«söTOTAIV 1 OQ r 7 f 10 £&S $Ja$ gemeente IjYöl gemeente 'üYin^Y BIERVLIET AXEL Commissies praten over begroting Contactorgaan vergadert over woonwagencentrum HEIKANT OOSTBURG KLOOSTERZANDE Reddingsbrigade in zwembad Hulst HEIKANT Zeeuws-Vlaamse PvdA vergadert HULST Kaarting Schieting ZLM vergadert in Kloosterzande Bridgecompetitie CLINGE Kriek IV weer prins carnaval KOEWACHT Hengelvereniging reikt bekers uit Kaarting Kaarting SAS VAN GENT Tenniscompetitie SLUIS J. du Fossé één op kandidatenlijst VVD TERNEUZEN Bridge wedstrijd IJZENDIJKE Osseweifeest tttm PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 NOVEMBER Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen? Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft. Psalm 121 1-2 Bedroefd geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn geliefde man, onze zorgzame vader en opa JACOBUS MEEUWIS ZEGERS echtgenoot van Janneke Wolfert op de leeftijd van 75 jaar. Axel: J. Zegers-Wolfert Bergeyk: Ellen en Hidde ten Hove- Zegers Hiddo Jantiene Ede: Riet Zegers Drachten: Wim en Dinie Zegers- Tolkamp Sander Frank Joost Wachtebeke (België) Frans en Jacqueline Zegers- de Wolf Goes: Tiny en Egbert Rietveld- Zegers 4571 KA Axel, 24 november 1985 Singelweg 13 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag 28 november a.s. om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Ichthus- kerk, Pironstraat, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn in de kerk. Gelegenheid tot condoleren in 'De Ink', Piron straat, na de begrafenis. Geen bloemen. Bedroefd maar dankbaar voor wat zij in haar leven voor ons heeft betekend delen wij u mede dat gesterkt door de Sacramenten der zieken van ons is heengegaan onze zorgzame moeder en oma MARTHA MARIA THOMAS weduwe van Philemon van Pottelberghe op de leeftijd van 78 jaar. Zuiddorpe: Ina en Lucien Megroot-van Pottelberghe Vivian en Erik Evelien Vanessa Zuiddorpe: Edegard en Annie van Pottelberghe-Geerinckx Marie-Jeanne en Eddy Frank en Petra Zuiddorpe, 24 november 1985 St.-Janstraat 10 Correspondentieadres: L. Megroot, Hoofdweg Zuid 107a. 4574 RW Zuiddorpe. De uitvaartdienst, waartoe u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op donderdag 28 november a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk H. Maria He melvaart te Zuiddorpe. waarna we haar ter ruste leggen op het R.-K. Kerkhof aldaar. Samenkomst donderdagmorgen in de kerk. Gelegenheid tot condoleren in 't Gemeente huis' bij M. de Cock na de begrafenis. Bedroefd geven wij u kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder HELENA KOOLE weduwe van Martinus Riemens in de gezegende ouderdom van 90 jaar. Graauw: A. W. Riemens H. M. J. Riemens-Elias Sluiskil: A. E. van Kerkfort-Riemens Rotterdam: E. A. van der Weijden-Riemens Klein- en achterkleinkinderen 25 november 1985 Irisstraat 30, Hoek Correspondentieadres: P. M. van Kerkfort, Langestraat 87, 4542 AK Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 28 november a.s. om 13.45 uur op de Algemene begraafplaats te Hoek na voorafgaande rouw dienst in de conversatiezaal van 'Vremdieke', aanvangende om 13.15 uur.. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde zaal. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Hartelijk dank aan allen die op enigerlei wijze hun belangstelling hebben betoond bij ons huwelijk. J. J. v. Drongelen N. v. Drongelen-Bakker Axel, november 1985 Magrette 52. 4571 ST Burgemeester en wethouders maken bekend, dat van de heer C. L. E. de Smit, I. C. v. d. Lindestraat 20, Biervliet een verzoek" is ingekomen om een vergunning tot het verbouwen en vergroten van een cafépand tot een winkel met bovenwoning op het perceel Noordstraat 2. Temeuzen. kadastraal bekend gemeente Temeuzen, sectie L, nummer 2464. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Binnenstad 1946'. Op 28 juni 1984 heeft de raad van deze gemeente evenwel voor het onderhavige gebied het bestem mingsplan 'Binnenstad' in voorbereiding ver klaard. Het bouwplan is hiermede wel in overeen stemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van het bouw plan geen bezwaren hebben en uitstel ervan tot na het onherroepelijk worden van het in voorbe reiding verklaarde bestemmingsplan ongewenst wordt geacht, zijn wij voornemens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van woens dag 27 november 1985 gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie (afdeling algemene za ken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwaren daartegen gedurende de voormelde periode schriftelijk bij ons college kenbaar te maken. Terneuzen, 26 november 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, burgemeester, C. Ockeloen, secretaris, A. J. van Pagee. zeehaven industrie recreatie OPHEFFING MKC TBaiEUZta V lii9 De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 28 november 1985 te 14.00 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der ge meente zal worden gehouden. Zo nodig zal deze vergadering op vrijdag 29 november 1985 te 13.30 uur worden voortgezet. Temeuzen, 26 november 1985. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. zeehaven industrie recreatie AXEL - De begroting 1986 en de aanbiedingsbrief zijn onderwerp van bespreking in de raadscommissies voor financiën en openbare werken. Beide commissies vergaderen donder dag 28 november in het gemeente huis. Financiën begint om 16.00 uur, openbare werken om 19.00 uur. Commissies In het stadhuis van Axel vergaderen donderdag drie raadscommissies. Het zijn de commis sies onderwijs (aanvang 20.30 uur), ruimtelijke ordening (19.00 uur) en de museumcommissie (16.00 uur). Op de agenda van die laatste commissie staat onder meer de eventuele inscha keling van personeel van het Admini stratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) in het streekmuseum 'Land van Axel'. BIERVLIET - Het Contactorgaan Biervliet vergadert dinsdagavond vanaf 20.00 uur in café 't Oude Raed- huis. Een van de belangrijkste ge sprekspunten is de mogelijke vesti ging van een woonwagencentrum in de kern. Hoewel b en w van Terneu zen een voorstel om het tweede cen trum in die gemeente aan de rand van Biervliet te vestigen, onder druk van de gemeenteraad introkken, is men er in Biervliet nog niet zeker van dat het aanvankelijke plan nu helemaal van de baan is. Feit is dat de gemeente onlangs, in een brief aan de provinciale lokatie- beoordelingscommissie geen andere lokaties noemde dan de plaatsen die al eerder aan de raad waren voorge legd. Reden voor voorzitter J. Lippens van het contactorgaan om op te mer ken:,,Ik heb de stellige indruk dat Biervliet zeker nog niet heeft afge daan als mogelijke vestigingsplaats. Ik verwacht dan ook dat die hele zaak een belangrijk onderwerp, zo niet het belangrijkste van de hele vergadering zal worden." Tijdens de vergaderingen komen ver der verslagen van recent overleg met het gemeentebestuur -dus ook over andere zaken- aan de orde. Er moet verder worden voorzien in één vacatu re in het bestuur. Na de pauze verdie pen de Biervlietenaren zich in het wel en wee van het Projekt Mensen zon der Werk, zoals dat nu alweer een paar jaar draait in Terneuzen. Bingomiddag - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen houdt woensdag 27 november een bingomid dag voor ouderen en bejaarden in het gemeenschapscentrum 't Heike' in Heikant. Aan de ontspanningsmid dag kan door iedereen boven de 50 jaar worden deelgenomen. De bingomiddag begint om 13.30 uur. Sinterklaasmiddag De R.