BRUGGE ANTWERPEN Ctflllï Biljartclub Sint-Jansteen borg voor goede organisatie PZC/ streek GEMEENTE HULST VERENIGING WIL MEER JEUGD AAN ZICH BINDEN GEWESTELIJKE TITELSTRIJD DERDE KLAS LIBRE VIJFENVEERTIG JEUGDSPELERS 12 Ballet Films Concerten Musical-Ballet Ballet T entoonstellingen F ilms Toneel Concerten Ballet Films Tentoonstellingen Toneel Kern SAS VAN GENT Verbanding van kerstbomen Niveau h VRIJDAG 3 JANUARI 1986 fjWff Koninklijke Opera - 4 jan. om 20 uur, 5 jan. om 15 uur: Cinderella van Sergei Prokofiev, door het Kon. Ballet van Vlaanderen. Decascoop-complex, diverse zalen -Cocoon, a l., 15. 17.30. 20 en 22.30 uur. -Back to the future, a.l.. zelfde tijden. -Mrs. Soffel. a.l., 20 en 22.30 uur. -Stop Making Sense, a.l., 22.30 uur. -Year of the dragon, 18 jaar, 15, 17.30, 20 en 22.30 uur. -Rambo II, a.l., 15, 17.30 en 20 uur. -Harem. 18 jaar, 22.30 uur. -Silverado, a.l., 15,17.30, 20 en 22.30 uur. -Tom Poes, a.l., 15 en 17.30 uur. -Santa Claus, a.l., zelfde tijden. -Fletch, a.l., 20 en 22.30 uur. -City Heat, a.l., zelfde tijden. -Butch Cassidy and the Sundance Kid, a.l., 22.30 uur. -Ski Acadamy (Hot Dog, the Mo vie), a.l., 15, 17.30, 20 en 22.30 uur. -De Troetelbeertjes, a.l.. 15 en 17.30 uur. -Taram en de toverketel, a.l.. 15. 17.30 en 20 uur. -The Goonies. a.l., 15, 17.30 en 20 uur. -Green Ice. a.l., 20 en 22.30 uur. Centrum Bouckenborgh, Merksem - 5 jan.: Gitaarrecital door Guy Cuyvers, met werk van Villa-Lobos, F. Sorrino, Scarlatti e.a.; 11.30 uur. Stadsschouwburg - 5 jan.: Foyer concert door Paul Friedhof en Ur- bain Boodts op piano en cello; 11 uur. Theatercafé, Hoogstraat - 6 jan.: Café-Chantant met Karin Jacobs; 22 uur. Teatercafé van het Fakkelteater - 7 jan.: Jazz op dinsdag; 21 uur. De Vagant, Reyndersstraat - 7 jan.: Kaffeeklassiekconcert; 21 uur. Desingel - 3 en 4 jan. om 20 uur, 5 jan. om 15 en 20 uur: Jesus Christ Superstar, musical van Andrew Lloyd-Webber, door het Kon. Bal let van Vlaanderen. 21 uur: Fin de Siècle van Bert Verhoye; muzikale satire over op komst en ondergang van de mens. Kon. Museum voor Schone Kun sten - tot 9 feb.: Antwerpen 1900, schilderijen en tekeningen 1880- 1914; overzichtstentoonstelling aan de hand van 150 schilderijen en 60 tekeningen van het kunstleven om streeks de eeuwwisseling; dagelijks 10 tot 17 uur, maandag gesloten. Archief en museum voor het Vlaamse Cultuurleven - tot 12 jan,: Frank Blockx, architect en teke naar; dagelijks 10 tot 17 uur, maan dag gesloten. Hessenhuis Falconrui- tot 16 maart: Retrospectieve tentoonstel ling over G-58. Overzicht van de tentoonstellingen van internatio nale avant-garde exposities in het Hessenhuis tussen 1958 en 1962; dagelijks 10 tot 17 uur. Desingel - 11, 13 en 15 jan., telkens 20 uur: Assepoester, balletvoorstel ling door het Kon. Ballet van Vlaanderen; muziek van Prokofiev, choreografie van Valery Panov. Stadsschouwburg - 3 en 4 jan. om 20 uur, 5 jan. om 15 uur: De Vogel markt door het Gezelschap van de Kon. Nederlandse Schouwburg, re gie Paul Celis. Merksems Kamertheater - 3 en 4 jan. om 20 uur, 5 jan. om 15 uur en 9 jan. om 20 uur: Grootvader, kome die. Prov. Centrum Arensberg - 4 en 5 jan. om 20.15 uur: Onzen Bompa is aan 't vrijen, door het Echt Ant- waarps Teater. Prov. Centrum Arensberg - 9 en 10 jan. om 20.15 uur: Hart van IJzer, door het Reizend Volkstheater. Fakkelteater, Hoogstraat - 3 en 4 jan. om 20.30 uur, 5 jan. om 15.30 uur en 9 jan. om 20.30 uur: Wij gaan naar Benidorm, van Eddy Assel- bergs. Fakkelteater Meir -10 jan. om 20.30 uur: 't Verloren Kind van Sam Shephard; Amerikaans toneelstuk over het post-Viëtnamsyndroom. Kelderteater - 6 jan om 21 uur: Schafttijd