Herstel van constructiefout zwembad Hulst vergt 37 mille Ouders klagen over lange wachttijden zwemlessen in Hulst 'Mensen zijn gezonder dan dertig jaar terug B en wVlissingen; meer geld nodig voor herstel van fontein Hogere vergoeding bezorgen maaltijden 'Tafeltje-dek-je PZC/ streek VOOR VRIJWILLIGERS IN HULST B en w Vlissingen: overname gebouwen van SKW gewenst Gemeente Hontenisse BOUWBEDRIJF IS INMIDDELS FAILLIET Subsidieregeling dorpswinkels wordt beperkt Stichting Zeeland: in 1994 is bijna 15 procent Zeeuwen ouder dan 65 jaar Onderwijs WETHOUDER: KAN NIET ANDERS Recreatief AFSCHEID DOKTER ENTINK KLOETINGE Huisbezoek Plaats uw familie berichten in de PZC TV-ANTENNES VOOR DE LAAGSTE PRIJS: CRT ELECTRONICS BV 18 CBTB Middelburg koos een nieuwe voorzitter MIDDELBURG gemeente COMPLETE SATELLIET ONTVANGST INSTALLATIE VRIJDAG 17 JANUARI 1986 HULST - Het overdekt zwembad 'De Driehoek' in Hulst heeft te kampen met een eondensatieprobleem. Door een verkeerde constructie van goten en koven kan het vocht niet naar buiten. Hierdoor is er waterschade ontstaan aan de beplating en de hout- iVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Staatssecretaris P. H. van Zeil (economische zaken) be perkt dit jaar de subsidiemogelijkhe den voor winkels in kleine platte landskernen. Hij heeft op grond van een onderzoek van het Centraal Bu reau Levensmiddelenhandel (CBL) een aantal wijzigingen aangebracht in een subsidieregeling uit 1984. In een brief aan de Tweede Kamer commissie voor het midden- en klein bedrijf laat Van Zeil weten dat geen subsidie meer wordt verstrekt in dor pen waar in totaal al een breed assor timent, verspreid over meerdere (rij dende) levensmiddelenwinkels, aan wezig is. Bij de aanschaf van een rijdende winkel wordt in het vervolg de boek waarde van de oude rijdende winkel in mindering gebracht, zodat alleen nog over het verschil een bijdrage wordt verstrekt, aldus de staatssecre taris. Van Zeil heeft voorts besloten subsi dies op marktonderzoek te schrappen en er zal ook geen subsidie meer worden verleend aan de verhuurder van een winkel. De bewindsman heeft dit jaar een bedrag van 1 miljoen gulden over voor de regeling. Gezien de ervaringen in het verleden overweegt hij dat bedrag in de loop van dit jaar substantieel" en met ingang van 1987 „structureel" te verhogen. VLISSINGEN Volgens voorspellin gen van het Provinciaal Opbouwor- gaan Stichting Zeeland zal in 1994 14,9 procent van de Zeeuwse bevol king ouder zijn dan 65 jaar. Dit percentage lag per 1 januari 1984 nog op 14,5. Deze cijfers zijn afkomsstig uit een rapport over de toekomstige bevolkingsontwikkelingen in Zee land. In 1994 zullen, volgens de prognoses van het provinciaal opbouworgaan, in Westerschouwen 1041 bejaarden wo nen (20,8 procent van de bevolking van die gemeente). In 1984 lag dat percentage nog op 20,6. Westerschou wen is hiermee de 'oudste', meest vergrijsde gemeente van Zeeland. An dere plaatsen in Zeela die in 1984 al sterk vergrijsd waren, en dat in 1994 nog stees zullen zijn volgens de prognoses zijn: Domburg (1984: 18,3 procent, in 1994: 18,2 Oostburg (18.7 in 1984. in 1994: 19.5) Sluis (1984: 19.3. en 1994: 20.1) en Kortgene (in 1984: 19.2, in 1994: 18,1). De gemeenten waar in Zeeland het kleinste aantal bejaarden zal wonen in 1994 zijn Arnemuiden (in 1984 was 9,4 procent van de bevolking daar ouder dan 65 jaar, en in 1994 zal dat percentage op 10.2 liggen), Duiveland (in 1984: 12.1 procent en in 1994: 12,9 procent), Valkenisse (1984: 