Boukje Keulen overtreft haar moeder nog niet Nieuwe trainer voor Noorse schaatsploeg Gaetan Boucher werd vader en was uit vorm Cazemier toont vorm in Assen Jan Kooiman wint schaatsmarathon WERELDBEKER MET ZEKER VIER LANDEN PZC/ sportkrant Uitslagen EEN LEUKE KRACHTTRAINING Schalij mist trainingsstage in Inzeil OPVALLEND MACHTSVERTOON DEVENTER (GPD) - Voor de eerste en ongetwijfeld niet de laatste keer in dit seizoen, klom Hein Vergeer zaterdagmid dag in het druilerige IJsselstadion op het erepodium. De vorig jaar tot nieuwe schaatsvorst gekroonde allrounder pakte simpeltjes de draad weer op en triomfeerde zoals hij wilde: „Lekker ontspannen en met behoorlijke tijden". Op het mini-toernooi, al voor de 24ste door zijn aanwezigheid in Noorwegen Heren: Dames Krachttraining Alie Boorsma ASSEN (ANP) - Lex Cazemier, druk bezet veehouder uit Dei Horn, heeft zondag in Assen aangetoond eindelijk het niveai van vorig seizoen weer te pakken te hebben. De Gronings schaatser won op de kunstijsbaan Drenthe de achtste mara thon uit de strijd om de KNSB-beker en deed dat me opvallend veel machtsvertoon. s ilfe MAANDAG 2 DECEMBER 1985 Hein Vergeer ontspannen naar triomf maal de nationale seizoenstart, bleek het Friese abonnement op de IJssel- cup te zijn verlopen. De jarenlange aanvoerder Hilbert van der Duim heeft nauwelijks zijn hakken gelicht of de combinatie van Noord-Holland en Utrecht bleek sterker dan de Frie zen. Trainers en schaatsers plegen hun schouders op te halen voor het natio nale onderonsje. Wanneer bovendien, zoals zaterdag, de ijsvloer pas na enkele uren een beetje fatsoenlijk te berijden is, vallen er voor alle betrok kenen nog moeilijker conclusies te trekken. Toch kwamen in Deventer een paar dingen duideüjk aan het licht. Ten eerste: het is afgelopen met de Friese suprematie. Niemand heeft het verlies van Van der Duim kunnen ondervangen. De nederlaag kon ook niet worden toegeschreven aan de blunderende Jan Ykema, die zich on nozel liet uitschakelen door twee val se starts. „Hij krijgt een dikke onvol doende. Zoiets mag hem niet overko men", zette Henk Gemser in zijn rapport. Ykema blijft gewoon een wildebras. Hij had 38,5 sec. moeten rijden om de Friese mannen andermaal bovenaan te houden, zo leerden berekeningen achteraf. Dat zou op het veel te zachte ijs onmogelijk zijn geweest. Maar voor het eerst telden eveneens de dames mee voor het ploegenklas- sement en ook hierin voerde Noord- Holland-Utrecht de boventoon. De Friezen werden dus op twee fronten afgetroefd. Maar om bij de kernploeg te blijven, Yep Kramer, die na een hernia-operatie een winter over sloeg, is nog niet de oude. Hij beweert zich weer topfit te voelen, maar ande ren weten dat zijn rugklachten hem soms, bij langdurige inpanning, blij ven kwellen. Gemser gooide het over een andere boeg: „Er is twijfel bij hem over zijn lijf. Hij wilde zich waarmeken en reed daarom erg krampachtig. In de trai ning gaat het wel goed, daarom heb ik er veel vertrouwen in". Emiel Hop man ontbrak het aan pure lichaams kracht. Gemser weer: „Hij is ziek geweest en weegt drie kilo lichter dan normaal. Daarom heeft hij op het ogenblik weinig inhoud". Robert Vun- derink kwam sprintend bijna ten val en bakte er ook op de 1500 meter weinig van. Gemsers conclusie: „Hij was aangeslagen na die misslag, maar door zoiets mag je mentaal niet uit balans raken". Geert Kuiper, naast Jan Ykema de tweede sprinter in Gemsers gecombi neerde selectie, moest zijn Friese provinciegenoot Tjerk Terpstra, een indoorspecialist, voor zich dulden en vervulde niet meer dan een bijrol. Resteert, als nog niet