van Paul Coppens. Het Appeltje - 3 en 4 jan. om 20.30 uur, 5 jan. om 15 uur en 9 jan. om 20.30 uur: De Match, komedie van Michel Farmaud. Het Klokhuis - zelfde tijden en data als het Appeltje: De poppenspeler van Lodz, van Gilles Segal, door het Toneelgezelschap van Ivonne Lex. Klein Raamteater - 3, 4, 8 en 9 jan. om 20.30 uur: Adi en Edi van Jelena Kohout; het verhaal van man met hond tegen bureaucratie en poli tiek. Theater Leguit - 3, 4, 5 en 9 jan. om Rex - Prizzi's Honor, 18 jaar, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Rex-Club - Amadeus, a.l., 12, 15, 18 en 21 uur. Astrid - Taram en de toverketel. a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Vendome - Supergirls, 18 jaar, 14. 16, 18, 20 én 22 uur. Savoy - Matrassentango, 18 jaar. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Astra - De Troetelbeertjes, a.l., 12. 14, 16, 18 en 20 uur. Rubens - The year of the dragon, 18 jaar, 14.30, 17.30 en 20.30 uur. Capitole - Rambo II, a.l., 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur. Quellin 1 - Silverado, a.l., 11.45, 14. 16.30, 19 en 21.30 uur. Quellin 2 - Hold Up, a.l., 12, 14.20. 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Quellin 3 - Ran, a.l., 12, 15,18 en 21 uur. Metro 1 - Back to the future, a.l., 12, 14. 16.30, 19 en 21.30 uur. Metro 2 - Commando, a.l., 12,14,16. 18, 20 en 22 uur. Sinjoor - Cocoon, a.l., 12, 14.20. 16.45, 19J0 en 21.30 uur. Brabo - The mean season, 18 jaar. zelfde tijden. Tijl - P.R.O.F.S., a.l., 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur. Wapper - The Protector, a.l., zelfde tijden. Ambassades - Asterix en de verras sing van Caesar, a.l., 12,14,16,18 en 20 uur. Ambassades CL 1 - The Philadel phia Experiment, a.l., 12, 14.20. 16.45, 19.10 en 21,30 uur. Ambassades CL 2 - The angels are funny, a.l., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassades CL 3 - Friday the 13th a new beginning. 18 jaar, zelfde tijden. Ambassades CL 4 - Kiss of the spider-woman, 18 jaar, 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Daarnaast reist de groep Oostburg sinds kort weer naar de kunstijsbaan om onder leiding van Erna van Slie drecht aan de techniek te schaven. Van Sliedrecht maakte zelf ooit deel uit van de Friese selectie en brengt haar ervaring over op de West- Zeeuws-Vlaamse schaatsers. „Het is niet gemakkelijk om ingeslepen fou ten te verbeteren", verzekert ze. „Daarom is het ook zo belangrijk dat we de jeugd aan ons kunnen binden. Die nemen een goede techniek nog Rob Claerhoudt KERSTBOOMVERBRANDING Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend, dat op vrijdag 10 januari 1986 te 19.00 uur de jaarlijkse kerstboomverbranding zal plaatsvinden nabij de hoek Zoutestraat/Zeildijk. De kerstbomen worden niet opgehaald. In plaats hiervan kunnen de kerstbomen naai- de volgende verzamelplaatsen worden gebracht: nabij nr.: 32 88 Hulst: Oude Polderstraat Leeghwaterstraat Europaplein Moersluisstraat 25 Moerschansstraat 5 Poorterslaan 147 Keldermanstraat 37 Churchillweg 19 's-Gravenhofplein Lange Bellingstraat 46 Stationsweg 20 Industrieweg 37 hoek Sportlaarr Vondelstraat hoek Nieuweweg/Zomerstraat Clinge: Kennedylaan 39 Ruysdaelstraat 42 hoek 's-Gravenstraat/Kerkstraat hoek 's-Gravenstraat/Teerlingstraat Heikant: hoek Juliananastraat/Polenlaan Nieuw-Namen: hoek Reijnaertstraat'Vosstraat Graauw: hoek Dorpsstraat/Jacintastraat Sint-Jansteen: Oude Galgenstraat Wilgenstraat 1 hoek Wilhelminastraat/Hoofdstraat hoek De Verrekijkerstraat/Barbogaert Hulst, 2 januari 1986 Burgemeester en wethouders van Hulst,. de burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs de secretaris, J. F. v. Denderen