Initiatief raad nodig voor woonwagencentrum Terneuzen Aparte dienstregeling voor dunbevolkte streken nodig Woonwagenbewoners inzet van politiek spelletje BLEIJKO BETAALT NIET VOOR HET HERSTEL HAVENTERREIN WALSOORDEN Whsêt Zt&iMS-Vlaa VOORZITTER WOONWAGENSCHAP: Terneuzenaar Snoeck wint bosloop Axel B en w van Hontenisse: om® A Terneuzen-dames winnen derby t PZC/ streek 18 HULST De gemeenteraadsleden van Terneuzen moeten het voortouw nemen voor de vestiging van een woonwagencentrum in de gemeente Terneuzen. Dat stelde voorzitter G. H. M. van Schacik van het Woonwagenschap Zeeuwsch-Vlaanderen woensdagmiddag tijdens een vergadering van het schap in Hulst. „Het is jammer dat het college van Terneuzen een voorstel daartoe heeft te teruggetrokken", zei Van Schaick. „Maar de raadsleden mogen hun verantwoordelijkheid niet uit de weg gaan". Beurs tweedehands spullen voor asiel dieren Terneuzen Derde ronde schaken Sluis Vertraging Bustaxi Showband 'Irene' sloot seizoen af in Brussel Geen geld Politiek spelletje Familieberichten □Tb gemeente Tijdelijke verkeersmaatregel DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 B en w van Terneuzen hadden enige ciat gemeenten over het algemeen tijd terug het voornemen een woon wagencentrum in Biervliet te realise ren. Dat plan stuitte echter op een storm van protesten vanuit de bevol- king. Het college koos daarop het hazepad en zag van verdere uitwer king van het voorstel af. Voorzitter ■Van Schaick benadrukte woensdag SAS VAN GENT - De stichting voor Sociaal Cutureel werk in Sas van Gent houdt woensdag een tweede hands speelgoed en kinderboeken beurs in 'De Rozelaar' in Sas van Gent. Naast de beurs is er een dia voorstelling en kunnen kinderen een collage over dieren maken. De op brengst van de middag is bestemd voor het dierenasiel in Terneuzen. .Het dierenasiel ijvert al geruime tijd voor nieuwe huisvesting. Personeels leden van het asiel zijn aanwezig voor het keuren van huisdieren. De eigena ren van huisdieren die gekeurd zijn krijgen een certificaat mee naar huis. Wie nog oude boeken en tweehands speelgoed heeft, kan dat voor dinsdag inleveren in gebouw 'De Rozelaar' of in de bibliotheek in Sas van Gent. toch al niet staan te springen wanneer het om nieuwe centra gaat. „Over sociale woningbouw op dezelfde loka- tie zou niet zo'n stampij worden ge maakt", aldus de voorzitter. Naar de mening van Van Schaick hebben b en w het voorstel terugge trokken met het oog op de komende verkiezingen. „Ze wilden misschien de bevolking daarom tevreden stellen", betoogde hij. „Maar ook woonwagen bewoners zijn inwoners en kunnen meedoen aan de verkiezingen": Hij sprak de hoop uit dat de raad van Terneuzen op korte termijn aandringt op realisering van een centrum in de SLUIS - De schaakvereniging 'De Sluisse Toren' in Sluis speelde in het kader van de onderlinge competitie de derde ronde. De uitslag: F. Gijsel-A. Alhomsse 0-1; F. van Damme-J. Grahame 1-0; F. de Putter- F. van den Dries 1-0; M. Boekhout-T. Roets 1-0; F. van de Neste-J. van Mierlo 1-0;A. Temmerman-M. Wauters 0-1. De stand na de derde ronde: 1. A. Alhomsse, 2. F. van Damme, 3. A. van Herk, 4. A. van Oorschot, 5. F. de Putter, 6. M. Boekhout, 7. F. Gijsel, 8. J. Grahame, 9. F. van de Neste en 10. F. van den Dries. gemeente. Dat, zo redeneerde Van Schaick, zou de voortgang van het provinciaal woonwagenplan sterk be vorderen. De voorzitter vertelde voorts dat de verwezenlijking van het nieuwe cen- TERNEUZEN - Het eerste dameself