Nog geen privatisering jachthaven Kamperland Ouderraad bezorgd over toekomst Paauwenburgschool in Vlissingen Nipte nederlagen Zeeuwse damclubs Ploegen incompleet bij hoofdklasse zaalvoetbal Gemeente Brouwershaven Scheldedames leiden alleen in waterpolo RAAD ACCEPTEERT COLLEGEBESLUIT LEERLINGENAANTAL DAALT STERK Enerverend UITNODIGING Hengelwedstrijd ZEGE OP MEDEKOPLOPER TEMPO GEERSDIJK Noord-Bevelandse PvdA vergadert GOES RA YON WA L C HER EN- B E VEL A ND GOESESPORTRAAD ZEEUWSE SPORTRAAD voorlichtingsavond Noord-Bevelandse hengelclub hield viswedstrijd Kruisvereniging Bevelanden bijeen NIVON gaat naar Belgisch museum Vereniging openbaar Kiaverjastoemooi De bejaar vergadering Goes 's-HEERENHOEK Voorlichting over sportblessures in sportcentrum Goes HANSWEERT Scouting houdt auto-puzzelrit KORTGENE Sinterklaasbezoek DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 WISSENKERKE - De jachthaven in Kamperland zal in ieder geval komend jaar niet worden geprivatiseerd, ondanks het feit dat er een belangstellende is voor de verliesgevende voorziening. De gemeenteraad van Wissenkerke kon zich maandag tijdens de begrotingsvergadering neerleggen bij dit collegebesluit. Burgemeester en wethouders noemden het raadzaam om de jachthaven in eigendom en beheer te laten van de gemeente. Het college voert als reden aan dat de gemeente grip moet houden op het 'totale recreatiegebeuren' rond de jachthaven. Dit zei het college op vragen van PvdA. WD, SGP en CDA. Na aanvankelijke bezwaren van de christen-democraten stemde de ge meenteraad eveneens in met de ver hoging van de liggelden met vijf per cent in 1986. Het CDA verwacht dat tariefsverhoging weliswaar het exploi tatietekort vermindert, maar dat een stijging de gemeentelijke jachthaven uit de markt zal prijzen. Andere ge meentelijke jachthavens rond het Veerse Meer hebben een lager tarief. Evenals de WD stelde de CDA-fractie zich bij de algemene beschouwingen op als voorstander van privatisering. Burgemeester P. Wisse sloot dit in de toekomst niet uit. De gemeente zal blijven streven naar een kostendekkende exploitatie van de jachthaven. Het college noemde als mogelijkheid de afstoting van de kraan, waarmee de jachten uit het water kunnen worden getild. Het col lege reageerde voorzichtig op de vraag van CDA-fractievoorzitter A. Sandee of het niet tijd wordt om het recreatiebeleid te herzien. Hij stelde dat de bakens verzet moesten worden, nu de werkgelegenheid mogelijk zal teruglopen door het aflopen van de Oosterscheldewerken. Wellicht zou de gemeente haar eerdere besluiten moe ten verlaten en de recreatie moeten stimuleren, vond de CDA'er. De chris ten-democraten denken met name aan een uitbreiding bij de Banjaard en wijzen op de mogelijkheden van recreatie bij de Sopia-haven. De verschillende fracties informeer den in hun algemene beschouwingen naar de uitkomst van de snelheidsbe- perkende maatregelen op de Dorps weg in Wissenkerke. Zij vroegen zich onder meer af of de zogenaamde 'asverlegging', waardoor de automo bilist een slalom over het asfalt moet maken, wel de oplossing was om het gemotoriseerd verkeer de maximum-' snelheid van 30 kilomter op te leg gen. Fietsers zouden al helemaal niet ge baat zijn met deze asverlegging, stel de de WD. Ook voor grote landbouw machines betekenen de obstakels een bijna onneembare hindernis. De bur gemeester zei de resultaten van de proef af te wachten. De gemeente Wissenkerke zal in ieder geval nog in 1986 meedoen aan