OOK PSV WIL DEEN ARNESEN Spanning neemt toe in tenniscompetitie Badmintonjeugd enige afwezige in nk-kwalificatie Profvoetbal praat niet over FilmNet PZC/ sport Nederlands elftal tegen Oost- en West-Duitsland Groepsleiders in wk-voetbal GEEN PROFVOETBAL TIJDENS KERSTMIS Monsterzege voor Tovaal EERSTE WERELDKAMPIOENSCHAP LANDENTEAMS HERSTEL VAN ZIERIKZEESE PLOEG Zaalhockey van start Turnster Deltasport eerste in B-finale Dames Bezemer en Verstoep weer aan de leiding Peter Kant in Londen achtste WINST VOOR MARATHON Vierde klas Derde klas 15 LUZERN (Reuter) - Door tus senkomst van China kan het schaakteam van de Sowjet- Unie de eerste wereldtitel voor landenteams nauwe lijks meer ontgaan. Op de voorlaatste dag haal den de Chinezen maandag in Luzern verrassend uit. Ze versloegen op knappe wijze de Hongaren, de voor naamste concurrenten van de Russen. DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 Rusland dankzij China dicht bij schaaktitel Hongarije was er tegen China op uit een perfecte score te bereiken. Alleen bij een hoge uitslag bleef de wereldti tel binnen bereik. De riskante op dracht werd door Guyla Sax vol maakt uitgevoerd. Hij zorgde voor het eerste Hongaarse winstpunt. En naar later bleek, tevens voor het laatste. Bij de Chinezen zetten Yu Jun en Wu Xibin hun tegenstanders voor nul aan de kant. Daar de overi ge drie partijen in remise eindigden, won China met 3.5 - 2.5. Het verlies van de Hongaren paste in het straatje van de Russen, die zwaar verzet ondervonden van de jonge Engelse ploeg. Lev Poloegajevski won van Jim Plaskett, de rest werd remise. Inclusief het duel tussen de eerste bordspelers Tony Miles en Anatoli Karpov. De winst ging naar de Sovjetunie, voorlopig met 3-2 plus een hangpartij. Door deze ontwikkelingen op de laatste kliekjesdag, waarop de afge broken partijen werden uitgespeeld, nam de Sovjetunie met nog een ronde te spelen een voorsprong van drie punten op Hongarije en vier op Engeland. De uitslagen van de duels uit de achtste ronde zijn: Hongarije - China 2.5-3.5; Frankrijk - Roemenië 3-3; Argentinië - BR Duitsland 4-2; Sowjet-Unie - Engeland 3-2 1 afg.); Zwitserland - Afrika 3-1 2 afg.). Stand na acht ronden: 1. Sovjetunie 32 punten 2 afg.); 2. Hongarije 29 1 afg.); 3. Engeland 28 2 afg 4. Roemenië 25.5; 5. Frankrijk 25 1 afg.); 6. China 24.5; 7. Zwitserland 21 3 afg.); 8. Argentinië 21 (4 2 afg.); 9. BR Duitsland 20 1 afg.); 10. Afrika 6 4 afg.). Tonny Miles dwong Anatoli Karpov een remise af. Delta Sport lijkt vormcrisis te boven ZIERIKZEE De heren van Delta Sport uit Zierikzee lijken de vormcrisis, die deze handbalploeg al vanaf het begin van de competitie doormaakte, langzaam te ontgroeien. Een fikse stap in de goede richting werd afgelopen weekeinde gezet in de thuiswedstrijd tegen Pius X. In sporthal Onderdak speelde het team van Jaap Consemulder 22-22 gelijk tegen de Eindhovense ploeg, die tweede staat in de tweede divisie C. Het verdienstelijke winstpunt werd afgedwongen'zonder topschutter Pe ter Lefêvre. De spierblessure die de handballer vorige week opliep, bleek ernstig genoeg om hem ook tegen Pius X aan de kant te houden. Bij Delta Sport maakte Jaco Vleeshou wer, na een slepende handblessure, zijn rentree en ving daarmee het ge brek aan schotkracht op. De tweede divisiewedstrijd verliep ui terst spannend. Beide ploegen hiel den elkaar goed in evenwicht en elke voorsprong van de Brabantse ploeg werd door het hardwerkende Schouw- se team gegarandeerd ingelopen. Bij de rust stond het 10-10. De doelpuntenmakers: Kees de Vos, MIDDELBURG Zondag aanstaan de start de zaalhockeycompetitie 1985 1986. De indeling van de Zeeuwse teams is als volgt: heren 2e klas B: EMHC (Eindhoven), Vlissingen, Oedenrode, Son, Push (Breda), Geldrop. 