Maatschappelijk werk doet te 'vaag' over kansen samenwerking Kortgene onderzoekt uitbreiding haven en vismijn Colijnsplaat kerkdiensten Voorlopig geen regeling voor experiment specifiek welzijn 'S1MPELF' BURENRUZIE IN SLUIS STEEDS GRIMMIGER W*$m BEVELANDENW&SEL SCHOUWEN TEN KOSTE LOKALEN, WEI EN VOLKSTUINEN HUIDIGE OVEREENKOMST CONTINUEREN Automobilist ramt in Oostburg gevel van videotheek Oud-predikant Heinkenszand overleden VOO Bevelanden vergadert in Goes Fietspad tijdelijk afgesloten bij draaibrug Sluiskil Insluipingen in Nieuwerkerk PZC/streek NOTITIE SPECIFIEK WELZIJN: MIDDELBURG - De heer J. A. M. Buysrogge, exploitant van camping De Witte Raaf in Arnemuiden, heeft bij de gemeente Middelburg een plan ingediend voor uitbreiding van camping De Ijsbaan aan de Koninginnelaan in Middelburg. Het behelst uitbreiding van het huidige drie hectare grote terrein tot een camping van twaalf hectare. Consequentie daarvan is de opoffering van het volkstuinencomplex aan het Griffioenpad, het daarnaast gelegen weiland de noodlokalen van de Christelijke Scholengemeenschap en de daarnaast gelegen weidepercelen die, volgens deskundigen, van grote waarde zijn (restanten van oud Walchers landschap). Surf vijver Wandelexcursies van De Steltkluut Machinefabriek in Terneuzen huldigt zes jubilarissen OUD-VOSS EMEER Biljart - In de competitie van het B-team van de Oudvossemeerse bil jartvereniging 'Krijt op Tijd' speelde Antoon van Daalen in 23 beurten de kortste partij met het beste gemiddel de van 1.39. KRUIN IN GEN Jaarlijkse zangavond OU DN O SS EMEER Hengelcompetitie van 't Scharretje' Dierenartsen: Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: GOES Geslaagd - Aan het instituut voor esthetica te Breda behaalde Patricia Huissoon uit Goes voor het Stivas- vakdiploma schoonheidspecialiste. W elzij nscommissie Borsele bijeen AARDENBURG Oecomenische Gesprekskring ZIERIKZEE Bingo-dansant - in het Huis) ZATERDAG 7 DECEMBER 1985 Plan uitbreiden camping in Middelburg ingediend Het plan van Buysrogge is vrijdag openbaar gemaakt in een notitie van het gemeentelijk stafbureau economi sche zaken. Deze komt dinsdag 10 december aan de orde in een vergade ring van de raadscommissie ruimtelij ke ordening, die om 19.30 begint op de zolder van het stadhuis.Gaan de (on geveer twee miljoen gulden vergende) plannen door dan ontstaat er plaats voor vier- tot vijfhonderd kampee- reenheden. Volgens de heer Buysrog ge is dat minimaal nodig om tot een sluitende exploitatie te komen. En dat betekent een camping van tien tot twaalf hectare waarbij de al genoem de volkstuinen en andere terreinen moeten verdwijnen. In de opzet wordt er vanuit gegaan dat het huidige terrein in de wintermaanden ook in de toekomst als ijsbaan gebruikt kan worden. In het nieuwe, vanuit de Koninginne laan te bereiken, gedeelte is een cen trale zeshoek gepland, waarbinnen de receptie, de sanitaire voorzieningen en parkeergelegenheid een plaats krij gen. Straalsgewijs aan te leggen we gen moeten de rest van de camping ontsluiten. Verder wordt gedacht aan het aanbrengen van bebossing en struikgewas. Al blijft in het huidige stuk de winter se ijsbaanfunctie bestaan, toch onder gaat het in de plannen toch enige wijzigingen. In het meest noordelijke deel kan een vijver aangelegd worden. Die kan dienst doen voor pootje ba den door kinderen en als water waar geïnteresseerden de eerste beginselen van het windsurfen kunnen worden bijgebracht. Een ander deel kan na verharding geschikt gemaakt worden voor rondtrekkende camper- en cara- vanbezitters. Daarbij wordt ook ge- HULST De vogelwacht Oost- Zeeuwch-Vlaanderen 'De Steltkluut' houdt zondag 8 en zondag 15 decem ber twee wandelexcursies in de bos sen van de