het project mensen zonder baan, hoewel de belangstelling van haanlozen uit Wissenkerke zeer matig is. De SGP wilde het al of niet verstrekken van een gemeentelijke bijdrage laten af hangen van de opstelling van het rijk. De WD trok het nut van het project sterk in twijfel, door te stellen dat het project concurrentievervalsend is, an deren werk ontneemt en daardoor werkloosheid in de hand werkt. Het college weerlegde deze uitlatingen met klem. Wissenkerke zal bekijken wat de bezuinigingen van het rijk voor gevolgen heeft. De gemeente zal ech ter niet op voorhand uittreden. GEERSDIJK - De afdeling Noord- Beveland van de PvdA houdt vrijdag een jaarvergadering in het Drentehuis in Geersdijk. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan jaarverslagen van de afdeling en verschillende andere groepen. Tevens komt het verkie zingsprogramma aan de orde. De af- deling wil de werkgelegenheid op Noord-Beveland zo veel mogeljk be vorderen. De Pauwenburg school in Vlissingen. WOENSDAG 27 NOVEMBER (DANKDAG) Ned. Hervormde Kerk: ZUID-BEVE- LAND: Baarland 10 ds. Blok; Bieze- linge 10 ds. De Graaf; Driewegen 10 ds. Joosse; 's-Gravenpolder 10 ds. Ytsma en 17 ds. Blok; Hansweert 19 mw. Wisse; 's-Heer Abtskerke 19 ds. Van Zanten (in Nisse); 's-Heer Arends- kerke 19 dienst; Heinkenszand 10 en 19 ds. Burema; Hoedekenskerke 10 ds. Grootjans; Kapelle 19 ds. Den Breejen; Krabbendijke 9.30 ds. Speel man en 19 ds. Teunissen; Kruiningen 19 ds. De Jager; Lewedorp 19 ds. Van Dijk; Nieuwdorp 19 ds. Kakes; Nisse 19 ds. Van Zanten; Oudelande 19 ds. Oosterlee: Ovezande 10 de heer Mesu; Rilland-Bath 10 en 19 ds. Kampstra; Waarde 10 ds. De Bie; Yerseke 19.30 ds. Schipper. NOORD-BEVELAND; Colijnsplaat 10 ds. Beijen; Geersdijk 19 (in Geref. Kerk) ds. v. d. Hann; Wissenkerke 19 ds. Leestemaker. Herv. Ger. Kerkgemeenschap: We- meldinge 19 ds. Raatjes. Gereformeerde Kerk: ZUID-BEVE- LAND: Baarland 10 ds. Blok; Borsse- Ie 10 de heer v. d. Putte en 19 de heer Van Westen; Driewegen 10 ds. Joosse; Goes Westerkerk 10 dienst en 19.30 ds. Landman; 's-Gravenpolder 10 ds. Yts ma en 19 ds. Blok; Heinkenszand 10 en 19 ds. Burema; Kapelle 10 ds. Meijer en 19 ds. Luttikhuis: Krabben dijke 9.30 ds. Talsma en 19 ds. Speel man; Kruiningen 9.30 de heer v. d. Laan en 19 ds. Moolenaar; Lewedorp 19 ds. Van Dijk; Nieuwdorp 10 ds. v. d. Hann en 19 ds. Kakes; Rilland-Bath 19 ds. Noordhof; Wolphaartsdijk 19 ds. Grootjans; Yerseke 9.30 en 19 ds. Terlaak. NOORD-BEVELAND: Colijnsplaat 19 ds. Geerds; Geersdijk 19 ds. v. d. Hann: Kamperland 9.30 ds. Schlüss- ler en 19 ds. De Ruiter; Wissenkerke 19 ds. Leestemaker. Geref. Bond: Goes (De Hoogte) 10 en 19 ds. Van Bennekom; Waarde 14.30 en 19 ds. De Jong; Yerseke 14.30 en 19 ds. v. d. Kraan. Geref Gemeente: ZUID-BEVELAND: Borssele 9.30 en 18 ds. Hoogerland en 14 leesdienst; Goes 9.30. 14 en 18 ds. Schreuder; 's-Gravenpolder 9.30, 14 en 18 ds. Weststrate: Hoedekenskerke 10 en 14.30 ds. Boogaard; Kapelle- Biezelinge 9.30 en 15.30 ds. v. d. Heiden; Krabbendijke 9.30, 14 en 18 ds. De Pater; Kruiningen 9.30, 14 en 18 ds. Hage; Nieuwdorp 9.30, 14 en 18 ds. Bac; Nisse 9.30, 14 en 18 ds. Meeuse; Rilland-Bath 9.30. 14 en 18 ds. Van Eckeveld; Waarde 9.30, 14 en 18 ds. Hofman; Wemeldinge 9.30 en 14 ds. Koster. Wolphaartsdijk 9.30, 14 en 18 ds. Mondria; Yerseke 9.30, 14 en 18 ds. Chr. v. d. Poel. NOORD-BEVELAND: Kamperland 10 en 16 ds. Verwey; Kortgene 10. 