genoemde kern ploegrijder, Frits Schalij. „De vice- kampioen van Europa" bleef in De venter aan de kant. In een belangrij ke opbouwfase van het seizoen is de Weesper uitgeschakeld, wegens ook al een bilblessure, opgelopen door een val tijdens een regionale selectie wedstrijd voor de IJsselcup. Het blijkt te gaan om een bloeduitstor ting. Voor de genezing is drie weken uitgetrokken. Concluderend: erg opwekkend verliep het trainingspartijtje in Deventer niet voor de nationale schaatshoop. Maar er wordt nog hard getraind en de grote toernooien zijn pas over vele weken. Dat enkele regionalen als At- tie Sarelse, die een thuiswedstrijd had, en Egbert Post, de altijd in het voorseizoen goed rijdende Drent, zich op de voorgrond drongen, verontrust te de gevestigde orde allerminst. Want had Hein Vergeer, de kopman van de nationale schaatselite, niet alles naar zijn hand gezet? „Over hem kun je het eens zijn: erg goed", zei Gemser kortaf. De tweevoudige kampioen, 's we relds en Europa's beste, deed inder daad wat hij aan zijn stand verplicht was. Vergeer gleed krachtig en soepel twee keer naar de beste tijd. Op de 1500 meter had hij Gerard Kemkers naast zijn schouders, één van de junioren die het vorig weekeinde in Trondheim allerlei gereputeerde rij ders de les las gedurende de World Cup-ouverture. De pas 18-jarige be loftevolle Drent, die snel van start ging, bleef met zijn korte prikslag heel dicht in de buurt van Vergeer. Volgens Leen Pfrommer, bij wie Kemkers rijpt in Jong Oranje, kan de Eeldenaar een bedreiging vormen voor de staart van de kernploeg. Maar Leo Visser is daartoe eveneens in staat. De plaatsgenoot van Hein Vergeer baarde in Trondheim opzien door de 5000 meter te winnen, maar miste hij de selectiewedstrijd van zijn provincie en voor de IJsselcup werd hij daarom botweg gepasseerd, In mindere mate dan Visser mist Kem kers een snelle 500 meter. „Maar Kem kers beschikt wel over voldoende ba sissnelheid en dat moet er ook op de sprint uitkomen", meent Pfrommer. Voor Kemkers was het een even sen- sationale als leerzame week. In Trondheim klopte hij Rolf Falk-Lars- sen, op dezelfde 1500 meter was Hein Vergeer zaterdag iets te sterk voor hem. Kemkers: „Dit is voor mij een jaar om nog veel te leren, vooral in internationale wedstrijden. Ik sta nu twee keer per dag op het ijs, dat is een enorme belasting. Of ik dit seizoen echt in de buurt van de kernploeg kan komen weet ik niet. Je kunt dat niet alleen op deze IJsselcup baseren. Ik weet wel dat Hein Vergeer momenteel veel sterker is dan Rolf Falk-Larsen. Zeker weten. Op dit zware ijs reed hij een formidabele 500 meter". Over twee weken mogen Kemkers en Visser meedoen aan het vervolg van de World Cup in Eindhoven en Utrecht. Vergeer, Hopman, Kramer en Vunderink nemen de overige voor Nederland gereserveerde startplaat sen in. Maar het is nog lang geen uitgemaakte zaak wie naast Hein Ver geer het Nederlandse kwartet zullen vormen op het EK in Oslo en later het WK in Inzeil. De IJsselcup heeft, hoe weinigzeg gend ook, veel vragen opgeroepen. Zoals: Loopt Schalij niet een te grote trainingsachterstand op? Zet de pro gressie van Hopman zich voort? Keert Kramer terug op zijn oude niveau? En schaatst Van der Duim zich via het Nederlands kampioenschap toch weer in de WK-ploeg? Deventer, de klassieke opening van het Nederland se schaatsseizoen, het al die vragen open. DEVENTER - De uitslagen van de strijd om de IJsselcup luiden: 500 meter: 1. Hein Vergeer 40,26 se conden; 2. Tjerk Terpstra 40,67; 3. Attie Sarelse 40,84; 4. Geert Kuiper 40,95; 5. Dirk-Jan van Hameren 41,00; 6. Jaco Mos 41,16; 7 Egbert Post en Eric Stecher 41,37; 9. Yep Kramer 41,38; 10. Hans Kaats 41,43: 20. Emiel Hopman 42,25; 25. Robert Vunderink 42,70. 