WISSEL BEVEL Raad Sint-Philipsland besluit tot aankopen saneringsgebied M. Does verlaat vandaag dienst 'weg- en waterbouw' in Goes Swingende presentatie twee Goese modezaken Lof VVD voor Thools beleid werkgelegenheid AFWIJZEND VOORSTEL B EN W VERWORPEN Voor 11 mille aan gereedschap uit schuur gestolen Politie Zierikzee 'pakt' insluiper IN GOED GEVULDE DISCOTHEEK Hardrijders (25) bekeurd in Kapelle PZC/streek 18 Open dag buurthuis De Pit in Goes T oneeluitvoering in Ouwerkerk Niet populair Goederentransport Borsele naar Polen Schieting MAC Tholen hield herfstrit Staatssecretaris slaat eerste paal voor verpleeghuis Collecte Hogerop Hflk Kerkconcert ten bate van Grote Kerk Goes Biertapwedstrijden Midden-Zeeland Koeien Volksdansgroep houdt introductieavond Clubkampioenschap tennis Heinkenszand Archiefdienst open op donderdagavond Kledingbeurs in Goese Polder BIJ WERKBEZOEK STATENFRACTIE Verpleeghuis DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Middenschouwen handhaaft subsidie baanlozenproject SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Middenschouwen heeft woensdagavond een voorstel van burgemeester en wethouders verworpen om de jaarlijkse subsidie aan het baanlozenproject in te trekken. Het zogeheten werkgelegenheidsproject, gebaseerd op een samenwerkingsovereenkomst tussen alle gemeenten op Schouwen-Duiveland, voorziet in educatieve, sociaal-culturele en sociaal-economische activiteiten voor haanlozen. Burgemeester W. den Boer leidde de discussie in met de mededeling dat er 's ochtends nog wel een gesprek was geweest met de Zeeuwse stuurgroep werkloosheid, maar dat dit het stand punt van het college om de subsidie aan het project stop te zetten niet had veranderd. Hij meldde verder dat be halve een protestbrief van het CNV ook verontwaardigde telegrammen op het gemeentehuis waren gearri veerd van kerkelijke werkgroepen. Raadslid G. Renden (PvdA) 'opende het vuur' in de vergadering met de opmerking dat Middenschouwen haar standpunt in de stuurgroep werklozen WEMELDINGE Uit een schuur van de firma De J. in Wemeldinge is voor ongeveer elfduizend gulden aan ge reedschap gestolen. De inbrekers ver schaften zich toegang tot de schuur door een ruit te breken. Er wordt onder meer een aggregaat en elec- trisch gereedschap vermist. De in braak is vermoedelijk gepleegd tus sen zondagmiddag en dinsdagmid dag. Schouwen-Duiveland had moeten la ten horen. Hij vond bovendien dat het college geen blote cijfers als argument moest gebruiken om de financiële GOES - Het buurthuis De Pit houdt zaterdag van 10 tot 16 uur een open dag. Dan start de stichting Buurt werk Goes-Zuid met het wintersei zoen vol nieuwe activiteiten. Belang stellenden kunnen een kijkje gaan nemen in De Pit en zelf deelnemen aan de verschillende activiteiten. Op het programma staan onder meer koersbal (een spel dat vooral bij de ouderen populair is), uittekenen van een patroon bij de naaicursus en foto's ontwikkelen in de donkere ka mer van de fotoclub. Kinderen kun nen meedoen met een van de vele activiteiten van de kinderclubs. Op geregelde tijden worden demon straties gegeven van disco-ballet, be- jaardengymnastiek en volksdansen. Ook staan er speciale attracties, zoals een grabbelton, het rad van avontuur en sjoelbakken. Het interieur van het buurthuis is totaal verbouwd. De ont moetingsruimte en de grote zaal zijn onder handen genomen, waardoor sfeervolle ruimten zijn ontstaan die voor veel activiteiten geschikt zijn. SINT-PHILIPSLAND De gemeen teraad van Sint-Philipsland heeft woensdagavond besloten tot