-K- bond voor ouderen houdt voor haar leden maandag 2 december in het gemeenschapshuis Het Heike in Hei kant een sinterklaasmiddag. Er is gelegenheid om (gratis) deel te nemen aan bingo en de prijskaarting. Bingo de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt morgen, woensdag, een bingo-middag in het gemeenschapscentrum 't Hei- OSSENISSE ke in Heikant. De ontspanmngsmid- dag is toegankelijk voor iedereen ou der dan 50 jaar. De bingomiddag begint om 13.30 uur. KLOOSTERZANDE - Na overleg met de gemeente Hulst heeft de Reddings brigade uit Kloosterzande toestem ming gekregen om tijdens de winter maanden gebruikt te maken van het overdekte zwembad 'De Driehoek' in Hulst. Voor de leden is dat een hele verbete ring wat blijkt uit het aantal leden dat de trainingen nu bezoekt. Dat be draagt nu zo'n negentig procent- Daarnaast is het ook voor de instruc-l teurs veel makkelijker om les te ge ven. Een derde en zeker zo belangrijke post zijn de financiën. Zaterdag 30 november houdt de reddingsbrigade de clubkampioenschappen. Op het propgramma staan verschillende leef tijdsgroepen waarbij de leden vier opdrachten moeten uitvoeren om een clubtitel in de wacht te slepen. Don derdag 5 december houdt de red dingsbrigade voor zijn leden een sin- terklaas-avond in zaal Van Leuven in Kloosterzande. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. OOSTBURG - De Partij van de Ar beid afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan deren houdt morgen, woensdag, een jaarvergadering in cafë 'Vicotry' Oostburg. Op de vergadering wordt een lijst vastgesteld van mogelijk* kandidaten voor de gemeenteraai van Aardenburg en Oostburg. Voorzitter L. van der Hooft-Verschel ling en penningmeester A. Soet-de Moor stellen zich niet meer herkies baar voor bestuursfunctie. L. Simpe laar is aftredend bestuurslid. Het be stuur stelt voor de heer T. Termont als voorkiezer te kiezen. De vergade ring begint om 20.00 uur. .Sinterklaasfeest De feestcom missie van Heikant heeft Sint-Nieo- laas en zijn zwarte pieten uitgenodigd om zaterdag het gemeenschapshuis het Heike te bezoeken. Om 14.00 uur arriveert de sint. HEIKANT - In het gemeenschaps centrum 't Heike' in Heikant werd een bejaardenschieting gehouden. Er deden 28 schutters mee. De uitslag: hoge vogel, R. Colpaert uit Moerbeke (B); eerste zijvogel: J. Jansens uit Moerbeke (B); tweede zijvogel: J. Jansens uit Moerbeke (B). Grootste aantal vogels, zes stuks, J. Verstraeten uit Sint-Jansteen. HULST De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen hield voor haar leden een bejaarden- kaarting in het dienstencentrum 'De Lieve' aan de Broodmarkt in Hulst. Aan de kaarting namen 44 personen deel. De uitslag: 1 J. Strobbe, 2 P. Leeraert, 3 J. de Letter, 4 J. Schelfhout, 5 L. Jonkham. Gemeenschapswerk - De stich ting Gemeenschapswerk Hulst verga dert woensdag 27 november in Hulst. Dat gebeurt vanaf 20 uur in het gebouw van het gemeenschapswerk. Ter sprake komt onder meer de in spraak in Hulst over het beleidsplan binnenstad Hulst. Daarnaast is er een bestuursverkiezing. KLOOSTERZANDE De kring Hulst van de Zuidelijke Landbouw- maatschappij (ZI»M) houdt vrijdag, 29 november, een algemene ledenverga dering in hotel 'De Linde' in Klooster zande. Op de agenda staan naast een aantal zaken van huishoudelijke aard een bestuursverkiezing en de vaststel ling van de kringcontributie voor 1986. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. HULST De bridgeclub Hulst speel de in het kader van het eerste gedeel te van een wintercompetitie de twaalfde wedstrijd in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Er werd gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1 de heren Reunis - d'Hondt; 2 de dames Beuzenberg - Snuverink, 3 de dames Bruyns - Sandrini, 4 de heren Her man - Van de Dries, 5 echtpaar Borm. In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien met paren. De uitslag: 1 de heren Snuverink - Burggra- ve, 2 de dames Den Boer - Smulders, 3 de dames Aronson - Vroome, 4 echtpaar Kint, 5 de heren De Booy - Van Aart. In de C-lijn werd gespeeld met een draaiende mitchel met zestien paren. De uitslag: 1 mevrouw Baggen - de heer De Jonge, 2 mevrouw Van Dorsselaer en zoon Jos en de heren Boddaert - Adrichem, 4 de dames Weemaes - Verstraten, de heren Stallaert - Van de Klooster en het echtpaar De Kerf. CLINGE In Clinge is de prins carnaval voor het komende jaar be kend gemaakt. In tegenstelling tot andere jaren was er deze maal geen carnavalsbal verbonden aan de ver kiezing van Prins Kriek van de Clin- ge Kriekeputters. Zaterdagavond trokken alle aangeslo ten leden van de carnavalsstichting voor een grote kroegentocht door Clinge, waarbij telkens per horecabe- zoek enkele leden van de Raad van Elf bekend gemaakt. Tot slot werd in café De Gouden Kroon Prins Carnaval bekendgemaakt. Voor velen een ver rassing omdat het wederom Prins Albert Kriek de Vierde (Albert Luijcks) was, die voor de vierde maal werd gekozen als Prins van de Clinge Kriekeputters. Vorig jaar had Albert Luijcks te kennen gegeven zich niet meer ter beschikking te stellen als Prins Carnaval, maar op het laatste moment is hij op die beslissing terug gekomen. KOEWACHT - Tijdens de najaars vergadering van de Koewachtse hen gelvereniging heeft voorzitter J. Lammens de bekers uitgereikt aan de clubkampioenen van het afgelopen hengelseizoen. Algemeen clubkam pioen werd Willy Bamborst uit Over slag terwijl Philip van Waesberghe de titel greep bij de junioren. Willy Martens was met een vierde plaats de beste Koewachtenaar en ook die prestatie werd gehonoreerd met een beker. Bij de veteranen eindigde Re-) my Lammens op de eerste plaats. De vergadering verliep bijzonder vlot. De contributie werd niet verhoogd en vastgesteld op 35 gulden voor senio ren en 10 gulden voor junioren. Verder werd besloten een zelfde bedrag han- delspootvis uit te zetten als in 1984, al krijgt men hiervoor van de O VB geen subsidie meer. In tegenstelling tot 1985 mag in april en mei '86 gevangen vis, met uitzondering van de door het ministerie aangeduide soorten, mee naar huis genomen worden. Dat geldt ook voor paling. Voorzitter Lammens deelde verder mee dat de vervuiling van de boskreek binnenkort tot het verleden behoort, omdat de gemeen ten Axel, Stekene en Moerbeke de riolering van De Tragel saman gaan verwezenlijken. OSSENISSE - De kaartclub 'Ons Vermaak' uit Ossenisse hield in het kader van een wintercompetitie een clubwedstrijd in het verenigingsge bouw 'Hof ter Nesse' in Ossenisse. Ei waren 30 personen die mee deden. De uitslag: 1. E. Warrens uit Terneuzen; 2 P. Neve uit Kloosterzande; 3. H. Warren: uit Hulst: 4. mevrouw Lucasse uit Klooster zande; 5. J. de Koek uit Walsoorden. Uitslag kaarting jokeren: 1. mevrouw Var Heeze-Reijns uit Ossenisse, 2. mevrouw Sponselee-Warrens uit Ossenisse, 3. me vrouw Elsakker uit Ossenisse; 4. mevrouw Reijns-de Kort uit Ossenisse; 5. mevrou» Asselman uit Kloosterzande. De volgende clubkaarting wordt op zaterdag 14 december gehouden. OSSENISSE - De gaaibalclub 'De Dwarsliggers' uit Ossenisse hield in de kantine op camping 'Het Mussen- nist' in Ossenisse ene gaaibolling. Veertig personen