Geen verandering systeem betaling stroomverbruik itzendbureau: kritiek van FNV iTerneuzen onterecht en ongegrond RINGRIJDEN van volksvermaak tot serieuze sport PZC/ provincie EN W: INITIATIEFGROEP AAN HET WERK Studiedag rond Zeeuwse strijd tegen het water Kwekerij in Middelburg failliet Ontwikkeling uito vernield bij mgeluk Draaibrug interfinish VLISSINGSE WETHOUDER BRUINOOGE: \LLE ZORGVULDIGHEID IN ACHT GENOMEN' Passend Diefstal van tv uit zomerwoning Het eksklusieve karakter van een Interfinish wand komt niet in z'n prijs tot uitdrukking. MER DAG 23 NOVEMBER 1985 13 ethouder: goedkeuring gs rsenaalplan zonder eisen ILISSINGEN - Het college van b en w van Vlissingen geeft de voorkeur aan de Initiatiefgroep lissershaven Vlissingen voor de ontwikkeling van het Arsenaal en omgeving. Dit blijkt uit jen voorstel aan de gemeenteraad, dat in de vergadering van december wordt besproken. De flissingse wethouder voor welzijn en werkgelegenheid D. J. P. Bruinooge (PvdA) maakte jverigens vrijdag bekend, dat gedeputeerde staten van Zeeland geen enkele voorwaarde lebben verbonden aan hun goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van het Arsenaal. ridisch is het volgens de Vlissingse ethouder niet mogelijk voorwaarden verbinden aan een goedkeuring ir gs. „Gedeputeerde staten keuren m raadsbesluit goed of niet, maar zij nnen geen voorwaarden verbinden een goedkeuring", zei hij vrijdag- ddag bij de behandeling van de |egroting voor 1986 in de Vlissingse meenteraad. Gedeputeerde staten |ekijken namelijk of een raadsbesluit strijd is met de hogere wetgeving, :t het algemeen belang of met het ancieel belang van de gemeente, dere overwegingen kunnen volgens Vlissingse wethouder niet worden hanteerd. Hij reageerde daarmee op ee kanttekeningen die gedeputeer- j. B. Ventevogel maakte, waardoor in positieve beslissing zou zijn vorderd. De eerste is het voome- len van de gemeente om een deel van Arsenaal weer af te stoten, met [itzondering van de multi-functionele imte die ook wordt gebruikt als eater. Bovendien toonde de ge- ieente zich bereid om in overleg met k en provincie een toeristisch-re- eatief ontwikkelingsplan uit te erken in het kader van het provin- |aal speerpuntenbeleid, ij bepalen wat in dat gebied ge- art", verklaarde wethouder Brui- looge vrijdag nadrukkelijk. „Wij ver lopen een deel van het Arsenaal door, aar dat wordt uitgevoerd zoals door |e gemeenteraad wordt vastgesteld." aarover kan volgens de wethouder |el overleg met de provincie worden voerd. Raadslid C. J. van der Weele PCU) meende dat dit overleg ook iet noodzakelijk zou moeten zijn, ar wethouder Bruinooge wees hem de subsidie die nog van de provin- e wordt verwacht, in het kader van iet provinciaal speerpuntenbeleid. definitieve ontwerpfase volgt met het uiteindelijk ontwerp en de opstelling van een tijd- en werkschema. De laatste fase bestaat uit de realisatie. Met rijkswaterstaat vindt momen teel overleg plaats over de aanleg van een brug over de sluis van de Vissershaven, en het De Ruyterplein, als voetgangersverbinding met ener zijds het Bellamypark en anderzijds Beursplein en Boulevard De Ruyter. Voor het autoverkeer is het gebied alleen bereikbaar via de Zeilmarkt. Een rechtstreekse ontsluiting heeft de voorkeur van het college, waar voor de Baljuwstraat mede een (on dergeschikte) functie krijgt. Gestreefd wordt naar een aanzienlijke Het Arsenaal bij de Vissershaven overcapaciteit aan parkeerplaatsen, omdat ook moet worden voorzien