Flitsende turns how in sportcentrum van Goes Kritiek volleybalcoaches aan vooravond EK BIJMMHC WORDT ROEP OM KUNSTGRA S STEEDS STERKER PZC/sport HET IS NU BETER DAN VROEGER Middelburgse hockeyclub bestaat 75 jaar Verlies Italië tegen Noorwegen Opnieuw remise schaaktweekamp West-Duitsland, Bulgarije en Spanje naar WK 21 KOUDEKERKE/KAPELLE Turnveteraan Hendrik Marinus (Hein voor zijn vrienden) Mijnsbergen is bereid letterlijk alles opzij te zetten voor de gymnastieksport. Zo gebeurde het eens, dat hij in Goes alle meubels uit zijn achterkamer sleepte en de lamp van het plafond haalde om met enkele leden van de turnvereniging Volharding te trainen voor het onderdeel paardvoltige. Dat was in de oorlog: „De Duitsers hadden de gymnastiekzaal gevorderd en we wilden toch blijven trainen. Dus heb ik dat paard maar in mijn achterkamer gezet", herinnert de nu 79-jarige Mijnsbergen zich nog als de dag van gisteren. Modern Vitaal 100 kilometer Rages Akrogymnastiek Dubbele zege Moeilijke zaak Sinaasappel West-Duitsland Portugal Finland Bulgarije Sowjet-Unie Spanje wint DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 De Ajax-delegatie in Zeist: vlnr Johan Cruijff, raadsman mr. H. Harmsen. Voetelink, penningmeester Bartels en voorzitter (Van onze sportredactie) ZEIST (GPD) - De 'zaak-Cruijff be gint steeds meer te lijken op een klucht. De tuchtcommissie had gis teravond na een informatief gesprek met Ajax willen beslissen of er al dan niet een strafzaak tegen de oud-voet baller moet worden aangespannen. Inplaats daarvan gingen beide partij en uit elkaar zonder dat informatie werd uitgewisseld. Cruijff (en met hem Ajax) verkeert derhalve nog altijd in het ongewisse of hij zonder diploma's zijn functie van technisch- directeur bij de Amsterdamse club kan uitoefenen. Een dezer dagen zal de tuchtcommis sie een brief sturen naar de commis sie-Van Marle, de groep die zich bezig houdt met de vraag wat de functie van technisch-directeur nu precies in houdt. Deze commissie zal nu moeten bepalen welk vervolg deze kwestie krijgt. Opvallend was het dat de hoofdper soon in het 'steekspel', Cruijff, zelf niet werd gehoord. Hij had wel zijn mening willen geven maar niet apart, zoals de tuchtcommissie wilde. Ajax. dat werd vertegenwoordigd door voorzitter Harmsen, penningmeester Bartels, Cruijff en raadsman Voetelink. voelde daar niets voor. „Wij hebben", aldus Voetelink. „gezegd dat wij open staan voor een informatief gesprek. Daar voor waren we uitgenodigd. In dat kader wensen wij niet dat de een zonder de ander wordt verhoord. De tuchtcommissie heeft duidelijk ge zegd dat dit gesprek niet plaatsvond op basis van een aanklacht. Dan moet je niet doen alsof dit een rechtszaak is. Ik vind trouwens dat de tuchtcom missie deze zaak heel anders had moeten aanpakken en gewoon had moeten zeggen: „Heren, dit is de klacht, wat is jullie commentaar?". De klacht was ingediend door drie leden van de WON, de Vereniging Van Oefenmeesters Nederland. Klaas Wit (jeugdtrainer van vierdeklasser Kolping Boys in het Noordhollandse Oudorp en bestuurslid van de WON), Piet Buijzer (voorzitter WON, afde ling Noord-Holland) en Sjaak Langen- doen (werkzaam op het bureau van de WON) zijn van mening dat Cruijff als trainer werkzaamheden verricht waartoe hij niet bevoegd is. Evenmin als Ajax begreep de tucht commissie waarom er gisteravond geen zaken konden worden gedaan. Centraal stond daarbij de vraag of er nu