aan koop van grond en een aantal gebou wen op het binnenterrein aan de Emmastraat en de Stationsstraat in dat dorp. Inclusief sloop van de ge bouwen en herinrichting van het terrein is hiermee een bedrag ge moeid van ruim 307.000 gulden. Een voorwaarde voor het doorgaan van de transactie is wel dat de provincie Zeeland subsidie verleent. Het bewuste stuk grond staat als een knelpunt aangegeven in het verbete ringsplan voor het dorp Sint-Philips land. Verschillende raadsleden wilden van het college van burgemeester en wethouders weten op hoeveel subsi die er kan worden gerekend en hoe hard de toezegging van de provincie op dit punt is. Volgens burgemeester T. Vogel kent de provincie Zeeland aan de sanering van dit gedeelte van Sint-Philipsland een hoge prioriteit toe. Uit gesprekken met ambtenaren was hem gebleken dat de gemeente een subsidiëring van 100 procent tege moet kan zien. „Hoe zeker dat is weet ik op dit moment nog niet. De definitieve be slissing valt in oktober. Maar voorlo pig ga ik er vanuit dat de provincie de hele zaak betaalt", aldus burgemees ter Vogel. A. P. Kornaat van de Partij voor Algemeen Belang vroeg wat er in de toekomst met het terrein gaat gebeu ren. Burgemeester Vogel antwoordde dat er nog geen plannen bestaan voor de inrichting van het gebied. „Als u vanavond instemt met de aankoop komt dat zo spoedig mogelijk", zei Vogel. Kornaat zag verder graag een bepaling in de koopakte opgenomen over een eventuele verontreiniging van de grond. Dan kunnen de kosten die gemaakt moeten worden bij een schoonmaak, als dat tenminste nodig is, verhaald worden op de vroegere eigenaar. Burgemeester Vogel zegde toe te bekijken in hoeverre zoiets gebruikelijk is. Op het bewuste ter rein is nu nog het bedrijf Reijnlof bv gevestigd met een witlofkwekerij. De ze firma wil vertrekken naar het in dustrieterrein van Sint-Philipsland en daar haar activiteiten verder uitbrei den. Daarom moest de raad ook nog een beslissing nemen over de verkoop van 1000 vierkante meter industriegrond OUWERKERK - De Culturele Vereni ging Ouwerkerk geeft vrijdagavond 4 oktober de jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis in Ouwerkerk. De toneel club speelt dan het stuk in drie bedrij ven 'Plaza Hotel' van Neil Simon. De voorstelling begint om 19.30 uur en er is bal na. Het toneelstuk wordt vrij dag 11 oktober nog een keer herhaald. ZIERIKZEE Naar aanleiding van telefoontjes van verontruste bewo ners van de Meelstraat te Zierikzee, heeft de rijkspolitie maandagmiddag G. W. W. uit Rotterdam aangehouden. De man hield zich in de Meelstraat verdacht op. Hij voelde aan alle deu ren om te controleren of ze gesloten waren. In verschillende woningen ging W. naar binnen om even later weer naar buiten te komen. Een paar uur later deed D. B. uit de Meelstraat aangifte van het verdwijnen van 300 gulden uit zijn woning. Dinsdag is W. weer op vrije voeten gesteld. Het ontvreemde bedrag werd in beslag genomen. In verband met het nog lopende onderzoek heeft de politie een en ander pas woensdag bekendgemaakt. aan het bedrijf. De gemeenteraad ging akkoord met het voorstel van b en w om dat te doen voor een bedrag van 55 gulden per vierkante meter en een vergoeding van 10.000 gulden voor de al op het terrein aanwezige verhar ding. Alle fracties merkten op dat beide zaken niet los van elkaar kun nen worden gezien, al had het college ze als twee aparte agendapunten op gevoerd. Burgemeester Vogel gaf het verband tussen de twee transacties toe. „Als de provincie geen subsidie verleent voor de aankoop van de