'RENAULT 18 VERSAILLES' S. M. OVERTOOM Petitionnement (12) Petitionnement (13) Petitionnement (14) Blufpoker Familieberichten t Begrafenis- en crematieverzorging Overtoom-Groen Rochussenstraat 3, Vlissingen tel. 01184-13417, b.g.g. 12772 Zoals Louis Quatorze zich des tijds even buiten Parijs een aardig optrekje liet aanmeten, zo heeft. Renault haar dix-huit (18) aangekleed. En als u zich de geschiedenis lessen nog kunt herinneren dan weet u wat dat inhoudt. Pure luxe. Hoe vor stelijk dat uitpakt ziet u hierboven. Vele plussen op een auto die op zich al bijzonder plezierig is uitgerust Een ruime wagen met hele beste rijeigenschappen. Comfort. Zuinigheid. En veilig heid. Ziedaar, de Renault 18 Versailles. Voor 'n prijs die doet vermoeden dat het 'n 'basis' auto betreft. Bovendien krijgen nü 500 kopers van een Renault 18 GTL Sedan Versailles daar nog eens bovenop 'n zonnedak en een radio-cassettespeler. Gratis! Waarmee de zogenaamde 'snelle beslisser' maar liefst f 1.350,- extra verdient. Mocht u wat meer in de lengte denken, dan is er ook voor u 'n heus paleis op wielen Renault 18 Versailles Stationcar. Van hetzelfde laken 'n pak. Met aks extra-extra...'n wiswasinstallatie op de achterruit! (GTL/GTD Stationcar). Renault zou vanzelfsprekend Renault niet zijn wanneer zij geen re kening houdt met de dieselgroep. Welnu, wilt u graag dieselen maar ook heel graag zo'n Versailles, dan hoeft u niet te dubben. Voor u staat de Renault 18 Versailles Diesel in de showroom te pronken., Al met al genoeg redenen om vandaag morgen vinden wij ook goed, even langs te komen. Want, zoals Louis Quatorze al zei: 'Laat u nadrukkelijk zien wan neer u zich verplaatst'. Beter uitgerust va. f24.975,-. Goes; Centrum Goes; Marconistraat 3, Tel. 01100-12320. Hulst; G. Cappendijk Zn. B.V., Absdaalseweg 58, Tel. 01140-13524. Middelburg; De Toekomst, Seisplein 5-13, Tel. 01180-33003. Oostburg; Garage J.l. Brugge Zn. B.V., Industrieweg 8, Tel. 01170-4171. Terneuzen; Renoca, Mr. Haarmanweg 58, Tel. 01150-17751. Vlissingen; Auto Renault Dijkwel B.V., Gildeweg 16, Tel. 01184-17130. FRITUURBEDRIJF 'T HAPJE GESLOTEN open spreekuur Drumband Breskens op concours Arnhem Nieuws uit Frankrijk: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 Met droefheid geven wij kennis van een leven loos geboren dochtertje en zusje J. J. J. de Looff K. de Looff-Wilson Bianca 4484 AM Kortgene 25 september 1985. Bernhardstraat 1. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotselinge overlijden van onze mede-organi satrice van de kinderboekenweek en vriendin JOKE VAN DER KREEFT Haar enthousiasme en spontaniteit laten een grote leegte bij ons achter. Vrijwillige medewerkers van de Kinderboekenweek Stichting Jeugd-j ongerenwerk-Goes Stichting buurtwerk Goes-Zuid Kees en Leen Goes, 22 september 1985 Heden is nog onverwachts heengegaan onze lieve zuster en tante P. v. d. WEKKEN-v. WIJNEN Middelburg: fam. J. L. v. Wijnen-de Groenen Middelburg: fam. C. v. Wijnen-de Klerk Vlissingen: fam. J. H. Janssen-v. Wijnen Heden is voor ons toch nog onverwacht van ons heengegaan mijn man, vader, opa en zoon GERRIT HENDRIK 'T HOOFT echtgenoot van Hendrica Johanna Jager op de leeftijd van 58 jaar. Goes: Hoek van Holland: H. J. 't Hooft-Jager J. Jager-'t Hooft A. Jager Frank Sylvia Dordrecht: S. J. F. 't Hooft W. J. 't Hooft-Couvee Sabrina Guido Rotterdam: S. 't Hooft-Vermeulen Rotterdam: A. A. Jager A. C. Jager-Buwalda 24 september 1985. Blaaubeenstraat 63, 4461 LH Goes. De overledene is thuis opgebaard, gelegenheid tot bezoek donderdag 26 september van 19.00- 21.00 uur. De crematie zal plaatshebben op zaterdag 28 september a.s. om 11.