sprake was van een informatief gesprek, zoals Ajax stelde, of een vooronderzoek. Voorzitter Van Oost veen van de tuchtcommissie: „Wat wij wilden. Cruijff en zijn raadsman apart horen, en Ajax en de raadsman afzon derlijk. is een normale manier van informatie inwinnen. Het is jammer dat Ajax niet wilde meewerken. We sluiten in ieder geval niet uit dat we zullen proberen om Ajax opnieuw om de tafel te krijgen". Ajax wil eventueel andermaal naar Zeist komen, maar wil dan wel weten wat het doel is. Intussen vraagt Cruijff zich nog altijd af of hij nu wel of niet een 'besmet' beroep uitoefent: „Ik had vanavond graag duidelijk heid willen hebben. Maar we zijn geen stap verder. Het is een verloren avond,,. Hein Mijnsbergen: alles aan de kant voor turnsport Dat is een van de aardige anecdotes uit de 90-jarige geschiedenis van de Zebra, de Zeeuws-Brabantse turn kring. Zaterdagavond wordt dat im posante jubileum in het Goese sport centrum gevierd met een „grandioze tumdemonstratie", zoals Zebra-voor zitter Wim van Overveld uit Ouden bosch voorspelt. Veteraan Mijnsber gen zal zeker niet ontbreken bij die „flitsende demonstraties", om de woorden van Zebra-administratrice Ada de Regt te gebruiken. van op dan van een nacht goed sla pen. Dan was ik als herboren. Dan kon ik er helemaal weer tegen". Hein Mijnsbergen loopt letterlijk al een mensenleeftijd mee in de Zeeuw se turnsport: in 1918 meldde hij zich als 12-jarige aan bij Volharding in zijn woonplaats Goes en de inmid dels in Koudekerke wonende vitale bejaarde is nu nog altijd actief als jurylid. „Binnenkort ga ik weer een bijscholingscursus in Beekbergen volgen", kondigt hij aan. En Mijns bergen is nog vitaal genoeg om zelf met zijn auto die 250 kilometer of daaromtrent naar Beekbergen af te leggen. Geen betere propagandist voor de turnsport in Zeeland dan deze krasse veteraan, want hij is er van overtuigd, dat hij zo'n goede conditie heeft, omdat hij langer dan een halve eeuw actief in de gymnastieksport is ge weest. Mijnsbergen houdt zijn condi tie trouwens ook op peil door zo'n 8.000 kilometer per jaar te fietsen („ik heb een kilometerteller op mijn fiets"). „Op mijn vorige fiets heb ik 55.000 kilometer gedraaid. Nu heb ik een nieuwe gekocht, een sportieve damesfiets met zes versnelling. Dat heb ik gedaan met het oog op de toekomst, want nu kan ik het been er nog wel overheen krijgen, maar over drie jaar misschien niet meer en dan is een damesfiets beter", laat hij opge wekt weten. Voor Hein Mijnsbergen heeft fietsen wel degelijk met de turnsport te maken: „Ieder jaar kun je bij de turnverenigingen een vaardigheids diploma behalen. Maar ver voor de oorlog moest je voor dat diploma ook aantekeningen halen voor lange fietstochten, zo'n 100 kilometer. En ook voor een wandeltocht tot 25 kilometer", weet hij nog. Maar tur nen aan ringen, rek, paard en brug stond voor Mijnsbergen toch altijd voorop. Zelf was hij ook een verdienstelijk turner en raakte volkomen verslaafd aan die sport: „Ik heb 38 jaar bij de veiling in Goes gewerkt, tenslotte als chef ladingmeester. Daar hadden we onregelmatige werktijden. Soms was ik 's avonds laat pas klaar. Dan ging ik om elf uur 's avonds nog een paar uur turnen. En daar knapte ik meer MOSKOU (AFP/Tass) - De achtste partij van de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap tussen ti telhouder Anatoli Karpov en uitda ger Gary Kasparov is woensdag geëindigd in remise. Dinsdag