15,7 pro cent en 1994: 12,9 procent), en Tholen: 1984: 14,1 procent e 1994: 13.3 procent. De prognoses zijn gebaseerd op de gegevens van het CBS over de leeftijd sopbouw van de Zeeuwse bevolking per 1 januari 1982 de gehanteerde sterftecijfers zoals die in 1982 in Ne derland werden gebruikt. VLISSINGEN - De overname van de gebouwen van de Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk in Vlissingen door de gemeente moet bijdragen tot het wegwerken van het financiële tekort van die stichting. Ook de fi nanciële administratie van de stich ting wordt bij de gemeente onderge bracht, hetgeen eveneens een bespa ring oplevert. Bovenstaande blijkt uit een ontwerp voorstel van b en w dat maandag aan de orde komt tijdens de vergadering van de commissie welzijn (aanvang 17.00 uur). De commissie financiën bespreekt het voorstel woensdag in de vergadering (aanvang 17.00 uur). De tekorten de stichting zijn ontstaan in de periode van voor 1 oktober 1985. Tot die datum was er sprake van een stichting Sociaal Kultureel Werk en een stichting Sociaal Kulturele Akti- viteiten. De fusie van beide stichtin gen was de eerste stap op weg naar het wegwerken van de tekorten. De overname van de gebouwen (Wolters- huis, Buut en Marnix) betekent vol gens b en w de mogelijkheid die efficiënter te gebruiken. Met de aan koop is een bedrag gemoeid van bijna 198.000 gulden. Overname van de financiële admini stratie betekent op zichzelf al een besparing, jnaar heeft bovendien tot gevolg dat de accountantskosten kunnen vervallen. Concert De Rotterdamse rock groep Logical Movement zal van avond (vrijdag) optreden in de koffie bar van Youth for Christ. De groep bestaat uit vier personen. Het optre den begint om 20.30 uur in het gebouw van de koffiebar aan de Herengracht 52. en staalconstructies van het gebouw. Om erger te voorkomen is het dage lijks bestuur van de gemeente Hulst van mening dat er nu snel tegen het eondensatieprobleem moet worden opgetreden. Het college stelt dan ook voor aan de raad om 37.000 gulden voor de herstelwerkzaamheden uit te trekken. Pogingen van de gemeente om de schade te verhalen op de bouwer van het zwembad, het bedrijf Kompleet- bouw bv in Leerdam, zijn op niets uitgelopen, doordat het bedrijf in het najaar van 1985 failliet is verklaard. Hierdoor is het ook niet mogelijk om het bedrijf de constructiefout te laten herstellen. B en w stellen nu voor om dit in eigen beheer te doen. Het voorstel komt aan de orde in een vergadering van de financiële com missie van de gemeente Hulst op maandag 20 januari. De commissiele den buigen zich verder over een voor stel van b en w over de aanschaf van verschillende werktuigen voor ge meentewerken. Het betreft de aan schaf van een houtversnipperaar, en kele maaimachines, een kettingzaag en een zogenaamde trilstamper. De oude apparaten, die nu nog bij de plantsoenendienst in gebruik zijn, zo stellen b en w in het voorstel, zijn hard aan vervanging toe. De aanschaf van de machines gaat Hulst ruim 50.000 gulden kosten. Verder beraden de leden van de fi nanciële commissie zich over een aantal subsidieverzoeken uit de on derwijswereld. Zo heeft de Stichting Katholiek Onderwijs Graauw bij de gemeente aangeklopt voor steun voor de renovatie van de fietsenstal ling bij de lagere school in Graauw. De kosten van deze werkzaamheden kunnen verhaald worden op het mi nisterie van onderwijs. Hoeveel geld er met de herstelwerkzaamheden ge moeid is, is niet bekend. Hetzelfde schoolbestuur heeft zich nog