Waterleiding Maatschap pij Zeeland in Clinge en sint-Jan steen. De excursies worden gehouden in het kader van een cursus vogelbescher ming en staan onder leiding van Eddy Bogaert. Verzamelen vanaf 9.00 uur op de parkeerplaats van 'Interjute' aan de Molenstraat in Clinge. De excursies beginnen om 9.30 uur. OOSTBURG Bij een aanrijding in de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks kwart voor twee, is de gevel van de videotheek Signaal aan de Bredestraat te Oostburg flink be schadigd. Door nog onbekende oorzaak reed de personenauto, bestuurd door E. J. de L. uit Oostburg tegen de gevel aan. De auto werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. TERNEUZEN - Machinefabriek De Feijter bv uit Terneuzen heeft vrij dagavond voor het eerst in haar geschiedenis enkele jubilarissen die vijfentwintig jaar in dienst zijn, ge huldigd. Het was de eerste keer dat het bedrijf dit kon doen omdat de fabriek dit jaar pas vijfentwintig jaar bestaat. Behalve de vier jubila rissen die vijfentwintig jaar in dienst waren werden er ook twee medewer kers gehuldigd vanwege hun vijftien jarig jubileum. De bijeenkomst werd gehouden in de Vlaanderenhal in Sas van Gent en begon omsteeks zeven uur met een drankje en een hapje. Hierna bracht ook de goedheiligman een bezoekje aan het gezelschap. Hij bracht voor de jubilarissen een presentje mee. Ver volgens werd een fonduemaaltijd ge nuttigd, waarna het officiële gedeelte plaatsgreep. De jubilarissen zijn: M. de Feijter (directeur), E. Ranschaert, C. van der Voorde en P. Dekker; allen vanwege vijfentwintigjarig dienstverband. Me vrouw Hamelink-Wiersma werd ge huldigd vanwege een vijftienjarig ju bileum. Ook de heer B. van Laan zou voor deze dienstperiode in het zonne tje worden gezet, maar hij was verhin derd. De uitslagen zijn als volgt: Rien Moer land - Jaap Kruf 2-0, Wim de Leeuw - Jaap Rijstenbil 2-0 en Antoon van Daalen - Matthijs Potappel 2-0. dacht aan mensen die er één nacht staan op doorreis naar een camping aan de kust. Bovendien is er ruimte gereserveerd voor het bij wijze van proef plaatsen van tien trekkershut ten. De heer Buysrogge is overigens bereid om de camping zelf te gaan exploite ren. Camping De Ijsbaan telt jaarlijks ongeveer elfduizend overnachtingen. Gaan de plannen voor uitbreiding door, dan kan dat aantal oplopen tot zestig- a zeventigduizend, een toena me van 70 tot 85 procent. Volgens globale schattingen houdt dat tegelij kertijd in dat de toeristische bestedin gen in Middelburg met ruim een mil joen gulden per jaar stijgen. Uitvoering van de plannen houdt in dat het bestaande fietspad, dat de Koninginnelaan met het Griffioenpad verbindt, verdwijnt. Een nieuwe ver binding voor rijwielen kan aangelegd worden, door gebruik te maken van het bestaande voetpad dat achter Zanddorp naar het Griffioenpad loopt. In de vrijdag gepubliceerde notitie KORTGENE - Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Kortgene wil een onderzoek laten uitvoeren naar uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor vissers schepen. In dat onderzoek moeten KRUININGEN - In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente in Kruiningen wordt vandaag, zaterdag, de jaarlijkse zangavond gehouden. Daaraan werken mee het gemengde koor 'Deo Juvante' en het kinderkoor 'Harpe Davids' uit Kruiningen, beide onder leiding van P. A. Baaijens. Als gast treedt op het gemengde koor 'Met hart en stem' uit Terneuzen, onder leiding van B. van den Berge. Mejuffrouw Mariette van der Hart begeleidt de koren op het orgel. De zangavond begint om 19.30 uur. OUD-VOSSEMEER De Oudvosse meerse hengelsportvereniging 't Scharretje besloot haar clubcompeti tie van elf wedstrijden. De eindstand is als volgt: Senioren: 