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de crematie is er gelegenheid tot condoleren in de condoléanceruimte van het crematorium. Liever geen toespraken. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij mede dat na een kortstondige ziekte geheel onverwacht uit ons midden is weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa FRANCOIS BLIEK echtgenoot van Pieternella van de Guchte op de leeftijd van 59 jaar. Kapelle: P. Bliek-van de Guchte Kapelle: Caty en Gilles de Jonge-Bliek Monique, Sandra en Rob Scherpenisse: Sjacco en Betty Bliek-Keur Frangois en Nicole 25 September 1985 Oude Bosstraat 51, 4421 AR Kapelle. Geen bloemen. Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar vrijdag 27 september van 18.30-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 28 september om 12.00 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats te Kapelle, waarna aansluitend om 12.30 uur de begrafenis zal plaatshebben op de begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in de aula gelegenheid tot condoleren. Heden overleed op 70-jarige leeftijd mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en groot moeder ANNA GEERTRUIDA MARIA VAN ITALLIE-VAN DEN BROEKE Vlissingen: Hilversum: Oosterhout: Bergen op Zoom: Vlissingen: Vlissingen: Ir. R. V. van Itallie Eelkje Visser Han van der Veen Jan-Jelle Visser Bob, Joost Rommert Visser Nel Visser-Schuurbiers Pepine, Charlotte, Wouter Tj ailing Visser Frederike Stauttener Hans Robbert van Itallie Marianne van Itallie-Algra Vincent, Ruben 4384 KZ Vlissingen, 25 september 1985. Chopinlaan 14. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag, 27 september a.s., van 19.45-20.15 uur. De rouwdienst zal worden gehouden maandag, 30 september a.s., om 10.45 uur in voornoemd rouwcentrum, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in voornoemd rouwcen trum. Heden overleed onze lieve zuster, schoonzuster, tante en nicht AN VAN ITALLIE-VAN DEN BROEKE Fam. A. C. van den Broeke-van Steene neven en nichten E. van den Broeke Vlissingen, 25 september 1985. Na een kortstondige ziekte is nog vrij onver wachts overleden onze geliefde broer, zwager en oom BENJAMIN VAN NOORDEN weduwnaar van Jakomina Kopmels op de leeftijd van 81 jaar. Familie Van Noorden Familie Kopmels Waarde, 25 september 1985 Raadhuisstraat 6 Corr.adres: J. van Kruiningen, Havenstraat 2, 4414 AZ Waarde. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 28 september om 10.30 uur vanuit 'Hervormd Cen trum' waar de rouwdienst zal worden gehouden om 10.00 uur. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Bergzicht te Goes. Bezoekuur van 15.00-15.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Heden overleed plotseling onze lieve broer, zwager, oom en neef CORNELIS ADRIAAN GEELHOED echtgenoot van W. Minderhout op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam: A. Geelhoed Vlissingen, 24 september 1985 Na een liefdevolle verzorging in 'Het Gasthuis' is heden geheel onverwacht van ons heengegaan onze lieve vader en opa MARINUS GUNST weduwnaar van Maatje Reijnhout in de ouderdom van 83 jaar. Middelburg: M. P. Gunst C. M. Gunst-Boogaard Jenny en Koen Matty en Jan Varsseveld: M. P. Korff-Gunst J. Korff Ellen en Edo René en Hedy Goes, 25 september 1985, Kievitlaan 64. Correspondentieadres: Stadhouderslaan 27, 4336 GX Middelburg. Onze vader en opa is opgebaard in 'Het Gast huis', Kievitlaan 64 te Goes. Aldaar