tal van de voetbalvereniging Terneu zen heeft de inhaalwedstrijd tegen Terneuzen Boys met ruime cijfers gewonnen. Vooral door een prima gespeelde tweede helft werd het 9-0. De ploeg kende een slechte start en mocht bepaald niet klagen dat Rena- te Prenen al na enkele minuten een bal van de lijn wist te werken. Het was ook de enige kans voor Terneuzense Boys, dat via Josa van de Vliet, Babette Smit en Deborah Harding op een 3-0 achterstand bij rust gezet werd. In de tweede helft een sterk Terneu zen dat vele kansen creeërde, en er 'slechts' zes benutte. Doelpunten- maaksters: Marcia Bosten (3), Babet te Smit, Inge de Zeeuw en Ebrien Burger. AXEL - Er moet een aparte norme ring komen voor het streekvervoer in dunbevolkte gebieden in Neder land. Daardoor kan het dienstbe toon in die regio's voor de toe komst behouden blijven en mis- schen zelfs worden uitgebreid. Dat is de wens van scheidend regiochef C.A. Blaakman (61) van streekver- voersmaatschappij Zuid West Ne derland. Blaakman neemt vrijdag 4 oktober na veertig dienstjaren, als regiochef Zeeuwsch-Vlaande ren afscheid van ZWN. Blaakman zegt dat de landelijke normering geregeld in de NVS (Nor mering Voorzieningen Streekver voer) niet 100 procent is afgestemd op de dunbevolkte regio's. Daar valt ook Zeeuwsch-Vlaanderen met zo'n 110.000 inwoners onder „In Zeeuwsch-Vlaanderen gelden de zelfde normen als in bijvoorbeeld de randstad. Het komt er op neer datje een gemiddeld aantal passagiers moet hebben om de dienstregeling te kunnen handhaven. Voor een uurdienst heb je gemiddeld acht passagiers nodig. Haal je die niet, dan moet je volgens de normering overgaan naar een twee-uursdienst. In de randstad geeft dat nauwelijks problemen, daar komt de bus dan niet om de tien minuten, maar om het kwartier. Een wachttijd die je kunt verwaarlozen, maar twee uur wachten op de bus, ga daar maar eens aan staan." Blaakman wil Zeeuwsch-Vlaande ren wat de normering betreft echter beslist geen probleemgebied noe men. „Zeker niet, het loopt hier lekker, we hebben nog nauwelijks enig dienstbetoon moeten inleve ren. Ik geef toe dat we wel eens wat kunstgrepen hebben toegepast om toch aan de normering te komen. Een enkele keer hebben we gewoon pech." Blaakman doelt op de lijn Axel - Sluiskil-Oost. Die ging er een paar jaar geleden uit, omdat er te weinig mensen gebruik van maak ten. „Op het moment dat het erin zit dat zo'n lijndienst wordt opgege ven, probeer je je nog op te werpen voor het handjevol mensen dat toch met die bus meereist. Het ging met name om mensen die in Sluiskil in het ziekenhuis op ziekenbezoek gaan. Passagiers die op de bus zijn aangewezen, oudere mensen enzo. Maar we konden in dit geval echt niet onder de norm uit. De rijks overheid is daar keihard in, boven dien was het toch onze ervaring dat er minder mensen met de bus terug gingen dan heen. Er zijn in Axel wel eens stemmen opgegaan om een lift-stopbus op die route in te zetten, maar dat is praktisch haast niet uitvoerbaar." Een ander probleemgeval is de lijn Hulst-Graauw-Kruispolder-Lams- waarde. Daar werd een proef ge houden met een buurttaxi. „Het komt erop neer dat een particulier taxibedrijf daar met kleine bussen een verbinding kan onderhouden, maar aan het privatiseren van een lijn van het openbaar vervoer zit ten nogal wat haken en ogen. Bu schauffeurs zijn semi-ambtenaren en die status komt bij de privatise ring in het geding." Of de bustaxi op de bewuste lijn ooit zal worden ingezet, weet Blaakman