1500 meter: 1. Vergeer 2.02,31: 2. Groen en Kem kers 2.03,84; 4. Nijdam 2.04,06; 5. Tel en Koopmans 2.04,19; 7. Post 2.04,33; 8. Kramer 2.04,50; 9. Nieuwenhuizen 2.04,52; 10. Brugmans 2.04,76; 11. Hopman .2.04,81; 19. Vunderink 2.06,28. Het eindklassement bij de heren: 1. Vergeer 81.030; 2. Sarelse 82.720; 3. Post 82.813; 4. Kramer 82.880; 5. Kaats 83.057; 6. Van Hameren 83.070; 7. Stecher 83.087; 8. Mos 83.193; 9. Nieuwenhuizen 83.207; 10. Groen 83.260; 11. Kuiper 83.317; 12. Kemkers 83.370; 13. Brugmans 83.407; 14. Jans sen 83.480: 15. De Kant 83.730; 16. Hopman 83.853; 17. Tel 83.917; 18. Koopmans 84.117; 19. Terpstra 84.123; 20. Nijdam 84.133; 25. Vunde rink 84.793. 500 meter: 1. Mariska Hekkers 47,58 seconden: 2. Boukje Keulen 47,59; 3. Thea Limbach 47,62; 4. Marieke Stam 47,99; 5. Alie Boorsma 48,35; 6. Matja Struick 48,50; 7. Ria Visser en Anita Loorbach 48,66; 9. Grietje Mulder 48,84; 10. Erna Uitham 49,03; 11. Gea Rosing 49,21; 12. Yvonne van Gennip 49,47. 1500 meter: 1. Van Gennip 2.14,19; 2. Visser 2.15,56; 3. Keulen 2.18,15; 4. Paul 2.18,21; 5. Mulder 2.18,49; 6. Limbach 2.18,99; 7. Stam 2.19,44; 8. Pasveer 2.19,47; 9. De Vries 2.21,27; 10. Preuter 2.21,60; 11. Uitham 2.21,95; 12. Rosing 2.22,66; 13. Van der Meer 2.22,70; 14. Boorsma 2.22,78. Het algemeen klassement over twee afstanden: 1. Keulen 93.640 punten; 2. Visser 93.847; 3. Limbach 93.950; 4. Van Gennip 94.200; 5. Stam 94.470; 6. Mulder 95.003; 7. Hekkers 95.487; 8. Boorsma 95.943; 9. Paul 96.120; 10. Uitham 96.347; 11. Pasveer 96.540; 12. Preuter 96.740; 13. Rosing 96.763; 14. Loorbach 97.450; 15. Struick 97.550. De eindstand van de gewestelijke strijd is: 1. Noord-Holland/Utrecht 518.517 punten, 2. Friesland 523.115, 3. Zuid- Holland 524.486, 4. Overijssel 526.145, 5. Drenthe 528.468, 6. Groningen 532.651, 7. Gelderland 543.831, 8. Noord-Brabant/Limburg 549.092. DEVENTER (ANP) - Aan de eerste wereldbekerwedstrijden in Neder land doen in ieder geval ook schaatsers uit Noorwegen, Finland en Polen mee. KNSB-directeur Jurjen Osinga verwacht dat ook Amerika nen aan de start verschijnen. De inschrijving voor de wedstrijden van 15 en 16 december in Eindhoven en Utrecht sluit 2 december. Tot drie dagen voor de ontmoeting kunnen de ploegen echter wachten met de samenstelling van hun teams. Tijdens de eerste wedtrijden, vorig weekeinde in Trondheim, troefde een drietal te elfder ure afgevaardigde Nederlandse junioren de Scandinavische schaatstop af. DEVENTER (GPD) - Ze heeft haar moeder nog altijd niet overtroffen. Daarvoor moet Boukje, afgezien van de vele titels, nog altijd de 1500 meter meer dan een halve seconde sneller schaatsen dan de nu 46- jarige Atje Keulen-Deelstra. In eer ste instantie werd Boukje Keulen (22 nu) te licht bevonden voor de kernploeg. Ze haakte af, maar bleef schaatsen. Shorttrack, in de ijshal dus, of buiten in marathons, het maakte haar weinig uit. Op de langebaan bleef ze buiten beeld. Tot zaterdag, want na de beide onderdelen van de IJsselcup prijkte ze bovenaan in het klassement. Ze won geen enkele afstand en de 500 meter had door de natuurlijke en technische onvolmaaktheden (bondscoach Tjaart Kloosterboer: „Het was prut. Wanneer kunnen ze in Deventer wel eens een goeie ijsvloer maken?") een bizar verloop, Boukje Keulen voelde zich juist toen in haar element. Ze ploeterde wel zo veel sneller door de weke ijskorst om Ria Visser, Thea Lim bach en Yvonne van Gennip achter zich te houden toen na de 1500 