Scheldedames leiden alleen in waterpolo Opslag van kernafval agenda Lustrum vogelclub Breskens door fraude-zaak overschaduwd Houtenkwartier Hulst vergadert over ongeregeldheden 'Kontrast' Zoet water Kroon wijzigt vergunning autowerkplaats Schoondijke Veel publiek op jazzmeeting in Middelburg B en w Hulst: geen zebrapad bij postkantoor Hontenisse en Hulst: samen één sociaal rechercheur ZEGE OP MEDEKOPLOPER TEMPO VVD-fractieleider Malcorps Oostburg op derde plaats WETHOUDER OPENT VRIJDAG TENTOONSTELLING Jubileumuitvoering hervormd kerkkoor Oostburg wil geld voor onderzoek naar grotere jachthaven JONGERENCENTRUM RICHTTE VERNIELINGEN AAN Hulster Ambacht wil afzien van studie financiële gevolgen fusie Jas gestolen Echtpaar in Hulst 60 jaar getrouwd Twee jaar wegens handel in heroïne voor Terneuzenaar marktberichten Keus DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 VLISSINGEN In de waterpolocom- petitie wonnen de Scheldedames van medekoploper Tempo: 6-4. De derde medekoploper Hellas verloor van Krabben, waardoor de dames uit Terneuzen alleen aan de leiding zijn gekomen. De herenploeg van Storm vogel is na een lange tijd van tegen slag weer op het goede pad en won verdiend van ZON: 7-10. Stormvogel l verloor met grote cijfers van Neptu- nus: 9-1. De herenploeg van Ganze kreeg de derde nederlaag op rij, TRB/ RES won 8-4. Ook de Scheldejeugd- ploeg moest een nederlaag incasse ren. Koploper Arethusa won 8-6. ZON - Stormvogel 7-10 Na vier mindere wedstrijden was Stormvogel zaterdag weer op dreef. De eerste periode was nog rustig en beide ploegen scoorden uit een man meer situatie: 1-1. In de tweede perio de nam Stormvogel eerst een 1-3 voorsprong maar ZON maakte na tweemaal man meer de stand weer gelijk: 3-3. Man-meer-situaties waren ër erg veel en daarvan maakte Storm vogel zeker in de derde periode erg goed gebruik door een beslissende 4-6 voorsprong te nemen. Dit gebeurde doordat de Vlissingse formatie erg veel inzet toonde. Stormvogel won (Slot van pagina 7) rie". Hij meent dat de afspraken die tussen de ministeries van landbouw en visserij en verkeer en waterstaat hierover tot stand kunnen komen, van doorslaggevend belang zijn. „Het is een regeringsbeslissing. De beide ministers moeten het eerst eens wor den", betoogt Engel. Woordvoerders van de ministeries konden maandag niet aangeven hoe de jongste stand van zaken is. Wel is duidelijk dat de politieke lobby in Den Haag in actie is gekomen. Daar bij wordt in het bijzonder gemikt op mieuwe) toegeeflijkheid van minister Smit-Kroes, wegens ooit in het Delta plan gewekte verwachtingen over zoet water voor de Delta. Mede met het oog op de naderende Tweede Kamerverkiezingen in mei 1986 is onder anderen VVD-leider drs E. Nij- pels ingeschakeld om wat druk uit te oefenen op zijn bewindsvrouw. verdiend met 7-10. Voor Stormvogel scoorden: Walter Huis in 't Veld 3 maal, Sjaak Leijnse, Ad van 't Westen- de en Flip van de Draai 2 maal en Patrick Vader 1 maal. TRB/RES - Ganze 8-4 De belangrijkste oorzaak van het ver lies was volgens aanvoerder Rene Kiel de afwezigheid van Ron Strackx en Arco Wagenvoorde. TRB/RES was NIEUWVLIET De Oostburgse VVD-fractieleider K. Malcorps maakt grote kans volgend jaar opnieuw in de gemeenteraad terug te keren. Hoe wel het partijbestuur voorstelde hem voor de komende gemeenteraadsver kiezingen op de vijfde plaats van de kandidatenlijst te zetten, besloot de algemene vergadering maandag avond hem een derde plaats toe te bedelen. Aangezien de raadsfractie momenteel vier leden telt, mag dat als een verkiesbare plaats worden beschouwd. Toen vorige week het bestuursvoor stel bekend werd gemaakt, stak Mal corps