niet. „Daar moet het departement van verkeer zich nog over uitspreken". De scheidend regiochef benadrukt echter dat de NVS soms ook positief uitpakt. „Kijk, de lijn Biervliet- Hulst is verdicht. Op bepaalde tij den is daar nu zelfs een half-uur frequentie." Blaakman is bepaald niet ontevre den over het openbaar vervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Nee, voor een uitgestrekt gebied als dit doen we het niet slecht. We zijn er van 'd'Ee tot Hontenisse' en van Brugge tot aan Breda. We hebben ondanks de lange lijnen toch een redelijk passagiersaanbod." De scheidend regiochef hoopt dat ook de verbin ding tussen Gent en Terneuzen bin nen afzienbare tijd tot stand komt. „Daar wordt over gepraat, maar het gaat er naturlijk wel om of zo'n lijn rendabel is." Als regiochef zal hij die nieuwe lijn niet meer meemaken. Blaakman gaat volgende week met de vut. Hij heeft er 40 jaar bij het Zeeuwse streekvervoer opzitten. Op 15-jarige leeftijd werd Blaakman (afkomstig uit het gehucht Nummer Een) con ducteur bij de ZVTM (Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschap pij). Na de oorlog -hij haalde inmid dels het praktijkdiploma boekhou den- kreeg hij een baan als plaats vervangend haltechef in Breskens. Blaakman werkte ook nog enige tijd als districtschef bij het streek vervoer Walcheren. Hij maakte de fusie mee van de ZVTM en de SBM (Stoomtram Breskens-Maldegem). Later werd het streekvervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen bij ZWN on dergebracht. Blaakman werd regio chef Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij zegt een boeiende carrière ach ter de rug te hebben en heeft alle vertrouwen in de toekomst van het streekvervoer in Zeeuwsch-Vlaan deren. „Het is een goeie en betaal bare vervoersvoorziening, ik geloof dat alleen de fiets goedkoper is." Blaakman neemt vrijdag 4 oktober tussen 14.30 en 17.00 uur officieel afscheid in restaurant Zomerlust in Axel. Regiochef E. Blaakman bij 'zijn' materieel. trum in Hontenisse, bij Kloosterzan- de, een vertraging van zes weken heeft opgelopen in verband met een ambtelijke aangelegenheid. Het 'panklare plan' ervoor is namelijk door de Heidemaatschappij bij de provincie ingediend in plaats van door het schap. „Voorheen hebben we daar nooit problemen mee gehad", aldus Van Schaick. „Ik heb in Mid delburg ook mijn ongenoegen uitge sproken over de vertraging". Hij maakte duidelijk dat de aanleg van het centrum in Hontenisse een kost bare aangelegenheid gaat worden. Dit omdat er boringen onder de weg moeten worden uitgevoerd en er ge- luidwallen dienen te komen. Secretaris R. J. Eeman van het schap gaf daarnaast aan dat bij het woonwa gencentrum in Sluiskil grote lekkages zijn ontstaan. „Het waterverbruik daar is derhalve als enige niet kosten dekkend". Het is overigens, aldus Eeman, nog maar de vraag of de lekkages worden verholpen. Het is de bedoeling dat het kamp binnen af zienbare tijd wordt gesaneerd. De secretaris meldde tenslotte dat het nieuwe centrum in Aardenburg ik oktober officieel geopend zal worden en het schap naar bewoners ervoor gaat zoeken. TERNEUZEN - De showband 'Irene' uit Terneuzen bergt de instrumenten en uniformen voorlopig op. Zondag werd het seizoen, dat uiterst succes vol verliep, afgesloten met een optre den in het centrum van Brussel. Het enthousiasme over het optreden was zo groot dat 'Irene' met een aantal aantrekkelijke uitnodigingen voor optredens terugkeerde. Het sei zoen '85 begon in het carnavalsweek