3e klas D: Tempo. Olympia, Rapi de, Middelburg. Pelikaan. Res. 3e klas H: Olympia II, Were Di III (Tilburg), Vlissin gen II, Breda II, Warande III (Oosterhout). Res. 4e klas J: J. Cadetten II (Breda), Push IV. Middelburg II, Drunen II, Tilburg II, Rapide II, Forward III (Tilburg). Dames 3e klas D: Zwart Wit, Tempo, Prinsenbeek, Breda, Zevenbergen, Vlissingen. 4e klas D: Tilburg. HOCO (Oisterwijk), Olympia, Ra pide, Etten-Leur. jeugd, afd. jongens: Middelburg AI, Rapide AI, Olympia AI, Vlissingen AI. Oudenbosch AI. ZEvenbergen AI, Push All. Meisjes: Breda AI, Etten-Leur AI, Warande AI, Vlissingen AI, ZWart Wit AI, Olympia AI, Push All, Middelburg AI en All. ZIERIKZEE Tijdens de kwalifica tiewedstrijden voor de Nederlandse turnkampioenschappen voor club teams, die in Den Haag werden ge houden, heeft de gymnastiekvereni ging Deltasport uit Zierikzee de vijf de plaats behaald. De eerste vier ploegen van deze wed strijd gaan over naar de A-finale en de nummers vijf tot en met twaalf komen in de B-finale terecht. Deltasport plaatste zich dus als eerste voor de B-finale. VLISSINGEN De derde zitting van de districtsparencompetitied voor dames was in de hoofdklas voor de dames Frantzen/Maas een bijzonder geslaagde ronde. Met een score van 66.07 procent klommen zij van de vijfde naar de tweede plaats. In de eerste klas namen de dames Bezemer/ Verstoep de leiding wederom in han den, zij het slechts met een verschil van 1.85 procent. De dames Hendriksen/v. d. Zande klommen van de vierde naar de twee de plaats. In de tweede klas A waren de dames Paasse/Pateer de grote win naars, van de tiende naar de vijfde plaats. De dames Duijvendijk/Polder- man zullen deze zitting snel willen vergeten. Een score van 34.26 procent 'iet hen op de ranglijst 4 plaatsen zakken. De achtste is nu hun deel. De tweede klas B bleef nagenoeg gelijk. Stand na 3 ronden (procenten). Hoofdklas: 1 dames Aerssens/Minet 179.17; 2 Frantzen/ Maas 160.71; 3 Fonteijne/Puis 156.54; 4 krediebTer Weele 152.98; 5 Poley/Van Vel- zen 146.43; 6 Maldegem/Wisse 136.90; 7 Kloosterman/Wullems 136.30; 8 De Vlieger/ Weststrate 130.95. Eerste klas: 1 dames Bezemer/Verstoep 165.74; 2 Hendrikzen/v. d. Zande 163.89; 3 Sluijter/De Wit 163.42; 4 Dieleman/De Mol '58.34; 5 Parent/Schoolmeester 157.87; 6 Dees-Lenshoek 145.83; 7 Geijsen/Hage en Noordhoek/Ruissen 142.59; 9 De Jonge/ Westveer 132.87; 10 Meijer/Sarneel 126.85. Tweede klas A: 1 dames Koopen/Leupen 178.00; 2 Heheman/Kips 156.49; 3 v. Boven/ Mulder 155.55; 4 Bakker/Meerten 149.53 vs; 5 Paasse/pateer 149.30; 6 Schell/v. d. Weele 147.69; 7 Groen/Morsheim 146.07; 8 Duijven- dijk/Polderman 138.20; 9 Verhagen'Ver- schoore 136.57 vs; 10 De Jager/Penning 136.12. Tweede klas B: 1 dames v. d. Boomgaard/ Kramer 183.73; 2 Van Riet/Van Spee 177.88: 3 Prins/De Regt 166.40; 4 Polderman/Pols 161.70; 5 Henderson/Van Wingerden 157.05; o Mosselman'Verhaart 144.64; 7 Heijman Melse 121.82; 8 Groene/Loeve 106.84. Bert Nuyens en Jaco Vleeshouwer (5), Bert de Vos (3), Leo Bruggeman (2), Cor Lagendijk en Frank Thiery (1). Bij de dames in de 2e