Indoor Zeeland Kapelle met erg veel deelnemers Rini van Bracht behoort tot 10 beroepsbiljarters PZC/sP°rt VOORUITZICHTEN BLIJKEN NIETTEMIN GOED Nederlander helpt Rus aan Europese titel Stamsnijder stapt af na valpartijen KORFBAL Volleyjunioren tweede in vierkamp VEEL ZEEUWSE TITELS OP HET SPEL VOLLEYBAL Pijnen-Frank leidt Hockeyteam Moskou wint Saronni met ploeg naar Mexico Dirk Nauta nog eerste 18 GOES De kracht van de twintig-jarige Brabantse B-kampioen Ton van Rijthoven is in de finale het heren enkel B van het zesde open TSI-kersttoernooi beslissend geweest. De Roosendaalse tennisser vervormde de eindstrijd in het Goese tenniscentrum tegen Joost Thorenaar, van een hoogtepunt tot een formaliteit. PROFBOND OPGERICHT Van Bracht Betaling Televisiesport Afdeling Zuid-West DONDERDAG 2 JANUARI 1986 Magere Zeeuwse oogst tennistoernooi in Goes Net als in de halve eindstrijd tegen Jaap Moerland maakte Van Rijtho ven in het duel tegen Thorenaar korte metten met de Zeeuwse tegenstand: 6-3, 6-2. Niet alleen in de belangrijkste herencategorie ontbrak een Zeeuwse winnaar. De dames enkel B-eindstrijd werd door de uitschakeling van Anne- marie Verrijzer en Emerence van Win- gen een strijd tussen Carmen Kaan, die met 6-3, 6-4 won, en Herma Wie ling. In het dames enkel C verloor Angela Latuheru in drie sets de eindstrijd van de Gelderse Jolanda van de Linden. De setstanden van die partij waren 6-1, 3-6, 6-3. Walter Montanari en Diederik van de Heuvel hielden in de ontknoping van het heren enkel C een Zeeuws onderonsje dat Montanari uit eindelijk in drie sets (6-5, 5-6 en 6-4) naar zich toetrok. Hoewel de absolute afrekening van het eigen succes wat mager over komt, speelde het Zeeuwse tennis GRONINGEN (ANP) - Jeroen Piket heeft op oudejaarsdag in Groningen de Sovjet-schaker Aleksander Kha- lifman aan de Europese jeugdtitel geholpen. De Nederlander versloeg Khalifmans naaste belager James Howell uit En geland. Daardoor werd de ongeslagen Khalifman onbereikbaar in het klas sement. De partij van Khalifman in de twaalfde ronde tegen de Fin Kekki werd afgebroken. De uitslagen uit de twaalfde ronde zijn: Kekki (Fin(-Khalifman tSov) 0,5-0,5; Howell (Eng)-Jeroen Piket (Ned) 0-1; Dimitrov (Bul)-Blatny (Tsj) 0,5-0,5; Marcel Piket (Ned)-Miralles (Fra) 1-0; Nikolic (Joe)-Lev (Isr) 0-1; Grivas (Grie)-Burgess (Schot) 1-0; David (Lux)-Kuczynski (Pol) 0-1; Fernan dez (Spa)-Horn (Zwi) 1-0; Djurhuus (Noo)- Bruin (Ned) 1-0; Hynes (Ier)-Schlosser (Oos) 0-1; Winsnes (Zwe)-Wets (Bel) 1-0; Erdogan (Tur)-Olafsson (IJsl) 1-0; Hanssen (Den)- Riberiro (Por) 1-0; Calinescu (Roe)-O'Neill (Wales) 1-0 De stand na twaalf ronden: 1. Khalifman 10,5; 2. Howell 8,5; 3. Jeroen Piket, Marcel Piket en Blatny 7,5; 6. Arlan- di, Dimitrov, Zysk en Kekki 7; 10. Fernan dez, Miralles, Grivas allen 6,5 RILLAAR (ANP) - Hennie Stamsnij der is woensdag bij het ingaan van de laatste ronde van de nieuwjaarsvel- drit in Rillaar (België) afgestapt. De oud-wereldkampioen bij de profs, die in zestiende positie reed, was al een paar keer gevallen en wilde geen risico meer nemen. Zondag rijdt de wielrenner uit Enter in Lochem voor de nationale titel. Roland Liboton won voor eigen publiek in Rillaar, gevolgd door zijn landgenoot Pol de Brauwer en Nederlands kampioen Reinier Groenendaal „Deze wedstrijd was voor mij bepaald geen ideale voorbereiding op het