grond met opstallen aan de Emmastraat zal die zaak wel niet doorgaan. Het bedrijf zal dan waarschijnlijk ook niet ver huizen naar het industrieterrein, maar op de plaats waar het nu al gevestigd is gaan uitbreiden", zei Vogel. ondersteuning te beëindigen, maar moest kijken naar de kwaliteit van het project. P. W. Ringelberg-Berre- voets (CDA) meende dat Midden schouwen niet zomaar uit het project moest stappen, maar beter wat meer moeite kon doen om werkgelegenheid aan te trekken. Zij wees het college er ook op dat Middenschouwen zou moe ten meebetalen aan een eventueel wachtgeld van de projectleider. Burgemeester Den Boer liet in reac tie op Rendens woorden weten dat hij ondanks zijn afwezigheid in de laatste vergadering van de Schou- wen-Duivelandse stuurgroep de me ning van het college van Midden schouwen wel naar voren had ge bracht in de desbetreffende begelei dingscommissie. VVD-wethouder L. C. Hart zei dat het het niet populair was om een werkgelegenheidsproject te stoppen. „Het hele project stelt echter weinig voor. De deelnemers worden alleen maar beziggehouden met cursussen, niet met werk. Wij durven gewoon nee te zeggen", ver klaarde hij. BORSELE De werkgroep Borsele Helpt Polen is van plan maandag 14 oktober met een goederentransport te vertrekken naar de Poolse stad Miros- lawiec. De kleding zal via de kerk in Polen worden verdeeld. Uit het finan cieel overzicht van vorig jaar blijkt dat de werkgroep 16.353,15 heeft ontvangen en 15.645,41 heeft uitge geven (waaronder de transportkosten voor drie vrachtwagen). Ook dit jaar wordt weer een geld- en kledingsinza- melingsactie worden gehouden. HEINKENSZAND - De schutterij 'So- ranus' in Heinkenszand hield een tul- bandschieting, waaraan 55 schutters van twaalf verschillende verenigingen deelnamen. Wip I: le hoofdvogel A. Rentmeester, W. Teil; 2e hoofdvogel H. de Jonge, Soranus; le zijvogel J. de Rijke, Edele Handboog; 2e zijvogel C. van den Dries, Eenheid; 3e zijvogel C. van den Dries, Eenheid; le bovenkal M. C. Verdonk, Concordia; 2e bovenkal W. Boudens, W. Teil; 3e bovenkal W. Boudens, W. Teil; 4e bovenkal W. Bou dens, W. Teil; meeste kleine vogels Jos Goense, Eenheid, 7 stuks. Wip II: le hoofdvogel B. Knuist, Edele Handbood; 2e hoofdvogel A. Rentmeester, W. Teil; le zij vogel Jobien de Jonge, ADLM; 2e zijvogel M.C. Verdonk, Concordia; le bovenkal Sjaan Crucq, Soranus; 2e boven kal H. de Jonge, Soranus; 3e bovenkal W. Voet, Soranus; meeste kleine vogels Job Koens, Victoria, 6 stuks. De gemeenteraad bleef het deson danks in meerderheid oneens met het college. Het voorstel om de besproken subsidie van vijfduizend gulden te stoppen werd verworpen doordat de twee voorstemmende wethouders L. C. Hart (VVD) en I. C. Padmos (CDA) in aantal werden overtroffen door de tegenstemmers G. Renden (PvdA), P. W. Berrevoets-Ringelberg (CDA) en W. C. van den Bosse (SGP/RPF). THOLEN - Wegens omstandigheden is zaterdag de jubileumrit met de daarbij behorende feestavond niet doorgegaan, maar wel de herfstrit. Hieraan namen 27 equipes deel, die de vrij gemakkelijke en korte rit van 30 kilometer bijna allemaal zonder veel strafpunten uitreden. Voor iedere deelnemer was er een prijs. De uitslag van de rit: A-klasse: 1 J. van Weele (Tholen) 64 strafp.; 2 J. van Vossen (St. Annaland) 66; 3 A. van Loo (Kapelle) 71; 4 1. de Graaf (Sliedrecht) 95; 5 A. Minheere (St. Annaland) 104; 6 J. Overbeeke (Tholen) 105; 7 J. de Rijke (Tholen) 140; 8 W. Anthonisse (Tholen) 152; 9 W. van 't Slot (Tholen) 156; 10 M. Tazelaar (Tholen) 160. B-klasse: 1 C. Droogers (Oud-Vossemeer) 141; 2 S. Groenleer (Kapelle) 196; 3 H. Jansen (Poortvliet) 218; 4 C. Smits (B. op Zoom) 255; 5 L. Lindenberg (Tholen) 292; 6 J. de Graaf (Tholen) 360; 7 J. v. d. Berge (Tholen) 362; 8 M. Lindhout (Tholen) 390; 9 G. de Wilde 423; 10 J. Bijl (Tholen) 450. Zaterdag 19 oktober wordt met de jubileumrit aandacht besteedt aan het 10-jarig bestaan van MAC 'Tho len'. Alle oud-leden zijn uitgenodigd om deel te nemen. Inschrijven is voor iedereen mogelijk op vrijdag 18 okto ber van 20.00 tot 21.00 uur bij L. M. Geluk, Molenvlietsedijk te Tholen. ZIERIKZEE - De staatssecretaris van welzijn, volksgezondheid en cul tuur, drs. J. P. van der Reijden, geeft maandag 14 oktober het officiële startsein voor de bouw van het nieu we verpleeghuis van de Cornelias- tichting te Zierikzee. Om 16.00 uur worden de genodigden verwacht in restaurant Mondragon aan de Oude Haven, waar de voorzit ter van de Corneliastichting, A. L. van Geesbergen, de gasten verwelkomt. Daarna slaat de staatssecretaris de eerste paal op het bouwterrein. Terug in Mondragon houdt Van der Reijden een toespraak, waarna de feestelijke gebeurtenis wordt afgesloten met een receptie. OUWERKERK - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds (KNF) heeft in Ouwerkerk 865,20 opgebracht. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - „Het is dat ik uitzie naar de fotore portage en graag nog eens oude collega's ontmoet, maar anders had ik helemaal geen formeel afscheid gewild". Dat zegt de 61-jarige Mar cus Does uit 's-Heer Hendrikskin deren over zijn officieel vertrek vandaag, donderdag, als medewer ker bij de afdeling weg- en water bouw van de gemeente Goes. Na in 1950 in dienst te zijn gekomen als werkman in algemene dienst gaat hij met zijn ruim vijf en dertig dienstjaren in de vut. Does loopt vaak over zijn eigen werk in Goes, want zijn voornaam ste bezigheden lagen in het bestra ten van de gemeente. De markt is een van de projecten die hem nog levendig voor de geest staat. „Die moest helemaal geplaveid worden met keien die per stuk zo'n zes kilo wogen". Wanneer de PTT kabels of de watermaatschappij leidingen legden, Does was erbij met de ver gunning van gemeentewege. De laatste zes jaar moest hij als voor man bestratingen acht gemeente werklieden en een vrachtwagen aan het werk houden. „Eerst had ik wat moeite met het leiding geven, maar daarna ging het zó", zegt hij terwijl hij zijn duim omhoog steekt. Burge meester W. Blanken van Goes zegt in een brief aan zijn voorman dat deze altijd opvallend ijverig en op gewekt was tijdens de arbeid. Om Does een man van twaalf am bachten en dertien ongelukken te noemen gaat misschien wat te ver, maar feit is wel dat hij al heel wat werkgevers versleten had voordat hij bij de gemeente terechtkwam. In Goes ging hij van een sloopbedrijf naar een graanpakhuis en vervol gens naar de veiling. Daarna pro beerde hij het een week bij een kunstmestbedrijf in Wemeldinge, waar hij hartje winter met de hand schepen moest lossen. „Hij kwam thuis als een oud ventje en was nog maar vierentwintig", zegt zijn vrouw over die periode. „En een sigaretje roken onder het werk was er niet bij", vult haar echtgenoot aan (tegenwoordig is een rokertje er trouwens helemaal niet meer bij. want Does heeft vorig jaar na een zware operatie de tabak afgezwo ren). Na pogingen om het geluk te vinden bij een kolenboer en een aannemersbedrijf liep hij een ge meente-opzichter tegen het lijf die hem wees op een vrijgekomen baan tje in zijn ploeg. „De keus was niet moeilijk, want er was toen niet veel