einde. Sindsdien trad de showband dertig keer op, in Nederland België en Frankrijk. In het buitenland sloeg vooral de 'Holland show' van het korps aan. Eind augustus vierde 'Ire ne', dat eindelijk weer een ledenaan- was kon constateren, het 35-jarig be staan. De instrumenten en uniformen worden voor het eerst weer tevoor schijn gehaald tijdens de intocht van Sinterklaas, in november. Achter de schermen» wordt momenteel hard ge werkt aan de samenstelling van een 'Amerikaanse show', compleet met een vlaggenshow. De zogenaamde 'Colour Guards', die die show verzor gen, moeten de majoretten in de toe komst gaan vervangen. AXEL Het zag er woensdagavond lange tijd naar uit dat de langste afstand van de Bosloop in Axel een finale met drie lopers zou krijgen. Karei Meertens, Fons Warrens en Koos Snoeck gingen bij de laatste doorkomst aan de leiding en van dat drietal werden Fons Warrens de bes te kansen voor de zege toebedacht. Maar Warrens werd in de laatste ronde van 2700 meter geveld door kramp. Koos Snoeck besliste daarna de strijd met Karei Meertens in zijn voordeeL Snoeck voelde zich het beste thuis in het Axelse bos, waar in totaal vijfen tachtig deelnemers vertrokken voor de drie afstanden. Hij bevestigde daarmee zijn goede vorm en liep in de laatste ronde nog bijna twintig secon den weg van zijn medevluchter. Angelo Obrie greep opnieuw de zege op de middelste van de drie afstan den. De Sassenaar was zeven secon den sneller dan Willy Fermont. Op de kortste afstand voelde Hans-Jan Jas- perse zich in zijn element. De Axelaar finishte ruim twintig seconden voor Jo van Waesberghe en zijn broer Bas Jasperse. De uitslag van de 8100 meter: 1 K. Snoeck, Terneuzen, 28.45 min.; 2 K. Meertens, Hoek, 29.04: 3 J. David, Koewacht, 29.17; 4 M. Willems, Terneuzen, 29.27; 5 F. Warrens, Sluiskil, 29.36; 6 H. de Caluwé, Westdorpe, 29.45; 7 Sj. Boekhout, Terneuzen, 30.24; 8 A. Lippens, Axel, 30.26: 9 P. Snelders, Sas van Gent, 30.47; 10 J. de Jonge, Terneuzen, 30.50. 5400 meter: 1 A. Obrie, Sas van Gent, 19.02; 2 W. Fermont, Hulst, 19.09; 3 P. Herremie, Boekhoute, 19.19; 4 H. Gelderland, Sluiskil, 19.28; 5 J. Suy, Heikant, 21.04. 2700 meter: 1 H. J. Jasperse, Axel, 9.18; 2 J. van Waesberghe, Axel, 9.38: 3 B. Jasperse, Axel, 9.40; 4 D. Goossen, Nieuw-Namen, 9.44; 5 P. de Grave, Terneuzen, 9.50. KLOOSTERZANDE De betonfa- briek Bleijko bv in Walsoorden is voorlopig niet van plan een bijdrage te leveren aan de reconstructie van het haventerrein in Walsoorden. Dat maken burgemeester en wethouders van Hontenisse bekend in een memo rie van antwoord op vragen, gesteld in de financiële commissie. Herstel van het terrein is al geruime tijd noodzakelijk. De slechte staat ervan is met name veroorzaakt door vrachtauto's van Bleijko, die er dage lijks over denderen. De betonfabriek acht meebetalen aan het opknappen van het terrein niet nodig omdat het om een openbare weg gaat bij de haven. Verscheidene commissieleden maak ten zich tijdens de vergadering van de commissie onlangs ongerust. De ex ploitatie van de haven, benadrukten ze, vergt jaarlijks grote financiële of fers. Er werd voorgesteld het haven terrein provisorisch te herstellen en de mogelijkheden te onderzoeken tot privatisering van het terrein, zoals ook het recreatiegebied De Vogel in Hontenisse in het recente verleden is geprivatiseerd. Wat betreft de privatisering ziet het college het somber in, blijkt uit het memorie van antwoord. „Een onder zoek naar de mogelijkheden