NK", vertelde Stamsnijder later. „Hoewel er geen sneeuw lag, was de grond keihard. Omdat ik toch geen kans meer had op de zege, ben ik er mee gestopt". In de veldrit over een uur en een ronde kon alleen De Brauwer Liboton enigszins volgen. De Brauwer eindigde op zeventien seconden van Liboton, Groenendaal op een minuut. Wereldkampioen Klaus-Peter Thaler werd, met een achterstand van bijna een minuut op Groenendaal. vijfde. De Nederlander Frank van Bakel, dit seizoen prof geworden, eindigde als achtste. De uitslag van de veldrit (over een uur en een ronde) in Rillaar is: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Pol de Brauwer (Bel) op 17 seconden; 3. Reinier Groenendaal (Ned) op 1 mi nuut; 4. Peter Harings (Ned) op 1.40; 5. Klaus-Peter Thaler (BRD) op 1.50; 8. Frank van Bakel (Ned) op 2.45. VLISSINGEN Behalve voor de jongensjunioren viel er gisteren wei nig eer te behalen voor de Zeeuwse jeugdselecties tijdens de volleybal vierkamp die competitieleider Hans Dieleman in samenwerking met sporthal De Zwake uit 's-Gravenpol- der georganiseerd had. De oudste jongensselectie behaalde met vier wedstrijdpunten de tweede plaats, de andere vertegenwoordigende teams begonnen en eindigden met nul punten. De grootste publiekstrekker was gis teren zonder twijfel de A-poule, waar in vrijwel de hele Zeeuwse herentop - alleen EVVC ontbrak - aantrad. Het was uiteindelijk Morres Hulst dat de eer aan zichzelf hield en hier met een maximale score de eerste plaats voor zich opeiste. Alleen het gehavende De Sterre, dat zelfs door Scheldesport met 2-1 bedwongen werd, legde de eerste divisionist het vuur erg na aan de schenen, maar via 8-15, 18-16 en 16-14 trok deze ook in dit duel aan het langste eind. De eindstanden: heren poule A: 1 Morres Hulst 6 punten; 2 Mytilus 4; 3 Scheldesport 2; 4 De Sterre 0; heren poule B: 1 Savoc 6; 2 Zeeuwse junioren 4; 3 De Sterre 2 2: 4 Mytilus 2 0; heren poule C: 1 De Kikkers 6; 2 's-Gravo 3; 3 Even Kijken 3; 4 Zeeuwse heren aspiranten 0; dames poule D: 1 EVVC 2 6; 2 De Klomp 4; 3 Mytilus 2; 4 Zeeuwse junioren 0. geen ondergeschikte rol op het in- doorgebeuren in Goes. In elke catego rie waren de thuisspelenden goed vertegenwoordigd en vooral het op treden van de jeugd van de organise rende vereniging, ten dele de Zeeuw se tennistoekomst dus, maakte dat er geen reden is tot een klaagzang. De topgroep van TSI, een groep jeug dige tennissers die intensief begeleid en getraind wordt door Hans Felius, onderging een trainingskamp in Gel derland in de week voorafgaande aan het eigen open kersttoernooi, samen met een gelijksoortige Gelderse groep. Daarna reisde het Gelderse gezelschap uit Ede onder leiding van trainer Ron Timmermans gezamen lijk met de Zeeuwen naar Goes voor het ihdoor gebeuren. „Vergeleken met de Gelderse aanpak en resultaten heeft de Zeeuwse groep een lichte voorsprong wat betreft de intensieve begeleiding en ontplooiing van het aanwezige tennistalent bij de jeugd en de inmiddels bereikte resultaten", merkten beide betrokken trainers op. De halve finaleplaats van Emerence van Wingen en haar onnodige verlies daarin, het goed presteren van Jaap Moerland en de finaleplaats van An gela Latuheru die net in die eind strijd aan haar minste optreden van het toernooi bezig was, noemt Felius als successen die aantonen dat er wat 'in het vat zit'. In de finale van