Kampioenen tafeltennis GSC staat alleen aan de leiding in tweede divisie Sandy den Exter haalt opvallend hoge score PZC/sport NA ZEER OMSTREDEN STRAFWORP Slalom voor wereldbeker Derde seizoenzege Hennie Stamsnijder NA WINST TEGEN WESTLANDIA DRESSUUR-WEDSTRIJD IN VLISSINGEN MIDDELBURG De bijna ondraaglijke spanning in het handbalduel EMM-Sittardia 2 leidde gisteren in de laatste vijf seconden tot een geweldadig hoogtepunt. Dat lag geheel in de lijn van de veel te harde slotfase van het overigens voor de rest uitstekende en spectaculaire treffen. Naar aanleiding van enkele (aan beide kanten) omstreden arbitrale beslissingen, ontlaadde de nervositeit in een korte, massale vechtpartij tussen beide ploegen. Het Middelburgse EMM speelde met 18-18 gelijk tegen deze Limburgse tegenstander. Wild West Dames Derde divisie Kapelle Ganze-DEZV 6-8 Stormvogel 2-Arethusa 1-11 Stormvogel 1-DZT 5-5 Schelde-Njord 11-6 MAANDAG 2 DECEMBER 1985 Massale vechtpartij in slotfase van duel EMM Bij een stand van 18-17 voor Sittardia ner/coach Rob de Vos en liep via af met succesvolle kregen de thuisspelende Middelbur gers kort voor tijd een zeer omstreden strafworp mee, geforceerd door Bert de Jonge. Eddie Schuitema nam, als altijd, de toen wel erg beladen taak op zich omdat te verzilveren en zijn ploeg een competitiepunt te bezorgen. Te genover de uitblinkende Sittardia- doelman Harry Schonbrodt faalde Schuitema echter. Tot grote ontstel tenis en verbazing van voornamelijk (maar niet alleen) Limburgse zijde, gaf scheidsrechter Van Dongen EMM een nieuwe strafworp omdat Sittardia- speler Maurice Schmeitz zich door te klappen en te schreeuwen aan onspor tief gedrag schuldig maakte. Die be slissing was het begin van een onover zichtelijk handgemeen overigens zon der gevolgen. Toen na enkele rake klappen de zaak gesust was, slaagde Schuitema bij zijn herkansing wel: 18-18. Wat voorafgegaan was aan de wild westtoestanden tijdens de slotfase, was vaak zeer spectaculair. Sittardia 2 veegde in het begin de vloer aan met de Zeeuwse formatie van trai- SCHIJNDEL (ANP) - Hennie Stam snijder heeft zondag in Schijndel zijn derde overwinning in het nog korte veldritseizoen behaald. De coureur uit Enter ontsnapte drie ronden voor het einde van de koers in het gezel schap van de Belg Rudy Debie en Reinier Groenendaal uit het peloton. Groenendaal, die de laatste een ster ke indruk had achter gelaten, moest op het zware parkoers als eerste los sen. DeBie volgde een kilometer voor het einde. In Zundert ging de zege naar Nico Verhoeven. Hij bleef in de kwalitatief weinig sterk bezette koers Dick van Dalen en Theo van der Velde ruim voor. Uitslagen: Schijndel-Wijbosch: 1. Hennie Stamsnijder (Enter) 1 uur, 12 minuten en 11 seconden: 2. Rudy DeBie (Bel) op 10 secon den; 3. Reinier Groenendaal (St. Michiels gestel) op 0.40; 4. Ludo DeRij (Bel) op 1.05; 5. Martin Hendriks fAssem op 1.41; 6. Ben DeBie (Bel) op 2.00; 7. Noel Vanderley (Mechelen) op 2.10; 8. Frank van Bakel (Deumel op 2.21; 9. Pol de Brauwer (Bell op 2.40; 10. Wil Brouwers (America) op 3.00 Zundert: 1. Nico