keus", zegt de vertrekkende ge meente-ambtenaar. Hij vindt het overigens onbegrijpelijk dat er nie mand voor hem in de plaats komt, juist nu er zoveel werklozen met hun ziel onder de arm rondlopen. Toen hij in 1950 bij de gemeente werd aangenomen, trof hij het niet, want kort daarop was hij na forse regenval negen dagen en nachten bijna onafgebroken in touw om de overstroomde Goese vesten leeg te pompen. Met afgrijzen denkt hij terug aan de watersnoodramp en kele jaren daarna. Hij moest in gezelschap van de politie met een roeiboot verdronken mensen in Wolphaartsdijk ophalen:„Sommi- gen hingen nog aan de goot". Niet prettig aan zijn werk vond hij ook de jaarlijkse onderhoudsbeurt aan de sluisdeuren in het Goese Sas. Tijdens dat karwei van zes weken kreeg hij namelijk nogal eens last van zijn ogen door het gebruik van ongezuiverde teer. De voorman zegt dat hij altijd prima met zijn collega's heeft kunnen opschieten, maar vond het vroeger wel gezelli ger op het werk. „De mensen heb ben geen tijd meer voor elkaar. Bovendien is er tegenwoordig nog al wat haat en nijd omdat men zonodig hogerop wil komen". Does gaat zich volgens eigen zeggen niet vervelen in zijn vrije tijd. Dit komt geloofwaardig over gezien het feit dat hij bijna even moeilijk te spreken is te krijgen als de konin gin: hij is steeds elders iets aan het doen. In het stadskantoor van Goes is er vandaag om 16.00 uur eerst een besloten bijeenkomst voor de af scheidnemer met de medewerkers van de afdeling weg- en waterbouw, waarna een receptie volgt om 17.00 waar iedereen welkom is. Does vindt het overigens wel jammer dat De Goese burgemeester niet aanwe zig pleegt te zijn bij het afscheid van gemeentepersoneel. 'Ex'-voorman Does uit 's-Heer Hendrikskinderen. Rock 'n rollers doen het in nonchalante pakken en gebreide jurken of truien met een strakke broek Van een onzer redactrices) GOES - Een dik rookgordijn, warmte en oorverdovende muziek vormden woensdagavond de achtergrond van de modeshow van de Goese zaken Hot Legs en Jeans Club in discotheek El Toro in Goes. In de goedgevulde disco presenteerden beide zaken een deel van hun collectie najaars- en winterkleding. Het ging in feite meer om een avondvullend gebeuren dan om een modeshow. Tussen half tien en half twaalf werden vier korte modepresentaties gegeven. Tussen door werd een verkiezing gehouden van de best geklede man en vrouw van Goes. Beide modezaken hadden vier the ma's verwerkt in hun presentatie: GOES - De acties van de stichting Red het gezicht van Goes komen in een stroomversnelling. Op zaterdag 28 september wordt ten bate van de nieuwe verwarming in de Grote Kerk in Goes een kerkconcert gegeven door koor en instrumentalisten. De instrumentalisten' vertolken een concert voor twee violen en van Man- fredini en een clavecimbelconcert van de Nederlandse componist Nicola Lenz uit de 18e eeuw. De solopartij wordt gespeeld door Kees van Eersel die daarmee zijn nieuwe clavecimbel presenteert. Koor en instrumentalis ten zijn te beluisteren in Mendel sohns' koraalcantate 'Jesu, mein Freude'. Het koor, in de liturgie Maria Magdalenacantorij geheten, telt thans dertig leden afkomstig uit di verse kerkgenootschappen. Het ge heel staat onder leiding van cantor organist Kees van Eersel en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 gulden, houders van een 65+- of een CJP-kaart betalen 5 gulden. Kin deren betalen 2,50 gulden. GOES - De in Nederland gevestigde brouwerijen hebben besloten de na tionale biertapwedstrijden ook in 1985 door te laten gaan. De wedstrijd voor