Wissel Zeeuws-Vteanderen f Middenstand in Axel houdt modespektakel pnieuw advies sluiting 'Sint Liduina' in Hulst Toekomst Terneuzens jazzcafé Porgy and Bess nog onduidelijk HYPOTHEEK RENTE JAAR VAST 8.'% PZEM bereidt bouw kerncentrale(s) voor VANWEGE FINANCIËLE RISICO'S jINSDAG 24 SEPTEMBER 198b PZC/streek 11 11iiiiiillllirt Granaat opgeruimd op strand Breskens j Naam: Gereedschappen uit bouwketen gestolen mMMmMmmMmmmmmMMMm®1 f V SAS VAN GENT - De CDA-fractie in de gemeenteraad van Sas van Gent voelt niets voor een foorstel van het college van b. en w. om een overeenkomst aan te gaan met de Stichting Het )ude Klooster (in oprichting) waarin de restauratie van het oude klooster aan de Westkade in Sas van Gent wordt geregeld. CDA-er L. van Waes maakte maandagavond tijdens een vergadering van de commissie financiën duidelijk dat die overeenkomst best wel eens financieel nadelig voor de gemeente kan uitpakken. Propaganda-avond Natuurbescherming in Terneuzen VOLLEGE ZIEKENHUIS VOORZIENINGEN: Gerust Theatermanifestatie in Oostburg Aannemersdiploma's in Axel uitgereikt Bibliotheekdag in Terneuzen POGINGEN OM ZAAK VOORT TE ZETTEN Hoorzitting over Spui uitgesteld Speelgoed- en kledingbeurs Clubkampioenschap tennis Schoondijke Band Jeugdbelang IJzendijke naar de tweede divisie Equipe Huige won Bamisrit Opslag (A Bouwfonds Groenten- en fruitshow in Kamperland AXEL - Onder het motto 'Proef de nieuwe herfstmode'. houden vijf niddenstandsbedrijven uit Axel woensdagavond in cultureel centrum 'De Halle' in Axel een grote modeshow met koud buffet en wijnproeverij. Voor de ^how zijn vijf Europese topmannenquins en drie dressmen gecontracteerd. De modeshow wordt gepresenteerd door de Belgische presentatrice Ghislai- |ne Nuyten van het BRT-programma 'blikvanger'. De modeshow begint om 20.00 uur. Er worden herfst-en wintercollecties van fcxclusieve dames- en herenmode getoond van bekende modehuizen als Chiwitt, Seeler, Georges Rech, Mondrian, Hugo Bos en Corneliant. De firma Melchers toont collecties leer- en bontmode. De schoenen en tassen die door He mannequins geshowd worden zijn afkomstig van de firma Schirris. Na tfloop van de modeshow volgen een wijnproeverij en een koud (slagers)buffet, Lerzorgd door wijnhandel Paul Herman (die z'n Beaujolais Georges du Boeuf presenteert) en slagerij Verpoorte. De acteur kok Henk Molenberg is bereid gevonden het culinaire spektakel in te leiden. Tijdens de avond zal de NCRV-radioploeg van het programma 'Over kopen gesproken' opnamen maken. De opnamen, die van commentaar worden voorzien door een moderedactrice van de NCRV. worden volgende week maandag op Hilversum 2 uitgezonden. Volgens Jan Dieleman uit Axel, een van de organisatoren, is het mode- en culinair evenement bij voorbaat al een succes. „Er zijn vierhonderd plaatsen in De Halle en die zijn nu al allemaal uitverkocht. Jammer dat er niet meer mensen in kunnen". Het publiek wordt tussen 19.00 en 20.00 uur met een kopje koffie ontvangen. Rond tien voor negen worden de modeshow onderbroken voor een korte pauze. Om tien voor tien, treedt Henk Molenberg met allerlei lekkers voor het voetlicht. DA Sas niet akkoord met estauratie oud klooster De gemeente zal volgens het voorstel kpdrachtgever voor de restauratie Wden en dat gaat er bij Van Waes hiet in. Hij verwees naar een eerder