divisie C blijft het Goese GSC prima meedraaien. In Poeldijk, tegen Verburch, won het damesteam van John Jansen met 16-14. Samen met DWS voert GSC nu de stand aan. Er wordt mentaal heel wat geëist van de Zeeuwse damesploeg, maar tot nu toe verteert het Goese gezelschap de felle strijd in deze klasse uitstekend. Ook tegen Verburch bleef GSC onder alle omstandigheden handballen en liet zich niet meeslepen door het nerveuze verloop. Bij de rust leidde GSC nipt met 9-8. De verdediging, voor rust niet altijd even sterk, sloot in de tweede helft beter en de aanval van de Goese club bleef produktief, ondanks mandek- king op de linkeropbouwplaats. José Rouwette scoorde zes maal. De heren van Walcheren blijven win nen in de derde divisie. Dongen, de leider in de stand, liet evenmin een punt liggen, zodat de Vlissingse hand ballers op de tweede plaats blijven. In Zevenbergen won de ploeg met 15-13 van Groene Ster. Het duel was vooral na rust (stand: 9-8 voor Walcheren) behoorlijk hard en dat vergde wat aanpassing. Het team van Rita van den Velde wist niettemin voortdurend GOES De Goese rugbyclub Tovaal is opnieuw een stapje dichter bij de titel in de afdeling Zuid-West gekomen. In een een zijdige wedstrijd overklaste To vaal het laaggeklasseerde Octo pus 2 uit Uden en won uiteinde lijk met 62-0. Bij het rustsignaa; van de goed leidende scheids rechter Piet de Looff leidde To vaal al met 30-0. Tovaal startte met enkele flit sende aanvallen en na vijf minu ten opende Sjaak Vermue df score: 4-0. Direct daarna voerder Daan van Gorp en André de Haan de score op tot 12-0. Daar na was het opnieuw Sjaak Ver mue die de bal achter de lijr drukte: 18-0. Vlak voor rust til den André Verhoef, René Mar kusse en Jaap Nieuwenhuijze met enkele conversies de stand op naar 30-0. Die wissels die Tovaal in de rust toepaste, kwa men het spel in eerste instantie niet ten goede. Uit scrums en line-outs werd minder balwinst gehaald en pas halverwege de tweede helft kon René Markusse weer een doorbraak forceren: 34- 0. Daarna scoorde André de Haan uit een ingestudeerde pe nalty-kick 38-0. Tovaal kwam weer op toeren en Sjoerd van Benthem scoorde na en lange rush langs de zijlijn opnieuw: 44-0. Jaap Nieuwenhuijze, die als full back weer goed op dreef was, bracht de stand op 52-0 en in de slotfase bracht André Verhoef de eindstand met twee tries op 62-0. één of twee doelpunten verschil te bewaren. Het Middelburgse EMM 2 verloor in Breda met 23-20 van EBHV. De strijd ging gelijk op tot halverwege de twee de helft. Pech in de Middelburgse afronding werd door de Brabantse ploeg uitgebuit en de tijd schoot tekort voor EMM 2 om nog bij te komen. Bij de dames had het Terneuzense HVSV een slechte dag. Vooral in de tweede helft van het duel tegen Gilze zakte het Zeeuws-Vlaamse team vol ledig weg. Voor rust hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht, maar daarna wist HVSV in dertig minuten nog slechts eenmaal te sco ren. Eindstand; 11-6 voor Gilze. Het Vlissingse Olympus won thuis met 13-10 van Volt uit Tilburg. De zege was te danken aan een goede tweede helft, want voor rust (5-5) gaf Olympus een 3-0 voorsprong knullig uit handen. Meteen na aanvang van de tweede helft liep de Vlissingse' damesploeg, via onder meer een doel punt van juniore Linda Gakeer, be slissend weg. Onderaan in de stand staan nog altijd de overige twee Zeeuwse damesploe- gen. Beide teams, Walcheren en