was de partij op de 41e zet afgebroken. In de tweede zitting deden de beide Sovjet grootmeesters nog snel een aantal zetten en besloten toen tot deling van het punt. Karpov leidt in tweekamp met 4,5 tegen 3,5. LECCE (SID/AFP) - Wereldkampioen Italië heeft in de voorbereiding op de eindronde van Mexico een bescha mende nederlaag geleden tegen Noor wegen. In Lecce floten 55.000 toe schouwers de Italiaanse voetballers uit, toen de Scnadinaviërs in de twee de helft hun voorsprong van 2-1 handhaafden. Oefeninterland Italië - Noorwegen 1-2 (1-2), 26. Altobelli 1-0, 40. Okland 1-1, 42. David- sen 1-2. Scheidsrechter: Foeckler (Brd). Toeschouwers: 55.000. Geen wonder dus, dat hij ook allerlei cursussen ging volgen en als trainer jarenlang de stuwende kracht van Volharding is geweest. Vijftien jaar lang was hij ook trainer van de selectiegroepen (heren en dames) van de Zebra. In die tijd werkte hij met talenten als Nel Fritz, kampioene van Nederland en deelneemster aan de olympische spelen van 1960 in Rome, met Nel Peeman, ook een Nederlands kampioene, met Jaap van der Sande, de eeuwige tweede achter Klaas Boot. Hein Mijnsbergen is modern genoeg om met zijn tijd mee te gaan. Je zult hem niet horen zeggen, dat die goeie ouwe tijd beter was dan de huidige jaren tachtig: „Ik heb enorm veel plezier beleeft aan die hobby, maar het is nu allemaal veel beter. Vroeger moest je het allemaal zelf verzinnen. Als een van de Zeeuwse toptumers bijvoorbeeld een halve schroef wilde maken in een salto, dan moest we zelf ontdekken hoe we dat moesten klaar spelen. Nu is er allemaal schitterende instructie voorhanden". Mijnsbergen juicht het bovendien toe, dat de turnbond (en vooral de Zebra) inhaakt op moderne rages: „Zo kun je bij veel verenigingen nu ook aan aerobicdansen doen en jazzgymnas- tiek is er al veel langer. En nu zijn de springgroepen weer erg populair ge worden. Zo heeft trainer Ben West- strate bij Volharding een springgroep, die tot de top van Nederland be hoort", weet Hein Mijnsbergen. En met die laatste opmerkingen zit Mijnsbergen precies op de lijn van het Zebra-bestuur. Zebra-voorzitter Wim van Overveld zegt: „De turn sport heeft veel te lang op hetzelfde stramien voortgeborduurd. Lange tijd waren er alleen maar de bekende oefeningen aan brug, rek, ringen en paard. Daardoor verloor de turnsport vooral op jongens zijn aantrekkings kracht. Die gingen liever voetballen, tennissen of aan atletiek doen. Nu proberen we de turnsport al geruime tijd een moderner gezicht te geven". Natuurlijk blijven brug, ringen, paard, rek, balk en vrije oefeningen belang rijke onderdelen van het tumpakket. „Maar we gaan steeds meer inhaken op nieuwe facetten. Aerobic, jazz- gymnastiek en springen hebben we al lang. En nu gaan we binnenkort ook het zogenaamde „akrogymnastiek" in de Zebra introduceren. Dat is een mengeling van acrobatiek en gymnas tiek, geen individuele oefeningen, maar een sport voor twee of meer turners, die samen optreden", vertelt Wim van Overveld. Penningmeester Hans van der Have heeft in de boeken wel even nageke ken, dat WIK uit Wemeldinge (opge richt 17-7-1888) en Thor uit Sas van Gent (6-9-1889) de oudste clubs van de Zebra zijn. „Maar", zegt voorzitter Van Overveld, „we willen bij dit 90-jarig jubileum niet in het verleden duiken. Dat doen we over tien jaar bij het eeuwfeest wel. Nu willen we laten zien wat de Zebra anno 1985 is: een sprankelende sport met verras send