laadsbesluit, waarbij besloten werd liet oude klooster voor het symboli sche bedrag van 1 gulden aan de Jtichting (waarin de Zeeuws-Vlaamse (ring van werkgevers en de woning bouwvereniging 'Vooruit' in Sas van Jent zitting hebben) te verkopen. van Waes De CDA-er vindt het een rare zaak dat de koopakte nog steeds niet is gepas seerd en het college nu met het voor stel komt om als opdrachtgever van de restauratie van het pand te funge ren."Iets wat je afgestoten hebt, daar TERNEUZEN - Het district Zeeland van de vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland houdt donderdag 26 september in samenwerking met de oost Zeeuws- Vlaamse natuurbeschermingsvereni ging 'De Steltkluut' een propaganda avond in de foyer van het Zuidland- theater in Terneuzen. Aanleiding voor de avond is het 80 jarig bestaan van 'Natuurmonumen ten'. Op het programma staat de rol die de landelijke vereniging en de Steltkluut spelen met betrekking tot het natuurbehoud en de bescherming ervan. Het werk van 'Natuurmonu menten' wordt belicht aan de hand van een diaserie en de firn 'Naarder- meer'. Er is voorts volop gelegenheid om te discussiëren over allerlei na tuurbeschermingsaangelegenheden. Aan een mobiel marktkraam zijn uit gaven van 'Natuurmonumenten' ver krijgbaar'. De avond begint om 20.00 uur. LTRECHT (ANP) - Het College voor Ziekenhuisvoorzieningen blijft erbij, pat het St.-Liduina Ziekenhuis in [luist (117 bedden) moet worden ge floten met het oog op de voorgeno- nen nieuwbouw van het Streekzie kenhuis Midden Zeeuwsch-Vlaande- ten in Terneuzen. Staatssecretaris lan der Reijden (volksgezondheid) tn de provincie Zeeland vinden dat bok en het college heeft sluiting van pet ziekenhuis in Hulst in 1983 ook al geadviseerd, maar het heeft maandag Be zaak opnieuw bekeken. Daarbij ging het er alleen om of sluiting van het ziekenhuis in Hulst en vermindering van het aantal bed den van het St. Antonius Ziekenhuis in Oostburg per 1 januari 1986 van 112 naar 100 tot nu toe niet onderkende gevolgen zouden hebben. Dat is vol gens het college niet het geval. De plannen voldoen volgens het advies college aan de nu geldende normen. Ook de binnengekomen bezwaren van het ziekenhuis in Hulst, de gemeente Hulst en het „Breed Platform" heb ben, aldus het college, geen feiten opgeleverd die al niet eerder in de beschouwingen waren betrokken. Middelburg Molenwater, 9.30- [7 uur: Miniatuur Walcheren. Café Meccano, 22.30 uur: Optreden (Valchers Jazzcollectief. T'oncertzaal, 20 uur: Pianoconcert loor Ronald Brautigam. fcERGEN OP ZOOM Roxy 1,20 uur: Flesh and blood, 16 jr.; Roxy II, 20 lur: Police Academy II. a.l. tinem'Actueel I, 20 uur: The last iragon, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Fambo, 12 jr.; Cinem'Actueel III, 20 pur: The Beverly Hills cop, a.l. FOES 8 Grand, 20 uur: A view to a bill. a.l. TiULST De Koning van Engeland. 