtwa gen werd slechts licht beschadigd. WESTKAPELLE De ringrijvereni- gingen van Domburg en Aagtekerke houden morgen, zaterdag, in manege De Zandbooi in Westkapelle een in door ringrijwedstrijd. De wedstrijd begint om 9.30 uur. Werklozen leggen de laatste hand aan de gezamenlijk gebouwde maquette. Nieuwjaarsbal - De wijkvereni- ging Sint-Laurens houdt vandaag, vrijdag, een nieuwjaarsbal in het wijk centrum aan de van Cittsrsstraat. Het bal begint om 20.00 uur; muzikale medewerking wordt verleend door de Toutages Band. visie. Uitgangspunten zijn voor het college dat de herstructurering geen gevolgen mag hebben voor het perso neel op het gebied van inkomen en rechtspositie en dat de hele operatie zonder bijkomende kosten voor de gemeente verloopt. Concreet betekent uitvoering van het voorstel dat de dienstencentra Bach- ten Komme, Bachten Reede en Bach- ten Poorte inclusief de inventaris in beheer komen bij de dienst welzijns voorzieningen en dat het personeel per 1 juli in dienst komt van de gemeente Vlissingen. De SWOV blijft verantwoordelijk voor de beleidsmati ge voorbereiding van Tafeltje-dek-je. het alarmsysteem en het service-on derhoud van bejaardenwoningen. De overige aan die activiteiten verbon den taken zullen worden uitgevoerd door de dienst welzijnsvoorzieningen. De stichting kan na de invoering van de herstructurering gebruik blijven maken van de accommodaties. AXEL - Deelnemers aan de cursus 'maquettebouw' van het haanlozen- project Axel-Sas van Gent legden donderdag de laatste hand aan hun eerste werkstuk. In één van de prak tijklokalen van de Christelijke LTS in Axel verrichtten de tien vaste deelnemers onder leiding van leraar J. de Fouw de laatste werkzaamhe den. Een boompje werd voorzien van een likje groene verf en hier en daar werd nog eens met een schuurpapier- tje gewreven. De eerste maquette heeft vorm gekregen juist binnen het verstrijken van de 3 maanden proef tijd, die de gemeenten de cursuslei ding had toegekend om te bewijzen dat het project levensvatbaar is. Projectleidster Rineke Reijnders: „Ik. ben persoonlijk van mening dat we die levensvatbaarheid van het project bewezen hebben. De mensen die zich voor de cursus hadden ingeschreven zijn elke week trouw aan het werk geweest en de resultaten zijn er dan ook naar." Ook vakleerkracht timme ren. De Fouw. die de cursisten strueerde en op de hoogte bracht van de specifieke kenmerken van de ver schillende materialen, is zeer te spre ken over het werk van de deelnemers. Wanneer de gemeenten Sas van Gent en Axel besluiten om het sein op groen.te zetten kunnen de deelnemers verder. „Het doel van deze cursus is tweele dig," licht de projectleidster toe. „Al lereerst willen we de mensen een stuk vorming meegeven en wat vaardighe den aanleren. Daarnaast heeft het hele project een sociaal-economisch karakter. Het einddoel is dat één of twee mensen hier straks hun brood mee kunnen verdienen." Voorlopig houden de twee begeleiders het eind doel nog 'buiten beeld'. „Als we in eerste instantie maquettes voor scho len kunnen maken en de gebruikte materialen via verkoop van de werk stukken vergoed kunnen krijgen ben ik al dik tevreden." verduidelijkt De Fouw. in- Voor de cursisten met de werkzaam heden begonnen zijn alle scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen benaderd. „We hebben hen gevraagd aan welke maquettes er een behoefte bestond. Daar kwamen een heleboel reacties op en we hebben alles geïnventari seerd. Opmerkelijk is dat veel school leiders vroegen om sluizencomple- xen en polders. Welnu, dat laatste hebben we aangepakt en nu is de 'poldermaquette' vrijwel klaar," al dus Rineke. Een van de cursisten is inmiddels begonnen aan het bouwen van een pompgemaal op schaal, „Een enorm karwei, maar de man in kwes tie kan het technisch gezien wel voor elkaar krijgen," zegt De Fouw. De eerste maquette wordt binnenkort getoond aan de raadsleden van Axel, die ook toestemming moeten geven voor de voortzetting van het project. Rineke Reijnders: „Ik hoop dat ook mevrouw