14.30 en 18.30 ds. F. Harinck. Geref. Kerk (Vrijgem.) Goes (De Hoeksteen) 19.30 ds. Geertsma. Oud-Geref. Gemeente: 's-Gravenpol der 9.30 en 14 ds. v. d. Heer. Chr. Geref. Kerk: Biezelinge 10 en 19 ós. v. d. Heuvel; Goes 10 en 19.30 ds. Verhage. Vrije Evangelische Gemeente: Goes ds. Van Veen; Rilland-Bath 10 de heer Karelsberg; Yerseke 10 en 19.30 de heer Moens. Geref. Gemeente in Ned.: Goes (Ko- ningskerk) 9.15, 14.30 en 18.30 dienst; Kruiningen 9.30. 14 en 18 leesdienst. VLISSINGEN In de vijfde ronde van de nationale damcompetitie heb ben de twee Zeeuwse vertegenwoor digers met het kleinst mogelijke ver schil verloren. 's-Gravenpolder ver loor met 9-11 van DIO uit Den Haag en met dezelfde cijfers ging Middel burg ten onder tegen Heemstede. In het dorpshuis van 's-Gravenpolder zag de beginfase van de ontmoeting er veelbelovend uit voor de thuisclub. Een eenvoudige zege voor Johnny de Leeuw en een positionele overwinning voor Chiel Hamers brachten een 4-0 voorsprong op het scorebord. Eelco Nobel moest zich weliswaar na schijf- verlies gewonnen geven, maar de per spectieven bleven gunstig. Toen volg de echter een reeks tegenslagen: Jan Blom en Erwin Hamers konden voor delige standen niet meer winnen, Jaap Veerhoek miste in tijdnood de winst met remise als resultaat en Izak op 't Hof maakte in een uitgedunde remise-stand een foutje, waarna hij snel kon opgeven. Hekkesluiter DIO was zodoende op gelijke hoogte geko men (7-7), maar dat vonden de Hage naars blijkbaar niet genoeg: de tegen stander van Lein Davidse buitte schijfwinst goed uit en bracht daar mee zijn team op voorsprong. Deze marge van twee punten bleek niet meer te overbruggen: eerst behaalde Van der Schraaf remise en toen moest ook Cees Rijk, die na schijfwinst een moeilijk speelbare stand had overge houden. in remise berusten met de 9-11 eindstand als teleurstellend re sultaat. De gedetailleerde uitslagen: 's-Gravenpol- der-DIO: 1 C. Rijk - F. van Eenennaam 1-1; 2 J. Veerhoek - H. L. Simons 1-1; 3 J. de Leeuw - H. H. Vroom 2-0; 4 E. Nobel - L. Kaïn 0-2; 5 I. op 't Hof - A. G. van de Star 0-2; 6 E. Hamers - J. G. Fijen 1-1; 7 C. Hamers - B Grouwstra 2-0; 8 J. Blom - K. Poppe 1-1; 9 A. van der Schraaf - J Veenstra 1-1; 10 L. Davidse - J. P. A. Leenaars 0-2. Totaal 9-11. stede gebracht hebben, door het re sultaat van zaterdag is Heemstede echter koploper geworden, terwijl Middelburg nu serieuze degradatie- zorgen heeft! Een bewijs te meer voor de spanning en het klein krachtsver schil in de tweede klas D. De gedetailleerde uitslagen: Middelburg - Heemstede: 1 C. de Wolf - R. Tielrooy 0-2: 2 E. M. Wiskerke - N. van Hal 0-2; 3 C. van Rijswijk - H. van de Vossen 1-1; 4 D. Kasse - J. van Hal 2-0; 5 P. C. Schunselaar - T. Eekelschot 2-0; 6 A. Kammeraat - P. Moraal 0-2; 7 J. de Jonge - T. Tielrooy 0-2; 8 A. Trapman - G. van de Eem 1-1; 9 M. F. de Jonge - H. Willemse 2-0; 10 J. J. van Horssen - M. Deurloo 1-1. Totaal 9-11. De overige uitslagen in de tweede klas D: Damlust - Rijnsburg 11-9; Den Haag - Katwijk 8-12; RDG II - De Lier 13-7. De stand na de vijfde ronde: 1 Heemstede 8 punten 54-46; 2 Den Haag 7 56-44; 3 RDG H 7 55-45; 4 De Lier 5 51-49; 5 's-Gravenpolder 5 50-50; 6 Damlust 5 48-52: 7 Katwijk 4 49-51; 8 Middelburg 4 48-52; 9 DIO 3 44-56; 10 Rijnsburg 2 45-55. De volgende ronde wordt gespeeld op 14 december. VLISSINGEN - „We hebben nu een goeie school, met ruimte genoeg. Maar als de ontwikkelingen zich voortzetten zitten we over een jaar of vijf onder de leerlingennorm. Dat is een wezenlijk gevaar voor