Aardenburgs raadslid G. Bonte uit politiek Terneuzen blijft kampen met fietsendiefstallen Familie berichten Goede kwaliteit op parkietenshow regio Zeeuwseh- Vlaanderen Bevestiging van vonnis geëist tegen Aardenburger Drie weken voor Aardenburger in hoger beroep Grootscheepse oefening van hulpverleners Kruis van verdienste burgemeester Axel Bundespost bouwt recreatiecentrum in Cadzand-Bad OUD WIELRENNER 65 JAAR GETROUWD Vonnis bevestigd tegen Hulstenaar na dronken rijden BIJNA KWART EEUW BESTUURDER Schietingen ZeeuwsVlamingen in de prijzen op muziek wedstrijd Geeraardsbergen ONDANKS SUCCES GRA VEERACTIES Aardenburger in eindronde Belgische hondenkampioenschap pen Dansproject brugklas 't Zwin in Oostburg Bibliotheek Axel houdt open dag Oostburger mag vee blijven voeren tijdens rijontzegging Uitnaar ballet in Gent VVN-bijeenkomsten voor bejaarden in Sint-Jansteen en Nieuw-Namen Hengelwedstrijd van clubs Axel en Clinge Kaarting in Clinge gemeente DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 AARDENBURG Het Aardenburgse raadslid, tevens oud-wethouder G. Bonte (lijst gemeentebelangen) houdt het na bijna een kwart eeuw in de gemeentepolitiek voor gezien. Tij dens de laatste fractievergadering heeft hij zijn bestuur gevraagd hem volgend jaar op een onverkiesbare plaats te zetten. Als voornaamste reden voor het terugtreden noemt hij zijn leeftijd (63). Maar hij voegt daar meteen aan toe dat hij zonder de polit politieke troe belen, die de gemoederen in het Aar denburgse de afgelopen vier jaar re gelmatig hebben verhit, misschien toch nog een volgende raadsperiode zou hebben overwogen. Daarmee is echter niet gezegd dat Bonte van mening is dat Aardenburg bestuurlijk een sombere tijd tegemoet gaat. Hij zegt: „Ik geloof echt wel dat we de moeilijkste tijd hebben gehad. De lucht is duidelijk opgeklaard, er wordt weer leuk bestuurd en ge werkt". Bonte was van 1968 tot 1976 wethouder. Voor burgemeester W. L. A. Lockefeer in 1972 werd benoemd trad hij enkele maanden als waarne mend burgemeester op. Een mogelij ke opvolger dient zich aan in de persoon van F. van Dongen, zoon van de burgemeester die Aardenburg na de oorlog de 'moderne' tijd binnen loodste. De fractieleider van lijst Gemeentebe- DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft maandag het vonnis van de politierechter in Middelburg tegen de 56-jarige J. Ph. S. de K. uit Clinge bevestigd, dat luidde: twee wekeq voorwaardelijk gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een geld boete van 1500 gulden, subsidiair dertig dagen hechtenis en zes maan den rijontzegging waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De procureur-generaal had op de rij ontzegging na, die hij op negen maan den onvoorwaardelijk stelde, dezelfde straf geëist. De man had in oktober '83 met een personenauto op de 's Gra venstraat te Hulst gereden met een alcoholpromillage van 1,77. Verdach- te's raadsman had gepleit dat de man weer op de goede weg was en vroeg een geheel voorwaardelijke rijontzeg ging met een hogere boete of een rijontzegging voor de weekeinden op te leggen. DEN HAAG De 40-jarige P. G. L. C. uit Aardenburg werd maandag door het Haagse Gerechtshof bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie weken, conform de eis van de procureur-generaal en de veroor deling van de politierechter in Mid delburg. C. had in maart 1983 een portefeuille met 50.000 Belgische franken gestolen van een plaatsgenoot en enkele maan den later, eveneens in Aardenburg, een fiets. langen, die samen met het CDA en lijst De Clerck het meerderheidsblok in de gemeenteraad vormt, speelde vorige maand tijdens de raadsverga dering nog ongewild een hoofdrol. De oppositiepartijen kozen hem in de vertrouwenscommissie, die een advi serende stem zal hebben inzake de nieuw te benoemen