1. R. Bevelander 693 punten; 2. Th. Rijnders 676; 3. J. Verhees P.zn. 671; 4. J. Geerts 667; 5. C. Burgers 653; 6. C. Plompen 650; 7. C. Voshol 628; 8. L. Verwaal 613; dames: 1. mw. Rijnberg 650; 2. mw. Geerts 648; Jeugd 1. Perry van Westen 697; 2. Arjan Rijnberg 653; 3. Riny Plompen 644, 4. Christ Kouwen 640, 5. John Vroegop 636, 6. Jaco Ponse 632, 7. Arjen Kouwen 631,8. Alfred Hommel 627, 9. Patrix Mees 613 en Jaco Kouwen even eens 613 punten; Pupillen 1. Lion Voshol 639 punten. Algemeen kampioen: 1. R. Bevelander 691; 2. P. van Westen 682; 3. J. Verhees 667, 4. Th. Rijnberg 663, 5. J. Geerts 661, 6. C. Plompen 646, 7. C. Burgers 643, 8. A. Rijnberg 634, 9. R. Plompen 627, 10. mw. Rijnberg 625,11. C. Voshol 614,12. J. Ponse 612, 13. C. Kouwen 611, 14. A. Kouwen 609, 15. mw. Geerts 608,16. J. Vroegop 605,17. A. Hommel 605, 18. L. Verwaal 595, 19. L. Voshol 589, 20. P. Mees 581 en J. Kouwen 581. ook verbeteringen aan de vismijn worden meegenomen. Die verbeteringen zijn gericht op een uitbreiding van de ruimte in de vis mijn. Ook moeten maatregelen getrof fen worden met het oog op richtlijnen voor het bewaren van garnalen. Het onderzoek dat b en w willen laten uitvoeren kost 17.850 gulden. De ge meenteraad moet beslissen of hij daar mee akkoord gaat. Dat gebeurt tij dens een vergadering die donderdag wordt gehouden in het gemeentehuis te Kortgene. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Dan komt ook een voorstel aan de orde om 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor deelname aan een Hiswa- tentoonstelling. Tijdens deze exposi tie in het RAI-gebouw in Amsterdam staat de provincie Zeeland centraal en kan ook de gemeente Kortgene zich presenteren. Dat kost echter wel geld en dat kan volgens b en w komen uit het promotiefonds recreatie. Andere agendapunten waar de ge meenteraad over praat zijn het verbe teren van de energiebesparende maatregelen op een aantal scholen in de gemeente, uitbreiding van de staanuren van de bibüobus en het beschikbaar stellen van geld voor verbouw van de woning van de burge meester. Voor dat laatste is een be drag van 115.000 gulden nodig. wordt uitgebreid ingegaan op al ge lanceerde en nog te verwachten be zwaren tegen de plannen. Het ver moeden bestaat dat inwoners van de dichtbijgelegen woonwijk De Grif fioen zich tegen uitvoering van de plannen zullen verzetten. De vereni ging Kweeklust (die de volkstuinen beheert) heeft eerder al afwijzend gereageerd. De fracties van PvdA, CDA, D'66 en de VVD lieten twee weken geleden tijdens de algemene beschouwingen weten gevoelig te zijn voor het bewaren van de volks tuinders. Volgens de notitie heeft het bestuur van Kweeklust echter laten weten toch te willen praten over verhuizen, wanneer het gemeentebe stuur met een interessant alternatief voor de dag komt. In dit verband wordt gedacht aan de strook grond die tussen de Grevelingenstraat en de flatwoningen aan de Haringvliet- straat ligt. Secretaris J. Klein van Kweeklust liet vrijdag weten dat het volkstuinbe stuur daar nog geen ja tegen zegt. „De afgelopen dertig jaar hebben we niks anders gedaan dan verkassen. Juist hebben we de verhuizing achter de rug van het complex bij de begraaf plaats naar de Oosterse Lageweg (na bij het zuidelijke eind van de Staten- laan). Dat heeft ons veel geld gekost en van de gemeente hebben we nog geen halfje gekregen als tegemoetko ming in de kosten", aldus de secreta ris. Overigens was de inhoud van de plannen hem gisteren nog onbekend. De volkstuinvereniging laat haar eindoordeel afhangen van de behan deling in de commissie ruimtelijke ordening, zo zei hij. Daarbij zal het bestuur gebruik maken van het spreekrecht om zijn visie duidelijk te maken. De heer Klein liet