de Paau wenburgschool". Dat zegt voorzitter N. G. D. Peters van de ouderraad van de openbare Paauwenburgbasis- school. De school wordt vrijdag, na een verbouwing in verband met de inwerkingtreding van de wet op het basisonderwijs, op feestelijke wijze heropend. Die heropening zou reden tot tevre denheid moeten geven, maar binnen de ouderraad bestaat zorg omtrent het handhaven van de school in de toekomst. Twee jaar geleden telde de Paauwenburgschool nog 129 leerlin gen. „Het aantal leerlingen neemt af. We hebben er nu nog 85. Aan het einde van dit schooljaar vertrekken er weer 22 leerlingen uit de hoogste klas en we weten nog niet hoeveel er daarvoor terugkomen", aldus Peters, die vreest dat het aantal uiteindelijk onder de norm van 56 kom, zodat de school moet worden opgeheven. De ouderraad voorzitter kijkt dan ook met een scheef oog naar de andere openbare basisschool in de wijk, de Theo Thijssenschool. Daar steeg het leerlingenaantal ten opzichte van twee jaar geleden met 66 naar 268 leerlingen. Die ontwikkeling is vol gens Peters het gevolg van verschil lende factoren. „Een inmiddels ver trokken kleuterleidster van De Vlied berg (nu samen met de Paauwenburg school een basisschool-red) heeft ne gatieve reclame gemaakt voor de Paauwenburgschool. De manier waar op zij met de ouders omging heeft ook De ontmoeting van de Middelburgse damclub met de dammers uit Heem stede had een bijzonder enerverend verloop, met wisselende kansen. De 6-6 tussenstand die na ongeveer vier uur spelen op het scorebord ver scheen kwam tot stand zonder één remise. Peter Schunselaar en Daaf Kasse be haalden in aanvalspartijen uitsteken de overwinningen en Rinus de Jonge won middels een listig doorbraakje; daartegenover stonden echter een combinatieve nederlaag van Cees de Wolf en pijnlijk positionele nederla gen van Evert Wiskerke en Jaap de Jonge. De stand bleef gelijk nadat Cees van Rijswijk en Jan van Horssen remises hadden behaald, maar toen Arie Kammeraat, die in een slechte stand in een zetje was gelopen, zich uiteindelijk gewonnen moest geven, was de strijd in feite beslist. Ook Ad Trapman kon zijn club niet meer redden en moest zijn tegenstander remise geven. Een overwinning van Middelburg zou de club op gelijke hoogte met Heem- MIDDELBURG/GOES - De interland Nederland-België heeft het zaalvoet balprogramma van de hoofdklas Walcheren/Beveland voor de woens dagavond danig beïnvloed. Vier wed strijden stonden op het programma. Competitieleider Piet de Waal kreeg 'van alle kanten' het verzoek om de wedstrijden voor die avond uit te stellen. En dat is ook gebeurd. Om die reden is er vorige week slechts één wedstrijd gespeeld, tussen VW Audi Poppe en Schinkel Assurantiën, vrij dagavond in sporthal voorborch in Middelburg. Beide ploegen waren niet compleet, omdat enkele spelers van de autop- loeg van hun club niet op vrijdag avond aan de zaalvoetbalcompetitie mogen deelnemen en de assurantie- ploeg had een aantal geblesseerde spelers. Toch kon Audi Poppe nog met twee wisselspelers 'opereren'. Schinkel speelde zonder wissels en coach Wil lem Wielemaker nam de plaats in van de geblesseerde doelman John David se, die zelf als coach optrad. Er werd in de eerste helft met weinig inzet gevoetbald en vooral Audi Poppe liet in dit gedeelte van de wedstrijd de kans liggen om afstand te nemen van de tegenstander. De rustand was 2-1 in het voordeel van Audi Poppe. In de tweede helft waren de rollen omge draaid. Schinkel nam het