10 uur: Rambo, 12 jr.; 20 uur: Police bcademy II, a.l.; 20 uur: De laatste Zaai, 16 jr.; 20 uur: Frisky business, 18 Middelburg Electro, 20.30 uur: pnnemann, 16 jr. Meccano, 20.30 uur: Birdy, 16 jr. DOSTBURG Ledel, 20 uur: Sex in fcoger sferen, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Runa way, 12 jr.; 20 uur: Young warriors, 16 FLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Police Academy I, a.l.; Alhambra II, [0 uur: Rambo, 12 jr. Tentoonstellingen b.XEL Kindergalerij Slijkdreef 11a, i0-i8 uur: tekeningen van Margriet peymans. JERGEN OP ZOOM Markiezenhof. |4-17 uur: werken van Jules Schmalzi- lang. Itcetera: werken van Elisabeth Dron- »ers en Elly van de Wal. pERGH-HAAMSTEDE 'De Be- faerschole', 13.30-16.30 uur: 'Tramlijn prouwershaven-Burgh'. j<OES Galerie Mat. 13-18 uur: Perken div. kunstenaars, lunchcafé 9-18 uur: touwplastieken |an Anneke Ruimschotel. TfL'LST Streekmuseum, 14-17 uur: Platen en gewichten'. KAMPERLAND Galerie De Hom, 10.30-12.15 en 13.45-18 uur: Hollandse landschappen, aquarellen en grafiek. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: '3 x schilderen' zeildoek schilderijen van Joris Ghekiere. Vleeshal, 13-17 uur: '3 x schilderen'. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: werken van Hans de Ruijter (t/m 26/9). Kunstuitleen, 13.30-17 uur: werken van Ver. van Edelsmeden en Siera- denontwerpers '3 x schilderen'. Galerie De Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: werken Shahid Kabir. Wandelkerk, 10.30-16 uur: 'Nepal', waar de goden onder de mensen le ven' (Lm 27/9). OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zee land. TERNEUZEN Galerie 'Blokken 7' 14-18 uur: werken Maria Vinke Burgs (t/m 11/10) VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta' 'Water'. 'De Schotse Huizen' 10-17 uur: werken van Piet Rijken en Sjoerd Bijlsma pottenbakkerswerk van Johanna Minderhoud (tm 28/9). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na', 10-12.30 en 14-17.30 uur: levende reptielen, amfibieën en insekten. Gevangentoren, 10^22 uur: werken Hank H.A.N.S, (t/m 15/10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. moet je verder vanaf blijven", aldus Van Waes, die grote vraagtekens zette bij financiële draagkracht van de Stichting Het Oude Klooster. De restauratie van het klooster gaat in totaal zo'n zeven ton kosten. Onder voorwaarde echter dat de gemeente als opdrachtgever optreedt, stelt het ministerie van WVC bijna 250.000 gul den subsidie beschikbaar. enige, maar hij voegde eraan toe dat er wel mondelinge toezeggingen zijn van andere instanties. De Sasse gemeenteraad neemt don derdag een besluit over het voorstel. Tijdens die raadsvergadering komt ook een voorstel aan de orde om een beroep tegen het besluit van gedepu teerde staten met betrekking tot het plan Laureyne II in te trekken. Vol gens b en w is dat beroep achterhaald omdat het nieuwe bestemmingsplan 'Waterdijk', dat soberder en beperkter van opzet is, bijna is afgerond. De raadsvergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Het Terneuzense jazzcafé Porgy and. Bess Ook andere commissieleden vroegen zich af de gemeente zich aan de overeenkomst geen buil kan vallen. Maar wethouder J. Platschorre stelde ze gerust met de opmerking dat de stichting zich verplicht stelt vooraf de benodigde geldmiddelen beschik baar te stellen. Daarbij komt dat de gemeente tot na de restauratie eige naar van het pand blijft, pas daarna vindt de uiteindelijke verkoop plaats. Van Waes wilde ten slotte ook nog weten of er behalve WVC nog meer subsidiegevers zijn. Volgens Plat schorre is WVC op dit moment de OOSTBURG - De Stichting Uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zater dag 26 oktober voor de tweede maal de theatermanifestatie 'Den Aovond' in cultureel centrum 'Den Hoekzak' in Oostburg. 