in de behoefte van de binnenstad in zijn algemeenheid en van het winkelge- beuren in het bijzonder. Een deel van de parkeervoorzieningen moet zo mo gelijk ondergronds worden gereali seerd, waarbij de entree bij voorkeur moet liggen ten westen van de Pink sterkapel. Voor de inrichting van het gebied wordt gedacht aan een multi-functio- neel theater (dus ook geschikt voor andere doeleinden), een cultureel- commerciele en recreatief-commer- ciële ruimte en overige centrumfunc ties, die afzonderlijk en in samenhang kunnen functioneren als toe ristisch elkweervoorziening. Daarbij denkt het college niet alleen aan het Arse naal, maar ook aan de begane grond van de nieuwbouw. De bovenverdie ping van de nieuwbouw moet een woonfunctie krijgen. Hoogbouw kan volgens het college positief bijdragen in het stadssilhouet van Vlissingen, wanneer die goed wordt geproportio neerd en gesitueerd. Het college streeft verder naar een plein dat een ontmoetingsfunctie moet krijgen en dus verkeersvrij moet blijven, ten oosten van het Arsenaal. Belangrijke bouwkundige elementen van het Van Dishoeckhuis moeten indien mogelijk in het bouw plan worden opgenomen. Advertentie let college van b en w denkt mini- jiaal 28 en maximaal 42 maanden lodig te hebben voor de ontwikke- Ing van het gebied. Het eerste deel lan dit proces bestaat uit de verken- lingsfase, waarin de globale uit gangspunten worden geformuleerd i vastgesteld. Ook wordt nagegaan hoeverre deze in overeenstemming lijn te brengen met de voorstellen lan de initiatiefgroep, die bestaat uit Ie projectontwikkelaar Ballast-Ne- |am, de Zeeuwse bouwbedrijven W. Christiaansen uit Vlissingen, P. Ilipse uit Koudekerke, De Delta uit lliddelburg en het architectenbu- jeau Wisse-Tuinhof-Slemmer. Ook kordt een analyse gemaakt van de Inancieel-economische haalbaar- leid. Bet tweede deel van de ontwikkeling lestaat uit de programmafase, waarin let programma van eisen wordt vast- lesteld en de samenwerking geregeld. |r wordt een 'beleidsteam Arsenaal a omgeving' ingesteld, waarin enkele fcden van b en w zitting hebben, de Intwikkelingsmaatschappij en een lertegenwoordiging van het ambte- Ijk apparaat. Voor de nadere uitwer- |ing van zaken die aan de orde komen dit beleidsteam wordt een werk- Jroep ingesteld, met een van de leden jan b en w als voorzitter. Vanuit deze Verkgroep worden de contacten on- lerhouden met de Projectgroep Bin- lenstad en andere externe instanties. J)e voorlopige ontwerpfase omvat een Ichetsontwerp, exploitatieberekening In haalbaarheidsanalyse, waarna de bRAAIBRUG - De personenauto van t K. uit Wouw is bij een eenzijdig Ingeval op rijksweg 58 nabij Draai- Irug onherstelbaar beschadigd. Het Ingeval gebeurde omstreeks kwart joor negen donderdagavond. Over de lorzaak van het ongeval is bij de politie niets bekend. MIDDELBURG - De werkgroep histo rie en archeologie van het Zeeuwsch Genootschap houdt vandaag (zater dag) voor het eerst een historische studiedag in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Vier inleiders behan delen het onderwerp 'Luctor et emer- go, Zeeland en de strijd tegen het water', er worden films gedraaid en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Prof.dr.C. Dekker, rijksarchivaris in de provincie Utrecht en buitenge woon hoogleraar archiefwetenschap en paleografie aan de Universiteit van Amsterdam, spreekt over 'Tussen twee vloeden. De situatie in Zeeland bewesten Schelde, 1530-1532'. Me vrouw drs B.Augustijn, wetenschap pelijk medewerkster aan het semina rie voor historische geografie van de Rijksuniversiteit van Gent, houdt een lezing over het thema 'Het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen in kaart gebracht na de Allerheiligen vloed van 1570: spiegel der eigentijdse landmeetkundige verworvenheden of uiting van traditionalisme?'