het heren enkel B kwam Joost Thorenaar er echter niet aan te pas. In de halve eindstrijd klopte hij niettenin Hans Felius ge makkelijk met tweemaal 6-3. Thore naar hield het spel breed en diep met als gevolg dat Felius door het vele loopwerk weinig precisie in zijn slagen kon leggen. Eindwinnaar Ton van Rijthoven, die komende zomer hoofdklasse gaat spe len, liet helemaal geen tegenspel toe. Net als in de halve finale tegen Jaap Moerland, buitte de krachtig gebouw de Van Rijthoven zijn loeiharde servi ce meedogenloos uit om uiterst aan vallend te spelen en de punten en games in zo'n kort mogelijke tijd Joost Thorenaar rechtsen Angela Latuheru drongen in Goes beiden door tot de finale, maar het Zeeuwse tweetal ging respectievelijk in het heren enkel B en het dames enkel C roemloos ten onder. binnen te halen. Thorenaar, die de training pas sinds enkele weken her vat heeft, had wat returns betreft te weinig in huis om voor voldoende tegenstand te zorgen. In de lange partij die uitsluitsel moest geven in het heren enkel C bleek Walter Montanari de sterkste. Met 6-2 en 6-3 versloeg de uiteindelijke win naar in de kwartfinale Erwin Claren- bach en in de halve eindstrijd was Montanari met 6-5, 6-3 te sterk voor Antoine van Bockel.Tegen Diederik van de Heuvel kon de zegevierende finalist, op de tweede set na, geheel het tempo bepalen. Uitslagen: heren enkel B; halve finales: Joost Thorenaar-Hans Felius 6-3, 6-3, Ton van Rijthoven-Jaap Moerland 6-1, 6-2; fina le: Ton van Rijthoven-Joost Thorenaar 6-3, 6-2; dames enkel B finale: Carmen Kaan- Herma Wieling 6-3, 6-4; heren enkel C: kwartfinales: Antoine van Bockel-M. Moel- ker 6-1, 6-2, Walter Montanari-Erwin Cla- renbach 6-2, 6-3, Diederik van de Heuvel- Mario Titiheru 6-1, 6-0, Marcel Wolfert-Jos Verschuure 6-1, 4-6, 6-5; halve finales: Wal ter Montanari-Antoine van Bockel 6-5, 6-3, Diederik van de Heuvel-Marcel Wolfert 6-3, 4-6, 6-5; finale: Walter Montanari-Diederik van de Heuvel 6-5, 5-6, 6-4; dames enkel C; kwartfinales: Chantal van Schelven-Jeanet Meyers 3-6, 6-2, 6-1, Jolanda van de Linden- Jeanet Engelse 6-3, 6-2, Angela Latuheru- Marja Wondergem 6-4, 6-3, Lisette Petit- Marion Mewiss 6-1, 6-5; halve finales: Jolan da van de Linden-Chantal van Schelven 6-4, 6-1, Angela Latuheru-Lisette Petit 6-3, 6-3; finale: Jolanda van de Linden-Angela Latuheru 6-1, 3-6, 6-3; heren enkel C 2: halve finales; Alex Greeve-Arno Helden 6-0, 6-4, Bart Felius-Maharisj Papilaja 5-6, 6-3,6-3; finale Bart Felius-Alex Greeve 5-6, 6-2 (Greeve geeft wegens blessure op); dames enkel C 2: halve finales; Chantal van Schel ven-Helen Titiheru 6-0, 6-2, Rosa Iwema-Els Ars 6-5, 6-5; finale: Chantal van Schelven- Rosa Iwema 6-4, 6-1; dames enkel D: Jenny Kuys-Ingrid de Vries 6-3, 4-6, 6-1; heren enkel D: Roel Schuringa-Steven Dikker 6-4, 6-3; heren enkel D 25Verwaal-Frans Schouw 3-6, 1-6; dames enkel D 25Joyce Scholten-Joke Engelse 6-5, 6-2; heren enkel E; Peter Eversdijk-Jacques van Schaik 6-0, 6-5; dames enkel E: 1. Willy de Jager 2. Moniek de Hooge; heren dubbel B: halve finales: Maandag-Thorenaar - Van Bockel- Van de Heuvel 6-3, 6-5, Carpentier-Felius - Zundert-Buckens 6-2, 6-2; finale: Maandag- Thorenaar - Carpentier-Felius 6-5, 6-5; da mes dubbel B; halve finales: Verrijzer- Van Maarleveld - Van Wingen-Latuheru 6-2, 5-6, 6-3, Cijsouw-Du Fossé - Wieling-Van de Linden 