tenslotte weten dat er van het gemeentebe stuur in ieder geval financiële steun wordt verwacht. HEINKENSZAND In Amsterdam is op 62-jarige overleden prof dr G. N. Lammens. Professor Lammens begon zijn loopbaan als predikant in 1949 in Heinkenszand. Vervolgens vertrok hij naar Kralingen. In '68 promoveerde hij tot doctor in de theologie op het proefschrift 'Tot zijn gedachtenis'. Hij was van '69 tot '76 directeur van het convent van kerken. Ook vanaf '69 was hij buitengewoon hoogleraar in de liturgiologie aan de Vrije Universi teit. Sinds '72 bekleedde hij dezelfde functie aan de Kamper Hogeschool. Dr Lammens was onder anderen voor zitter van de Bond van Gereformeer de Jeugdverenigingen. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: Vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: W. Bonthuis, Zierikzee, tel. 01110-2280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haam stede, tel. 01115-1861. Spreekuur voor spoedgev. 11.30-12.00 en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk:v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A. C. J. Noteboom, St.-Ann al and, tel. 01665-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossem- neer: C. H. M. de Groot, Nw.-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiëntendokter Padt): A. W. A. de Looze, Raadhuis straat 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 2400. Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254; v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisdie ren weekendspreekuur Provinciale- weg 2, St.-Maartensdijk op zat. 8.30- 9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Sch.-Duiveland: P. A. J. Bruynzeel, Varremarkt 1, Zierikzee, tel. 01110- 2693. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906. Geopend zat. 9.00-12.30 en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 en 18.00-18.30 uur Tholen en Sint-Philipsland: tel. te bereiken 01100-14444. Bruinisse en Duiveland: zr. E. v. d. Velde, Acacialaan 16, Bruinisse, tel. 01113-2894. Schouwen: zr. T. van Duren, Schut tershofstraat 3, Zierikzee, tel. 01110- 5327. Zierikzee: zr. J. Poley, Vloedstraat 1, 'Kerkwerve, tel. 01110-2309. GOES - Het resultaat van besprekin gen over het samengaan van de pro testants maatschappelijke dienstver lening (pmd) en het sociaal centrum in Goes is vaag, teleurstellend en in feite weinigzeggend. Deze conclusie staat in een ambtelijke notitie van het bestuurlijk experiment specifiek welzijn De Bevelanden/Tholen. In een brief aan de colleges van b en w en het bestuurdersoverleg van het experiment specifiek welzijn schrij ven de beide instellingen dat er in de huidige situatie al sprake is van samenwerkingsvormen. De colleges van b en w en het bestuur dersoverleg wilden van de twee instel lingen voor maatschappelijke zorg voor 1 januari 1986 een rapport over een eventueel samengaan. Dat rap port kwam er, in de vorm van de brief, maar erg veel schiet het bestuurders- overleg er niet mee op, blijkt uit de Goes De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), rayon de Bevelan den houdt de laatste voorlichtings avond over het voortgezet onderwijs. Deze bijeenkomst is in de scholenge meenschap voor LBO 'Groot Stelle' te goes om 20.00 uur. Medewerking aan deze avond verle nen vertegenwoordigers van de Groe ne School, Het Goese Lyceum, de Van Dusseldorp mavo, Groot Stelle en de Vliedberg. De voorlichtingsavond is bedoeld voor ouders van leerlingen uit de vijfde en zesde klas van de lagere school, maar ook andere be langstellenden kunnen er terecht. ambtelijke notitie. Zo staat in r laatste stuk onder meer dat de brl van pmd en sociaal centrum in vu termen is gesteld en in feite weil zegt. „Wat ontbreekt is iedere aandl ding van de inhoud en reden van dl samenwerking, de mate waarin j gebeurt en voor welke problem?