Peter Schunselaar na vier ronden koploper Animo bleef onverdiend met lege handen achter OP DE MEESTE VRAGEN OVER BELASTINGEN HEEFT U NU DIRECT ANTWOORD. Blauw Wit moet de toppositie afstaan EUROPESE TITEL NA WINST OP DIELIS Wereldbeker volleybal Henk Willem van Klaveren naar zege schaaktoernooi Dames van BV Souburg in prima vorm ELKE WERKDAG VAN 8 TOT 5 EN GRATIS BEL GEWOON DE BELASTINGTELEFOON. PZC/ sportkrant 12 DÜLMEN (ANP) - Het Belgische biljartbolwerk is ook bij de strijd om het Europees kampioenschap bandstoten in Dülmen recht overeind gebleven. In de voorgaande dagen bonkten met name de jeugdige Marco Zanetti en Fonsy Grethen hard op de poorten, maar konden zich vooralsnog geen toegang verschaffen. Raymond Ceulemans en Ludo Dielis beheersten op het beslissende moment het materiaal en de zenuwen toch beter. Ceulemans trof uiteindelijk in de eindstrijd zijn landgenoot Dielis en kwam dankzij een voortvarend begin niet werkelijk in moeilijheden. Hij kreeg van de Nederlandse CEB-voorzitter Jean Graus zijn 130e titel opgeprikt. Teleurstelling Derde klas BASKETBAL BV Souburg-Kimbria -Door een soort overconcentratie werden in de eerste vier minuten aan de Sou- burgse kant verdedigend veel fouten gemaakt. Kimbria strafte deze niet af en doordat BVS regelmatig bleef sco ren, stond er na acht minuten een 16-2 stand op het scorebord. Het Limburg se team had hierna de Souburgse zone-press door, waarna de stand ge lijk op ging: 32-14 ruststand. In de tweede helft hetzelfde beeld. BVS speelde een goede man-to-man, waar op Kimbria weinig antwoord had. Het Souburgse team bouwde de voor sprong verder uit, waarbij de rol van de steeds beter spelende Monique Leenhouts opviel. In de zestiende mi nuut begon vermoeidheid en fouten- last Kimbria parten te spelen, waarna BVS bij de stand 59-31 het tempo nog wat opschroefde. Zodoende kregen de Souburgse dames met een 71-33 eina stand loon naar werken. Productiefste speelsters waren Annabelle Houard. Louise Hendrikx, Yvonne Traas en Monique Leenhouts, die samen 61 punten lieten aantekenen. Marathon-Waldric - Na een wat Smokkelhoek-ELBC Smok- kelhoek opende sterk met een goed schietende Connie Rijn, die haar team na twaalf minuten op een 18-6 voor sprong bracht. Daarna stokte echter de Bevelandse aanvalsdrift en kwam Smokkelhoek niet meer tot scoren toe. Maar de formatie van coach Peter Dousma kwam goed weg, want ook ELBC bakte er aanvallend weinig van: 18-9 ruststand. Ook na de pauze 1 bleef het Kapelse spel rommelig ELBC daarentegen had het net weer gevonden en anderde in de tiende i minuut tot op 24-21. Bij Smokkelhoek zorgde Jacquline Goense toen met zeven punten op rij voor een opleving Ze bracht haar team weer in het goede spoor. De Kapelse formatie won uit eindelijk met 39-25. Marathon-OBC - Koploper OBC startte met snel spel en overdonderde Marathon met een 2-13 voorsprong Coach Frank Böseler vluchtte in een time-out en na een verandering van verdediging kwam het Vlissingse team sterk terug. Met drie 'driepun ters' van Davy O'Keefe (18 punten) draaide Marathon de rollen om en leidde in de twaalfde minuut met 28-25. Na de basktwisseling (37-36) ging de strijd gelijk op tot 52-52, toen OBC overging op een zöne-defense. Het Osse team liep uit naar 54-49 en bleek in de achttiende minuut bij 57-59 opnieuw over de langste adem te beschikken. De Brabanders lieten tien seconden voor tijd 59-63 aanteke nen en beslisten zodoende de wed strijd. antwoord op al uw algemene vragen. Of dat nu