Bioscoop doordeweeks goedkoper OTA 'S MET E5 UITGEWISSELD de risK vandaag EMIJK UIT ANDIJVIE EN SPEKLAPJES Spionage vliegtuig V S boven Cuba beschoten Twee doden en gewonden bij geweld in België LAATSTE NIEUWS Snuffelt U ook al tussen de Kleintjes? Amsterdam (anp) - In ruim honderd Nederlandse bioscopen wordt met ngang van donderdag 7 november het bioscoopkaartje voor gewone loorstelüngen op doordeweekse avonden blijvend verlaagd tot 8,50 gulden In in een enkel geval zelfs tot 7,50 gulden. Daar staat tegenover dat op Irijdag-, zaterdag- en zondagavond in diezelfde filmtheaters 12,50 gulden [oor een „bioscoopje" betaald moet worden. Dat is iets meer dan nu het geval Directeur A. Denker van Holland Exhibitors BV heeft dat maandag in Amsterdam bekend gemaakt. VS BIEDEN [OSKOU OORDEEL' Tambo HBO Waterschappen 'Geen wig' FNV CCC VERMOEDELIJK ACHTER AANSLAGEN GRATIS OGENTEST Optica „H. KAMPMAN" Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Andijvie, kilo Speklapjes, 500 g 4984.48 Alleen als u reeds in 1984'n eenmalige uit kering hebt ontvangen, komt u misschien ook dit jaar weer in aanmerking voorzon extra uitkering. Als 't goed is, hebt u hierover al bericht gekregen van uw gemeente. Is dit niet het geval, dan moet u zelf contact opnemen met de Sociale Dienst of afdeling Sociale Zaken van uw gemeente. Doe dit wel tijdig, want op 15 november sluit de aanvraagtermijn. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Veel wind [28e jaargang no. 254 )insdag 5 november 1985 Zijn maatschappij is initiatiefnemer voor de prijsverlaging, samen met |oghem's Theaters BV en Cinétol. Gezamenlijk hebben zij theaters verspreid het hele land, zowel in de grote steden als in de provincie. Met name de mensen die selectief naar de bioscoop gaan, om een speciale film te zien, zijn naar zijn volgens Denkers ervaring erg gevoelig voor de prijs. Deze groep vormt 40 tot 45 procent van het totaal aantal bezoekers dat doorde weeks naar de film gaat. Het publiek dat in het weekend een film gaat bekijken doet dat volgens Denker meestal als onderdeel van „het avondje uit". Hij verwacht dat deze groep, ook nu ze iets meer voor het kaartje moeten betalen, zal blijven komen. Alle prijzen zijn inclusief reserveringsservice. Speciale prijzen voor AOW'ers, studenten en kinderfilmmatinees blijven op het huidige peil gehandhaafd. De Zeeuwse bioscopen maken geen onderdeel uit van deze maatschappijen en zullen zich er pas later over beraden of het zinvol is dit initiatief te volgen. ubbers bereid met oskou te praten )EN HAAG (GPD) - Premier Lubbers en minister Van den Broek (buitenlandse zaken) zijn (jereid naar Moskou te gaan om over de plaatsing van kruisraketten in Nederland te praten, laar Moskou zal zelf de uitnodiging vorm moeten geven door datum en inhoud van het gesprek te bepalen. Minister Van den Broek heeft dit maandagmiddag in een persoonlijk gesprek meegedeeld aan Sowjet-ambassadeur Blatov. let is de vraag of de Sowjets, nu het |cabinet op 1 november heeft besloten 1988 tot plaatsing van kruisraket ten over te gaan, nog behoefte hebben tan een apart gesprek met het Neder landse kabinet. De Russische uitnodi ging van vorige week bevatte immers net 'verzoek' de beslissing over de kruisraketten uit te stellen. (vlinister Van den Broek heeft maan dagmiddag Sowjet-ambassadeur Bla tov uitgelegd dat er rond de kruisra ketten na het besluit van 1 november PZC een nieuwe situatie is