zijn ongenoegen niet onder stoe len of banken. Hij voelde de vijfde plaats als een degradatie. Gister avond was hij zeer verheugd dat met ruime steun van de algemene verga dering het voorstel van het bestuur kon worden getorpedeerd. Evenals vier jaar geleden is de huidige wethou der J. Thomaes weer als lijstaanvoer der aangewezen. A. Rosendaal, Mal corps en A. Legrand completeren de kopgroep. J. Provoost, die door het bestuur een hogere plaats was toege dacht, staat op nummer vijf. De van de plaatselijke lijst Dorpsbelangen en Toerisme afkomstige D. Buysse zal met zijn zesde plaats waarschijnlijk in de steunfractie zitting moeten nemen. Inmiddels is ook de Aardenburgse VVD-kandidatenlijst bekend. J. de Ridder voert voor de tweede achter eenvolgende keer de lijst aan. Op de tweede plaats staat A. Scheppers, die op dit moment nog voor de plaatselij ke lijst Standaert in de gemeenteraad zitting heeft. (Slot van pagina 7) ra 1 in een gemeenschap als Borsele anders worden ervaren dan in Klun- lert", betoogde Winsemius. In dit verband vestigde burgemeester drs G. van den Heuvel van Borsele er de aandacht op dat de vragen die elders gesteld worden, de afgelopen tien jaar allemaal in zijn gemeente al aan de orde zijn geweest vanwege de aanwe zigheid van de kerncentrale van de NV Provinciale Zeeuwse Energie- Maatschappij. „Als men ergens an ders over kernenergie praat, dan is er veel onbekendheid", meende Van den Heuvel. Minister Winsemius maakte duide lijk dat de regering eind januari/ begin februari 1986 een keus zal ma ken ten aanzien van de vestigings plaats voor het opslaggebouw. De Tweede Kamer zal daar zijn zegje over kunnen doen. Desgevraagd acht te de bewindsman het niet uitgeslo ten dat de regering twee locaties zal aanduiden als mogelijk geschikte vestigingsplaatsen (dus zowel Bors- sele als Klundert). Winsemius: „Je kunt je voorstellen dat we als regering zeggen: voor ons is het lood om oud ijzer, laat de COVRA het verder beslissen. Ik heb daar nog geen omlijnde gedachten over". Na het bestuurlijk overleg (dat eerst in Klundert en vervolgens in Heinkens- zand gevoerd werd) wacht de minister op het advies van de voorlopige com missie milieu-effect rapportage. Die MER is op initiatief van de Centrale Organisatie Voor Radio-Actief Afval opgesteld. Halverwege december wordt het advies tegemoet gezien. Door de gedeputeerden drs R. Barbé (economische zaken) en E. Maris-Kos- ter (ruimtelijke ordening) is in het overleg gesproken over de risico-bele ving voor de bevolking en over de economische belangen. De vestiging van het afvalgebouw is van provincie zijde zinvol genoemd vanwege de nieuwe arbeidsplaatsen, de uitstra ling van de investering van 300 tot 400 miljoen gulden en de verkoop van grond van het Havenschap Vlissin- gen. Dr Winsemius is nader op de hoogte gesteld van de verschillende vestigingsplaatsen in het Sloegebied. Daarbij speelde een aanbod van. de PZEM voor bouw op het huidige energiecentrale-complex mee. De mi nister had nog geen uitgesproken voorkeur voor PZEM of Havenschap, liet hij weten. Hij had de indruk dat de plaatskeus voor de streek zelf om het even is. DINSDAG GOES Prins van Oranje, 20 uur: concert door Zeeuws Orkest m.m.v. Daniel Wayenberg (piano); MIDDELBURG 'Meccano', 19 uur: talkshow met Pim de la Parra; VLISSINGEN St.-Jacobskerk. 20 our: Weens concert m.m.v. Rudolf Schock, Caroline Kaart en het Mid delburgs Mannenkoor; BERGEN OP ZOOM Roxy II. 20.15 uur: Verlangens van tiener. 