burgemeester. Bonte weigerde de benoeming te aan vaarden. „Tijdgebrek, te veel werk", was toen zijn commentaar. Bij de beslissing om uit de raad te stappen speelt dat argument weer een belang rijke rol. Bonte: „Ik heb de laatste jaren al zoveel afgeploeterd, het wordt tijd dat ik eens aan mijn vrouw en mezelf ga denken. Niet dat ik niet graag bestuur, maar er komt anders geen einde aan". Onlangs heeft hij ook zijn functie in het NCB-regiobestuur neergelegd. Het commissariaat van de woning bouwvereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren en het presidentschap van de Rabobank Aardenburg houdt hij voorlopig aan. Ook het waterschap het Vrije van Sluis mag nog als gezworene op hem rekenen. ZA AM SLAG - Tijdens het mu- ziekkampioenschap 'Der Den derstreek' in Geraardsbergen Bheeft in de categorie accor deon kinderen tot 10 jaar Anne ke de Keizer uit Zaamslag de eerste prijs gewonnen. In de af deling tot 12 jaar behaalde Inge Leeraart uit Graauw een tweede prijs. Een derde prijs in de afde ling uitmuntendheid ging naar Pedro Wolvelaer uit Koewacht. Een vierde prijs was weggelegd voor Gilly de Blaey uit Zaam slag in de afdeling klassiek. In de afdeling orgels ging een twee de prijs naar Tamara de Guyte- naar uit Axel en een derde prijs naar Jessica Goossens uit Kloos- terzande. Cindy van Damme uit Koewacht ging met een vierde prijs naar huis. In Temeuzen worden fietsen onder de meest bizarre omstandigheden gestolen. Met een pakje brood onder de snelbinders bijvoorbeeld...En ook dat wacht, zij het een ietwat beschimmeld, nog steeds op de eigenaar De afdeling Sint-Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen hield een bejaardenschiting in het gemeenschapscentrum 'De Warande' in Sint-Jansteen waaraan 36 personen deelnamen. De uitslag: 1 W. Wilmar uit Hulst, 2 Fr. Piessens uit Clinge, 3 Th. de Vet uit Hulst, 4 mevrouw De Burger uit Hulst, 5 P. Polspoel uit Sint-Jansteen. NOORDSTRAAT In café S. de Jonge in Noordstraat werd een schie ting gehouden waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel P. Luykx Hulst, tweede hoge vogel J. van Geersdaele Walsoorden, eerste zijvogel A. Verhoeven Kloosterzande, tweede zijvogel E. Luykx Hulst, derde zijvogel A. Verhoeven Kloosterzande, vierde zijvogel E. de Maat Ossenisse, grootste aantal kleine vogels (5) M. de Waal Walsoorden. ZUIDDORPE Schutterssociëteit Willem Tell in Zuiddorpe hield een schieting waaraan 35 schutters deel namen in café M. de Cock. Uitslag: hoge vogel J. van Dam Moerbeke, eerste zij vogel R. Herwegh Heikant, tweede zijvogel A. de Guchteneire Koewacht, grootste aantal kleine vo xels (4) O. de Jaeger, Westdorpe. HULSTIn café de Kroon inu H/ulst werd een schieting gehouden op twee liggende wippen waaraan 50 schutters deelnamen. Uitslag: wip 1 hogevogel R. de Sterke Zelzate, eerste zijvogel J. ;de Waal Koewacht, tweede zijvogel idem, extra hoge vogel R. de Sterke Zelzate, grootste aantal kleine vogels - (8) T. DE Vet Hulst. Uitslag: wip 2 hoge vogel J. de Waal Koewacht, eerste zijvogel H. de Vos Heikant, tweede zijvogel C. van Gassen Hulst, extra hoge vogel J. Koemans Terneu zen, grootste aantal kleine vogels (7) J. de Visser Boschkapelle. LAMSWAARDE In café de Vier ■Jaargetijden in Lamswaarde werd een kermisschieting gehouden op twee •liggende wippen. Uitslag: wip I waar aan 40 schutters deelnamen hoge vo gel P. Boogaert Wijchen, eerste zijvo gel R. Verschoten Kloosterzande, tweede zij vogel R. v. d. Scheur Ter- neuzen, grootste aantal kleine vogels (9) J. Hulshout Lamswaarde. Uitslag wip 2: hoge vogel G. Herwegh Hulst, eerste zijvogel P. van Meelen Graauw,, tweede zijvogel werd verloot, grootste aantal kleine vogels (7) A. Ivens Lams waarde. HEIKANT In café Het Helleken in Heikant werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 37 