. Drs A.P. de Klerk,wetenschappelijk medewer ker sociale en historische geografie aan het historisch-geografisch semi narium van de Universiteit van Am sterdam, spreekt over 'Water naar de zee dragen. Over de beheersing van het binnenwater' en ir.H.A.Ferguson, gepensioneerd hoofd van de Delta dienst van rijkswaterstaat en daar voor ondermeer betrokken bij de Dienst Droogmaking Walcheren 1944- 1946 leidt het onderwerp ,De Delta, een doolhof in. De twee films, die op de studiedag worden gedraaid, zijn 'De lage landen' (een documentaire over ontstaan en groei van Nederland tot en met de aanname van de Delta wet) en een collage van bioscoopjour naals van Polygoon uit de periode 1946-1960.De studiedag «iie wordt on derbroken met een 'lopende lunch'- begint om 9.30 uur en duurt tot 16 uur. De voorzitter van de Werkgroep His torie en Archeologie, drs J.H. Kluiver, zal de bijeenkomst openen en sluiten. SCHEIDINGSWANDEN POSTBUS 285 1250 AG LAREN TEL.:02153-122 44 VLISSINGEN - Het dagelijks be stuur van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) heeft geen enkel voornemen om over te gaan tot invoering van een nieuw betalingssysteem voor de kleinver bruikers van electriciteit. Dit zei de Vlissingse wethouder voor welzijn en werkgelegenheid D. J. P. Bruinooge (PvdA) vrijdag, naar aanleiding van opmerkingen van fractievoorzitter A. de Koene van de PvdA. Directeur A. M. Kannekens van de PZEM maakte begin deze maand ge wag van plannen tot invoering van dit systeem, waarvoor een electronisch hulpapparaatje is ontwikkeld bij de Nederlandse Meterfabriek, in samen werking met TNO. Stroomverbrui kers betalen de electriciteitsrekening met dit systeem maandelijks vooraf, op basis van een geschat verbruik. Wanneer dat bedrag is voldaan zorgt een electronisch apparaatje dat aan de bestaande electriciteitsmeter wordt toegevoegd voor de toevoer van stroom. Hierdoor wordt voorkomen dat de verbruiker een betalingsach terstand oploopt. Directeur Kanne kens sprak in de PZC de verwachting uit, dat wellicht al in de loop van volgend jaar het nieuwe systeem zou kunnen worden ingevoerd. Naar aanleiding van de publicatie in de PZC over dit betalingssysteem voor stroomverbruikers met beta lingsmoeilijkheden, heeft het dage lijks bestuur van de PZEM een en ander uitvoerig doorgesproken. Tevo ren is daarover nooit gerept, volgens de Vlissingse wethouder, die zelf lid is van het dagelijks bestuur. Gedepu teerde W. Don, voorzitter van het dagelijks bestuur van de PZEM, be vestigde dit vrijdagavond desge vraagd. „Er is geen sprake van dat daarover wordt gedacht: Wij hebben weinig problemen met achterstallige beta lers. Dat is nog geen twee procent van de 140.000 aangesloten huishoudens. Die ongeveer 2000 mensen kosten veel geld en in dat kader wordt wel ge zocht naar mogelijkheden om dat te voorkomen, maar over dat betalings systeem is in het dagelijks bestuur nog nimmer gesproken", aldus de heer Don. lERNEUZEN - 'Onterecht en onge- irond'. Dat vonnis velt het uitzend bureau Start over de kritiek van de terneuzense FNV-afdeling op het functioneren en de werkwijze van Jet uitzendbureau. „Start neemt alle