Verrassende winnaar op de schans van Garmisch José Joao Da Silva wint Silvesterloop Jaar begon goed voor Manchester United: 1-0 WERELDUURRECORD-POGING VAN GREGOR BRAUN MISLUKT DOOR SMOG PZC/ sport Aart Stigter wint cross Dolle Dries uitgeslapen naar zege GROTE ACHTERSTAND OP RUSSEN Bochtenrijder Egbert Post in ploeg voorde wereldbeker Petra Moolhuizen reserve voor EK Cova snelste Zege Steve Scott VOOR HONDERDDUIZENDEN LANDGENOTEN CHELSEA MISTE KANS OP LEIDING Oppermachtig Celtic verslaat Glasgow Rangers Voorzitter Atletico de Bilbao ontvoerd Schuster wil weg bij FC Barcelona Bochum heeft veel bekijks Nurmi-prijzen 19 DONDERDAG 2 JANUARI 1986 Dries van Wijhe was iedereen weer te slim af. HEERENVEEN (ANP) - Niets was Van Wijhe te dol in de marathon van het Friesch Dag blad in Heerenveen, de dertien de in de strijd om de KNSB- beker. Op 40-jarigp leeftijd was 'Dolle Dries' niet meer de sterk ste. Voor zijn eerste zege van het seizoen moest hij het hebben van zijn boerenslimheid. Daar mee 'dolde' hij de complete ma- rathontop, incluis de vedetten- in-vorm Van der Duim, Chris- tofïers en Van Kempen. Aan de vooravond van het eerste top treffen op de schaats in 1986 was Van Wijhe nog zo serieus als een beginneling. „Ik ben om ze ven uur naar bed gegaan en ik ben geen seconde Wakker ge weest. Mijn nieuwjaar begon in deze wedstrijd". Dries bewaarde zijn voetzoekers en rotjes voor de marathon over honderd ronden. Hij reed attent in de wedstrijd, die hij een aantal jaren geleden al eens won. In de 13e en 55e ronde reageerde hij attent op uitvallen van kopgroe pen onder aanvoering van Hil- bert van der Duim. De oud wereldkampioen langebaan was voor eigen publiek, ruim 4500 man, de sterkste in het grote veld. Onder zijn impulsen ont stond er op het gladde ovaal een chaotische situatie. De groepjes met Van der Duim dubbelden het veld. In de 80e ronde zette Van der Duim aan voor een nieuwe ont snapping. Vier man sloten aan: Ruud Christoffers, Bennie van der Weide, Lex Cazemier en Jan Kooiman. Het vijftal passeerde het peloton voor de derde keer en nestelde zich vervolgens aan de kop van de groep om de wedstrijd te kunnen controleren tot de finale. Het was dit eminente vijftal ont gaan, dat een viertal bestaande uit Dries van Wijhe, Rick van Kempen, Jos Pronk en Frans Boon eveneens voor de derde keer een ronde uitliep op het grote peloton. Zij kwamen dus op gelijke hoogte met het Van der Duim-quintet. Gewoontegetrouw bepaalde de wedstrijdleiding, die dit keer alle ontwikkelingen nauwgezet bij hield en op papier zette, dat de gedubbelden voortijdig afsprint- ten voor de ereprijzen. Op dat moment zag Van Wijhe zijn kans schoon. Hij sprintte met de ach terblijvers mee. Van der Duim, Kooiman, Christoffers, Cazemier en Van der Weide reageerden niet, want zij gingen er vanuit dat 'Dolle Dries' een ronde ach terstand op hen had. Toen de achterblijvers de eind streep waren gepasseerd en de douches opzochten, reed Van Wijhe plotseling 150 meter voor de rest uit. De speaker van dienst was ook korte tijd ver rast, zodat reacties op deze 'stie keme' uitval in eerste instadties uitbleven. Op het moment dat duidelijk werd dat Van Wijhe wel degelijk nog in de wedstrijd hoorde, was het voor de anderen te laat hem nog van de overwin ning af te houden. Van der Duim, de sterkste, sprintte voor Christoffers naar de tweede plaats. Hij trok na afloop een boos gezicht, maar was er wel snel van overtuigd dat zijn nederlaag aan eigen on