eens tot de gemeente gewend met het verzoek om medewerking te verle nen aan een uitbreiding van de Graauwse basisschool in verband met het onder één dak brengen van de kleuter- en lagere school. De kosten die verbonden Verder komt nog aan de orde het verzoek van de stichting Katholiek Schoolbestuur Sint-Willi- brordus uit Hulst voor een uitbreiding van de ZMLK-school 'De Regenboog' in de Reynaertstad. In het nieuwe gedeelte moet de administratie van de school worden gehuisvest. De bij eenkomst in het stadhuis van Hulst begint om 19.00 uur. HULST - Ouders die hun kroost in het overdekt recreatiebad 'De Drie hoek' in Hulst willen laten leren zwemmen, moeten rekening houden met wachttijden die kunnen oplopen tot ruim een half jaar. Momenteel staan er zo'n 150 kinderen op een wachtlijst. Deze situatie is voor een aantal ouders onverteerbaar. „Die wachttijden zijn soms buiten alle proporties", benadrukt een Hulster moeder die omwille van haar kinde ren, die ook nog op een lijst prijken, liever anoniem wil blijven. „Ik heb van anderen gehoord dat zij nog veel langer moesten wachten. Van geen wonder dat mensen hun kinderen in België op les sturen zegt ze verbol gen. Wethouder W. D. M. Kayser (sport en recreatie) van de gemeente Hulst is op de hoogte van de lange wachtlijsten. „Het is begrijpelijk dat mensen zo reageren, maar wij kunnen ook niet anders. We hebben niet de mogelijk heden om de zwemlessen uit te brei den. dat zou namelijk ten koste gaan van de kwaliteit van het zwemonder wijs. Ook grotere groepen in de baden toelaten zou hetzelfde effect hebben en dat willen we niet", aldus de wet houder. Volgens de wethouder wisselen de wachtlijsten regelmatig van lengte. „Vorig jaar hadden we beduidend minder kinderen op de wachtlijst, maar nu met het winterseizoen is de toeloop erg groot", vertelt hij. De oorzaak van het ontstaan van de wachtlijsten voor het Hulster badge- beuren ligt volgens Kayser verankerd in de afschaffing van het schoolzwem men, enkele jaren geleden. „Toen kon den de kinderen nog leren zwemmen onder schooltijd, maar dat is nu ook voorbij, vandaar de grotere belang stelling voor de zwemlessen in 'De Driehoek'", verduidelijk Kayser. De wethouder ziet niets in het uit breiden van de zwemlessen ten koste van het recreatieve zwemmen. „Als dat gebeurt zouden andere mensen bijna helemaal geen gelegenheid krijgen om een duik te nemen. Het bad is namelijk naast het leszwem- men op gezette tijden verhuurd aan scholen, verenigingen en andere groepen die van het bad gebruik willen maken". Cor van Leuven, directeur van de stichting Gemeenschapswerk in Hulst, is van mening dat aan het leren zwemmen van kinderen een hogere prioriteit moet worden toegekend dan aan het recreatieve vertier. „Zeker in een waterrijk land als het onze en in een provincie als Zeeland is het de voornaamste zorg van de overheid in deze dat kinderen en anderen leren zwemmen. Daarna mag pas gekeken worden naar de recreatie", stelt hij. MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de CBTB heeft een nieuwe voorzitter. Donderdagavond werd tijdens de jaarvergadering J. Crucq met algemene stemmen tot voorzit ter gekozen. Hij neemt daarmee de taak over van W. Poppe, die de afde ling negen jaar heeft geleid. De heer Poppe stelde zich niet meer herkies baar. Verder werd het afdelingsbe stuur uitgebreid met het lid G. Koole. Na het officiële gedeelte van de verga dering, die werd gehouden in één van de zalen van de Getuigeniskerk in Middelburg, hield ir