Verhoeven (Berkel-En- schot) 1.07.15: 2. Dick van Dalen (Amers foort) op 0.45; 3. Theo van der Velde (Rijsbergen) op 0.50: 4 Bert Bijnen (Ge monde) op 0.55; 5. Peter van de Laar (Eindhoven) op 1.03 MÜNCHEN (DPA) - Henny Stamsnij der is tijdens een internationale vel- drit in München als vierde geëindigd. Winnaar werd de Westduitse wereld kampioen Klaus-Peter Thaler. De overige ereplaatsen gingen naar Zwi- ters, Albert Zweifel en Marcel Rus senberger. Reinier Groenendaal, de tweede Ne derlander. kwam als zevende over de streep. Bij amateurs klasseerde Frank van Bakel zich als vijfde. De Zwitser Bruno D'Arcie won de race. De wed strijd ging over vijftien kilometer en werd afgewerkt op het parkoers waar Thaler tien maanden geleden de we reldtitel veroverde. De uitslagen zijn: profs: 1. Thaler iBrDl, 15 km in 52.16, 2. Zweifel (Zwi) op 1.01, 3. Russenberger (Zwil op 2.08. 4. Stamsijnder (Ned) op 2.14, 5. Uebing (BrDi op 3.15, 6. Liboton (Bel) op 3.30, 7. Groenendaal (Ned) op 4.47. Amateurs: 1. D'Arcie iZwi) 53.22, 2. Kloucek (Tsjl op 11 seconden, 3. Glajza (Tsj) op 18 seconden, 5. Van Bakel (Ned) op 51 seconden. VLISSINGEN In de Zeeuwse afde ling (tafeltennis) werd de najaars competitie afgesloten, waarbij ook de resterende kampioenen en promo tieteams bekend werden. In de 2e klas werd Big Smash 1 kampioen na de ruime 0-10 zege bij Zand 3 en het trio Jan Meijer, Rinus Wijkhuijs en Rob Koole maakt hierbij de rentree in de le klas. In die le klas waren de kampioenen al bekend en aanstaande vrijdag vindt op neutraal terrein bij St.-Laurens de beslissingswedstrijd plaats tussen Wilno 1 en MZ 6, die gaan uitmaken wie zich Zeeuws kampioen mag noe men met de daaraan verbonden pro motie naar de landelijke 5e divisie. SAR 3 uit Kloosterzande voegde zich na de titelwinst in de 3e klas D- Zeeuwsch-Vlaanderen bij de 2e klas teams en de Zeeuws-Vlamingen wisse len hierbij van positie met Aloysius 2, dat weer terugkeert naar de regionale 3e klas. Vier kampioenen dienden zich nog aan in de 4e klassen. MZ 13 won in groep A met royaal verschil bij Oude- lande 3 met Nicole Raas, Robert van Meegen en Richard van Belzen. Ver rassend was de titel die Oudelande 1 nog greep in 4B.. Door met 8-2 koplo per GP 3 te kloppen mogen Sander Littel, Huub Adriaansen en Dick Moelker volgend seizoendeel uitko men in de 3e klas. In Zeeuwsch- Vlaanderen werden Steen 1 en Philips 1 kampioen. Het Steense team met onder andere de dit seizoen nog onge slagen Jo Delforge debuteert in de 3e klas terwijl Philips weer terugkeert in die klas. Bij de jeugd wist Scaldina 2 de eindzege te grijpen in de 4e klas A na de 1-9 tegen buurtgenoot Kerkwer- ve 1. In de 5e klas C veroverde tenslot te Reynaert 5 de titel. prachtig uitgespeelde offensieve ac ties uit naar een 9-3 voorsprong. Na dat eerste kwartier begonnen de Middelburgers heel berekend en wel overwogen te werken aan de terug keer. Sittardia verprutste kans na kans en EMM strafte dat genadeloos SESTRIERE (ANP Reuter) - De Joe goslaaf Rok Petrovic heeft in Sestrie- re, Italië de eerste Europese slalom voor de wereldbeker gewonnen. Het was tevens de eerste keer dat de negentien-jarige Petrovic op dit ni veau deelnam. Zijn ervaren landgenoot Bojan Krizaj eindigde als tweede. De derde plaats was voor de Italiaan Ivano Edalini. Oswald Totosch, die in eerste instan tie de tweede plaats kreeg toegewe zen, werd gediskwalicieerd. De Ita liaan had een poortje overgeslagen. 