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel en tweede zijvogel J. v. Kerkhoven Sint-Jan steen, eerste zijvogel A. van de Bran den Sint-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (4) L. van Waesberge Heikant. AARDENBURG De Aardenburger Huib Rijk, voorzitter van de plaatse lijke hondenclub, is met zijn hond Rakker doorgedrongen tot de eind ronde van het Belgisch kampioen schap gedrag en gehoorzaamheid. Hij komt uit voor de hondenvereniging van Rijckevelde (B). Aan het kam pioenschap mogen alleen de 20 best gekwalificeerde honden mee doen. De wedstrijd wordt zondag 29 september in Deinze gehouden, aanvang 14.00 uur. OOSTBURG Met een uitvoering in de aula v*an scholengemeenschap 't Zwin (voorheen Sint Eloy) in Oost burg is maandagavond een danspro ject voor de brugklassers afgesloten. Het project, waaraan zo'n 100 kinde ren deelnamen, had de krant tot onderwerp. Leden van het Scapino-ballet bege leidden het schoolproject. Vandaag (dinsdag) wordt het dansproject nog eens herhaald voor de brugklassers die er maandag niet bij konden zijn. Ook dat project wordt afgesloten met een voorstelling voor de ouders. TERNEUZEN - De zo bejubelde fiets- graveeractie in Terneuzen dan toch nog mislukt? Wie het parkeerterrein- tje achter het bureau van de gemeen tepolitie aan de Rosegracht in Ter- neuzen rondkijkt, zou het bijna gaan AXEL - Ook burgemeester A. Hack van Axel is zaterdagmiddag onder scheiden met het Kruis van Verdien ste in goud van de Poolse regering in ballingschap in Londen. Voorzitter Deimei van de Eerste Poolse Pantser divisie Associatie speldde de burge meester de versierselen op. Zoals ge meld viel de onderscheiding ook drie bestuursleden van de vereniging 'Axel - Polen' en een gemeenteambte naar ten deel. CADZAND - Het Erholungswerk van de Deutsche Bundespost bouwt een nieuw recreatiecentrum bij het eigen vakantiepark in Cadzand-Bad. De Bundespost heeft momenteel 77 re creatiewoningen in die badplaats, waar personeelsleden het hele jaar door terecht kunnen. Het recreatie centrum voorziet volgens de directie in een dringende behoefte. Burge meester C. Spijkerboer van Oostburg gaf met het slaan van de eerste paal vorige week het startsein voor de bouwwerkzaamheden. De Bundespost liet in 1974 ruim 40 woningen in Cadzand bouwen. We gens de overweldigende belangstel ling werd dat aantal tot 77 uitgebreid. Het nieuwe recreatiecentrum biedt onderdak aan een sport- en spelzaal voor de jeugd, een recreatiezaal en een aparte televisiekamer. Op de bo venste verdieping worden nog eens 11 vakantie-appartementen ingericht. De bouwkosten worden op ruim 2,5 miljoen gulden geraamd. Het is de bedoeling dat het centrum nog in het komend seizoen in gebruik kan wor den genomen. denken. De afgelopen maanden wer den daar opnieuw tientallen gestolen (en teruggevonden) fietsen neergezet. In afwachting van een seintje van hun eigenaar, of van de onontkoom bare periodieke openbare verko ping.... „Er staan er nu, na een paar maanden, alweer een stuk of honderd", verzucht adjudant A.J. André bezig met de actie "Voorkomen Misdrijven" in Ter- neuzen. Hij vindt dat nog teveel rij- wielbezitters te nochalant omsprin gen met hun rijwiel. Met alle gevolgen van dien. André:„Dan staan ze hier aan het bureau en dan kun je er eigenlijk niets mee doen. Zonder code zijn ze gedoemd via de openbare verkopingen, die hier regelmatig plaatsvinden, te verdwijnen. En dat is natuurlijk zonde voor de eigenaars. Natuurlijk is het aantal fietsendief stallen na de start van de graveeractie wel gedaald. Maar sinds enige tijd worden we toch weer geconfronteerd met meer gestolen fietsen. En dat geeft te denken...". De fietsgraveeractie in Terneuzen was wel degelijk een groot succes. In de kernen van de gemeente boden vele honderden mensen hun fiets aan, om