oplettendheid te wijten was. Van Wijhe was de slimste geweest. Hij was uitgeslapen. „Natuur lijk", stelde hij handenwrijvend vast, „daar ben ik nou op oude jaarsavond om zeven uur voor naar bed gegaan". De uitslag van de marathon in Hee renveen over 100 ronden is: 1. Dries van Wijhe (Oosterwolde) 2. Hilbert van der Duim (Heerenveen): 3. Ruud Christoffers (Vlaardingen); 4. Rick van Kempen (Den Hoef); 5. Bennie van der Weide (Heerenveen); 6. Jos Pronk (Oost-Graftdijk); 7. Frans Boon (Hem); 8. Lex Cazemier (Den Horn); 9. Jan Kooiman (Ammerstol); op één ronde: 10. Dirk Maarssen (Rijsenhout); 11. Andries Kasper Driel); 12. Jan Eise Kromkamp Ol- deholtpade); 13. Rein Jonker (Wijd- gaard); 14. Erik van den Boogaard (Eindhoven); 15. Jos Niesten iHeems- kerk). Klassement KNSB-beker na 13 wed strijden: 1. Christoffers 214 punten (1 zegel; 2. Maarssen 184,3; 3. Van Kem pen 175,1.; 4 Van der Duim 158,2; 5. Pronk 153. Dames, 30 ronden: 1. Erna Uitham (Zuidlaren): 2. Tilly Alberts iHeeren- veen); 3. Elske van der Meer (Jubbe- ga). Klassement KNSB-beker: 1. Uit ham 91.4; 2. Alberts 80,1; 3. Van der Meer 51. Kuiper op jacht naar sprinttitel HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse sprinters verhouden zich tot de Sovjet-sterren in dit schaatsvak als een amateur vierdeklasser tot Ajax. De vergelijking is van Geert Kuiper zelf. „Gelukkig gaan schaatsers wat vaker onderuit, dat geeft ons hoop", zegt Kuiper. „Maar als ik 's zomers aan het hooien ben, vraag ik me wel eens af wat Zjelezovski op dat moment uitvoert". Uitgaande van hun beste tijden is het verschil tussen Geert Kuiper, de Ne derlandse nummer één en Igor Zjele zovski, wereldrecordhouder op de 500 meter uit de Sovjetunie in een van beide zijden optimaal gereden toer nooi zes punten. Geen wonder dat de praktische Kuiper (25) meer bezig is met de eerste nationale seniorentitel, die hij het komende weekeinde in Utrecht kan veroveren. Grootste con currenten zijn zijn sprintcollega uit de kernploeg, Jan Ykema (kampioen in 1982) en allrounder Hein Vergeer (kampioen in 1984 en 1985. Kuiper: „Als we Hein na de eerste dag op een punt hebben staan, kunnen we het houden". Kuiper boekte anderhalve week gele den een succes door tijdens de lan- denwedstrijd in Gothenburg de con- currrentie voor te blijven. Een triomf over de al aardig op leeftijd gekomen Noren Rönning en Engelstad kan nog als nietszeggend worden afgedaan, de tweevoudige zege op de in barre omstandigheden afgewerkte 1000 me ter zeker niet. „Als je op tempo weggaat, komt ieder een op de duizend meter kapot te zitten, ook Zjelezovski en Boucher. Zodra dat over mij heen kwam, was de snelheid er onmiddellijk uit. Het is de kunst, kwestie van techniek, aan het einde van je kachten toch nog snel heid te maken. In Zweden lukte dat. Ik stond als mooi-weerrijder bekend. Altijd dreigde ik door de omstandig heden ten onder te gaan. Zeker tegen allrounders. De gebeurtenissen in Zweden geven vertrouwen, dat me dat niet meer overkomt". Het gaat dus niet slecht met Kuiper. „Goed uitgerust in het hoofd", geeft hij zelf als een mogelijke verklaring. Op het veehoudersbedrijf (zeventig koeien), dat hij met zijn vader drijft, zijn zijn werkzaamheden sinds begin december overgenomen door een boerenknecht. Kuiper, vroeger knecht bij pa nu mede-vennoot in het maatschap met Kuiper senior, weet zich echter nog immer in een afhan kelijke positie. „Als mijn vader mor gen ziek wordt, kan ik niet eens naar het NK". Een andere