1 Petrovic (Joel 1.40.79 (52,62 48.17), 2. Krizaj (Joe) 1.41,53 (53,46 48,07), 3. Edalini (Ita) 1.41,69 (53,13 48.56), 4. Nielsson (Zwe) 1.41.90, 5. Köhlbichler (Oos) 1.41,96. Stand wereldbeker: 1. Petrovic 25 punten, 2. Krizaj 20, 3. Edalini 15. Stand wereldbeker (combinatie): 1. Alpi- ger (Zwi) 50, 2. Müller (Zwi) 32. 3. Wasmeier (Brd) en Petrovic (Joe) 25. momenten van onder andere Mare Dingemanse en Edwin Davidse. Bij de rust keek het Middelburgse team tegen een geens zins onoverkomelijke 10-8 achter stand aan. Heel geleidelijk kroop EMM, goed gesteund door een luidruchtig meele vende supportersschare. steeds dich ter bij de Limburgse ploeg van trainer Ton Reynders. Na tien minuten bracht een strafworp van Eddie Schuitema 13-13 op het scorebord en kort daarna veroverde EMM via een uitgekookte lob van Edwin Davidse voor het eerst de leiding. De hardwer kende teams hielden elkaar vervol gens, tot het bittere einde toe, in evenwicht. Trainer De Vos was na afloop dan ook enthousiast over het optreden van zijn ploeg. „Het collectief heeft van daag florissant gefunctioneerd", stel de hij vast. De doelpuntenmakers van EMM: Eddie Schuitema (6), Edwin Davidse (4), Mare Dingemanse (3>, Hans Schuitema en Rob de Groot 21 en Marc Sallet H). In de eerste helft had de Zuidholland se damesteam nauwelijks iets in te brengen. De EMM-defensie bleek voor Hermes nagenoeg ondoordringbaar en van afstand kon de Voorburgse formatie helemaal weinig indruk ma ken. EMM benutte de gecreërde kan sen redelijk goed en verzilverde ook de ontstane strafworpen en break outs. Na rust nam het eerste divisieduel slaapverwekkende vormen aan. Het tempo kwam een stuk lager te liggen omdat EMM, begrijpelijk, niet meer zo nodig hoefde en Hermes niet in staat was tot explosieve daden. De ploeg kwam langzaam maar zeker terug in de wedstrijd maar kon toch geen echte bedreiging uitstralen. Ver der dan een 10-8 kwam het gevaar niet. EMM werkte de wedstrijd af zonder Linda Canninga. Tijdens de warming- up, vlak voor het duel moest begin nen, ging zij door haar knie en werd met vermoedelijk verrekte knieban den naar het ziekenhuis gebracht. De doelpuntenmaaksters van EMM: Ma rianne Vermeulen(7), Kristel van den Velde en Monique Louwerens (2), Diana Nie- mantsverdriet (1). De stand in de le divisie B: De thuiswedstrijd van de dames van EMM tegen Sellco-Heermes had wei nig aantrekkelijks. De Middelburgse ploeg van Jan Jongepier won wel overtuigend en verdiend met 12-9 na een ruststand van 8-3. Heren Dames: Tachos 9-17 Sittardia DVO 7-12 Sittardia 2 9-13 Iason 7-10 Arts Meteoor 9-12 Wings 7-10 Quintus 9-12 Animo 7- 9 EMM 9- 9 Hellas 2 7- 9 Attila 9- 8 SVM 7- 8 UDSV 9- 8 EMM 7- 7 Internos 9- 8 Hercules 7- 6 BDC 9- 7 Haak DES 