Bedrijfsvolleybal in Terneuzen begonnen Wervelende non stop-show van Axelse middenstand Riante leidersplaats voor Hulst ers zaalvoetbalteam Twaalfde Bamisfeesten in Kloosterzande EVENTUEEL OPTIE DE VOO DE NIEUWE GENERATIE Gemeenschapswerk Hulst akkoord met inkrimping bestuur VEERTIG PLOEGEN IN COMPETITIE Clubtitels Martine Nijsten en Tim van Dijk Twee fietsers gewond in Axel ZAAL VOETBALCOMPETITIE IN EN ROND FEESTTENTEN Eerste klas Bont Schieting AUTOBEDRIJF ANDRE DEES PZC/ streek SCHERPENISSE Het algemeen bestuur van het waterschap Tholen is tegen een verdergaande concentratie van de waterschappen in Zeeland tot én boven en één onder de Westerschelde, zoals het college van gedeputeerde staten voorstaat. De hoofdingelanden uit Tholen en Sint-Philipsland schaarden zich tijdens een dinsdagavond gehouden vergadering in het Holland Huis in Scherpenisse unaniem achter het standpunt van het dagelijks bestuur, dat de zeven Zeeuwse waterschappen in hun huidige vorm moeten blijven bestaan. Alleen de gezamenlijke technologische dienst dient zodanig te worden aangepast dat een integraal waterbeheer gewaarborgd is. Zeehengelen Bijeenkomst ouders overleden kinderen Videofilm van Havenfeesten in Terneuzen Muziekuitvoering in parochiekerk Terhole Basketbalwedstrijd in sporthal Oostburg Bridgewedstrijden Kaarting Gaaibolling DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 W aterschap Tholen tegen concentratieplan van gs Het waterschap Tholen wil overigens niet zonder meer dwars gaan liggen, zo bleek tijdens de vergadering. Als de provincie voet bij stuk houdt en het toch tot concentratie komt, dan kiest het schap voor een studie naar het minderheidsstandpunt van gedepu teerde J. de Voogd, die maakt zich sterk voor de vorming van één hoofd waterschap dat belast is met het waterkwaliteitsbeheer en zeven zelf- standiee waterschappen voor de tra ditionele taken. Dijkgraaf I. C. Hage pleitte voor handhaving van het hui dige waterschapsbestel. Volgens Ha- ge is het college van gs er tot nu toe niet in geslaagd om aan te tonen dat concentratie beter zou zijn voor Zee land. Hij somde de bezwaren die het provinciaal bestuur tegen de bestaan de situatie heeft nog eens op. Dat er onvoldoende eenheid van beleid zou zijn ontkende de dijkgraaf. Hij stelde dat de invloed van de provincie op de waterschappen dermate groot is dat er nauwelijks verschil in beleid kan ontstaan. Hage zei verder dat gs nog nooit voorbeelden hebben gegeven van de volgens dit college te geringe bestuurskracht van de huidige Zeeuwse waterschappen. „Of dat een vorm van beleefdheid is of iets anders, weet ik niet. Maar mij is niet bekend dat in één waterschap in onze provin cie de bestuurkracht onvoldoende zou zijn", aldus de dijkgraaf. Aan het argument dat de waterschappen een te klein financieel draagvlak hebben kende hij weinig waarde toe. Volgens Hage is de situatie in Zeeland en elders in het land juist zo dat de grotere waterschappen duurder uit zijn dan de kleintjes. Dat gs de ver- HULST - Het aantal bestuursleden van de Stichting Gemeenschapswerk in Hulst zal worden ingekrompen. Met dat plan ging woensdagavond het algemeen bestuur van de stich ting in principe akkoord tijdens een bijeenkomst in het bureau van het gemeenschapswerk. Het dagelijks bestuur gaat terug van 7 naar 5, terwijl het algemeen bestuur van 15 naar 10 leden inkrimpt. De vergadering van