W. L. A. G. Tac- ken, directeur van het LAVO in Zee land, een inleiding over het onder werp 'Grenzen in zicht'. Hij behandel de een groot aantal zaken zoals conti- gentering (kwantitatieve beperking) van produkten, de problemen rond de superheffing voor de melkveehoude rij, de specialisatie voor de - kleine - landbouwbedrijven en de recreatie bij de boer, een niet direct landbouwkun dige zaak maar vooral 'ondersteu nend' voor veel landbouwbedrijven. De inleider, die zoals werd gesteld, een realistisch maar voor de boer niet altijd aantrekkelijk betoog hield, gaf vervolgens uitgebreid antwoord op een reeks van vragen die het gezel schap op hem afvuurde. KLOETINGE - Een arts is er voor zijn patiënten, en niet andersom. Met deze uitspraak als uitgangs punt is dokter H.J. Entink 33 jaar huisarts geweest in Kloetinge. Van daag, vrijdag, neemt hij afscheid van zijn patiënten, nadat hij zijn praktijk aan de Konining Juliana- straat per 1 januari van dit jaar heeft neergelegd. Daarmee is te vens een einde gekomen aan apo theek, die bij de praktijk was ge vestigd: dokter Entink was de laat ste apotheekhoudende huisarts in het dorp. Een arts die het hele dorp kende, want hij deed zijn huisbe zoeken vaak op de fiets. In die 33 jaar heeft de huisarts een groot deel van de Kloetingse bevol king in zijn spreekkamer gehad. Daarbij kende hij hele families: ou ders, kinderen en grootouders. De heer Entink vestigde zich in 1952 als huisarts in Kloetinge. Daarvoor had de arts, die Middelburger van ge boorte is, twee jaar waargenomen bij artsen op Zuid-Beveland en Wal cheren. Na die beginjaren is er in de huisartsenpraktijk wel het een en ander veranderd, stelt de arts vast. „De mensen komen nu meer op het spreekuur dan vroeger, hoewel ze in het algemeen gezonder zijn dan 30 jaar geleden. Maar dat hangt samen met de tijd waarin je leeft: vroeger waren de mensen gewoon om onge rief voor lief te nemen". Een over eenkomst met de vervlogen jaren is de manier waarop de huisartsen werken. „Een huisarts moet dienst baar zijn", vindt dokter Entink. „Het is misschien een wat ouder wetse term, maar je moet bereid zijn om bij nacht en ontij op huis bezoek te gaan, en je moet bereik baar zijn. Het gaat om dienstbaar heid, beschikbaarheid en continuï teit. Voor de patiënten is het niet prettig als er telkens een andere arts op de praktijk zit om te ver vangen. Vooral ouderen willen graag hun eigen huisarts". De huisartsenpraktijk van dokter En tink heeft in de afgelopen 33 jaar bijna alle tijd van de arts ge vraagd. „Maar ik heb het werk altijd graag gedaan", zegt de heer Entink. Nu de Kloetingse arts zijn praktijk heeft neergelegd betekent het nog niet dat de arts meteen over zeeën van tijd beschikt: er zijn nog veel administratieve zaken af te hande len. Dokter Entink heeft zich het afgelopen jaar al enigszins op zijn pensioen kunnen voorbereiden, doordat hij samen is gaan werken met een jonge collega, dokter S. Duran. Deze zet nu de praktijk voort. De heer Entink blijft nog wel keuringen verrichten. De receptie ter gelegenheid van het afscheid van dokter Entink is van middag vanaf half vijf in Amicitia te Kloetinge. Dokter H. J. Entink uit Kloetinge legt na 33 jaar zijn huisartsenpraktijk neer. Een gedeelte van de fontein moest vorig jaar voor herstelwerkzaamheden naar Middelburg worden getransporteerd. Met behulp van een kraan werd de fontein van het voetstuk getild. VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen vragen de gemeenteraad om een