hiervan heeft weinig zin", aldus het schrijven. B en w onderstrepen het verliesgeven de karakter van het haventerrein. Ook een opknapbeurt vindt het colle ge niet wenselijk. „Vanwege het zware vrachtverkeer heeft het provisorisch herstellen van het wegdek nauwelijks zin", zo luidt het antwoord. „Ook in financiëel opzicht is dit niet aantrek kelijk". Wel beaamt het dagelijks bestuur dat de huidige constructie van de weg niet bestand is tegen de vrachtauto's, die ook de schade aan het terrein veroorzaken. Uit onderhandelingen met Bleijko is, betogen b en w, even wel gebleken dat de fabriek geen geld wil uitgeven aan herstel. De raad van Hontenisse buigt zich woensdag 2 oktober over de commissievragen, en het antwoord van het college. Dat gebeurt tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Kloosterzande, die 19 uur begint. De raad praat dan ook over de verho ging' van de leeftijdsgrens van perso nen, die vuurwerk mogen kopen in de gemeente. Tot dusver was die mini mumgrens veertien jaar. Een wijzi ging van de algemene politieverorde ning moet ervoor zorgen dat de grens 16 jaar wordt. Voorts behandelt de raad onder meer de vervanging van de telefooninstallatie op het gemeente huis en een groot aantal energiebe sparende maatregelen in scholen in de gemeente. De omstreden vuilcontainers in het kamp in Sluiskil. SLUISKIL - Het moge duidelijk zijn: als het aan de bewoners van het woonwagencentrum in Sluiskil ligt, komt er nooit een tweede centrum in de Terneuzense woonkern Biervliet. Voor hen geldt het kanaal tussen Gent en Terneuzen in feite als een natuurlijke barrière die niet over schreden mag worden. En dat zou de keuze er voor de Terneuzense ge meentebestuurders eigenlijk eenvou diger op kunnen maken. De bewoners van het Sluiskilse cen trum, waarvan een aantal te zijner tijd naar dat tweede woonwagenkamp zal moeten verhuizen, zouden in meerder heid eigenlijk het liefst blijven waar ze nu zijn. Ook al staat het centrum overvol (op dit moment 24 woonwa gens op achttien officiële standplaat sen) en zijn er legio klachten over achterstallig onderhoud. Een enke ling is dan wel bereid eventueel een locatie in de kern Terneuzen te aan vaarden, maar Biervliet wordt alge meen beschouwd als het einde van de wereld. „Wat moeten wij in die uit hoek zoeken...". Het Terneuzense woonwagenbeleid of: de strijd rond de komst van een tweede centrum. Direct betrokkenen spreken inmiddels van 'een gebed zonder end' en verwijten b en w van Terneuzen, aanvankelijk tussen de regels door maar intussen ook har dop, 'moedwillig de keuze van een locatie en de aanleg van een tweede centrum te traineren'. Duidelijk is dat het tweede woonwa gencentrum in Terneuzen in feite al bewoond had moeten zijn. Al in sep tember 1979 werd het provinciaal woonwagenplan 1980 - 1985 gepubli ceerd, waarin de gemeente Terneuzen stond vermeld voor de aanleg van een tweede centrum met vijftien stand plaatsen. B en w van Terneuzen heb ben aan de uitvoering van dat woon wagenplan nooit gevolg gegeven. On der verwijzing naar het centrum in Sluiskil (dat halverwege de jaren ze ventig officieel in gebruik werd geno men) werd daarvoor onder meer als argument gebruikt dat eerst de overi ge Zeeuws-Vlaamse gemeenten aan de beurt waren een kamp aan te leggen. Het is nog niet eens zo heel lang geleden dat de gedeputeerde me vrouw E. Maris-Koster, verantwoor delijk voor het woonwagenbeleid in de provincie Zeeland, dreigde zelf een locatie voor het tweede centrum