woensdag vormde een voorbereiding op de definitieve wijziging van de statuten, die een en ander moet bewerkstelligen. Het te rugschroeven van het aantal be stuursleden houdt onder meer ver band met het feit dat er nauwelijks kandidaten zijn te vinden voor de bestuurszetels. TERNEUZEN - Martine Nijsten en Tim van Dijk zijn zoals verwacht clubkampioen geworden van tennis vereniging Animo uit Terneuzen. Nij sten versloeg in de finale Nancy Blok, terwijl Van Dijk afrekende met Mark Albers. Martine Nijsten eiste naast het enkel- kampioenchap nog twee titels voor zich op, want ook in het, dames- en in het gemengd-dubbel was ze niet te stuiten. Tim van Dijk, die in de halve finale Gerard Kouwijzer verslagen had met 6-2 en 6-0, kreeg het in de eindstrijd tegen Mark Albers iets zwaarder, maar ook deze 'eerstejaars' B-speler wist Van Dijk niet te klop pen: 6-2 en 6-4. Overige uitslagen: HD-A: Van Dijk/Ga- jewski-Alberts/Kouwijzer 6-2 en 6-4. HD-B: Everling/Everling-Burgers/Loonstijn 6-3 en 6-3. DD-A: Nijsten/Nijsten-Hamelink/Blok 6-0 en 6-3. DD-B: Van Doorn/De Visser- König/Tenbroek 6-1 en 6-4. GD-A: Nijsten/ Nijsten-Roelofs/Roelofs 6-3 en 6-0. GD-B: Van Zweeden/Dijkstra-Buijs/Tamis 6-7, 6-4 en 6-2. schillen in zuiveringsheffingen willen wegwerken slaat, zo betoogde de dijk graaf, nergens op. „Het kan toch niet zo zijn dat de inwoners van Tholen gestraft wor den voor het feit dat er in andere gebieden zware industrie zit, zodat de vervuiling en dus ook de heffingen daar hoger zijn", zei Hage. Hoofdin geland T. Vogel deelde mee in de stukken gelezen te hebben dat het college van gs de optie De Voogd juridisch en praktisch niet haalbaar vindt. „Verdere argumenten ontbreken ech ter totaal. Ik vind dit maar kreten", merkte hij op. Hage liet in dit verband weten dat aan de dijkgraven in Zee land is meegedeeld dat gs niet wensen in te gaan op de optie De Voogd. Een ander hoofdingeland, L. J. Koopman, stelde ook aan een waterschapsbestel naar het model van gedeputeerde De Voogd geen behoefte te hebben, als dat betekent dat er voor heel Zeeland één heffingsbedrag uit de bus komt. Volgens dijkgraaf Hage is dat inder daad het geval. „Maar in dat model hebben wij nu gewoon te weinig inzicht. Wij willen er meer van weten, zien hoe het werkt", zei Hage. Fraaie combinaties van ruimvallende gend pak. lange jassen en strakke pantalons voor haar. Voor hem een lekker dra- HEIKANT - De zeehengelclub 'De Knorhanen' uit Heikant hield de ne gende clubwedstrijd van het seizoen. De achttien deelnemende hengelaars visten in de Westerschelde tussen het Oude en Nieuwe Gemaal te Ossenis- se. In zaal A. Bogaert in Heikant werden de prijzen uitgereikt. De uitslag: 1. E. Morcus uit Kloosterzande, 2. Fr. Neve uit Stekene (B), 3. A. Braem uit Heikant, 4. J. van de Velde uit Terneuzen, 5. Th. van Broeck uit Clinge. De laatste clubwedstrijd van het seizoen '85 wordt gehouden op zondag 13 oktober. Er wordt dan gevist van 12.00 tot 15.00 uur nabij het Oude Gemaal te Ossenisse. De aangekondigde wedstrijd op zondag 27 ok tober komt hierdoor te vervallen. KLOOSTERZANDE - De zeehengel- vereniging 'De Vogel' uit Klooster zande hield de zesde clubwedstrijd van het hengelseizoen '85. Drieender tig hengelaars visten in de Wester schelde nabij Zeedorp te Ossenisse. De vangst was bijzonder goed. Na afloop werden in zaal 'De Kastanje' in Kloosterzande de prijzen uitge