initiatief en na de gelijkmaker liep de assurantie- ploeg uit tot 5-2. De autoploeg kreeg in dat gedeelte van de wedstrijd een opleving en vijf minuten voor het eindsignaal was de stand weer gelijk, 5-5. Beide ploegen probeerden toen een doelpunt te forceren. Schinkel As surantiën slaagde daarin, 6-5 en met veel moeite en nog meer spanning kon die stand tot het einde toe worden gehandhaafd. Voor Schinkel overi gens een verdiende overwinning. Voof Schinkel Assurantiën scoorden Ronald Filius, Kees Davidse en adriaan Nijland allen twee maal. Voor Audi Poppe maakten Johan Tuin (2x), John Blok (2x) en Roy Hendrikse de doelpunten. De stand in de hoofdklas is: 1 Par'Do 8-12; 2 Sport Stijl Sinke 8-11; 3 Maartense Tapijt 9-11; 4 Wolter Dros 7-10; 5 Brammetje Dump 7-8; 6 SC Torna 6-7; 7 Schelde International 7-6; 8 Roovers Sport 7-6; 9 VW Audi Poppe 8-6; 10 Hooizolder 8-6; 11 Schinkel Assurantiën 8-5; 12 PZEM 7-2. Het programma is, woensdag 27 no vember, sporthal Baskensburg, Vlis singen, 20.10 uur: PZEM-Hooizolder, 21.00 uur: SC Toma-Schelde Interna tional, 21.50 uur: Roovers Sport-VW Audi Poppe; Middelburg, sporthal Nassaulaan, 21.00 uur: Brammetje Dump-Maartense Tapijt I. I l I voor alle sportbestuurders van de Goese sportverenigingen! over de omschakeling van de sportkeuringen naar het nieuwe preventieve sport-medische-onderzoek WOENSDAG 27 NOVEMBER a s. 1 AANVANG 19.30 uur Plaats; kantine sportcentrum Goes De Goese en Zeeuwse Sportraad rekenen op uw komst! Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met D. v. d. Velde van het bureau sport en recreatie van de gem. Goes (01100-21212). .L. Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven maken bekend, dat van 27 november tot en met 6 december 1985 in het stadhuis, Markt 2 te Brouwershaven, voor een ieder ter inzage liggen hun voorstellen aan de gemeenteraad vergezeld van de ontwerp-besluiten tot vaststelling van: a. het verdeelbesluit stads- en dorpsvernieuwing 1986, in welk besluit de bedragen zijn opgeno men die voor dat jaar ten behoeve van de onderscheidene sectoren in de samenleving beschikbaar worden gesteld voor de uitvoe ring van stads- en dorpsvemieuwingsactivitei- ten; b. de verordening regelende de toekenning van bijdragen-ineens inzake verhuis- en herinrich tingskosten bij stads- en dorpsvernieuwings activiteiten. Gedurende de genoemde termijn bestaat voor ingezetenen en belanghebbenden de gelegenheid op deze voorstellen schriftelijk te reageren bij hun college. Met eventuele reakties zal rekening gehouden kunnen worden bij het naderhand te vormen eindoordeel door de gemeenteraad. Brouwershaven, 26 november 1985. Burgemeester en wethouders van Brouwershaven de burgemeester, C. Slabbekoorn de secretaris, C. M. Padmos tot vertrek van leerlingen geleid. En die gingen naar de Theo Thijssen school", zo zegt hij Een ander aspect was het uitstel van de verbouwing van het schoolge bouw aan de Alexander Gogelweg. Dat uitstel werd veroorzaakt door een beroep dat K. J. Goedhart in februari '83 instelde tegen het besluit van b en w van Vlissingen om de school te verbouwen. Pas in januari van het vorig jaar verklaarde de Kroon het beroep ongegrond. Een derde reden waarom sommige ouders volgens Peters hun kinderen niet naar de Paauwenburgschool stu ren, is de hoge gemiddelde leeftijd van het schoolteam. „Aan die situatie komt binnen twee jaar een einde, maar ook nu is er sprake van goede samenwerking binnen het team en tussen het team en