18 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: A passage to India, 12 jr.; Cinem'Actueel II. 20 uur: Porky's waak. 16 jr.; Cinem'Actueel III. 20 uur: The Killing fields, 16 jr.; GOES Grand, 20 uur: Pale rider, ai; HULST De Koning van Engeland, 20 uur: Pale rider, a.l.20 uur: Mask, 12 jr.: 20 uur: All of me, a.l.; 20 uur: Jonge tongetjes, 18 jr.; MIDDELBURG Electro, 20.30 uur: Educating Susan, a.l.; Meccano, 20.30 uur: Paul Chevrolet en de ultieme hallucinaties, 16 jr.; TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Mad Max, 12 jr.; 20 uur: Het smaragdgroe ne oerwoud; 1 GISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Desperately seeking Susan, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Once upon a tone in the West, 12 jr.; Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. M l7 uur: werken van Louis Schrikkel '1925-1985) tm 6/1; BRLTNISSE Hal Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur: 'Heen en weer'; GOES Lunchcafé 9-18 uur: werken Wn Ineke Otte (t/m 3011); MIDDELBURG Zeeuwse Museum. 10-17 uur: Werken Lidy Hoewaer. Scottish hills (t/m 2 1); Zeeuws Kujnstenaarscentrum, 14-17 uur: werken van Henk Munnik (t/m 19/12); Kunstuitleen Kuiperspoort: 13.30 uur: werken Ver. van Edelsmeden en Sieradenontwerpers 'Grafitti' van Joop Dam; De Vleeshal, 13-17 uur: 'Architectuur voor een zee-land'; Galerie Montparnasse. 14-18 uur: werken van Jürgen Jörg (t/m 14-12); OOSTBURG Galerie 66, 14-17 uur: werken van Bob Pingen (t/m 30/11); OOSTKAPELLE fZeeuwse Mu- seum/Natuurhistorie. 10-17 uur: 'Fos siele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'; VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 zat. 13-17 uur: Schilderijen van Gerard van der Ee- renbeemt (t/m 18/12). Galerie Moreno, 13.30-17.30 zat. 10-17 uur: werken van div. kunstenaars; Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: levende reptielen, amfibieën en insek- ten; Gevangentoren. 12-14 en 17-21.30 uur: Aquarellen van Jack Vreeke (t/m 14/ 1); IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur, ledenexpositie weef- kring. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwseh-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. de snellere ploeg. Ganze moest diver se malen aan de noodrem trekken waardoor het drie strafworpen tegen kreeg en TRB/RES naar een regelma tige overwinning liep. Via 2-1, 4-2 en 7-3 verloren de Goesenaren met 8-4. Voor Ganze scoorden debutant Ro land van Boeijen, Rene Kiel, Roald Strackx en Peter Nijsse alleen een maal. Arethusa - Schelde 8-6 Een wedstrijd, waarin Schelde zeer zeker winstkansen had. Na een perio de keek de Scheldejeugd tegen een 3-2 achterstand aan maar de tweede pe riode was voor Schelde en de achter stand werd omgebogen naar een 4-3 voorsprong. Koploper Arethusa wilde ook niet capituleren en het werd een bijzonder spannende wedstrijd. Are thusa kwam in de derde periode weer op gelijke hoogte (5-5) en nam zelfs weer de voorsprong: 6-5. Beide ploe gen knokten voor de winst en Arethu sa maakte het best gebruik van de foutjes die Schelde maakte waardoor de koploper eigenlijk niet geheel ver diend de winst behaalde: 8-6. Voor Schelde scoorden: Ronald van Doorn 3 maal, Marcel Kappendijk en Maar ten de Pooter beiden 2 maal. Schelde - Tempo 6-4 De Scheldedames wisten dat Tempo een gevaarlijke tegenstander zou wor den en dus werd er van het begin af bijzonder fel gespeeld, maar Tempo wilde zeker niet onder doen dus bleef de stand gelijk: 1-1. De Scheldedames, nu gecoacht door Guus van de Neste, coach Kees Reinhout was een week eindje weg, speelde in de tweede pe riode bijzonder sterk, vooral in verde digend opzicht, waardoor een 2-1 voorsprong genomen kon worden. Tempo wilde zich niet zomaar gewon nen geven. Het werd een harde weds- rijd, maar de Scheldedames lieten zich niet intimideren en de