'Den Aovond' is een programma met populaire muziek, zang, dans, mime, toneel, poëzie en sport. Belangstellenden die aan het podium- gebeuren willen deelnemen kunnen zich opgeven in 'Den Hoekzak' bij Winnie Bauer of Rik Henry. Zij zijn van maandag tot en met zaterdag te bereiken van 10.00 tot 12.00 uur. De manifestatie is speciaal bestemd voor inwoners van Aardenburg, Oostburg en Sluis. AXEL - De voorzitter van de school commissie, M.J. Leenhouts heeft kort geleden de diploma's uitgereikt aan geslaagden van de Kader- en Onder nemersopleiding in het Bouwbedrijf. Bij de uitreiking, in restaurant Zomer- lust in Axel, waren ook aanwezig de landelijk adjunkt-directeur van de KOB, ing G.R. Deelman, de heren E.P. de Bruijn en L.J. Krieckaert en leden van de schoolcommissie en do centen van de cursus. De KOB is een vierjarige avondopleiding waarin de cursisten worden opgeleid voor het vakdiploma Aannemer. Het diploma maakt het ook mogelijk om op mid delbaar beroepsniveau te functione ren. In Terneuzen is een derde- en een vierde leerjaar aan de cursus verbon den. de geslaagden die het ondeme- mersdiploma kregen zijn: B.J. Murijn uit Hoofdplaat, J.J. en D. Oppeneer uit Axel en E.G.G. de Poorter uit Oostburg. TERNEUZEN - De Terneuzense bi bliotheek houdt in het kader van de landelijke bibliotheekdag zaterdag 28 september open huis. Thema van de dag is 'informatie we zijn er voor'. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men in de bibliotheek aan de Oostkant te recht voor alle mogelijke bibliotheek informatie. Wie lid wordt tijdens de open dag krijgt reductie op het abon- nenmentsgeld. TERNEUZEN - De stichting Jazz in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat de moge lijkheden onderzoeken het Terneu zense jazzetablissement Porgy and Bess te behouden en voort te zetten. De eigenaar en stichter van het café, Frank Koulen, overleed vorige week op 63-jarige leeftijd. Woordvoerder Frans de Ruyter zei maandag evenwel dat er over de toe komst van Porgy and Bess op dit moment nog niets vaststaat. Hij ont zenuwde de geruchten dat het etablis sement al zou zijn overgenomen. „Ei genlijk", aldus de Ruyter, „is er op dit moment nog geen zinnig woord van te zeggen. We proberen een oplossing te zoeken, maar daarvoor is wel een inventarisatie van de mogelijkheden noodzakelijk. Er moet bij voorbeeld duidelijkheid komen over de financië le positie van Porgy and Bess. Maar concrete afspraken zijn er nog niet". Wat dat betreft filosofeert De Ruyter AXEL - De hoorzitting over het wel zijnsbeleid van de gemeenten Terneu zen en Axel met betrekking tot de kern Spui is uitgesteld tot maandag 30 september. De bijeenkomst begint dan om 19.30 uur in buurthuis 'De Drie Gehughten. De inwoners van Spui zullen er geïnformeerd worden over de aanpassing van de welzijns- verordeningen van beide gemeenten. Voortaan zullen instanties zich met subsidie-aanvragen uitsluitend tot de gemeente" Axel moeten wenden. Aan vankelijk was het de bedoeling de bijeenkomst donderdag 26 september te houden. BRESKENS Het kinderclubwerk Breskens houdt 19 oktober een kin derkleding- en speelgoedbeurs in Breskens. Het inleveren van de kle ding (voor 0 tot 12 jaar) en het speel goed kan dinsdag 24 september van 19.30 tot 20.30 in 'De Uitkomst'. De verkoop 