reikt. De uitslag: 1. Th. van Bellen uit Klooster zande, 2. J. Boeding uit Kloosterzande, 3. D. Thuye uit Sint-Gilles (B), 4. K. van Kerck- hoven uit Kloosterzande, 5. J. van Heeze uit Kloosterzande. De traditionele pijp ging naar R. Andriessen uit Kloosterzande. TERNEUZEN - De vereniging ouders van een overleden kind houdt zater dag 19 oktober van 13.30 tot 16.30 uur een contactdag in gebouw Pro Rego in de Jongestraat te Terneuzen. Leen Jobse opent de middag met een inlei ding, waarna er gelegenheid is te praten met lotgenoten over de proble men die zich voordoen na het verlies van een kind. TERNEUZEN - Twee fietsers zijn dinsdagmiddag kort na elkaar ge wond geraakt bij ongevallen in de omgeving van Sluiskil. Om kwart voor vijf reed C.N.F. uit Axel met zijn sportfiets over het fietspad van de westelijke oprit van de brug bij Sluiskil. Hij kwam ten val toen hij over een elektriciteitskabel reed en liep wat kneuzingen en een geschaaf de heup op. Een kwartier later kwam de fietser B. uit Sas van Gent ten val op de Oostkade tussen Sluiskil-Oost en de Sassing. Hij werd met een hoofdwond en geheugenverlies opgenomen in het Elisabethziekenhuis in Sluiskil. TERNEUZEN Na een paar 'opwar- mingsronden' is het Terneuzense be drijfsvolleybal (BEVOBO) deze week het zestiende seizoen ingegaan met een voltallige bezetting van veertig ploegen, verdeeld over vier klassen. De opening was al meteen een hoogte punt: Dees hield in een enerverend duel het Hulsterteam Neckermann (vorig seizoen met ruime voorsprong naar de hoogste Bevobo-titel) op 2-2. Daarmee geeft het Terneuzense team, dat in een hechte coalitie de gebroe ders Ruyter en Eddy Koers als abso lute uitblinkers had, aan dit jaar verder te willen komen dan een plaats net onder de top. Die doelstelling lijkt haalbaar nu ook Gino de Rechter direct in de ploeg blijkt te passen. Neckermann startte sterk, viel echter al vroeg in de wedstrijd helemaal terug en miste in de voortzetting alle coördinatie. Van de soepel lopende machine uit de vorige competitie was ineens niets meer over, aanvallend en verdedigend was het allemaal chao tisch en pas in de derde set was er weer enigszins sprake van organisa tie. Toen had de Hulster-ploeg echter al twee tikken gekregen: 7-15 en 6-15. De derde en vierde set gingen tenslot te toch naar Neckermann, bij Dees kwamen een paar mensen 'er door' te zitten, en dat gemis aan scherpte deed via 15-6 en 12-4 de 2-2 eindstand op het formulier komen. Na dit duel kwamen in de derde klas de teams van Rabo en Philips in het veld. De twee teams gaven elkaar twee sets lang bijzonder weinig toe. Philips pakte de eerste set toen de TERNEUZEN - De VVV Terneuzen, organisator van de jaarlijkse Haven feesten gaat nogeens napraten met alle medewerkers. Dat gebeurt van daag, donderdag, in het Zuidland- theater. In totaal worden er die avond een paar honder medewerkers verwacht. Ze krijgen onder meer een traaie vi deofilm van visser Freddie de Rooy voorgeschoteld. Het bestuur van de VVV is erg te spreken over het verloop van de vijfde Havenfeesten, een paar maanden geleden. Ze trokken een recordaantal bezoekers. Tijdens de bijeenkomst in het Zuidlandtheater wordt ook gepraat over de Havenfees ten van volgend jaar. Het gebeuren begint om acht uur. tegenstander een tactisch foutje maakte: Rabo hield De Pooter net even te lang op de bank voor een conditioneel niet optimale