-] aldus de notitie gericht aan het if stuurdersoverleg. Daarin staat veri ook dat al lang bekend is dat F intentie tot samenwerking aanwej is. De notitie adviseert de colleges val en w op de Bevelanden en TholenJ twee instellingen te vragen naar» beschrijvende rapportage over del menwerking voor het algei®] maatschappelijk werk voor de jaj 1986 en 1987. Dit zou als aanvullen] voorwaarde verbonden kunnen wl den aan de subsidiering van de pj en het sociaal centrum, aldus i stuk dat is gericht aan het bestul dersoverleg. Dit overleg komt woej dag 11 december bijeen in het j mentehuis te Kapelle. Deze vergal ring begint om 14.30 uur. SLUISKIL - In verband met de wel zaamheden voor het bevaarbaar rr| ken van het kanaal Temeuzen-G onder het westelijk gedeelte van] draaibrug in Sluiskil is het fiets» tussen de voetgangerspont in Slmsl en de draaibrug afgesloten. De mal regel duurt zeker tot 1 april 1986 he( rijkswaterstaat laten weten. Nederlands Hervormde Kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 11 ds. Schneider; Bruinis se 10 kand. v. Hoven, 17 ds. Schneider; Burgh 10 ds. Baas; Dreischor 9.30 dhr. Jumelet; Eikerzee (Scharendijke) 11 ds. Fahner (HA); Haamstede 10 en 19 ds. Kerssen; Kerkwerve 9.30 ds. Mali- paard; Nieuwerkerk 10 ds. v. d. Ban (HD); Noordgouwe 11 dhr. Jumelet; Noordwelle 11 ds. Hendrikse; Ooster land 10 en 18 ds. Vijvinkel; Ouwer- kerk 10 dhr. Rouw; Renesse 9.30 ds. Fahner, 19 ds. De Vries; Serooskerke 10 ds. Bolijn; Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee Gasthuiskerk 11 dhr. Rouw, 19 ds. Bolijn; Zonnemaire 9.30 ds. Schneider. THOLEN: Oud- Vossemeer 10 en 18.30 ds. De Kievit; Poortvliet 10 ds. Cijsouw, 18 ds. v. Bergen Bravenboer; Scherpenisse 9.30 en 14.30 ds. v. Bergen Braven- KAPELLE - De gemeenten op de Bevelanden en Tholen zullen voorlo pig geen gemeenschappelijke rege ling sluiten voor samenwerking op het terrein van welzijn en gezond heidszorg. Het was de bedoeling dat een dergelijke regeling op 1 januari 1986 in werking zou treden. Om een concept-gemeenschappelijke rege ling op te stellen die de instemming heeft van alle gemeenten die aan het bestuurlijk experiment specifiek welzijn Bevelanden/Tholen deelne men, is aanzienlijk meer tijd nodig. Dat staat in een ambtelijke notitie die wordt besproken in een vergade ring van het bestuurdersoverleg van het bestuurlijk experiment specifiek welzijn. Volgens die notitie zijn de uiteenlo pende en tegenstrijdige reacties van de colleges van burgemeesters en wet houders op de Bevelanden en Tholen op een aanvankelijke concept-ge meenschappelijke regeling oorzaak van de vertraging. Voor de toekomst worden ook de gemeenteraadsverkie zingen als een extra complicatie ge noemd. Daarom wordt in de notitie voorgesteld om de huidige samenwer- SLUIS - Het begon als een simpele burenruzie. 'Mag jij over mijn ter rein rijden, als je in of uit je garage moet?' De strubbelingen over die hamvraag werden in de loop der jaren grimmiger. De rechtbank moest uiteindelijk het pleit be slechten. Inmiddels een jaar verder, blijkt dat ook de gerechterlijke arm geen echte oplossing heeft geboden. Als de 'buren' elkaar zien, wordt er minstens gescholden. Vrijdagmid dag liep de ruzie uit op een recht streeks handgemeen. Dat is in het kort de stand van zaken in de slepende onenigheid tussen C. Hast en G. Buyck in Sluis. Wat is het geval? Sinds 1947 heeft Hast een perceel grond aan de Geldeloze- straat. Behalve zijn timmerwerk plaats staan daar tien garageboxen op, die hij verhuurt. Aan dat perceel grenst de grond van drie andere particulieren, twee caféhouders en een winkelier. Omdat er voor hen geen andere