verklaring kan worden gezocht in Kuipers techniekverbete ring. Bondscoach Henk Gemser, die na het verscheiden van de sprintkem- ploeg ook deze specialisten onder zijn hoede kreeg, is onmiddellijk na zijn aantreden, gaan werken aan manier waarop zijn pupillen zich op de ijspis- te voortbewogen. Ykema kreeg een jaartje prestatievrij om het schaatsen opnieuw te leren, maar ook aan de techniek van Kuiper viel wel wat te sleutelen. Ooit wenste de rijder uit Oldeholtpa- de dat een 500 meter uitsluitend uit bochten zou bestaan. De bochtenrij der bij uitstek beseft nu echter terde ge dat een sprint ook nog drie rechte stukken telt. „Ik ken mijn reputatie, maar ik ben er niet zo van zeker van dat mijn manier om door de bocht te komen de meeste effecieve is. Gemser is een man van de technische details. Hij heeft mij duidelijk gemaakt, dat ik mijn linkervoet scheef neerzette. Kleine dingen, die misschien niet zo opvielen als de wijzigingen in de techniek van Ykema". Kracht had Kuiper altijd al. Gemser verheelde zijn bewondering niet wan neer de Fries in de zomer weer eens als snelste een berg op fietste. Volgens de bondscoach ontbrak het Kuiper slechts „aan het vermogen die kracht op het ijs over tè brengen". Het lijkt er op dat de rijder, vorig jaar tweede tijdens de nationale ti telstrijd en vijftiende bij het toernooi Geert Kuiper (links) met Jan Ykema. GARMISCH PARTENKIRCHEN (SID) - De Tsjechoslowaak Pavel Ploc heeft op nieuwjaarsdag in Garmisch Partenkirchen zeer verrassend de traditionele wedstrijd schanssprin gen gewonnen. De Oostduitse favo riet Jens Weissflog, tweemaal win naar, eindigde slechts als vierde. De tweede plaats was voor de Oosten rijker Ernst Vettori, beste in de eerste reeks sprongen, en de derde positie voor de Joegoslaaf Primoz Ulaga, de leider in het klassement om de we reldbeker. Na de wedstrijden in Oberstdorf en Garmisch werd Vettori de leider in het klassement om de vierschansentrofee. Ploc kreeg in aanwezigheid van 10.000 toeschouwers de overwinningsbeker van Birger Ruud. De Noor won vijftig jaar geleden op dezelfde schans de Olympische titel. De anders zo gevreesde Oostduitse ploeg beleefde een licht afgang. Tweevoudig winnaar Weissflog werd slechts vierde. In Oberstdorf had hij het nog slechter gedaan met de ne- om het wereldkampioenschap, dat nu wel gaat lukken. Menigmaal is Kuiper verweten de sprinter van de waakvlam te zijn, het echte vuur zou maar al te zelden branden. Dit jaar wil Kuiper wel eens een echte gok wagen. Zijn uitgangspositie is dit jaar anders. Lang twijfelde hij in de lente van 1985 of het verantwoord was door te schaatsen. Uiteindelijk kreeg de sprint - althans in de wintermaanden - de voorkeur boven de stal. „Ik heb het gevoel dat dit mijn laatste kans is om Nederlands kampioen te worden. Wie bezig is met een loopbaan op lange termijn, kan de zaken voor zich uit schuiven. Ik heb een stok achter de deur. Toch ben ik voor dit seizoen voor de wedstrijden meer ontspan nen. Als ik merk dat het goed gaat, gooi ik er ales in. Gaat het niet, dan laat ik het zitten". Kuiper is zich niettemin bewust van zijn verantwoordelijkheid. „Ik kan het niet maken om half werk af te leveren. Er zijn mensen voor mij bezig om het bedrijf overeind te houden. Daar ben ik nu goed van doordrongen. De nacht voor de IJssel Cup ben ik niet naar bed geweest, omdat er een kalverij was. Dat kalf kwam een paar dagen vroeger dan verwacht. De koe was nog in de ligbox-stal. Ik moest melk con