5-6, 1-6; finale: Wieling-Van de Lin den - Verrijzer-Van Maarleveld 6-5, 6-4; gemengd dubbel B: halve finales: Van Zundert-Kaan - Felius-Van Maarleveld 6-4, 6-4, Carpentier-Van de Berge - Kaiser-Van Wingen 6-2, 6-4, finale: Carpentier-Van de Berge - Van Zündert-Kaan 5-6, 6-3, 6-5; heren dubbel C: halve finales: Stolwijk- Doelman - Hellemans-Verschuure 6-4, 5-6, 6-4, Wolfert-Lentink - Veij aal-Leeuwenburg 6-3, 6-0, finale: Stolwijk-Doelman - Wolfert- Lentink 6-5, 6-2; heren dubbel D: Schrier-In de Wey - Bremmer-Blommaard 5-6, 6-4, 6-5; dames dubbel D: De Haan-De Haan - Kuiper-Meerhof 6-3, 6-2; gemengd dubbel D: Scholten-Scholten - Blommaard-Visser 6-2, 1-6, 6-4; heren dubbel E: 1. Antes- Huybrechts 2. Anrochter-Van Dijk; ge mengd dubbel E: Van Iwaarden-Van Iwaar- den 2, Lichtendahl-Melse. KAPELLE - Morgen (vrijdag) en za terdag 3 en 4 januari wordt in mane ge De Braanjenhoek te Kapelle al weer de zevende editie van 'Indoor Zeeland' verreden, het grootste in- doorruitersportevenement van het seizoen. Vrijdag is traditioneel de ponydag. Vanaf 11 uur 's morgens rijden de ponycombinaties onder toe ziend oog van de Walcherse juryleden A. Wattel en H. Maljaars hun door Liesbeth Kodde ontworpen en ge bouwde parkoersen. Er zijn springrubrieken in alle klas sen. De combinaties in de zwaartste klasse rijden om de wisselprijs van de gemeente Borsele. Deze is de laatste twee keer in handen gevallen van de razendsnelle combinatie Corné Buik mans met Limbra's Sorke van de Paradepaardjes uit St.-Willebrord. Hij maakt een goede kans het eremetaal definitief voor zich op te eisen. Het springen op vrijdag wordt afgeslo ten met een klassiek parkoers voor de B-paarden. Niet minder dan zevenen twintig combinaties een verdubbe ling ten opzichte van vorig jaar stuurden voor deze wedstrijd hun startcoupons op. Zaterdag staat een tweetal zaken centraal: de provinciale kampioen schappen voor paarden in de lichte, de midden- en de zware klasse en de landelijk grote bekendheid genieten de strijd om de gouden mosseltrofee. In de lichte klasse zijn er drieëndertig combinaties, waarvan er eenentwin tig in aanmerking komen voor de kampioensrozet. De overige zijn van buiten de provincie afkomstig. De combinaties in de middenklasse rijden hun kampioensrubriek in twee manches. Zeeuwse kanshebbers in de ze rubriek zijn Luc Savat met Phido- ra, Alexandra van der Peyl met Viavi- ta van de Zwintruiters, Han Wattel met Theresa van Oranjezon, Simone Stahlie met Retonia van Noord-Beve land, Jan Paauwe met Sarina en Ida de Braai met Talmoet van Reimers- waal. Ook de Z-rubriek kent een ongekend aantal inschrijvingen. Volgens de voorzitter van de organiserende ver eniging, de Weelruiters, Piet Huige, is het feit dat meer dan dertig combina ties, waarvan bijna tweederde van buiten Zeeland afkomstig is, zich hebben ingeschreven, alleen al een teken dat de Gouden Mosseltrofee landelijk veel bekendheid geniet. De Gouden Mosseltrofee valt in han den van de L-, M- of Z-combinatie die over twee rubrieken de beste resulta ten weet te bereiken. Zo rijden de combinaties in de lichte klasse een progressieve rubriek, waarbij de sprongen een stijgende moeilijkheids graad hebben, de combinaties in de middenklasse een rubriek jachtsprin- gen, waarbij snelheid en wendbaar heid de belangrijkste factoren zijn en de combinaties in de Z-rubriek een