Jaap van Maris trainer van EMM in attractieve wedstrijd ten onder John McEnroe door een debutant uitgeschakeld LAMMERENBURG KANDIDAAT VOOR DE TITEL Klaas van Belzen: stiekem hoopje weer op een stunt PZC/ sport ÏOESOEPO V IN HEVIGE TIJDNOOD PSV moet wedstrijden verzetten Dam-competitie Toernooizege Kortsjnoi en Beljavski Vederlands imateurteam gelijk: 0-0 'eeuwse oefenduels Klassiek UITGESCHAKELD VOOR DE BEKER MA STERS- TOERNO OI BEGINT MET SENSA TIE Zaalvoetbalteam tegen Limburg en Noord-Brabant Peter Murphy terug als damescoach Eerste klas: ladio-uitzendingen chaaktweekamp gewijzigd OOSTKAPELLE ZATERDAGAVOND IN IJMUIDEN TEGEN TELSTAR Belevenis 21 'RIJDAG 17 JANUARI 1986 iBESKENS De 50-jarige Jaap van laris wordt volgend seizoen de nieu we trainer van Breskens. De ervaren lefenmeester heeft zijn contract op- ezegd bij Oostkapelle, waar hij dit aar de jeugd trainde. Hij kwam isteren tot een akkoord met Bres- ens voor een verbintenis van één aar. aap van Maris was ëén van de twee tandidaten die nog in aanmerking :wamen om Cor van de Velde op te •olgen. Jack Schipper viel deze week if nadat hij voor twee jaar bij Arne- nuiden had getekend. Voor Jaap van Maris was overigens ook belangstelling van andere clubs. „Maar Breskens stond voor mij veruit als eerste op m'n lijst", bekende de trainer gisteren opgelucht. „Ik wilde graag terug naar een eerste selectie"verzekerde Van Maris. „Oost kapelle heeft maar weinig jeugd en het werk is me daarom een beetje tegengevallen. Ik miste bovendien het spanningsveld dat er rond een eerste elftal altijd hangt. Breskens is qua entourage natuurlijk een uitstekende vereniging. Ik verwacht dat ik het daar best naar m'n zin zal hebben". Jan Timman denkt na over een zet in de tweekamp tegen Joesoepov. Jan Umman is vrijwel zeker van eerste zege EILBURG (ANP) - Dank zij een 'ordinaire zwendelpartij', zoals commentator Peter Scheeren et noemde, heeft Jan Timman zich in de schaaktweekamp tegen Arthur Joesoepov een hitstekende uitgangspositie verworven. De door hevige tijdnood geplaagde Joesoepov haalde ■net wit weliswaar de tijdcontrole, maar met drie pionnen meer heeft Timman ongetwijfeld uim voldoende compensatie voor de kwaliteit. Ulf Andersson, de secondant van Timman, verwachtte zelfs, dat de Rus het niet meer op een hervatting zou laten aankomen en in de loop an vrijdagmorgen zou opgeven. )at zou een tamelijk sensationeel legin zijn van de op tien partijen «programmeerde tweekamp. De in- enstorting van wit was ongeveer het aatste dat mocht worden verwacht an de als uiterst solide bekend staan- le Rus. Maar wellicht had Timman iet bij het goede einde, toen hij ermoedde, dat Joesoepovs zwakte in UNMING (ANP) - Het Nederlands mateur- voetbalelftal heeft donder- ag gelijkgespeeld (0-0) tegen het 'hinees nationaal team voor spelers* eneden 21 jaar. Het was de laatste 'aar lang niet de beste wedstrijd an Oranje in het Verre Oosten. Als xcuus gold, dat het de tweede wed- trijd was van de Nederlanders in en tijdsbestek van nog geen 24 uur. ipnieuw luidde de opdracht zuinig zijn met energie. De meeste spelers ielden zich daaraan uitstekend, ondscoach Ron Groenwoud: „An- ers zou het vrijwel zeker zijn uitgelo- en op een grote nederlaag. Hoewel e niet erg best hebben gespeeld, kan niet anders dan tevreden zijn", ■oor de tweede keer achtereen spe- fcd op een hoogte van 1894 