Hon- tenisse, liepen dit weekeinde opnieuw tegen een nederlaag aan. Walcheren verloor in Tilburg van Were Di met 12-9 en in Hulst bleek Hontenisse niet opgewassen tegen Internos; 7-12. De stand in de 2e divisie C: Heren: Dames: Wings 6-11 DWS 6-9 Pius X 6- 8 GSC 6-9 WIK 6- 7 NEA 6-8 GHV 6- 6 Aalsmeer 6-7 Tornado 6- 6 Actief 6-6 Animo 6- 6 HVS 6-6 Snelwiek 6- 6 Verburch 6-6 Hellas 2 6- 6 VELO 6-5 Delta Sport 6- 3 Westlandia 6-4 Fortuna 6- 0 De Treffers 6-0 De stand in de 3e divisie H: Heren: Dames: Dongen 6-12 Gilze 6-10 Walcheren 6-11 Avanti 6-10 EHBV 6- 8 Internos 6- 9 Groene Ster 6- 7 HVSV 6- 8 Volt 6- 7 Olympus 6- 6 Internos 2 6- 6 Were Di 6- 6 Boemerang 6- 5 Dongen 6- 5 Rapid 6- 3 Volt 6- 4 Avanti 6- 1 Walcheren 6- 4 EMM 2 6- 0 Hontenisse 6- 0 Frank Arnesen rechtsin het shirt van Anderlecht. EINDHOVEN (GPD) - Frank Arnesen staat ook in de belangstelling van PSV. Het bestuur van de Eindhovense ploeg heeft vorige week een gesprek gehad met Anderlecht over de mogelijkheden om de Deen op korte termijn aan te trekken. PSV kreeg toen hetzelfde te horen als Ajax, dat al weken geleden zijn interesse toonde, namelijk dat Anderlecht Arnesen liever verkoopt aan een andere club dan verhuurt. Manager Kees Ploegsma: „Intern hebben we nog geen uitspraak gedaan over de eventuele komst van Arnesen naar PSV. Maar we hebben belangstelling. We zijn bezig een ploeg op te bouwen voor de toekomst en Arnesen past daar uitstekend in". Het feit dat Ajax al langer bezig is om de bij Anderlecht overbodig geworden middenvelder te contracteren, interesseert PSV op dit moment niet. Ploegs ma: SAanvankelijk wilden we ons niet in die gang van zaken mengen. Maar toen het er eenmaal naar uitzag dat die besprekingen toch geen resultaat zouden opleveren, hebben we zelf actie ondernomen. Dat moet kunnen". PSV praat deze week verder over de eventuele komst van Arnesen. LONDEN Wielrenner Peter Kant uit Rilland is als achtste geëindigd in een landencross voor nationale ploe gen in Londen. De wedstrijd werd gewonnen door Martin Hendriks uit Assen. De tweede plaats was voor de Frans man Guot en de Engelsman Brian Jones werd derde. Ronald Rol uit Alkmaar eindigde als 13e. Freddy de Munck uit IJzendijke, die deel uit maakt van de Belgische selectie, leg de beslag op de 14e plaats. In het landenklassement eindigde Neder land op de tweede plaats achter Enge land. Er waren ploegen uit West- Duitsland, België, Frankrijk, Italië, Engeland, Nederland, Zwitserland en Polen. Het was de tweede landencross in een serie van vijf. De eerste cross (in Gieten) werd eveneens door Martin Hendriks gewonnen. VLISSINGEN De invoering van een periodekampioenschap en een tussentijdse degradatieregeling, ma ken de strijd in de districts-indoor- tenniscompetitie dit jaar bijzonder interessant. In de eerste klasse afde ling mixed teams geldt dit vooral voor het hoekje waar de slagen zullen vallen. Animo verwees daar welis waar het niet spelende De Schelde naar de laatste plaats, door in de verloren streekderby met Ludo et Emergo toch nog vier punten af te dwingen, maar definitief lijkt deze situatie allerminst. Ludo, dat een ruime zege nodig had om koploper TSI voorlopig te passe ren, reikte niet verder dan een 8-4 score. De eerste drie singles verliepen overigenms naar wens. Patrick Mar- teyn klopte Koen Dobbeleir, Han Pe tiet bleef Frank Hamelijnk de baas en Barbara du Fossé had meer in huis dan Karin van