Gemeentesecretaris V an Strien houdt 't na 40 jaar voor gezien Twee maanden gevangenis voor poging tot doodslag Raad Westerschouwen buigt zich over drie beroepschriften Nieuw bibliotheekgebouw in Zierikzee gaat maandag open BEN W KOMEN TEGEMOET AAN WENSEN RAAD PZC/streek Schade bij botsing Sint-Maartensdijk Dames van Amigos mede aan leiding Geslaagden cursus ambulancepersoneel Rode Kruis Tholen ALTIJD AMBTENAAR IN WISSENKERKE Voorstel voor renovatie van kruisgebouw in Brouwershaven MAANDAG 16 DECEMBER MET UITGEBREIDE OPENINGSTIJDEN Volleybal ANIB Tholen wil aanpassing stemhokjes voor gehandicapten 18 BROUWERSHAVEN Eilmavond POORTVLIET Kritiek POLITIERECHTER MIDDELBURG S CHERPENIS SE SINTMAARTEN SPIJK SINT-PHILIPSLAND Kerstvieringen Bestuursfunctie Kosten DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 Sint-Philipsland actiever in werven van bedrijven SINT-PHILIPSLAND De gemeente Sint-Philipsland gaat actiever proberen om bedrijven te werven. Burgemeester T. Vogel kondigde dat woensdagavond aan bij de behandeling door de gemeenteraad van de begroting voor 1986. Het college van burgemeester en wethouders komt daarmee tegemoet aan een wens die alle fracties onlangs uitspraken tijdens de algemene beschouwingen. Vogel gaf toe dat tweeduizend gulden voor het bevorderen van de werkgele genheid zoals in de begroting '86 is opgenomen, aan de lage kant is. Hij herinnerde aan de wervingsfolder van de gemeente Oost-Flakkee die hem tijdens de algemene beschouwingen was aangereikt door de fractievoorzit ter van de Partij voor Algemeen Be lang (PvAB) A. P. Kornaat. Volgens Vogel kost een dergelijke reclamefol der tussen de vijftien- en twintigdui zend gulden. „Maar als dat twee of drie bedrijfjes oplevert is dat geld toch goed besteed", aldus de burge meester. Hij stelde voor om voor de werving van bedrijven een gedeelte van het geld te gebruiken dat is gereserveerd voor de huisvesting van de dienst gemeentewerken. Zowel PvAB als het CDA hadden in hun algemene beschouwingen er al voor gepleit om deze post van 75.000 gul den op te heffen omdat de realisatie van een gebouw voor de dienst ge- SINT-MAARTENSDIJK Woens dagmiddag rond drie uur liepen twee personenauto's flinke blikschade op bij een aanrijding op de kruising provinciale wegMolendijk in Sint- Maartensdijk. Door het afsnijden van de bocht kwam het voertuig van de 26-jarige J. van L. uit Steenbergen in botsing met de auto van de 62-jarige M. A. B. Beiden kwamen met de schrik vrij. BROUWERSHAVEN - In het Tonnen- magazijn in Brouwershaven zijn op vrijdag 20 december vanaf 20.00 uur twee films te zien van de filmregisseu se Digna Sinke. Als eerste vertoont de stichting culturele commissie Brou- wershaven 'De Roode Lelie' de film 'Groeten uit Zonnemaire', een eindex amenwerk dat Digna Sinke maakte op basis van bezoeken als kind aan Zonnemaire. Aan deze korte film werkte destijds ook een aantal toneel spelers van Schouwen-Duiveland mee. De tweede film heet 'De hoop van het vaderland', gebaseerd op een periode van Digna Sinke in Utrecht. meentewerken niet in de nabije toe komst te verwachten is. Burgemees ter Vogel nam de suggestie van de beide fracties over om het geld voor een ander doel te bestemmen. Hij liet de raad weten dat het college tijdens de volgende gemeenteraadsvergade ring met een concreet voorstel op het punt van het aantrekken van bedrij ven zal komen. Vogel voegde daar nog aan toe dat er binnenkort ook geld nodig zal zijn voor het opknappen van onder meer de riolering onder de Oostdijk. Een recent onderzoek toon de namelijk aan dat die niet in een al te beste toestand is. Wat betreft een speelvoorziening in Anna-Jacobapolder liet de burge- THOLEN Via een klinkende 0-3 zege op koploper de Zebra's 3 hebben de dames van VOLLEYBALCLUB Amigos maandagavond laten zien dat de overwinning van twee weken geleden op het sterke Rood Wit geen