uitweg is stond Hast hen tot 1983 toe om via zijn terrein te bevoorraden. Daar vroeg hij als pas sagegeld 100,- per jaar voor. Tegen de beslissing om de overeenkomst op te zeggen, spanden de drie be trokkenen vorig jaar een rechtzaak aan. Hast kreeg in twee gevallen gelijk. De zaak met winkelier Buyck viel echter in zijn nadeel uit: tot 1991 moet hij hem over zijn terrein laten rijden, omdat de winkelier een gara ge in zijn tuin heeft die bereikbaar moet ziin. Bovendien moest Hast alle kosten, ook van de twee andere zaken, betalen. Tevens wordt het passagegeld, volgens Hast, nu niet meer betaald. Een jaar later maakt de 78-jarige Hast zich nog steeds kwaad over de hele gang van zaken. Hij is er van overtuigd dat zijn advocaat hem onvoldoende heeft verdedigd. Thuis heeft hij een heel dossier van de zaak aangelegd. Tientallen foto's tonen volgens hem aan dat Buyck overlast De heer C. Hast voor de dubbele garagedeuren van de tegenpartij. Rechts is de uitrit naar de openbare weg. bezorgt aan de huurders van zijn garageboxen. Hij is dan ook niet van plan om het er bij te laten zitten. „Ze zijn nog niet van me af', vertelt de oud-timmerman vol vuur. „Ik heb alle materiaal dat nodig is om de zaak te winnen. Binnenkort neem ik een nieuwe advocaat in de arm. Het is mijn terrein, dus moet ik zelf kunnen bepalen wat ik doe of laat". Angstvallig houdt hij in de gaten of er 'vreemde' auto's op het perceel van buurman Buyck staan. „Vol gens de gerechterlijke uitspraak mag dat namelijk niet. Alleen Buyck heeft toestemming gekregen over mijn grond te rijden. Er zijn al verschillende overtredingen ge weest, ik heb foto's van auto's die er niet thuishoren". Wanneer hij vrijdagmiddag de si tuatie ter plekke uitlegt blijkt er weer een auto op het terrein van zijn buurman te staan, die er in zijn ogen niet hoort. Gewapend met een foto-apparaat, dat in de werkplaats in de aanslag ligt, wil hij de 'over treding' vastleggen. De uitgang van de garage van Buyck heeft hij met een poort afgezet, die van twee kanten geopend kan worden. Als hij op een trap is geklommen om de 'verboden' auto goed te fotografe ren, gaat plotseling de deur open. Buurman Buyck wilde net op dat moment zijn terrein verlaten. En daarmee is het zoveelste conflict een feit. Het hardhandig optreden van beide partijen geeft aan dat de situatie langzamerhand onhoudbaar wordt. Winkelier Buyck vertelt later telefo nisch dat er voorlopig geen oplos sing in het verschiet ligt. „Er valt absoluut niet te praten", is zijn commentaar. Hij zegt na het hand gemeen de politie ingelicht te heb ben. Ook Hast is vaste klant op het politiebureau als hij een vermeend onrecht heeft geconstateerd. Het ziet er naar uit dat de Sluisse orde bewaarders nog regelmatig met de kwestie te maken zullen krijgen. De buren verkeren niet in vredige kerst sferen, en zolang ze elkaar niet kun nen ontlopen zal het waarschijnlijk zo blijven. kingsovereenxomst die de gemeenten voor het experiment met elkaar heb ben afgesloten voort te zetten. Deze overeenkomst zou moeten duren tot het moment waarop het Besluit Proef- gemeenten (dat de gang van zaken voor de experimenten specifiek wel zijn in Nederland regelt) afloopt. Dat is tegen 1990. Als de gemeenten voor die tijd overeenstemming bereiken over de gemeenschappelijke regeling kan op dat moment de huidige over eenkomst worden stopgezet en kun nen de gemeenten overschakelen op de nieuwe regeling. Een voordeel van deze constructie is het feit dat de deelnemende gemeen ten niet langer elk jaar gevraagd moet worden de huidige overeen komst te verlengen. De vergadering van het bestuurdersoverleg wordt woensdag 11 december gehouden in het gemeentehuis te Kapell§c e. Deze bijeekomst begint om 