IJsclub Het Grote Gat gebaat bij veel vorst Stadsschouwburg - 4 jan.: Nieuw jaarsconcert door het West-Vlaams Orkest o.l.v. Dirk Varendonk; werk van Bach, Handel, Haydn en Vival di; 20 uur. Stadsschouwburg - 8 jan.: Mandoli ne-ensemble Collegium Testudi- num; 17.30 uur. Het Leerhuys, Groeninge 35 - 10 jan.: Middagconcert door Jan Ver meulen en Johan Lybeer op piano; werken van Brahms, Schubert en Bizet; 12.20 uur. Stadsschouwburg - 10 jan.: Het Zwanenmeer, door het Ballet Clas- sique de Paris; 20 uur. Kennedykinocomplex - 9 jan.: Pou- let au Vinaigre, van Cl. Chabrol; in kader van: De Andere Film; 20.30 uur. Complex Zwart Huis Zaal 1 - The mean season, a.l., zondag en woensdag 14.30,17.15 en 20 uur, dinsdag 14.30 en 19.30 uur, overige dagen 14.30 en 20 uur. Nachtfilm 22.30 uur: Flesh and Blood, 18 jaar. Zaal 2 - breakfast Club, zelfde tij den, a.l. Nachtfilm 22.30 uur: Where the boys are, 18 jaar. Zaal 3 - Perfect, a.l., 14.30 uur. Memlinc - Taram en de toverketel, a.l., zelfde tijden als zaal 1 van Zwart Huis. Nachtfilm 22 uur: That Championship Season, a.l. Rembrandt - Amazon Jail, 18 jaar. vrijdag en zaterdag 20 en 22.30 uur. zondag en woensdag 14.30,17.15, 20 en 22.30 uur, dinsdag 19.30 uur, overige dagen 20 uur. Lokkedize, Korte Vuldersstraat - tot 5 jan.: Vrouwen op grijs, foto's van De Longueville. De Versteende Nacht, Langestraat - tot 8 jan.: Vredescartoons. Amphora Finippon, Oudstrijders- laan, St. Andries - tot 15 jan.: Pre-Columbiaanse weefsels en aar dewerk van de Sjipibo-indianen. Korrekelder - 3, 4, 8 en 9 jan.: Schuldeisers van A. Strindberg; 20.30 uur. Concertgebouw - 6, 7, 8 en 9 jan.: Slag in 't Water van Yves Navarre, met o.a. Rita Wouters en Tessy Moerenhout; 20 uur. Teater 19 - 9 jan.: Het Hemelbed van Jan de Hartog, met Jo De Meyere en Netty Vangheel; 20 uur. Jo de Meyere in een sfeervol decor allereerst de accenten legt op de biljartsport zelf. „Ruimte voor gezelligheid moet er zijn, bij ons moet ieder zich thuis en happy kunnen voelen, we zijn op de allereerste plaats biljartclub", stelt hij nadrukkelijk. In de samenstelling van Den Ouden Arend is dat ook terug te vinden: vier hoofdklassers (Eddy Nachtegael, Jo van Hauten, Eugène Picavet en Dion Bergmans) voeren een gezelschap aan dat in alle spel- soorten uit de voeten kan, en dan ook regelmatig finaleplaatsen in district- stoernooien weet te halen. Maar niet enkel die constante vertegenwoordi ging in streekfinales maakt dat Den Ouden Arend zich als een gerenom meerde club mag presenteren, daarin speelt zeker ook mee dat een actief bestuur jaar in jaar uit mikt op een aantal hoogtepunten. Daarin passen districtswedstrijden, gewestelijke finales en bij het tienjarig bestaan een nationaal kampioenschap, zo oordeelt men bij Den Ouden Arend. Weinig clubs zul len trouwens een 'erelijst' kunnen overleggen als deze vereniging uit Sint-Jansteen, die de afgelopen zes jaar ononderbroken een gewestelijk toernooi in huis haalde en dat ook doen kon omdat de club over een aantal mensen beschikt die het orga nisatorisch in de vingers hebben. De club heeft een kern van specialis ten die schijnbaar moeiteloos en met een grote souplesse elke biljartwed strijd in de juiste banen weten te leiden. Dat lukt ook nu wel weer, al zal er links en rechts wat meer ingescha keld moeten worden nu voorzitter Josiassen in een ziekenhuis in het Belgische Sint-Niklaas terecht kwam na een hartinfarct en de geroutineer de wedstrijdleider Jo van Hauten er gens in Egypte vakantie houdt. „We beschikken echter over een groot aan tal mensen die kunnen en willen hel pen om deze gewestelijke organisatie tot een goed einde te brengen", aldus