Midden-Zeeland wordt op maan dag 7 oktober om 14.00 uur gehouden in de Prins van Oranje Zaal in de Nieuwstraat te Goes. Sinds de instel ling van deze biertap wedstrijden in 1953 werden 2179 wedstrijden gehou den, waaraan door 61.976 vakmensen uit de Nederlandse horecabedrijven werd deelgenomen. rock 'n roll, St- Moritz, western- en paardrijstijl en barok Swingend bracht een stuk of twintig modellen de verschillende thema's tot uitdruk king. De rock 'n roll kenmerkte zich door een uitbundig kleurgebruik. Felrood, hardgroen, blauw, okergeel, fuchsia, en wit werden naar hartelust gecom bineerd met zwart. Opvallend hierbij was dat het zwart/witte pied de poule ruitje een belangrijke plaats innam. Veel strakke rokken werden voor het voetlicht gebracht, variërend van ge breide rokjes tot even boven de knie naar rechte rokken die tot halverwege de kuit reikten. Voor de mannen breedgeschouderde colberts met strakke pantalons. Die breedgeschou derde colbers zagen we overigens bij alle thema's veelvuldig. De St. Moritz-stijl bood niet veel verassingen. Alleen de korte fun fur- jasjes zagen we niet. Verder veel felge kleurde sweaters, ruime broeken en lekker dragende oversized jacks. De truien hadden ingebreide motieven, uiteenlopend van ijssterren tot grafi sche figuren. en dessins. Leuke blouses werden getoond waarbij de voorkant bedui dend langer was dan de achterkant. Daarnaast lange plooirokken, band- plooipantalons en getailleerde jasjes. Voor de mannen werden veel kos tuums getoond. De colbertjasjes wa ren hierbij of flink lang of tot even over het middel vallend. Cinderella in Goes zorgde voor het 'voetenwerk'. De choreografie van de modepresentatie was in handen van de balletlerares Lia Sorber. Loeiende koeien en paardengetrap pel begeleidden de westernen paar drijstijl. En zoals het thema al doet vermoeden,; veel spijkerbroeken in diverse modellen gecombineerd met geruite overhemden en blouses Hier en daar een 'verdwaald' paisley-mo- tiefje. Naast de jeans werden paar- drijbroeken geshowd in katoen en glansstof, al dan niet gecombineerd met een getailleerd jasje. Fraai hier bij was een combinatie van een mooi gesneden paardrijbroek met een sterk getailleerd jasje in zwart ka toen met een tonsur-ton motief inge weven. Voor wat betreft de barok houden beide zaken het wat meer op goed draagbare mode. Geen zware brocaat en lame verwerkingen. Wël soepel vallende glansstoffen, katoen en wol. Bij dit thema een mix van materialen KLOETINGE - De volksdansgroep Kasporgo houdt maandag van 20.00 tot 22.00 uur een introductieavond in Amicitia in Kloetinge. Belangstellen den boven de 18 jaar kunnen kennis maken met het volksdansen en zelf meedoên. Kasporgo bestaat 35 jaar en houdt zich voornamelijk bezig met Hollandse boerendansen. Tijdens op tredens kleedt de groep zich uitslui tend in originele Zeeuwse kleder drachten. HEINKENSZAND De tennisver eniging TEBO uit Heinkenszand heeft de clubkampioenschappen enkelspe len beëindigd. In totaal werden er zo'n 270 wedstrijden gespeeld. Tijdens de feestavond zaterdag 5 oktober in 'Eu terpe' worden de prijzen uitgereikt. De uitslagen: dames nivo E: 1 Hannie Vonk, dames nivo D: 1 Mandy Hoffstaetter; heren nivo E: 1 Peter Louwerens; heren nivo D: 1 Jaap Felius. GOES - De gemeentelijke archief dienst van Goes opent vanaf 3 okto ber weer haar deuren op de donder dagavond. De openingstijden zijn van 19.00 tot 21.00 uur. Deze tijden gelden tot en met donderdagavond 27 maart 1986. GOES - De wijkvereniging 'Goese Polder' houdt op dinsdag 1 oktober een