mm BEm&mm Actie tegen verhoogde brommers in Goes Opnieuw advies sluiting 'Sint Liduina' in Hulst Toekomst Terneuzens jazzcafé Porgy and Bess nog onduidelijk HYPOTHEEK RENTE JAAR VAST 8)% PZEM bereidt bouw kerncentrale(s) voor WISSEL SCH REDEN: NIJPEND RUIMTEGEBREK PZC/streek Twee weken in hoger beroep voor inwoner van Heinkenszand Koffie en tabak gestolen uit loods in St-Philipsland POGINGEN OM ZAAK VOORT TE ZETTEN Auto uitgebrand Bestuurder gewond bij uitwijkpoging in Noordwelle rr, Opslag Gereedschappen uit bouwketen gestolen NCVB in Geersdijk luidde seizoen in COLLEGE ZIEKENHUIS VOORZIENINGEN: Biljartcompetitie ONDA Krabbendijke werden afgesloten Biljarteil voor bejaarden in Goes steeds populairder Rommelmarkt Geslaagd Equipe Huige won Bamisrit (Slot van pagina 1) j Coupon in gesloten envelop I zonder postzegel naar I Bouwfonds, I Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg m. Bouwfonds Groenten- en fruitshow in Kamperland DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 11 GOES - De gemeentepolitie van Goes gaat op korte termijn een scherpere controle uitoefenen op bromfietsen waarvan het frame op kunstmatige wijze is verhoogd met zogenaamde bussen. Deze illegale metalen pijpen op voor- en achtervork van de brommer veranderen een goedgekeurd type bromfiets in een gevaarlijk voertuig, omdat het frame als zodanig wordt verzwakt en omdat de stabiliteit van de brommer vermindert door een gewijzigde wielbasis. In overleg met de justitie in Middelburg zal de Goese politie zonder meer verbaliserend optreden tegen bestuurders van zo'n onveilige bromfiets. Bovendien zal een dergelijke brommer zo nodig naar het politiebureau worden overgebracht, terwijl tevens ontoelaatbare onderdelen ervan zullen worden gedemonteerd en in beslag genomen. De politie hoopt echter dat de bromfietsbestuurders die momenteel onwettig 'op hoger niveau' rondrijden tijdig hun tweewieler weer in orde zullen brengen en houden, zodat zij niet met beide benen op de grond te hoeven worden gezet door agenten. De Betho in Goes breidt uit met een nieuw gebouw GOES - Omstreeks de jaarwisseling zal een begin worden gemaakt met de uitbreiding van het produktie-, toeleverings- en hoveniersbedrijf De Betho in Goes. In zijn huidige omvang is het complex van het sociaal werkvoorzieningsschap in Klein-Frankrijk te klein om alle onderdelen van het produktie- en dienstverleningspakket op een bedrijfseconomisch doelmatige manier te kunnen uitvoeren. Een nieuw gebouw tegenover het bestaande moet de ruimtenood oplossen. Het bedrijfsgebouw van de Betho in Goes (in Tholen staat een tweede vestiging) stamt uit 1977. Bij het ontwerp ervan was uitgegaan van tweehonderd medewerkers die op grond van de Wet sociale werkvoorzi- ning (WSW) in dienst zijn. In 1980 kreeg het bedrijf er een buitenvleugel bij voor de cultuur- en civieltechni sche afdeling. Thans telt het bedrijf ongeveer driehonderd WSW-werkne- mers. Niet alleen dit grote aantal is de aanleiding om er een nieuw gebouw bij te zetten. Voorzitter G. Huitsing van de bouwcommissie en Betho- directeur P. W. De Bakker wijzen erop dat het bedrijf de afgelopen jaren te maken heeft gekregen met de ver vaardiging van produkten met kloeke GEERSDIJK - De afdeling Geersdijk /an de NCVB begon het nieuwe sei nen met een bijeenkomst waarop mevrouw Van Hooidonk, werkzaam Dij de voorlichtingsdienst ontwikke lingssamenwerking van het ministe rie van buitenlandse zaken, duidelijk maakte dat het onjuist is om onze maatschappelijke orde mee te expor teren met de ontwikkelingshulp naar de arme landen. Daarmee zouden met name de vrouwen nog armer zijn gemaakt. De volgende bijeenkomst van de NCVB Geersdijk is 17 oktober, wan neer de dames zich aan het bloem schikken zullen zetten. afmetingen en in grote aantallen. Knelpunten waren de magazijnruim te, de te geringe oppervlakte van de metaalafdeling en de lakspuiterij en de noodzaak de cultuur- en civieltech nische dienst aan een betere huisves ting te helpen. In Klein-Frankrijk is nog één bouwka- vel beschikbaar: ten westen van het bestaande Betho-complex aan de, overkant van de straat. Het bestuur van het werkvoorzieningschap heeft niet lang geaarzeld alvorens daar de keus op te laten vallen. De locatie betekent weliswaar dat beide gebou wen niet met elkaar kunnen worden verbonden, maar door zoveel mogelijk zelfstandige activiteiten in de nieuw bouw onder te brengen kan dit nadeel worden ondervangen. In het tweede bedrijfsgebouw is plaats voor een ma gazijn, de klinkerij, de metaalafdeling, de cultuur- en civieltechnische dienst, een kantine en de gebruikelijke sani taire voorzieningen. Door de verplaat sing van de metaalafdeling naar de uitbreiding komt in het hoofdgebouw ruimte vrij voor de dringend noodza kelijke vergroting van de lakspuiterij. Het magazijn is vooral bestemd voor de opslag van voltooide produkten. Daarnaast zullen er materialen voor de metaalafdeling worden bewaard. De andere afdelingen van het bedrijf houden hun magazijnruimte voor hout, verpakkingsmateriaal, door an deren aangeleverde onderdelen en dergelijke in het huidige pand. In en vanuit het nieuwe gedeelte zullen ongeveer honderd personen gaan werken. UTRECHT (ANP) - Het College voor Ziekenhuisvoorzieningen blijft erbij, dat het St.