Hans Toet. Hij neemt zelf de wed strijdleiding in handen. Het gezel schap dat vandaag, morgen en zon dag om de gewestelijke titel strijd levert zal zonder enige wanklank een goed toernooi kunnen afwerken. Den Ouden Arend heeft een goede naam, die levert meteen de garantie dat ook dit titeltoernooi optimaal afgewerkt kan worden. Hans Toet rechts OOSTBURG De ijsclub Het Grote Gat wil zich inzetten voor een permanente schaatsgele- genheid voor de Oostburgse jeugd. De ijsclub draait momenteel grotendeels op de trainingen, die alweer geruime tijd door Erna van Sliedrecht en Piet Meertens worden verzorgd. Maar de trainersstaf zou graag meer jongeren aan de schaatsclub willen binden. Op die manier hoopt Het Grote Gat in de toekomst hardrijders op te leiden. De ijsclub in Oostburg werd nieuw leven ingeblazen in de winter van 1981, toen er weer veel belangstelling voor de schaatssport in Oostburg bleek. Sindsdien draait de club met een ledental van meer dan tweehon derd gezinnen en vooral na de succes sen van de afgelopen winter is de draad weer energiek opgepakt. „We hebben toen natuurlijk een goede beurt gemaakt", weet Piet Meertens. „Het schaatsen was in en voor elke leeftijd hadden we wel iets op touw gezet. Vooral bij de echte hardrijders is onze aanpak goed bevallen. We organiseerden een halve marathon en daar deden zelfs schaatsers van boven de Westerschelde aan mee. Bovendien hadden we een aantrekkelijke prijzen- pot, met bijvoorbeeld geldprijzen in de vorm van kilometervergoeding voor de eerste zeven in het klasse ment. Daar is toen erg enthousiast op gereageerd. De aanpak was tijdens de vorige winter echter grotendeels improviso- risch. „We hadden een aantal mensen in vorstverlet", herinnert Meertens zich nog. „Dan belden we op, met de vraag of ze beschikbaar waren voor bepaalde activiteiten. Het was min of meer vrijblijvend en daar willen we eigenlijk vanaf. We zouden graag een draaiboek hebben, dat bij wijze van spreken maar opgeslagen moet wor den om een aantal dingen op touw te zetten. Het werkte wel, vorig jaar, maar we zouden graag van tevoren weten op wie we kunnen rekenen. Dan kunnen de taken op tijd verdeeld worden". In de schaatswinter van 1984 wist Het Grote Gat ook de allerkleinsten voor de sport te winnen. „We hadden voor de beginnertjes een baantje aan de Regulus, om te leren schaatsen", zeg gen de trainers. „De gemeente had ons wel meegedeeld dat we daar in de toekomst niet altijd op konden reke nen. Nu al weten we dat we daar straks niet meer terecht kunnen en dat is toch jammer. We zouden graag een goede gelegenheid hebben voor onze jongste jeugd, waarna we ze later op zouden kunnen leiden tot goed geschoolde hardrijders. Momenteel hebben we een kern van tien man, die keihard traint. We zijn vrij laat begonnen", bekent Piet Meertens, die de conditietraining voor zijn rekening neemt. „Maar ik weet zeker dat de jongens klaar zijn voor de wedstrijden. „Er waren nogal wat jongens die in verband met werkzaamheden niet eerder konden trainen. Toch verke ren ze nu in een goede conditie. We hebben een mooi zaaltje, dat goed onderhouden wordt. De jongens zijn enorm gemotiveerd en er wordt ont stellend enthousiast getraind. Na de warming-up gaan we er hard tegen aan en het schema van droogtraining wordt steeds langer. Dat is een goed teken", weet de trainer. gemakkelijk over. Het is vooral van belang dat de schaatsers een goede houding aannemen. Het is bekend dat schaatsers naarmate de rondjes vor deren, steeds meer omhoog komen. Daarnaast is het neerzetten van de schaatsen erg belangrijk. Sommige jongens slepen echt, die hoor je van een eind aankomen". Helemaal