meter Meelde Nederland behoudend. De ■ichnisch zeer onderlegde Chinezen Mrmden een uitstekend collectief en pa was er de oorzaak van dat libero rno de Kleine zich beperkte tot vërdedigen. Een van de weinige reële ftnsen kwam tot stand via Chris liemens, maar Rini de Groot vuurde gehaast om succes te kunnen heb- n. derland. dat in China drie keer pn. eén keer gelijkspeelde en een er verloor, komt van 19 tot 25 mei nieuw in actie tijdens het Edin- rgh te houden vierlandentoernooi et Schotland, Engeland en Italië. (LISSINGEN Voor enkele Zeeuw- Ie voetbalclubs staat er dit weekein- e een oefenwedstrijd tegen een be- alde club op het programma. Se- |ooskerke speelt bijvoorbeeld van- aag zaterdag (14.30 uur) tegen Hel- aond Sport, dat een dag later tegen- gander is van RCS (ook 14.30 uur), ogelwaarde speelt vandaag, zater- ag tegen RKC, dat eveneens voor |en kort trainingskamp naar Zeeland omt. Die wedstrijd begint ook om |4.30 uur. ndere oefenwedstrijden voor dit eekeinde zijn: aterdag: Hoek - Terneuzense Boys. aamslag - HVV, AZVV - Serooskerke. hilippine - Terneuzen. ondag: Clinge - Steen, Vlissingen reskens, Corn Boys - Hontenisse. ille wedstrijden beginnen om 14.3C ur. het verlengde van zijn sterkte zou kunnen liggen. Met andere woorden, dat hij in moeilijkheden zou geraken, als de tegenpartij erin zou slagen de ene complicatie op de andere te stape len. Dat laatste heeft Timman zonder twij fel gedaan. Maar het zij gezegd; in een positie die hem weinig andere moge lijkheden liet. „Joesoepov in zijn bes te doen, had deze partij gewoon moe ten winnen", zei Scheeren. „Zoals hij zich aan het einde liet beetnemen, verwacht je gewoon van een groot meester niet". Geheel conform zijn speelstijl koos Joesoepov voor een klassieke variant van het Dame-Indisch, die op de vierde zet overging in een Nimzo- Indiër. Timman speelde met Pa6 ori gineel, maar nogal riskant tegen. Zijn paard bleek daar geheel aan het strijdtoneel onttrokken, vooral toen wit met d4-d5 een pion-offer bracht, dat hem een langdurig initiatief ga randeerde. Rond de twintigste zet leek de zwarte koningsstelling op een belegerde ves te. De manoeuvre Dh6 leek even uit komst te bieden, maar na dame-ruil was de pressie zo mogelijk nog groter. Met 27. Pf3 gevolgd door slaan op f6 zou wit waarschijnlijk beslissend in het voordeel zijn gekomen. Maar Joe soepov koos voor het afwachtende Th6. Vier zetten later was g3 de aangewezen zet. „Ik zou dan hebben moeten antwoorden met h5, maar ook in dat geval staat wit waarschijnlijk goed", legde Timman uit. Joesoepov liet echter ook deze moge lijkheid voorbijgaan. Op dat moment werkte de klok al in zijn nadeel: zeven .minuten voor negen zetten. Timman reageerde onmiddellijk met een afruil, die weliswaar kwaliteit kostte, maar hem twee pionnen opleverde. Met de Timman (Ned) Nimzo-Indisch 1 d2-d4 Pg8-f6 21 h2-h4 Dg7-h6 2 c2-c4 e7-e6 22 Pf3-g5 Dh6xh4 3 Pgl-f3 b7-b6 23 Df2xh4 Pg6xh4 4 Pbl-c3 Lffi-b4 24 Tflxf4 Ph4-g6 5 e2-e3 Pf6-e4 25 Tf4-f3 Ta8-e8 6 Ddl-c2 Lc8-b7 26 Tf3-h3 Te8-e7 7 Lfl-d3 U-fb 27 Th3-h6 Tf8-g8 8 0-0 Lb4xc3 28 Kgl-f2 Pg6-f8 9 b2xc3 0-0 29 d5-d6 Te7-g7 10 Pf3-el C7-C5 30 Th6-f6 Pa6-b8 11 f2-f3 Pe4-d6 31 Tel-hl Pb8-c6 12 Lcl-a3 Pb8-a6 32 Lcl-t'4 Tg7xg5 13 e3-e4 Dd8-e7 33 Lf4xg5 Tg8xg5 14 e4-e5 Pd6-f7 34 Tf6xf8t Kh8-g7 15 13-f4 g7-g5 35 Tf8-e8 Pc6xe5 16 d4-d5 g5xf4 36 Ld3-fl Pe5-g4f 17 Pel-f3 