eenmalig gebeuren was. Door dit machtsvertoon staan de Tholense da mes nu samen met Symmachia 2 bovenaan de ranglijst van de West brabantse districtsklasse. Amigos was erg gemotiveerd naar Oudenbosch gekomen maar maakte in de eerste set aanvankelijk de fout zich te veel het speltype van de Ze bra's veel plaatsballen in de veld- verdediging te laten opdringen. Vanaf 10-7 slaagden de Zeeuwsen er echter in het initiatief naar zich toe te trekken en vanaf dat moment kon het niet meer stuk. Via 11-15, 9-15 en 2-15 werd een 0-3 eindstand bereikt. Toch büjven de Amigos-dames nuchter want. zo verwoordt Nellie Breker: „De krachtverschillen in deze klas zijn erg klein zodat éën nederlaag je ineens weer een eind achteruit kan werpen. We leven bij de dag en volgende week wacht er weer een moeilijke wed strijd". meester weten dat aan de actiegroep die voor de speeltuin ijvert toestem ming is gegeven om in Sint-Philips land een collecte te houden. „Als dat niet voldoende opbrengt kan er mis schien in de gemeentebegroting nog een gaatje worden gevonden om bij te springen", zei Vogel. De actiegroep 'Op de Wip' heeft al vijfduizend gul den gekregen van het ministerie van wvc. Vogel uitte verder nogal wat kritiek op de algemene beschouwingen van het CDA en de PvAB. Hij verweet de beide fracties 'korte-termijnpolitiek' voor wat betreft hun bezwaren tegen de aangekondigde belastingverho gingen voor 1986. CDA-fractievoor- zitter J. de Jager deelde mee dat hij zich gestoord had aan de opmerkin gen van burgemeester Vogel op zijn cijferwerk in de algemene beschou wingen. „Dat wekte een beetje de indruk van 'jongetje, je doet maar wat', en dat wil ik bestrijden", aldus De Jager. Ook Kornaat stelde zich enigszins gegriefd te hebben gevoeld door de manier waarop de burgemeester een deel van zijn algemene beschouwin gen van kanttekeningen had voor zien. Vogel op zijn beurt liet weten dat een en ander niet kwetsend was be doeld. De SGP kreeg van Vogel een pluimpje voor hun algemene beschou wingen. Volgens Vogel vooral bedoeld omdat hij wat weinig aandacht aan de SGP had besteed, met name in verge lijking tot het CDA en de PvAB. Wethour L. Walpot (sgp) ging in op de opmerkingen van Kornaat over zijn beleid met betrekking tot woning bouw in Sint-Philipsland. Kornaat had in zijn algemene beschouwingen de wethouder verweten dat hij het tempo van de woningbouw wilde ver tragen. In dat verband had Kornaat opgemerkt dat een en ander als onbe hoorlijk bestuurlijk gedrag zou kun nen worden uitgelegd. Walpot stelde dat de woningbouw in overeenstem ming moet zijn met de behoefte die er in Sint-Philipsland aan woningen be staat. Hij zei de verbetering van be staande woningen te prefereren boven de bouw van nieuwe huizen. Volgens de wethouder speelt de PvAB op de man. „Ik ben democratisch gekozen op grond van een bepaald verkie zingsprogramma. Daar hou ik me aan vast, ook al zijn die verkiezingen al lang achter de rug", zei Walpot. Over de landbouwbestemming voor een gedeelte van de slikken van de Heen merkte Vogel nog op dat die allang tot natuurgebied zijn bestemd. „Volgens internationale criteria val len die gronden zelfs in de hoogste categorie", meende Vogel. De slikken van de Heen vielen tot voor kort onder de gemeente Steenbergen. Vo gel kon de raad meedelen dat de eerste kamer dinsdag had besloten de wijziging van de provinciegrens tus sen Noord-Brabant en Zeeland goed te keuren, zodat de gronden nu bij Sint-Philipsland horen. POORTVLIET Voor het examei van de cursus voor ambulanceperso neel van het Nederlandse Rodi Kruis, afdeling Tholen, zijn 11 leden geslaagd. Drie kandidaten krijgei nog de kans het praktijkgedeelte over te doen. De opleiding duurde 2j jaar. Het examen werd afgenomen door dokter Korver en dokter Padt mevrouw Boone, regionaal verpleeg kundige. Cursusleider was Johan Jansen uit Sint-Maartensdijk. Voor het examen