Maarleveld. Martine Nijsten stak de eeste psaak in het tot dusver goed draaiende Oostburgse wiel, door Miriam Brakman af te troeven. Na de winst van de heren van Ludo in het dubbelspel, zorgde ze in combinatie met Karin van Maarle veld daarna voor de tweede Terneu zense tegenstoot. In de tweede kals kon TSI 2 als periodekampioen gehuldig worden. De Goesenaren haalden voor de der de maal op rij vernietigend uit, dit maal met MLTC als slachtoffer. Bij de hoofdstedelingen was Remco Maandag voor~let eerst van de partij, maar hij bleek niet opgewassen tegen Serge Carpentier. Dimitri Kayser hield vervolgens Peter Heinz School- kate onder de duim, waarna Corina van der Borgt en Judith van de Berge met Sascha Biondina en Debbie Titi- heru als opponenten, de resterende enkelpspelen op hun naam schreven. MIDDELBURG - De Zeeuwse top- jeugd in het badminton, die enkele weken geleden nog zo goed doorbrak op de districtskampioenschappen, laat het afweten op de nationale kampioenschappen. De dringende re den die de Zeeuwen aan kunnen voeren om niet deel te nemen gelden blijkbaar niet voor iedereen, want verder zijn alle districten bij de kwalificatiewedstrijden vertegen woordigd. De uitslagen van de wedstrijden in de landelijke competitie die dit weekein de zijn gespeeld: le klas afdeling 2: DKC 1-Duinwijck 4 4-7, De Ritte 1-Van Zijderveld 4 9-2, Harris Drop Shot 3-Metro 3 6-5, Haarlem 1-Avanti 1 nog niet binnen. Tweede klas afdeling 5: The Wings 1-Flying Shuttle '57 1 1-7. Het eerste team van Wings uit Valkenisse had dus weinig in te brengen tegen het eerste van Flying Shuttle uit Bergen op Zoom. Adrie Hof en Jeffrey Bax verloren hun enkelspelen en hun he- rendubbel. Ook de dames Laura Schaier en Tonny Klopmeyer (inge vallen voor Catharina Piek) verloren de enkelspelen en hun damesdubbel. Alleen het gemengd dubbel van Hog/ Schaier werd gewonnen. hun enkelspelen. De dames Annette van de Mark en Marijke van Driel wisten hun enkelspelen echter ruim te winnen. Deze dames wonnen samen ook hun damesdubbelpartij, maar de heren lieten het er bij zitten. Flying Shuttle '57 2-Marathon 1 2-6. Marcel Lammers, die moeite had met de shuttles, waarvan de veren nogal in 't rond vlogen, verloor zijn enkelspel in drie games; 15-5, 12-15, 15-8. Bart Jan den Hollander won zijn partij met een verlenging in de eerste game: 13-18, 10-15. Manon Lammers wist haar enkelspel ook nu weer ruim te winnen, 4-11, 4-11, en Peggy Vitalis pakte de winst in drie games: 11-3, 7-11, 3-11. Het herendubbel was voor Bergen op Zoom, maar de rest van de partijen waren voor het Vlissingse team. Terneuzen 1-Pijnacker 1 3-5. Pech voor Terneuzen, dat de winstpunten zo goed had kunnen gebruiken om de positie te versterken. Zowel Robert Peters als Angelo Bollemans verloren Meteoor Hell.sluis i-The Wings 2 8-0. Het eerste team uit Hellevoetsluis is duidelijk sterker dan Wings 2. Erik Jan Rijnders, die de plaats van Rem co Maandag innam, kon kennis ma ken met het landelijke badminton. The Wings waren op alle fronten kans loos. Zierikzee 1-Blauw Wit 1 7-1. Zierik zee, dat stug doorgaat met winnen, liet dit ook duidelijk merken aan de hekkensluiter uit deze afdeling. De heren Remco Vuyk en René Schim- melpenninck spelen een zeer verze kerde partij en ook de dames Corry Keizer en Sacha Vuyk doen van zich spreken. Alleen het damesdubbel moest aan het Roosendaalse team gelaten worden. DKC 5-Avanti 3 4-4. Een