Afdelingskorfbal: nog twee ploegen ongeslagen SPANNENDE STRIJD BIJ RALLYCROSS IN RILLAND Turnsters Delta Sport in nationale selectie PZC/sport VEEL SCHADE BIJ WEDSTRIJDEN OP OOSTERSCHELDE Opnieuw forse zege Tovaal Vier tweede plaatsen Zeeuwse amateurrenners Derde plaats Peter Heyboer F ons Picavet winnaar in Divisie II D-junioren succesvol in Amsterdam Overwinning Arjan Klaasse serieus Nederlands publiek niet STOPPER 12 Uitslagen DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 VLISSINGEN - De eerste waterpolowedstrijden van de competitie zijn een ware reclame geworden voor de sport. De heren I van Stormvogel moesten de eerste wedstrijd gehavend beginnen tegen het sterke Merlet. Maar de Vlissingers wonnen de wedstrijd met 9-8. Ook Stormvogel II zegevierde. Dommelbaarzen ging met een 10-8 nederlaag terug naar Vught. STORMVOGEL I-MERLET 9-8 - Stormvogel is deze competitie met een basisspeler minder begonnen. Keeper Antoine van Ingen, die in Veldhoven woont, kan onmogelijk iedere week meespelen en daardoor is aanvoerder Ko Mechielsen weer tot vaste keeper gekozen. Deze week moesten ook nog Ad van 't Westende en Sjaak Leijnse wegens vakantie gemist worden en het zag er dus donker uit omdat Merlet, een nieuwkomer in de eerste klasse van het district, er op gebrand was om te winnen. Stormvogel promoveerde twee seizoenen terug namelijk ten koste van Merlet. Het ging in de eerste periode gelijk hard tegen hard en Merlet haalde met een 3-2 voorsprong het eind van de eerste periode, Stormvogel liep vervolgens uit tot 7-4, maar na de derde periode was de stand in evenwicht: 7-7. Het minuutje rust deed de Vlissingse ploeg goed en Stormvogel nam weer de leiding. Via 8-7 werd het zelfs 9-7. Merlet zette nog een zwaar tegenoffensief in, maar kon nog slechts een keer scoren waardoor de zege verdiend naar de Stormvogel ging: 9-8. Doelpuntenmakers waren: Patrick Vader (5), Jankees Mol (2) en Flip van de Draai en Walter Huis in 't Veld (beiden 1). STORMVOGEL II-DOMMELBAARZEN 10-8 - Stormvogel II speelt dit jaar dank zij het kampioenschap in de kring in de tweede klasse van het district. Dommelbaarzen kon alleen in de eerste periode gelijke tred houden (3-2), daarna liep Stormvogel via 4-2 uit naar 7-2. Dommelbaarzen deed iets terug (7-5), maar het was te weinig om nog aanspraak te kunnen maken op de overwinning. De vierde time ging namelijk gelijk op. Beide ploegen scoorden elk driemaal en Stormvogel II won verdiend 10-8. Doelpuntenmakers waren: Erwin Blaauw (3), Jaap Keymel en Arne van Kralingen (2). Pim Bekkers, Gep Navest en Peter Geervliet (ieder 1) Kortom een schitterend begin voor zowel spelers als publiek. Zeilers kampen met een winderig seizoenslot ZIERIKZEE - Het zeilwedstrijdseizoen op de Oosterschelde is het afgelopen weekeinde stormachtig afgesloten met de september-wedstrijden van WV Zierikzee en 'De Maas'. Nadat zaterdag de wind pas na de start begon toe te nemen stond er zondag meteen al een stevige bries. Dat had tot gevolg dat van het startveld van tegen de veertig schepen op de eerste dag nog slechts 26 jachten in de IOR- en NKK-klassen de tweede ochtend op het water voor Zierikzee verschenen. Vooral de voorzeilen hadden flink te lijden onder de harde wind. Op een vijftal schepen gingen de spinnakers aan flarden. Ook op de Soeticheyt van De Ruyter was er schade: zaterdag sloeg de blooper