werd gebruik maakt van de diensten van de Lotus groep Noord- en Midden-Zeeland, Dt slachtoffers 'lagen' in Sint-Maarten: hof, het politiebureau, garage De Viel langs de kant van de weg en tussen di uien in het bedrijf van Dacomex. Di 'gewonden' werden overgebracht naai het Rode-Kruisgebouw waar ze twee ziekenhuis ziekenhuisbeddei verder werden verzorgd. De geslaagden zijn: Riet Vermaas-Hoe) Sint-Philipsland: Tiny de Vos, Stavenisse Rien van de Jagt, Scherpenisse. Inefe Niemantsverdriet, Scherpenisse, Tam; Niemantsverdriet, Sint-Maartensdijk: Haa Kurvers, Poortvliet, Jaap Hage, Sint-Maar tensdijk en Henk Brinkman, Sint-Maar tensdijk. Gemeentesecretaris H. van Strien van Wissenkerke: „Ik ben geen politicus". WISSENKERKE - Na een veertigja rig dienstverband bij de gemeente Wissenkerke maakt gemeentesecre taris H. van Strien met ingang van 20 december gebruik van de regeling vervroegd uittreden. De geboren en getogen Wissenkerkenaar begon in juli 1945 zijn loopbaan als ambte naar. In zijn functie van gemeentese cretaris (sinds 1982) en waarnemend gemeentesecreatris (vanaf 1969) heeft hij van zijn politieke voor- en afkeu ren zo weinig mogelijk blijk gegeven, zo vertelt de heer Van Strien. „In die functie kun je geen politiek bedrij ven", stelt hij. „Ik ben ook geen politicus". Ondanks die stellige uitspraak was de gemeentesecreataris jarenlang actief in het bestuur van de AR. voordat deze partij opging in het CDA. Een zekere kijk op het politieke gebeuren kan hem dan ook niet ontzegd wor- Vrouwen vieren kerst Woens dag 18 december viert de afdeling Poortvliet van de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen het kerst feest. Aan de avond wordt meege werkt door het interkerkelijk jeug- door 'Polyhymnia' uit Oud-Vosse- meer. Aanvang 18.00 uur in café Tol- rust. ZLM vergadert Dinsdag 17 december houdt de afdeling Poort vliet van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij een algemene ledenver gadering. Tijdens de bijeenkomst houden land- bouwvoorlichter ZLM L. Bax uit Tho len en de bedrijfsvoorlichter ZLM G. Stap uit Goes een inleiding. Aanvang 19.30 uur in café 'Tolrust'. Plattelandsvrouwen Woens dag 18 december viert de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Scherpenisse samen met de be jaarden kerstfeest. Het programma voor de bijeenkomst in het Holland Huis wordt pas tijdens de viering bekendgemaakt. Aanvang 16.00 uur. ZLM bijeen Maandag 16 decem ber houdt de afdeling St.-Maartens dijk van de Zuidelande Landbouw Maatschappij een algemene ledenver gadering. De heer J. Markusse, hoofd sociaal-economische voorlichting van de ZLM te Goes, houdt een inleiding over het onderwerp: .Ontwikkelingen op en rond het bedrijf. Aanvang 19.30 uur in café P. J. van Houdt. Kerstfeest De Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Sint-Maartensdijk viert woens dag 18 december het jaarlijkse kerst feest. Op die bijeenkomst declameren leden rond het thema 'Rondom de Kribbe'. De zang wordt door de heer en mevrouw Van Gorsel-Bos ver zorgd. Aanvang 19.30 uur in recreatie centrum 'Haestinge'. SINT-PHILIPSLAND - In Sint-Phi lipsland en Anna-Jacobapolder wor den de komende weken verschillende kerstbijeenkomsten gehouden. In dorpshuis De Wimpel in Sint-Philips land wordt vrijdagavond 20 december een kerstzangavond gehouden met medewerking van de zangverenigin gen Crescendo en Soli Deo Gloria en de muziekvereniging Concordia. Aan vang 19.30 uur. Maandagavond 23 december - eveneens in De Wimpel - houdt VZOS een kerstzangavond met medewerking van de zangvereniging Maranathon en het jeugdkoor Van Knop tot Bloem. Aanvang 19.30 uur. De NCVB viert dinsdagavond 17 de cember het kerstfeest in het dorps huis in Anna Jacobapolder (19.30 uur) en de meisjesvereniging Hoop op Ze gen viert kerst op woensdagavond 18 december (19.30 uur) in het dorpshuis in Sint-Philipsland. MIDDELBURG - De 