lorgvuldigheid in acht om werklozen 1° goed mogelijk te behandelen. Daarover is ook regelmatig overleg Fet de bonden", aldus Start-dis- Irictsmanager P. van der Werf vrij dagmiddag. e top van het gewestelijk arbeidsbu- eau in Terneuzen vindt dat de plaat- elijke FNV-afdeling met de publica- van de klachtenbundeling over tart (in 1978 opgericht op initiatief an het ministerie van sociale zaken ïn met medewerking van de werkge vers- en werknemersorganisaties) eer- Ier deze week 'op een harde manier aanschopt tegen het uitzendwezen'. Met de bundeling in de hand conclu deerde de afdeling dat Start werklo on uitbuit, bijdraagt aan het creëe- on van slechte arbeidsomstandighe den, werklozen dreigt met strafkortin gen op hun uitkering en hen geen cao-lonen uitbetaalt. De FNV-Terneu- zen wil, en wordt daarbij gesteund door de Hulster afdeling, dat de bond zijn vertegenwoordiging in het be stuur van Start terugtrekt. Vandaag (zaterdag) wordt daartoe een motie ingediend in de najaarsvergadering van het FNV-district Zeeland. „Start", zegt Van der Werf, „heeft zich in Terneuzen gevestigd op verzoek van de FNV. Nu krijgen we plotseling modder naar ons hoofd gesmeten". De districtsmanager wijt de kritiek aan 'de onvrede binnen de FNV die op deze manier geen greep meer heeft op de werkgevers'. Van der Werf: „Dat, terwijl uitzendarbeid een begrip is dat alle partijen hebben aanvaard". Volgens het arbeidsbureau is er geen sprake van dat Start werklozen uit buit. „Er zijn wat dat betreft duidelij ke richtlijnen van het ministerie van sociale zaken. De opmerking dat het uitzendwezen een voor werklozen een vrijblijvende zaak is, is onjuist. En dat is gebaseerd op keiharde jurispruden tie: geen enkel middel mag onge bruikt blijven om de werkloosheid te bekorten op straffe van verlies van uitkering. Er is geen verschil tussen uitzendwerk en vast werk. Het soort werk dat wij passend vinden, heeft de betrokkene te accepteren", aldus GAB-directeur L. Uilenbroek. Adjunct-directeur H. van Luik bena drukt daarbij wel dat de term 'pas send werk' steeds ruimer wordt geïn terpreteerd naarmate de werkloos heid langer duurt. Desondanks: „Je probeert toch iemand te brengen waar hij of zij qua opleiding en ervaring het beste thuis is". Daarbij wordt ook vastgesteld dat Start uit zendkrachten wel degelijk de gelden de cao-lonen uitbetaald, tenzij in de arbeidsovereenkomst de mogelijk heid is opgenomen dat de werkgever uitzendkrachten tegen lagere salaris sen inleent. „Maar dat is derhalve een overeenkomst met de bonden, waar wij volledig buitenstaan". Start weerlegt voorts kritiek van de FNV dat uitzendwerk niet tot vast werk leidt. In 1984, aldus het uitzend bureau, werden 775 uitzendkrachten in Zeeuwsch-Vlaanderen geplaatst waarvan er 115 bij het betreffende bedrijf in vaste dienst zijn genomen. Dit jaar valt er een stijgende tendens waar te nemen: van de 657 geplaat sten kregen er 117 een vaste baan. Anders ligt dat evenwel met het ver wijt van de bond dat Start uitzend krachten het vuilste en gevaarlijkste werk laat verrichten. Uilenbroek: „Van de werkzoekenden die bij ons staan ingeschreven betreft 25 procent ongeschoolden. Dus mensen met niet meer opleiding dan enkel lagere school. Ja, die groep krijgt inderdaad het vuilste werk. Maar dat is dan wel ongeschoold werk". Volgens Van Luik is er bovendien bij de overname van de Hulster sokken- fabriek Mi-Lock (waarbij drie ontsla gen werknemers via Start weer aan de slag gingen) vooraf