voor sprong bleef in de derde periode 1 punt (4-3) en werd in de laatste secon den van de laatste time zeer verdien stelijk uitgebouwd tot twee treffers: 6-4. Voor Schelde scoorden: Ria van der Hooft en Nicole van Overdulve 2 maal en Marjolein van Neste en Mi reille Acke beiden eenmaal. De heer Morel (links) en de heer Brouwer met enkele vogels die ook op de tentoonstelling te zien zullen zijn. SAS VAN GENT - In een nagenoeg volle kerk heeft het Nederlands her vormd kerkkoor in Sas van Gent het vijfendertigjarig bestaan gevierd. Hoogtepunt was de ingebruikname van de nieuwe piano, die door middel van diverse acties in het afgelopen jaar door de kerk bij elkaar is ge spaard. De feestavond in de kerk aan de Oostkade werd opgeluisterd met koorzang door vier verschillende ko ren. Naast het eigen jubileumkoor waren de kerkkoren uit Sluiskil, Axel en het rooms-katholieke dames- en herenkoor van Sas van Gent aanwe zig. Zij brachten verschillende num mers ten gehore die door de aanwezi gen zeer werden gewaardeerd. Na de pauze gaf mevrouw C. Smies een pianorecital, waarbij de piano officieel in gebruik werd genomen. Tijdens de feestelijke bijeenkomst bestond er eveneens een mogelijkheid om het interieur van de kerk te bezichtigen. Het kerkgebouw is de afgelopen maanden door verschillende vrijwilli gers helemaal geschilderd en opge knapt. Het Nederlands hervormd kerkkoor verzorgt woensdag 18 december in het gebouw van de rooms-katholieke kerk samen met harmonie 'De Vereenigde Vrienden' en het rooms-katholiek kerkkoor een kerstbijeenkomst die voor iedereen toegankelijk is. BRESKENS Wethouder J. Vergou we van Breskens opent vrijdagavond de elfde internationale vogeltentoon stelling van de Breskense vogelver eniging 'De Vink'. Hij doet dat in de bovenzaal van de vismijn in Bres kens, waar bezoekers vrijdag tot tien uur welkom zijn. Zaterdag is de expositie van 10.00 tot 22.00 uur ge opend en zondag, van 10.00 tot 19.00 uur. Vrijdag brengen leerlingen van de openbare basisschool een bezoek aan de vogelexpo. Het zag er in augustus van dit jaar naar uit dat er helemaal geen tentoon stelling zou zijn. Toen kwam de Bres kense vereniging in het nieuws door dat de voormalige penningmeester zo'n 8.000 gulden verduisterd had. Dat geld is nog steeds niet terug bij de vereniging. Een poging om een rege ling tot terugbetaling te treffen mis lukte. Het zal volgens de bestuursle den Adrie Morel en Bram Brouwer nog wel een half jaar duren voor de zaak rond is. Dertig jaar bestaat 'De Vink', maar met veel plezier zullen het bestuur en de leden door deze affaire niet terug zien op dit zesde lustrum. De belang stelling voor de vogeltentoonstelling van het komend weekeinde is gering. „Een deel van het bestuur wilde de tentoonstelling handhaven en een an der deel nam een afwachtende hou ding aan. We zijn daardoor vrij laat in actie gekomen om bekendheid te ge ven aan de expositie", legt Morel uit. Dit heeft geleid tot een mager aantal inzenders. Waren er vorig jaar nog UU51HUKU Het college van bur gemeester en wethouders van Oost burg zal de gemeenteraad in decem ber voorstellen om 40.000 gulden be schikbaar te stellen voor een haal baarheidsonderzoek naar de uitbrei ding van de jachthaven te Breskens. De provincie wil dat eerst onder zocht wordt of de uitbreiding econo misch haalbaar is en deelt voor veer tig procent mee in de kosten. De uitbreiding is nodig om vooral de grotere zeiljachten een plaats in de jachthaven te geven. Nu is er voor zo'n vierhonderd zeilboten plaats in de jachthaven. Bij uitbreiding zou dit aantal ongeveer verdubbelen. Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De Kroon heeft een Hinderwetvergunning gewijzigd die burgemeester en wethouders van Oostburg aan F. de Graaf hebben verleend voor diens auto-onder- houdswerkplaats aan de Gaternisse- weg 2 in Schoondijke. Ter voorko ming van hinder en bodemverontrei niging mogen op het open terrein van de werkplaats geen auto's worden gestald. Voorts moeten in de voor schriften de voor dit soort inrichtin gen noodzakelijke bepalingen tegen geluid- en stankhinder worden opge nomen. In totaal gaat het om achttien nieuwe voorschriften die de zeven 'algemene voorschriften' vervangen. Tenslotte mag door De Graaf geen lasapparatuur worden gebruikt. Een en ander blijkt uit een Koninklijk Besluit, naar aanleiding van een be roep van de in Keulen woonachtige heer P. Glatzel en mevrouw R. Glat- zel. Als bewoners van een op vijftien me ter van de werkplaats gelegen vakan tiewoning waren de Duitsers beducht voor gassen, dampen, brandgevaar en geluidhinder. De Kroon concludeert dat de voorschriften inderdaad „niet geheel toereikend" zijn en moeten worden aangevuld en gewijzigd. De inrichting, die moet worden be schouwd als een hobby van De Graaf, bestaat onder meer uit een opslagter rein voor sloopauto's. De vergunning werd eind 1983 verleend. De twee bezwaarden bestreden dat er sprake was van een hobby. Zij wezen er op dat hun woning licht brandbaar is, omdat ze overwegend van hout is, en ze bedongen, gezien de ligging vlakbij het bedrijf, zo goed mogelijke veilig heidsmaatregelen. een kleine 400 vogels op de tentoon stelling, dit jaar blijft het bij 250 vogels. „Positief is wel dat we nu meer inzenders uit de eigen vereni ging hebben", vindt de nieuwe pen ningmeester Bram Brouwer. „Van de 25 inzenders zijn er tien van 'De Vink'", weet hij. Niet alleen de affaire met de verduistering heeft invloed op het aantal ingezonden vogels. „Er is ook een internationale tentoonstel ling in Clinge, verder komen de kwe kers uit Brabant niet, omdat er een expositie in Willemstad is en ook in België is er een vogelexpo", aldus Morel. Gelukkig tonen de inwoners van Bres kens ieder jaar weer interesse voor de expo. „De belangstelling van de eigen bevolking is hier groter dan elders", volgens de bestuurders. Al enkele jaren gaan er stemmen over een even tuele fusie tussen verenigingen om zo een grotere tentoonstelling te krijgen. „Ik denk dat het over een jaar of vier zover is", aldus Brouwer. Voor vol gend jaar heeft het bestuur, dat ver der bestaat uit secretaris Jan Sonne- vijlle, ring-commissaris Johan Vinke, vice-voorzitter Carlos van Renterg- hem en de leden Leen de Lijser en W. Verstraete, al plannen gemaakt. Dan zullen in Breskens de kampioen schappen van Zeeland plaatsvinden. MIDDELBURG - De jazz meeting Zeeland-Vlaanderen, die zaterdag in de Middelburgse Concertzaal voor de eerste keer werd gehouden, is een succes geworden. Niet alleen door de inzet van de uitgenodigde orkesten, maar ook de grote publieke belang stelling en de acte de presence van een groot aantal jazzclubs uit Zee land en Vlaanderen hebben daartoe bijgedragen. De jazz-ontmoeting met de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen werd 's middags of ficieel geopend door de Zeeuwse ge deputeerde mevrouw E. Maris-Kos- ter. Het Gentse Jazz Circle begon wel iets later dan was aangekondigd, maar de inzet van de muzikanten maakte dat verlate begin meer dan goed. The Creole Memories Band, eveneens uit Gent, ging terug tot de bakermat van de jazz. Het jonge orkest (opgericht in 1983) gaf met zeer geroutineerde muzi kanten een swingend programma 'ou de stijl' ten beste. De - enige - Zeeuwse inbreng kwam van de John White's Big Band uit Sas van Gent. Dit orkest