Koeman en Silooyuit Oranje-ploeg verwijderd •J Oud-internationals op dreef dankzij televisie Marieke Stam en Thea Limbach bij EK-kwartet Extra bonus van 800.000 dollar voor Ivan Lendl PZC/sP°rt Geen winnaar in de lotto Overwinning Delta Sport Joesoepov naast Timman op wereldranglijst Staartje ïEMEENTEWEIGERT KUNSTGRASVELD SNEEUWVRIJ TEMAKEN Dooi Garantie Michiel Schapers op de 100e plaats Dankzij Platini wint Juventus Glad George de Block trainer Clinge Televisie Onbekend Blanchard zevende Raadsels i jOES Het nieuwe jaar is nog maar koud begonnen of de voetbalvereniging Goes ligt al in jle clinch met de gemeente Goes. De voetbalclub beticht de gemeente van nalatigheid met )etrekking tot het sneeuwvrij maken van het kunstgrasveld op sportpark Het Schenge. De j sportvereniging neemt het de gemeente vooral kwalijk, dat er sinds de sneeuwval van zondag nog geen actie is ondernomen om het veld schoon te vegen. „En dat", zegt Goes-trainer Lieven Van Belzen, „terwijl we indertijd de garantie hebben gekregen dat we in de zomer en in de vinter terecht konden op het veld". bONDERDAG 2 JANUARI 1986 17 EIST (ANP) - Op initiatief van ondsmanager Rinus Michels heeft ondscoach Leo Beenhakker beslo- n geen beroep te doen op spelers an Ajax voor de oefeninterland te len Italië op 8 januari in Genua. Dit loudt in dat Ronald Koeman en ionny Silooy zijn verwijderd uit de Selectie van zestien spelers. In een ^erder stadium had Ajax medege- leeld, dat de eveneens uitgenodigde Spelers Frank Rijkaard, Gerald Van enburg, Rob de Wit en Marco van 'Basten niet beschikbaar zijn voor de y edstrijd tegen de Italianen. londsmanager Rinus Michels achtte |e houding van Ajax onaanvaard- iar. Een selectie van het nationaal dient tot stand te komen op technische gronden, vindt hij. ichels noemde de weigering een viertal spelers af te staan een ernstige inbreuk op het voetbaltechnisch se lectiebeleid van de bondscoach. Mi chels en Beenhakker, die de opvattin gen van de bondsmanager volledig deelt, vinden de gang van zaken rond de Ajacieden teleurstellend. Na gesprekken van de technische staf te Zeist met de leveranciers op be stuurlijk niveau (25 november) als op technisch niveau (16 december) be stond de overtuiging dat men in alle geledingen van de Nederlandse voet ballerij wilde werken aan een situatie waarin het nationale elftal zich opti maal kon voorbereiden op de voorron den van het Europees kampioen schap. Op 25 november reeds gaven de club leidingen toestemming voor het spe len van een aantal oefeninterlands gedurende het eerste halfjaar van 1986 inclusief de wedstrijd tegen Ita lië. Michels en Beenhakker hechtten er aan te verklaren, dat ze hopen op een snelle oplossing van het geschil. Tot die tijd echter geven beiden er de voorkeur aan geen spelers te selecte ren van Ajax voor vertegenwoordi gende Nederlandse elftallen. Als gevolg van dit alles komt de opzet van het duel tegen Italië enigszins op losse schroeven te staan. De bedoe ling was om tegen Italië, dat zich presenteert met een experimenteel WK-team, uit te komen met een kern van jongere internationals van rond de 23 jaar. De groep werd aangevuld met enkele dispensatiespelers en eni ge debutanten. Zo moest een begin gemaakt worden met de ontwikkeling van een vaste basisformatie, een eigen speelwijze, alsmede het testen van enige debutanten op het hoogste ni veau. Leo Beenhakker: „Het accent komt nu meer te liggen op het laatste. Met