gelegenheid tot bezoek. De rouwdienst 'zal worden gehouden maandag, 30 september, om 13.25 uur in de zaal van 'Het Gasthuis', waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in 'Het Gasthuis' gelegenheid tot condoleren. Gesterkt door het Sacrament der Zieken, is heden rustig ingeslapen, op de leeftijd van 84 jaar, onze lieve zorgzame man, vader, schoonva der, opa en overgrootopa ANDRIES WILLEMS Middelburg: Coventry (Gr.B.): Oost-Souburg: Middelburg: Luton (Gr.B.): Coventry (Gr.B.): Middelburg: M. M. Willems-van Voren C. Willems-Maudsley M. van Gelder-Willems B. van Gelder Gerson H. J. Willems-Broodman W. Janse Ronald C. Normen-Willems R. Normen Samantha, Ricky A. Willems J. Groen-Willems C. F. Groens Koudekerke, 25 september 1985 'Der Boede' Correspondentieadres: Ter Vestelaan 8, 4333 GZ Middelburg. Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Der Boede'. Gelegenheid tot afscheid nemen dagelijks van 16.30-17.00 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden maan dag, 30 september, om 14.00 uur in de aula van het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Samenkomst in het crematorium om 13.50 uur. Na de crematie is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Heden overleed in het ziekenhuis 'Lievensberg' te Bergen op Zoom onze lieve moeder, schoon moeder, groot- en overgrootmoeder en zuster GRIETJE VAN DER ENDE sinds 30 mei 1944 weduwe van Adriaan Louis Kampman in de ouderdom van ruim 86 jaar. Sint-Maartensdijk: P. Lindhout-Kampman C. M. Lindhout A. L. Kampman A. S. Kampman-de Jong L. A. Kampman M. J. Kampman-Bevelander Bergen op Zoom: Margreet en Krijn Wouter, Tomas Scherpenisse: Annelies en Sjaak Lotte Basel: Elly Scherpenisse: Pia en Toon Louis, Anita Amsterdam: A. W. van der Ende Bejaardentehuis 'Sint Maartenshof, Sint-Maartensdijk, 25 september 1985 Bloemenlaan 2 Correspondentieadres: Bloemenlaan 19, 4695 EE Sint-Maartensdijk. De crematie zal plaatsvinden op zaterdag 28 september a.s. om 9.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat geheel onverwacht van ons is heengegaan onze lieve vader, groot- en overgrootvader GERARD JACOBUS DE LOOFF weduwnaar van J. C. Bouwens op de gezegende leeftijd van ruim 90 jaar. Kapelle: P. L. Zuidweg-de Looff J. M. Zuidweg Apeldoorn: L. P. Siebes-de Looff J. J. C. Siebes Waddinxveen: P. A. van Oosten klein- en achterkleinkinderen Kapelle, 24 september 1985 'Cederhof Correspondentieadres: Spaartweg 3, 4421 NC Kapelle. - De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 28 september a.s. om 11.00 uur vanuit het Her vormd Kerkelijk Centrum op de algemene be graafplaats te Wemeldinge. Vooraf wordt een dienst van woord en gebed gehouden, geleid door de weleerwaarde heer ds. L. den Breejen. Een ieder die de dienst wil bijwonen wordt verzocht om 10.00 uur in het Hervormd Kerkelijk Centrum aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het bovengenoemd gebouw. Zij die bij vergetelheid geen kennisgeving heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Menno Simonz, leerde 400 jaar gele den al, dat het onjuist is, de wapens op te nemen en ik heb volledig begrip voor ds. Postema dat hij tegen bewa pening is. Ik zou niet anders verwach ten van een doopsgezind predikant. Veel van wat hij schrijft is ook waar. Maar om ons nu allemaal aan te raden het onzinnig petitionnement te teke nen, gaat mij te ver. De kruisvlucht- wapens worden niet neergezet, om ze als eerste af te vuren. Maar ze moeten er wel staan. Waarschijnlijk heeft hij niet meegemaakt, dat onze soldaten moesten