ideaal zal de situatie voor de West-Zeeuws-Vlamingen nooit worden. Tot voor kort begaf de groep zich naar Antwerpen, om aan de techniek te werken. Met de opening van de ijsbaan in Gent hoopt Het Grote Gat op een gelegenheid die in elk geval wat dichter bij huis ligt. „Antwerpen is ver weg", rekenen ze voor. „We zijn vijf uur onderweg om anderhalf uur te schaatsen. Gent is wat dat betreft wel beter. Er zijn op dit moment echter te veel onervaren schaatsers op die baan. Wij flitsen daar tussendoor en dat is eigenlijk erg gevaarlijk. Daarom zien ze ons liever niet. Misschien kunnen we in de toekomst wel een paar uur voor de hardrijders huren. Dat kan een sti mulans zijn voor de jeugd". SINT-JANSTEEN Op 3, 4 en 5 januari houdt de biljartvereniging Den Ouden Arend de gewestelijke eindstrijd biljarten derde klas libre. Rob Claerhoudt uit Hulst, Jan Nolet uit Middelburg en Cees den Boer uit Ouwerkerk vormen daarbij de Zeeuwse inbreng die de rest van Zuid-Nederland van de hoofdprijs af moet houden. De kansen daarop zijn zeker aanwezig nu genoemd trio de eerste plaatsings posities inneemt en als het ware een supertrio vormt waarlangs de andere finalisten heen moeten om door te stoten naar de titel en een eventueel nationaal vervolg. En met een Claer houdt die zich voor belangrijke toer nooien kennelijk telkens op het juiste moment in vorm weet te spelen zal dat niet meevallen. De organisatie van Den Ouden Arend houdt er op voorhand dan ook al rekening mee dat de titel in eigen streek blijft. „En we hebben er zeker geen moeite mee als Rob Claerhoudt lang in de race blijft", laat wedstrijdleider Hans Toet weten. Toet mikt daarbij kennelijk op de grote publieke belangstelling die een dergelijke ontwikkeling haast auto matisch meebrengt. En Den Ouden Arend is daar bepaald niet vies van. De club verdient een groot publiek ook: in twaalf jaar is de vereniging (die op dit moment 24 leden telt) uitgegroeid naar een club die jaarlijks goed is voor een attractief program ma. Toet weet dat Den Ouden Arend een van die biljartverenigingen is die Piet Meertens, een van de trainers van de ijsclüb 'Het Grote Gat' in Oostburg. SAS VAN GENT De brandweer van Sas van Gent houdt vanavond (vrijdag) een kerstboomverbranding op het terrein aan de Prinsenkade. Voor de jeugd is daaraan een loterij verbonden. Tot twee uur kunnen kin deren kerstbomen inleveren bij de brandweerkazerne waar ze een lot ontvangen. 's Avonds worden tijdens de bomen- verbranding om zeven uur de lotnum mers bekendgemaakt waarop de prij zen zijn gevallen. De prijzen zijn ge schonken door de Sasse middenstan ders. Na twee uur 's middags worden de bomen die op de stoep liggen in Sas van Gent opgehaald. Daar worden geen loten voor verstrekt. Ook in Philippine en Westdorpe zijn op de zelfde tijden verbrandingen van kerst bomen. In Philippine is het terrein aan de Laureijnestraat het domein van de verbranding, terwijl in West dorpe op het terrein aan de Bernard- straat en de Singel de bomen worden verbrand. Gezinsdienst - In de gereformeer de kerk in Hoek wordt zondag een gezinsdienst gehouden. Aanvang 10.00 uur. Voorganger is Bart Bazuin uit Wijk bij Duurstede. Aan de dienst werken verder mee het plaatselijke kinderkoor onder leiding van Netty van der Helm, de organiste Ada Diele- man en de beide jeugdclubs van de kerk. HULST Afgelopen weekeinde werd in het Houterkwartier te Hulst het jeugdbiljartkampioenschap vierde klas libre voor het gewest Zuid-Neder land gespeeld. De jongeren tot achttien wisten bij tijd en wijle zulke hoge moyennes te spelen, dat na afloop van het toernooi districtsconsul Hans Toet uit Sint-Jansteen alleen maar