Loon- en inkomstenbelasting betreft, premie heffing Volksverzekeringen, schoolgeld of uw belastingfunctionarissen vertelt u snel wat u wilt weten. Dus heeft u vragen MAANDAG 2 DECEMBER 1985 Raymond Ceulemans ook in bandstoten ongenaakbaar De Mechelse grootmeester, die zich luidde daarmee het begin van zijn tevens voor de derde keer in successie Europa's beste bandstoter toonde, TOKIO (Reuter) - Ruim een jaar na het veroveren van het Olympisch kampioenschap hebben de Ameri kaanse volleyballers in Tokio ook de wereldbeker behaald in ontvangst mogen nemen. Door een overwinning in drie sets op Japan verzekerde de Verenigde Staten zich van de triomf. Het was de zesde achtereenvolgende zege voor de Amerikanen in dit eve nement. De voornaamste uitslagen zijn: Ver enigde Staten-Japan 3-0 (15-10, 15-5, 15-2). Tsjechoslowakije-Sovjetunie 3-1 (17-15, 15-9, 6-15, 15-6). SOUBURG - De jeugdschaker Henk Willem van Klaveren, spelend voor Het Witte Paard uit Sas van Gent, was zaterdag in Souburg in de hoog ste leeftijdsgroep van het M&T-pe- pernotentoernooi niet te verslaan. Met zeven punten uit evenveel partij en bracht hij de titel op zijn naam. De enige die Van Klaveren nog enigszins kon bijhouden was Frank Sies, van de organiserende vereniging Sou burg, die weliswaar in de vierde ronde van Van Klaveren verloor, maar verder alle partijen in winst omzette. Er was een buitengewoon grote be langstelling voor dit zo langzamer hand traditioneel geworden jeugd schaaktoernooi. dat ieder jaar op de zaterdag voor 5 december wordt ge houden en waaraan dit jaar voor het eerst door de hoogste leeftijdscatego rie (tot 20 jaar) met 16 spelers werd deelgenomen. Meer dan 100 jeugdige schakers, verdeeld in vier leeftijds groepen, gaven acte de presence. De jeugdafdeling van Oostburg was met liefst 25 deelnemers over de Schelde gekomen en de organiserende vereni ging Souburg had zelfs 33 spelers achter de borden. Verder waren er spelers van Het Witte Paard uit Sas van Gent, De Zwarte Dame uit Kruiningen, Goes, Vlissin- gen, Landau uit Axel, Middelburg, Koudekerke en nog een aantal niet aangesloten schakers. Door de grote belangstelling in de jongste leeftijds categorie (tot 13 jaar) had men deze groep in tweeën gesplitst en dat resul teerde in 23 spelers tot 10 jaar en 40 van 10-13 jaar. In deze groepen werd volgens het klassieke systeem met voorronden gewerkt, waarbij uitein delijk vier spelers in de finalegroep kwamen. In de A- en B-groep werd gebruik gemaakt van de modernste methode, de computer waarmee men een zevenrondig toernooi draaide met een speeltijd van 20 minuten per speler. In de B-groep van 24 spelers tot 16 jaar was de titel voor Richard Koolho ven uit Souburg met het maximum aantal punten, de tweede plaats was voor Cor Heijboer van De Zwarte Dame uit Kruiningen en Quintijn Vermeulen uit Souburg bezette de derde plaats. De einduitslag in de vier groepen ziet er als volgt uit: A-groep: 1. H. W. van Klaveren, HWP 7 pnt.; 2. F. Sies. Souburg, 6 p.; 3. W Bliek, Goes, 4% p.; 4 E. van Driel, Vlissin- gen, 4Vi p.; 5. R. de Hulster, Landau, 4 p.: 6. E. Clarisse, Goes, 4 p.; 7. P. van Dijke, Vlissingen, 4 p.; 8. J. Koolhoven, Souburg, 3Vi p.; 9. E. Lijbers, 3 p.; 10. W. Franse, Souburg. 