19 oktober is eveneens in 'De Uitkomst' van 9.00 tot 12.00 uur. Van de opbrengst is vijftig procent voor de verkoper en vijftig procent ten bate van het clubwerk. BRESKENS Op het strand aan de Nieuwe Sluis bij Breskens is maandag een granaat gevonden met een lengte van vijftig centimeter en een diameter van twaalf centimeter. De explosieve nopruimingsdienst maakte de gra naat ter plaatse onschadelijk. wel over een eventuele deelname van het bedrijfsleven in de Zeeuws-Vlaam se Kanaalzone en de gemeente Ter- SCHOONDIJKE Tijdens de club kampioenschappen zijn Manon Kien- jet en Theo Alberti clubkampioen geworden van de tennisvereniging Schoondijke in Schoondijke. Manon Kienjet won behalve het enkelspel, samen met haar partners het ge- mengd-dubbel en het dubbelspel. In de finale van het damesenkel stond ze tegenover Monica Stuijfsand die met 6-0 en 6-1 kansloos was. Theo Alberti en Ab Dieleman maak ten er in de herenfinale een driesetter van. De eerste set ging met 6-3 naar Dieleman. Maar in het vervolg van de partij toonde zijn tegenstander zich het sterkst en deze won dan ook met 6-2 en 6-1 de tweede en derde set. Met deze overwinning volgt Alberti Jan Goethals op. Overige uitslagen: jongens t/m 13 Jaar: 1 Patrick van der Schaaf; 2 Dimitri Alberti; meisjes t/m 13 jaar: 1 Vivian de Bart; 2 Annet Verkruysse. GD tm 13 jaar: 1 Van der Schaaf De Bart; 2 Alberti Verkruysse. JD tm 13 jaar: 1 Van der Schaaf Van der Schaaf; 2 AlbertfVan der Greef. J. tm 17 jaar: 1 Herman Gregory: 2 Christian van Oersem. Senioren: HD: Jan Goethals Theo Alberti-Kees de Rijk Peter Klooster 6-3. 3-6 en 6-3. DD: Joke en Manon Kienjet-Gerry Dieleman,Brigit Vermeulen 6-3 en 6-2. GD: Jan Goethals Manon Kiepjet-Tonnie Rie- mensCarolien de Klerk 6-0 en 6-1. IJZENDIJKE De show- en drum band Jeugdbelang uit IJzendijke heeft het seizoen 1985 afgerond met een succesvolle deelname aan het KNF-bondsconcours in Gemert. Uit komend in de derde divisie behaalde de band 296 punten, hetgeen ruim voldoende was voor een eerste prijs met promotie naar de tweede divisie. „Deze promotie is een bekroning van ons werk, en een bevestiging van de enthousiaste reacties die we laatste jaren op onze shows kregen", aldus A. Weemaes, voorzitter van Jeugdbe lang. Het afgelopen seizoen gaf de show-drumband 32 optredens. Zeven maal was men in Frankrijk, met als hoogtepunt een driedaagse reis naar Les Pieuy in Normandië. In België trad men elf maal op. Als dank voor de steun die Jeugdbelang in eigen dorp kreeg, wordt donderdag een rondgang door IJzendijke gemaakt. Zaterdag 5 oktober zal Jeugdbelang. in het kader van de winkelweek, de winnende show nogmaals voor eigen publiek herhalen. neuzen om net jazzetablissement voort te zetten. Duidelijk is evenwel dat de sfeer van Porgy and Bess voor jazzevenementen onontbeerlijk is. Overigens treedt vrijdag (20.00 uur) The Dutch Swing College Band op in Porgy and Bess. Dat concert, georga niseerd door Kiwanis Zeeuwsch- Vlaanderen, werd een half jaar gele den al op het programma gezet. De familie Koulen, aldus een woordvoer der van Kiwanis, steunt ook de door gang van het concert. De opbrengst ervan is bestemd voor de uitgave van een Zeeuws-Vlaamse museumbrochu re. KLOOSTERZANDE De equipe Huige uit Middelburg heeft zondag de wedstrijdklasse van de Bamisrit te Kloosterzande op