speelde met verve big-bandmuziek en zangeres Thea Inghels had een groot aandeel in het succes van deze Zeeuws- Vlaamse jazzband. Ook Quisine Cajun kreeg veel bijval van hefftalrijke publiek (in de avondu ren waren er ruim tweehonderdvijftig jazzliefhebbers verzameld). Deze Ca nadees-Franse jazzmuziek met mu sette- en country-invloeden zorgde voor een vrolijk en luchtig program ma dat veel waardering kreeg. Het laatste orkest - The Superior Dance Band - maakte zijn naam waar. Wat de andere orkesten niet lukte, lukte deze Westvlaamse musici wel. Er werd gedanst, het hele optre den door. En dat kwam mede door de New orleans-stijl die de band ten gehore bracht. De jazzuitwisseling was georganiseerd door de Jazz Acti viteiten Stichting Zeeand (JASZ). HULST Het bestuur van het ge meenschapsgebouw 't Houtenkwar tier in Hulst zal zich volgende week beraden over maatregelen, die kun nen worden ondernomen tegen 'onge regeldheden' in het open jongeren centrum Kontrast. Aanleiding hier voor zijn een aantal vernielingen, die zo'n twee weken geleden zijn aange richt in het jongerencentrum. „We willen dat de zaak in de hand wordt gehouden", aldus voorzitter G. A. van de Voorde van bestuur. Tijdens een soosavond van Kontrast sneuvelde een ruit, werden twee brandblussers leeggespoten, moest een brandmelder het ontgelden en werden enkele bierflesjes kapotgesla gen. Bovendien werd de poort van het centrum met verf bespoten. Tegen dergelijke vernielingen wil het be stuur nu iets gaan doen. Voorzitter Van der Voorde wijst erop dat het bestuur van 't Houtenkwartier waar Kontrast in is gevestigd de gebruikers van het gebouw het liefst zoveel mogelijk vrijheid geeft. „Maar het jongerencentrum heeft wel een zekere verantwoordelijkheid", meent De organisatie is dan zeker van zo'n 800 tot 1000 vogels. „We hadden het dit jaar graag gedaan, maar het was de beurt aan een plaats boven de Westerschelde", weet Morel. Andere plannen voor de kleine 60 leden zijn het organiseren van dia avonden en tafelkeuringen. Zo moet de zwarte bladzijde van 'De Vink' snel vergeten worden. Voor de komende tentoonstelling worden de vogels woensdag gebracht. Donderdag bui gen de keurmeesters C. Akkermans, G. van de Watering en Van Unen en Oerlemans zich over de vogels. Dan zal bekend worden wie hoog gescoord heeft. De grootste kansen zijn onge twijfeld voor Adrie en Piet Morel, die al diverse wereldkampioenschappen op hun naam hebben staan. Van de Voorde. „Het probleem is dat Kontrast een vaak afwisselend kader heeft en daar is, moeilijker dan bij andere groepen, grip op te krijgen". Voorts zal tijdens de vergadering van het bestuur, maandagavond 2 decem ber. ook het beheer van het gebouw ter sprake komen. Zo wijten coördina tor A. Huijsmans van de stichting Vorming en Educatie Jong Volwasse nen en H. Fokkema van Kontrast de problemen voor een belangrijk deel aan het feit dat 't Houtenkwartier niet op geregelde tijden wordt beheerd. HULST - Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht ziet af van een onderzoek - in samenwer-, king met de andere twee waterschap pen in Zeeuwseh-Vlaanderen - naar de financiële gevolgen van een fusie van de Zeeuws-Vlaamse schappen. Volgens het bestuur is een dergelijk onderzoek inmiddels onnodig geble ken omdat gedupteerde staten van Zeeland al hebben toegezegd de fi nanciële kant van een concentratie van waterschappen in Zeeland nader te zullen belichten. Aanvankelijk, na aandringen van de hoofdingelanden van het Hulster Am bacht, stond het dagelijks bestuur er welwillend tegenover. Tijdens een ver gadering van het schap in Hulst op 17 oktober had het bestuur toegezegd te bekijken of