die te laten voorzien van de code, die dieven buiten de deur moet houden. Voor mensen, die hun fiets een maand geleden nog niet hadden laten grave ren, was er nog een mogelijkheid tijdens de Axelsestraatfeesten. Adju- AXEL - De christelijke Openbare Bi bliotheek in Axel houdt in verband met de landelijke bibliotheekdag za terdag 28 september open huis. De normale uitleen vindt die dag plaats tussen 9.00 en 12.00 uur. Daarnaast kan het publiek kennis maken met activiteiten rond het thema 'informa tie' tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.30 uur en 16.00 uur. De PTT demon- street communicatiemiddelen als Vi ditel en "teletekst. In de bibliotheek wordt ook een groot aantal micro computers opgesteld met bibliotheek programma's. Een micro-computerset is bedoeld als permanente demonstra tieset. Vanaf maandag 30 september kan iedereen er gebruik van maken. dant André: „Toen zijn er in totaal toch ook altijd nog 238 fietsen onder handen genomen. Dat zegt dus ge noeg...Maar wat de mensen echt even moeten weten is dat ze nog steeds dagelijks terecht kunnen bij de fiet senmakers in alle kernen. Met hen hebben we een prima afspraak ge maakt; ze staan klaar om de fietsen te graveren. En wie weet kunnen we op die manier het aantal diefstallen nog terdugdringen". SAS VAN GENT - Als beroepswiel renner kwam Bram Ranschaer) (83) uit Sas van Gent natuurlijk overal, was het niet voor een wed strijd, dan was het wel om te trainen. En zo'n snelle jongen op de pedalen sprong natuurlijk meteen in het oog. Hij toerde trouwens opvallend veel door Zelzate en dat was niet alleen om sportieve, maar ook om amoureuze redenen. Hij had immers al lang een oogje op Madeleine Claeyssens (82) die in Zelzate woonde. Al gauw bleek dal dat wederzijds was. Bram wilde dus best de fiets een dag thuis laten om met haar te trouwen. Maandag werd in bejaardenhuis De Redoute in Sas van Gent feestelijk herdacht dat Bram en Madeleine 65 jaar getrouwd waren. Madeleine heeft het geweten met wie ze trouwde. Bram was een be roemdheid. Eind van de jaren twin tig werd hij kampioen wielrennen van Nederland. Samen met de ren ners Pijnenburg uit Tilburg en Omer de Bruycker uit Zelzate was hij een van de vedetten uit die tijd. Om de twee weken reed hij een koers in Amsterdam en bussen vol met supporters uit Sas van Gent gingen mee om hun held toe te juichen. Ook 'fietste' hij regelmatig in Duits land. Helaas kwam er vroegtijdig een einde aan de wielrennerscarrië- re van Bram. In 1934 werd hij ziek. onderging een zware operatie en mocht daarna niet meer op de fiets. Maar Bram zat niet bij de pakken neer. Hij liet zich omscholen tot loodgieter en opende een zaak in Sas van Gent aan de Ooststraat. Madeleine runde daar een sigaren- annex fietsenzaak. Een jaar of acht geleden stapten beide echtelieden wegens ouderdom uit de zaak. In 1982 verhuisde het echtpaar Ran- schaert naar het bejaardenhuis De Redoute om van zijn welverdiende rust te genieten. Daar werd gisteren feest gevierd met hun dochter en kleindochter. Burgemeester drs. W. Dusarduijn kwam het echtpaar per- sonlijk feliciteren. Koningin Bae- trix en commissaris van de konin gin in Zeeland dr C. Boertien brach ten hun felicitaties schriftelijk over. Ook was er een receptitie in het restaurant van het bejaardenhuis waar veel vrieden en bekenden het echtpaar met het 65-jarig huwelijk kwamen feliciteren. Het briljanten echtpaar Ranschaert BRESKENS Maandagavond werd in het recreatiepark Schoneveld te Breskens een grootscheepse oefening gehouden waarbij alle hulpverlenen de instanties in de gemeente Oost burg betrokken waren. In het ge meentelijk beleidscentrum, geves tigd in het Oostburgse politiebureau, kwamen meldingen binnen van een neergestort vliegtuig. Er was sprake van een tank gevuld met hydrazine, maar