Force and Speedparcours. Hierbij wordt op het eerste gedeelte de sprongkracht van de viervoeters ge test, terwijl het tweede gedeelte op pure snelheid gereden moet worden. Vorig jaar viel de Gouden Mosseltro fee in handen van de Brabantse NKB- combinatie Peter Kommers met Oele wapper. Deze combinatie is ook nu weer van de partij. Het programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: Vanaf tien uur zonder onderbreking: klasse licht klassiek, klasse licht pro gressief, klasse midden klassiek, klas se zwaar klassiek, klasse midden jachtspringen, klasse zwaar force and speed. Rini van Bracht (links) en Raymond Ceulemans zijn beiden toegetreden tot de rangen der profbiljarters. ANTWERPEN (ANP) - De veelbe sproken bond van beroepsbiljar ters, die financieel uitstekend ge steund door een Zwitsers bedrijf in een reeks van vijf toernooien om de wereldtitel driebanden gaat strijden, is een feit. In Deurne bij Antwerpen werd dinsdag officieel de oprichting van de Billiard World Association (BWA) bekend gemaakt door Ludo Dielis en Ray mond Ceulemans. De Belgische biljartgrootmeesters voerden namens de uitverkorenen voor het profcircuit de belangrijk ste onderhandelingen met de uit Zuid-Duitsland afkomstige Werner Bayer, de zaakwaarnemer van de geldschieter. De Belg Willy Slem- bach gaat optreden als voorzitter van de BWA. Als penningmeester en secretaris heeft hij in het be stuur respectievelijk naast zich de Westduitsers Latza en Steller. Het driebandencircuit wordt in de maanden april en mei afgewerkt. Het eerste toernooi is in Parijs. Bayer heeft voorlopig tien spelers gecontracteerd, onder wie de Ne derlander Rini van Bracht, die enkele jaren geleden de wereldti tel veroverde en zeven keer natio naal driebandenkampioen is ge weest maar onlangs in zijn woon plaats Waalwijk ondanks een rede lijk moyenne de kwartfinales niet haalde. Naast Van Bracht, Ceulemans en Dielis zijn de Jappanners Kobayas- hi en Komori, de Fransen Vierat en Bitalis, de Zweed Blomdahl, de Westduitser Müller en de Ameri kaan Gilbert, aan wie vorige maand de voorkeur werd gegeven boven de Deen Thögersen in het selecte gezelschap, toegetreden tot de profploeg van Bayer. Er is wel een regeling getroffen, die de deelneming van Ceulemans, Bi talis en Blomdahl aan het Euro pees kampioenschap driebanden, dat eind januari in het Luxemburg se kuuroord Mondorf-les-Bains wordt gehouden, veilig stelt. Ceule mans en Bitalis, respectievelijk kampioen van België en Frankrijk in die spelsoort, verklaarden zich dinsdag akkoord met de betaling van een vergoeding aan de sponsor, die de betrokkenen door een clau sule in het contract wilde verbie den in 1986 nog mee te doen aan het Europese titel- en bekertoer nooi. De Zweed Torbjörn Blom dahl, die in Luxemburg zijn vorig jaar in Amersfoort veroverde Euro pese titel verdedigt, tekende daar toe al een principe-overeenkomst. Komende week zal hij definitief zijn handtekening zetten. De sponsor is voornemens, als het professionele driebanden interna tionaal vooral ook als televisie- sport aanslaat, het aantal con tractspelers fors uit te breiden. De Europese biljartbond (CEB) en ook de Nederlandse bond (KNBB) heb ben zich een groot tegenstander getoond van het profcircuit. On langs nog werd, om enig tegengas te geven, besloten prijzengeld toe te staan bij de belangrijke titel- toernooien