7- 4 Fancom B 9- 7 Sellco Herm. 7- 4 Achilles 9- 5 Caesar 7- 3 Mountain S 9- 2 Tornado 7- 2 Een moment uit de wedstrijd tussen HVSV en Hontenisse tderde divisie). VLISSINGEN De dames van het Goese GSC blijven winnen in de 2e divisie van de landelijke zaalhandbalcompetitie. In Goes, tegen Westlandia, zege vierde het team van John Jansen overtuigend met 16-11 en door verlies van DWS uit Schiedam heeft debutant GSC nu alleen de leiding in de stand van de competitie. De winnende ploeg speelde niet de volle zestig minuten lang als trotse aanvoerder van de ranglijst. Na rust (stand: 11-4) zakte GSC wat weg en dat gaf Westlandia de mogelijkheid iets aan de forse achterstand te doen. Ejen echte bedrei ging vormde het team uit Naaldwijk geen enkel mo ment van de wedstrijd. Tijdens de eerste helft bevestigde GSC de uitstekende capaciteiten en vorm van de afgelopen weken. Met prima spel, zowel in aanvallend als defensief opzicht, liep de Goese for matie voor een goed opgekomen thuispubliek vlot weg van Westlan dia. In dezelfde divisie bij de heren ver gaat het de andere Zeeuwse deelne mer minder. Het Zierikzeese Delta Sport speelde thuis 15-15 gelijk tegen Snelwiek uit Rotterdam, maar voor de Schouwse herenploeg zat er lange tijd een overwinning in. Twintig mi nuten voor het einde gaf het team van trainer-coach Jaap Consemulder een veelbelovende 11-7 voorsprong uit handen. Aanvallend liep het vanaf dat moment een stuk minder en Snelwiek verkleinde de voorsprong in korte tijd. Vanaf 11-11 moest Delta Sport zelfs alle zeilen bijzetten om een nederlaag te voorkomen want het na rust fanak- tieker overkomende Rotterdamse ge zelschap kwam sterk opzetten. In de eerste helft had het Zierikzeese De stand in de 2e divisie C: Heren: Dames: Wings 7-13 GSC 7-11 WIK 7- 9 NEA 7-10 PiusX 7-8 DWS 7- 9 GHCV 7- 8 Allsmeer 7- 9 Hellas 2 7- 8 Actief 7- 8 Snelwiek 7- 7 Verburch 7- 8 Tornado 7- 6 HVS 7- 6 Animo 7- 6 VELO 7- 5 Delta Sport 7- 4 Westlandia 7- 4 Fortuna 7- 0 De Treffers 7- 0 team het initiatief in handen. Delta Sport, bij wie topschutter Peter Lefê- vre na een spierblessure zijn rentree maakte (en vijf maal scoorde), sloot de eerste dertig minuten af met een 9-6 voorsprong. In de derde divisie heeft de Middel burgse herenploeg EMM 2 in de thuis wedstrijd tegen Rapid uit Breda het eerste punt behaald. In een spannen de partij speelde EMM 18-18 gelijk. De wedstrijd gaf een gelijkopgaande strijd te zien met aan beide kanten een goede kans op de winst. Walcheren kende in de wedstrijd te gen het Tilburgse Volt nauwelijks problemen. Na een geruststellende voorsprong van 4 bij de rust, zegevier de de thuisspelende VUssingse ploeg met 18-12. Het arbitrale duo was kwis tig met tijdelijke uitsluitingen, zodat het spelbeeld een rommelige indruk gaf. Walcheren-aanvoerder Jos Die- rickx liep door drie uitsluitingen een rode kaart op. Bij de dames in de derde divisie leverde de Zeeuws-Vlaamse derby tussen HVSV (Temeuzen) en Honte nisse geen spannend duel op. De thuisspelende Temeuzense ploeg was op de eerste tien minuten na duidelik de betere ploeg. Bij de