vechten tegen Hitier en zijn trawanten met verouderd materiaal. Terecht heeft heel Nederland, in de meidagen van 1945 God gedankt, voor de bevrijding na vijf jaar onderdruk king. Maar vraag niet wat het aan offers en slachtoffers heeft gekost, ook omdat in de jaren na de Eerste We reldoorlog werd gepropageerd: „Geen man en geen cent". Zelf liep ik toen ook met een gebroken geweertje op mijn revers. Hoe zou het geweest zijn, als Amerika ons niet te hulp was gekomen met mensen en materieel? Er moest jaren gewerkt worden om de achterstand in te halen en in die tijd kon de Atlantic- wal worden gebouwd. Zou Hitier aan zijn dolzinnige avonturen begonnen zijn, als hij had geweten, dat hij een goed bewapende tegenstander tegen over zich had? Neen, hij wist juist, dat hij dat niet had. Mag ik dominee Postema tenslotte uitnodigen zijn bij bel ter hand nemen, en Richteren 18 eens aandachtig te lezen. Niet voor niets zegt het spreekwoord, ook in het Frans, „De geschiedenis herhaalt Z*ck S. A. Jumelet Az Molenstraat 35 Bruinisse We leven in een democratie en het is het goed recht van de tegenstanders van het Volkspetitionnement om hun argumenten onder de aandacht te brengen. Jammer is de manier waarop men het doet; hetze en misleiding Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder dui delijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendin gen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. voeren de boventoon. Neem nu het OSL-pamflet! Door middel van een stripachtige toestand wordt een vergelijking ge maakt tussen het 'gebroken geweer tje' van voor 1940 en het VP van nu. Twee opmerkingen daarover: 1. Het is zeer de vraag of de ellende van 1940-1945 te wijten is aan 'het gebroken geweertje'. Het ligt meer voor de hand dat de invloed van conservatieve politici uit het vooroor logse Europa, die Hitier aanvankelijk als bondgenoot zagen in de strijd tegen het communisme, er toe geleid heeft dat het nazidom tijd en ruimte heeft gekregen om zich te ontplooien. Ook toen heeft blijkbaar de blinde angst voor het communisme het ge zond verstand van menigeen vertroe beld. 2. Het KKN is geen club van ontwa- penaars. Integendeel, twee belangrij ke deelnemers PvdA en D'66 zijn uitgesproken voorstanders van een Nederlands lidmaatschap van de NA- Vo-verdedigingsorganisatie. Ook IKV en Pax-Christi staan een (kritisch) NAVO-lidmaatschap voor. Ook de organisatoren van het VP vinden in meerderheid dus dat een geloofwaardige defensie helaas nood zakelijk is. Niemand heeft behoefte aan de communistische heilstaat. Er is echter sprake van een gigantische overbewapening. Volgens (ex)presi- dent Carter kan Amerika met 2 van zijn kernkracht (de poseidons) Rus land 20x platgooien. Omgekeerd zal het niet veel anders zijn. Machtsevenwicht in de oude zin van ieder ongeveer hetzelfde, is in deze situatie een niet meer te hanteren begrip. Veertig jaar vrede door af schrikking? Jawel, met enig geluk evenwel, want het heeft een aantal malen een haartje gescheeld of door een computerfout was de hel losge barsten. Trouwens Amerika heeft in de naoorlogse periode minstens 5x overwogen kernwapens in te zetten. Wat gebeurt er bij een 6e keer? En ondertussen staan de nieuwe syste men al weer op stapel. Stopzetting en terugdringing van de bewapenings wedloop is noodzakelijk. Het wordt ons al jaren gezegd door mensen die het weten kunnen, wetenschappers (ex)top-politici en generaals. Voorwat de tegenbeweging betreft tevergeefs. Hebben ze andere belangen te verde digen, of is het ook hier, evenals