Janine Dieleman. Philips profiteerde daar van: 17-15. Na de wissel stuwden Van Kerkvoort en De Pooter de ploeg op, en aan het net lieten Herrebout, Pijpe- link, De Ridder en Van de Sande geen kans onbenut: 15-9 en een 1-1 eind stand. De uitslagen van de eerste competitiedag: eerste klas: PSV - Wiekslag 3-0: Dees - Neckermann 2-2; Sterbanden - Zeldenrust 0-3 reglementair, (Sterbanden met 4 spe lers); Prom. I - Prom. II uitgesteld; 2e klas: Douane - PSV II 3-0; Kind - Dees II 1-2; De Hoop - Roelofs 0-3; De Meyer - Free Lance 2-1; 3e klas: PSV III - PZEM II1-3, De Stem - Havenschap 3-1; Belasting - Gemeente II 3-1; 4e klas: Philips II - PZEM II 1-3; De Stem - Havenschap 3-1; Elopak - Prom. III 3-0; Dethon - MTS/MEAO II 0-3. Op dinsdag 1 oktober wordt de eerste bekerronde gespeeld. TERHOLE De fanfare 'Excelsior' uit Terholen en de muziekvereniging Heikant verzorgen zaterdag een mu ziekuitvoering in de rooms-katholie- ke parochiekerk in Terhole. Op het programma staan zowel klassieke als pupulaire werken. De muziekuitvoering die om 20.00 uur begint is voor het publiek gratis toe gankelijk. OOSTBURG - Het basketbalteam van Operatie speelt vrijdag vanaf 20.00 uur een oefenwedstrijd tegen BC Sas. Voorafgaand aan de wedstrijd wordt door de sponsor van Operatie een serie ballen aan het Oostburgse team aangeboden. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal De Veerhoek in Oostburg. (Van een onze medewerksters AXEL - Tijdens een non-stop mode show in een stampvolle grote zaal van 'De Halle' in Axel werd woens dagavond alvast een voorproefje ge geven van wat ons op modegebied de komende maanden te wachten staat. De Axelse zaken Young Style en Bontboetiek Melchers toonden een deel van hun collectie, tijdens een show die werd georganiseerd door de Axelse middenstand. De show werd samengesteld gezet door Ghislayne Nuyten, presentatrice van het BRT- modeprogramma Blikvanger. De mu ziek werd verz orgd door Luc Stan- daert. Burgemeester A. Hack sprak vooraf een kort welkomstwoord. De show werd gekenmerkt door vrou welijke elegantie. Zwart en wit vorm de de hoofdmoot naast grijstinten, marineblauw, kobatlblauw en inkt blauw, zandbrain, beige, roestbruin, roomwit, okergeel, aubergine, eme- raldgroen. Veelvuldig zagen we, voor al in de blouses, blousons en truien het zogenaamde 'paisley'-motief. Daarnaast bloemmotieven en, zowel in de mannelijke als vrouwelijke kle- TERNEUZEN Het zaalvoetbalteam van De Ster neemt in de hoofdklas regio Zeeuwsch-Vlaanderen een riante positie in. Het zag naaste concurrent Verpoorte met 3-1 verliezen van Van Westen en zelf wonnen de Hulstenaren probleemloos van het Wapen van Axel/Kesbeke (6-1). Na drie wedstrijden heeft De Ster een indrukwekkend doelsaldo van 26 voor en 1 doelpunt tegen. Ook in de wed strijd tegen het Wapen van Axel/ Kesbeke liep de formatie voor rust nog uit naar een comfortabele voor sprong (3-0) door doelpunten van Hans Picavet (2x) en Bennie van de Brande. In de tweede helft scoorde eerst Hans Picavet 4-0 en vlak daarop werd het 5-0 door Mohammed Saouib, alvorens Ronnie van de Velde voor zijn team de eer redde (5-1). In de laatste minuten gaf Peter Picavet de overwinning nog meer glans (6-1). Verpoorte heeft het in de wedstrijd tegen Van Westen laten zitten. Hoofd rolspeler in negatief opzicht was Henk van der Meyden. Hij was door zijn onsportief gedrag indirect schuldig