het was niet duidelijk of die bij het vliegtuig hoorde. Verder waren er twee personenauto's tegen een tankauto gebotst waarbij gewonden vielen. Toen de oefening in op het recreatie park geklaard was, bleven er berich ten via de verbinding en de comman dowagen binnenstromen. „Een gas wolk boven Breskens was een van de meldingen waardoor de inwoners geë vacueerd moesten worden", vertelde burgemeester C. T. Spijkerboer, die in het beleidscentrum aanwezig was. Spijkerboer noemde de oefening zeer leerzaam. Met name datgene wat men DEN HAAG - Het Gerechtshof in Den Haag heeft maandag de 25-jarige Oostburger M. R. M. V. veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van veertien dagen en een jaar rijontzegging, beiden met een proef tijd van twee jaar. De rijontzegging geldt gedurende één jaar alleen voor voertuigen waarvoor een rijbewijs nodig is. Dit is gedaan om de man in staat te stellen met zijn 'bakbrom- mer' zijn beesten van voer te kunnen blijven voorzien. De procureur generaal had conform geëist. De Middelburgse politierech ter had twee weken gevangenisstraf gevonnist, waarvan één voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en daarnaast één jaar onvoorwaardelijke rijontzegging. De verdachte was tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. Begin '84 had V. met een promillage van 2.65 met zijn motor op de Melk weg in Oostburg een ongeluk veroor zaakt. uit berichten moet afleiden en het onderscheid dat men moet maken tussen bepaalde zaken zijn volgens hem van belang. De burgemeester erkende dat er fou ten zijn gemaakt. „Maar we hebben er veel van geleerd". De inzet van de diverse instanties in het rampgebied was volgens hem zeer goed. Zij zullen rapport opmaken met hun bevindin gen. De oefening was opgezet door plaats vervangend regionaal commandant Boeye. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft maandag tegen de 65-jarige Hulste naar P. J. D. bevestiging van het vonnis van de politierechter in Mid delburg - 500 gulden boete - geëist. Verdachte was in hoger beroep ge gaan, omdat hij van mening was onrechtmatig te zijn veroordeeld. D. had zich tegen de politie verzet, toen deze hem wildeaanhouden in verband met problemen rond de afsluiting van zijn woning van de electriciteit. Ook zou hij vernielingen hebben aange richt aan een PZEM-aggregaat in Sint-Jansteen. Het hof doet op 7 okto ber uitspraak. OOSTBURG - De Stichting Uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft kaarten beschikbaar voor het Ballet van de Twintigste Eeuw van Maurice Be- jart, dat zaterdag 28 september in Gent wordt opgevoerd. Het programma vermeldt ondermeer zeven dansen van Mikis Theodorakis en 'Le baiser de la Fée' van Strawins- ki. Het cultureel informatiepunt in het multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg verzorgt reser veringen. Belangstellenden kunnen dagelijks tussen 10 en 12 uur terecht. De balletvoorstelling begint om 20.00 SINT-JANSTEEN - De werkgroep 'Bejaarden veiliger op weg' hield in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland een informatieve middag in het gemeenschapscentrum 'De Wa rande' in Sint-Jansteen. Tijdens de bijeenkomst werden een aantal gevaarlijke situaties aan de orde gesteld. Het ging vooral om situaties in de gemeenschap Sint- Jansteen. De werkgroep beloofde om in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland zich in die situaties te verdiepen en naar een eventuele op lossing te zoeken. De werkgroep be staat uit vertegenwoordigers van alle afdelingen van ouderenbonden. Voor de informatieve bijeenkomst bestond veel belangstelleing. Ook in Nieuw- Namen werd een dergelijke bijeen komst gehouden. Het grote knelpunt wat in Nieuw-Namen aan de orde werd gesteld was het oversteken van de Hulsterloostraat waar weinig auto mobilisten