veel facetten en bovendien voor jong en oud". Een kerngroep van de Zebra van ongeveer dertig jaar geleden met in tweede positie Hein Mijnsbergen. Zeelands bekendste turner van weleer Jaap van de Sande staat in vijfde positie. GOES De spektaku- laire groep Holland Gymnastics is zaterdag avond in het Goese sportcentrum de be langrijkste attraktie tij dens de viering van het 90-jarig bestaan van de Zebra, de Zeeuws-Bra bantse turnkring. Deze sprankelende turnshow van organisator Frans van Elteren heeft zich al een grote faam ver worven in binnen- en buitenland. Natuurlijk is de huidige kampioen keurtumen Ron Lamboo van de partij en bij de dames is er onder meer Marja Huijting, die vier keer deelnam aan de wereld kampioenschappen. Verder verschijnen de beste jazzgymnasten en trampolinespringers van Nederland in de Goese sporthal. De show is vooral een spel van licht, muziek en tur nen. De jubileren Zebra, die nu 60 verenigingen met 12.500 leden telt, heeft voor dit tumspektakel gekozen „en niet voor een formeel evenement met een uitvoerige re ceptie", zoals Zebra- voorzitter Wim van Overveld zegt. De show van Holland Gymnastics (twee keer 45 minuten) wordt al leen onderbroken door een optreden van de j azzdemonstratiegroep van de Zebra onder lei ding van Laura Ouwens uit Oud-Vossemeer. Van Overveld: „We willen het flitsend houden en ik zal dan ook maar een heel kort openings woord spreken". Al 1400 liefhebbers hebben zich aangemeld voor dit eve nement, dat zaterdag avond aanstaande om 19.30 uur begint. Hein Mijnsbergen: 8.000 kilometer per jaar op de fiets. GORSSEL (GPD) - Gezien de enorme investering in tijd en geld, lijkt de Nederlandse volleybalbond voor het eerst in de geschiedenis kosten noch moeite gespaard te hebben om de nationale teams zo optimaal moge lijk op een internationaal kampioen schap voor te bereiden. Een begrijpe lijke investering, omdat het aan staande zondag aanvangende Euro pese kampioenschap in Nederland wordt gehouden. Des te opmerkelijker was gisteravond de pittige en voor bondsvoorzitter Piet de Bruin zichtbaar onverwachte kritiek die de beide bondscoaches Peter Murphy (dames) en Geert Trompetter (heren) tijdens de laatste persconferentie voor het EK, met be trekking tot het bondsbeleid uitten. Piet de Bruin: „De tranen schieten me bijna in de ogen bij het aanhoren van de kritiek. We investeren alleen al dit jaar een miljoen gulden in beide natio nale teams. De besteding van dat miljoen hebben we in zekere zin vrij gelaten, zodat de teams zelf prioritei ten konden stellen. En dan nog krijg je als bond kritiek". Geert Trompetter verwijt de bond met name dat een toekomstvisie ont breekt. „Ik ben bang dat het EK te veel als een eenmalig hoogtepunt wordt gezien. Als een eindstation, terwijl het juist het beginpunt zou moeten zijn van een structureel bete re aanpak van het topvolleybal in Nederland". Met de toevoeging van damescoach Peter Murphy: „Het is in die zin niet belangrijk of je tweede of twaalfde wordt. Wat telt is, datje in de voorbe reidingsperiode zichtbaar vooruit bent gegaan. Dat er een stevig funda ment is gelegd om op voort te bou wen. De voorbereiding is nu nog te kort geweest om te verlangen dat de nationale teams stabiel spelen. Die stabiliteit kan komen, na drie of vier jaar, maar dan zul je dus principieel voor een voortzetting van dit beleid moeten kiezen". Zowel de Nederlandse dames- als de herenvolleybalploeg heeft