aan het eerste en derde doelpunt van Van Westen. De eerste keer werd Van der Meyden wegens ruw spel voor twee minuten naar de kant gestuurd en Johan van Westen profiteerde on middellijk hiervan (0-1). In de tweede helft maakte Kees de Putter eerst 0-2 en even later veroorzaakte Van der Meyden een strafschop. Kees de Put ter zette hiermee Van Westen op een veilige 0-3 voorsprong. Piet Gans kon tenslotte voor Verpoorte nog iets te rugdoen (1-3). Niettemin een verdien de zege voor Van Westen. De Axelse teams hadden toch een slechte dag, want De Pooter verloor eveneens van het niet complete team van De Smickel (1-4). In de eerste helft zag" het er nog naar uit, dat De Pooter onderuit zou gaan. Tonnie Hendriks had zijn team op voor sprong gezet (1-0) en dat betekende tevens de ruststand. Na rust begon nen de Hulstenaren op toeren te komen en in een mum van tijd werd de achterstand weggewerkt. Martin Goed, Jan van Kakerken, Fred Ver- cauteren en Hans Urgert zorgden voor de produktie. Uitslag: 1-4. Het Aardenburgse NMB/Vermeire herstelde zich van de nederlaag van vorige week. Dank zij een sensatione le slotfase won het team van De Post met 2-1. Vijf minuten voor tiid ston- KLOOSTERZANDE - Na vele maan den van voorbereiding presenteert de carnavalsstichting 'De Klooria- nen' uit Kloosterzande van vrijdag (27 september) tot en met dinsdag 1 oktober voor de twaalfde keer de inmiddels traditionele 'Bamisfees ten' in Kloosterzande aan het Marij- keplein, waarvoor die gelegenheid twee grote feesttenten worden neer gezet. Alle festiviteiten vinden plaats in de twee tenten. Eén tent is gereser veerd voor de middenstandsbeurs, de andere feesttent wordt gebruikt voor het amusement. In vergelijking met voorgaande jaren duren de feesten één dag korter, door dat de sluitingsavond verschoven is naar dinsdag. Daar staat tegenover, dat er in de ochtenduren heel wat activiteiten op het programma staan. De Bamisfeesten '85 worden morgen avond (vrijdag) om 19.00 uur officieel geopend door burgemeester mr. M. Somers van de gemeente Hontenisse. Hoe het openingsspektakel er precies zal uitzien willen de organisatoren nog niet kwijt. De opening wordt muzikaal opgeluisterd door harmonie 'Sint-Cecilia' en showband 'Kloortje', beiden uit Kloosterzande. Daarna zul len de standhouders op een heel bij zondere manier worden voorgesteld aan de aanwezigen. Vervolgens zal burgemeester Somers ook de midden standsbeurs, die gedurende alle Ba- nvsdagen geopend is, officieel openen. Na een rondgang volgt om 20.30 uur een spelavond voor de buurten. Zaterdagmorgen begint het al om 10.00 uur met een kinderprogramma en de clowns Kwipi en Kwappi. Om 13.30 uur volgt er voor de schoolgaan de jeugd een ruilbeurs buiten de tent. Om 14.00 uur volgt er een schieting op twee liggende wippen, terwijl er op dat tijdstip ook een demonstratie met motoren naast de tent op het pro gramma staat. Om 14.15 uur kan verder iedereen deelnemen aan een bolwedstrijd buiten de tent. Vanaf 16.00 uur worden volgens een oud recept weer flinke porties mosselen klaargemaakt. Zaterdagavond om 20.00 uur staat er een Zuid-Ameri kaanse show met muzikale medewer king van de Steel Electric Band op het programma. Zondag beginnen de festiviteiten om 10.30 uur met een jongerendienst in de de een tent, waarna aansluitend daarop boerenkapel 'Alte Kameraden' koffieconcert verzorgt. Om half twaalf wordt