ontstaan. Ge sprekken tussen Nederland en de Sowjet-Unie over dit thema zullen voortaan van Nederlandse kant van meet af aan met de NAVO-bondgeno- ten worden besproken. Een woord voerder van de Sowjet-ambassade onthield zich gisteren van elk com mentaar op de mogelijkheid van een in feite nieuwe Russische uitnodiging aan Nederland. mUSSEL (AFP, RTR, DPA, UPI, leuter) - De Verenigde Staten hebben bij de onderhandelingen over raket ten voor middellange afstand een concessie gedaan waarvan het gevolg zou kunnen zijn dat de Sowjet-Unie een voorsprong behoudt in aantallen kernkoppen in Europa. Dit is maan- iag vernomen in kringen van de 1AVO in Brussel. |Het nieuwe Amerikaanse voorstel, Idat afgelopen vrijdag in Genève ter ■tafel werd gebracht, betekent in de [praktijk, aldus de NAvO-kringen, niet Jalleen dat de Sowjet-Unie in Europa leen groter aantal kernkoppen kan |behouden dan Washington, maar ook leen aanzienlijk aantal SS-20-raketten achter de Oeral. [Een hooggeplaatste Amerikaanse [functionaris zei dat het voorstel voor beide partijen een plafond zou beteke- |nen van 140 raketten voor middellan- I ge afstand in Europa. Dit houdt niet [in, aldus Amerikaanse bronnen, dat [Washington bereid is genoegen te nemen met minder dan gelijke aantal- len van dergelijke raketten, maar in [de praktijk betekent dit dat de Sov- |jet-Unie eerr voorsprong behoudt ge- I zien het verschillend aantal kernkop pen dat door de Amerikaanse- en Sovjetraketsystemen kan worden ver voerd. De SS-20-raketten vervoeren elk drie kernkoppen, de kruisvlucht- wapens vier en Pershing-2-raketten één. I Minister Shultz van buitenlandse za ken van de Verenigde Staten heeft maandag in Moskou urenlang met zijn Sowjetcollega Sjevardnadze over legd. Men neemt aan dat de twee ministers de topconferentie voorbereiden die president Reagan en partijleider Gor- batsjov op 19 en 20 november in I Genève houden. In een vraaggesprek met vier Russi sche journalisten heeft president Rea- gan gezegd dat de VS geen verdedi- gingssysteem in de ruimte zullen op stellen voordat Amerika zijn offensie- ve kernwapens afschaft. Hij verklaar de bovendien dat de VS het 'Star Wars'-systeem beschikbaar zullen stellen aan andere landen, inclusief de Sowjet-Unie, zodat ook die van offen sieve kernbewapening kunnen afzien. Een Zuidafrikaanse krant heeft een verboden interview gepubliceerd met de verban nen ANC-leider Tambo. PAGINA 3 Twee van elke vijf hbo-studen- ten hebben in het eerste jaar grote studieproblemen, vooral veel havo-leerlingen haken af. PAGINA 5 Minister Smit-Kroes wil een landelijke studie naar concen tratie van waterschappen. PAGINA 7 Hans Kraay eist van de PSV- spelers in het Europacupduel tegen de Russen een toppres tatie. PAGINA 15 Radio, tv en kunst: 2 Binnen- en buitenl.: 3 en 5 Financiën, economie: 4 Provincie: 7, 9, 11 en 13 Sport: 14 en 15 fAdvertentie Lange Vorststraat 57 - Goes Telefoon 01100-30214 Advertentie kilO 2 3 4 S&98 CDA-woordvoerder Joep de Boer zei gisteren desgevraagd dat een bezoek aan Moskou 'best zinvol' kan zijn, maar dat het tot geen enkel uitstel in de besluitvorming mag leiden. Ook moet de Sowjet-Unie geen kans krij gen een wig te drijven tussen Neder land en de andere NAVO-bondgeno- ten. De WD noemt dit laatste een voor waarde en meent dat het bezoek alleen door kan gaan als sprake is van een 'zinvolle poging' tot wederzijdse en evenwichtig controleerbare wapen beperking. Minister