zich aan de snelheid van vijftig kilometer per uur houden. De werkgroep beloofde dit punt aanhan gig bij de gemeente te maken. CLINGE De Clingse Hengelaars vereniging hield een viswedstrijd te gen het Axelse GOA (Geduld Over wint Alles). Het betrof de tweede wedstrijd van het seizoen tussen bei de hengelclubs. De wedstrijd werd gehouden op de Zestigvoetkreek te Clinge. Met een zeer klein verschil won de Axelse visclub deze wedstrijd. Slechts 21/100 gram was het gemid delde van de Axelse vissers hoger dan dat van de Clingse vissers. De uitslag: 1 G. Stevens, Clinge; 2 W. van Bambost, Axel; 3 W. Claus, Clinge: 4 M. de Rijck, Clinge; 5 P. Everix, Clinge; 6 F. Lippens, Clinge; 7 R. Claus, Clinge; 8 G. Peelman, Axel; 9 W. Weemaes, Clinge; 10 A. van Kampen sr, Axel. Er waren in totaal 41 vissers, waarvan 26 uit Clinge en 15 uit Axel. De wisselbeker ging wederom naar de Axelse vissers. CLINGE De kaartclub Schoppen Boer uit Clinge begint komende vrij dag het kaartseizoen. Het ligt in de bedoeling van de kaartclub, die haar clublokaal heeft in café De Land bouw, dat elke tweede en vierde vrij dag van de maand een clubkaarting wordt gehouden. Het kaartseizoen loopt tot eind maart 1986. SINT-JANSTEEN - Onder grote be langstelling hield de parkietenspe- ciaalclub 'Regio Zeeuwsch-Vlaande- ren' zaterdag en zondag haar jaarlijk se p,arkietententoonstelling en -show in het gemeenschapscentrum 'De Wa rande' in Sint-Jansteen. In totaal werden 361 grasparkieten, 73 agapor- niden en 60 grote parkieten inge schreven. Was het aantal ingeschre ven vogels dit jaar ongeveer gelijk met de voorgaande jaren, de kwali teit van de vogels was beduidend hoger. Een onafhankelijk korps van vijf keur meesters, bestaande uit de heren K. Zegelaar, N. Noorlander, W. Beekman, A. Buuron en H. Bakker, had dan ook de handen vol om tot de juiste punten beoordeling te komen. De keuringen van de vogels werden vrijdag uitge voerd. De in totaal 494 ingezonden vogels waren van 35 inzenders. De hoogste onderscheiding, het parkie- tenbondskruis, ging naar H. van der Linden uit Sluiskil. Zijn inzending, een EK (eigen kweek) opaline licht groene grasparkiet, kreeg van de keurmeesters 90 punten. De beste vogel van de show in de klasse EK en OEK (open eigen kweek) kwam van C. Verborgt uit het Belgische Adegem. Het ging hier om een grijsgroenserie grasparkiet die niet minder dan 92 punten kreeg toegekend. In het klas sement van verdiensten, voor de beste vijf ingezonden vogels, ging de eerste plaats eveneens naar C. Verborgt uit Adegem met een totaal van 456 pun ten. In de afdeling grasparkieten ging in de top-klasse de gouden medaille opnieuw naar F. Meert; zilver was weggelegd voor F. Schaddelee. In de A-klasse was er goud voor Iz. de Reu uit Sas van Gent en zilver voor 1. de Vos uit Hulst. In de B-klasse mocht P. van Gimst de gouden medaille in ontvangst nemen, de zilveren was hier voor G. Eysackers. In de C-groep was er goud voor W. Smet uit Koewacht en zilver voor H. Pielaet uit Hoofd plaat. H. de Poorter won het goud in de top-klasse bij de agapomiden. In de A-klasse kregen de vogels van A. van de Broecke goud; in de B-klasse L. de Vos en in de C-klasse W. Smet. Bij de grote parkieten werd in de top-klasse de gouden medaille niet toegekend. In de A-klasse ging die naar P. de Cock en in de B-klasse werd die gewonnen door A. Weemaes uit Hulst. In de afdeling jeugd was er een zilveren medaille en de titel van jeugdkampioen voor R. van der Lin den uit Sluiskil. Bondsmedailles wa ren er in de afdeling eigen kweek (EK) voor G. Eysackers, Iz. de Reu, W. Smet, F. Schaddelee, J. Dankaart, L. de Vos, H. de Poorter en H. Roels. De titel van kampioen stam ging naar C. Verborgt met een totaal van 358 pun ten. In een tot de laatste plaats bezet te zaal van 'De Warande' reikte zon