gister avond de oefencampagne succesvol afgesloten. De dames wonnen in Hen gelo voor het eerst in de geschiedenis van de Sowjet-Unie: 3-2 (11-15, 5-15, 15-11, 15-9, 15-10). De heren wonnen voor de derde achtereenvolgende maal van Roemenië: 3-2 (15-6, 2-15, 11-15, 15-5 en 15-11). MIDDELBURG Aan de vooravom. van het 75-jarig jubileum wordt bij de Middelburgse Mixed Hockey Club (MMHC) de roep om kunstgras steeds sterker. De hockeyvereniging mag zich dan in tegenstelling tot veel andere sportclubs nog verheugen in een toenemende belangstelling, wil dat zo blijven, dan zal het 'heilige gras' snel in Middelburg gerealiseerd moeten worden. Of zoals Romain Adriaansens van MMHC het uit drukt: „We kunnen in de toekomst alleen een bloeiende vereniging blij ven, als ons het lukt om op korte termijn een kunstgrasveld te krij gen". Nu laat MMHC over de hele kwestie geen gras groeien, zo blijkt uit de woorden van voorzitter Wouter Uyt- hoven: „Elf maanden geleden heb ik aan het slot van de ledenvergadering het punt van het kunstgras aange roerd. Ik heb toen gezegd, dat we er voor moesten zorgen dat het er over twee jaar ligt. Er zijn inmiddels ge sprekken met de gemeente geweest en we hebben nu nog dertien maan den te gaan...". „Toch", zo relativeert Adriaansens, „moet je de zaak niet forceren. De gemeente staat er positief tegenover, zien de noodzaak in, maar het finan ciële gedeelte is een moeilijke zaak. Zo'n kunstgrasveld kost tussen de 400.000 en 500.000 gulden en dat is een hele investering, al mag Middelburg natuurlijk niet achterblijven bij de rest. Op dit moment ligt er al een veld in Goes, terwijl Vlissingen er ook hard mee bezig is. Kijk, als er in Vlissingen wel kunstgras komt en in Middelburg niet gaat de hockeyclub Vlissingen een heleboel leden bij ons wegzuigen". MMHC wil dat kost wat kost voorko men, zeker nu het de club zo voor de wind gaat. Want, terwijl veel sportver- erigingen door een alsmaar dalend geboortecijfer hun ledenaantal zien teruglopen, kan MMHC tot nu toe elk jaar nog nieuwe leden (vooral jonge ren) bijschrijven. „Er is een toenemen de interesse voor het hockey", zegt Adriaansens. „En dat komt doordat de vertegenwoordigende nationale teams constant bij de wereldtop zit ten. Daar gaat een bepaalde aantrek kingskracht van uit. Daarnaast doen wij als club veel voor de jeugd. Wij laten kinderen van zes zeven jaar behendigheidsspelletjes doen met al lerlei soorten ballen. Dat heeft nog niets met hockey te maken, maar het blijkt wel te werken. Sommigen kie zen na verloop van tijd bijvoorbeeld voor voetbal, maar veel blijven toch hangen bij de hockeyclub. Bovendien zijn wij als club ook betrokken bij het schoolsportproject van de gemeente Middelburg", zegt Adriaansens. In de beginjaren van MMHC de club werd 2 oktober 1910 officieel MIDDELBURG De Middelburgse Mixed Hockey Club (MMHC) viert vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober het 75-jarig jubileum. Vrijdag wordt in het clubhuis bij het complex aan de Breeweg van 19.30 tot 21.00 uur een officiële receptie gehouden. Zaterdagmorgen is er vang/ 10.00 uur een reünie voor oud-leden, 's Avonds om zes uur volgt een lustrumdiner. Om 20.00 uur begint de feestavond. Voor de jeugd staan er in de loop van het jubileumjaar nog verschillende activiteiten, zoals toernooien op het programma. opgericht kwam de jeugd er nog niet aan te pas. Toen waren het voornamelijk dertigers, die de hoc- keysport