aanvul lend krediet van 28.000 gulden voor de restauratie van de fontein op het Bellamypark. Hiervoor heeft de raad vorig jaar al 25.500 gulden beschikbaar gesteld. Het extra krediet is volgens b en w noodzakelijk omdat het bassin rondom de fontein grote hoeveelheden water verliest. Bovendien blijkt het aanvullen van de ontbrekende gietijzeren elementen aanzienlijk duurder uit te vallen dan was voorzien. Gieterij Middelburg is inmiddels begonnen met de werkzaamheden aan het meer dan honderd jaar oude gedenkteken voor de Vlissingse schrijfsters Betje Wolff en Aagje Deken. De gieterij begint volgende week met het zandstralen van het fonteingedeelte dat naar Middelburg is getransporteerd. Het gedeelte dat in de grond verankerd is wordt ter plaatse gereinigd. Deze voor Nederland unieke fontein is ook al opge knapt in het najaar van 1983. Het streven is dat de restauratie eind maart klaar is zodat de fontein in ieder geval voor het zomerseizoen terruggeplaatst kan wor den. Het verzoek van b en w om een extra krediet voor de werkzaamheden wordt maandag 20 januari behandeld in de commissie voor openbare werken (aanvang 19.30 uur) en woensdag 22 januari in de commissie voor financiën (aanvang 17.00 uur). HULST De vrijwilligers van het 'Tafeltje-dek-je'-project in Huist kun nen in de nabije toekomst rekenen op een betere onkostenvergoeding: na melijk één gulden in plaats van vijf tig cent per weggebrachte maaltijd. De kilometervergoeding gaat ook omhoog, maar met hoeveel is nog niet bekend. Het bestuur van het Gecoördineerd Bejaardenwerk be spreekt deze kwestie maandag in zijn maandelijkse vergadering. De medewerkers hadden eind vorig jaar al bij de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk in de Reynaertstad aangeklopt voor een hogere onkosten- regeling. Sinds de invoering van de nieuwe plastic containertjes, waarin de maaltijden worden verpakt, is het werk van de vier vaste krachten in Hulst beduidend moeilijker gewor den. Niet alleen weegt het nieuwe verpakkingsmateriaal veel zwaarder dan vroeger, ook de rijroute is langer geworden. Coördinator Pieter Evers van het Hulster Bejaardenwerk: „Het is waar, de dozen zijn zeker niet lichter dan vroeger, maar wel prakti scher. Ze kunnen namelijk gestapeld worden en ook blijven de maaltijden er veel langer warm in. Wat de langere werktijden van de vrijwilligers betreft, dat is vrij simpel te verklaren. Het aantal deelnemers aan het project is in anderhalf jaar tijd gestegen van tien naar 23". Dat aantal betreft alleen de kern Hulst. Ook in Clinge en Sint-Jansteen bezoeken vrijwilligers een aantal ma len in de week bejaarden. De warme maaltijden vinden ook daar aftrek. „In die kernen hebben we in totaal zeventien deelnemers en het zit er in dat het er meer worden", aldus Evers. De coördinator verwacht ook binnen kort te kunnen Starten met 'tafeltje- dek-je' in de dorpen Graauw en Hei kant. „Ook uit die hoek hebben we al verschillende verzoeken van bejaar den gehad. Te weinig tot nu toe weliswaar, maar komen er daar deel nemers bij dan starten we ook in die buitenkernen met het project", licht Evers toe. Verder wordt in het grensdorp Nieuw- Namen gezocht naar mogelijkheden om samen met een aantal organisa ties, die in het Belgische buurdorp Kieldrecht actief zijn in het bejaar denwerk, een maaltijdvoorziening voor ouderen op te zetten. Met het oog op een eventuele uitbrei ding van het gehele project in de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeente vindt Evers het