20-jarige E. G. uit Wolphaartsdijk stond dinsdag voor de politierechter in Middelburg om zich te verantwoorden voor een poging tot doodslag omdat hij op de Grote Markt in Goes met zijn auto op eengroepje jongelui was ingereden. Eén van de jongeren reed hij aan. Deze kwam met een gebroken been in het ziekenhuis terecht. Het begon allemaal met schermutse lingen op straat na barbezoek. G. voelde zich bedreigd en pakte een tafelpoot uit zijn auto om zich te verweren. Nadat zijn tegenstanders die hadden afgepakt vluchtte hij zijn auto in en reed met hoge snelheid vanuit de Magdalenastraat de Markt op. waarbij de jongens nog net op tijd opzij konden springen. Op de Markt keerde hij en reed nogmaals op hen in en toen ging het mis. G. stond ook nog terecht voor diefstal met geweld. Hij stal een stereotoren van een man in Terhole van wie hij, naar hij op de zitting verklaarde, nog geld tegoed had. Samen met een maat ging hij erheen na een 'pistool' van een videospel bij zich te hebben gesto ken om de man schrik mee aan te jagen. De kolf van het nep-wapen die G. hem liet zien leek net echt. „Ik hoop dat ik hem niet hoef te gebruiken", had hij zijn slachtoffer gewaarschuwd. Na dit dreigement liet de man zonder tegensputteren de geluidsapparatuur door het tweetal weghalen. Voor deze beide feiten en voor een aantal diefstallen waarbij hij steeds anderen de kastanjes uit het vuur liet halen confronteerde de officier van justitie, mr G. L. Bouman, hem met een eis van zes maanden waarvan de helft voorwaardelijk. De advocaat mr D. J. Olie vond dat 'poging tot doodslag' een veel te ver regaande omschrijving was van wat G. deed. De scheurpartij in het cen trum van Goes zou alleen bedoeld zijn geweest om de anderen te bedreigen. Hij wees erop dat G. direct na de aanrijding zelf naar de politie was gestapt en ook het slachtoffer in het ziekenhuis verschillende keren had bezocht. Politierechter mr J. D. C. J. Janzen- Van Oosten veroordeelde G. tot zes maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk, waarbij zij in aanmer king nam dat hij al ruim een half jaar geen nieuwe strafbare feiten pleegde. De 24-jarige J. N. uit Sint-Annaland werd veroordeeld tot drie weken voorwaardelijk en 750 gulden boete omdat hij iemand met een kapot bierglas in het gezicht stak. Zijn vader had in een café in Sint-Maar tensdijk woorden met een kennis, die N. senior op een gegeven ogenblik een duw gaf. Dat was voor N. aanlei ding om een glas stuk te slaan en dat de man midden in het gezicht te duwen. Het slachtoffer had in zoverre geluk dat er alleen gapende wonden in zijn neus en voorhoofd het gevolg van waren en dat zijn ogen gespaard ble ven. De officier nam het N. zeer kwa lijk dat hij naar 'zo'n akelig middel' had gegrepen terwijl er eigenlijk al leen maar sprake was van een me ningsverschil tussen de vader en het slachtoffer. Hij wilde N.'s gedrag bestraft zien met vier weken gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. De politie rechter wilde hem echter de onvoor waardelijke gevangenisstraf besparen om zijn baan niet in gevaar te bren gen. den. „Zo tegen de verkiezingen wor; den de discussies in de gemeenteraad wat levendiger", zegt de gemeentese cretaris. Toch is de flinke woordenwis seling tussen de VVD en het CDA in de afgelopen begrotingsvergadering over de onroerend-goedbelasting de BROUWERSHAVEN B en w van Brouwershaven stellen de gemeente raad voor het wijkgebouw in Noord- gouwe voor een symbolische prijs van I,- aan te kopen van de kruis vereniging Schouwen-Duiveland, het gebouw te renoveren en vervolgens aan de kruisvereniging te verhuren. De renovatiekosten zijn begroot tot een bedrag van 45.000,-. Aanleiding voor een en ander is dat de kruisvereniging zelf niet in staat is de noodzakelijke aanpassing van het ge bouw te bekostigen, zo blijkt uit het raadsvoorstel dat aan de orde komt in de openbare vergadering van de raad Brouwershaven op woensdag 18 de cember. De raad bespreekt verder een voorstel van b en w een subsidie van 3.750.