der amateurs. De CEB, onder voorzitterschap van de Nederlander Jean Graus, vreest volkomen terecht dat de aantrek kelijkheid van Europese kampioen schappen ernstig te lijden zal heb ben van de in de toekomst dreigen de afwezigheid van de toppers in de aansprekendste spelsoorten. Graus en KNBB-voorzitter Jan La- geweg zijn van mening, dat met de komst van het profcircuit de spor tieve ontwikkeling niet is gediend, als spelers naar believen worden uitgenodigd c.q. aangekocht bui ten de bonden om. De nationale bonden en de confederaties als de CEB komen volgens hen buiten spel te staan of moeten bij het organiseren van belangrijke evene menten opbieden tegen draag krachtige particulieren. Bij de laat ste CEB-vergadering in Luxem burg werden 33 stemmen uitge bracht tegen het plan voor het profcircuit. Alleen Zwitserland (met 3 stemgerechtigden) was voor. Frankrijk (6) onthield zich. De wereldbiljartunie (UMB), ge leid door de Zwitser André Gag- naux die als een van de eersten in aanraking kwam met de plannen van de sponsor, was aanvankelijk, denkend aan de verbreiding van het carambole-biljart door middel van het grote geld, erg enthou siast. Dat werd enigszins getem perd door de dreigende crisis in het internationale biljartwereldje. De CEB zal bij de algemene verga dering in juni 1986 terugkomen op de kwestie. Alexandra van der Peyl is één van de kanshebbers in de middenklasse tijdens Indoor Zeeland. VLISSINGEN - De eerste kampioen in de Zeeuwse schaakcompetitie voor clubteams is bekend. Terneuzen II versloeg Hulst met 6-2 in de eerste klas Zuid van de Zeeuwse Schaak bond. Daardoor kan Het Witte Paard IV niet meer naast de Scheldestadbe- woners komen. Zierikzee II staat met een punt voorsprong op Souburg II bovenaan in de eerste klas Noord. In de tweede klas Noord voert Vlissin- gen III de ranglijst aan. De uitslagen en standen na de vierde ronde: Eerste klas Noord: Zierikzee II-Middelburg III 4,5-3,5; Scheldeschaker-Koudekerke III Berge-R Koolhoven remise. Oostkapelle- De Zwarte Dame II 6,5-1,5: 1. P Brand-W van Stel ü-1; 2. E. Poort-W. Karelse 1-0: 3. W. van der Heijden-Y. Kuypers 1-0; 4. G. IJsselstein-C. Heijboer 1-0; 5. P. Dekker-W. van den Wal 1-0; 6. A. van den Velden-F. Frérejan 1-0; 7. H. Veldhuizen-B. Cok remi se; 8. P. van Vlies-W. Pankw 1-0. Stand na vier ronden: 1. Zierikzee II 7-18,5; 2. Sou burg II 6-19,5; 3. De Zwarte Dame II 6-15,5; 5. Oostkapelle 4-18; 5. Scheldeschaker 3-17: 6, Middelburg III 3-15,5; 7. TOG-Bruinisse 3-14,5; 8. Koudekerke III 0-9,5. Eerste klas Zuid: Oostburg II-Terneuzen III 4-4; Het Witte Paard IV-Sluis 4,5-3,5; Terneuzen II-Hulst 6-2. HWP IV-Sluis 4,5-3,5: 1. J. Maas-A. Alhomsse 1-0; 2. R. Krook-F. de 8-0. TOG-Bruinisse-Souburg II 3-4 (wordt 4-4); Oostkapelle-De Zwarte Dame II, 6.5- 1.5. Scheldeschaker-Koudekerke III 8-0: 1 W. van Gent-J. de Witte 1-0; 2. J. Koster van Groos-J. Boone 1-0; 3. E. Palada-C, Boone 1-0; 4. K. Hoogesteger-A. Bommeljé 1-0; 5. R. de Regt-A. Dijkers 1-0; 6. R, Dagevos-C. Vos 1-0; 7. J. Guerand-P. Boone 1-0; 8. P. Hoogesteger-J. Heiligers 1-0. TOG-Souburg II 3-4 (wordt 4-4): J. de Korte-F. Sies 0-1; 2, M. van Driel-F. van Boven 1-0: 3. C. van den Bos-K. Koolhoven 0-1; 4. M. Houkamp-C. Verberkmoes af- gebr.; 5. J. van de Bos-R. Vermeulen 0-1; 6. A. van den Berge-F. Heemskerk 1-0; 7. M. in 'tVeld-B. Mulder remise; 8. C. van den Putter 0-1; 3. M. Kindt-A. van Herk 0-1:4. A den Hamer jr.