troleren. Dan komt het schaatsen een beetje op de tweede plaats". gentiende plaats. In de ploeg bleken geen adequate vervangers aanwezig. Ulf Findeisen overtrof zichzelf, maar werd toch slechts zesde, vlak voor de Fin Pekka Suorsa, recent winnaar in Oberstdorf. De Oostduitsers hadden slechts één troost: het baanrecord van Weissflog, 108 meter, bleef over eind, al waren Vettori en Ulaga er met 107 meter in de eerste reeks dicht bij. De uitslag van het schansspringen in Gar misch Partenkirchen is: 1. Pavel Ploc (Tsj) 212.8 punten (105.5 en 103 meter); 2. Ernst Vettori (Oos) 211,5 (107 en 97); 3. Primoz Ulaga (Joe) 208.9 (107 en 98); 4. Jens Weiss flog (DDR) 208,0 (107 en 97,5); 5. Jiri Parma (Tsj) 201,4 (102,5 en 95); 6. Ulf Findeisen (DDR) 200,9 (101,5 en 98,5); 7. Pekka Suorsa (Fin) 197,7 (100,5 en 99); 8. Bohumil Vacek (Tsj) 197,3 (98 en 98); 9. Pjotr Fijas (Pol) 196,5 (99 en 98); 10. Horst Bulau (Can) 195,4 (99 en 96). Stand vierschansentoernooi: 1 Vettori 416,3; 2. Ploc 415,7; 3. Suorsa 414,6; 5. Neulandtner 402,1. Stand wereldbeker na zeven wedstrijden: 1. Ulaga 87; 2. Suorsa 83; 3. Neulandtner 79: 4. Vettori 75: 5. Opaas (Noo) 63. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse delegatie naar de derde wedstrijd in de wereldbekerreeks (allrounders) is uitgebreid met Egbert Post. Aangewezen voor de wedstrijd, ko mende weekeinde in Oslo. waren al Robert Vunderink en Henk Groen. Post en Vunderink behoren tot de kandidaten, die nog in aanmerking komen voor een plaats in de EK- ploeg. HEERENVEEN (ANP) - Petra Mool huizen is aangewezen als reserve voor het toernooi om het Europese schaatskampioenschap in Geitus. Moolhuizen, die het afgelopen week einde in Inzeil 2.08 reed op de 1500 meter, zal alleen naar Noorwegen meereizen als een van de vier Neder landse deelneémsters voor het ver trek, volgend week donderdag, door blessure of ziekte verhinderd is. BOLZANO (SID) - Niet alleen de Silvesterloop in Sao Paulo kreeg de gewenste winnaar, maar ook die over 10,2 kilometer in Bolzano. De Italiaan Alberto Cova. Olympisch kampioen op de 10.000 meter, zege vierde nadat de Oostenrijker Hart- mann en Dimadonna lange tijd het tempo hadden gemaakt. PHOENIX (SID) - De 29-jarige Ameri kaanse atleet Steve Scott, winnaar van het zilver op de 1500 meter bij het wereldkampioenschap, heeft in Phoe nix een wegwedstrijd over een mijl gewonnen. Hij kwam na 4 minuten en 1,90 seconden over de streep. De Ier Marcus O'Sullivan (4.02,0) werd twee de, gevolgd door zijn landgenoot Paul Donovan (4.06,0). SOEST (ANP) - De Alphense atleet Aart Stigter heeft de Silvester-cross in Soest gewonnen. Hij had voor het 8800 meter lange traject 29 minuten en 28 seconden nodig. Theo van der Veer werd op twaalf seconden tweede, vóór Delftenaar Cees Langelaan. Bij de dames, die 3300 meter liepen, zegevierde Tineke Kluft in 13.04. De uitslag is: heren (8800 meter): 1. Aart Stigter (AAV'36 Alphen aan den Rijn) 29.28; 2. Theo van der Veer (Holland Leiden) 29.40; 3. Cees Langelaan lAV'40 Delft) 29.47; 4 Dick Cameron (PAC Rotterdam) 29.51; 5. Ed van Gemeren (AAV'36) 30.00; 6. Pieter van der Haas (HAC Helmond) 30,33. Dames (3300 meter): 1. Tineke Kluft (Thor Roosendaal) 13.04; 2. Lilian Veerman (Edam) 13.12; 3. Suus Braggen (Hellas Utrecht) 13.15. Da Silva gaat als winnaar door de finish van de Silvesterloop in Sao Paulo. SAO PAULO - (AFP RTR EFE) - De Braziliaan Jose Joao da Silva heeft honderdduizenden landgenoten een prettige jaarwisseling bezorgt