L. den Doelder (VVD-raads- lid) een kijkje komt nemen, want die zag het project indertijd helemaal niet zitten. Misschien verandert ze van mening." AARDENBURG - De publieke tribu ne moet in alle openbare commissie vergaderingen in Aardenburg spreekrecht krijgen. Tot nu toe mo gen niet-raadsleden zich alleen in de welzijnscommissie laten horen. D'66- raadslid H. van Rie stelt voor het spreekrecht ook voor de financiële en planologiecommissies te laten gel den. De wijziging van de commissie verordening komt dinsdag in de raadsvergadering aan de orde. Dan wordt er ook gesproken over de laatste fase van de restauratie van de toren in St. Kruis. Daar is een bedrag van 180.000 gulden voor nodig. Het college van b en w hoopt op provincia le en monumentensubsidies. Aanvra gen daarvoor zijn reeds ingediend. De raad beslist verder over een verhoging van de subsidie aan het Alfabetise- ringswerk West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Tevens stellen b en w voor 11.000 gulden uit te trekken voor de plankos- ten van de renovatie van de voormali ge marechausseekazerne op de markt in Aardenburg. De vergadering begint om 20.30 uur in het Aardenburgse stadhuis. OOSTBURG „Een wijze raad voor raadsleden. Bezoek zo weinig moge lijk uw fractievergaderingen. Een raadslid zit op persoonlijke titel in de gemeenteraad en moet zelf beslui ten nemen. Op fractieberaden is het gevaar groot dat hij wordt geïntimi deerd". Met die ontboezeming pro beerde D en T-fractieleider A. Verha- ge te verklaren waarom hij het niet altijd eens is met zijn fractie. Donderdag tijdens de Oostburgse raadsvergadering spraken drie D en T'ers zich uitdrukkelijk uit tegen de geplande bouw van een woning op het industrieterrein van Oostburg. I. de Hullu verwoordde dat standpunt en merkte daarbij op, dat hij het jammer vond de fractieleider niet aan zijn zijde te vinden. „Maar hij is ook niet op ons fractieberaad geweest", voeg de hij eraan toe. Verhage, die na de gemeenteraadsverkiezingen niet te rugkeert in de raad, stoorde zich aan de 'verkapte' kritiek. Zijn 'wijze raad' werd door de overige raadsleden met stijgende verbazing aangehoord. PvdA'er J. de Vries vond het niet echt grappig. „U bent hier het duurst be taalde raadslid", beet hij Verhage toe. „Vergeleken met raadsleden die hun werk wel serieus nemen en vergade ringen bezoeken, blijft u duidelijk achter. Toch krijgt u dezelfde vergoe ding". Al met al maakte het conflict weer eens duidelijk dat er binnen de D en T-fractie scherpe tegenstellingen bestaan. Tot nu toe is steeds ontkend dat het vertrek van Verhage een ge volg is van die meningsverschillen. Burgemeester C. Spijkerboer veron derstelde dat de D en T-fractieleider al een voorschot op zijn afscheidstoe spraak nam. Dat klopte. Althans, Ver hage reageerde: „Wacht maar af, ik heb nog veel meer in petto". A. I. Verhage (D en T) Scheiding Zuidlandtheater van Petrus hondius-school TERNEUZEN - Het Zuidlandtheater en de rijksscholengemeenschap Petrus Hondius in Terneuzen moeten van elkaar worden gescheiden. De Terneuzense PvdA-afdeling vindt die scheiding een absolute voorwaarde om het gebruik en de exploitatie van het Zuidlandtheater te verbeteren. Dat staat in het programma voor de gemeenteraadsverkiezingen dat de PvdA donderdagmorgen presenteerde. Volgens afdelingsvoorzitter Ton Bruin en lijsttrekker Annelie Stahl - Hemelsoet valt uit een globaal onder zoek te concluderen dat scheiding van theater en school 'technisch haalbaar' is. Dat betekent bij voorbeeld dat er voor het theater een nieuwe foyer, garderobe en toilettengroep moet worden gebouwd. De PvdA realiseert zich dat ook. Stahl: „Eindjaren zestig werd bij de bouw van het theater en de scholengemeenschap gedacht dat een koppeling een positieve uitwer king zou hebben. Dat is inmiddels achterhaald: wij vinden dat er twee afzonderlijke gebouwen moeten ko men. Daarvoor is de ruimte ook aan wezig". De PvdA zal zich. aldus het verkie zingsprogramma, de komende vier jaar sterk maken voor renovatie van de buurthuizen