3 p.; 11. R. Jansen, 3 p.; 12. C. Verhees, 3 p.: 13. E. Welleman, Souburg, 'llh p.: 14. A. de Haan, Souburg, lte p.; 15. F. Baljeu, Souburg, IV2 p.; 16, M. Witte, Sou- burg, lp. B-groep: 1. R. Koolhoven. Sou- burg, 7 p.; 2. C. Heijboer DZD, 6 p.: 3. Q. Vermeulen, Souburg, 5 p.; 4. K. Pierens, Souburg, 5 p.; 5. M. ten Vaanholt, Souburg, 5 p.; 6. C. Quist, Souburg, 5 p.: 7. J. Louws, Oostburg, 4 p.; 8. R. Leenhouts, HWP, 4 p.; 9. M. Koolhoven, Souburg, 4 p.; 10. M. Kindt, HWP, 4 p. C-groep: 1. S. Brenkman, Oostburg, 3 p.; 2. R. van Gemert, Souburg, 2 p.; 3. P. van Slooten, Souburg, 1 p.; 4. C. Boogaard, Souburg 0 p. D-groep: 1. Schillemans, Sou- burg, 2V2 p.; 2. D. Hommel DZD, 2 p.; 3. De Vos, Oostburg, 1 p.; 4. P. Legrand, Oostburg Vt p. 25-jarig jubileum als biljartkampioen in. Talenten als Zanetti en Grethen werden door de zilveren jubilaris, in samenwerking met Dielis. nog even in de wachtkamer gezet. Misschien, dat ze er op korte termijn dankzij het veelbesproken prof-circuit, dat begin januari wordt beklonken, zullen wor den uitgehaald. Zolang Ceulemans en in mindere mate Dielis nog niet aan vrijwillig aftreden denken en de vorm vastheid van 'Dülmen' blijven hou den, schieten er voor de meeste con currenten slechts de korstjes over. Voor de Nederlandse vertegenwoordi ger Jos Bongers kon amper sprake zijn van kruimels. De Nijmegenaar begon het toernooi zwak en bleef daar, mede door de ongelukkige pou le-indeling, ook de hem resterende wedstrijden onder lijden. Bongers won, na eerst een schier hopeloze achterstand te hebben opgelopen, in de voorronde overigens wel knap van de Belg Dielis. Op Ceulemans in laat ste instantie na was hij de enige, die daartoe in staat was. Al werd ook de verdachtmaking geuit, dat zijn zege te danken was aan bewust rekenwerk van de Belg, die daarmee een vroegtij dige confrontatie met Ceulemans uit de weg wilde gaan. Het getuigde van enige geringschat ting voor de prestatie van de Neder lander, die er in ieder geval de kwart finales mee haalde. AI had hij daar weinig plezier van. Tegen Ceulemans kreeg Bongers geen enkele kans iets aan glorie te winnen. In de strijd om de nauwelijks troost biedende zeven de plaats verloor hij bovendien nog van Thomas Wildförster. De teleur stelling daarover was echter te ver waarlozen. Door het dwingende oog van de West- duitse televisie was het tweetal naar de late zaterdagavond verbannen. Het publiek was toen, tevreden over de resultaten van de halve finales, al Raymond Ceulemans: nog niet versleten en nog niets verleerd. 'S-GRAVENPOLDER - Zaterdag werden de damwedstrijden voor de vierde ronde van de persoonlijke kampioenschappen gespeeld. Het was aan veel borden een grimmige wedstrijd. Dat bleek wel uit het kleine aantal remise-partijen. Pim Filius kreeg via een lichte combi natie beide punten van Jos de Wild. Jules Gajadhar viel deze dag in zijn eigen zwaard; Arnold Darsan voerde een voortreffelijke combinatie uit en liet Jules Gajadhar met een nul ach ter. Kees de Jonge had via een een voudige combinatie beide punten maar aan te pakken tegen Cor Boot. Na vier ronden gaat Peter Schunse laar aan de leiding. Hij moest in de partij tegen Kees van Rijswijk tot het uiterste gaan, maar kon uiteindelijk toch de winst opstrijken. Hoofdklas: P. Filius-J. de Wild 2-0; J. Gajadhar-A. Darsan 0-2; C. de Jonge-C. Boot 2-0; J. de Jonge-J. Blom 1-1; W. Koppejan-J. v. Strien uitg.; C. v. Rijswijk-P. Schunselaar 0-2; inhaalpartij: J. Ggjadhar- J. Blom 2-0. Na de vierde ronde: 1. P. Schunselaar 4-7; 2. A. Darsan, P. Filius en J. Gajadhar 4-6; 5. C. de Jonge 4-5; 6. J Blom, J. de Jonge en C. v. Rijswijk 4-3; 9 J. v. Strien 3-2; 10. C. L. Boot 4-2; 11. J. de WUd 4-2; 12. W. Koppejan 3-1. Eerste klas: F. Berkholst-D Wiskerke 