van justitie Kort hals Altes zei dit gisteren tijdens een spreekbeurt in Helmond. Gisteren is de tekst van de overeen komst met de VS, bestaande uit een brief van Van den Broek aan de Amerikaanse ambassadeur Bremer III en het antwoord van de Ameri kaan, aan de Tweede Kamer toege stuurd. In het schrijven van Van den Broek wordt ondermeer bepaald dat de kruisraketten worden toegewezen aan de NAVO en „alleen zullen opereren in overeenstemming met de NAVO- procedures". Bij een eventuele beslis sing tot inzet van de wapens zal de regering van de Verenigde Staten „voorzover tijd en omstandigheden zulks toelaten, bijzonder gewicht toe kennen aan de opvattingen van de Nederlandse regering". In de overeenkomst wordt voorts be paald dat uiterlijk december 1988 drie 'flights' van elk 16 raketten zullen worden gestationeerd. Dat aantal kan worden gewijzigd, wanneer Verenigde Staten en Sowjet-Unie een akkoord over wapenvermindering zouden be reiken. Tevens is vastgesteld dat de bewa king van de kruisraketbasis een geza menlijke verantwoordelijkheid van Nederland en de VS is. De basis Woensdrecht als geheel blijft onder Nederlands commando staan. In vre destijd mogen de Amerikanen oefe ningen buiten de basis houden, maar in dat geval zullen geen kernladingen worden meegevoerd. Huisvrouwen kopen pakken koffie in een winkel in Amsterdam. UTRECHT/AMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts zal morgen, woens dag, de consumentenprijzen van al haar merken koffie verlagen met 20 tot 30 cent per pak van een half pond, afhankelijk van de soort. Dit heeft Douwe Egberts maandag be kendgemaakt. Een woordvoerder van de Neder landse Vereniging van Koffiebran- ders en Theepakkers reageerde ver baasd op de maatregel van DE en ontkende dat hier sprake zou kun nen zijn van vooruitlopen op een algemene prijsverlaging. „Integen deel, een klein stukje prijsdaling zou misschien nog gerechtvaardigd zijn, maar het is de vraag of de prijzen niet spoedig omhoog moe ten, gezien de stijgende prijzen op de wereldmarkt in verband met grote droogte in Brazilië", aldus de woordvoerder. Ahold heeft maan dagmiddag direct gereageerd door de prijs van een half pond Rabat- koffie met ingang van vandaag met 35 cent te verlagen. Morgen worden de overige merken tussen 15 en 22 cent goedkoper. Een woordvoerder van Ahold zei desgevraagd dat het concern helemaal niet blij is met deze ontwikkeling. De Federatie Nederlandse Vakbewe ging zal niet oproepen of overgaan tot collectieve vakbondsacties om de plaatsing van 48 kruisraketten in Nederland te verhinderen. De FNV hoopt wel dat de uitvoering van het vrijdag genomen plaatsingsbesluit kan worden voorkomen door interna tionale onderhandelingen of een wei gering van het parlement de overeen komst met de Verenigde Staten goed te keuren. WASHINGTON (UPI) - Een Ameri kaans spionagevliegtuig is donder dag beschoten toen het boven Cuba foto's maakte van het verladen van grote hoeveelheden oorlogsmaterieel uit Russische en Bulgaarse vracht schepen in voor Nicaragua bestemde kustvaartuigen. De Washington Times, die dit maan dag publiceerde, zei dat het toestel onbeschadigd op zijn basis was terug gekeerd. De foto's van het overladen van wapens, waaronder tanks, artille rie en mogelijk vliegtuigen, worden momenteel door Amerikaanse specia listen bestudeerd, aldus het blad, dat deze informatie van niet nader ge noemde regeringsbronnen gekregen zei te hebben. De