Pf7-h8 37 Kf2-el Pg4-f6 18 Tal-el Ph8-g6 38 Te8-e7i Kg7-g6 19 La3-cl Kg8-h8 39 Thl-h3 Lb7xg2 20 Dc2-f2 De7-g7 40 Th3-e3 Lg2-c6 Wit geeft zijn 41ste zet af onder couvert. De stand in de afgebroken partij: wit: Kei, Te3,e7, Lfl, pionnen a2. c3. c4. d6 zwart: Kg6. Tg5, Lc6. Pf6, pionnen a7, b6, c5. d7, e6. f5. h7 MIDDELBURG Door een eervol 24-19 verlies tegen Van der Voort/ Quintus is gisteravond het dames team van het Middelburgse EMM als laatste Zeeuwse handhalploeg uitge schakeld in de strijd om de nationale zaalhandbalbeker. In de Middelburg se sporthal ging de ploeg van trainer oach Jan Jongepier ten onder na een doelpuntrijk en uiterst attractief duel. De wedstrijd in de vierde ronde van de bekerstrijd gaf twee fanatieke, werk lustige ploegen te zien, die het tempo hoog opdreven. Dat liet het techni sche handbal niet altijd toe, maar door met name sterke staaltjes van Quintus draaide het treffen uit oip een spectaculaire gebeurtenis. ;ap< Van der Voort/Quintus, de Zuidhol landse eredivisieploeg en jarenlange 'werkgever' van EMM-aanvoerster Diana Niemantsverdriet, begon over donderend. Het team van Leo van Velzen zette meteen een drukkend offensief, in dat door de Middelburgse dames niet verwerkt werd. „We heb ben EMM geen moment onderschat", lichtte Van Velzen het gretige optre den van zijn team toe. In vrij korte tijd sloeg Quintus, met een uitblinkende hoekspeelster José van Schie, een fikse kloof van vier punten (6-2) en bouwde die uit tot 14-7 bij de rust. In de tweede helft manifesteerde EMM zich meer als de toonaangeven de ploeg, mede doordat het team uit Kwintsheul wat gas terugnam. klok op vallen deed Joesoepov het nogmaals onnauwkeurig. Timman haalde met zijn loper een derde pion op en sloot op de terugweg met c6 zijn stelling volkomen af. Joesoepov dacht nog even na voor hij zijn 41ste zet onder couvert afgaf en voegde zich bij zijn metgezellen, die de bontmuts al diep over hun oren hadden getrokken. Het zettenverloop van de eerste partij is: Wit: Arthur Joesoepov (Sov), zwart: Jan NEW YORK (AFP/RTR) - De Califor- niër Brad Gilbert, (24) heeft voor enorme sensatie gezorgd door in de eerste ronde van het Masters tennis toernooi de twee jaar oudere John McEnroe uit te schakelen. Gilbert, debutant in het toernooi van de beste zestien spelers van het afgelopen jaar en vijftiende geplaatst, stapte na twee uur en achttien minuten als winnaar van de baan in het 9788 toeschouwers gevulde Madison Square Garden. Met 5-7, 6-4 en 6-1 behaalde hij zijn eerste overwinning op McEnroe in acht duels. De uitschakeling van McEnroe, win naar van de masters in 1979, '84 en '85, verdrong de overige uitslagen naar de achtergrond. De vliegende start van Ivan Lendl tegen zijn landgenoot To- mas Smid (6-0,6-1), en het grillige scoreverloop in het Zweedse onder onsje tussen Anders Jarryd en Joakim Nyström (0-6,6-1,6-4) vervaagden door de nederlaag van McEnroe. Zijn tegenstander door zijn overwin ningen in 1985 in de toernooien van Livingstone, Cleveland en Tel Aviv doorgestoomd tot de Masters, speelde in de afsluitende partij op de tweede dag de partij van zijn leven. McEnroe daarentegen had problemen met zijn eerste opslag, die zelden binnen de lijnen belandde en miste beweeglijk heid. Door die combinatie van uiter sten kon Gilbert, die in de voorgaande zeven duels tegen McEnroe slechts één set wist