ouderraad", aldus Peters. Om de wijk kennis te laten maken met de manier waarop op de Paau wenburgschool les wordt geven is er zaterdag een 'open dag'. Belangstel lenden zijn van 11.00 tot ongeveer 13.00 welkom om een kijkje te komen nemen. Het speel/werklokaal en het computerlokaal zullen volledig zijn ingericht, zodat de bezoekers een in druk kunnen krijgen van hetgeen daar tijdens de lessen gebeurt. Verder COLIJNSPLAAT De Noord-Beve landse hengelsportvereniging heeft zaterdag haar achtste en tevens laat ste competitiewedstrijd voor het sei zoen 1985 gehouden in de Ooster- schelde bij Colijnsplaat. Aan deze wedstrijd namen 63 leden deel, die een zeer matige vangst hadden. Ze vingen 20 vissen met een totale lengte van 4,83 meter. De prijzen werden door voorzitter Bondia uitgereikt in café Juliana in Colijnsplaat. De uitslag is als volgt: 1 I. Lamse Colijns plaat 72 cm; 2 G. de Neef Colijnsplaat 49; 3 S. Tazelaar Goes 44:4 G. de Haan Kortgene 37; 5 J. Minderhoud Oostkapelle 35; 6 K. Beghtel Geersdijk; 7 C. Augustein Kamper land 34; 8 R. Koole Kamperland 33; 9 H. Vos Geersdijk 30; 10 L. Geene Goes 26. De volgende wedstrijd, een jeugdwed strijd, wordt zaterdag 30 november van 14.30-17.00 uur te Colijnsplaat gehouden. Inschrijven van 13.30-14.00 uur in café Juliana in Colijnsplaat. Zaterdag 7 december 1985 wordt het seizoen 1985 afgesloten met de tradi tionele Sint-Nicolaaswedstrijd. In schrijven van 08.00-08.30 uur in cafe Juliana in Colijnsplaat. Vissen van 09.00-11.30 uur. GOES - De kruisvereniging Noord- Beveland en Zuid-Beveland-west ver gadert donderdag 12 december in hotel Terminus in Goes over onder meer een statutenwijziging. Verder staat het vaststellen van het jaarver slag op de agenda. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Ook moeten de leden zich uitspreken over een be stuursverkiezing. zijn leerlingen uit de culturele minder heden aanwezig waarvoor in de school bij de verbouwing een aparte ruimte is gecreëerd, zodat zij les kunnen krijgen in de eigen taal. Die leerlingen verzorgen hapjes en drankjes tijdens de open dag en vertonen daarnaast dia-series en videobanden. In de kleu terlokalen is zaterdag een spelletjes circuit ingericht. De officiële opening wordt vrijdag morgen om elf uur verricht door wet houder van onderwijs ing G. J. A. M. Adan. De kinderen blijven tussen de middag op school voor een pannekoe- kenmaaltijd en 's middags zijn er voor hen verschillende activiteiten, 's Avonds is er voor alle leerlingen een disco, die, om ook de kleinsten de gelegenheid te geven er bij te zijn, om 18.30 uur begint. GOES - Het Nederlands instituut voor volksontwikkeling en natuur- vriendenwerk (NIVON) afdeling Goes gaat zondag met een aantal belang stellenden naar een diamantmuseum in de Belgische plaats Grobbendonk. Het gezelschap zal onder meer kijken naar demonstraties van ambachtslie den die laten zien hoe diamanten worden bewerkt en naar een tentoon stelling van deze edelstenen. De groep museumbezoekers van het NIVON vertrekt zondagmorgen om 11.00 uur bij winkelcentrum De Bussel in Goes Zuid. GOES De eerste Goese hengel sportvereniging EGHV hield de ne gende competitiewedstrijd in de Wes- terschelde bij de Breker. Aan die wedstrijd namen 43 mensen deel. Ze vingen in totaal 101 bovenmaatse en 8 ondermaatse vissen, met een punten totaal van 37500. De uitslag luidt: 1 D. M. Slabbekoorn 5495 punten, 2 A. de Visser 2320 punten, 3 mevrouw Slabbekoorn-Versluis 2240 pun ten, 4 mevrouw