als realiteit dat buiten Hiele, Van Breukelen, Van Tiggelen, Gullit en Van der Gijp zelfs het merendeel van de spelers zal bestaan uit debutanten. Hetgeen zeker op dit niveau kan worden aangemerkt als een extra moeilijkheidsfactor. Ondanks alle ontwikkelingen vertrekken we met veel interesse naar Italië. Wie weet welke nieuwe spelers zich aandienen voor een plaats in de A-selectie. De opzet blijft onveranderd om te komen tot een vaste groep met een eigen spelstijl teneinde zo goed mogelijk voorbereid de kwalificatie in te gaan voor het Europees kampioenschap. Dat moment breekt zoals bekend al aan in september". Beenhakker zal in de loop van vandaag, donderdag, de twee vervangers aanwijzen voor Si looy en Koeman. Eerder al riep hij Godee, Verkuil, Gorter en Van der Gijp op voor de vier niet beschikbare Ajax-spelers. Intussen meldde zich Wilbert Suvrijn (Fortuna S.) af met een liesblessure. Voor hem roept Beenhakker vandaag eveneens een vervanger op. Ajax zal geen initiatief nemen tenein de het conflict met de KNVB over de beschikbaarheid van spelers voor na tionale selecties bij te leggen. Dat liet voorzitter Ton Harmsen, tevens lid van het sectiebestuur betaald voetbal van de bond, laat in de avond weten vanuit zijn woonplaats Avenhom. „Deze kwestie zal ongetwijfeld een staartje krijgen", zei Harmsen. „Bij Ajax maken wij ons er evenwel niet druk om". Volgens Harmsen heeft een recent gesprek tussen ondervoorzitter Arie van der Eijden. binnen het Ajax- bestuur verantwoordelijk voor techni sche zaken, en bondsmanager Rinus Michels een positief resultaat gehad. „Het bericht over de verwijdering van Silooy en Koeman is daarmee in tegenspraak. Het lijkt wel, alsof er nu door de technische staf van de KNVB woordbreuk wordt gepleegd. Ik be grijp niets van deze actie". Harmsen zei. dat Ajax gewoon op de ingeslagen weg zal doorgaan: „We weten, wat voor spelers we in huis hebben. Het is inderdaad jammer voor het Neder landse voetbal dat het zo moet lopen, maar het is niet anders". oetbalclub Goes voelt zich flink in kou staan v •m betaalbaar Ik heb ook contact gehad met Wassenaar. Daar ligt ook een kunstgrasveld, maar ook daar wordt er op dit moment geen gebruik van gemaakt". Vv Iet zit de voetbalvereniging Goes 'ooral dwars dat er een flinke huur- ;om betaald moet worden voor een iccommodatie waar op dit moment ïauwelijks verantwoord gebruik van ;emaakt kan worden. Van Belzen: We betalen vijfendertig gulden per ïur. Dan mag je toch verwachten, dat le gemeente ervoor zorgt dat het veld ineeuwvrij gemaakt wordt". Be- ituurslid Rini Houtepen: „We zijn van )lan om ons ongenoegen zowel telefo- ïisch als schriftelijk kenbaar te ma ren". Vertegenwoordigers van de gemeente >eroepen zich op overmacht, waar- ioor het kunstgrasveld (kosten plus- ninus een half miljoen) er dezer dagen roosteloos bijligt. Wethouder G.J. Es- ïuis van (onder meer) sportzaken ver jaart: „Hadden we tijdens de feest- iagen mensen moeten laten terugke- en van vakantie? Dat lijkt me toch ets te ver gaan. Ik vind die kritiek liet redelijk. Als het ook maar enigs- iins mogelijk is, zorgen we dat het reld bespeelbaar is. Het is niet moge- ijk om alles daarvoor te laten wij- cen". Volgens de heer Eshuis zal de emeente Goes de voetbalclub in deze liet aan de contractuele verplichtin gen houden „omdat er overmacht in iet spel is". dat we hoe dan ook zouden kunnen spelen. Met de gemeente valt niet te praten