uit de lijken. Niette min wist De Ruyter deze wedstrijd te winnen, evenals die op zondag. Zijn tijden waren zo scherp dat hij ook de totaalprijs in de IOR-klassen won voor de beste prestatie in twee weds- rijden. Het leverde hem een gratis maaltijd op voor de gehele beman ning. De meest spectaculaire vertoning GOES - De Goese rugbyclub Tovaal heel't opnieuwe een grote overwin ning behaald in de le klasse/afdeling Zuid-West. Na een 18-0 voorsprong bij rust versloeg Tovaal het bezoe kende Dukes II uiteindelijk met 32-0. Halverwege de eerste helft opende René Markusse de score. Jaap Nieu- wenhuijze benutte de conversion: 0-6. Nog voor het verstrijken van de eerste helft tilden René Markusse, André Verhoef en André Quinten Tovaal naar een 18-0 voorsprong. In de twee de helft sprong Tovaal zeer slordig met de vele kansen om. René Markus se hielp Tovaal weer over de drempel, waarna André Scholten en Arthur Rijn de eindstand op 32-0 bepaalden. VLISSINGEN - Overwinningen kon den de Zeeuwse wielrenners het afge lopen weekeinde niet behalen tijdens wedstrijden in België. Wel waren er vier tweede plaatsen voor Zeeuwen. Toon van der Steen uit Bruinisse behaalde dat resultaat in een wed strijd in Temse, waar een andere Zeeuwse amateur er overigens slecht van af kwam. Bij een uitlooppoging kwam Ceriel Hoefnagels uit Clinge in botsing met een geparkeerd staande auto, waarbij hij ernstig hoofdletsel op liep. Hij diende later zelfs nog opgenomen te worden in het zieken huis. Karei van Goethem uit Kloosterzan- de toonde andermaal zijn goede vorm. In Bavegem was Van Goethem samen met de Belg Jean-Marie de Nil ont snapt: in de eindspurt moest de Zeeuws-Vlaming echter zijn meerdere erkennen in De Nil. Ook Werner Wie me uit IJzendijke finishte als tweede: hij behaalde dat resultaat in Drongen, waar Wilfried de Krijger uit Biervliet vijftiende werd. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Rudy de Vijlder. Bij de junioren was er een tweede klassering weggelegd voor Jan Mobach uit Sluiskil. In Sleidinge diende hij enkel de Belg Nico van den Abeele voor te laten gaan. Mark de Smit uit Sluiskil eindigde hier als veertiende. Joop Brooijmans reed naar de derde plaats in Thimister (waar de Belg Ronny Vansweevelt de rapste was). Rob Bijvank uit Sas van Gent legde beslag op de elfde plaats in Kiel- drecht. Daar gingen de bloemen naar de Belg Didier de Witte. In Merelbeke- Schelderede was er voor Eric Vereec- ken een zevende plaats en voor Cor Vervaet uit Walsoorden een veertien de. De overwinning werd opgeëist door de Belg Rudy Steijvers. Werner Wieme werd voorts zevende in Snaaskerke-Gistel, waar de zege vor de Belg Alain Laeremand was. Bij de juniorenwedstrijd in Maldegem kwamen meerdere Zeeuws-Vlaamse renners aan het vertrek. Hun resulta ten waren: 5. Niek de Taelje uit Eede, 7 Frank Geensen uit Terneuzen, 10 Eddy Cromheecke uit Aardenburg, 12 Mark de Smit uit Sluiskil. Winnaar in Maldegem was de Belg Stefaan Dhont. In Deinze tenslotte reed Jan Mobach naar de vierde plaats en daar won de Belg Jurgen van Keirsbulck. Van het veldrijdersfront valt te mel den een twaalfde plaats voor Bennie Tieleman uit Kloosterzande in Oos tende (winnaar de Belg Freddy de Schacht) een 25e plaats voor dezelfde renner in Wingene en daar was de Belg Paul de Brauwer winnaar werd opgediend door Henk Zandees Vuilbaard. In het