overleg geweest tussen het arbeidsbureau en de vak beweging. Van Luik: „De bonden had den geen enkel bezwaar dat die drie mensen via Start werden geplaatst. Dat is in goed overleg gebeurd". Klederdracht is nog altijd verplicht bij het sjeesrijden. Ringrijden is een echte sport geworden. Vroeger was het wedstrijd- f element niet zo belangrijk, maar ging het vooral om de gezellig heid. Er werd ook veel meer gedr..." De heer D. van de Voorde (67), de oudste actieve ringrijder van Koudekerke slikt zijn woorden in en maakt het bekende handgebaar, alsof hij een glas naar zijn mond brengt. „Maar nu tellen de prestaties echt. Er wordt ook veel meer getraind. In elk dorp zijn wel enkele oefenbanen te zien". Ringrijden is populair in Zeeland en met name op Walcheren, waar deze folkloristische sport het meest wordt beoefend. De Zeeuwse ringrij- dersvereniging, die haar 35-jarig be staan viert, telt 690 leden. Zij ko men vooral uit Walcheren, maar ook Zuid-Beveland heeft sinds bijna vijf jaar een eigen afdeling. Lang voor de eerste wedstrijd van de vereniging op 30 september 1950 in Koudekerke werden al ringrij- wedstrijden op Walcheren georgani seerd. Volgens geschiedkundigen is het ringrijden afgeleid van de wed lopen of ringspelen die de strijdlus tige adel op het eiland hield, ten aanschouwen van het horige volk. Op 23 april 1767 wordt voor het eerst melding gemaakt van het ringsteken, door veertien edelen en vooraanstaande burgers op het Ab dijplein in Middelburg. Zij houden dat enkele jaren vol, maar daarna hoort men niets meer van hen. Wel worden de daarop volgende jaren ringrijderijen georganiseerd op de dorpen, meestal tijdens de kermis, doorgaans de enige afwisseling en vermaak voor de boeren en arbei ders. Mede door het overmatig ge bruik van alcohol ontaardde het ringrijden vaak in een ongediscipli neerd volksvermaak waarbij 'grove godslasterlijke taal' niet altijd werd geschuwd, tot grote verontwaardi ging van menig predikant. Het kwam zelfs zover dat de classis alle ringrijders die tot de kerk behoor den onder kerkelijk toezicht stel den. De ambachtsheren bleven ech ter prachtige prijzen uitloven en verschillende kerkeraden weiger den bevelen uit te voeren die gekant waren tegen de ringrijderij. Inmiddels is het ringrijden een se rieuze sport geworden. Voor de toe schouwers is het folkloristisch spek takel een spannend schouwspel met vaak een verrassende winnaar. Dat is volgens de enthousiaste liefheb bers ook een van de aantrekkelijk heden van deze wedstrijden. „In vroeger jaren kon je zeggen wie de kanshebbers waren en wie even tueel voor een verrassing kon zor gen. Iedere deelnemer kent de an der namelijk goed. Maar tegenwoor dig blijft tot het laatste moment de spanning bestaan, wie eerste wordt of tweede. Er zijn niet enkele goede rijders meer, maar wel twintig, die een kans maken op de eerste plaats", vertelt de heer Van de Voorde. Ook in andere opzichten heeft het ringrijden zich aangepast aan maatschappelijke ontwikke lingen. Sinds 1965 worden de wed strijden waar men voorheen in normale werkkleding verscheen in wit uniform verreden. Kleder dracht is echter nog steeds ver plicht voor de sjeesrijders, tijdens demonstraties en bij de wedstrij den op de eerste folkloristische dag in Middelburg. De eerste vrouwelijke deelnemer presenteerde zich in 1969 in Dom burg. Nu is er geen afdeling meer zonder meisjes en zij blijken ge duchte tegenstanders, zoals de bij na legendarische Marie Minder- houd uit