een dergelijk onderzoek betaalbaar was. Het algemeen be stuur van het schap had die opdracht gegeven. Er zou contact moeten wor den opgenomen met de andere twee schappen om gezamenlijk de zaak aan te pakken. De financiële gege vens, zo oordeelde de hoofdingelan den, zijn nodig om de argumenten tegen de concentratie, kracht bij te zetten. In de voorstellen van gs zou den de cijfers ontbreken. Bij de behandeling van de begroting '86 door provinciale staten, bleek dat het Hulster Ambacht niet als enige verwonderd was over het ontbreken van de financiële gevolgen in de voor stellen van gs. Door middel van een motie kreeg het college van gs alsnog de opdracht de voor- en nadelen te onderzoeken van concentratie en die aan de staten kenbaar te maken, opdat 'een evenwichtige besluitvor ming' kan plaatsvinden. Het dagelijks bestuur van het Hulster waterschap acht daarom een 'eigen' onderzoek overbodig. HULST - De gemeenten Hulst en Hontenisse hebben afgesproken geza menlijk een sociaal rechercheur aan te stellen, wanneer dat nodig mocht blijken. De colleges van burgemees ter en wethouders hebben dat tijdens een overleg besloten. De chefs van de beide afdelingen welzijn zullen de mogelijke instelling van een recher- cehru onderzoeken. Of een dergelijk ambtenaar wordt aangesteld, blijft nog even een vraag. Tijdens de bespreking is wel naar voren gekomen dat een sociaal re chercheur op den duur in Hulst en Hontenisse nuttig werk zou kunnen verrichten. Ook burgemeester mr. F. A. W. Jacobs van Hulst zei enige tijd geleden dat de aanstelling van een rechercehru in '86 niet wordt uitgeslo ten. Zoals bekend is het 'fenomeen' sociaal rechercheur overal in den lan de in opkomst. Ook andere Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten hebben al derge lijke ambtenaren in dienst genomen, die fraude met sociale uitkeringen tegen moeten gaan. SLUIS In de nacht van zondag op maandag is in bar Jopie te Sluis een jas ontvreemd met een waarde van 398 gulden. De jas is eigendom van P. V. uit Oostburg. HULST Zondag was het precies zestig jaar geleden dat Joseph Kou- wijzer (87 jaar) en Elisa Neve (85 jaar), wonend in de Zandstraat in Hulst, met elkaar in het huwelijk traden. Het diamanten paar, dat nog een redelijke gezondheid geniet, had er de voorkeur aan gegeven het feest in besloten kring te houden. Ondanks al die rust en stilte rond hun feest, kon het echtpaar heel wat handen schudden van vrienden, bekenden, buren en het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst. De feestelijke dag begon met een eucharistieviering in de basiliek in Hulst, die werd voorgegaan door pas toor Verheyden. Daarna volgde een gezellig samenzijn in de familiekring. Direct na het huwelijk vertrok het echtpoaar Kouwijzer naar Canada waar zij een landbouwbedrijf begon nen. Zes jaar lang bleven ze daar, toen verhuisden ze naar Hulst waar de heer Kouwijzer opnieuw een zelfstandig landbouwbedrijf begon. Heimwee naar Nederland was de oorzaak van het vertrek. De heer Kouwijzer is tot zijn pensio nering in de landbouw werkzaam ge weest. Daarna bouwde hij een eigen bungalow waarin het paar nu van een welverdiende rust geniet. Het echt paar dat vier kinderen kreeg, heeft inmiddels twaalf kleinkinderen. Het diamanten paar ontving zondag middag naast felicitaties ook veel cadeaus en bloemen. Burgemeester Jacobs van de gemeente Hulst bood de jubilarissen namens de gemeente een fruitmand aan. Van Koningin Beatrix en de commissaris van de Koningin in Zeeland was er een geluk- wenstelegram. HULST - Er komst geen zebrapad van het 's-Gravenhofplein naar het post kantoor in Hulst. Burgemeester en wethouders zien voor de aanleg