-F. van de Neste remise; 5. M van Kampen-A. van Oorschot 1-0: 6. R Leenhouts-F. van Damme 1-0; 7. S. Bel- froid-S. Doeklie 0-1; 8. S. Quist-M. Boek hout 1-0. Terneuzen II-Hulst 6-2: 1. W. Vleeskens-H. Francke 1-0; 2. K. Cohen-A. van Opstal 1-0; 3. J. de Kraker-P. van Ginneken 1-0; 4. J. Ketelaar-I. Sanders remise; 5. J. Dieleman-I. Liem remise; 6. M. Dieleman-P. Dhondt 0-1; 7. E. Roose-N. Vrijhoff 1-0: 8. P. de Ruijter-C. van Gassen 1-0. Stand: 1. Terneuzen II 8-29,5; 2. HWP IV 6-18; 3. Sluis 4-17; 4. Hulst 4-16; 5. Terneu zen III 1-8,5; 6. Oostburg II1-7. Tweede klas Noord: Kamperland-Vlissingen III4-4; Sou burg Ill-Goes III 6,5-1,5. Kamperland-Vlis- Senioren Riko 5-' 1-A: Dreischor 5- Swift-3 5-10 NWK 5- Atlas-1 5-8 6-B: Animo-3 5-8 TOP-4 4- BI. Wit-1 5- 4 Ondo-5 3- Olympia-1 6- 4 Atlas-4 3-, Luctor-1 5- 2 St.Vogels-6 3- Seolto-2 5- 0 Togo-6 3- 2-A: Swift-8 2- Tjoba-4 5- 8 6-C: Ondo-3 5- 7 Swift-7 4- Togo-1 5- 6 Luctor-5 4- BKC-1 4- 5 Atlas-5 5- Zaamslag-1 5- 3 Animo-8 4- Animo-4 4- 2 Zuidw.-5 4- St.Vogels-3 5- 1 Ondo-6 5- 2-B: Zaamslag-3 4-| All Ready-2 4- 6 Vet.: Volharding-1 4- 5 Olympia 4- St.Vogels-2 4- 5 Bl.Wit 3-, TOP-2 4- 4 Animo 4- Zuidw.-2 5- 4 Volharding 3- Tjoba-5 5- 3 Jun.l-A: Olympia-2 4- 3 Zuidw.-l 4- 3-A: Animo-2 3- Swift-4 4- 8 Ondo-1 3- Atlas-2 4- 6 Luctor-1 4- Luctor-3 4- 6 Swift-2 4- Animo-6 4- 2 Tjoba-1 4- St.Vogels-4 4- 2 Jun. 1-C: Seolto-3 4- 0 Albatros-2 4- 3-B: Animo-1 4- Luctor-2 4- 7 Or. Wit 1 4- Togo-2 4- 6 Merwede-1 4- Animo-5 4- 5 HKC-1 4- Zaamslag-2 4- 5 PKC-2 4- Bl.Wit-2 4- 1 2-A: Olympia-3 4- 0 Zuidw.-2 3- 4-A: Togo-1 4- Animo-7 4- 7 St.Vogels-1 3- Zuidw.-3 4- 6 Bl.Wit 4- Swift-5 3- 5 Volh. 3- Tjoba-7 3- 2 Ondo-2 3- Bl.Wit-3 4- 2 3-A: Seolto-4 4- 0 Animo-3 4- 4-B: Atlas 3- Zuidw.-4 4- 8 TOP 4- Tjoba-6 4- 5 Swift-3 3- KVK-1 4- 4 Seolto 4- Volharding-2 4- 3 BKC 4- All Ready-3 4- 2 4-A: Togo-3 4- 2 Tjoba-2 4- 5-A: Zuidw.-3 3- Ondo-4 3- 6 Animo-4 4- Togo-4 2- 4 Swift-4 3- BKC-2 2- 2 Togo-2 3- Swift-6 3- 2 St. Vogels-2 3- Luctor-4 3- 2 4-B: St.Vogels-5 3- 0 Luctor-2 4- 5-B: Zaamslag 4- TOP-3 4- 8 Zuidw.4 3- Togo-5 4- 6 KVK 3- Tjoba-8 4- 6 Animo-5 3- Atlas-3 4- 4 Swift-5 33- All Ready-4 4- 0 Asp.H-A: Seolto-5 4- 0 Swift-1 4- 6-A: Tjoba-1 4- Volharding-3 5-10 Animo-1 5- All Ready-5 5- 6 Luctor-1 4- Olympia-4 4- 5 Togo 5- KVK-2 5- 4 Seolto-1 4- Volleybalstanden t/m 27 december. KEULEN (SID) - De Nederlander René Pijnen en zijn Deense koppelge- noot Gert Frank hebben op de voor laatste dag van de zesdaagse van Keulen een geslaagde greep naar de macht gedaan. Het Nederlands/Deen se wielerduo won nieuwjaarsnacht een jacht over een uur en nam daarin een ronde voorsprong op Danny Clar ke en Tony Doyle. De stand na vijf dagen is: 1. Pijnen/Frank (Ned/Den) 74 punten; 2. op 1 ronde Clark/ Doyle (Aus/GBr) 143; 3. Roman en Sigmund Hermann (Lie) 134; 4. Tourne/De Wilde (Bel) 79; 5. op 2 ronden Thurau/Kristen (BrD) MONTREAL (SID) - Het beste ijshoc- keyclubteam van de wereld, ZSKA Moskou, blijft tijdens de toernee door Noord-Amerika zijn faam waarma ken. Na zeges op de Los Angeles Kings en de Edmonton Oilers, de club van Wayne Gretzky, werden ook de Montreal Canadiens overtuigend ver slagen door de Russen: 6-1. Interna tional Sergej Makarov scoorde drie keer. le divisie B heren Bok 7-0 Zevenhuizen 9-23 EVVC 3 8-! Nijmegen 9-21 Athanatos 2 8-1 Vlaardingen 9-18 Heren le klas: VCH 9-16 Voorwaarts 8-a DPC 9-16 Dynamo'70 2 8-21 De Blaakse 9-16 De Sterre 2 7-il Geevers 9-13 Mytilus 2 8-i; Avanti 9-12 Ardito 7-0 SDO 9-11 EVVC 3 7-pi Kalinko 9- 6 Sgravo 8-! Udenhout 9- 6 Marathon 7-5 Morres/Hulst 9- 4 Mytilus 3 7-! 