in 1940 de blinde angst voor het commu nisme die het gezond verstand ver duistert? De ondertekenaars van het VP vragen de regering niet om te ontwapenen, ze vragen slechts om niet verder te bè- wapenen. C. Leeman Doornlaan 3 Middelburg In de PZC kan men steeds lezen wie voor het plaatsen van de gevreesde kruisraketten zijn en wie niet. Geluk kig kan men zich in ons vrij land daarover uitspreken. Zo zien wij ook wie het wel en wie het niet geleerd hebben en valt het mij op dat de rechtsen het wel en de linksen het niet hebben geleerd en zij die tegen het plaatsen van die raketten zijn wordej dus links genoemd. Als we alles eens op een rijtje zetten dan zien wij dat de Russen ook vee! geleerd hebben. Dat is de enorrtii haat die de rechtsen hebben ten too: gespreid tegen het communisme var Rusland. Zo heeft een Hitier daar dankbaa gebruik van gemaakt om te trachte: de dienst in de gehele wereld uit ti kunnen maken. Dus rechtsen wat hebben .jullie ge leerd? Op alle mogelijke Christelijke scholei hebben wij ook geleerd hoe eens Jezu Petrus vermaande zijn zwaard in d schede te steken. Wat is daarvan he resultaat bij de rechtsen die Jezu zogenaamd hebben gevolgd? Mijnheer Lokerse waarom tracht u o; lasterlijke wijze ons dit af te lere: zoals ook ds. M. C. Postema dit (te recht) lasterlijk noemde? Dus Vrij Nederland hou je aan je goe geleerde les, wees eensgezins, nooi geen kruisraketten r,, A. Blankenbui Citadel Nieuwdor Ik zou willen reageren op een artiki over de Centrum Democraten (Hau Janmaat) kwamen in Terneuzen bi een (PZC, 2-9-'86). Daarin werd gi meld dat de partij in Zeeuwsch-Vlaai deren al 187 leden zou hebben waa van meer dan 50 procent ex-Centrun partijleden of -stemmers zouden zij] Dit is een grove onwaarheid (de CD heeft nog niet zoveel leden). Eer: stelt de groep Janmaat fusiebespn kingen voor met de Centrumpartij e gelijktijdig zit hij in mijn kring I wroeten om leden over te halen na: zijn partij. Landelijk heeft de groe Janmaat nog geen 70 leden waarva zeer weinig kader. Alleen enkele joi gens om Harms in Terneuzen zij naar Janmaat overgegaan. De zaak duidelijk, janmaat doet een wanhop ge poging om zijn toekomst veilig 1 stellen in de tweede kamer. F. Schoenmake Diezestraat Oost-Soubw Incl. BTW'. Afleveriiigskosten f 405,-. Wijzigingen voorbehouden. Renault adviseert elf oliën. De Renault dealer informeert u desgewenst over een financiering via Renault Credit Nederland en leasing via Renault Leasing Nederland. EXTRA zonnedak. Achterspoiler. Wegens sterfgeval is tot nadere kennisgeving Frituurbedrijf 't Hapje, De Bussel Beukenhof 10, Goes stichting oosterscheldeziekenhuizen Door ziekte van één van de oogartsen kan het vrijdag 27 september niet doorgaan. Maatschap oogartsen. BRESKENS De drumband Bre kens/Groede neemt zondag deel at een concours in Huisen bij Arnher Het is de eerste maal dat de drur band deelneemt aan een concout waar zij uitkomen in de introdu tieklasse. De drumband staat ondi leiding van Peter Pielaat. Renault veikoopt \fersaiHe& 5 jaar plaatwerkgarantie. Velours bekleding (GTL/GTD versies) Velours/moquette portierbekleding (GTL/GTD). Verchroomde sierlijsten om wielkasten. Rubber stootlijsten met chroomstrip opzij. Stoffen bekleding (Diesel Stationcar). EXTRA radio-cassettespeler. 5-Versnellingsbak (standaard op GTL/GTD versies; optie op Diesel Stationcar) Strakke1 striping. Verchroomde portierhandgrepen Aërodynamische wieldoppen type 'Satume'. Richtingaanwijzer op voorspatbord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14