dagavond districtsvoorzitter J. van de Walle de prijzen uit. Uitslagen, kampioen EK stammen graspar kieten: C. Verborgt met 354 punten; kam pioen EK stammen agapomiden: H. de Poorter met 360; kampioen EK stammen grote parkieten: P. de Cock met 354; kam pioen EK enk. grasparkieten alg: H. van der Linden met 90; kampioen EK enk. graspar kieten top-klasse: F. Meert met 90; kam pioen A-klasse EK enk. grasparkieten: Iz. de Reu met 90; kampioen B-klasse EK enk. grasparkieten: H. van der Linden met 90; kampioen C-klasse EK enk. grasparkieten: H, Pilaet met 89; kampioen EK enk. gras parkieten NG: J. van Cauwenberghe met 88; kampioen EK poppen grasparkieten alg: G. de Schoolmeester met 90; kampioen EK poppen grasparkieten top-klasse: F. Meert met 89; kampioen EK A-klasse pop pen grasparkieten: G. de Schoolmeester met 90; kampioen EK B-klasse poppen grasparkieten: W. van Acker met 88; kam pioen EK poppen grasparkieten NG: J. van Cauwenberghe met 89; kampioen EK enk. agapomiden alg: H. de Poorter met 90; kampioen top-klasse EK enk. agapomiden H. de Poorter met 90; kampioen EK A- klasse enk. agapomiden: A. van de Broecke met 89; kampioen EK B-klasse enk. agapor- niden: L. de Vos met 89; kampioen EK C-klasse enk. agapomiden: W. Smet met 88: kampioen EK enk. agapomiden NG: J. Verhelst met 88; kampioen EK enk. grote parkieten alg.: P. de Cock met 90; kam pioen EK A-klasse enk. grote parkieten: P. de Cock met 90; kampioen EK C-klasse enk. grote parkieten: H. Roels met t kampioen EK enk. grote parkieten NG: J. Dankaart met 87; eerste prijs EK enk. grasparkieten B: P. van Gimst met 90; eerste prijs EK enk. grasparkieten NG: K van Overmeiren met 88; kampioen OEK stam grasparkieten: C. Verborgt met 92; kampioen OEK enk. grasparkieten top klasse: C. Verborgt met 92; kampioen OEK A-klasse enk. grasparkieten: L. de Vos met 89; kampioen OEK B-klasse enk. graspar kieten: F. Reunis met 90; kampioen OEK C-klasse enk. grasparkieten: H. Pilaet met 89; kampioen OEK enk. grasparkieten NG: J. van Cauwenberghe met 90; kampioen OEK enk. agapomiden alg.: H. de Poorter met 90; kampioen OEK top-klasse enk. agapomiden: H. de Poorter met 90; kam pioen OEK B-klasse enk. agapomiden; L. de Vos met 89; kampioen C-klasse enk. agapomiden: W. Smet met 88; kampioen OEK enk. grote parkieten alm.: P. de Cock met 90; kampioen OEK A-klasse enk. grote parkieten: P. de Cock met 90; eerste prijs OEK A-klasse grasparkieten: L. de Vos met 89; kampioen OK (open klasse) enk. gras parkieten: E. de Roeck met 89; kampioen OK agapomiden en grote parkieten: H. de Poorter met 90. RECTIFICATIE Heden heeft de Heere nog onverwacht van mijn zijde weggenomen mijn innig geliefde man, broer, behuwdbroer, oom en oudoom ADRIAAN DIELEMAN Az. echtgenoot van Anna S. Riemens in de gezegende ouderdom van ruim 85 jaar. Hoek: A. S. Dieleman-Riemens Familie Dieleman Familie Riemens 21 september 1985 Wulpenbek 16, 4542 PS Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 25 september a.s. om 13.45 uur op de algemene begraafplaats te Hoek, na voorafgaande rouw dienst vanuit het Ned. herv. kerkcentrum. Lan- gestraat aanvangende om 13.15 uur. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden is ons ontslapen, na een liefdevolle ver zorging van 5 jaar, onze oom en oudoom ADRIAAN VERPOORTE op 85-jarige leeftijd. Door de engelenrij opgenomen, maar niet door ons vergeten. Fam. Millenaar K. Doormanlaan 16, Terneuzen. 21 sept. 1985. Correspondentieadres: Lingestraat 28, Terneuzen. r7 lyjSU De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 26 september 1985 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der ge meente zal worden gehouden. Terneuzen, 24 september 1985. De burgemeester voornoemd. C. Ockeloen zeehaven industrie recreatie r

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 20