2-0; A. Bieré-S. Baerends 0-2; J. Grim-P. Willem- se uitg.: W. Heydra-P. Tange 2-0; P. Jonge- neelen-S. Sital 2-0; L. Kesteloo-H. Lagen dijk 2-0. Na de vierde ronde: 1. S. Baerends 4-6; 2. F, Berkholst, P. Jongeneelen en L. Kesteloo 4-6; 5. P. Willemse 3-4; 6. A. Bieré 4-4; 7. W. Heydra en H. Lagendijk 4-4; 9. J. naar huis. In een haast trieste omge ving worstelden Bongers en Wildför ster tegen zichzelf, de verveling en de slaap. De Westduitser vermande zich nog even en nam afscheid met een serie van 101 caramboles. Bongers, die er ook nog meer dan honderd nodig had, kon nergens de motivatie vinden om van de nabeurt nog iets te maken. Hij wilde zo snel mogelijk naar huis terug. Zondag in de finale bleek, dat Ceule mans op zijn 48e niet versleten en niets verleerd is. In de eerste vijf beurten had hij al 128 caramboles bijeen getikt en was Dielis, die tot zwoegen werd veroordeeld terwijl hij het van subtiel spel moet hebben, in feite al verslagen. Een uiterst korte partij werd het niet. Als was het om de cameramensen, die tweeënhalf uur aan de rechtstreekse uitzending dien den te werken, te bedienen, viel de Mechelse topbiljarter stil. Het gaf Dielis de gelegenheid de nederlaag minder schrijnend te maken, want van afwenden kon geen sprake zijn. De laatste uitslagen zijn: Finale: Ceule mans 150 - 13 - 11,53 - 47: Dielis 102 -13 - 7,84 - 31. Om de derde plaats: Zanetti 150 - 17 - 8,82 - 42: Grethen 116 - 17 - 6,82 - 55. Eindstand (algemeen gemiddelde en hoog ste serie): 1. Ceulemans 10,97 - 67; 2. Dielis 10,61 - 89; 3. Zanetti 10,21 - 109; 4. Grethen 10.37 - 78; 5. Connesson 9,20 - 61; 6. Stenzei 8,36 - 56; 7. Wildförster 8.03 -101; 8. Bongers 6,27 - 40; 9. Zenkner 4,03 - 49; 10. Arenaza 5,74 - 26; 11. Lieberkind 5,00 - 27; 12. Psiskonis 2,35 - 13. Grim 3-3; 10. S. Sital 4-2; 11. P. Tange 4-1; 12. D. Wiskerke 4-0. Tweede klas: J. Hou- mes-J. Vaucouleur 2-0; D. de Jager-J. Bras ser 0-2; P. Klap-C. Kwant 1-1. Na de derde ronde: 1. J. Houmes 2-4; 2. J. Vaucouleur 3-4; 3. P. Klap en C. Kwant 3-3; 5. A. Rijk 2-2; 6. J. Brasser 3-2; 7. D. de Jager 3-0 Animo gestreepte shirts) verdedigt in de derby tegen Swift. TERNEUZEN - Zaalkorfbal haalde zijn aantrekkingskracht tot nu toe uit de hoge scores. De laatste ontwikkeling legt het accent echter vooral op het voorverdedigen van de tegenstander, waardoor het de aanvallers moeilijker wordt gemaakt om dubbele cijfers op het scorebord te krijgen. Van de Zeeuwse districtsploegen slaagden zaterdag alleen Tjoba, Stormvogels en Zuidwesters daarin, de rest moest met aanmerkelijk minder genoegen nemen. In die ontwikkeling zit ook dat de ploegen wat dichter bij elkaar blijven. De gelijke spelen van Tjoba.TOP en bij Seolto-All Ready demon streerden dat. Het uiteindelijke resultaat van de tweede competitiedag zag er zo uit: Animo-Swift 7-8; Velocitas-Tjoba 10-10; Nieuwerkerk-TOP 7-7; ADO-ONDO 8-6; Seolto-All Ready 8-8; Stormvogels-ELKV 12-5; Zuidwesters- Keep Fit 13-8. Peter Schunselaar heeft de leiding genomen in de hoofdklas. Was Swift deze keer zo slecht, of is Animo dit seizoen naar zijn tegen stander toegegroeid „Dat laatste", dacht Animo-trainer Ko Crucq na afloop van de teleurstellende derby tussen beide districts-eersteklassers. „We hebben Swift de hele wedstrijd door fel op zijn huid gezeten en ze bijna geen tijd gegeven om tot een schot te komen. Jammer genoeg zijn we toch weer net aan de verkeerde kant van het resultaat geraakt", keek Crucq tegen de uiteindelijke 7-8 ne derlaag