te winnen, toeslaan. Al zag het daar in de eerste set nog niet naar uit. Door een doorbraak in de VLISSINGEN Het Zeeuwse zaal voetbalteam speelt vandaag (vrij dag) twee districts-selectiewedstrij- den in Veldhoven. De formatie van coach Armand Doesburg komt uit tegen Noord-Brabant (20.50) en Lim burg (21.50). Bondscoach Evert Theunissen zal tij dens de wedstrijden, die elk 2 x 20 minuten duren, een kijkje komen ne men. Het Zeeuws zaalvoetbalteam moet het nog stellen zonder Kees Davidse en Peter Picavet. die beiden geblesseerd zijn. De vervangers zijn Chris Mouthaan en Taco van den Velde (hij speelt weliswaar bij Arend- se Boys in Utrecht, maar mag nog wel uitkomen voor het Zeeuwse team). ultieme game van de eerste set legde McEnroe met 7-5 in 56 minuten een solide ogende basis voor zijn plaats bij de laatste acht. In de tweede set behielden beide spelers tot 3-3 hun opslag. In de zevende game brak Gilbert door de opslag van McEnroe en op 5-4 verwierf hij op de service van zijn tegenstander zijn eerste setpunt, dat hij onmiddel- EINDHOVEN (ANP) - Burgemeester dr. G. Borrie van Eindhoven heeft twee thuiswedstrijden van de voet balclub PSV op zaterdagen verboden uit vrees voor ongeregeldheden in de binnenstad. Het gaat om de wedstrij den tegen Ajax op zaterdag 15 februa ri en FC Utrecht op zaterdag 10 mei. Borrie stelt voor om die wedstrijden een dag later te spelen, dus op zon dag. Een woordvoerder van de ge meente heeft dat donderdag meege deeld. De Eindhovense burgemeester heeft ook een stokje gestoken voor de door de KNVB vastgestelde uitwijkdatum 8 februari omdat het dan carnaval is. Borrie vindt dat er in die periode uit een oogpunt van openbare orde en veiligheid helemaal niet gevoetbald mag worden in Eindhoven ongeacht om welke clubs het gaat. lijk honoreerde. In vijftig minuten had hij de stand gelijk getrokken. In de derde en beslissende seance profileerde McEnroe zich als een schim van de vroegere tennisvorst. Na behoud van zijn opslag in de eerste game verloor de drievoudig winnaar de volgende vijf op rij. De sleutelgame was de derde, waarin McEnroe met 40-0 voorkwam. Die stand koos Gil bert uit voor een indrukwekkende serie returns die McEnroe aan de grond nagelde. De Californiër werkte de achterstand weg en brak door de opslag van zijn tegenstander: 1-2. Het zelfde herhaalde zich twee spellen later (1-4), waarna McEnroe mismoe- digd de strijd opgaf. Na afloop had McEnroe lovende woorden voor zijn tegenstander. „Gilbert speelde de wedstrijd van zijn leven. Hij liet een aardig staaltje tennis zien. Al betwijfel ik of hij dit toernooi kan winnen". Voor zijn te leurstellende spel gaf hij als verkla ring, dat hij vorige week geplaagd werd door een griepaanval. „Ik was niet honderd procent fit. Miste be weeglijkheid en regelmaat bij mijn eerste opslag. Bovendien was ik geestelijk niet optimaal geconcen treerd door allerlei privé zaken". WOERDEN (ANP) - Peter Murphy keert terug als coach van de nationa le dames volleybalploeg, die bij het Europese kampioenschap op de der de plaats eindigde. Murphy zal de ploeg voorbereiden op het toernooi om het B-wereldkam- pioenschap, dat van 2 tot 12 mei in Italië wordt gehouden. Het door en door kennen van het gevaar dat Diana Niemantsverdriet kan betekenen, bleek voor Quintus nog niet voldoende haar fraaie sprongschoten te keren en mede daar door