Westkapelle. Vooral in Koudekerke blijkt de vrouwelijke belangstelling erg groot. Daar wor den echter, evenals in Domburg, nog steeds gescheiden wedstrijden gehouden voor gehuwden en onge- huwden. „Omdat deze afdelingen zo veel deelnemers hebben", is de ver klaring van de heer Van de Voorde. Twee belangrijke attributen heb ben altijd een grote rol gespeeld bij de wedstrijden, de 'suukerkomme' en de 'pollepel'. De 'suukerkomme' was gevuld met brandewijn, suiker en zoute bolletjes, die rondging on der de ringrijders tot ze geheel leeg was. Deze traditie is inmiddels vrij wel uitgestorven, maar was een tiental jaren geleden nog op enkele dorpswedstrijden te zien. De betekenis van de pollepel heeft in de loop der jaren drastische wijzi gingen ondergaan. Oorspronkelijk was het een teken van schande, omdat de rijder die ervoor in aan- mermerking kwam de gehele dag niet één ring had gestoken. De herkomst zou terug te voeren zijn op de gewoonte van veel Zeeuwse boeren vrijwel elke avond kame- melksepap te eten in de zomer. De knecht die het laagst in rang was werd belast met de bereiding, waar bij de pollepel een onmisbaar werk tuig was. De knecht kreeg de bij naam van papkoker en de pollepel werd het symbool van zijn vernede ring. Later werd de pollepel een ere-prijs, eerst nog aangeboden als normale houten lepel met twee zil veren rijksdaalders in een zakje of met een doos of kistje sigaren, te genwoordig meestal voorzien van een fraaie versiering. Een ander verschijnsel tijdens het ringrijden is het jonassen van de rijder die de ring met een extra prijs weet te steken. De rijder wordt aan het eind van de baan opgewacht door de andere deelnemers, van zijn paard getild, naar het midden van de baan gebracht, zo dicht mogelijk bij de ring en driemaal achtereen zo hoog mogelijk in de lucht gegooid en weer opgevangen. Voor de oprichting van de ringrij- dersvereniging is het volksvermaak door de eeuwen heen weinig veran derd, ook omdat het aan leiding ontbrak. De deelnemers verheug den zich op een dag van ontspan ning met een mateloos drinkgelag. In enkele dorpen werd wel een 'captain' benoemd, die werd belast met de organisatie, maar die was doorgaans na enkele uren zijn greep al kwijt op de andere uitgelaten deelnemers of verkeerde zelf ook in die stemming. De jaarlijkse grote wedstrijd in Middelburg, vroeger gehouden op het Abdijplein en na de tweede wereldoorlog op het Molenwater, werd in het verleden georganiseerd door enkele aanzienlijke burgers, bijgestaan door een 'boerencom- missie'. De deelnemers zelf hadden geen enkele inspraak en de onte vredenheid over de organisatie groeide. Er kwam steeds meer be hoefte aan een eigen organisatie en daarin werd men gesteund door enkele gemeentebestuurders, die het ruige volksvermaak tot een folkloristische sport wilden maken naar traditionele 'goede normen'. Zodoende ontstond op 21 juli 1950 de 'Belangen Gemeenschap der Walcherse Ringrijders', met als eerste voorzitter P. Brasser. In de dorpen werden afdelingen opgericht, die een afgevaardigde kozen voor de overkoepelende orga nisatie die inmiddels was omge doopt in 'Zeeuwse Ringrijders Ver eniging', omdat er ook belangstel ling uit andere delen van Zeeland werd verwacht. „Deelnemers gin gen naar elders verhuizen en men wilde hen de gelegenheid geven mee te blijven doen. Zij komen dan ook regelmatig terug, speciaal voor het ringrijden", vertelt de heer Van de Voorde. Op initiatief van de afdeling Veere werden drie