zijn naam ge bracht. De toerklasse van deze puz- zelrit werd een overwinning voor de equipe Eggermont uit Sluis, die een opvallend lage score behaalde. De rit in Kloosterzande telde een deelname van in totaal dertien teams. Eindstand: Wedstrijdklasse: 1 Huige Mid delburg 69; 2 LenosVan Hooye Axel 93; 3 GeerinckxHoecke Stekene 136: AllefsAl- lefs SintJansteen 153; 5 RoelandtRoelandt Terneuzen 173. Toerklasse: 1 Eggermont/ Eggermont Sluis 97; 2 De Kort De Kort Kloosterzande 360; 3 PielaatVerstraeten Biervliet 382: 4 De Kort De Kort Klooster zande 435; 5 Bisschop Bisschop Klooster zande 443. Advertentie) 30 Een unieke mogelijkheid om uw woonlasten 30 jaar lang op een laag renteniveau vast te zetten. Maximale zekerheid. Zowel voor nieuwe als voor bestaande huizen. Informatie bij het Bouwfonds-infocentrum in Middelburg: Lange Geere 153, (01180) 2 71 58 of via de coupon. !~Stuur mij informatie over de I 30 Jaar RenteVast Hypotheek. Adres: I (Slot van pagina 1) waardelijk. De werkzaamheden kun nen meteen worden stopgezet als er in Borssele onverhoopt geen kern centrale bijkomt. Mede daarom wor den eerst eigen PZERM-medewer- kers ingezet; pas later volgen deskun digen van andere instellingen, waar onder de Kema. Bij de regeringsbeslissing over uit breiding van kernenergie is uitgegaan van 5,2 miljard gulden voor een kern centrale van 1000 megawatt (prijspeil 1994). Berekeningen van de PZEM komen hoger uit. namelijk op 5,5 miljard gulden. Bij de inbedrijfstelling wordt zelfs gerekend op 5.7 miljard gulden. De kosten per kilowatt-uur belopen volgens de PZEM 13,5 cent (kapitaallasten 7,8 cent, bediening en overige kosten 2.1 cent en splijtstof 3.6 cent). Dat is lager dan de 15,2 cent per kilowatt-uur waarop het rijk rekent. Dat komt omdat *de PZEM de belas ting van de centrale hoger (75) inschat dan het rijk (65). Het voorstel aan de commissie Lofra voor de bouw van een landelijk op slaggebouw voor laag. middel, hoog radio-actief afval en kernsplijtingsaf- val. heeft de raad van bestuur gedaan omdat het uit bedrijfstechnische over wegingen een voordeel wordt geacht, dat opslag van radio-actief afval in de directe omgeving van een bestaande kerncentrale en waarschijnlijk meer dere nieuwe kerncentrales plaats vindt. Bijkomend pluspunt is het feit dat er al tijdelijke opslagfaciliteiten (voor laag en middel radio-actief af val) aanwezig zijn. Om tegemoet te komen aan de wensen van de commis sie Lofra, die ongeveer 30 hectare wil hebben, zijn wel enkele kunstgrepen nodig. Er is namelijk op basis van bestaande plannen ongeveer 20 hecta re vrij. De PZEM wil dan ook de toekomstige vliegasopslag (ongeveer 3 hectare) verplaatsen naar een plek buiten het complex, op aan te kopen grond van het Havenschap Vlissin- gen. Ook moeten de 380 kV-koppellijn en de Borsselsedijk (tweede waterke ring) worden verplaatst. Postcode: Plaats: Telefoon: Coupon in gesloten envelop I zonder postzegel naar I Bouwfonds, I Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg Nederlandse Gemeemen Marktber. centr. tuinbouwveiling Zeeland. 