- te verlenen aan Scouting Brouwersha ven in de kosten voor aanleg en aansluiting van electriciteit en water leiding voor de nieuwe huisvesting van de groep zeeverkenners op de speelweide aan het Slingerbos. B en w stellen de raad tevens voor de scou tinggroep voor 1986 een startsubsidie van ten hoogste 1.840,- te verlenen. Verder hebben b en w de raad ter vaststelling aangeboden een verdeel- besluit subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing 1986. Op grond daarvan wordt voor verbetering van woningen in de sociale sector volgend jaar in Brouwershaven 141.840,- be schikbaar gesteld, voor de verbete ring van particuliere woningen 80.000,- en voor de restauratie van woonhuis-monumenten 78.160,-. Voorts buigt de raad zich over de verordening 'bijdragen ineens, ver- huis- en herinrichtingskosten' bij stads- en dorpsvernieuwings-activi- teiten. B en w stellen voor geen hogere bijdragen te regelen dan hetgeen de gemeente maximaal als rijksbijdra gen terug ontvangt. De gemeenteraad van Brouwershaven vergadert in het stadhuis, aanvang: 19.30 uur. ZIERIKZEE - De openbare biblio theek aan het Groeneweegje te Zie- rikzee is de laatste jaren uit zijn jasje gegroeid. Tien jaar geleden opende de bibliotheek haar deuren in een noodgebouw van 270 vierkante meter en een bibliobus. Maandag gaan de poorten weer open, maar dan van het nieuwe gebouw aan het Haringvliet- plein met een oppervlakte van 900 vierkante meter, waarvan 720 vier kante meter openbare uitleen en stu dieruimte. De openingstijden zijn ook gewijzigd. Deze zijn op maandag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag van 09.30 tot 12.00 uur en daarna zoals op maandag en zaterdag van 09.30 tot 12.00 uur. Dit betekent dat er een openingsoch tend is bijgekomen en dat in totaal de bibliotheek een kwartier langer per week open is. Er zijn twee ingangsdeuren, een aan de kant van de Haringvlietstraat voor fietsers en voetgangers en een aan de zijde van het Haringvlietplein voor automobilisten, die daar hun auto kwijt kunnen. Vlak bij de entree be vinden zich de garderobe en de toilet ten. Het hele gebouw is aangepast voor rolstoelgebruikers. In de garde robe staan kleine kasten met of zon der sloten, waar tassen of helmen opgeborgen kunnen worden. In het eerste gedeelte van de zaal worden een paar lege plekken opgevuld door tentoonstellingsvitrines voor verza melingen en dergelijke, waarvan ook particulieren gebruik kunnen maken. Ook zijn de wanden hier geschikt gemaakt voor exposities van schilde rijen. De leeshoek met kranten en populaire weekbladen en een vak met informatie en folders om mee te ne men is speciaal vlak bij de ingang geplaatst om geen onnodig geloop door de rest van de bibliotheek te krijgen. Daarna komt de hele afdeling voor de jeugd met een nieuwe geautomati seerde catalogus en leestafels voor de ramen. In het midden van de zaal, onder het piramide-vormige dak, be vindt zich het uitleencentrum voor het meenemen en terugbrengen van boeken en het registreren van nieuwe lezers. Een grote rood met witte para sol met tafeltjes en stoeltjes eronder geeft de peuter- en kleuterhoek aan, die vlak bij de volwassenen afdeling ligt, zodat ouders er een goed zicht op hebben. Nieuw is ook de inlichtingen balie, naast de geautomatiseerde ca talogus voor volwassenen. Hierop staat de collectie van alle Zeeuwse bibliotheken. Boeken die niet in Zie- rikzee in voorraad zijn, kunnen elders besteld worden. Een eigen bestel dienst zorgt voor een vlotte afhande ling. Bij de afdeling studieboeken zijn ook leestafels geplaatst, zodat onder meer naslagwerken rustig bestudeerd kunnen worden. Het geheel geeft een vrolijke en lichte indruk. De inrichting is in de kleuren rood, wit en grijs gehouden. De