van een dergelijke voorziening geen rede nen. Het college schrijft dit in een antwoord op vragen van het raadslid J. van Dorsselaar (eigen lijst). Hij vroeg, in verband met de veiligheid van voetgangers, zo'n zebrapad op korte termijn te laten aanleggen. B en w hadden onlangs de kans dat te doen bij een herbestrating van de Minderbroedersstraat. Besloten is echter uit te gaan van de door de ANWB gestelde normen en ervan af te zien. Er dient, zo stelt het college in het antwoord, volgens die normen een verkeersintensiteit te zijn van 200 tot 400 voertuigen per uur en bovendien zouden er zo'n 100 voetgangers ten minste over moeten steken. En dat is niet het geval. Het college wijst er verder op dat de voetgangersover steekplaats nabij de Bierkaaistraat nog geen 60 meter van de bewuste plek ligt. MIDDELBURG De 37-jarige Ter neuzenaar T. O. kreeg bij vonnis van de rechtbank in Middelburg twee jaar gevangenisstraf opgelegd voor de handel in heroïne in zijn woon plaats en in Sas van Gent. In de periode van januari 1984 tot aan zijn arrestatie in september van dsit jaar mocht hij een groot deel van de verslaafden in die plaatsen tot zijn klantenkring rekenen. De Amsterdammer I. E. (19) werd conform de eis veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk en 150 uur dienstverlening voor het feit dat hij een bekende in Vlissingen verwondde door een schot uit een luchtdrukpi stool. Kort daarna bedreigde hij in de Spuistraat in Vlissingen een man met een mes. Bovendien vond de politie in zijn huis in Vlissingen, waar hij vorig jaar zomer woonde, een enorme hoe veelheid vuurwapens. Aardappeltermijnmarkt Datum 25/11. Bintje, 50 mm opw. April: laten 20.70, bieden 20.60, slot: 20.60. Mei: laten: 22.00, bieden 21.00, slot 21.50. Stem ming: april: goed prijshoudend. Openstaan de posities: april: plus 8 is geworden 7289. Mei: 970. Omzet: april: hoogste prijs 2050, laagste prijs 20.00, laatste zaken 30 x 2050. Dag: april: 123. GROENTEVEILING BARENDRECHT. 25 november 1985. Aard appelen: bintje bonken 12-21, groot 10-15, eigenheimer 15-20, irene 14-19, andijvie A 87-1,76, B 54-1,24, krulandijvie 43-75, bleek selderij 1,02-1,54, bloemkool 67-1,72, boeren kool 13-48, bospeen 2,60, bruine bonen 1,80-1,90, champignons 1,20-1,30, Chinese kool 92-1,09, knolselderij zonder lof 8-33, knolselderij 10: 57-81, 12: 42-71, 15: 25-61, koolrapen 27-30, groene kool 20-73, witte kool 19-45, rode kool 9-61, kroten 12-28, paksooi 78-1,11, peterselie 21-64, prei 1,07- 1,23, selderij 25-70, spitskool 41-1,46, toma ten 7,50-11,50, uien: bonken 20-35, grof 19-25, middel 15-21, drieling 10-14, ge schoond 58-79, winterpeen: grof 16-37, mid del 14-30, fijn 8-17. AARDAPPELTERMIJNMARKT AM STERDAM In bintje 35-50mm werden 3 contracten verhandeld voor levering april tegen 11,50. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 123 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 20,00 tot 20,50 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend. PAARDENMARKT UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 285 paarden aange voerd. De prijzen luidden als volgt: (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht gewicht) luxe paarden 2600-5000, werkpaarden 2150-3200. oude paarden 1500- 2750, 3-jarige 1600-2750, 2-jarige 1450-2400, veulens 450-1400, hitten 750-1800, pony's 250-1100, oude slachtpaarden 4,60-6,20, jon ge slachtpaarden 4,50-6,00. Handel matig. VEEMARKT BARNEVELD - Aanvoer 391 kalveren, han del redelijk. Prijzen (gulden per kg levend gewicht): extra kwal. 6,90-7,30, le kwal. 6,30-6,55. 2e kwal. 5,90-6.20, 3e kwal. 5,20- 5.80. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 31