aan te wijzen als het Terneuzense college halstarrig zou blijven weige ren gehoor te geven aan het woonwa genplan. Van dat dreigement is na derhand niets meer vernomen. Inte gendeel: na overleg met de Terneu zense wethouder drs. A. Doorduijn stemde mevrouw de gedeputeerde er zelfs mee in dat het aanvankelijke aantal van vijftien standplaatsen werd teruggebracht tot tien. De res terende vijf plaatsen werden overge heveld naar de tweede planperiode 1985 -1990. Maar ook na dat 'akkoord' kwam er een diepe stilte over het woonwagen beleid van de gemeente Terneuzen. Tot de afgelopen zomer: het CDA- raadslid P. C. Hamelinck ontdekte dat b en w de kern Biervliet als toekomstige locatie van het tweede centrum voor ogen hadden. Wethou der Doorduijn hulde zich ook daarna in diep stilzwijgen, maar in augustus kwam dan toch het langverwachte voorstel aan de raad. En zo werd eindelijk officieel dat het Terneuzense college inderdaad voor Biervliet had gekozen, het negatieve advies van het locatiebeoordelings- team ten spijt. Het wekte geen enkele bevreemding dat uit dat dorp felle kritiek op het gemeentelijk beleid kwam. Die oppositie bleef niet zonder gevolgen', al in de commissie openba re werken eerder deze maand wees een raadsmeerderheid die locatie zon der aanvaardbare alternatieven af. B en w achtten het vervolgens weer raadzamer het voorstel (dat vanavond in de raad zou worden behandeld) maar in te trekken voor 'nader intern beraad'. Dat terwijl wethouder Door duijn in de commissievergadering nog maar twee weken geleden vastbeslo ten opmerkte niet bereid te zijn nog andere locaties voor te stellen. Het Terneuzense woonwagenbeleid is daarmee weer terug naar af. Maar inmiddels zijn de woonwagenbewo ners wel tot inzet gemaakt van een politiek spelletje, waarvan het einde vermoedelijk nog niet in zicht is. Wat dat betreft lijkt de geschiedenis zich te gaan herhalen: in Axel, overigens de enige Zeeuws-Vlaamse gemeente die het provinciaal woonwagenplan naar behoren heeft uitgevoerd, werd ook jaren over een locatie gediscus sieerd. De toekomstige bewoners merkten destijds met realiteitszin op dat de 'bestuurders, opgeschrikt door hun achterban, elkaar de Zwarte Piet (lees: de ongewenste woonwagenbe woner) probeerden toe te spelen'. Wat dat betreft is het ook opmerkelijk dat van de Terneuzense bestuurders niemand op de gedachte is gekomen ook eens met de woonwagenbewoners zelf te gaan praten. Het is immers hun toekomst waarover in de vergaderza len wordt beslist. De uitzondering op de regel vormt het D'66 raadslid Jaap de Zeeuw die vorige week het initia tief nam in gezelschap van drs. B. van der Heyden van de stichting Woonwa- genwerk met de bewoners te gaan praten. De Zeeuw gisteren: „In feite had dat natuurlijk veel eerder moeten gebeuren. Het gaat over hen, voor hen maar wel zonder hen. Ik vind dat in elk geval een wethouder zich wel 'ns had kunnen informeren". „Terneuzen laat ons gewoonweg stik ken", stelde een bewoonster van het Sluiskilse centrum gistermiddag bit ter vast. En die vaststelling slaat dan niet alleen op de locatie voor het tweede centrum, maar ook op het achterstallige onderhoud. Ter illu stratie verwijzen de bewoners daar voor naar de vuilcontainers en de berghokken die al jaren geleden zijn afgekeurd, de riolering die soms be hoorlijk kan stinken. In de vergadering van het Woonwa genschap Zeeuwsch-Vlaanderen gis termiddag laakte ook voorzitter G. van Schaik (andermaal) het beleid van Terneuzen (zie elders