aan. Animo-Swift werd één van de mindere derby's van de laatste jaren. Mogelijk omdat Crucq zijn ploeg de opdracht gaf om de tegenstander geen meter ruimte te geven, kort te dekken en via een straffe voorverdediging van sco ren af te houden. Daar slaagde Animo het grootste deel van de wedstrijd in, al moest het na een eerste bevlieging van Jan Peter Pouwer (de beste man van de wedstrijd) wel driftig in de achtervolging. Met een niet aflatende Peter Crucq en Ad Vos als winnaar van het duel met Kees Opsteegh hield Animo de schade beperkt tot twee doelpunten. Nadat Opsteegh en Peter Joziasse in de tweede helft duidelijk concentratieverlies demonstreerden werd het gat helemaal gedicht. Op dat moment had Swift al leren leven met het gegeven dat 'schietkorf- bal' tegen deze tegenstander niet pak te, want de precisie ontbrak. Animo gaf verder te weinig ruimte om het goede 'paalwerk' van Leo Langebeeke te laten renderen. Na de eerste helft 4-4, daarna 6-4 en 7-5 voor Swift dat de opponent helemaal terug zag komen door slordigheidjes van Peter Joziasse en Kees Opsteegh. De 8-7 winst kwam er tenslotte via een 'beauty' van aan- nvoerder Jan Peter Pouwer, die het winnende doelpunt er vanuit de hoek van het vak inkletste. De wissels, die Animo daarna nog binnenbracht, kwamen te laat om balbezit te ontre gelen. „We hadden beter gebruik moe ten maken van de mogelijkheden die we kregen toen we in de tweede helft aansloten, maar we hebben nou een maal geen ploeg die gemakkeüjk scoort. Zeker niet onder de druk van het heilige moeten", besefte Ko Crucq. En daardoor bleef Animo on verdiend met lege handen achter De weg terug naar de eerste klas lijkt voor Tjoba voorlopig alleen geplaveid met goede voornemens. Na de winst op NIO, vorige week, reisde de ploeg nu hoopvol af naar Velocitas. De bedoelingen kwamen er echter niet uit, de thuisploeg hield constant greep op de wedstrijd en scoorde uit de kansen. Waar Tjoba in zijn afwer king minder accurraat tewerk ging keek de ploeg constant tegen een achterstand aan. Het stond 8-10 kort voor tijd. Het laatste offensief had toch nog resultaat, op de valreep sloot Tjoba nog net aan 10-10.Johan Ha- rinck (4), Gerrie de Reiger (4) en Kees Proost (2) scoorden. TOP Amemuiden zocht in zijn twee de wedstrijd vooral eerherstel voor de slechte start van de competitie, toen het met 8-14 in eigen huis sneu velde. Bij Nieuwerkerk moest het daarvoor weliswaar lang in de ach tervolging,op basis van een goede inzet hield men dat de hele wedstrijd door vol. Het resultaat was ernaar. Nadat de ploeg tot in de finale een doelpunt achter had gestaan, kwam het door werklust kort voor tijd zelfs met 7-6 voor. In de allerlaatste mi nuut kwam de thuisploeg echter nog met een gelukstreffer op het gelijke spel uit. Ria de Ridder (2), Ina Leen houts, Jantine Bezemer, Rita van de Ketterij gaven aan dat TOP vooral op zijn dames mag rekenen. ONDO had in de uitwedstrijd bij ADO wel het betere van het spel. Met het benutten van de kansen was het aan merkelijk minder gesteld. Die kwa men er in overvloed. ONDO liet ze op een paar na allemaal liggen en ge raakte daardoor op twee doelpunten achterstand. Een marge waar wel jacht op werd gemaakt, maar die niet van het scorebord gehaald kon wor den vanwege die ontstellend zwakke afwerking. Daar faalde ONDO de hele wedstrijd en de 6-8 nederlaag was ermee verklaard. Marius Besuijen blonk uit in de verdediging, Arjen Hoefken was met drie doelpunten ONDO's topscorer. Stormvogels gaat maar door. In