rust leidde HVSV met 8-3. In de tweede helft is het team van John Roelofs, weer gesteund door een massaal opgeko men, lawaaiige achterban, niet in de problemen geweest. Keepster Carina Vonck stopte twee strafworpen. De beide Vlissingse damesploegen, Olympus en Walcheren, liepen tegen een nederlaag aan. Walcheren, dat in Vlissingen tegen het Tilburgse Volt speelde, verloor nipt met 11-10 na een achterstand van 7-6 bij de rust. De scheidsrechters pasten de voordeelre- gel nauwelijks toe en dat kostte voor al Walcheren doelpunten. Trainer Huib van Pamelen liep na commen taar op de leiding een gele kaart op. In Gilze, tegen de gelijknamige ploeg, verloor Olympus met 16-12. De Vlis singse dames werkten enkele malen een forse achterstand weg, maar bij 15-10 voor Gilze (ruststand: 7-7) lukte dat niet meer. Aan voerdster Nora de Priester verdraaide opnieuw haar knie en lijkt voor enige weken uitge schakeld. De stand in Heren: Dongen Walcheren EBHV Groene Ster Volt Internos Boemerang Rapid Avanti EMM 2 Dames: 7-14 Gilze 7-12 7-13 Avanti 7-12 7-10 HVSV 7-10 7- 7 Internos 7- 9 7- 7 Were Di 7- 8 7- 6 Olympus 7- 6 7- 5 Volt 7- 6 7- 4 Dongen 7- 5 7- 3 Walcheren 7- 2 7- 1 Hontenisse 7- 0 VLISSINGEN Met tweehonderd deelnemers werd vrijdag en zaterdag in manege 'De Scheldestad' in Vlissingen één van Zeelands grootste indoor-dressuurwedstrijden gehouden. Weer was het Sandy den Exter met Sapai die alle aandacht op zich vestigde, door in de zware klasse een resultaat van 131 punten te boeken. Een aantal dat nog niet vaak werd bereikt. Een tweede plaats in deze rubriek was er voor Wilma Beun met Ajax. Ook Centien Krijger deed het, on der een zeer grote belangstelling van het publiek, in de Z2-klasse dressuur voor de paarden uitste kend, door niet alleen de rubriek op haar naam te schrijven, maar ook een winstpunt te laten noteren. Voordat een deelnemer in de Z2- klasse uit mag komen moeten eerst een vijftal winstpunten worden be haald in de Zl-klasse. Jan Meyers met Mr. Abgar was zaterdag een heel eind op weg, maar bleef op twee punten steken. Wel wist hij de rubriek op zijn naam te brengen. Een nek-aan-nek race werd het in de Ml-klasse voor de paarden. De jury kon bij de hoogst geplaatste deelnemers zelfs niet tot een duide lijk onderscheid komen. De eerste prijs werd gedeeld door Marie-Loui- se Gelok met Wendy's Rhapsody en Corine Wondergem met Klevers- hoek Funny. Beiden behaalden 124 punten. OOk bij de pony's werd de strijd om de hoogste plaatsen fel gestreden. Renate Duynkerke met Carine en Janet Duvekot met Ya- kouta eindigden met een gelijk pun tentotaal samen op de tweede plaats. Gabrielle Butler was met Raja echter duidelijk een klasse beter en veroverde met glans het oranje overwinningslint. Voor de Ll-klasse paarden hadden zich drieëndertig deelnemers aan gemeld. Een groep die te groot was om voor een serie prijzen te rijden. Daarom kende deze klasse twee winnaars; Marjolein Geelhoed met Romance en de uit Brabant afkom stige combinatie, Annelies van der Laan met Viola O. Achter Annelies eindigden twee deelnemers met een gelijk