23-9-'85 Bramen I 1.82-2.26. IB 1.36-1.38: appelen cox's orange I 80 90 1.85-1.93. I 70 80 2.29.1 65 70 1.71-1.87,1 60 65 1.17, II 80 90 1.14-1.38. II 70 80 1.56-1.87. II 65 70 97-1.57, II 60 65 97-1.08, II55 60 31; alkmene 180 90 1.62-1.79, I 70 80 1196-2.08.1 60 70 83-1.26, II 80 90 1.17, II 70 80 1.48, n 60 70 79; goudreinette II 95 49-50. II 85 95 67-75, II 75 85 1.15. II 7075 1.07-1.11, II 65 70 98-99, II 60 39-58: karmijn II 90 42, II 80 90 55. II 70 80 74, II 60 70 33: lobo I 80 90 74, I 70 80 98, I 60 70 49; ingrid marie I 80 90 77. I 70 80 1.05. I 60 70 64: james grieve II 70 80 35-40. II 65 70 30: zoete appelen H 70 80 62, II 65 70 49, II 60 65 32; peren beurré hardy I 70 80 1.08-1.13,1 65 70 94-97. I 60 65 83, H 80 43. II 7080 70-89. II 65 70 63-85. II 60 65 48-70, II 55 60 25-32; bonne loulse I 60 70 1.24-1.35,1 55 60 85-95,1 50 55 27-30, II 60 70 1.11-1.22. II 55 60 78-82. II 50 55 26; conference II65 75 55, II 55 65 47 st rémy II80 90 65. II50 60 61, hardy noz 170 82, I 65 79, I 60 69: diversen frambozen 2.80-3.80 per ds., pruimen 1.60 per kg. tomaten IA 5.50, IC 3.30; groente spinazie 1.00, groene kool 19-45, prei 86-88. kropsla 19-36. rode kool 40-45, bloemkool 40-1.60. andijvie 88, spitskool 44. komkommer 28- 41, aardappelen 17-21; eenmalige verkoop: beurré alexander lucas op 4 oktober. Aan voeren 30 sept.-3 okt. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walche ren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 23 september 1985. Aardappel Bintje bonken 25-30: grote 16-18: driel 9-10: kriel 27-59: Koopm Blauwe grote 25-27; James Grieve 180 90 84-86: 70 80 67-83: 65 70 53-55; II 70 80 46-52; 6570 38-40: 6070 40-42; tomaten A I 97-121; A II 69-90; B I 100; B II 85-92; C I 78-91; C II 57-59; CC I 65-67: Alkemene I 80 90 183-185: 70 80 204-211; 6570 136-138; 60 65 119-121; Boskoop II 70 80 140-142. St.-Remy H 6570 82-84. Papri ka groen 249-252. Druiven I 504-521: II 400-402. Ogenmeloen 41301-303: 61250-252: 8 I 151-153. Netmeloen 6 II 225-227; 8 II 115-151; 10 II 104-106. Groenten: Andijvie I 28-49; II 27-46 Prei A II 35-51. Boerenkool I 20-51. Savooye kool A I 35-41; B I 20-28. Rode kool B I 15-16. Spruiten A II 73-76; B II 64-66; D II 101-110. Chinese kool I 9-37. Bloemkool 4 1111-116; 6 I 73-82; 6II61-76; 8 I 58-60; 8 II 41-58; 10 II 41-42. Spinazie II 84-99. Witte kool B I 16-18. Knolselderij stuk 21-24; kg 16-17. Uien bonken 34-36; grote 24-25. Bospeen 190-95. Winterpeen BC I 23-21. Prinsessenbonen II 164-186. Stok- snijbonen II 155225; krom 109-126. Pronk- bonen II 151-157. Knolvenkel 85-87. Cour gettes 42-60. Komkommers I 41 51 25-32: 51 61 27-39; 61 76 27-41; 76 91 44-46 VEEMARKT LEIDEN Prijzen: extra kw. dlkbillen 9.00-14.25. stie ren iresp. Ie en 2e kw. 8.10-9.00 7,00-8.10. vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 7,38-8.65 6.30- 7,35. koeien (resp. Ie. 2e en 3e kw.) 7.40-8.55 6.357,40 5,856.35. worstkoeien 5,35-6.40 (voorgaande prijzen per kg geslacht ge wicht en ontvet), schapen 195235, per kg. 5.00-7.00. lammeren irammen) 220-250. per kg 9.7510,75. Aanvoer: slachtvee 900. stie ren 144. slachtschapen en lammeren 335. totaal 1379 Stemming iresp. handel en prijzen): slachtvee en stieren redelijk - gelijk, schapen en lammeren matig - gelijk. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85 Bintje laten nov.: 19.00; april: 25.70; mei: 27.50; bieden nov.: 18.50. april: 25.50; mei: 27.50; 50 mm opw. slot april: 19.00; april: 25.60; mei: 27.50; stem ming april mei en november: nauwelijks prijshoudend; openstaande posities april: plus 160 Is geworden 7190; november, min 4 is geworden 292, mei: plus 7 is geworden 22, omzet nov.: 4x19.00, april. 