de finale van de veldcompetitie daarmee gestart zet het sindsdien een serie ijzersterke uitslagen op zijn naam. Tegenstander ELKV kwam er in deze wedstrijd niet aan te pas. De Brabant se gasten werden door een geladen Stormvogels compleet overspeeld. Dat had na de eerste helft al 6-1 tot gevolg, de tweede periode was iden tiek omdat ELKV zijn tegenstander niet kon afstoppen. De Vogels gingen op 12-5 af met een ploeg waarin iedereen scoorde. „All Ready krijgt een nieuw gezicht", liet trainer Mauurice van Goudoever enkele weken geleden weten. Eerder stond de ploeg uit Zierikzee synoniem voor een bepaalde hardheid en schof felen, onder Van Goudoever zou het allemaal wat beschaafder geworden zijn. In de Zeeuwse ontmoeting tegen Seolto viel inderdaad op dat de jonge re spelers de lijn die Van Goudoever voorstaat uitdroegen. Van Leo Fon- teine en Jacco Stoutjesdijk kon dat bepaald niet worden gezegd. Dat duo raasde op hoog toerental door de vakken en toonde daarbij weinig eer bied voor wie op zijn weg kwam. Een dergelijk spelletje ligt Seolto niet. De ploeg keek diep in de tweede helft dan ook tegen een 4-8 achterstand aan. nadat het in de opening goed bijgeble ven was en vooral gedemonstreerd had aanvallend geen wapens te heb ben. Zeker niet gesteund door arbiter Dubbeldam, die herhaalde All Ready- fouten alleen met vrije ballen afdeed (waar een paar strafworpen terecht geweest zouden zijn), gebruikte Seol to het laatste kwartier voor een slotof- fensief, dat met een schitterende ge lijkmaker bekroond werd: de aanworp van Bram Brasser over de hele lengte van de zaal werd door Piet Francke afgerond met het gelijkmakende doel punt. Het applaus voor die treffer gaf meer aan dat men de speelwijze van de gasten niet apprecieerde dan dat het waardering voor het Seolto-spel uitdrukte. Dat was inderdaad niet hoogstaand. Toch 8-8, en een tevreden Seolto. De 13-8 overwinning doet veronder stellen dat Zuidwesters op scherp stond. Vreemd genoeg was dat tegen Keep Fit zeker niet het geval. En trainer Kamphuis was dan ook verre van tevreden: „We hadden veel verder afstand moeten nemen van deze te genstander", wist hij na de wedstrijd. Keep Fit stelde echter weinig voor, reden waarom de thuisploeg een groot aantal kansen kon laten liggen en ook in zijn verdediging niet optimaal hoef de te werken. Toen in dit wat onge centreerde decor ook de combinaties niet lekker liepen was het begrijpelijk dat Kamphuis niet echt tevreder was. Na 6-4 uit de eerste helft liep Zuidwes ters (met Harry Buijs als topscorer) naar een ruime 13-8. Stand district le klas B: Swift 2 2 0 0 17-11 4 Top (S) 2 1 1 0 23-18 3 Vriendensch. (H) 2 1 1 0 24-19 3 Kinderdijk 2 0 2 0 21-21 2 Albatros 2 10 1 20-21 2 Meervogels 2 10 1 16-19 2 Snel 2 0 0 2 16-22 0 Animo 2 0 0 2 16-22 0 VLISSINGEN Na een mindere wedstrijd vorige week waren de bas- ketbalsters van BV Souburg dit weekeinde in een prima vorm. Hel lastige Kimbria werd met maar liefst 38 punten verschil verslagen. In de heren-overgangsklas verloor Mara thon opnieuw. Coach Joop Elder- kamp wees de zwakke trainingsop- komst van de laatste weken als oor zaak aan voor het 59-70 verlies tegen Waldric. Twee sterke periodes waren voor Smokkelhoek genoeg om aan het langste eind te trekken in het duel tegen ELBC. Het Etten-Leurse team incasseerde een 39-25 neder laag. moeizame eerste minuut bleken beide teams aan elkaar gewaagd. Tot in de elfde minuut (15-16) was het stuivertje wisselen, waarna Waldric in een paar minuten