Spannende finale bij tafeltennis voor scholieren Kerstsalon LAATSTE VEILING OP 28 FEBRUARI Zaalvoetbal Vlissingen weekenddiensten Eind januari gerechtelijke verkoop van Panamees schip IN MIDDELBURG PZC/streek 14 MIDDELBURG Clubkampioenschap 'De Knoraene' MIDDELBURG DINSDAG 31 DECEMBER 1985 Veilingcomplex Middelburg wordt binnenkort verkocht MIDDELBURG - De gebouwen en het terrein van de coöperatieve tuinbouwveiling Walcheren worden verkocht aan vastgoedmaatschappij Lovago bv en aan levensmiddelen groothandel P. C. Koole bv. De voorlopige koopcontracten zijn getekend en de koopaktes passeren in februari. Dat betekent tegelijkertijd dat de begin dit jaar aangekondigde sluiting met rasse schreden naderbij komt. Veilingmeester-directeur A. Don deelde maandag mee dat de klok vrijdag 28 februari voor het laatst draait. Vanaf 1 maart is de veiling officiéél gesloten. Lovago koopt het gedeelte aan de Braakmanstraat. Het eigenlijke vei linggebouw zal verhuurd worden aan Loontjens Automaten bv. die het wil gebruiken voor opslag en reparatie van amusementsapparaten en bil jarts. Voor het zover is moet het gebouw' worden aangepast. Volgens directeur C. Loontjens is er geen in grijpende verbouwing nodig. Groot handel in groente en fruit De Visser blijft in de huidige onderkomens aan de Braakmanstraat gevestigd. P. C. Koole bv koopt het gedeelte aan de Maasstraat. Tot nu toe had het bedrijf deze percelen in erfpacht van de vei ling. Dat betekent dat er voor bijna het gehele veilingterrein een bestem ming gevonden is. Onzeker is alleen wat er met het koelhuis zal gebeuren. Voor dit gebouw, met opslagmogelijk heid tot ongeveer 500 ton, hebben inmiddels al enkele gegadigden inte resse getoond. Begin dit jaar werd al duidelijk dat de ondergang van de veiling onaf wendbaar was. De gelederen van de kopers dunden als maar verder uit en daardoor werd het steeds moeilijker een goed prijsniveau te halen. Don was maandag blij dat het bestuur en de leden-tuinders dit tijdig onder de ogen hebben gezien. Afgelopen herfst besloten zij eenstemmig dat de klok niet lang meer zal draaien. „Wanneer je in het hart van de bestuursleden had kunnen kijken, had je gemerkt dat ze er allemaal tegenstander van waren. In het belang van de tuin bouw op Walcheren was deze beslis sing echter onontkoombaar", aldus de heer Don. Bij langer doorgaan zouden de telers steeds meer weggebleven zijn. In Ba- rendrecht, bij de veiling Zuid-Hol- land-Zuid (ZHZ) zijn ze namelijk veel meer zeker van een stabiel prijsni veau. Dan zou het aanbod aan pro- dukten steeds verder uitgehold wor den. waardoor op den duur ook de kopers het ongetwijfeld voor gezien zouden houden. ..Dan had je hier echt verpaupering gekregen en waren we er financieel beroerd uitgekomen. Nu is de zaak nog volop in beweging en verzinkt de veiling niet in een moeilij ke doodsstrijd", zo concludeert de directeur. Financiën Don is er blij mee dat de financiële positie van de veiling nu nog gunstig is. Daardoor kon, met instemming van de betrokken vakbond CNV, voor de acht personeelsleden (vijf in volle en drie in deeltijd) een sociaal plan vastgesteld worden met een afvloei ingsregeling van 2.5 jaar. Over die periode krijgt het personeel op de VLISSINGEN In de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Vlissingen heeft Vlissingen I zich enigszins ontworsteld uit de gevarenzone door het hoger geplaat ste De Belt 1 met 4-2 te verslaan. Medekandidaten Voor de toppositie in de tweede klasse VAW 1 en Douane Vlissingen 1 bewezen koploper West- kapelle een goede dienst door