en als ze niets doen zijn we net zo ver als voorheen, terwijl zowel de gemeente als de sportverenigingen veel geld in dit veld gestoken heb ben". De heer W.J. J. de Koning, chef van de plantsoenendienst in Goes, ziet ech ter niets in het sneeuwvrij maken van het kunstgrasveld. „Daar heb je een flinke ploeg mensen voor nodig, die driehonderd gulden per dag per man kost. Vervolgens moet je zesduizend vierkante meter sneeuwvrij maken.... Sommigen zullen zeggen: strooi er pekel op. Ik heb dat nagegaan, maar pekel vreet de vezel aan. Je kunt wel keukenzout gebruiken, maar hoeveel heb je dan nodig?. Dat lijkt me niet 3p eigen initiatief heeft een veertien toppen tellende ploeg van de voet balvereniging op oudjaarsdag ge dacht het veld sneeuwvrij te maken eoor een wedstrijd tussen Goes en >ud-Goes op nieuwjaarsdag. Lieven van Belzen: „We hebben ons best gedaan, maar op sommige plaatsen ivas de sneeuw al vastgetrapt. We lebben het daarna geprobeerd met en stalen sneeuwschuif, maar ie mand van de gemeente kwam vertel len dat dat niet mocht, omdat we het veld dan zouden beschadigen. Op 12 januari spelen we in Goes tegen NAC. We hebben NAC de garantie gegeven De heer de Koning ziet er geen heil in speciale apparatuur aan te schaffen om het veld sneeuwvrij te houden in de wintermaanden. „Dat lijkt me overdreven voor die paar dagen dat er sneeuw ligt. Kijk, wij gaan ook niet skiën in de zomer en wil je dat veld per se sneeuwvrij houden, dan zul je er met zware apparatuur op moeten en dat beschadigt de vezel weer. Voor de voetbalvereniging kan ik alleen maar hopen op dooi...". De voetballers van Goes voelen zich niettemin behoorlijk in de kou staan. Rini Houtepen: „Ik denk dat de ge meente helemaal niet voorbereid is geweest op zo'n situatie. Dat veld had best sneeuwvrij gemaakt kunnen wor den. De plaatsen, waar de sneeuw niet vastgetrapt was, hebben we schoon gemaakt en waren goed bespeelbaar". -t Ruud Geels (links), die twee doelpunten scoorde voor de oud-internationals, in duel met een verdediger van HFC. DEN HAAG (ANP) - De trekking voor lotto 52 heeft geen winnaar opgele verd van de eerste prijs. Voor de tweede prijs meldden zich liefst ne gen gegadigden, die elk bruto ruim 33.000 gulden ontvangen. De resultaten zijn: Lotto 52: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 9 winnaars, die elk bruto ƒ33.333.33 ontvangen; 3e prijs: 107 winnaars, die elk bruto 1.874.30 ontvangen; 4e prijs: 6.620 winnaars, die elk 30,20 ontvangen; 5e prijs: 89.991 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. Cijferspel 52: 6 cijfers goed: geen win naar; 5 cijfers goed: 4 winnaars; 4 cijfers goed: 21 winnaars; 3 cijfers goed: 191 winnaars; 2 cijfers goed: 2.060 winnaars. Toto 52: le prijs: geen winnaar: 2e prijs: 10 winnaars, die elk bruto 1.842,- ontvangen; 3e prijs: 125 win naars. die elk 294,70 ontvangen. Toto-gelijk 52: le prijs: 1 winnaar, die bruto 3.364,50 ontvangt; 2e prijs: 5 winnaars, die elk 79.00 ontvangen; 3e prijs: 92 winnaars, die elk 21,40 ontvangen; 4e prijs: 902 winnaars, die elk 3,50 ontvangen. PARIJS (EFE)- De Rotterdamse ten nisser Michiel Schapers bivakkeert op de laatste wereldranglijst van het jaar 1985 op de honderdste plaats. De beste Nederlander, die ook al een 78e is geweest, handhaafde zich bij de eerste honderd dankzij knappe pres taties in Austrklië, waar hij onder anderen Becker versloeg. De lijst wordt aangevoerd door de Tsjechoslo- waak