bleef het Middelburgse team in de buurt. Het onderkennen van de kracht van de Middelburgse ploeg en de gedachte bij EMM aan de stunt van enige jaren geleden, toen eredivisionist PSV in Middelburg in de bekerstrijd werd uitgeschakeld, hield het duel tot het einde aantrekkelijk. De doelpuntenmaaksters van EMM: Diana Niemantsverdriet en Marianne Vermeulen (7), Kristel van den Velde en Monique Louwerens (2). Leslie Bostelaar (1). WENEN (DPA) - De voor Zwitserland uitkomende Viktor Kortsjnoi heeft bij het internationale schaaktoer nooi van Wenen de eindoverw inning gedeeld met zijn voormalige landge noot Alexander Beljavski. In de laatste ronde remiseerden Kortsjnoi en Beljavski donderdag. Zij kwamen uit op 6,5 punten. Beiden verdienden 55.000 schilling (bijna tienduizend gulden). De derde plaats werd gedeeld door de door Gari Kasparov onttroonde we reldkampioen Anatoli Karpov, de Tsjechoslowaak Lubomir Ftacnik en de Roemeen Florin Gheorgiu. De eindstand is: 1. Kortsjnoi (Zwi) en Beljavski (Sov) ieder 6,5 punten; 3. Karpov (Sov), Ftacnik (Tsj) en Gheorgiu (Roe) ieder 'S-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse damclubs speelden in het kampioen schap voor clubs de zesde ronde. Het tweede team van 's-Gravenpolder be haalde een grote overwinning op Middelburg II: 13-7. Bij het begin van de competitie startte Middelburg als één van de favorieten voor de titel. Tholen I klopte Gapinge I in eigen huis met nog grotere cijfers: 14-6. 's-Gravenpolder III leed in Lamme- renburg een nederlaag: 16-4. maar Lammerenburg I is dan ook kandi daat voor de titel. Goes I. de laatste ronden duidelijk in opmars, versloeg BDV I met 15-5. Aagtekerke behaalde op Souburg de belangrijke punten: 12-8. De inhaalwedstrijd Lammeren- burg-'s-Gravenpolder II eindigde in: 11-9. Hoofdklas: 's-Gravenpolder II-Middelburg II 13-7: N. de Winter-P. Nieuwenhuyzen 1-1, P. Jongeneelen-n.o.g. 2-0, E. Boogert-C. de Jonge 2-0, L. Adriaanse-J. Moens 2-0, J. Blom-D. Davidse 1-1, L. Boogert-P. de Ruyter 1-1, M. v. d. Plasse-K. J. de Koeyer 1-1, A. Zegers-P. Tange 2-0, J. v. d. Hage-J. Baayens 1-1, D. Huissoon-F. v. d. Berg 0-2. Gapinge I-Tholen I 6-14: L. Kesteloo-J. Moerland 0-2, P Wlllemse-S. Baerends 1-1, P. Walraven-P. v. d. Velde 2-0, J. Kesselaar- A. Slager 1-1, L. Walraven-C. Droogers 0-2,1. Flipse-J. A. v. Akkeren 1-1, P. v. Keulen-J. v. d. Velde 0-2, L. v. d. Weele-A. Boogerd 0-2, A. v. d. Bosse-S. Schot 1-1, P. Lampert-T. v. d. Male 0-2. Lammerenburg I-'s-Gravenpol- der III 16-4: C. v. Rijswijk-J. Ridderhof 2-0, J. Boone-P. Geelhoed 0-2, A. de Buck-D. Wiskerke 1-1. A. Darsan-A. Tramper 2-0, W. Koppejan-C. Korstanje 2-0, J. Koppejan-L. Boogert 2-0. H. de Vlieger-A. Rijk 2-0, A. v. Luyk-P. Versluis 2-0. A. Francke-J. Zegers 1-1, W. Heydra-R. Rovers BDV I-Goes I 5-15: E. Verdoolaege-C. Rijk 0-2. J. v. Beeck- H. Korstanje 0-2, S. Sital-J. Sinke 0-2. R. Dusebout-C. v. Biemen 0-2, J de Jongh-J Schot 0-2, A. Bieré-M. v. Riet 2-0, A. v. Alphen-L. v. d. Zande 1-1. H. Roodenburg- M. Poulisse 1-1, H. Reints-J. Tilroe 0-2. G. Franken-J. Schoesters 1-1 Aagtekerke I- Souburg I 12-8: M. Provoost-P. Allaart 1-1, F. Blaas-P. Filius 1-1, D Bosselaar-M. Bron- ke 2-0. J Engelvaart-A. de Pagter 2-0. J. Maranus-J. Brasser 1-1. A Willemse-B. Rampersad 1-1. A. Provoost-A. Alewijnse 0-2. M. C. de Smit-L. Leynse 1-1. A. Francke- A. Jobse 