meter de balans werd opgemaakt. „Het was een kwestie wie op dat ijs het hardst kon lopen. Een leuke krachttraining", meer was het niet, luidde de terugblik van Klooster boer op de 500 meter, die inderdaad in de verste verte niet met een echte wedstrijd vergeleken kon Boukje Keulen in actie op de 1500 meter. Op deze afstand werd ze derde, maar ze won het totaalklassement. worden. Boukje Keulen was ge woon het gemakkelijkst door de ijsbrij geploegd. „Dit resultaat zegt me ook niet zo veel. Ik werk van acht tot vijf als doktersassistente en train maar één keer per dag. De kernploeg kan de hele dag schaat sen en dat verschil zal er heus wel uitkomen", merkte ze realistisch op. Na de hardloopwedstrijd, gewonnen door Mariska Hekkers van Jong Oranje, vormde de 1500 meter al een betere indicatie. Er viel toen ten minste weer te schaatsen. Yvonne van Gennip en Ria Visser namen royaal afstand van de rest en bleken minder vermoeid na de trainingsar- beid dan Grietje Mulder en Marieke Stam, terwijl ook Thea Limbach de aansluiting behield. „De 2.14 van Yvonne van Gennip was in overeen stemming met de 2.02 van Vergeer, want je moet een marge van tien procent berekenen", aldus Kloos terboer. Alleen Alie Boorsma bleef ver ach ter. Haar eerste test na de rentree in de kernploeg werd een fiasco. De krachtige Friezin, die ondanks een enorm gebrek aan souplesse beter op de korte afstanden uit de voeten kan, verkoos het allround-werk, hoewel Kloosterboer het daarmee niet eens was. „Het is niet de eerste keer dat ik haar dat heb gezegd. Maar het is haar keuze, het is haar sport en zij mag kiezen. Ik dring het haar niet op. Maar als sprint ster doet ze in deze fase veel te veel arbeid, dat gaat ten koste van haar sprintvermogen", aldus de dames- coach, die in het verleden met de aangesprokene overhoop lag. Voor het overige stapte Klooster boer luchthartig over de seizoenou verture heen. „Ik wil er helemaal geen conclusies aan verbinden. Wij zijn nog volop in training en nemen straks gas terug om vorm te creëe- ren. De anderen, zoals Boukje Keu len, hebben die vorm misschien nu al". Cazemier, vorig seizoen goed voor drie competitiezeges en de nationale titel op het kunstijs, was bij alle activitei ten betrokken en reed het grootste deel van het peloton op twee ronden. Hij moest slechts zijn team- en provin ciegenoot Albert Bakker in dezelfde omloop dulden. Tien rijders werden op één ronde gereden. De ranglij staanvoerder van het KNSB-klasse- ment, de Vlaardinger Ruud Christof- fers, eindigde als veertiende, maar blijft de toonaangevende man bij de schaatsers van de lange adem. Caze mier komt in het klassement pas op de elfde plaats, met iets meer dan de helft van de score van Christoffers (123.1 punten), de regelmatigste man van het peloton. Cazemier was in het begin van de Drentse marathon één van de anima toren van een vluchtgroep van zes rijders, die het peloton wist te dubbe len. Jakobs, Bakker, Van den Boog- ert, Kooiman en Boon waren de ande ren. Bakker en Cazemier waren ook weer betrokken bij een volgende ge slaagde vluchtpoging, twintig ronden voor het einde. In de slotfase besliste de profwielrenner Gert Jakobs, in voorbereiding op de marathonzes- daagse van deze maand, de strijd in' het voordeel van Cazemier. De Gro ninger sprong mee, toen Jakobs aan de haal ging. Bakker kon niet meer aanklampen en eindigde op een halve ronde achterstand van Cazemier. D moeite van Jakobs werd beloond mf de derde plaats. De strijd in Assen begon zonder Friese voortrekkers van de spor Jeen van de Berg, Bennie vand s Weide en Marten Hoekstra. De aut van het drietal kwam tussen Heerei veen en Assen in botsing met eei tegenligger. Hoekstra moest naar he ziekenhuis worden vervoerd me nekklachten. De uitslagen zijn: Heren, 100 ronden: 1. Le Cazemier (Den Hom); op 200 meter Albert Bakker (Groningen); op 1 ronde Gert Jakobs (Emmen); 4. Hilbert van d< Duim (Heerenveen); 5. Jan Kooiman (An merstol); 6. Teun Busser (Utrecht); 7. Frar, Boon (Hem); 8. Dirk Maarssen (Rljsenhouti 9. Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade); II Erik van den Boogert (Eindhoven); 11. Jo Pronk (Oost-Graftdijk); 12. Cor Ton (Beern ster); op 2 ronden 13. Jan Kroon (Abcoude; 14. Ruud Christoffers (Vlaardingen); li Richard van Kempen (De Hoef) Stand na 8 wedstrijden: 1. Christoffers 123. punten; 2. Maarssen 107.1; 3. Van der Duii 98.1; 4. Van Kempen 92.0; 5. Pronk 83.0: Boon 79.0; 7. Busser 75.0; 8. Co Gilini (Warmenhuizen) 74.0; 9. Andries Kaspe (Driel) 73.0; 10. Evert van Benthem (Suil Jansklooster) 66.0 Dames, 30 ronden: 1. Ema Uitham (GronUi gen); 2. Henriëtte van der Meer (Smilde) Tilly Alderts (Heerenveen); 4. Alida Pasvee (Groningen); 5. Ineke Kooiman (Ammei stol). Stand na 8 wedstrijden: 1. Uitham 53. punten; 2. Corina Slagter (Meppel) 33.0; I Lilian van Tol (Nes aan de Amstel) 290 ■H OSLO (ANP) - Hans-Trygve Kristian- sen is de nieuwe coach van de Noorse schaatsploeg. De 35-jarige Kristian- sen is de opvolger van Finn Halvor- sen, die de eerste full-timer in dienst van de Noorse bond was. Een opstand van de dit jaar afgeslankte kernploeg leidde tot Halvorsens val. De rijders achtten de trainingsmethoden van Halvorsen onjuist. Cristiansen verricht zijn werkzaamhe den op part-time basis. Halvorsen, die heeft nog een opzegtermijn van drie maanden. Naar alle waarschijnlijk heid zal hij zich in de Noorse regio met een aantal clubs bezig houden. Kris- tiansen is afkomstig uit Larvik in het uiterste zuiden van het land en genoot internationale bekendheid als de trai ner van Björg-Erva Jensen, die in 1980 Olympisch goud op de 3000 meter veroverde. Halvorsens conflict met de kemploei bereikte twee weken geleden eei hoogtepunt. Tijdens de eerste wed strijden van het wereldbekercircuit vorig weekeinde in Trondheim, wai de rossige Halvorsen al niet meer ii functie. De rijders verklaarden ziel onder het bewind van Halvorsen niet fit te voelen. In de voorbereidingsfast stond de ploeg naar eigen zeggen al t< veel op het ijs. Na de teleurstellend! prestaties van vorig seizoen had Hal vorsen zijn koers al moeten wijzigen Met de meer gecentraliseerde aanpal heeft hij echter het eerste intematio nale evenement niet gehaald. WEST-BERLIJN (DPAf SID) - De eerste Oost- West confrontatie tus sen de snelste sprinters van de wereld leverde op de ijsbaan van Wil- mersdorf een bevesti ging van de verhoudin gen in het internationa le schaatsen. De dames yan de DDR en de heren van de Sovjetunie be heersten het tweede toe. mooi uit de strijd om de wereldbeker, za terdag en zondag in West-Berlijn. Slechts op zaterdag werd het beeld verstoord door de Oost duitser Jens-Uwe Mey, de voormalige kunstrij der, die op de 500 meter met een nieuw baanre cord (37,67 seconden) de Russische 'sportsolda- ten' klopte. De Canadese topfavo riet Gaetan Boucher, in 1984 goed voor twee keer Olympisch goud, moest zich op alle on derdelen gewonnen ge ven. Vorig jaar overheer ste Boucher de strijd in West-Berlijn. Nu kwam hij niet aan bod. In het eindklassement gingen de Russen Zjeletsovski, Repnin, Fokitsjev en de Japanner Kuroiwa hem voor. De achtergrond van Bouchers matige verrichtingen was overi gens begrijpelijk: zijn vrouw, Kariri Fliege uit