tijd met snelle acties een 19-28 voorsprong nam. Na de hervat ting (27-33) sloeg het Brabantse team direct toe. De marge werd tot tien punten vergroot en Waldric begon een uitgekookt spelletje te spelen. Met veel en vooral rondpassen lieten de bezoekers de tijd flink doorlopen en met zuivere schoten rondden ze het geheel af. Marathon kon daar slechts I inzet en een magere afwerking tegen over zetten, dat Waldric met de eer kon gaan strijken: 59-70 eindstand. (Advertentie) ^3 Publikatie van de belastingdienst TERNEUZEN - In de eerste klas afdeling van het zaalkorfbal is Swift III, na de verrassende nederlaag van Blauw Wit thuis tegen Animo III, alleen leider geworden. De jarige aanvoerder Lejo de Hond zette zijn ploeg op winst tegen het bezoekende Olympia. Atlas won gemakkelijk bij de Seolto-reserves. De uitslagen: Blauw Wit - Animo III 10-11; Swift III - Olympia 12-9; Seolto II - Atlas 2-12. Blauw Wit - Animo III werd een vroege marge de hele wedstrijd op pittige wedstrijd, waarin de bezoe kers wel spoedig op voorsprong kwamen en die in het verdere ver loop niet uit handen gaven. Daar door werd de thuisploeg in een achtervolging gedwongen die de hele wedstrijd lang zou duren en tenslotte zoveel kracht vroeg dat de ploeg het in de finale niet meer op kon brengen. Doordat Animo echter ook nooit verder dan dat ene doelpunt weg kon lopen, werd het een erg spannende en aantrekkelij ke wedstrijd. Door de goede spelop vatting van Animo tenslotte door die ploeg gewonnen. Anno Lantin- ga, Jacky van der Staal en Leon Verschuren scoorden allen drie keer, Annelies van Dalen was goed voor een doelpunt. Het bleek ten slotte net te weinig, Olympia valt per wedstrijd steeds beter in zijn ritme. De sterk gewij zigde ploeg geeft inmiddels teke nen het vertrek van een aan3D7 tal spelers op te vangen. Als 'under dog' komt het de laatste weken tot aardige resultaten. Nog niet vol doende om het leidende Swift in de problemen te brengen. Daar was, met aanvoerder Lejo de Hond als gangmaker, het herenkwartet ook nu weer te geroutineerd om zich uit de wedstrijd te laten halen. Swift pakte de opening van de partij, zag in die periode de tegenstander moeilijk op gang komen (twee ge miste strafworpen)en hield die het scorebord. Als Olympia al eens dichterbij kwam versnelde Swift tijdig. Alleen in de slotfase werd het echt spannend, na 11-9 moesten de gasten risico nemen. En dat werd op routine meteen afgestraft. Ger rie Melse (5), Lejo de Hond (4), Andre Geelhoed (2) en Janneke Allewijn zorgden voor de 12-9 winst. Voor Olympia deden Jolan- da Kole, Dies van de Velde, Jacco van Weele, Sjaak van Hertum, Co- by de Visser en -weer- Ilona Boel man net te weinig terug. Ook in de tweede wedstrijd hebben de Seolto-reserves laten zien dat scoren bepaald niet het sterkste wapen van de ploeg is. Tegenstan der Atlas liet zien hoe men de kansen moet benutten, schoof daardoor al vroeg in de wedstrijd uit beeld en vergrootte de voor sprong met de regelmaat van de klok. Na een aantrekkelijke eerste helft stond het 6-2 voor Atlas. Geen enkel vertrouwen in het schot in de tweede helft zorgde er daarna voor dat Seolto in die periode helmaal niet scoorde. Atlas had dan ook geen moeite om naar de 12-2 zege te gaan. Stand afdeling le klas A: Swift III 3 3 0 0 27-22 6 Animo III 2 2 0 0 17-15 4 Blauw W. I 3 2 0 1 36-21 4 Atlas I 2 1 0 1 18- 9 2 LuctorI 2 10 1 17-14 2 Olympia I 3 0 3 22-31 0 Seolto II 3 0 0 3 10-35 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12