1-1. S. de Visser-L. v. Soelen 2-0. Lammerenburg I-'s-Gravenpolder II 11-9: C. v. Rijswijk-P. Jongeneelen 2-0, J. Boone- N. de Winter 2-0, A. de Buck-E. Boogert 1-1, A. Darsan-L. Adriaanse 1-1, W. Koppejan-J. Blom 0-2, J. Koppejan-M. v d. Plasse 2-0, H. de Vlieger-J. v. d. Hage 0-2, A. v. Luyk-J. Zegers 1-1, A. Francke-D. Wiskerke 1-1, W. Heydra-P. Geelhoed 1-1. Stand na de zesde ronde: 1 Lammerenburg I 6-11, 2 Goes I 6-9, 3 BDV I en Middelburg II 6-8, 5 Aagtekerke I 6-7, 5 Tholen I 6-7, 7 's-Gravenpolder II 6-4, 8 Souburg I 6-3, 9 Gapinge I 6-2, 10 's-Gravenpolder III 6-1. Middelharnis II-Middelharnis 16-10, Zierik- zee I-Tholen II 10-6. Na de vierde ronde: 1 Zierikzee I 4-7, 2 Middelharnis I 4-6, 3 Middelharnis II 4-3, 4 Tholen II 4-0. Tweede klas: voor de tweede klas heeft Souburg II zich teruggetrokken uit de competitie. 's-Gravenpolder IV-BDC II 2-8, Lammerenburg II-Aagtekerke II 7-3, Mid delburg Ill-Oostkapelle I 8-2. Stand na de vijfde ronde: 1 Goes II 4-7, 2 Lammeren burg II4-6,3 BDV II en Middelburg III4-5, 5 Aagtekerke II 4-4, 6 Oostkapelle I 5-3, 7 's-Gravenpolder IV 5-0. ILVERSUM (ANP) - Het voornemen oor radio-uitzendingen over de haaktweekamp tussen Timman en oesoepov in Tilburg heeft een wijzi- ing ondergaan. De NOS besteedt op k'ee vaste tijdstippen per dag aan- acht aan het evenment: 's middags a het nieuws en de reclame van 7.00 uur en 's avonds om vijf voor kaalf tijdens het programma „Met et oog op morgen", beide op radio 1 s avonds op radio 1 én 2). Dit heeft [e NOS donderdag meegedeeld. Jet voorstel van de NOS ook om 19.00 ur aandacht aan het schaken te pteden is door het college van pro- '-'ammaleiders van de omroepen ver- prpen. Wel is de mogelijkheid open platen in reguliere sportprogram ma's bijdragen van de NOS over het paken uit te zenden. Dat gebeurt in per geval in „Langs de lijn" op de 'oensdag- en zaterdagavond en de pudagmiddag, aldus de NOS. ARNEMUIDEN Als er iemand bezeten is van voetbal, dan is het Klaas van Belzen wel. De 29-jarige voorstopper van Oostkapelle heeft werkelijk alles over voor zijn sport. Hij drinkt geen druppel alcohol, hij rookt niet en voor door-de-weekse oefenwedstrijden neemt hij zelfs snipperdagen op. „Dat heb ik er graag voor over", zegt de Arnemui- denaar. „Ik ben nu eenmaal 'gek' van het voetbal. Bovendien zou ik het niet kunnen hebben dat Oostka pelle zonder mij in een oefenwed strijd als een trein zou draaien". Afgelopen dinsdag nog nam Klaas van Belzen. die als constructie-plaat- werker werkzaam is op De Schelde, een halve vakatiedag op om 's avonds met Oostkapelle tegen Mid delburg te kunnen spelen. „Ik draai ochtenden middagdiensten, dus het komt wel eens een keer slecht uit. Ik denk dat het voetballen me in een jaar gemiddeld zo'n tien snipperda gen kost". Doordat hij onregelmatig werkt, is de robuuste verdediger niet altijd in staat om met de selectie mee te trainen, maar ook dat is voor Klaas van Belzen geen probleem. „Als ik middagdienst heb, train ik dinsda gen donderdagmorgen samen met Jaap Pijnenburg (hij is ook op De Schelde werkzaam en zit in dezelfde ploeg als Klaas van Belzen), Jan Riemens van Serooskerke (hij zit ook met onregelmatige diensten) en Dick van Westen. We trainen dan van half twaalf tot één uur en na afloop ga ik samen met Jaap Pijnenburg naar het werk. Sommige mensen verklaren me voor gek, maar ik vind dat