door voor de tweede keer in zijn atletiekloopbaan de beroemde Sil vesterloop in Sao Paulo te winnen. Hij liep de 12,640 kilometer lange route door de binnenstad in wol ken confetti in 36 minuten en 48,96 seconden. De dertigjarige Da Silva, Braziliaans recordhouder op de vijf en tien kilometer, ging op oudejaarsavond kort voor het mid dernachtelijk uur door het finish- lint en gaf daarmee het sein voor het geknal van vuurwerk en cham- pagnekurken. Het was de derde keer in de 61- jarige geschiedenis dat een Brazi liaanse atleet - Da Silva had het internationale evenement in 1980 al eens op zijn naam gebracht en daarmee een einde gemaakt aan de langdurige buitenlandse suprema tie die met de Chileen Raul Inostra- za in 1947 was begonnen - in Sao Paulo zegevierde. Bij de dames had Rosa Mota het nog nooit zo gemak kelijk. Zonder tegenstand van bete kenis liep de Portugese atlete, die bij de Olympische Spelen van Los Angeles brons won op de marathon, in recordtempo naar de eindstreep. Na precies 43 minuten kon ze wor den gehuldigd, alweer voor de vijfde maal in successie. Jose Joao da Silva nam meteen na de start de leiding en stond die niet meer. Hij schudde ook met groot gemak de nog overgebleven concur renten af en finishte met een voor sprong van ruim driehonderd me ter. De Ecuadoriaan Vera en zijn landgenoten Domingues, De Souza en Scheleder sprintten bijna een minuut later om de overige ere plaatsen. Vera beschikte over het beste eindschot en hield aan die inspanning een voorsprong over van vijf seconden op Domingues. Verrassend mocht het optreden van de nauwelijks bekende Mexicanen Aguilar en Gutierrez worden ge noemd. Zij kwamen respectievelijk als zesde en zevende aan. De uitslag van de 61e Silvesterloop over 12.6 kilometer in Sao Paulo is: Heren 1. Jose Joao da Silva (Bra) 36 minuten en 48 seconden. 2. Rolando Vera (Ecu) 37.37; 3. Adauto Domingues (Bra) 37.42: 4. Joao Alves da Souza (Bral 37.43:5. Eloi Schele der (Brai 37.44; 6. Raul Ceja Aguilar (Mex) 38.07: 7. Carlos Reinz Gutierrez (Mex) 38.15; 8 Claudio Ribeiro (Bra) 38.27; 9. Christoph Herle (BrD) 38.35; 10. Diamantino dos Santos (Bral 38.43. Dames 1. Rosa Mota (Por) 43 00; 2. Car men Oliveira iBrai 44.08; 3. Jorilda Sabi- no (Brai 45.00: 4. Santa Velazquez iMex) 45 24: 5. Angelica de Almeida iBral 45.50; 6 Yolanda Quimbito (Ecu) 46.48; 7. Rita Borralho (Por) 46.53 8. Silvania Pereira (Brai 47.30; 9. Evany Dulcineia (Bral 47.55: 10. Debora Medina (Col) 48.00. LONDEN (Reuter) - Chelsea heeft buiten zijn schuld de kans gemist het nieuwe jaar te openen met de eerste plaats in de Engelse eerste divisie. De Londense club, die twintig jaar niet aan de kop van de ranglijst vertoef de, ging tevergeefs op bezoek bij stadgenoot West Ham United. De wedstrijd werd, in weerwil van de vele toegestroomde toeschouwers, op het laatste moment afgelast vanwege de vorst in de grond. Elders in de Britse hoofdstad kregen 45.000 be langstellenden wel hun zin: zij zaten bij Arsenal - Tottenham. In deze partij werd niet gescoord. Dat was deze teams in hun onderlinge ont moetingen op Highbury 49 keer niet gebeurd. Omdat de concurrenten Liverpool en Everton gelijk speelden (2-2 tegen respectievelijk Sheffield en Newcast le), begon het jaar voor Manchester United gunstig. De koploper, die zijn ruime voorsprong in de afgelopen weken verspeelde, won met 1-0 van Birmingham. Het doelpunt werd ge maakt door de in november van As ton Villa gekomen Colin Gibson. Het was zijn