laatste ruime rak naar de finish schoot zaterdagmiddag zijn loefschoot los waarna het jacht oploefde en meermaals vrijwel plat sloeg. Ook zijn spinnaker overleefde de strijd niet. „Het ging niet bijna mis, het ging helemaal mis", aldus vatte hij de gebeurtenissen samen. Met hulp van een Goese zeilmaker en heel wat overuren waren de meeste zeilen zondag toch weer in orde. Ook de tweede dag liep het in het laatste rak hier en daar uit de hand. Een aantal jachten kon de finishlijn in de laatste meters niet halen, zodat met vol spinnaker wat geloefd moest worden om niet op de keien voor de havendam terecht te komen. Het ging nergens helemaal fout maar er moest met man en macht gewerkt worden om het schip overeind te houden: een GOIRLE - Tijdens de zaterdag in Goirle gehouden Zuidnederlandse ju dokampioenschappen is Peter Heij- boer, lid van judovereniging 'Bres- kens', op een derde plaats geëindigd. Ondanks de uitstekende prestatie van deze judoka, miste hij net kwalifi catie voor de Nederlandse kampioen schappen in november te Slagharen. laatste krachtsinspanning na twintig mijl zwoegen. Uitslagen zaterdag: IOR II t/m IV: 1 Soeticheyt, De Ruyter; 2 Panta Rhei, Van de Biggelaar; 3 Anne Mazurka, Van de Zande. IOR V: 1 Easy Living, De Jonge; 2 Hi-Fi, De Jager; 3 Blue Peter, Peterson. IOR VPVII: 1 Wasa, De Bruyne; 2 Overdrive, Van de Have; 3 Arri ba, Du Bois. NKK II: 1 Seatrain, Van Sprang; 2 Kopje Kleiner, De Waal; NKK IV: 1 Femme Fatale, van Oeveren; 2 First Lady, De Spirt. NKK VI: 1 Liberty, Hart man; 2 Hydros, Nelisse. NKK VIII: 1 Sam- Sam, Eggink. Zondag IOR II t/m IV: 1 Soeticheyt; 2 Berend Botje, Marseille; 3 Panta Rhei. IOR V: 1 Blue Peter; 2 Easy Living; 3 Hi-Fi. IOR VI/VII: 1 Wasa; 2 Arriba. NKK II: 1 Sfinx, Smaal; 2 Rawa, Alten; 3 Kopje Kleiner. NKK IV: 1 Femme Fatale; 2 First Lady. NKK VI: 1 Liberty. NKK VIII: 1 Sam-Sam. De Van de Bout-beker voor de beste NKK-prestatie in Zeeland-wedstrijd II, Onrustrace en de Septemberwed- strijden werd gewonnen door de Sfinx van Smaal. Van Sprangs Sea train werd tweede, Hartmans Liber ty derde. Een aanval van Luctor in de wedstrijd tegen Olympia. •SS»* met d c van Terwijl de Blue Peter volop zaterdagrace bij Zierikzee. doorgaat krijgt de Sfinx problemen spinnaker tijdens de slotfase VLISSINGEN - In de eerste klas afdeling van het veldkorfbal zijn na drie wedstrijddagen de Swift-reser- ves en TOGO nog altijd ongeslagen. Van eerstgenoemde ploeg werd dat verwacht, TOGO heeft met deze ster ke opening verrast, al gaf de ploeg in de voorbereiding al signalen in die richting. Achter genoemd duo volgen ONDO II, Luctor en Blauw Wit. De rij wordt in deze klas gesloten door Animo III, Tjoba III en Olympia. De uitslagen van zaterdag: Luctor- Olympia 3-3, TOGO-Tjoba III 7-6, Blauw Wit-Animo III 7-4 en ONDO Il-Swift II 5-9. „Deze ploeg toont te weinig karakter, het zou beter zijn als we naar de tweede klas degradeerden", liet Luc- tor-trainer Teun Huibregtsen zater dag na het teleurstellende resultaat (3-3) thuis tegen Olympia weten. De gasten namen met het windvoordeel de eerste helft voor hun rekening, wisten de korf echter niet te vinden en keken bij rust dan ok tegen 1-2 aan. in de tweede helft was er langdurig bal bezit voor Luctor dat echter niet meer dan 3-2 uit het veldmeerderheid kon halen in de slotfase de tegenstander nog langszij zag komen, 3-3 dus. Blauw