je dat ervoor over moet hebben. Je speelt toch op het hoogste amateurniveau, het is niet dat je elke week in de onderafdeling bezig bent". Klaas van Belzen verruilde twee jaar geleden Arnemuiden voor Oost kapelle, toen die club de stap naar de eerste klas maakte. „Met Arne muiden had ik al eens in die eerste klas gespeeld en dat was een gewel dige belevenis. Dat wilde ik nog een keer meemaken. Ik wilde nog een keer in de top spelen en daarom ben ik naar Oostkapelle gegaan". Een beslissing, die hem door de supporters van Arnemuiden niet in dank werd afgenomen. „De spelers accepteerden het. maar de suppor ters niet. Bij hen doet het trouwens nog steeds zeer", vertelt Van Belzen, „en dat kan ik nog begrijpen ook. Als ik supporter van een club zou zijn en ik zou zien dat alle goede spelers weggingen, dan zou mij dat ook pijn doen". De voorstopper heeft nog geen mo ment spijt gehad van zijn overgang naar Oostkapelle. „Ik heb daar al heel wat meegemaakt, zoals het ver overen van de periodetitel en die thuiswedstrijd tegen Telstar (2-2). Dat zijn dingen, die je niet snel vergeet". Op dit moment is zijn oude club bezig aan een bijzonder sterk seizoen in de tweede klas en het is niet uitgesloten dat Arnemuiden ook in de eerste klas terechtkomt. In dat geval zou Klaas van Belzen terug kunnen keren naar de club, waar hij zijn loopbaan begon. De voorstopper wil daar nog geen uitspraak over doen. „Dat is nog ver weg". „En ik moet het trouwens nog zien gebeuren dat Arnemuiden naar die eerste klas promoveert", zo vervolgt Van Belzen. „Ik hoop het natuurlijk van ganser harte, want dan krijg je weer van die schitterende derby's tegen Oostkapelle. maar ik denk dat Arnemuiden het toch weer niet redt. Toen ik zelf nog bij Arnemuiden speelde, heb ik het meegemaakt dat we bij de winterstop twee punten voorsprong hadden op SSS. maar we haalden het niet. In de beslissende wedstrijd tegen SSS waren we bijna 90 minuten in de aanval, maar we gingen wel met 1-0 de boot in. Dat is Arnemuiden wel vaker overgeko men. Op de beslissende momenten gaat het net mis. Dat is volgens mij ook het grote verschil met Oostka pelle. We spelen wel eens slecht, maar vaak genoeg winnen we dan toch nog", aldus de Arnemuidenaar, die twee dagen voor het de 'replay' tegen Telstar (zaterdagavond, half acht in IJmuiden) al helemaal in de ban is van die wedstrijd. „Dat bekerduel leeft heel sterk bij alle spelers hoor", vertelt Klaas van Belzen „Er wordt weer al weken over niets anders gepraat. De trainer hoeft voor een dergelijk duel ook geen bespreking te houden, iedereen is 200 procent gemotiveerd". Volgens de verdediger zal het een lastige wedstrijd voor Oostkapelle worden. „Je hoopt net als in de thuiswedstrijd (Oostkapelle hield de semi-profs toen op 2-2) stiekem op een stunt, maar je moet wel realistisch blijven. Telstar is een goeie ploeg, dat hebben ze afgelopen week nog wel bewezen, toen ze in een oefenwedstrijd maar met 2-1 van Ajax verloren". Klaas van Belzen bladert in zijn foto boeken. OOSTKAPELLE Oostkapelle, dat zaterdag in IJmuiden de bekerreplay tegen eerste divisieclub Telstar speelt, zal zich door een omvangrijke supportersschare gesteund weten. In totaal zullen vier bussen met aanhangers wat neerkomt op 200 man, zaterdagmiddag naar IJmuiden afreizen. Het bekerduel begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21