Ivan Lendl vóór McEnroe, Wi- lander en Connors. TURIJN (ANP) - Michel Platini. drie keer gekroond tot beste voetballer van Europa, blijft maar doorgaan met het maken van belangrijke doel punten. De Fransman scoorde op oudejaars dag van twintig meter afstand tegen Sampdoria. Zijn club Juventus be haalde door dat doelpunt een over winning met 1-0 in een inhaalwed strijd van de dertiende speeldag. De koploper in de Italiaanse voetbalcom petitie bouwde daardoor de voor sprong op AC Napoli uit tot zes punten. Platini nestelde zich naast de Westduitser Michael Rummenigge op de tweede plaats van de Italiaanse topscorerslijst met acht treffers. Eer ste is Serena van Juventus met negen. ken het gewoon. In november is er ooi RUUD GEELS SCOORDE TWEEMAAL: 3-2 al sneeuw gevallen en toen werd er evenmin iets aan gedaan". Lieven van Belzen: „De heren vertikken het gewoon' Desondanks werd er op nieuwjaars dag wel gevoetbald in Goes. Op het gedeeltelijk sneeuwvrij gemaakte kunstgrasveld troffen de elftallen van Goes en oud-Goes elkaar. Rini Houte pen: „Omdat er erg voorzichtig werd gespeeld was het niet gevaarlijk, maar hier en daar was het veld enorm glad". In een wedstrijdje van twee keer dertig minuten kregen de 'oudjes' gisteren overigens een flinke draai om de oren. Het huidige Goes zege vierde met 8-1. Edwin Breen scoorde vier keer, Tonno Wondergem nam drie doelpunten voor zijn rekening en Marcel de Nijs maakte de acht vol. Voor oud-Goes scoorde Ronald Deb- baut de treffer, die de eer redde. TERNEUZEN - George de Block wordt met ingang van volgend seizoen de nieuwe trai ner van zondagderdeklasser Clinge. De opvolger van Walter van Duijsse, die onlangs ontslag werd aangezegd, is met het be stuur een contract van één jaar overeengekomen. De Block is dit seizoen als veld- trainer bij Hoek ingeschakeld en hij is tevens trainer van de A- junioren. De Terneuzenaar ziet de Oost-Zeeuws-Vlaamse vereni ging als een uitdaging en zoals hijzelf zegt: „Een kans om zich in het Zeeuws-Vlaamse trainerswe reldje te mengen". De Block is namelijk van oordeel, dat de nieuwe lichting te weinig kansen heeft kregen om zich waar te maken. Zoals bekend heeft Fons Cornelis tot het eind van het seizoen de taak van Walter van Duijsse bij Clinge overgenomen, terwijl de trainer uit St-Jansteen reeds een contract heeft voor het nieuwe seizoen bij Vogelwaarde. De Block, die jarenlang vaste eerste-elftalspeler was bij Ter- neuzen, is in het bezit van diplo ma oefenmeester 2 en zodoende gerechtigd om Clinge te trainen. LUZERN (AFP) - De Sovjet-grootmeester Artoer Joesoe pov is door de internationale schaakfederatie (FIDE) even hoog ingeschaald als de Nederlander Jan Timman. Het tweetal, dat over enkele weken begint met de tweekamp in de halve finale van het kandidatentoernooi, bezet met een rating van 2645 evenals Vaganjan de derde plaats op de wereldranglijst van 1 januari 1986. Eerste is uiteraard de kersverse wereldkampioen Gari Kasparov, die onlangs in Hilversum Timman in een match over zes partijen aan de kant zette. Kasparov heeft 2720 punten achter zijn naam, twintig meer dan de door hem onttroonde titelhouder Anatoli Karpov. Bij de dames is Maja Tsjiboerdanidze met ruime voorsprong eerste. De ranglijsten zijn opgemaakt aan de hand van de prestaties bij internationale wedstrijden van het afgelopen jaar. De ranglijst is: heren: 1. Gari Kasparov (Sov) 2720: 2. Anatoli Karpov (Sov) 2700; 3. Jan Timman (Ned), Rafael Vaganjan (Sov) en Artoer Joesoepov (Sovl allen 2645; 6. Viktor Kortsjnoi (Zwi) 2635; 7. Alexander Beljavski (Sov) en Robert Hübner (BrDl beiden 2625; 9. Anthony Miles (GBr), Lajos Portisch (Hon) en Boris Spassky (Fra) allen 2610. Dames: 1. Maja Tsjiboerdanidze (Sov) 2455; 2. Pia Cramling (Zwe) en Zsuzsa Poigar (Hon) beiden 2400: 4. Nona Gaprindasjvili (Sov) 2350; 5. Irina Levitina (Sov) 2340. HAARLEM (ANP) - De 54e Nieuw jaarswedstrijd tussen de Oud-Inter nationals en de Koninklijke HFC is met 3-2 (2-0) door de Oud-Internatio- nals gewonnen. Geels (twee) en Ho- venkamp scoorden voor de oudste spelers. Vissers en Burke maakten de doelpunten voor de oudste voetbal club van Nederland. De gewoonte van de laatste jaren, dubbel verlies voor de Koninklijke HFC in de ontmoeting met de Oud- Internationals, is doorbroken. Op het veld moest de Haarlemse club op nieuw, zij het minimaal, inleveren, maar financieel was er na een serie van slechte jaren zonder meer winst voor HFC. Niet door de ruim duizend toeschou wers aan de Spanjaardslaan, wel door de komst van de televisie met de begeleidende reclameborden. De VA RA, die het initiatief nam de Haar lemse traditie in beeld te brengen, zorgde er indirect voor dat de club ongeveer dertigduizend gulden rijker werd. Een bedrag dat de verliezen van de laatste jaren goed maakt. De internationals van vroeger, een groep met zo'n 200 landenwedstrij- den achter de namen, vragen dan wel geen cent vergoeding voor deze spe ciale wedstrijd, HFC ontvangt zijn gasten zoals past in de stijl van de vereniging. Dat is de reden waarom Oud-Oranje zo graag naar de Haarlemmerhout komt. De kandidaten zijn zo gebrand op deze wedstrijd dat bijvoorbeeld Hugo Hovenkamp op Oudejaarsdag weigerde zich te verkleden voor een gezellig zaaltoernooi, omdat hij een dag later in Haarlem een 'echte' wed strijd moest voetballen. Hovenkamp namelijk is een van die mensen, die eigenlijk geen vriendschappelijke wedstrijd kan spelen. Toch was de instelling van veel van de ouderen anders dan in voorgaande jaren. Het ging er op de eerste dag in 1986 niet om tegen HFC, of met elkaar te voetballen, maar om weer eens vóór de televisie te spelen. De toeschouwers profiteerden daar vooral van, zeker in de eerste helft. In die periode liet Gerrie Mühren bewe gingen zien, die vrijwel onbekend geworden zijn op het Nederlandse gras. Hugo Hovenkamp, Henk War- nas, Ruud Geels (ander haar, maar dezelfde neus voor treffers) en Piet Schrijvers pasten zich voortreffelijk aan bij de smaakmaker. Bij de ande ren was te zien dat het verleden geleidelijk verder achter de wat bre der geworden ruggen is komen te liggen. Daardoor kwam HFC terug nadat Geels en Hovenkamp, met een sierlijk doelpunt, voor een ruststand van 2-0 hadden gezorgd. Schrijvers hield de deur lang dicht, maar werd, nadat het eerste uur vol tooid was, toch twee keer gepasseerd. Door Vissers, nadat Haarlemse snel heid de hele verdediging iets te veel was geweest en door Burke, die Van Duivenbode de straf gaf voor een poging iets te doen dat hij vroeger wel kon, maar nu niet meer op een vrij moeilijk bespeelbaar veld. HFC, toch niet meer dan een modale vierde klasser, leek zelfs op weg naar winst in alle opzichten, maar dat ging Hoven kamp iets te ver. Zijn snelle uitbraak, negen minuten voor tijd bood Geels de gelegenheid voor een treffer waar al een oud octrooi op rust. Zijn patent namelijk. HFC-Oud-Internationals 2-3 (0-2). 