eerste treffer voor de Mancu nians. Doelman Seaman van Birming ham voorkwam, dat de nederlaag voor zijn ploeg groter uitviel. Bij Li verpool liep het nog steeds niet al te best. Al in de eerste minuut kwam Sheffield op voorsprong door Shutt. Door een opleving van Rush, tien wedstrijden zonder doelpunt geble ven, kwam Liverpool langszij. Deze treffer gaf de gastheren, van begin december in een vormcrisis verke rend, het zelfvertrouwen om op voor sprong te komen door Walsh. De hoop op de eerste zege in vijf duels werd in MEXICO STAD (SID) - De Westduit- se wielrenner Gregor Braun heeft niet veel geluk bij zijn pogingen het werelduurrecord van 51,151 kilome ter op naam van de Italiaan Frances co Moser te verbeteren. Op nieuw jaarsdag kwam hij niet aan een twee de aanval toe, omdat op het verziene tijdstip de Olympische wielerbaan in Mexico Stad in 'smog' gehuld was. Na een training van een half uur stelden de Braun omringende Ita liaanse wetenschappers vast. dat de coureur in de vervuilde lucht onvol doende zuurstof kon opnemen om met enige kans op succes meer dan 51 kilometer binnen een uur te fietsen. Brauns tweede poging werd voor on bepaalde tijd uitgesteld. Op oude jaarsdag vierde hij zijn 30e verjaardag op sobere wijze in de veronderstelling op de eerste dag van het nieuwe jaar al zijn krachten nodig te hebben voor een wereldrecord, waarin hij stellig bleef geloven. De Westduitser was teleurgesteld, dat zijn tweede aanval op het record van Moser nieuwjaarsdag niet kon doorgaan. „Ik voelde me geweldig in vorm". Hij sprak erover de smog te ontvluch ten en zijn heil te zoeken op de 3417 meter hoog gelegen wielerbaan van La Paz, de hoofdstad van Bolivia. Daar wil hij op 5 januari eerst probe ren het wereldrecord vijf kilometer van de Deen Hans-Henrik Oersted (5.45,65) te verbeteren om op 6 januari het uurrecord aan te vallen. De - tot nu toe mislukte - recordpogingen van Braun en twee Italiaanse amateurs hebben intussen al meer dan een half miljoen gulden gekost. Maandag deed Gregor Braun al een poging, maar faalde toen. de 85ste minuut door Thompson de grond in geboord. Voor Everton, in tegenstelling tot stadgenoot Liverpool de laatste we ken aan de winnende hand. leek meer succes weggelegd. De titelhouder was tegen Newcastle in het eerste half uur oppermachtig. Dat kwam tot uitdrukking in een treffer van Trevor Steven. Maar via Gascoigne en Beardsley hervond Newscastle zich. In de slotfase had Everton zelfs een strafschop nodig voor de gelijkma ker; van elf meter deed Sharp zijn naam eer aan. Andere clubs hadden minder moeite de score uit te bou wen. Zo trokken de hattricks van Harford en Webb de aandacht. Vooral Harford, die Luton een zege van 3-1 op Leicester bezorgde, liep duidelijk te solliciteren naar een plek in de Engelse selectie voor het toernooi om de wereldtitel in Mexico. Mede door GLASGOW (RTR) - In de Schotse eredivisie heeft Hea-ts de koppositie op nieuwjaarsdag verstevigd door de thuiswedstrijd tegen Hibernian met 3-1 te winnen. Hearts bleef zodoende voor de veertiende achtereenvolgen de keer ongeslagen. Robertson maakte twee doelpunten. Celtic won de klassieke derby tegen Glasgow Rangers voor 50.000 toe schouwers met 2-0 door treffers van McGuhan en McClair. Celtic heeft vier punten achterstand op de koplo per, maar kan de club uit Edinburgh onttronen als de drie achterstallige wedstrijden in winst worden omgezet. De uitslagen van de op nieuwjaarsdag gespeelde voetbalwedstrijden in de