foto's die nu door het spionage vliegtuig zijn gemaakt leveren de eer ste bevestiging van de Amerikaanse beschuldiging dat de Sowjets een techniek van indirecte bevoorrading van de Sandinistische regering met oorlogstuig toepassen. Moskou zou deze methode volgen om aan de voor avond van de Amerikaans-Russische top in Genève de aandacht van hun rol in Nicaragua af te leiden, aldus het blad. De woordvoerder van het Witte Huis waarschuwde Moskou opnieuw dat het de Sandinistische regering niet van hypermodem wapentuig diende te voorzien. Waldheim - De voormalige secreta ris-generaal van de Verenigde Naties Kurt Waldheim is maandag benoemd tot kandidaat voor de presidentsver kiezingen in Oostenrijk, op 4 mei 1986. Waldheim (67), die van 1972 tot 1981 bij de VN werkzaam was, zal als onafhankelijke kandidaat meedoen, met steun van de conservatieve oppo sitionele Oostenrijkse Volkspartij (OVP). Advertentie Het zwaar beschadigde interieur van een vestiging van de Generale Bankmaatschappij (Société Generale de Banquet in Charleroi. Eenmalige uitkering 1985 Dit is een publikatie van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Advertentie (Van onze correspondent BRUSSEL - In de Belgische steden Brussel en Charlerloi zijn maandag twee bommen ontploft die vermoede lijk geplaatst zijn door de Strijdende Communistische Cellen (CCC). Ver der werden in Verviers twee postbe ambten gedood bij een overval op een postauto. De meest gewelddadige actie deed zich maandagmorgen voor in Ensival bij Verviers, waar bij een overval op een geldauto van de posterijen twee mensen werden gedood. De twee postbeambten zaten in het laadruim, toen de overvallers met explosieven de achterkant van de auto opbliezen. Een derde postbeambte raakte ge wond. Er is 500.000 gulden buit ge maakt. De postbeambten van Ver viers gingen onmiddellijk in staking en eisten betere veiligheidsmaatrege len. De CCC, die al negentien bomaansla gen in Belgie pleegden, lijken de ban ken als nieuw doelwit te hebben geko zen. De eerste bomaanslag vond plaats in Brussel voor het hoofdkan toor van de Bank Brussel Lambert. Om drie uur 's nachts ontplofte een bom in een auto die voor het gebouw was geplaatst. Een auto van de veiligheidsdienst die passeerde toen de bomauto werd neergezet werd doorzeefd met kogels. De politie trof vijftien kogelgaten aan. Wie de aanslag heeft gepleegd was gisteravond nog onbekend. Er is geen zekerheid dat de strijdende cellen er achter zitten. De CCC heeft nooit eerder direct op voorbijgangers ge schoten. De aanslag die maandagmorgen om half twaalf werd gepleegd op het gebouw van de Generale Bankmaat- schappij in Charleroi is wel door de CCC opgeëist. Eerder was door mid del van pamfletten gewaarschuwd voor de aanslag. Om vijf voor half twaalf ontplofte de bom, die voor minstens een miljoen gulden schade aanrichtte. Eén per soon werd lichtgewond door rond vliegend glas. In het pamflet noemde de CCC de aanslag „een revolutionai re actie tegen de Generale Bank- maatschappij", de grootste bank en grootste onderneming van het land. Prijsverlaging koffie. Onze Rabatkoffie in het be kende rode pak sterk in prijs verlaagd Pak 250 gram van 3,79 voor Dubbelpak 2x 250 gram van 7,49 voor Veel bewolking en perioden met re gen. Middagtemperatuur 12 graden. Een harde tot stormachtige zuidwes ten wind, mogelijk enige tijd zuidwes ter storm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 1