Wit had tegen Animo III ge makkelijk dubbele cijfers kunnen ha len uit het sportieve duel dat beide ploegen op de mat legden. Vooral in de eerste helft kreeg het daartoe legio mogelijkheden, 3-2 bij de rust wees op de toen achterblijvende afwerking. Daarna ging het iets beter, trok de thuisploeg een wat groter gaatje en wist zich meteen winnaar. Conny van der Staal en Anno Lantinga waren de topscorers. TOGO-Tjoba III werd een goede wed strijd met een uitstekende leiding van Wim Koole. Die voelde de partij prima aan, twee ploegen die elkaar lieten spelen trokken in een gelijkopgaand spelbeeld naar 3-3 halfweg. Ook daar na bleef het aantrekkelijk, bleef ook het evenwicht in de wedstrijd. Tot TOGO een sterke eindsprint inzette en daar, met een goed uigepakte wissel, plots 6-4 uit haalde. De bezoe kers gooiden er nog wel een slotoffen- sief tegenaan, TOGO bleef echter goed kijken en sterk verdedigen. Het resultaat daarvan (7-6) werd in de rangschikking verwerkt: een gedeelde eerste plaats. Stand: Swift II 3-6. TOGO 3-6, ONDO II 3-4, Blauw Wit 3-3, Luctor 3-3, Olympia 3-1, Tjoba III 3-1, Animo III 3-0. RILLAND - Zestig rallycrossers ston den zondagmorgen op het Scheldecir- cuit in Rilland te wachten, totdat de regen zou ophouden. De wedstrijdlei ding besloot uiteindelijk om het cir cuit te verleggen en het binnenter rein niet te gebruiken. Men vreesde dat de baan kapotgereden zou wor den. In de standaardklasse werd de laatste wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap gehouden. Met 40 rijders aan de start, werd Jo van de Ven zonder ook maar een meter te rijden Nederlands kampioen, hij had al genoeg voorsprong op zijn achtervolgers. De rest van de rijders was er zeer op gebrand nog een plaats je op te schuiven. Dit kwam al tot uitdrukking in de manches en zeker in de finales waar zeer snel werd gereden en het er hard aan toe ging. De C-finale werd gewonnen door Wil Ke telaars, hij behaalde nog een tweede plaats in de B-finale, die gewonnen werd door Dick Maljers. Hij mocht dan ook achter aansluiten in de A- finale. Deze finale kende twee starts, Gerard Mirer en Carel Keim duwden elkaar in eerste instantie uit de baan, wat Carel Keim op een waarschuwing kwam te staan. Bij de tweede start kwamen beide coureurs elkaar weer tegen. Mirer duwde nu Keim de baan uit, wat hem op een diskwalifikatie kwam te staan. Hij moest dan ook genoegen nemen met een zestiende plaats in de eindrangschikking. De A-finale werd gewonnen, met een flinke voorsprong op de concurentie door Piet 't Gilde. Joop van Holstein ZIERIKZEE Van het vorig seizoen zo succesvolle vereniging Deltasport uit Zierikzee zijn 5 meisjes opgenomen in nationale selecties van Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Dat zijn in de nationale B-selectie en Jong Oranje: Nynke Botterweg, Mireille Lemaire en Linda Slootmaker. In de nationale C-selectie weerden de volgende turnsters opgenomen Ernani den Boer en Cindy Buijs. Deze meisjes volgen nu iedere vrijdag de centrale training in Rotterdam, terwijl de 3 meisjes van Jong Oranje bovendien nog eens extra training op het Nationale sportcentrum Papendal volgen. behaalde een tweede plaats, door in de derde ronde Dick Maljers te passe ren. Leo Francke werd vierde met vlak daarachter Carel Keim. In de opgevoerde klasse divisie II was in de B-finale de overwinning voor de Belgi