aantal punten, Raymond Knoester met Zamora en Carla Min- derhoud met Wensleydale. Achter Marjolein was de tweede plaats voor Francisca Bakker met Wendy. Bij de pony's in diezelfde Ll-klasse kon de organisatie nog net volstaan met één groep. De overwinning was voor Inge Koster met Mathilda. De openingsrubriek op de vrijdag middag, de B-klasse pony's, toonde dat er een toekomst zit in de Zeeuw se paardesport. Bij bijna de helft van de deelnemers werd zo hoog gewaardeerd dat er een winstpunt uit voortkwam. Als hoogste eindig de Jeannet Tramper met Trader, die hierdoor de overwinningsbeker mee naar huis mocht nemen. Aan het eind waren een drietal menru- brieken gepland. In de lichte klasse was het Arjan Provoost met Zitta, die de overwinning voor zich opeis te. De midden en de zware klasse werden in handycap verreden. Daar eiste Christiaan Provoost met Viola de hoogste eer voor zich op. Geen prijs, maar wel een winstpuntje was er voor de als tweede geplaatste Adrie Louwerse met Zephyr. De uitslagen dressuurwedstrijd in Vlis singen zijn: Dressuur pony's klasse B: 1 Jannet Tramper (Trader), Noord-Beve land 132 pnt., 2 Joy de Winter (Renate) Se-ros 128 pnt., 3 Annemarie Visser (Pa- gita) Gouwe Reyers 127 pnt. Dressuur paarden klasse B: 1 Eppo Roovers (Ri tus) St.-George 136 pnt., 2 Marcel West- veer (Rex) Jacoba van Beieren 123 pnt., 3 Wil Brusselaars (Muck) BRU 122 pnt. Mennen klasse L: 1 Arjan Provoost (Zit ta) Oranjezon 88 pnt. Mennen klasse M en Z: 1 Christiaan Provoost (Viola) Oran jezon 93 pnt. Dressuur pony's klasse LI: 1 Inge Koster (Mathilda) Oranjezon 131 pnt., 2 Anita Vos (Silvia) Scheldestad 127 pnt., 3 Linda Blomme (Sunseahray) Scheldestad 126 pnt. Dressuur pony's klasse L2: 1 Xander van Leeuwen (Anka- S) Heerle 129 pnt., 2 Maja Beun (Ronnie- Mayor) Oranjezon 119 pnt., 3 Esther de Kok (Soraja) Zwinruiters 112 pnt. Dres suur pony's klasse M: 1 Gabrielle Butler (Raja) Noord-Beveland 123 pnt., 2 Rena te Duynkerke (Carina) Oranjezon 109 pnt., 2 Janet Duvekot (Yakouta) Oranje zon 109 pnt. Dressuur pony's klasse Z: 1 Sandy den Exter (Sapai) Noord-Beve land 131 pnt., 2 Wilma Beun (Ajax) Oranjezon 123 pnt., 3 Marian Jumelet (Romeo) BRU 119 pnt. Dressuur paarden klasse B: 1 Milko Withagen (Zambra O) Scaldis 132 pnt., 2 Frans de Vrieze (Zam bia) Westelijk Schouwen 129 pnt. Dres suur paarden klasse LI (le groep): 1 Annelies van der Laan (Viola O) Planta- geruiters 137 pnt., 2 Raymond Knoester (Zamorra) Oranjeruiters 122 pont., 2 Car la Minderhoud (Wensleydale) Vroonrui- ters 122 pnt. Dressuur paarden klasse LI (2e groep): IMaijolein Geelhoed (Roman ce) BRU 126 pnt., 2 Francisca Bakker (Wendy) Jacoba van Beieren 124 pnt., 3 Dieter Mosselman (Simona) Reimers- waal 123 pnt. Dressuur paarden klasse L2:1 Marie Louise Gelok (Wendy's Rhap sody) Oranjezon 124 pnt., 2 Corine Won dergem (Klevershoek Funny) Middel burg 124 pnt., 3 Calaudia Fassaert (Hun- ter) Vossereyers 119 pnt. Dressuur paar den klasse M2:1 Johan Rockx (Salvador) Willebrordruiters 129 pnt., 2 Alexandra van de Peyl (Usnova) Zwinruiters 120 pnt., 3 Christien Haegens (Roulette) Wal cheren 117 pnt. Dressuur paarden klasse L2: 1 Maatje Reyniers (Ulaan) Gouwe Reyers 128 pnt., 2 Dicky Wieringa (Vaan drig) Noord-Beveland 122 pnt., 3 Peter Klaasse (Winnetou) Walcheren 121 pnt. Dressuur paarden klasse Zl: 1 Jan Meyers (Mr. Abgar) Oranjezon 118 pnt. Dressuur paarden klasse Z2: 1 Centien Krijger (Urgento) Jacoba van Beieren 123 pnt. Op de dressuurwedstrijd van De Baanjenhoek in Kapelle evenaarde Centien Krijger met Urgento haar prestatie van de dag ervoor door opnieuw met een resultaat van 123 punten de Z-2 klasse op haar naam te schrijven. De jury waardeerde haar niet-progressieve overgangen, waarbij van de stap naar galop geen drafpassen worden genomen, zo hoog dat de eerste plaats voor haar was weggelegd. Een tweede plaats was er in dezelfde rubriek voor Linda Goese met Sianetty. In de Z-l klasse waren er voor de juryleden niet zoveel problemen Maddy Wolders met Orheus stak zes punten de concurrentie uit en veroverde darmee het oranje lint Een tweede plaats, net nog met een winstpuntje, was er voor Conchita Abee met Rex. De middenklasse leverde een deel nemer op die een winstpunt ver diende: Nicole Slabbekoom met Si- ri. Op de tweede plaats eindigde Adrie Kievit met Murko. In de M-2 proef deed dezelfde combinatie het net iets beter: een punt hoger en een eerste plaats. De lichte klasse leverde de beste prestatie. Zowel in de L-l als de L-2 klasse werden een groot aantal winstpunten verdiend. Een erste plaats was er voor Marjan Timmer man en Wonexa in de L-2 en voor Roel Baris met Izaak de Veye in de L-l. In de B-klas overheerste duidelijk de organiserende vereniging, mane gevereniging De Braanjenhoek. Voor de manegevereniging werden er twee kampioen gehuldigd. Van uit het aantal wedstrijden werden er vier geselecteerd, die bepalend waren voor het clubkampioen schap. Bij de junioren scoorde Jean- tine Bouwman het hoogst en bij de senioren ging de titel naar Joke Tuynman. De uitslagen van de dressuurwedstrijd in Kapelle zijn: dressuur paarden klasse B-5: 1 Denise Thiry (Olga T), De Braan- jenhoekm 121 pnt; 2 Hans Beulens (Re- nova), De Braanjenhoek, 111 pnt; 3 Anne ke Luyk (Tessa), De Braanjenhoek, 108 pnt. Dressuur paarden klasse B-7: 1 Marcel Westveer (Rex), Jacoba van Beie ren, 122 pnt; 2 Denise Thiry (Olga T), De Braanjenhoek, 121 pnt; 2 Hans Beulens (Renova), De Braanjenhoek, 120 pnt. Dressuur paarden klasse L-9: 1 Roel Baris (Izaak Veye), De Braanjenhoek, 129 pnt; 2 Nelly v. Willegen (Zarkov), Paarde bloem, 123 pnt; 3 Pieter Dammes (Zar- lon), L.V. Emminckhoven, 122 pnt. Dres suur klasse L-12: 1 Marjan Timmerman (Wonexa), Paardebloem, 125 pnt; 2 Diana Monshouwer (Ramona), R.V. Renesse, 124 pnt; 3 Erica Nutler (Reh), Noord- Beveland, 122 pnt. Dressuur paarden klasse M-15: 1 Nocile Slabbekoom (Siri), Paardebloem, 121 pnt; 2 Adrie Kievit (Murko), Marfeet, 117 pnt; 3 Jan Steen bakker (Patty S), De Braanjenhoek, 116 pnt. Dressuur paarden klasse M-18: 1 Adrie Kievit (Murko), Marfleet, 118 pnt; 2 Lieveke Goossens (Verona), Oranjerui ters, 113 pnt. Dressuur paarden klasse Z-21: 1 Maddy Wolders (Orpheus), R.V. Sé-Ros, 126 pnt; 2 Conchita Abee (Rex), Wouwse Plantage, 120 pnt; 3 Ingrid Beens (Silvester), Vossereyers, 117 pnt. Dressuur paarden klasse Z-25: 1 Centien Krijger (Urgento), Jacoba v. Beieren, 123 pnt; 2 Linda Goense (Sianetty), Weelrui- ters, 116 pnt; 3 Monique Lutgenau (To- hin), R.V. Renesse, 107 pnt. Ganze heeft forse inzinking VLISSINGEN De herenploeg van Ganze is zaterdag tegen de vierde nederlaag op rij aangelopen. In Vlis singen werd verloren van DEZV; 6-8. Ook de andere Zeeuwse ploeg in de tweede klasse (Stormvogel 2) ver loor. Arethusa was te sterk: 1-11. Het eerste team van Stormvogel moest een punt afstaan aan DZT 5-5, alleen de herenjeugdploeg van Schelde zorgde voor een overwinning, 11-6 van Njord. In vier weken tijd is de herenploeg van Ganze van de derde plaats naar de negende plaats op de ranglijst geduikeld. Ook zaterdagavond zag het er eerst goed uit. Na twee time's stond de Ganzeploeg nog voor, 4-3, er erg leuk gespeeld en had keeper Peter Kik al een strafworp gekeerd. In de derde periode werd er te slordig ge speeld en veel balverlies geleden, waardoor DEZV de leiding kon over nemen: 4-5. Het werd steeds moeilij ker voor Ganze. DEZV zette toen door en ging met de overwinning naar huis: 6-8. Voor Ganze scoorden Piet Schop en Roald Strackx twee maal en Arco Wagenvoorde en René Kiel één maal. De eerste periode speelde Stormvogel 2 erg goed en wist met name invaller doelman Paul Mechielsen de schade te beperken: 0-1. Maar het als tweede geplaatste Arethusa ging steeds meer pressen en dat kwam ook tot uitdruk king in de stand, 0-4. In de derde periode wist Jaap Keymel wel de eer te redden, maar het verschil werd steeds groter: 1-11. DZT zat van het begin van de wed strijd al op een beter peil dan Storm vogel, wat leidde tot een 1-2 voor sprong voor de ploeg uit Deume. Ook in de tweede time was Stormvogel nog niet op het juiste tempo en toen de Vlissingers een man meer situatie niet hadden benut was het verschil ineens twee doelpunten. De uitste kend spelende keeper van DZT hield zijn doel schoon en de stand bleef 2-4. In de laatste periode speelde Storm vogel bijzonder sterk. DZT moest meer aan de noodrem trekken. De Vlissingers benutten drie maal achter elkaar een man meer situatie, waar door ze weer de leiding kregen. Maar door een erg goede aanvalsactie, vijf tien seconden voor tijd, wist DZT toet nog de zaak recht te trekken: 5-5. Vooi Stormvogel scoorden Peter de Lange Harry den Boer, Jankees Mol, Flip van der Draai en Sjaak Leijnse, aller, één maal. De herenjeugdploeg van Schelde heeft totaal geen problemen gehad met Njord. Al na twee time's was de score 8-2. Njord kon in de derde periode iets terug doen, toen Schelde de A-selectie jongens op de kani hield: 8-5. Maar daarna was het weer de ploeg van Schelde, die de wedstrijd maakte: 11-6. Voor Schelde scoorden Ronald van Doom, zes maal, Maarter, de Pooter, 2 maal, Martin van der Hooft, Eric van Doom en Marcei Kappendijk, één maal. Jacqueline Bergwerff in aktie tijdens de dressuur in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14