winterkinderkledingbeurs in de grote zaal van wijkgebouw 'De Spin- ne'. De beurs is geopend van 9.00 uur tot 11.30 uur. De kleding voor de verkoop kan worden ingeleverd op maandag 30 september tussen 13.30 uur en 14.00 uur. De niet-verkochte kleding kan worden opgehaald op woensdag 2 oktober van 19.45 tot 20.00 uur KAPELLE Bij een foto-snelheids controle aan de Dijkwelseweg in Ka pelle, werden woensdagmorgen 25 au tomobilisten betrapt harder gereden te hebben dan de daar toegestane 50 kilometer per uur. In totaal werden 241 auto's door de rijkspolitie gecon troleerd. De hardrijders zullen via de post een proces verbaal ontvangen. SINT-MAARTENSDIJK Een aan tal leden van de VVD-fractie in de provinciale staten heeft woensdag een werkbezoek gebracht aan de ge meente Tholen. De negen liberalen voerden in de ochtenduren gesprek ken met het gemeentebestuur en ver tegenwoordigers van politieke par tijen die zitting hebben in de Thoolse raad. Volgens de voorzitter van de VVD-statenfractie, L. A. M. Elenbaas, is tijdens het bezoek vooral aandacht besteed aan de werkgelegenheidssi tuatie op het eiland Tholen. Elenbaas prees het gemeentebestuur van Tholen om zijn beleid op het punt van de bestrijding van de werkloos heid. Hij doelde daarmee vooral op het tot stand komen van het bedrijfs verzamelgebouw in Sint-Maartens dijk, dat inmiddels aan uitbreiding toe is. De liberaal liet weten dat zijn fractie aanvankelijk nogal huiverig tegenover de komst van een dergelij ke voorziening had gestaan. De VVD was bang dat het verzamelgebouw concurrentievervalsing ten opzichte van de bestaande bedrijven op Tholen in de hand zou werken. „Maar nu we het geheel kunnen overzien moeten we stellen dat deze voorziening heeft bijgedragen aan de bestrijding van de werkloosheid", aldus Elenbaas. Het aantal mensen zonder een baan daalde in Tholen in de laatste jaren van 24 naar 14 procent van de be roepsbevolking. In de hele provincie Zeeland ligt dit gemiddelde op 9 procent. Die daling van het werkloos heidspercentage op het eiland Tho len is volgens Elenbaas mede tot stand gekomen dankzij de inspannin gen van het gemeentebestuur. „Tho len is op dit gebied actiever dan gemeentebesturen elders. Een beleid zoals hier kom je niet zo vaak tegen", zei Elenbaas. Een ander onderwerp dat tijdens het werkbezoek van de statenfractie aan de orde kwam was het verpleeghuis plan voor Tholen. De J. G. van Zwie ten deelde mee alle vertrouwen te hebben in het functioneren van een klein verpleeghuis van 45 bedden bij het bejaardentehuis Ten Anker in de stad Tholen. Volgens Van Zwieten past een dergelijke kleinschalige op zet uitstekend in de Zeeuwse samen leving. Hij sprak de verwachting uit dat het plan de volgende maand door provin ciale staten van Zeeland zal worden goedgekeurd. De VVD'er voegde daar nog aan toe vernomen te hebben dat ook de staatssecretaris van volksge zondheid positief tegenover het Thoolse verpleeghuisplan staat. Van Zwieten stelde dat ervaringen in De nemarken hebben geleerd dat de con structie van een klein verpleeghuis onder begeleiding van een grotere instelling elders goed kan werken. In een later stadium moet nog de beslis sing vallen hoe en waar de andere veertig verpleeghuisbedden waar Tholen recht op heeft het beste gerea liseerd kunnen worden. Het WD- standpunt zal dan afhangen van de resultaten die op Tholen en bij een vergelijkbare voorziening in Middel burg geboekt zijn. 's Middags namen de liberalen een kijkje bij een aantal bedrijven in Sint-Maartensdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28