boe kenschappen staan zo ver uiteen, dat een rolstoel er makkelijk langs kan. Verder is er een directiekamer met vergaderruimte voor het dagelijks be stuur, een personeelskamer met keu ken en een magazijn. eerste die de heer Van Strien in zijn loopbaan meemaakte. Hij typeert de Wissenkerkse raad door de jaren heen dan ook als 'rustig'. De partijprogramma's in de landelijke politiek leiden in een kleine gemeente als Wissenkerke maar zelden tot on overkomelijke tegenstellingen tussen de verschillende raadsfracties, weet de scheidende gemeentesecretaris. Wel is de tijd dat de raadsleden zich in de rondvraag beklaagden over een putje in de weg voorgoed voorbij, meent hij. De gemeentesecretaris voegt eraan toe dat hij met alle raads leden behoorlijk overweg kan, on geacht de partij die ze vertegenwoor digen. De heer Van Strien is, naar zijn weten, de enige gemeentesecretaris in Zee land die zelf de notulen maakt van de raadsvergaderingen. Ook is hij hoofd van de afdeling bevolking. Voordat hij secretaris werd is hij jarenlang hoofd van sociale zaken geweest in de ge meente Wissenkerke. Bij de invoering van de algemene bijstandswet in 1965 werd hij chef van die afdeling. Des tijds was er een flink aantal inwoners van de gemeente aangewezen op het burgerlijk armbestuur en de diakonie. Met de mechanisatie in de landbouw verdween heel wat werkgelegenheid. In de tijd dat hij op de afdeling sociale zaken werkte nam de heer Van Strien de problemen weieens mee naar huis. In die tijd had hij bovendien nogal wat bestuursfunc ties. Hij was onder meer betrokken bij de VVV, de vakbond voor over heidspersoneel CFO en de christelij ke besturenbond. „Ik kon geen nee zeggen, maar het was allemaal te veel. Later heb ik daar resoluut een streep onder getrokken. Nu ben zit ik alleen nog in de kanarievereniging", Ondanks alle drukte, die uiteindelijk zelfs leidde tot een hartinfarct, heeft de bijna 59-jarige gemeentesecretaris het veertig jaar lang enorm naar zijn zin gehad in Wissenkerke, zo vertel! hij. „Ik ben geen streber, die telkens meer moet gaan verdienen. Het be langrijkste is dat de werksfeer goed is In Wissenkerke is dat zo. Je bent i gemeentesecretaris niet alleen eind- adviseur voor het college van burge meester en wethouders, maar ook hoofd van het personeel. Een gemeen tesecretaris kan de verhoudingen ma ken of breken. Ik wilde nooit hoog boven het personeel staan. Vandaai dat ik mijn kamerdeur altijd wagen wijd heb opengehouden". De gemeentesecretaris beleeft maan dag zijn laatste raadsvergadering. Tij dens die vergadering wordt zijn opvol ger, de heer J. Quist beëdigd. De heer Van Strien neemt 20 december offi cieel afscheid. De bijeenkomst word! gehouden in het Dorpshuis te Wissen kerke en begint om drie uur De receptie begint om zes uur en is eveneens in het Dorpshuis. Alle gemeenten van Schouwen-Dui veland dragen hun steentje bij. De algemene kosten worden verdeeld naar rato van het aantal inwoners per gemeente en de specifieke kosten op basis van het aantal ingeschreven lezers. De nieuwe bibliotheek is beter gesitueerd, vlakbij de scholenge meenschap, goed bereikbaar voor le zers uit andere gemeenten, die per bus of per auto komen en op een terrein tussen de oude binnenstad en de grote nieuwe stadswijk Poortam bacht. Zaterdag is er van 10.00 tot 16.00 uur open huis in de nieuwe bibliotheek. Ook de biblio bus staat dan op het parkeerterrein, om iedereen van de nodige inlichtingen te voorzien. De commissaris van de koningin in Zee land, dr. C. Boertien, verricht op woensdag 15 januari de officiële ope ning. De bibliotheek krijgt de naam 'De Stolpe'. Deze naam is een typisch Schouws woord voor de stolpboerde rijen die vroeger op Schouwen-Duive land stonden. De laatst stolpe in Kerkwerve is in 1956 afgebroken. Op de dag van de officiële opening is er een tentoonstelling over de Schouwse