ook de beurstent voor het pu bliek geopend. Om 13.00 uur kan ex- worden ingeschreven voor de 'Bamis- rit' voor automobilisten in Klooster zande en omstreken, die om 13.30 uur van start gaat. Om 14.00 uur begint een ouderwetse koopmiddag. Daai'in worden allerlei spulletjes per opbod verkocht. Om 17.30 uur wordt het middagprogramma afgesloten met de prijsuitreiking van de Bamisrit. Om 20.00 uur volgt dan een gi-ote bingo avond. Maandag 30 september staat er een gehele dag een snuffelmarkt op het programma, 's Avonds zijn de laatste wedstrijden touwtrekken. Er zijn veertig teams. De boerenkapel 'Wind kracht Negen' zorgt voor de muzikale noot. Dinsdag, de laatste dag, houden alle standhouders en een aantal mid denstanders uit Kloosterzande een marktmiddag in de feesttent. Om 20.00 uur volgt de sluitingsavond met een optreden van hypnotiseur mr. Black. De muzikale omlijsting in die avond in handen van het orkest 'Am ber'. den de Terneuzenaren echter nog met 0-1 voor, via een doelpunt van Eric van Poucke gescoord in de eerste helft. Mario de Vreeze en Boudewijn Corijn straften toen de fouten af in de verdediging (2-1). Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. De Rijke haalde zijn eerste punten binnen tegen Hoekert (2-0). De wed strijd was beslist niet hoogstaand. Bij de rust was de eindstand al bereikt. Hans van de Boom en Peter Rompa scoorden voor het Sasse team. Hoe kert probeerde in de tweede helft nog even terug te komen, maar de verde diging van De Rijke stond geen tref fers meer toe. De uitslagen: De Rijke - Hoekert 2-0; De Pooter - De Smickel 1-4; Verpoorte - Van Westen 1-3; De Ster - Wapen van Axel/Kesbeke 6-1; NMB/Vermeire - De Post 2-1. De stand in de hoofdklas: 1 De Ster 3-6 (26-1); 2 Verpoorte 4-6 (14-6); 3 De Smickel 4-6 (15-10); 4 Van Westen 4-6 (11-6); 5 NMB/Vermeire 3-4 (7-5); 6 Hoekert 4-4 (9-9); 7 De Pooter 4-4 (9-9); 8 De Rijke 4-2 (10-12); 9 Wapen van Axel/Kesbeke 4-2 (7-18); 10 De Post 3-0 (3-13); 11 Fabricom 3-0 (2-20). In de eerste klas liep Deto Jeans tegen het eerste verliespunt op tegen De Smickel 2 (2-2). Na de wedstrijd tekende het Axelse team protest aan, omdat op dezelfde avond meerdere spelers zowel in het eerste als het tweede team van De Smickel meede den. De klacht is door de KNVB in behan deling genomen. Het Terneuzense Goalgetters blijft imponeren. Nu werd 't Polderken het slachtoffer (5-1). Trouwens de andere kandidaat voor de titel ABN bleef met een 2-7 over winning op IZV niet ver achter. Goos- sens scoorde er eveneens driftig op los in de wedstrijd tegen Corn Boys/Adeg (8-2). De uitslagen: IZV - ABN 2-7 (1-4 rust). De doelpunten: ABN: Peter Zwart (3), Paul van der Hooft (2), Mac. Edwards van Muyen (1) en Martin Elderson (1). Voor IZV scoorden Ronnie de Pauw en Tonnie Timmers. Goalgetters - 't Polderken 5-1 (3-0). Voor Goalgetters scoorden Jaap den Engelsman (3x, alle voor rust), Mark de Kunder (1) en Peter Spruitenburg (1), Endy van der Goes voor 't Polderken. Goossens - Corn Boys, Adeg 8-2 (3-0). De doelpun ten voor Goossens waren van Sjei Pauwels (4), Jbs van Meele (2), Peter Cambeen (1) en Jos de Wael (1). Voor Corn Boys scoorden Peter Snelders (1) en Joop Blansjaar (1). Deto Jeans - De Smickel 2 2-2. De doelpunten: voor Deto Jeans Henk de Regt en Ko de Fouw. Voor Smickel 2 Hans Urgert en Jan van Kakerken. Voor de volgende week is er geen competitie in de hoofdklas