De Bolster in de bo men- en bloemenbuurt en De Pereplu in Biervliet. Hoog op de prioriteiten lijst staat ook de aanleg van een kunststof-atletiekbaan, versterking van de centrumfunctie van Terneuzen en voortzetting van de stadsvernieu wingsactiviteiten. Daarmee wil de partij ondersteuning bieden aan de hoofdpunten uit het programma: werkgelegenheid, eman cipatie en versterking van de gemeen telijke organisatie om gemeenschap staken te kunnen uitvoeren. Bij dat alles is een ruime plaats ingeruimd voor vrouwen en minderheden. Bo vendien vindt de PvdA dat terughou dend moet worden geopereerd met betrekking tot de gemeentelijke be lastingen. Opmerkelijk is dat in het verkie zingsprogramma wordt gepleit voor grotere openbaarheid van bestuur. Dat, terwijl de zittende fractie eind november bij de begrotingsbehande ling nog weigerde een motie van Links Perspectief Terneuzen te on dersteunen om college-besluiten via notulen aan de raadsleden ter inzage te geven. Datzelfde punt staat nu wel in het programma. De PvdA is verder voorstander van een centrale bushalte bij het ge meentehuis: daar moet een wachtge- legenheid komen, een openbaar toilet en een kiosk. Voorts spreekt de partij zich uit voor de spoedige aanleg van een rondweg bij de kern Zaamslag. Prioriteit geeft de Terneuzense afde ling ook aan bestrijding van de sto- foverlast van kolen in het havenge bied. 'Beter bestrijden', stelt het ver kiezingsprogramma. Duidelijk daar bij is dat met name de naastliggende woonwijken moeten worden ontzien. De afdeling vindt tenslotte dat de plaatselijke muziekschool en de afde ling va het Zeeuws instituut vior kunstzinnige vorming moeten worden samengevoegd. OOSTBURG Ook de Oostburgse PvdA-fractie is bezorgd over de uit holling van de medische voorzienin gen van het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. In navolging van de fractie van Dorpsbelangen en Toeris me vroegen de socialisten het college van b en w donderdag tijdens de raadsvergadering stappen te onder nemen tegen de dreigende sluiting. De problematiek zou moeten worden aangekaart bij het ziekenhuisbe stuur, de provincie en de inspecteur voor de volksgezondheid. Zoals gemeld is het medisch perso neel in Oostburg bang dat het zieken huis op termijn moet worden geslo ten. Als gevolg van de fusie van de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen drei gen de meeste specialismen in de Kanaalzone terecht te komen. Daar door wordt er 'klandizie' vanuit West- Zeeuwsch-Vlaanderen naar het Ter neuzense streekziekenhuis getrokken. Op die manier zou de economische bestaansbasis voor het Oostburgse ziekenhuis weg kunnen vallen. Er zijn reeds plannen om één van de drie Oostburgse internisten over te plaat sen. De PvdA-fractie zegt daarover: „Bij een voortzetting van het beleid zal het Oostburgse ziekenhuis uiteindelijk niet meer worden dan een veredelde polikliniek". Als mogelijke oplossing zien de socialisten een integrale aanpak van de West-Zeeuws-Vlaamse gezondheidszorg. Dat gebeurt nu niet, of in elk geval onvoldoende. Gister avond zei fractieleider J. de Vries: „Het lijkt nu dat het bestuur rekening houdt met een ziekenhuis van 280 bedden (Terneuzen) en een dependan ce van honderd bedden (Oostburgi. waarbij de belangen van de depen dance stiefmoederlijk worden be deeld. Bij een benoemingenbeleid van internisten en chirurgen dient uitge gaan te worden van een goede inpas baarheid in het bestaande team van artsen, zodat er geen verschraling optreedt in één van de beide locaties ten faveure van de andere". Het colle ge beloofde de belangen van het Oost burgse ziekenhuis in het oog te hou den. De kwestie komt binnenkort aan de orde in de raad van toezicht. NCVB De afdeling Middelburg-'t Zand van de NCVB houdt woensdag een vergadering. Mevrouw Kooiman uit Midelburg komt spreken over 'vrouw en arbeid'. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in de Ontmoe- tingskerk an de Oosterscheldestraat. PvdA-fractieleider J. de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 30