stolpboerderijen. HAAMSTEDE De gemeenteraad van Westerschouwen behandelt in de openbare vergadering van maandag 16 december onder meer drie be roepsschriften tegen geweigerde bouwvergunningen. Overeenkomstig het advies van de commissie beroeps schriften stellen b en w de raad voor alsnog vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een fruitloods/ werkplaats op het perceel Vertons- weg 2. Dit onder de voorwaarde dat de aanvrager, de heer N. A. Dam- bruin, een overeenkomst met boete beding aanvaardt ten aanzien van het agrarisch gebruik van de uitbrei ding. Dit laatste in verband met door b en w gesignaleerde mogelijke twij fels over de noodzaak van de uitbrei ding ten behoeve van de agrarische bedrijfsvoering, en mede gezien het advies daaromtrent van de directeur landelijke gebieden en kwaliteits zorg. B en w stellen voor beroepsschriften tegen hun besluiten bouwvergunnin gen te weigeren voor de bouw van een tuinhuisje bij een zomerhuis in het park Zeeduin, en voor de aanleg van twee zwembaden op het perceel Lao- ne 4 te Renesse respectievelijk onge grond en niet-ontvankelijk te verkla ren. Het college weigerde de bouwver gunning voor de zwembaden op grond van strijdigheid met het in procedure zijnde bestemmingsplan. Bovendien was het beroepsschrift terzake te laat ingediend. Maar los daarvan oordeel de de commissie beroepsschriften dat b en w de bouwvergunning zwemba den terecht niet verleend hadden. De raad Westerschouwen buigt zich verder over een collegevoorstel, gelet op de daarmee gemoeide tijd, geen kroonberoep in te stellen tegen het besluit van gedeputeerde staten g< keuring te onthouden aan een gedee! te bestemmingsplan Kom Renesse Overigens maken b en w de raad duidelijk het besluit van GS te be treuren. Want op grond daarvan is in het centrumgebied westzijde van de Zoom Renesse vestigingsmogelijk heid voor met name de detailhandel uitgesloten. De raad Westerschouwen vergadert in het gemeentehuis te Haamstede, aanvang 19.30 uur. Dames districtsklas A: Switch 1 - Voko 2 2-2, Breyok ABC 5 - BermiRapid 2 3-0, Blauw Wit 1 - Symmachia 2 2-2, Block 70 1 - Idefix 1 2-2, Rood wit 1 - Bermi/Rapid 4 2-2, De Zebra's 3 - Amigos 1 0-3. Dames eerste klas A: Sic Pugno 2 - Sic Pugno 3 3-0, Block 70 2 - VC De Schalm 1 0-3, Tobec 2 - TOS 1 3-0, SV Diomedon 1 - VC Meilust 1 2-2, Tobec 3 - VC De Berk 1 2-2, Veronica 74 - VVR 1 2-2. Dames 2e klas A: Olympus '69 2 - TOS 2 2-1, VC Meilust 3 - Tobec 4 3-0, Tobec 5 - VAT 1' 0-3, VC Meilust 2 - Amigos 2 2-1, SV Diomedon 2 - Sic Pugno 4 3-0. Heren 2e klas A: VAT 2 - Tobec 2 3-0, VC Meilust 2 - VAT 1 0-3, SV Diomedon 2 - Tobec 3 1-2, Amigos 2 - Veronica 74 2 3-0. THOLEN De afdeling Tholen/St. Philipsland van de algemene boni van gehandicapten en arbeidsonge schikten (ANIB) heeft middels eet brief het college van burgemeester et wethouders van Tholen en Sint-Phi lipsland verzocht de stemlokalen e de stemhokjes tijdens de verkiezin gen in mei '86 aan te passen voor de gehandicapte kiezer. De ANIB wijst erop dat bij de vorige verkiezingen de stemhokjes rolstoel gebruikers niet toegankelijk waren. Deze kiezers moesten met een plankje op de knie het stembiljet invullen, aldus de ANIB. Als ondersteuning van het verzoek heeft de ANIB een tekening ingesle ten met een mogelijke oplossing voor dit ongemak. Het schrijven van de ANIB word: ondersteund door 'Philadelphia', d( oudervereniging voor het afwijkende kind, afdeling Tholen en St.-Philips land het Welfarewerk St.-Philipsland bej aardensociëteit Anna-J acobapff der en de afdelingen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, re gio Tholen. Zaterdag 14 december houdt ANIB, afdeling Tholen en Sint-PW' lipsland een algemene ledenvergade ring. Naast de behandeling van |J" agenda wordt er bingo gespeeld en er een kinderloterij. Aanvang 1'" uur in 'Meulvliet'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28