Schot se eredivisie zijn: Celtic-Glasgow Rangers 2-0; FC Dundee- Aberdeen 0-0; Hearts-Hibernian 3-1; Mot herwell-Dundee United afgelast; St Mirren- Clydebank 3-0. De stand is: 1. Hearts 22-28; 2. Dundee Un. 19-24: 3. Celtic 19-24; 4 Aberdeen 20-24; 5 Glasgow Rang21-21: 6. FC Dundee 21-21; 7 St Mirren 19-18: 8 Hibernian 19-17; 9. Clydebank 22-13; 10. Motherwell 18-10 LONDEN (RTR) - Drie gewapende mannen hebben maandagavond in de Noordspaanse stad Bilbao de direc teur van de plaatselijke voetbalclub Atletico de Bilbao ontvoerd. De Spaanse radio meldde dat Juan Pe dro Guzman werd overmeesterd toen hij na afloop van een diner dat de club voor de pers had georganiseerd, in zijn auto wilde stappen. Guzman is een vooraanstaande za kenman in Bilbao. Hij zou volgens de radio herhaaldelijk zijn met de dood zijn bedreigd door de Baskische af scheidingsbeweging ETA. ET A-acties hebben dit jaar al aan 36 mensen het leven gekost. Webb lukte het Nottingham Forest de hoogste score van de dag te bereiken: 5-2 tegen Coventry City. De uitslagen van de op nieuwjaarsdag gespeelde voetbalwedstrijden in de Engel se eerste divisie zijn: Arsenal - Tottenham 0-0; Aston Villa - Manchester City 0-1; Ipswich - Watford 0-0; Liverpool - Sheffield Wednesday 2-2; Luton - Leicester 3-1; Man chester United - Birmingham 1-0; Newcast le - Everton 2-2; Nottingham Forrest - Coventry 5-2; Queen's Park Rangers - Ox ford 3-1: Southampton - West Bromwich 3-1De stand is: 1Manchester United 24-52; 2. Chelsea 23-47; Everton 25-47; Liverpool 25-47; 5. West Ham United 23-45: 6. Sheffield Wednesday 25-43; 7. Arsenal 24-42; 8. Luton 25-41; 9. Nottingham 25-37; 10. Tottenham 24-35; Newcastle 24-35; 12. Watford 24-33 13. Southampton 24-30; 14 Queen's Park Rangers 24-30; 15. Manchester City 25-29 16. Leicester 25-25: 17. Coventry 24-24; 18 Oxford 24-23; 19. Aston Villa 25-23 20 Ipswich 25-20; 21 Birmingham 24-18; 22 West Bromwich 25-12 BARCELONA (AFP) - Hoewel hij contractueel tot 1988 aan de club gebonden is, wil de Bernd Schuster aan het einde van het lopende voet balseizoen FC Barcelona verlaten. „Vijfjaar Barca zijn genoeg. De men sen zijn niet meer zo dol op me", verklaarde de Westduitse vedette. Schuster heeft dit zijn Engelse trainer Terry Venables laten weten. Volgens Venables ligt de slechte verstandhou ding met voorzitter Nunez ten grond slag aan Schusters wil om te vertrek ken. Op verzoeken om opslag gaf Nunez geen gehoor. Buiten de pre mies geniet Schuster bij Barcelona een jaarsalaris van 800.000 gulden. BANGALORE (SID) - Bundesliga- club VfL Bochum is een grote publiek strekker in India. Het duel tegen een Indiase selectie in Bangalore trok liefst 50.000 kijkers. De Westduitsers, onwennig aan de hitte en de hoogte, kwamen niet verder dan 0-0. De eerste wedstrijd in New Delhi werd bijge woond door 83.000 toeschouwers. Voor het voorlaatste treffen, komend weekeinde in Calcutta, is het plaatse lijke stadion, dat 120.000 mensen kan bevatten, al uitverkocht. DUSSELDORP (SID) - De Paavo Nur mi-prijzen voor de beste atletiekpres- taties op de looponderdelen zijn ge gaan naar Said Aouita, Mary Decker en Djibouti gegaan. De Marokkaan Aouita liep in het na-Olympische jaar wereldrecords op de 1500 en 5000 meter. De in 1985 ongeslagen Decker liep een nieuwe wereldtijd op de mijl. Djibouti werd onderscheiden voor de eerste plaats in het landenklassement van de strijd om de wereldbeker op de marathon. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23