klassen ingesteld, een ere-, eerste en tweede klas, waar door men als gevolg van promotie en degradatie te maken kreeg met gelijkwaardige tegenstanders. Ook werden gelijke voorschriften vast gesteld, zoals de maten van baan en ring. De baan is 36 meter lang en één meter breed en de ring moet 2,20 meter boven de grond hangen. De ring heeft een doorsnee van 38 milimeter, terwijl bij het uiteindelij ke kampen een steeds kleinere wordt gebruikt. Een normale wed strijd bestaat uit dertig beurten, zodat maximaal dertig ringen kun nen worden gestoken. Dat komt overigens steeds meer voor. Voor waarde is wel, dat het paard moet galloperen en de ring op normale wijze wordt gestoken. De liefde voor het ringrijden blijkt bij vrijwel alle deelnemers terug te voeren tot de liefde voor het paard, dat doorgaans moest worden ge huurd. Daarom is het ringrijden voor de meesten een dure hobby. „Ik heb altijd veel geluk gehad, want ik heb zelf nooit voor een paard moeten betalen", vertelt de heer Van de Voorde. De heer J. Provoost (69) uit Dom burg, die twee jaar geleden stopte met rijden maar alle wedstrijden nog trouw volgt, was minder for tuinlijk. Hij heeft wel op zestig verschillende paarden gereden, waarvoor gemiddeld een huur van zestig gulden per dag moet worden betaald. Maar hij slaagde er steeds in goede maatjes te worden met deze viervoeters. „Paarden leren je ook snel kennen. Ik ben zelf altijd bang geweest van honden, maar nooit van paarden. Eens was een tweespan op hol met een zaaimachi- ne, maar ik had ze zo te pakken", vertelt hij. Ook bij de heer Van de Voorde roept de ene herinnering de volgen de op. „Wanneer je eenmaal begint kun je de gehele dag blijven vertel len", besluiten beiden enthousiast. Hans Tabbers (Advertentie) MIDDELBURG - Kwekerij M. H. Dek ker uit Middelburg is failliet. De drie vennoten besloten zelf tot het aan vragen van een faillissement nadat de bank het krediet had opgezegd. Volgens curator mr B.Doorewaard Boekhout is de schuld van de kweke rij in de loop der jaren opgelopen tot vele honderdduizenden guldens. Dekker moet ook nog geld afdragen aan de belastingen en de bedrijfsver eniging. De acht werknemers -familie leden en parttimers- krijgen ontslag. De bank wil zo snel mogelijk overgaan tot verkoop van de uit het begin van deze eeuw daterende kwekerij, hetzij aan een ander bedrijf, hetzij via een veiling van de gebouwen. Er lopen onderhandelingen met twee of drie serieuze gegadigden voor overname. Mr Boekhout verwacht volgende week duidelijkheid over de toekomst van Dekker. KAMPERLAND - De eigenaar van een zomerwoning in Kamperland, A. de K., heeft aangifte gedaan van de diefstal van een kleurentelevisie en een radio uit de woning. De waarde wordt geschat op 2200 gulden. WïiFéFbézwgen mill lilspn geven een veiliger gevoel I \illilll\VI I enzijnener^iebespareng Voor elk PROBLEEM een PASKLARE oplossing ZONWERINGEN BV AFSLUITINGEN Kunststof (dubbelwandig) Eksklusiel montage 223,- 246,- 266,- 288.- 308.- 330,- 350- 372.-1 243.- 266,- 288- 312.- 334 - 356- 380,- 402.-1 256- 280.- 304 - 328,- 352- 376.- 400- 427 - 280.- 306.- 334 - 360.- 388- 417,- 443 - 471- 292- 322 - 350 - 378.T 407 - 437- 465.- 493 - j Krabbendijke.Wilhelminastraat 59, 01134-2134 Goes, Heernisseweg 104. 01100-30087 Oost-Souburg, Dijkstraat 54. 01184-66644 Middelburg, Biesboschstraat 24, 01180-16368 Tholen: Karl Laban, 01660-2823 Showroom: Burg. Lichtenbergstraat 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 35