lovende woorden had. Zeeuws-Vlaanderen herbergt een 45- tal jeugdspelers die verdeeld zijn over drie verenigingen. De hoofdmoot wordt gevormd door JBH uit Hulst en JBT uit Terneuzen die samen 42 spe lers leveren terwijl de overige drie worden geleverd door BV 't Durp uit Hoofdplaat. Volgens Toet zou er in de regio meer animo voor het biljarten moeten kunnen bestaan dan nu het geval is. Het potentieel is er maar het grootste probleem schuilt op de mees te plaatsen in het gebrek aan jeugdlei ders. Hans Toet signaleert:,, JBH is met iets meer dan 20 leden de grootste vereniging en tevens de oudste. Deze club heeft het uitstekend voor elkaar wat betreft de begeleiding en de ac commodatie. Als je ziet dat ze hier in het Houterkwartier drie biljarts heb ben staan in een eigen ruimte die door de gemeente beschikbaar wordt ge steld en dat de begeleiding ook nooit problemen oplevert, dan kunnen an dere clubs daar met recht jaloers op zijn. JBT uit Terneuzen is ook een uitstekende vereniging maar ze zou den meer leden kunnen hebben ware het niet dat alles daar door slechts drie man moet worden opgevangen. Frans van der Hulst en Ankie en Bram de Kraker zijn voor iedere wed strijd weer druk in de weer zonder noemenswaardige hulp van buitenaf. Onbegrijpelijk, dat de ouders van de kinderen niet wat meer betrokken heid tonen". De woorden van de consul kunnen worden getoetst aan feiten uit het verleden. Zo had Axel bijvoorbeeld enkele jaren geleden een jeugdbil- jartvereniging maar die bloedde dood door het gebrek aan begelei ders. In Sas van Gent is men geruime tijd bezig met het oprichten van een jeugdclub maar heeft ook weer met het probleem begeleiding te maken. Hoek heeft een jeugdvereniging maai de bond wacht al vier jaar op het moment dat de Hoekenaars zich aan sluiten. Een positief bericht komt uit Walsoorden waar een club is opge richt die volgend seizoen aan de bondswedstrijden gaat deelnemen. Hans Toet oreert:,. Het lijkt er een beetje op dat ik niet tevreden zou zijn met de gang van zaken hier in het district maar zo ligt het niet. Als ik het niveau bekijk hier in de regio dan kan ik alleen maar tevreden zijn maar ik weet, dat we veel groter zouden kunnen zijn als wat meer mensen zich voor de jeugd zouden inzetten. Ik denk bijvoorbeeld ook aan onze top- spelers waar we er in Zeeuws-Vlaan deren zo veel van hebben. Die zouden toch zoveel kunnen doen voor de jongeren. In Hulst is het Jean-Paul de Bruijn die trainingen verzorgt. Het is ook nog niet zo lang geleden dat hij zelf tot de jeugd behoorde. Hij kent dus het probleem". De JBH zat afgelopen jaar met het probleem dat tien van de leden ver trokken. Voor de meesten was de reden, dat de overstap naar de senio ren moest worden gemaakt. Nu echter is het al zover dat er drie nieuwe leden zijn bijgekomen. Betuurslid Willy Brand kijkt de toekomst met vertrou wen tegemoet. Er wordt door de JBH dan ook alles aan gedaan om het ledental op peil te houden zegt Brand We proberen te werven via de schoolkranten maar ik zie nog de makkelijkste manier van werven door mond op mond reklame. Jongens dus die hun-vriendje meenemen". Vooralsnog blijft de bond ook niet stil zitten. Er wordt vaak op pad gegaan om met de seniorenverenigin gen en de topspelers te gaan praten in de hoop dat er meer actie vauit de senioren gaat komen. In een landelij ke vergelijking komt Zeeuws-Vlaan deren er nog genadig vanaf. Hans Toet Er zijn districten in Nedeland waar helemaal geen jeugdbiljart is. Wij zitten nog dik boven het lande lijk gemiddelde, dus helemaal onte vreden mogen we niet zijn". j 'I w* *5 f I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 28