Zwemer 1990 punten, 6 G. C. Versluis 1790 punten, 7 G. J. Lepoeter 1660 punten, 8 J. P. Lepoeter 1520 punten, 9 mevrouw De Visser 1480 punten en 10 mevrouw Lepoeter 1460 punten. De volgende wedstrijd wordt 7 decem ber gehouden in de Westerschelde bij de sluis Nikkelshoek en begint om 9.00 uur. r den klaverjas vereniging 'De Vier Qyjg Azen in Goes houdt donderdag in GOES - De afdelingen Goes, Kapelle, Reimerswaal, Borsele en Kortgene van de vereniging voor openbaar on derwijs (VOO) houden woensdag hun najaarsvergaderingen in het overblijf lokaal van het Goese Lyceum te Goes. Na het huishoudelijk deel houdt de rector van het Goese Lyceum, P. J„ de Jong, een inleiding over het onder werp 'Het Havo een mislukking? Het nieuwe Lyceum een oplossing?'. De vergaderingen beginnen om 19145 uur. gebouw 'De Legerdiek" een klaverjas- toernooi. Dit is een wedstrijd voor personen van 62 jaar en ouder die om 13.30 uur begint. Volksdansbal Volksdansvereni ging Scaldis uit Hansweert houdt zaterdag een volksdansbal in zaal Thalia. Het orkest van de vereniging zelf zorgt voor de muzikale begelei ding, terwijl Jan-Hein Griffioen als dansleider fungeert. Verder komen er nog enkele Belgische dansgroepen op bezoek. Het bal begint om 20.00 uur. GOES - De Sport Medische Regio Zeeland houdt morgenavond (woens dag) in samenwerking met de Goese sportraad een voorlichtingsavond over preventief sportmedisch onder zoek. Dit onderzoek, vooral gericht op de voorkoming van blessures, is in de plaats gekomen van de sportkeuring. De voorlichtingsavond is in het res taurant van Sportcentrum Goes aan de Zwembadweg en begint om 19.30 uur. Er zal worden verteld over het preventief sportmedisch onderzoek en over de werkwijze van het sportme disch adviescentrum Zeeland. YERSEKE De Ridder Boudewijn Groep uit Yerseke houdt zaterdag een scouting jubileum puzzeirit voor auto's. Deze scouting groep wil door middel van deze rit de burgerij ken nis laten maken met één van de vele facetten die scouting biedt. De nadruk wordt gelegd op het 75- jarig bestaan van scouting Nederland en het 50-jarig bestaan van de Ridder Boudewijn Groep. Er kan zaterdag vanaf 13.00 uur voor de puzzeirit wor den ingeschreven bij 't Wachtschip aan de Burenpolderweg in Yerseke. De rit is uitgeschreven door oud-lid de heer J. Ridderhof. HEERENHOEK In 'De Koren beurs' in 's-Heerenhoek werd een schieting gehouden op de liggende wip voor bejaarden en mindervaliden. Er waren 30 deelnmers. De uitslag is: eerste hoofdvogel G Voet Soranus Heinkenszand; tweede hoofdvogel A. de Jonge Rijk Willem Teil Ovezande; eerste zijvogel J. de Jonge Willem Teil; tweede zij vogel P Maat Zorgvlied Elle- woutsdijk; derde zij vogel H. de Jonge Sora nus; vierde z<jvogel P. Maat Zorgvlied; eerste kal B. de Jonge Concordia 's-Heeren hoek; tweede kal L. Verdonk Concordia; derde kal M. Koole Soranus 2 Heinken- zand; vierde kal A. de Jonge Rijk Willem Teil; meeste kleine vogels (7) L. de Jonge Concordia (hij schoot ook de vligende vo- gelprijs). De volgende scl.ieting is dinsdag 3 december. KORTGENE Sinterklaas heeft za terdag met zijn gevolg ook een bezoek gebracht aan Kortgene. Onder de vrolijke klanken van de Koninklijke Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht arriveerde het gezelschap in de haven. Sint maakte per auto een rondgang door de stad. EMM en de drumband wezen hem de weg. Na een bezoek aan het pension-tehuis Noord- Beveland vertrok het gezelschap naar de Korenbeurs waar