3e divisie Wiska 7-: F dames Dames 2e klas A: Summachia 9-23 Mytilus 3 7-1! Sarto 2 9-23 Sgravo 8-1! Donki Sjot 9-21 Dynamo'70 2 7-il IKS'72 9-20 Marathon 5 8-1! Brevok 2 9-15 Marathon 4 7-'! Saturnus 9-14 Sgravo 2 8-! PSV 2 9-12 Ardito 2 7-: De Zebra's 9-11 Marathon 3 8-.I VCH 9- 8 Heren 2e klas A: WC 3 9- 7 Labyellov 9-1! Den Bosch 9- 6 Bok 2 6-ii Savok 9- 0 EVVC 5 6-1! 3e divisie Marathon 2 8-1! F heren Wiska 2 6-! Sarto 9-27 Mytilus 4 8-1 VCH 9-20 Dynamo'70 4 9-1 De Sterre 9-18 EVVc 4 7-4 Blauw-Wit 9-17 Ardito 2 8- Nuvoc 9-15 Sgravo 2 7- EVVC 9-14 Dynamo'70 3 8- IKS'72 9-13 Dames 3e klas A: Donki Sjot 8-13 Mytilus 4 9-2 Mytilus 9-13 Marathon 6 7-1 Sic Pugno 9- 6 Ardito 3 8-1 Odulphus 2 8- 1 Bok 2 5-i Voko 9- 0 Dynamo'70 3 6-1 Promotieklas da- Sgravo 3 8-1 Serooskerke 8- mes EVVC 8-23 EVVC 4 6- Marathon 8-21 Wiska 2 7-' Mytilus Morres/H. 8-20 9-19 EVVC 5 8- Dames 2e klas B: Athanatos 8-12 Morres/H. 2 8-2 7-1 7-1 Dynomo'70 EVVC 2 8-12 9-10 Sluvoc Savok 2 Sc.-Morres 8- 6 Scheldesport 9-i Voorwaarts 8- 4 Philippine 7-1 Ardito 8- 3 Voorwaarts 2 8-1 Kikkers 8- 2 Attack 8-1 De Sterre 2 9-1 Promotieklas he- IJVC 2 7- ren: Savok 3 9- Scheldesport 7-21 Savok 4 7- Dynamo'70 9-21 Scheldesport 2 8- IJVC 7-14 Heren 2e klas B: Savok 10-14 Even Kijken 8-2 De P'older 6- 9 Attack 8-1 Verdegem 6- 8 Zaamslag 8-1 CVC 7- 8 Sluvoc 8-1 Athanatos 8- 5 IJVC 2 9-1 EVVC 2 6- 3 Voorwaarts 2 V Bok 6- 2 Savok 2 8- Dames le klas: Scheldesport 2 8-- Even Kijken 8-18 Heren 3e klas B: Marathon 2 9-18 Kikkers 7-2 De Klomp 9-16 Kikkers 2 7-1 IJVC 8-15 CVC 2 6-1 7-1 De Sterre 8-14 De Sterre 3 CVC 9-13 Even Kijken 2 8- Mytilus 2 8-12 Savok 3 8- Wiska 8-11 Voorwaarts 3 7-1 singen III 4-4: 1. W. Burger-A. Baljeu remi se; 2. NOG-G. de Pree 0-1:3. M. Fenning-R van Dijke remise: 4. N. van de Maas-A. van der Jagt 1-0; 5. J. van de Maas-P. van Dijke 0-1; 6. L. Koole-H. Smit Roeters 1-0; 7. M. Burger-H. Hieter remise: 8. N. Houterman- M. Brandic remise. Stand: 1. Vlissingen III 6-19; 2. Goes III 5-14,5; 3. Souburg III 2-13,5 (1 wedstrijd minder gespeeld); 4. Kamper land 1-9 (1 wedstrijd minder gespeeld). Stand tweede klas Noord (jeugd): 1. Sou burg I 4-8,5: 2. Souburg II 4-8; 3. DZD 3-8,5; 4. TOG. Bruinisse 1-5, Stand tweede klas Zuid (jeugd): 1. HWP 4-8; 2. Sluis 2-7;3. Oostburg 2-6 (1 wedstrijd minder gespeeld); 4. Landau 2-4 1 wedstrijd minder gespeeld). MEXICO STAD (EFE) - De Italiaan se wielrenner Giuseppe Saronni heed besloten zich met zijn ploeg in Mexifi voor te bereiden op de voorjaarsklas sieker Milaan-San Remo, die dit ja» voor 18 maart op de kalender staj: Saronni, die in 1982 in Leicester We reldkampioen op de weg werd, acht* hoogte en het klimaat van Mexiff ideaal voor de training. PARIJS (AFP) - In de tweede etapp* van de zeilrace om de wereld W# schipper Dirk Nauta van de Innova tor op oudejaarsdag nog steeds eerst in het handicap-klassement. Het Nieuwzeelandse jacht Enterpris was het dichtst bij thuishaven AucS land. Het heeft nog 404 mijl voor df boeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 22