Inzeil, beviel zondag in Montreal van een zoon. Boucher was behoorlijk nerveus. Na de zege van Mey, met een tijd die slechts wei nig boven zijn eigen of ficieuze wereldrecord laaglandbanen (37.45) lag, pakte wereldkam pioen Zjeletsovski op zaterdag en zondag de kilometer met de zeer acceptabele tijden van 1.16,19 en 1.16,88. De korte sprint was op de zondag voor Fokitsjev, de Olympisch kam pioen op de 500 meter, met de score van 37,70. In de strijd om de we reldbeker blijft de Ame rikaan Jansen, vorige week in Trondheim zeer succcesvol, de leider op de 500 meter. Zaterdag ging Jansen overigens tegen het ijs. Op de 1000 meter is Boucher rang- lijstaanvoerder. De Oostduitse dames beheersten met groot gemak het damestoer- nooi, waarbij net als bij de heren geen Nederlan ders vertegenwoordigd waren. Christa Rothen- burger uit Dresden, we reldrecordhoudster, we reldkampioene en Olympisch kampioene, was op de 500 meter, met 41,23 en 41,31, zoals gebruikelijk elke tegen standster ruimschoots te snel af. Op de 1000 meter van zaterdag ver raste Rothenburger Ka rin Kania-Enke door een seconde onder het baan record te duiken: 1.22,48. Zondag mocht Kania het laatste num mer van het sprinttoer- nooi naar zich toe trek ken. Gaetan Boucher werd in het afgelopen weekeinde vader, was daardoor wat nerveus en (nog) niet in topvorm. GRONINGEN (GPD) - Zonder Frits Schalij, die wegens een blessurebehandeling in Neder land achter blijft, vertrekt de heren-kernploeg vandaag naar Inzeil. In het Zuidduitse schaatsdorp willen de Neder landers de gerenoveerde ijs baan testen waar in februari het wereldkampioenschap wordt gehouden. Schalij blijft achter in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Coach Henk Gemser: „Daar krijgt hij een intensieve behan deling. In deze fase van het sei zoen kun je niet freewheelen, we mobileseren alles om hem er zo snel mogelijk weer bij te krij gen". Het staat nu al vast dat Hein Vergeer bij het verdedigen van zijn wereldtitel in Inzeil een thuiswedstrijd staat te wachten, want er zullen voornamelijk Ne derlandse toeschouwers aanwe zig zijn. Tot dusver hebben 3000 Nederlanders zich al verzekerd van een hotelkamer, hun aantal zal naar verwachting oplopen tot zeker 5000. Hein Vergeer zal de komende anderhalve week trouwens niet de volledige trainingsstage bij wonen. Samen met coach Henk Gemser vliegt hij zaterdagmor gen naar Oslo om de Oscar Ma- thisen-trofee in ontvangst te ne men, de prijs voor de beste schaatser in het afgelopen sei zoen. Aan de uitreiking van de onderscheiding zijn ook wed strijden gekoppeld. Vergeer be perkt zich tot een 3000 meter en keert zondagmorgen via Amster dam terug naar Inzeil om zich weer bij de kernploeg te voegen. Hein Vergeer op weg naar de zege op de 1500 meter. A HHMÜHHHM HEERENVEEN (ANP) - Ruud Christoffers uit Vlaardingen is zaterdag avond leider gebleven in het algemeen klassement van de strijd om de KNSB-marathonbeker. Hij werd in Heerenveen bij de zevende wed strijd uit de reeks negende. Jan Kooiman won door in de eindspurt Henri Ruitenberg te verslaan. De uitslag van de zevende marathon om de KNSB-beker is: 1. Jan Kooiman (Ammerstol); 2 Henri Ruitenberg (Oldebroek); 3. Albert Bakker J (Groningen); 4 Evert van Benthem (Sint Jansklooster); 5. Hilbert van der Duim (Heerenveen); 6 Jan Wessels (Markelo); 7. Jos Pronk (Oostgraftdijk); 8 Teun Busser (Utrecht); 9 Ruud Christoffers (Vlaardingen): 10 Dirk Maarssen (Rijssen hout). De stand aan kop: 1. Christoffers 116,1 punten; 2. Maarssen 93,1; 3. Richard van Kempen (De Hoef) 80,1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 16