deden hieraan mee. De uitslag: eerste hoge vogel: Rudie de Kort uit Ossenisse; tweede hoge vogel: Ans Ivens uit Ossenisse; rechter zfjvogel: Hilair Verdunnen uit Ossenisse; linker zijvogel: Paul de Rijck uit Ossenisse. Grootste aan tal vogels (6), Ivonne de Rijk uit Ossenisse. SAS VAN GENT Door opnieuw met 4-0 te winnen heeft het team Doeselaar zich voorlopig in een on aantastbare positie manoeuvreerd in de damestenniscompetitie in Sas van Gent. Het team maakte met twee duidelijke overwinningen SAS in, dat nu (met één wedstrijd meer) al zes punten achterstand heeft op de lijst aanvoerder. De tweede partij wonnen de eerste partij met duidelijke cijfers van Ma- riette de Wit en Lise Apon, maai Philten 2 kwam in de volgende partij toch op gelijke hoogte. Wies van Oot- eghem en Georgette Bax versloegen Truus de Waal en Rini Rienties met 11-8 en daarmee kreeg het Philippine- team de eerste winstpunten in deze competitie. SLUIS - De huidige wethouder J. du Fossé van Sluis voert ook bij de komende gemeenteraadsverkiezingen de kandidatenlijst van de WD in Sluis aan. De afdeling koos hem, op voorstel van het bestuur, met algeme ne stemmen. Op fle tweede plaats komt het huidige raadslid J. Bogaard. Verder ziet de lijst er zo uit: 3. F. Maenhout, 4. G. van Daele, 5. C. Almekinders, 6. C. Boon-De Caluwé,7, W. Mesuere, 8. J. Leenhouts, 9. Scheerens, 10. C. van de Plasse, 11. C. van Belois, 12. F. Kareis en 13. R. du Fossé. De raadsleden C. Almekinders en C. van de Plasse bedankten voor een verkiesbare plaats. Hun plaats is dus ingenomen door Maenhout en Van Daele. TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Temeuzen speelde in het kader van het eerste gedeelte van een wintercompetitie de elfde wedstrijd in de 'Goede Herderskerk' in Temeuzen. Er werd gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1. de heren Koopman-Van Geel, 2. de heren Meeuwse-Risseeuw, 3. de heren Sandrini-Visser. In de B-lijn werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1. dames Van de Dries-Risseeuw, 2. echtpaar Bode, 3. echtpaar Speelman. Inde C-lijn werd gespeeld met een howell acht met zeven paren. De uitslag: 1. de heren Pel-Dourleyn, 2. de dames Verloop-Van Fraassen, 3. de dames Mattens-De Jonge. Expositie In de recreatieruimte De Meent van het verpleegtehuis Tei Schorre is tot en met 29 november een expositie te bezichtigen van de Hul- sterse Els Sponselee. Zij exposeert droogbloemen op kaarten, kaarsen en collages. Op de laatste dag van de tentoonstelling is Els Sponselee vanaf 13.30 uur zelf aanwezig in Ter Schorre om uitleg over haar werk te geven. NCVB De afdeling Terneuzen Centrum van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond (NCVB) houdt don derdag 28 november een ledenverga dering in de gemeenschapszaal van de Goede Herderkerk. Aanvang 19.30 uur. Een vertegenwoordiger van het waterschap De Drie Ambachten zal aan de hand van een diavertoning voorlichting geven over waterveront reiniging. IJZENDIJKE Joep de Smit, een vrijgezel uit IJzendijke, is een osse- weihuldiging te beurt gevallen. Het osseweifeest was op touw gezet door teamgenoten van de volleybalvereni ging YVC uit IJzendijke. De Smit, die vrijdag 30 werd, werd bij hem thuis afgehaald door de muziek vereniging Geduld Overwint uit IJ zendijke. Joep Wijffels, aanvoerder van het tweede elftal van YVC, waar ook De Smit deel van uit maakt, bood de jarige de traditionele ossewei-pop plus sleutel aan. Daarna maakte De Smit op een boerekar een korte rond; gang door het dorp. Deze eindigde bij café La Porte d'Or, waar het feest tot in de kleine uurtjes werd voortgezet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26