576, h.pr. 26,50; l.pr. 25.50; l.zaken 32x25.60, mei: 18; h.pr. 27.50; l.pr. 27.30; l.zaken 7x27.50. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam In bintje 35-50mm werden 52 contracten verhandeld voor levering april tegen 14,70 tot 14,60 per 100 kg. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 4 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 19.00 per 100 kg. voor levering april 576 contracten tegen 26.50 tot 25,25 alsmede 18 contracten voor levering mei tegen 27,50 tot 27,30. De stemming was kalm voor november en mei en nauwelijks prijshoudend voor april. Groentenveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 1629. eigenheimer 18- 31. doree 12-29. krulandijvie 33-73. aubergi nes 2.062.80. bïndsla 27. boerenkool 6583. bospeen 60-94, eikebladsla 3442, knolselde rij 17-43. koolrabi 17-31, koolrapen 31-34. groene kool 25-34, witte 1652, rode 24-55. gele 13-30. kroten 18-42. paprika rood 5.26 5.60. peterselie 631. postelein 1.72-2.62. prei 58-81. pepers groen 2.563.10, rood 3.764.20. roodlof 1.23. selderij 7-26, snijbonen 1.96 3.40, sperciebonen 1.76-2.04. 3en 761.83. spinazie 2673. spitskool 2657, suikermals 12-53, cocktailtomaten 9.10, vleestomaten 4.266.20, uien bonken 1624. grof 9-25. mid del 10-23, drieling 516, geschoond 46-51, winterpeen 10-43. witlof kort 1 3.865.30, lang 1 3.40-4.80. kort 2 1.90-4.00. lang 2 1.863.70. 3en 1.20-2.70. aardbeien 1.10-1.30, oogiheloen 6 st 2.303.60, 8 2.063.20. 12 50-1.40, netmeloen 1.062.60, ananasmeloen 1.463.80, pompoenen 80-1.20. Aardappelbeurs Rotterdam Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: Klei-aardappelen: Bintje 35 50mm 11,06 12,00. Bintje 35'55mm 13.00-14.00. Bintje 50mm opwaarts 15,5616,00, Eigenheimer 35mm opw. in zakken 25,00-27,00 Zand- aardappelen: Bintje 35 50mm 10.0610,50, Bintje 50mm opw. 14,7515,50. Exportaard appelen: Bintje klei 45mm opw. 15,50-16.00. Aardappeluitval. geschikt voor industrie 7,00-8.50. Voeraardappelen 7,068,50. Stem ming: kalm. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85 Bintje laten april: 14.80; november: -; bieden april: 14.60; november: -; 35 50 mm opw. slot april: 14.70: november: 12.50; stemming april: kalm: november: kalm: openstande posities april: plus 2 is geworden 424; omzet april: 52; h.pr. 14.70; l.pr. 14.60; l.zaken 10x14.70. KAMPERLAND - De Stichting Propa ganda Groenten en Fruit houdt in samenwerking met een drietal onder nemingen een groenten- en fruitshow op woensdag 2 oktober. De show met een gratis verloting wordt in dorpshuis 'Casembroothuis' in Kamperland gehouden en begint om 19.30 uur. Met behulp van films, dia's en discussie kunnen belangstel lenden nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken. Boven dien zijn op de avond receptenboekjes te koop, vooral over wat minder be kende produkten uit binnen- en bui tenland. NIEUWVL1ET Uit twee werkketen in Nieuwvliet-Bad zijn het afgelopen weekeinde diverse gereedschappen ontvreemd, waaronder hamers, wa terpassen, en verfkwasten. De materialen zijn eigendom van de firma S. uit Goes die aan de Nieuw- vlietse kust woningen bouwt. De waarde van de ontvreemde materia len was bij de politie niet bekend. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23