3. Geels 0-1. 35. Hovenkamp 0-2, 61. Vissers 1-2, 67. Burke 2-2. 81. Geels 2-3. Toeschouwers: 1100. De Oud-Internationals speelden met: Schrijvers: Flinkevleugel, Schneider (Van Nee), Warnas en HovenkampVan Duiven- bode. Swart en Mühren: Ressel. Geels en Rensenbrink Couperusi. MEXICO CITY (RTR) - Alex Blan chard, die met moeite Europees kam pioen bleef in het halfzwaargewicht, staat zevende op de wereldranglijst van de WBC van de maand december. ZIERIKZEE De twee Poolse jeugd- ploegen, tot en met vandaag (donder dag) te gast bij de Middelburgse handbalvereniging EMM, zijn tijdens oefenwedstrijden eerder deze week in. sporthal Onderdak te Zierikzee op een taaie Zeeuwse tegenstand ge stuit. De herenploeg (tot 19 jaar) van Pogon kwam uit tegen de herensenio ren van Delta Sport uit Zierikzee en verloor met 25-21. Het meisjesteam van Sosnica, dat het opnam tegen een combinatie van senioren en junioren van gastheer EMM, ging met de forse cijfers 17-6 ten onder. HEERENVEEN (ANP) - Marieke Stam heeft zich dinsdag in Heeren veen verzekerd van een startbewijs voor de Europese schaatstitelstrijd. De 21-jarige rijdster uit Egmond aan Zee bleef in een driekamp Thea Lim bach, Grietje Mulder en Alie Boors- ma de baas. Limbach, die dinsdag de 1500 meter won in 2.17,8 verwierf met Stam het recht om op 11 en 12 januari in het Noorse plaatsje Geithus aan het Europese toernooi deel te nemen. Tijdens de landenwedstrijd in Stock holm, anderhalve week geleden, kwalificeerden Yvonne van Gennip en Ria Visser zich al voor het kam pioenschap. De laatste uitslag is: 1500 meter: 1. Thea Limbach (Emmeloord) 2.17.8, 2. Marieke Stam (Egmond aan Zee) 2.19.4, 3. Grietje Mulder (Ureterp) 2.20,3, 4. Alie Boorsma (Drachten) 2.21,2. Eindstand driekamp (achtereenvolgens puntentotaal. 500, 3000 en 1500 meter): 1. stam 138,898 - 44.4 - 4.48,7 - 2.19,4: 2. Limbach 139.166 - 44,9 - 4.50,0 - 2.17.8; 3. Mulder 140,616 - 45,3 - 4.51,3 - 2.20,3: 4. Boorsma 142,116 - 44,9 - 5.00,9 - 2.21,2. Op de eerste dag van het mini-toer nooi hadden Stam en Limbach (26) al ruimschoots afstand genomen van de twee andere kernploegrijdsters. Mul der en Boorsma waren dinsdag geen bedreiging voor de favorieten, die het eerste paar vormden. Beide Frie zinnen konden niet tippen aan de door Limbach (2.17.8) en Stam (2.19,4) neergezette tijden. Bondscoach Tjaart Kloosterboer, die zich bij deze geimproviseerde driekamp ook nut tig maakte door de baanmarkering te plaatsen, kende dan ook geen twijfel in zijn advies aan de begeleidings- commisssie kernploegen (BCK). „De verrichtingen van Marieke Stam verrassen mij niet. Zij herstelt langza mer dan anderen van zware inspan ningen. Daarom heeft zij zich ook bij de Kraantje Lek-trofee niet voor de landenwedstrijd geplaatst. In de loop van het seizoen gaat dat beter", stelt Kloosterboer. „Thea Limbach rijdt zich altijd op het juiste moment in de kijker. Een kille rekenaar, die haar wedstrijden perfect plant. Zij pakt die winst op de 1500 meter door tegen de wind in slim achter haar tegenstand ster te schuilen". Het kwartet dat volgende week don derdag naar Noorwegen vertrekt, verschilt op één plaats van de vier die vorig jaar in Groningen aan de start verschenen. De plek van de toen zo verdienstelijk debuterende Mul der (elfde) is ingenomen door Stam. Terwijl Stam altijd al wat moeizaam op gang komt, maakte Mulder in het schaatsjaar 1984 85 een komeetachti ge