verdeling van de punten van twee teams uit de onderste regionen van afdeling 12. Avanti 3 wist zich met dit gelijke spel redelijk uit de gevarenzone te spelen. Sjuttul 1-De Veste 2 4-4. De Sjuttul uit Breskens pakte dit weekeinde een puntje. De andere helft was voor Geertruidenberg. Edo Pfaff verloor zijn herenenkelspel, maar broer Mar- tijn Pfaff nam revanche en won. De dames Jacqueline van Esch en Sarie Pieters wonnen beiden in drie games en ook het damesdubbel was voor deze dames. Het herendubbel werd door de broers verloren en jammer genoeg voor Sjuttul gingen ook de gemengd dubbels naar de Veste. Zidewinde 1-Kolibrie 1 2-6. De winst ditmaal voor 's-Gravenpolder. Mike Loemy en Remy Pouls wonnen beiden op fraaie wijze hun enkelspelen en Belinda Slink pakte de winst in haar damesenkel. Sylvie Polfliet moest haar partij aan Zidewinde laten en het damesdubbel werd ook door de thuis club gewonnen. Alle andere partijen gingen naar 's-Gravenpolder. Barbara du Fossé, die van Karin van Maarleveld won. In de derde speelperiode tenslotte, werd de totaalstand op 12-0 bepaald. MLTC 2 had in de derde klas A wel succes, met de representanten van TSI 6 aan de andere zijde van het net. Gilles van de Gruiter en Rositha van Mourik, respectievelijk Eric Eversdijk en Ingeborg d'Hondt, zorgden voor evenwicht in de singles, dat daarna door de Middelburgse dubbels defini tief verstoord werd, 8-4. Het was overigens een goed weekend voor TSI. want na het tweede team, werd in de derde klas B ook de vierde selectie onbereikbaar voor de opposi tie. De Schelde 2 verleende daaraan onvrijwillig medewerking, door met, 12-0 het onderspit te delven, hetgeen geen schande was, want Paul Richard Hellemans, Jos Verschuure, Chantal Van Schelven en Jeanine Moerland vormden in Sportcentrum Schelde International als voorheen een hechte formatie. In de vierde kals liet 't Halve Maantje, ranglijstaanvoerder van poule A een steekje vallen tegen run ner up de Stoof, 6-6. TSI 7 en Kapelle 2 die evenmin tot een beslissing konden komen, staan in dit gezelschap het hoogst genoteerd als kandidaten voor degradatie. De Schelde 3 boekte in de B-afdeling de derde zege in successie, nu met TVO 2 als slachtoffer, 8-4. TSI 8 drukte voorts Kapelle de rode lan taarn in handen via een indentieke score. Bij de heren stond zondagmiddag slechts één krachtmeting op de rol. Kapelle gaf in de tweede klas tegen Souburg het betere spel in de dubbels gestalte met een 8-4 overwinning. ZEIST (ANP) - De vergadering van het Betaalde Voetbal, dat toch zeer betrokken is bij de ontwikkeling van de nieuwe media, is gisteravond vrijwel zonder een woord voorbij gegaan aan de overeenkomst met FilmNet. De clubs die vóór zijn hadden niets te zeggen, de tegenstanders (Feyenoord bijvoorbeeld) kunnen hun pijlen nog op de bondsvergade ring van 7 december afschieten. Het mediabeleid, dat volgens voor zitter Van der Louw de eenheid in de bond niet zal mogen verstoren, was een hamerstuk. De clubs die bereid zijn uitzendingen van hun thuiswedstrijden toe te staan, zul len 700.000 gulden mogen verdelen. Voor de verenigingen die schade ondervinden door uitzendingen in de regio's Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, is volgens een be paalde verdeelschaal 150.000 gul den beschikbaar. Dat laatste be drag zal aan de clubs als „recette" worden toebedeeld, waardoor voet ballers die voor hun inkomsten voor een deel