hun 2-2 gelijke spel. Miro 1 behield zijn positie op de ranglijst door zijn 4-3 overwin ning op het team van Haven van Vlissingen 1. De ploeg van Westkapel- le 1 liet er geen twijfel over bestaan dat zij koploper in deze klasse zijn. het overspeelde BW 2 met dubbele cij fers 10-3. In de vierde klasse B speelde VAW 2 en Douane Vlissingen 2 tegen elkaar, het eindresultaat uit deze wed strijd was een 1-1 gelijk spel. Verras send versloeg staartloper PZEM 3 met 2-1 de ploeg van Van Ruiten Fruit 2. In de bekercompetitie kon de derde klasser VPS 1 ternauwernood met gering verschil van vierde klasser FC Total winnen. Wedstrijdprogramma voor donderdag, in sporthal Souburg: PZEM 3-De Pauw 1, THC 1-SC Torna 3, PZEM 4-VAW 2, Pechi- ney 1-Douane van Vlissingen 2, Van Ruiten Fruit 2-Haven van Vlissingen 2, PSV L- Schinkel Ass. 1 (beker) en voor vrijdag in sporthal Souburg: Haven van Vlissingen 2-PZEM 4, Uiterton 2-Haven van Vlissingen 1. Wereld Natuurfonds In sa menwerking met het filmtheater Elec tro in Middelburg vertoont het Comi té Zeeland van het Wereld Natuur fonds vrijdag de film 'Het Smaragd groene oerwoud' (the emerald forest). De film is gebaseerd op een waar gebeurd verhaal over een ingenieur in Peru die in een oerwoud zijn zoon kwijtraakte. Na tien jaar vindt de vader zijn zoon terug. De film wordt gedraaid in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg en begint om 14.00 uur. uitkeringen een aanvulling tot op het huidige salarisniveau. Voor de leden tuinders schiet er ook een aardige grijpstuiver over. Hoeveel dat is wilde Don maandag niet precies aangeven, wèl dat ze het geld goed kunnen gebruiken voor omschakeling op de nieuwe situatie. Naar verwachting zullen de meeste tuinders hun heil bij de veiling ZHZ zoeken. En dat betekent dat zij teelt plannen behoorlijk moeten aanpas sen. In Middelburg gaan er kleine hoeveelheden van een groot aantal soorten produkten de klok langs. De veiling in Barendrecht is grootschali ger en daar kan een teler moeilijk met tien kistjes bloemkool aan komen zetten. Met het oog hierop zijn voor de tuinders inmiddels voorlichtingsbij eenkomsten gehouden. Verschillende tuinders zullen bovendien wegverhar dingen aan moeten brengen voor ver zenden van hun produkten. Het vei- lingbestuur heeft daarvoor een trans portonderneming in Nieuw- en Sint- Joosland in de arm genomen. De komende maand worden alle betrok ken bedrijven bezocht om de toekom stige situatie te bekijken. Voor het afscheid op 28 februari wor den alle leden, kopers en andere rela ties uitgenodigd. Vanaf 13 uur zullen de wijzers voor de laatste maal over de cijfers van de klok snellen. Don geeft aan dat dit slot, na 79 jaar veilen in Middelburg pijn zal doen. „Maar de sluiting is in goede banen geleid en dat is toch positief voor de betrokke nen. Een feest zal het niet worden, maar een begrafenisstemming be hoeft er dus evenmin te heersen". De Middelburgse veilinghal. binnenkort verkocht. De gebouwen en het terrein van de coöperatieve tuinbouwveiling Walcheren worden ZOUTELANDE - P. Mesie is clubkam pioen geworden van de visclub 'De Knoraene' in Zoutelande. Hij viste in totaal 596 punten bijeen. Op de twee de plaats eindigde S. Maas met 499 punten en derde werden D. van de Voorde en A. Janse met ieder 400 punten. De beker voor de grootste zeebaars ging naar A. Janse. die een kanjer van 74,5 cm op de kop tikte. P. Mesie verschalkte ook het hoogste aantal vissen, namelijk 17 stuks. Hij werd ook zondagskampioen met 407 punten. Het zaterdagkampioenschap ging naar Chr. Provoost met 299 pun ten. De grootste knorhaan 140 gram) werd gevangen door M. Verhage en de grootste vis (een bot van 580 gram) verslikte zich in het haakje van P. Mesie. Als jeugdkampioenen werden genoteerd Astrid van de Vreugde, Dimitri Krans en Mark Janse. De volgende wedstrijd wordt 25 ja nuari gehouden op het Zuiderstrand OUD EN NIEUW Centraal alarmnummer: 01100-14444. Artsen: Vlissingen: woe. 0.00-24.00 uur: D. C. Bom. Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: di. 18.00-woe. 24.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. MIDDELBURG - De 10-jarige Ilse Burger en de evenoude Wouter La- bruyere werden maandag op overtui gende wijze winnaars van het scho- lieren-tafeltennistoernooi, dat in het tafeltenniscentrum 'De Vergulde Baars' in Middelburg werd gehou den. In totaal streden maandag een veertigtal kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar om een eerste plaats in hun klasse (competitie of recreatie) en om als school een gooi te doen naar de 'Maartense Tapijt-wis selbeker'. In de poule-finale voor de competitie spelers werd het pas echt spannend. De tot nog toe ongeslagen Ilse Burger speelde tegen de eveneens 10-jarige Stefan den Herder. De eerste set was tot de stand 14-8 in het voordeel van de jonge Middelburgse. Maar Stefan kwam terug en bij de stand 20-20 bleek pas wie de sterkste zenuwen had. Door twee missers van Stefan wist Ilse de eerste set op haar naam te schrijven. De tweede set werd zonder veel problemen een zege voor Den Herder met 21-16. De derde set zou dus moeten beslissen. Ilse Burger wist deze partij in haar voordeel met 21-14 af te sluiten. Bij de recreatiespelers werd Wouter Labruyere winnaar, door zijn oppo nent Dennis van Tatenhove met twee maal 21-9 naar huis te sturen. Evenals de voorgaande jaren was de organisatie in handen van de hoofd stedelijke tafeltennisvereniging 't Zand', die voor dit evenement leerlin gen van basisscholen uit de wijken 't Zand', 'Breewijk' en de 'Griffioen' had uitgenodigd. „Wij zijn voor het eerst met een dergelijk toernooi begonnen in 1983", vertelt bestuurslid Sjaak den Herder. „In de eerste plaats natuurlijk om de jeugd kennis te laten maken met de tafeltennissport en aan de andere kant om de kinderen tijdens hun kerstvakantie een prettige, spor tieve dag te bezorgen". Vorig jaar kon dit evenement geen doorgang vinden wegens gebrek aan kader en facilitei ten. Uitslagen: competitiespelers: 1 Ilse Burger. 2 Evelien Kaan, 3 Stefan den Herder, 4 Mirjam Hackenberg. Recreatiespelers: 1 Wouter Labruyere. 2 Dennis van Tatenhove. 3 Enrico Joziasse, 4 Astrid Adriaanse. De 'Maartense Tapijt-wisselbeker', ging naar 'De Sandenburch', die deze beker voor de tweede, achtereenvolgende keer mee naar huis kon nemen. MIDDELBURG - Op verzoek van de in Luxemburg gevestigde bank Fi- nans Skandic wordt het Panamese vrachtschip 'Borg' woensdag 22 ja nuari gerechtelijk verkocht in de arrondissementsrechtbank in Mid delburg. Het 498 brt metende schip, dat in 1966 werd gebouwd, ligt sinds eind oktober afgemeerd in de Eerste Binnenhaven in Vlissingen. De 'Borg' werd op reis van Antwerpen naar zee door gerechtsdeurwaarders op de re de van Vlissingen tegengehouden. De gerechtelijke verkoping is een ge volg van het feit. dat de eigenares van het Schip rederij J. Berntsson in Farjestaden - in gebreke is gebleven bij het aflossen van hypothecaire schulden, van ongeveer 1,2 miljoen Duitse Marken, die nog op het schip rusten. De 'Borg' wordt verkocht in de toestand waarin het schip zich op het moment van de verkoping bevindt, compleet met alle scheepstoebeho- ren. Gegadigden kunnen tijdens de zitting niet zelf bieden of afmijnen, maar dienen dit te doen via een procureur of een notaris. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Hee- re, zie dienst onder Souburg, Nieuw- land en Amemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: di. 18.00-woe. 24.00 uur: J. Visser, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur, Roosenburglaan 20 in Middel burg. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: di. 18.00-woe. 23.00 uur: E. Gunst. Torenstraat 46. Seroosker ke, tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede. Vaandrager, Noorlander en Van der Male di. 18.00- woe. 24.00 uur: F. N. van Eede, Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Tandarts: Spreekuur van 11.00-12.00 uur: di. C. Westveer, Loskade 21. Middelburg, tel. 01180-26694, woe. J. E. v. d. Schoot, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: A. Ruys, tel. 01180- 13118. Consult alleen na telefonische afspraak. Visites aanvragen van 8.00- 9.00 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk 'Oost-Sou burg', Kanaalstraat 3 te Oost-Sou burg, tel. 01184-60860. Het gehele weekend bereikbaar, behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Peerestraat 1, tel. 61593. Wijkverpleegkundigen: Middelburg en Arhemuiden: tel. 14366. Vlissingen (alle wijken): tel. 13769. Platteland Walcheren: zr. L. Voge laar, tel. 01181-339. Verloskundige: Dinsdag 18.00-donderdag 8.00 uur. Vlissingen: P. J. van Ginkel, tel. 12775. Oudejaarsavond (31/12 1985). Nederlands Hervormde Kerk: Aagte kerke: 19 ds. Van Mourik; Arnemui den 19.30 kand. Van Zwet; Biggeker- ke 20 ds. Van Veelen; Domburg 19 ds. Westerveen: Gapinge 10 ds. De Boer; Grijpskerke 19 ds. Van Houwelingen; Kleverskerke 18.45 mevr. Wisse: Kou dekerke 19 ds. De Jong; Meliskerke 19 ds. Van Veelen; Middelburg: Nieuwe Kerk 19 ds. Brummelkamp: Ontmoe- tingskerk 19.30 ds. Nell en ds. Ykel; Nieuw- en Sint Joosland 19 dhr. Schot; Oostkapelle 19 ds. Den Hollan der; Oost-Souburg: Kanaalstraat 19 ds. Heemskerk; Rit- them 19 ds. Vermeulen; Serooskerke 19 ds. Lang; Sint-Laurens 19 mevr. ds. De Boer; Veere 20 mevr. Wisse; Vlis singen: Johanneskerk 19.30 ds. Mak- kinga; Ter Reede 19 dhr. Lorier; Ver pleeghuis Der Boede ds. Lukasse; Open Hof 19.30 ds. Krijger; De Schaapskooi 19 ds. De Nooij; Vrou wenpolder 19 dhr. Van Leerdam; Westkapelle 19 dhr. Allewijn; Zoute lande 19 ds. Vellekoop. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 19.30 ds. Mink; Domburg 19 ds. Van Til: Gapinge 19 ds. Weijs; Grijpskerke 19 ds. Jobsen: Koudekerke 19.30 ds. Verheul; Meliskerke 19 ds. Coppoolse; Middelburg: Hofpleinkerk 19.30 ds. Dondorp; De Hoeksteen 19.30 ds. Snij ders; Oost-Souburg 19 dhr. Heems kerk; Oostkapelle 19 ds. De Ruiter; Serooskerke 19 ds. Witkamp; Sint- Laurens 19 ds. Craene; Veere 20.15 ds. Weijs; Vlissingen: Open Hof 19.30 ds. Krijger; De Schaapskooi 19 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 19 dhr. Van Leerdam; Westkapelle 19 ds. v. d. Bom. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 19.30 ds. Baaijens; Meliskerke 14.30 ds. Harinck; Middelburg-Cen trum 19 ds. Venema; Middelburg- Zuid 19.30 ds. Zijderveld; Oostkapelle 19.30 ds. Harinck; Vlissingen 19.30 ds. Paul; Westkapelle 16 ds. Venema; Zoutelande 16.30 ds. Baaijens. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 19.30 ds. De Graaf; Sou burg en Vlissingen: (De Lannoy- straat) 19.30 ds. Zomer; Vrouwenpol der 19.30 ds. Kuiper. Christelijke-Gereformeerde Kerk: Middelburg 19.30 ds. Brandsma; Vlis singen 19.30 ds. Brons. Geredja Kristen Maluku Selatan di Belanda: Oost-Souburg 20 pat. Wai- sapy; Koudekerke 18 pat. Waisapy. Evangelische Gemeente: Middelburg: (De Wijngaard, LTS) 19.30 dhr. Van der Zanden. Gereformeerde Gemeente in Neder land (binnen verband): Arnemuiden 19.30 ds. Verhoeks. Vrije Evangelische Gemeente: West kapelle 19 dhr. De Jonge. Rooms-Katholieke Kerk: Middelburg 19; Souburg 19; Vlissingen 19. 1 januari 1986 Nederlands Hervormde Kerk. Arne muiden 9.30. 15 ds. Cammeraat; Mid delburg Thomaskapel 10.30 ds. Pau- lus (herv./ger.); Ontmoetingskerk 10.30 ds. Nell. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 9.30 ds. Mink; Grijpskerke 10 ds. Jobsen; Meliskerke 10 ds. Coppoolse; Middelburg Hofpleinkerk 10.30 ds. De Bakker; De Hoeksteen 10 ds. Paulus; Oostkapelle 10.30 ds. De Ruiter; Vlis singen Petruskerk 10 ds. De Boer. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30 ds. Baayens; Meliskerke 9.30 leesdienst; Middelburg-Centrum 9.30 ds. Venema; Middelburg-Zuid 9.30 leesdienst; Oostkapelle 10 ds. Ha rinck; Vlissingen 9.30 ds. Paul; West kapelle 9.30 leesdienst; Zoutelande 9.30 leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Mid delburg 10 ds. Brandsma; Vlissingen 10 ds. Brons. Geredja Kristen Maluku Selatan di Belanda. Oost-Souburg 10 pdt. Waisa py; Koudekerke 12 pdt. Waisapy. Rooms-Katholieke Kerk. Middelburg 10; Vlissingen 11.15 eigen zanggroep. Nieuwjaarsreceptie - Het ge meentebestuur van Middelburg houdt donderdag 2 januari weer de Open tafel (nieuwjaarsreceptie) in de Burgerzaal. De deuren van het stad huis gaan om 17 uur open. Een half uur later begint de bijeenkomst, waar bij een drankje aangeboden wordt. Burgemeester mr C. G. J. Rutten houdt om zes uur een toespraak, waarna om kwart over zes de geza menlijke maaltijd begint. Deze be staat uit soep, broodjes en koffie, waarvoor deelnemers bij binnen komst vijf gulden moet betalen. De open tafel is voor alle Middelburgers toegankelijk. Baby den Toonder ver zorgt de achtergrondmuziek. Om half acht wordt de bijeenkomst beëindigd. De 'Borg' afgemeerd in de Eerste Binnenhaven in Vlissingen. Ernest Joachim, tekening In de Vleeshal van het Middel burgse stadhuis exposeert de Zeeuwse Kunst Kring. Volgens de traditie wordt deze win tertentoonstelling de kerstsalon genoemd en - behalve - die naam is ook het aanbod overwegend tadi- tioneel. De ZKK is een expositievereni ging; enkele malen per jaar laat een aantal leden nieuw werk zien. Het is al meer gezegd: het verras singsniveau is in de loop der jaren gestaag gedaald. Teveel mensen van kwaliteit laten verstek gaan en het aanbod overtreft de verwach tingen zelden. De leden van de Kring gaan ieder hun eigen weg en ze houden zich - in het algemeen - niet erg druk bezig met het experiment in brede Een verzameling enkelingen der halve, die onder de vlag van de ZKK de Vleeshal èn de aandacht delen. Het levert een bonte parade op die veel technieken toont, snelle beeldwisselingen in drukken, et sen, olie - en andere verven, teke ningen, keramiek en plastieken. Twee schilderijen van Jacques Benschop vallen sterk op en dat geldt ook 'Wilgen' van de onlangs overleden Ben van Rooy. Verder werk van de twee gastexposanten Liesbeth en Henny Husen en de leden Juul Kortekaas, Tie Hof, Pe ter Jansen, Miems van Citters, Liesbeth Binkhorst, Gerard Men ken, Ton Lamper, Ernest Joachim, Ad en Tessa Braat. Nog vandaag en morgen, oud- en nieuwjaar. Prijzen tussen 185,- en 5.000,-. Tie Hof 'Harmonie' Ton Lamper 'Vlot'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14