14.30 uur. HEINKENSZAND - De commissie voor welzijnsaangelegenheden van de gemeente Borsele vergadert maandag 9 december om 19.30 uur in gebouw 'De Stenge' te Heinkenszand. Op deze vergadering komt onder meer de ver lenging van het project mensen zon der baan aan de orde. Verder wordt er gesproken over de verzekeringsinstel lingen op het gebied van de gezond heidszorg. Over dat onderwerp heeft het bestuurlijk experiment specifiek welzijn de Bevelanden/Tholen een no titie geschreven. NIEUWERKERK In de nacht van donderdag op vrijdag zijn uit vijf woningen in Nieuwerkerk diverse goe deren en geld gestolen. Insluipers verschaften zich waarschijnlijk met een valse sleutel via de achterdeur toegang tot woningen in de Delta straat, Brouwerstraat en Station straat. De daders namen video's, geld en cheques mee. De woningen liggen allen in dezelfde wijk. De rijkspolitie dringt bij de bewoners aan op een betere beveiliging van de achterdeu ren. boer; Sint-Annaland 10 en 18 Herk; Stavenisse 10 en 18 ds. Butter; Sint-Maartensdijk 9.301 14.30 ds. v. Loon, Rehoboth 10 i Rikin, 19 ds. Roodsant; Sint-Philip| land 9.30 kand. Bakker, 14.301 Cijsouw; Tholen 9.30 ds. Verhel 18.30 ds. Wüllsehleger, Immanuelf ds. Baas. Gereformeerde Kerk: SCHOUWE) DUIVELAND: Brouwershaven (HA), 18.30 ds. Stutvoet; Bruinisse: ds. Otte, 17 dhr. v. d. Schee; Haanst de 10 ds. De Vries (HA), 19 ds. v Waal; Nieuwerkerk en Oosterland: dhr. v. d. Schee, 17 dhr. Baas; Sch rendijke 10 (HA), 19 ds. Kamermai Zierikzee 10 en 18.30 ds. Blokte (HA). THOLEN: Oud-Vossemeer 10f 15 ds. Vos. Gereformeerde Gemeente: SCHOI WEN-DUIVELAND: Haamstede 10e 15 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30 e 15.30 leesdienst; Oosterland 10,141 en 18.30 leesdienst. THOLEN: Pooi vliet 10, 14.30 en 18.30 leesdiens 11/12 19.30 stud. v. Aalst; Scherpeni se 9.30 en 18.30 ds. Beers, 14 dienst; Sint-Annaland 9.30, 14 en: leesdienst, 12/12 19.30 ds. Hage; Sin Philipsland 9.30 en 18 (HD) dsJ Harinck; Tholen 10 en 18.30 ds. Tari 14.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeeé SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruini se 10 en 17 leesdienst; Oosterlai 9.30, 14 en 18 leesdienst. THOLE1 Sint-Maartensdijk 9.30, 14 en 18 le« dienst; Sint-Philipsland 9.30, 14.30e 18 dienst; Stavenisse 9.30, 14 en: leesdienst. Christelijk Gereformeerde Kei SCHOUWEN-DUIVELAND: Haai stede 10 en 16.30 ds. Dijkstra; Keri werve 10 ds. v. d. Sluijs, 18 ds. I Graaf; Zierikzee 10 ds. De Graaf,: ds. v. d. Sluijs. THOLEN: Oud-Voss meer 10, 14.30 en 18.30 ds. Tani Tholen 10 en 18.30 ds. v. d. Meij. Gereformeerde Gemeente in Neil land: SCHOUWEN-DUIVELANI Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Nie werkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; li rikzee (in Lutherse kerk) 10 en 1 leesdienst. THOLEN: Oud-Vossem# 10, 14.30 en 18.30 leesdienst; Sii Annaland 9.45, 14.15 en 18.15 te dienst; Sint-Maartensdijk 9.30,14 e 18 leesdienst. Leger des Heils: Zierikzee 10 en samenkomst. Rooms Katholieke Kerk: Haamstet zon. 10; Oud-Vossemeer zat. 19 enz# 9; Tholen zat. 17.30 en zon. Zierikzee zat. 19 en zon. 10. Pinkstergemeente: SCHOUWE DUIVELAND: Zierikzee (Meelstraz 10, woensdag 20 samenkomst. AARDENBURG - De Oecomenisd Gesprekskring Aardenburg-Ee houdt woensdag 11 december bijeenkomst in de Ontmoetingste aan de Sassenstraat in AardenM Gespreksonderwerp is de verhoud/ tussen Jodendom en Christend# Directeur N. Peterse van het mingscentrum Hedenesse leidt i onderwerp in. De bijeenkomst W om 19.45 uur. Nassau aan de Lange Nobelstraat Zierikzee wordt vrijdag 13 decei® een Kerstbingo-dansant gehot: voor alleenstaanden en echtparen.1 bingo-dansant begint om 20.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 34