veel belangstel lenden al op de spaanse kindervriend stonden te wachten. VLISSINGEN In de waterpolocom- petitie wonnen de Scheldedames van medekoploper Tempo: 6-4. De derde medekoploper Hellas verloor van Krabben, waardoor de dames uit Terneuzen alleen aan de leiding zijn gekomen. De herenploeg van Storm vogel is na een lange tijd van tegen slag weer op het goede pad en won verdiend van ZON: 7-10. Stormvogel 2 verloor met grote cijfers van Neptu- nus: 9-1. De herenploeg van Ganze kreeg de derde nederlaag op rij, TRB/ RES won 8-4. Ook de Scheldejeugd- ploeg moest een nederlaag incasse ren. Koploper Arethusa won 8-6. ZON - Stormvogel 7-10 Na vier mindere wedstrijden was Stormvogel zaterdag weer op dreef. De eerste periode was nog rustig eri beide ploegen scoorden uit een man meer situatie: 1-1. In de tweede-perio de nam Stormvogel eerst een 1-3 voorsprong maar ZON maakte na tweemaal man meer de stand weer gelijk: 3-3. Man-meer-situaties waren er erg veel en daarvan maakte Storm vogel zeker in de derde periode erg goed gebruik door een beslissende 4-6 voorsprong te nemen. Dit gebeurde doordat de Vlissingse formatie erg veel inzet toonde. Stormvogel won verdiend met 7-10, Voor Stormvogel scoorden: Walter Huis in 't Veld 3 maal, Sjaak Leijnse, Ad van 't Westen- de en Flip van de Draai 2 maal en Patrick Vader 1 maal. TRB/RES - Ganze 8-4 De belangrijkste oorzaak van het ver lies was volgens aanvoerder Rene Kiel de afwezigheid van Ron Strackx en Arco Wagenvoorde. TRB/RES was de snellere ploeg. Ganze moest diver se malen aan de noodrem trekken waardoor het drie strafworpen tegen kreeg en TRB/RES naar een regelma tige overwinning liep. Via 2-1, 4-2 en 7-3 verloren de Goesenaren met 8-4. Voor Ganze scoorden debutant Ro land van Boeijen, Rene Kiel, Roald Strackx en Peter Nijsse alleen een maal. Arethusa - Schelde 8-6 Een wedstrijd, waarin Schelde zeer zeker winstkansen had. Na een perio de keek de Scheldejeugd tegen een 3-2 achterstand aan maar de tweede pe riode was voor Schelde en de achter stand werd omgebogen naar een 4-3 voorsprong. Koploper Arethusa wilde ook niet capituleren en het werd een bijzonder spannende wedstrijd. Are thusa kwam in de derde periode weer op gelijke hoogte (5-5) en nam zelfs weer de voorsprong: 6-5. Beide ploe gen knokten vooi uc wmoi, en Arethu sa maakte het best gebruik van de foutjes die Schelde maakte waardoor de koploper eigenlijk niet geheel ver diend de winst behaalde: 8-6. Voor Schelde scoorden: Ronald van Doom 3 maal, Marcel Kappendijk en Maar ten de Pooter beiden 2 maal. Schelde - Tempo 6-4 De Scheldedames wisten dat Tempo een gevaarlijke tegenstander zou wor den en dus werd er van het begin af bijzonder fel gespeeld, maar Tempo wilde zeker niet onder doen dus bleef de stand gelijk: 1-1. De Scheldedames, nu gecoacht door Guus van de Neste, coach Kees Reinhout was een week eindje weg, speelde in de tweede pe riode bijzonder sterk, vooral in verde digend opzicht, waardoor een 2-1 voorsprong genomen kon worden Tempo wilde zich niet zomaar gewon nen geven. Het werd een harde weds- rijd, maar de Scheldedames lieten zich niet intimideren en de voor sprong bleef in de derde periode 1 punt (4-3) en werd in de laatste secon den van de laatste time zeer verdien stelijk uitgebouwd tot twee treffers: 6-4. Voor Schelde scoorden: Ria van der Hooft en Nicole van Overdulve 2 maal en Marjolein van Neste en Mi reille Acke beiden eenmaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18