en in de eerste wordt slechts Goossens - De Smickel 2 gespeeld (30-9). De eerste wedstrijden van de rayoncompetitie dienen dan te worden gespeeld. Maan dag 30 september Hulst - Oostburg (20.30 uur); Axel - Terneuzen (20.00 uur). Sas van Gent is vrij. ding, veel fijne streepjes en ruiten en ook het zogenaamde Prince-de -Gall- ruitje. Young Style triomfeerde met model len van Chiwitt, Seeler, Georges Rech, Mondrian, Hugo Bos en'Corne- liant. Fraaie jassen met sterk verbre de schouders, grote zakken, het ac cent op heup en tailles door middel van variabele ceinturen werden ge toond naast dubbele regenjassen met een opvallende voerng en blazers on der een dubbele jas. Daarnaast veel strakke rokken voorzien van loops- plitten, knoopsluitingen en plooiver- werkingn onderaan. Deze werden ge combineerd met heuplange vesten, blouses, jassen, met leuke details als aparte zakken, kragen en fraaie cein tuurs die een slanke taille accentue ren. Ook bij Young Style ontbreken de ski-broeken niet, gecombineerd met heuplange truien. Voor de heren bracht Young Style veel pakken, Italiaans en klassiek van snit, met ruimvallende broeken, veel al bandplooi, dubbele oversluiting van jassen en ook hier streepjesmotief en ruitjes. waren contrasterende veters. Bij de heren zagen we veel klassiek schoei sel. Na afloop van de show was er voor de bezoekers een koud buffet, verzorgd door wijnhandel Hermans en slagerij Verpoorte. Acteur Henk van Ulzen gaf enkele culinaire adviezen. Multiflora verzorgde de bloemen. Bontboetiek Melchers bracht veel ei gen ontwerpen. Ook hier de kleuren voornamelijk zwart, roodwit, grijs. Bontjassen enkellang en driekwart en kort, vaak gecombineerd, ook uit ei gen huis, met leren rokken en leren broeken. Ook de paardrijbroeken za gen we hierin terug. 'Russische' bont jassen en jasjes van zwarte nerts uit de jaren dertig, gecombineerd met blouses en prachtige hoofddeksel. Naast de bontjassen werden ook tuien getoond waarin stukjes bont en leer verwerkt waren. Het schoenenhüis Schirris verzorgde het 'voetenwerk'. Bij de damesschoe nen zagen we een terugkeer van de platte hak naast de pumps met ver schillende hakhoogten. Opvallend TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde de derde en vierde competitiewedstrijd in de 'Goede Herderskerk' in Terneuzen. Er werd gespeeld in drie lijnen. In de derde wedstrijd werd in de A-lijn gespeeld met een howell tien met negen paren. De uitslag: 1 echtp. Hamelinck, 2 echtp. Voorhans, 3 hrn. Sandrini-Visser, 4 hrn. Kint-Willemsteyn, 5 mevr. Bruyns-dhr. Biesbroeck. In de B-l(jn werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1 dms. Van de Dries-Risseeuw, 2 mevr. Sandrini-dhr. Meulenberg, 3 mevr. Willemsteyn-dhr. Ver gouwen, 4 echp. Hamelinck, 5 echp. Bode. In de C-lijn werd gespeeld met een howell tien met negen paren. De uitslag: 1 dms. Verloop-Van Fraassen, 2 mevr. Timmer- man-dhr. Verschelling, 3 dms. Reedijk- Schiltman, 4 echtp. Burger, 5 mevr. Kint- dhr. Sarneel. In de vierde wedstrijd werd in de A-lijn gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1 hrn. Sandrini-Visser, 2 mevr. Bruyns-dhr. Biesbroeck, 3 echtp. Lichteveld, 4 mevr. Biesbroeck-dhr. IJse- baert, 5 mevr. Willemsteyn-dhr. Vergou wen. In de B-lijn werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1 hrn. Koopman-Van Geel, 2 echtp. Speelman, 3 echtp. Bode, 4 mevr. Sandrini-dhr. Meulen