sche piloot Gaston Hendriks. De A-finale in de divisie II met Fons Picavet op pole position werd gehou den zonder Cor Kroon. Hij bleef alleen achter met een grote plas olie onder zijn auto: versnellingsbak kapot. De koppositie werd ingenomen door Fons Picavet, die hem niet meer af stond. De finale in de klasse boven de 1600 cc leverde een prima overwin ning op voor Peter Allewijnse. Cor van Ham verliet het strijdperk voortijdig met een opgeblazen motor. De eerste manche was voor Van Ham een over winning en in de tweede manche werd hij doordat zijn motor stuk ging. op de finishlijn gepasseerd, door De Beuke laar en Peter Allewijnse. Een 'file' in de A-finale t stan daardklasse). Voorop de latere win naar Piet 't Gilde. Rechts Carel Keim, die een waarschuiving kreeg wegens het 'inrijden' op 't Gilde. AMSTERDAM - Bij de nationale D-spelen voor jongens en meisjes D-junioren atletiek wist Arjan de Feiter (AV'56) beslag te leggen op de 3e plaats bij de 80 m sprint. Nadat hij zijn serie won en in de halve finalese rie 2e werd, kon hij in de finale de 3e prijs bemachtigen met een tijd van 10.4. De Feiter werd tevens 5e bij het verspringen met een sprong van 5.11 m. Ook Henk v. d. Berg (AV'56) bereikte de finale speerwerpen en werd daarin 6e met een worp van 34.90 m, een nieuw clubrecord. Miriam Antheunis- se bereikte eveneens de finale speer werpen en werd daarin 5e met een worp van 25.02 m. Bij deze D-spelen was Zeeland verder nog vertegenwoordigd door 2 atleten van Delta Sport. Ralph Koper, le jrs. werd 2e bij het discuswerpen met een worp van 27.58 m en tot twee keer toe 5e bij resp. kogel: 9.74 m en speer 30.90 m. Werner Lodewijk, 2e jrs., stootte de kogel 10.66 m wat hem een 8e plaats opleverde. GOES - Tijdens zondag gehouden wielerwedstrijden van de West-Bra bantse Jeugdwielerbond in Hank heeft Arjan Klaasse uit Goes bij de achtjarigen zijn 4e overwinning van dit seizoen behaald. Hij klopte in de sprint de kampioen van de West- Brabantse Jeugdwielerbond Jerry Maas uit St.-Willebrord. Ook op het einde van het wegseizoen blijft Randy v. Gils even strijdlustig als in het begin van het seizoen. Ditmaal werd hij 4e in Uden. Michel Rommers kwam eveneens goed voor de dag met een keurige 5e plaats bij de 12-jarigen. De uitslagen in Uden: 10 jaar: 6e Richard v. Cadsand w.v. Zws.Vl., 10e Richard v. Gils Theo M. 11 j aar: 8e Wilmar v. d. Berghe w.v. Zws.Vl. 12 jaar: 5e Michel Rommers Theo M. 13 jaar: 4e Randy v. Gils Theo M., 6e Johnny v. Cadsand w.v. Zws.Vl. Qparta wint op woensdag- O avond met 2-0 van HSV, toch een club met een enorme inter nationale faam. Dus wat doet het Rotterdamse publiek, als het drie dagen later de keus heeft tussen Excelsior-Groningen en Sparta-FC VVV? Het blijft in groten getale thuis, want ner gens is het thuis zo gezellig als in Rotjeknor! Slechts 4000 mensen weten de weg naar Spangen te vinden, nog altijd vier Amster damse Stadsschouwburgen vol, dat is waar, maar voor een ere divisiewedstrijd van een subtop club in wat een voetbalstad ge noemd wordt toch een schijntje. Een fooi. A handful of Stardust, meer niet... Nu zetten We even het spotlight op Amsterdam, de beroemde hoofdstad van Nederland met het grootste aantal inwoners en het minimale aantal betaalde clubs, te weten eentje: Ajax. Geen voetballiefhebber in Am sterdam hoeft zich meer afgeleid te voelen door Blauw-Wit