beoefenden. Het hockey stelde in die tijd ook niet al teveel voor. Van wedstrijdsport was geen sprake. „Het hockey was toen nauwe lijks gereglementeerd", zegt voorzit ter Uythoven. „Er werd gespeeld met een soort sinaasappel (een oranje bal, die de veel groter was dan de huidige bal), terwijl de sticks twee platte kanten hadden en het maakte niet uit met welke zijde je sloeg. Pas in het begin van de jaren dertig werden de Engelse regels ingevoerd en ging MMHC (de op n na oudste hockeyclub van Zuid-Nederland) competitie spe len". Had MMHC het in de Eerste Wereld oorlog erg moeilijk om zich te handha ven de club ging toen bijna ter ziele vanwege te weinig leden de Tweede Wereldoorlog was geen ongunstige periode voor de Middelburgers. Er kwam een grote toeloop van leden van de Goese hockeyvereniging. De Goesenaren hadden namelijk tijdens een treinrit ruzie gekregen met een hoge NSB-autoriteit, waardoor al het hockeymateriaal, zoals doelen en bal len in beslag werd genomen. „MMHC heeft in die periode onder de naam 'de Zeeuwen' gespeeld", zegt Adriaan sens. die onlangs aftrad als vice-voor- zitter. „En", zo vult Wouter Uythoven aan. „al onze wedstrijden, zowel uit als thuis, werden toen in Breda en Roo sendaal gespeeld, omdat het veld door de Duitsers was gevorderd. Dat was een hele onderneming. Om half zes 's morgens vertrokken de spelers en 's avonds was men meestal pas om twaalf uur weer thuis". Na de oorlog ging het met MMHC steeds beter, er kwamen meer leden bij, al vielen er niet veel kampioen schappen te vieren. Het absolute hoogtepunt werd in de jaren zestig bereikt, toen de heren in de promo tieklasse gingen spelen. „Dat kwam, omdat twee bekende internationals Wim van Heel en Han Derkx in Mid delburg kwamen werken en lid wer den van onze vereniging. Die trokken het niveau geweldig omhoog, maar toen zij weer vertrokken, zijn we gede gradeerd". Momenteel spelen de heren in de derde klas en de dames komen uit in de vierde klas. „We proberen vanzelf sprekend om hoger te komen, maar bij MMHC ligt het accent op het recreatieve. We passen in elke leef tijdscategorie wel een selectie toe, maar we proberen de jeugd bijvoor beeld bij elkaar te houden. Alleen, wanneer dat echt nodig is, schuiven we jeugd door naar de senioren. Kijk, de prestaties spelen wel mee, maar ze staan niet voorop bij MMHC", besluit voorzitter Wouter Uythoven. DEN HAAG (SID/AFP DPA) - West-Duitsland, Bulgarije en Spanje hebben zich gisteravond geplaatst voor het WK voetbal, dat volgend jaar in Mexico ge houden wordt. West-Duitsland speelde in Stockholm met 2-2 gelijk tegen Zweden. Bulgarije was in Luxemburg te sterk voor de nationale selectie uit het Groothertogdom (3-1) en Spanje zegevierde in Sevilla met 2-1 over IJsland, dat overigens wel tien minuten lang een voor sprong koesterde. Behalve West-Duitsland, Bulga rije en Spanje hebben de volgen de landen zich al in een eerder stadium voor 'Mexico' geplaatst: Italië, Hongarije, Mexico, Uru guay, Brazilië. Argentinië, Polen en Canada. West-Duitsland nam tegen Zwe den in het uitverkochte Rasun- da-stadion een 0-2-voorsprong via Voller en Herget. Na rust kwamen de Zweden op gelijke hoogte toen eerst Comeliusson en - in de laatste minuut - vervolgens Magnusson scoor den. WK-voorronden Groep 2: Zweden-Bondsrepubliek Duitsland 2-2 (0-2), 23. Vóller 0-1, 40. Herget 0-2, 63. Comeliusson 1-2, 90. Magnusson 2-2. Scheidsrechter: Van den Langenhove (Bel). Toeschou wers: 42.500 (uitverkocht). Gele kaar ten: Brehme en Herget (Brd) Het Portugese voetbalelftal, in gedeeld in dezelfde groep als West-Duitsland, heeft zich woensdag van zijn lafste kant laten zien in Praag. In de inter land tegen Tsjechoslowakije, tellend voor de Europese groep 2 van de voorronden van de wereldtitelstrijd, beperkte Por tugal zich tot verdedigen. Die weinig positieve uitgangstel ling werd door een matig opere rend Tsjechoslowaaks elftal, dat voor zijn laatste kans voor „Me xico" streed, met minimaal ver schil (1-0) afgestraft. Groep 2: Tsjechoslowakije - Portugal 1-0 (1-0), 21. Hruska 1-0. Toeschou wers: 10.000. Scheidsrechter: Matova- novic (Joe). Stand: BR Duitsland 6 5 1 0 11 20- 6 Zweden 6 3 1 2 7 11- 6 Portugal 6 3 0 3 6 8-8 Ts-Slowakfie 6 2 1 3 5 7-9 Malta 6 0 15 1 3-20 Finland heeft in groep 3 door een zege van 1-0 op Turkije zijn laatste theoretische kans op deelneming aan de eindronde van de wereldtitelstrijd voetbal behouden. WK-voorronden: Groep 3: Finland - Turkije 1-0 (1-0), 37 Rantanen 1-0. Stand: Engeland 6 3 Finland 8 3 Roemenië 6 2 Nrd-Ierland 6 3 Turkije 6 0 9 16- 2 8 7-12 7 9-5 7 7-5 1 1-16 Bulgarije kreeg bij zijn vijfde overwinning in de strijd van groep 4 alle hulp van Luxem burg. De voetballers uit het Groothertogdom hadden een flink aandeel in de voorsprong van 3-0, waarmee Bulgarije kon gaan rusten. Na rust kregen de Luxembur gers alle ruimte van de al feest vierende Bulgaren. Een solo van Langers werd in de 66e minuut onreglementair gestuit. Langers schoot de strafschop zelf in: 1-3. WK-voorronden: Groep 4: Luxemburg - Bulgarije 1-3 (0-3), 2. Hellers (eigen doel) 0-1, 23. Barboni (e.d.) 0-2,32. Dimitrov 0-3, 66. Langers (strafschop) 1-3. Scheids rechter: Syme (Sch). Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Reiter (Lux) en Sadkov (Bul) Stand in de Europese groep 4: Bulgarije 7 5 1 1 11 12- 3 Joegoslavië 6 3 2 1 8 6-4 Frankrijk 6 3 1 2 7 7-4 DDR 6 3 0 3 6 12- 7 Luxemburg 7 0 0 7 0 2-21 De Sowjet-Uunie heeft de spanning terug gebracht in groep 6 van de Europese voorronden van de wereld titelstrijd voetbal. Het Russische elftal versloeg woens dag in het met 100.000 toeschouwers volgepakte Lenin-stadion in Moskou ranglijstaanvoerder Denemarken met 1-0. Bij rust was de stand nog gelijk. Oleg Protasov zorgde vijf mi nuten na rust voor de beslissende treffer. WK-voorronden: Groep 6: Sovjetunie - Denemarken 1-0 (0-0), 50. Protasov 1-0. Scheids rechter: Vassaras iGri). Toeschou wers: 100.000. Gele kaart: Morozov (Sov) Stand groep 6: Denemarken 5 3 0 2 6 8-4 Sowjet-Unie 6 2 2 2 6 10- 8 Ierland 6 2 2 2 6 4-4 Zwitserland 6 2 2 2 6 4-9 Noorwegen 5 1 2 2 4 2-3 Spanje heeft zich woensdag eveneens geplaatst voor de eindronde van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal, volgend jaar in Mexico. In de beslissende laatste thuis wedstrijd wonnen de Spanjaar den in het met 50.000 toeschou wers uitverkochte stadion van Sevilla met 2-1 van IJsland. WK voorronden: Groep 7: Spanje - IJsland 2-1 (1-1). 35. Tjorboerssen 0-1, 45. Rincon 1-1, 52. Gordillo 2-1. Toeschouwers 55.000. De eindstand in de Europese groep 7: Spanje 6 4 0 2 8 9-8 Schotland 6 3 1 2 7 8-4 Wales 6 3 1 2 7 7-6 IJsland 6 1 0 5 2 4-10 Spanje gekwalificeerd. Schotland moet in een uit- en thuiswdedstrijd tegen de winnaar van de Oceanische Zone (met Israel) spelen om een plaats in de eindronden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23