deze krant). Van der Heyden inmiddels is bevreesd dat de handelwijze van de gemeente Terneuzen gevolgen kan gaan hebben voor het woonwagenbeleid in de ande re gemeenten. „Die zouden de hou ding van Terneuzen wel 'ns kunnen aangrijpen om zelf geen initiatieven meer te ontplooien...". Peter Oggel Zijn plek is leeg Zijn stem is stil Wij zwijgen Heer Het is Uw wil. Op de leeftijd van 69 jaar is onverwachts overle den mijn lieve, zorgzame man, onze pa, opa, broer, schoonbroer, oom en neef AUGUSTUS JOSEPHUS REIJNS drager van de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in Goud echtgenoot van Marie Germain van Campenhout St.-Jansteen: M. G. Reijns-van Campenhout Clinge: Ineke en Etienne de Deckere- Reijns Eric Ilse Terneuzen: Theo en Marlies Reijns-Kroes Inge Martin Frank Familie Reijns Familie Van Campenhout 4564 AJ St.-Jansteen, 25 september 1985 Burg. IJsebaertstraat 19. De uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, vindt plaats op zaterdag 28 september 1985 om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te St.-Jansteen. Samenkomst voor aanvang van de uitvaart dienst in bovengenoemde parochiekerk. Vrijdag 27 september om 19.00 uur zal een Eucharistieviering gehouden worden in eerder genoemde parochiekerk. Pa ligt thuis opgebaard. Persoonlijk afscheid nemen is mogelijk donderdag en vrijdag tussen 17.00 en 18.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'Den Ouden Arend', Brouwerijstraat 6, St.-Jansteen, na de begrafenis. Liever geen bloemen. Indien mogelijk gaarne uw steun aan de Hartstichting. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van ons oud-lid, tevens erelid, de heer LOUIS VERWILGHEN Wij wensen zijn vrouw en familie alle sterkte toe. Dirigent, bestuur en leden Hulster Gemengd Koor en Basiliekkoor Enige en algemene kennisgeving. Bedroefd, maar toch dankbaar dat wij zolang hebben mogen samen zijn, delen wij u mede dat op 85-jarige leeftijd in het Elizabethziekenhuis te Sluiskil van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa en broer PHILEMOND JOSEPH VERSCHELDEN echtgenoot van Emerentia Maria de Mey Sas van Gent: E. M. Verschelden-de Mey Etienne en Nelly Verschelden- Alluyn Anja en Ignace Elly Verschelde-Ranschaert Mare en Nanda Luc Verschelden Albert Gouw Sas van Gent, 25 september 1985 Poelstraat 6 De Eucharistieviering, waarna begrafenis waar bij wij u uitnodigen, zal plaatsvinden op vrijdag 27 september a.s. om 10.00 uur in de Parochie kerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de Aula van de begraafplaats. Donderdagavond heeft in bovengenoemde kerk een gebedsdienst plaats om 19.00 uur. Voor de blijken van belangstelling en voor het medele ven, ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootva der VICTOR VERSTRAETE betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Namens allen: J. Verstraete-de Jonge Biervliet, september 1985. 7 OS: Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat in verband met herbestratingswerkzaamheden de Begoniastraat te Hoek zal worden gesloten voor alle verkeer, uitgezonderd voetgangers, in beide richtingen. 'Deze maatregel geldt met ingang van donderdag 26 september aanstaande tot vrijdag 8 november daaraanvolgend, of zoveel langer als noodzake lijk of zoveel korter als mogelijk zal zijn. Terneuzen, 25 september 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester w A. J. van Pagee, secretaris zeehaven -Jf» industrie recreatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 34