niet meer dan nor maal dat de onmisbare vrijwilligers een reëele vergoeding krijgen. „Voor elf cent per kilometer kun je moeilijk een auto een uur lang laten rijden, laat staan dikwijls stationair laten draaien. Ik verwacht dan ook dat het bestuur met een verhoging van de vergoeding akkoord gaat", benadrukt hij. Oecumenische dienst In de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg wordt zondag een bijzon dere oecumenische dienst gehouden in het kader van de week van Gebed voor de Eenheid der Christenen. De dienst wordt geleid door de hervorm de theoloog drs A. van Klaveren uit Middelburg. Naast de vaste organist van de kerk Kees Noordhoek, wordt muzikale medewerking aan de dienst verleend door het Gereformeerd Kerkkoor onder leidng van Johan Slinger. Het landelijk thema 'samen getuigen zijn' staat centraal. Bedroefd delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in bejaardenhuis 'Vremdieke' van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma CATHARINA CORNELIA LE NOBEL weduwe van Jacobus Willem Brevet op de leeftijd van 81 jaar. Terneuzen: N. van de Vijver-Brevet C. van de Vijver Paulus en Annemarie Marianne Hoek, 16 januari 1986. Correspondentieadres: C. van de Vijver, Amstelstraat 14, 4535 CG Terneuzen. De crematie zal plaatshebben op maandag, 20 januari a.s., om 11.00 uur in het crematorium te Middelburg. Oude Westelijke Havendijk 3. Geachte lezer/lezeres, Aan het welslagen van het feest bij gelegenheid van mijn afscheid als burgemeester van de gemeente Hontenisse hebben zovelen een bijdra ge geleverd dat het mij niet mogelijk is ieder afzonderlijk daarvoor te bedanken. Toch gaat mijn oprechte erkentelijkheid naar u allen persoonlijk uit om uw warme medeleven en de tastbare herinneringen in de vorm van de vele cadeaus, waarmede u mij verwend hebt. De cadeaus namens de gehele bevolking van de gemeente Hontenisse overtroffen mijn stoutste dromen. Geweldig. Dank. Zeer hartelijk dank. Dank ook, leden van de gemeenteraad, ambtelij ke medewerkers van de gemeente, leden van de vrijwillige brandweer, vertegenwoordigers van dë feestcomité's, de gezamenlijke aannemers, car navalsverenigingen, gezamenlijke muziekgezel schappen. Dank voor de opluistering van het feest en de prachtige cadeaus. Tot slot mijn dank aan al degenen, die mij op de afscheidsreceptie de hand zijn komen schudden en een tastbare herinnering hebben overhandigd. Aan u allen zal ik steeds de beste herinneringen blijven bewaren. Met vriendelijke groet en hoogachting. Mr. M. Somers, Wiekslag 25, 4901 ZW Oosterhout 7 LJG9L1 UUU.'X BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van heden gedurende een termijn van drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt de door de Raad van Bestuur van het Havenschap Terneuzen in zijn vergadering van 16 december 1985 vastgestelde 'Lozingsverordening riolering' Deze verordening is tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar ten kantore van het Ha venschap Terneuzen, Noorwegen weg 1 te Ter neuzen. Terneuzen, 17 januari 1986. Burgemeester en wethouders van Terneuzen. Drs. A. Doorduyn, loco-burgemees ter. zeehaven industrie recreatie NL 1 2 v.a. 23,95 België 1 &2 65,90 België/Frans f 69,50 FM-antenne18,95 Complete rotor 169,00 VOOR: 5.900,- excl. BTW Alle antenne-materialen ruim voorradig. Plaatsing reparatie tegen een opval lend laag tarief. Vraag vrijblijvend prijsopgave. NIEUWE DIEPSTRAAT 110 TERNEUZEN 01150-17729 19221.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 28