of De Volewijckers of DWS of FC Am sterdam, dus al die drommen die vroeger het Olympisch Stadion, het Mosveld en het veld aan de Spaarndammerdijk bevolkten kunnen nu, in een gezamenlijke inspanning, het Ajax Stadion met zijn capaciteit van 29.500 toeschouwers vullen. Maar doen ze dat ook? Nee. Tegen Roda JC, toch een aardige ploeg met een levendige reputa tie, zaten er niet meer dan 12.500 toeschouwers in De Meer. Ter wijl er de laatste tijd toch specta culair voetbal en mooie doelpun ten te bezichtigen zijn bij die thuiswedstrijden van Ajax. Ook nu weer reageerde het publiek enthousiast, zoals het ook bij de thuiswedstrijden tegen Hera cles, FC VVV en zelfs PSV (24 nederlaag) enthousiast reageer de. Een oceaanstomer vergaart al varende steeds meer mosselen aan zijn kiel, je zou verwachten dat het Ajax van Johan Cruijff al spelende ook gaandeweg meer toeschouwers zou trekken, maar een toename van 12.000 bij FC VVV en 12.500 bij Roda JC vind ik nogal beschamend en ontmoe digend. nico scheepmaker Ja maar dat komt, zal men zeg gen, omdat het Nederlandse voetbal geen internationale suc cessen meer boekt, dat heeft zijn weerslag op het bezoek aan de eredivisieclubs. Ik vind dat een dubieuze theorie. Neem Grieken land. In de voorronde voor het wereldkampioenschap staat Griekenland troosteloos onder aan in zijn groep. De grote Atheense clubs, AEK, Olympia- kos en Panathinaikos kunnen niet bogen op opzienbarende Eu ropacup-successen. Toegegeven in 1983-1984 knikkerde Olympia- kos Ajax uit de Europacup voor landskampioenen, en PAOK uit Saloniki werd er pas in de twee de ronde na strafschoppen door Bayem München uitgewerkt, maar dat zijn toch geen presta ties die het volk doen toestromen Zou je denken Maar vorige week zaterdag trok AEK-PAOK in Athene 60.000 toe schouwers in het nieuwe sta dion, dat 75.000 zitplaatsen telt (en geen staanplaatsen). En de volgende dag trok Olympiakos, in hetzelfde stadion, 45.000 toe schouwers tegen het pas gepro moveerde Giannina,- dus zeg maar Heracles, om een beetje in de Griekse sfeer te blijven. Dat weekend kwamen dus 105.000 Atheners naar hun beide thuis clubs kijken, waar die 12.500 van Ajax-Roda JC wel schril tegen afsteken. Weliswaar heeft Athe ne ruim 3 miljoen inwoners, on geveer vijfmaal zoveel als Am sterdam, maar ook 5 x 12.500 is niet meer dan 62.500 toeschou wers, Athene kon er 40.000 meer ophoesten. Wij in Nederland zijn- wel geneigd om het Griekse voet bal niet helemaal au serieux te nemen, maar misschien zouden we er goed aan doen in ieder geval het Griekse voetbalpu bliek serieuzer te nemen dan het Nederlandse voetbalpubliek, want dat lijkt nergens op! Standaardklasse 0-2000 cc: 1 Piet 't Gilde: 2 Joop van Holstein. 3 Dick Maljers: 4 Leo Francke; 5 Carel Keim; 6 Will Ketelaars. Divisie II tot 1600 cc: 1 Fons Picavet; 2 Ad Lu.vkx; 3 Siem van Hoeve: 4 Gaston Hen driks; 5 Cor Kroon; 6 Pierre Besters. Divisie I boven 1600 cc: 1 Peter Allewijnse; 2 Ludo de Beukelaar; 3 Kees Hoebeke. Einduitslag Ned. kampioenschap standaardklasse: 1 Jo van de Ven 100 punten: 2 Gerard Mirer. 72; 3 Leo Francke. 61; 4 Gert Wehkamp, 60; 5 Carel Maliepaard. 51; 6 Wil Ketelaars. 47. De beste Zeeuwse prestaties: 3 Leo Franc ke. 61 punten; 7 Joop van Holstein. 41. 8 Carel Keim. 40: 9 Dick Maljers. 39; 13 Tineke de Poorter. 29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18