afhankelijk zijn van de toeschouwersopkomst ook enigszins worden schadeloos ge steld. Dé Stoop had bezwaren tegen de verlenging van de winterstop met 26 december omdat de na-competi- tie in de eerste divisie dan nog langer samenloopt met de eindron de van het toernooi in Mexico. Zijn verzoek om twee weken van de winterstop te gebruiken voor wed strijden uit de eerste divisie werd slechts halfhartig gesteund. Er zal nog onderzocht worden of er één programma in de winterperiode kan worden ingelast. In zijn openingswoord had Van der Louw gezegd dat de VARA aan sprakelijk zal worden gesteld voor financiële gevolgen van het niet doorgaan van Indoor-Soccer. Het door de Centrale Spelers Raad ge wraakte bestuurslid Hogewoning zal opnieuw kandidaat worden ge steld in zijn eigen vacature wan neer het advies van de arbitrage commissie positief zal zijn voor het sectiebestuur. ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal zal in het voorjaar in ieder geval twee interlandwedstrijden spelen. Op het programma staan uitwed strijden tegen de DDR (12 maart) en de Bondsrepubliek Duitsland (14 mei). Bovendien ontmoet een jeugdploeg, spelers tot 23 jaar, de Italiaanse leeftijdsgenoten op 8 januari in een uitwedstrijd. Maandagmiddag is er overleg ge weest tussen de technische staf en de clubs PSV, Ajax, Feyenoord, Utrecht en Groningen, die de mees te internationals leveren. De ver enigingen waren in principe bereid, om de opbouw van het Nederlands elftal te kunnen voortzetten, een serie wedstrijden toe te staan. Wan neer er later nog aanbiedingen zou den komen voor meer wedstrijden, zal daarover overleg met de clubs worden gepleegd. Die wedstrijden zullen, indien mogelijk, worden vastgesteld op woensdagen waarop ook Europees-bekervoetbal plaats vindt. De aanbiedingen voor januari die er waren van Koeweit en Canada, zijn niet geaccepteerd. Volgens bondsmanager Michels was het niet gewenst daarop in te gaan, omdat die uitwedstrijden op kunst gras of in een zaal zouden moeten worden afgewerkt. ZURICH (Reuter) - Vier Europese en twee Zuidamerikaanse deelnemers zijn door de voetbalwereldfederatie (Fifa) geplaatst als groepsaanvoer- der in de eerste ronde van het eindtoernooi om het wereldkampioen schap voetbal, dat volgend jaar in Mexico wordt gehouden. Het zijn Italië, Polen, Bondsrepubliek Duitsland, Frankrijk, Mexico en Brazilië. Italië js titelverdediger, Mexico gastheer. De andere vier danken hun bijzondere positie aan hun sterke optreden tijdens het WK van 1982 in Spanje. Dat deelde maandag een woordvoerder van de Fifa in Zürich mee. Italië zal de eerste ronde spelen in Puebla, Mexico in Mexico-Stad, Brazilië in Guadalajara, Frankrijk in Leon, de Bondsrepubliek in Queretaro en Polen in Monterrey. ZEIST (ANP) - Het sectiebestuur betaald voetbal heeft besloten het oorspronkelijk voor Tweede Kerstdag vastgestelde programma uit te stellen. De wedstrijden van 26 december zullen het eerste programma na de winterstop worden, in het weekeinde van 1 en 2 februari dus. Alle volgende programma's worden een week opgeschoven en het seizoen zal daardoor ook een week later eindigen, 10 en 11 mei. Het ligt niet in de bedoeling competitie- of bekerwedstrijden vast te stellen in de winterpauze. Het nieuwe seizoen zal, doordat Nederland niet in Mexico speelt, beginnen in het derde weekeinde van augustus (16/17 augustus).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15