ontwikkeling door. Na het Europe se toernooi was de rijdster uit Ure terp echter opgebrand. „Die ontwik keling was erg snel", zegt Klooster boer. „Misschien is er wel een beetje roofbouw gepleegd". Het is niet aannemelijk dat het sei zoen voor Mulder en Boorsma nog een internationaal vervolg heeft. Het tweetal krijgt weliswaar voor het toer nooi om het wereldkampioenschap allround (op 8 en 9 februari in Den Haag) een nieuwe kans, maar het elite-kwartet moet wel benen breken wil die werkelijkheid worden. Boors- ma's sprintscherpte is zo afgebot, dat zij alle moeite zal hebben zich te plaatsen voor de wereldtitelstrijd op deze specialiteit. De eerste gelegen heid daartoe doet zich het komend Thea Limbach rechts i en Marieke Stam tijdens de selectiewedstrijd in Heerenveen op de 1500 meter in actie. weekeinde in Utrecht voor. Dan moet de Nederlartdse recordhoudster - haar 41,21 seconden op de 500 meter da teert uit 1982 - wel haar collega's uit de kernploeg alsmede de in Inzeil warm gedraaide Ingrid Haringa en Petra Moolhuizen achter zich houden. Rijdster en coach staan voor raad sels, want tijdens de training schijnt alles naar wens te gaan. Techniek, snelheid en kracht verdwijnen zodra het startschot heeft geklonken. Om dat het internationale sprintpro gramma zo schamel is en uit vrees in een land zonder sprinttraditie alleen te staan, heeft Boorsma dit seizoen ondanks een eerdere mislukking voor de allround-opzet gekozen. Kloosterboer betwijfelt de juistheid van de keuze. De prestaties van Boorsma lijken hem gelijk te geven. Op de 1500 meter zakte voor de voormalige Nederlandse kampioene naar een slotronde van 39,6. DEN HAAG (ANP/AFP Reuter) - Ivan Lendl, John McEnroe en Mats Wilander bezetten de eerste plaat sen in het Grand Prix-klassement over 1985. Dat blijkt uit de rang lijst, die de vereniging van be roepstennisspelers (ATP) maan dag bekend maakte. De eerste plaats in het eindklasssment le vert de Tsjechoslowaak Lendl een bonus 800.000 dollar (bijna 2,4 mil joen gulden) op. De Amerikaan McEnroe kwam incasseerde voor zijn tweede plaats 550.000 dollar. De Zweed Wilander kreeg een be drag van 400.000 dollar bijgeschre ven. Onder de top-tien zijn vier Zweden. Naast Wilander zijn dat Edberg (vierde) Jarryd lachtstei en Nys- tröm (tiende). McEnroe heeft gezel schap van twee landgenoten. De andere Amerikanen zijn Connors (zesde) en Kriek (negende). De bes te dubbelspelers van het jaar waren de Amerikanen'Robert Seguso en Ken Flach, die een bedrag van 165.000 dollar moeten delen. De eerste zestien van het enkelspel en de beste acht dubbel-combinaties zijn geplaatst voor het Masters- toemooi, dat van 13 tot 19 januari in de Madison Square Garden in New York wordt gehouden. Zeven van de zestien slaagden er vorig jaar niet in zich te plaatsen. Nieuw komers zijn Boris Becker (Brd), Miroslav Mecir (Tsj). Henri Leconte (Fra), Tim Mayotte. Brad Gilbert en Paul Annacone (allen VSt). Of. Mecir in New York zal spelen is nog onzeker. Bij een partijtje voetbal liep de Tsjechoslowaak twee maan den geleden een knieblessure op. De klasseringen zijn: 1. Lendl (Tsj). 2. McEnroe (VSt), 3. Wilander (Zwe), 4. Edberg (Zwe), 5. Becker (BrDl, 6. Con nors (VSt), 7. Noah (Frai, 8. Jarryd OZwe). 9. Kriek (Vst). 10. Nyström (Zwei, 11. Mayotte (VSt), 12. Smid (Pol), 13. Mecir (Tsj), 14. Leconte (Fra), 15. Gilbert (VSt), 16. Annacone (VSt).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21