berg, 5 mevr. Van der Peyl-dhr. Olieslager. In de C-ljjn werd gespeeld met een howell acht met zeven paren. De uitslag: 1 hrn. Pel-Dourleyn, 2 echtp. Luycks, 3 mevr Kint-dhr. Sarneel, 4 dms. Verloop-Van Fraassen en dms. De Jonge-Mattens. OSSENISSE - De kaartclub 'Ons Vermaak' uit Ossenisse hield een kaarting in het verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse' in Ossenisse waaraan 43 personen deelnamen. Er werd ge speeld in bieden zonder roem en joke ren. Uitslagen, bieden zonder roem: 1. Jaap Remijn uit Ossenisse, 2. Miel Warrens uit Terneuzen, 3. Johan de Vos uit Terneuzen, 4. Jo van Damme uit Walsoorden, 5. Piet Bogaert uit Ossenisse, 6. Peter Rottier uit Ossenisse, 7. Theo Asselman uit Klooster zande, 8. Jo de Kort uit Ossenisse, 9. Riet van Heese uit Kloosterzande, 10. Jan de Zeeuw uit Zaamslag. Uitslag jokeren: 1, Elly Sponselee uit Kloosterzande, 2. mevr. Reyns uit Ossenisse, 3. mevrouw Van Gink uit Axel, 4. mevr. Van poorten uit Ossenis se, 5. mevr. Remijn uit Ossenisse, 6. mevr. Elsakker uit Ossenisse, 7. mevr. Asselman uit Kloosterzande, 8. mevr. Rademakers uit Ossenisse, 9. mevr. Neve uit Kloosterzande, 10. mevr. Feyser uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - De werkgroep van de FNV afdeling-Groenendijk hield een kaarting in het gemeen schapshuis in Groenendijk te Kloos terzande waaraan 38 personen deelna men. De uitslag: 1. Jo Morcus, 2. mevr. Hiel, 3. Paul Baert, 4. Thuur Jonkheym, 5. Ronny Verschuren. De volgende clubkaarting in het gemeenschapshuis in Groenendijk is op vrijdag 18 oktober. In zaal Thilleman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 64 personen deelnamen. De uitslag: 1 P. Jonkers uit Kloosterzande, 2 P. Valent uit Heikant, 3 P. Boogaert uit Heikant, 4 J. de Burger uit Clinge, 5 J. de Bakker uit Graauw. In zaal 'De Smickel' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 76 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 J. de Burger uit Clinge; 2 A. Boon uit Hulst; 3 mevrouw Van der Ha uit Nieuw-Namen; 4 mevrouw De Cock uit Hulst; 5 J. Praet uit Nieuw-namen. In zaal 'De Kroon' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 W. Boon uit Hulst, 2 J. de Winkel uit Nieuw-Namen, 3 mevrouw Van Vooren uit Ossenisse, 4 E. van Vooren uit Ossenisse, 5 W. van Swaal uit Philippine. OSSENISSE - De gaaibolclub 'De Dwarsliggers' uit Ossenisse hield een gaaibolling in de kantine op camping 'Het Mussennest' in Ossenisse waar aan 46 personen deelnamen. De uitslag: hoge vogel, Roger Staelen uit Steendorp (B), rechter zijvogel, Moniek Lauwers uit Temse (B) en Tonny Reijns uit Ossenisse, linker zijvogel, Riet van Heese- Rottier uit Kloosterzande. Grootste aantal vogels, vijf stuks, Ivonne Rijk uit Ossenisse en Henk Mei uit Vogelwaarde. HOOFDPLAAT In café De Vriend schap in Hoofdplaat werd een schie ting gehouden, waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L. Martens, Hoofd plaat, eerste zij vogel M. van Oost, Hoofd plaat, tweede zijvogel W. van de Veire, Assenede, grootste aantal kleine vogels (3) J. Martens, Hoofdplaat. (Advertentie's) Stap in, kijk, onderzoek en oordeel zelf. De nieuwe generatie Peugeot 505 is dè onverwachte ontdekking bij Autobedrijf André Dees. U bent van harte welkom op onze show van 26 september t/m 5 oktober. Mr. F.J. Haarmanweg 21 Terneuzen 01150-12035 V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 36