-Liduina Ziekenhuis in Hulst (117 bedden) moet worden ge sloten met het oog op de voorgeno men nieuwbouw van het Streekzie kenhuis Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren in Terneuzen. Staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) en de provincie Zeeland vinden dat ook en het college heeft sluiting van het ziekenhuis in Hulst in 1983 ook al geadviseerd, maar het heeft maandag de zaak opnieuw bekeken. Daarbij ging het er alleen om of sluiting van het ziekenhuis in Hulst en vermindering van het aantal bed den van het St. Antonius Ziekenhuis in Oostburg per 1 januari 1986 van 112 naar 100 tot nu toe niet onderkende gevolgen zouden hebben. Dat is vol gens het college niet het geval. De plannen voldoen volgens het advies college aan de nu geldende normen. Ook de binnengekomen bezwaren van het ziekenhuis in Hulst, de gemeente Hulst en het Breed Platform" heb ben, aldus het college, geen feiten opgeleverd die al niet eerder in de beschouwingen waren betrokken. IMIDDELBURG Molenwater, 9.30- 17 uur: Miniatuur Walcheren. Café Meccano, 22.30 uur: Optreden Walchers Jazzcollectief. Concertzaal, 20 uur: Pianoconcert door Ronald Brautigam. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: flesh and blood, 16 jr.; Roxy II, 20 uur: Police Academy II. a.l. inem'Actueel I, 20 uur: The last dragon, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Rambo, 12 jr.; Cinem'Actueel III, 20 uur: The Beverly Hills cop, a.l. GOES 8 Grand, 20 uur: A view to a kill. a.l. BULST De Koning van Engeland, 20 uur: Rambo, 12 jr.; 20 uur: Police Academy II, a.l.; 20 uur: De laatste uaai, 16 jr.; 20 uur: Frisky business, 18 ,r. MIDDELBURG Electro, 20.30 uur: Zinnemann, 16 jr. Meccano, 20.30 uur: Birdy, 16 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Sex in loger sferen, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Runa way, 12 jr.: 20 uur: Young warriors, 16 ;r. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Police Academy I, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Rambo, 12 jr. Tentoonstellingen AXEL Kindergalerij Slijkdreef 11a, '0-18 uur: tekeningen van Margriet Hevmans. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, M-17 uur: werken van Jules Schmalzi- ?ang. Etcetera: werken van Elisabeth Dron- kers en Elly van de Wal. BL'RGH-HAAMSTEDE De Be- waerschole', 13.30-16.30 uur: 'Tramlijn Brouwershaven-Burgh'. GOES Galerie Mat. 13-18 uur: werken div. kunstenaars. Lunchcafé 9-18 uur: touwplastieken van Anneke Ruimschotel. HULST Streekmuseum. 14-17 uur: Maten en gewichten'. KAMPERLAND Galerie De Hom, 10.30-12.15 en 13.45-18 uur: Hollandse landschappen, aquarellen en grafiek. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: '3 x schilderen' zeildoek schilderijen van Joris Ghekiere. Vleeshal, 13-17 uur: '3 x schilderen'. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: werken van Hans de Ruijter (Um 26/9). Kunstuitleen. 13.30-17 uur: werken van Ver. van Edelsmeden en Siera- denontwerpers '3 x schilderen'. Galerie De Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: werken Shahid Kabir. Wandelkerk, 10.30-16 uur: 'Nepal', waar de goden onder de mensen le ven' (Urn 27/9). OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zee land. TERNEUZEN Galerie 'Blokken 7' 14-18 uur: werken Maria Vinke Burgs (Um 11/10) VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta' 'Water'. 'De Schotse Huizen' 10-17 uur: werken van Piet Rijken en Sjoerd Bijlsma pottenbakkerswerk van Johanna Minderhoud (Um 28/9). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na', 10-12.30 en 14-17.30 uur: levende reptielen, amfibieën en insekten. Gevangentoren, 10-22 uur: werken Hank H.A.N.S. (Um 15/10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes. tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur -r- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Met de nieuwbouw is een netto-be drag van ongeveer 2,6 miljoen gulden gemoeid. Directeur De Bakker is er van overtuigd dat de jaarlijkse las ten van deze investering, die op onge veer 160.000 gulden neerkomen, kun nen worden gedekt doordat in het bedrijf efficiënter kan worden ge werkt. „Door het ruimtegebrek waar we nu mee zitten, zijn we eigenlijk steeds bezig dingen te verplaatsen. Er zijn bijna geen logische produktie- lijnen op te bouwen", vertelt hij. En Huitsing voegt eraan toe dat bij de opdrachtgevers van De Betho steeds meer de neiging valt waar te nemen om met grotere aantallen te werken. Een vrachtwagen vol materialen die moeten worden geassembleerd of be werkt, wordt gelost en pas als een vrachtwagen met voltooide produk ten kan worden gevuld, worden ze opgehaald. Dit betekent dat er ruime opslagmogelijkheden moeten zijn om ook in de toekomst dergelijke op drachten te kunnen uitvoeren. Het nieuwe gedeelte van het Betho- bedrijf zal zich van het hoofdgebouw onderscheiden doordat het in een andere stijl wordt opgetrokken. Over wogen is wel te kiezen voor dezelfde uitvoering als waarin in 1977 is ge bouwd. Huitzing: „Maar we hebben' tenslotte geoordeeld: dat was een gebouw van de jaren 70, nu nu bou- DEN HAAG Een 34-jarige inwoner van Heinkenszand, A. G„ is maandag door het Haagse gerechtshof veroor deeld tot vier weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Conform de eis van de procureur- generaal mr P. Bos en het vonnis van de politierechter te Middelburg. De man had zich schuldig gemaakt door in februari en maart '84 met een personenauto in Vlissingen te hebben gereden, terwijl bij vonnis van de kantonrechter te Middelburg van ok tober '83 hem het rijden voor de duur van zes maanden verboden was. Ver dachte was in hoger beroep gegaan in de hoop het vonnis in een geldboete te kunnen omzetten. THOLEN - In de nacht van zondag op maandag hebben onbekenden inge broken in een loods in Sint-Philips- land en een grote hoeveelheid kruide nierswaren - waaronder koffie, siga ren en sigaretten - ontvreemd. De dader(s) kwam(en) binnen door het openbreken van de toegangsdeur. De loods was het afgelopen jaar al meerdere malen doelwit van inbre kers. De eigenaar van de loods, V. uit Sint-Philipsland, deed maandagoch tend aangifte van de inbraak en dief stal. De politie vermoedt dat de in braak pas na middernacht is ge pleegd, omdat de surveillerende poli- tie-auto, die rond middernacht langs de loods reed, niets verdachts heeft opgemerkt. Over het schadebedrag konden nog geen mededelingen worden gedaan. Het onderzoek is nog in volle gang. Om duidelijkheid in deze zaak te krijgen verzoekt de politie ieder die meent in deze zaak aanwijzingen te kunnen geven, contact op te nemen met het groepsbureau van de rijkspo litie in Tholen, telefoon 01660-3750. wen we een pand van de jaren 80". Gekozen is voor systeembouw met betonnen panelen. In overleg met de gemeente Goes zal worden nagegaan in hoeverre in de bestrating tussen de beide gebouwen van de Betho tot uitdrukking kan worden gebracht dat er sprake is van een verbinding. Terwijl De Betho bezig was met de voorbereiding van de nieuwbouw- plannen, deed zich de mogelijkheid voor oorspronkelijke buitenvleugel te verkopen aan de gereformeerde Voetiusscholengemeenschap, die uii het ernaast gelegen schoolgebouw barstte. De scholengemeenschap wil er een uitbreiding op bouwen. In afwachting daarvan zijn in de door de Betho ontruimde loods acht nood- lokalen ingericht. Het Temeuzense jazzcafé Porgy and. Bess TERNEUZEN - De stichting Jazz in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat de moge lijkheden onderzoeken het Temeu zense jazzetablissement Porgy and Bess te behouden en voort te zetten. De eigenaar en stichter van het café, Frank Koulen, overleed vorige week op 63-jarige leeftijd. Woordvoerder Frans de Ruyter zei maandag evenwel dat er over de toe komst van Porgy and Bess op dit moment nog niets vaststaat. Hij ont zenuwde de geruchten dat het etablis sement al zou zijn overgenomen. „Ei genlijk", aldus de Ruyter, „is er op dit moment nog geen zinnig woord van te zeggen. We proberen een oplossing te zoeken, maar daarvoor is wel een inventarisatie van de mogelijkheden noodzakelijk. Er moet bij voorbeeld duidelijkheid komen over de financië le positie van Porgy and Bess. Maar concrete afspraken zijn er nog niet". Wat dat betreft filosofeert De Ruyter KRABBENDIJKE - De laatste wed strijden van de competities van de biljartvereniging ONDA in Krabben dijke zijn afgewerkt. De wedstrijden werden gespeeld in het Stationskof fiehuis. De finale partij van de driebanden competitie is niet gespeeld, omdat een van de finalisten zich zonder geldige redenen afmeldde. Hij werd gediskwalificeerd en J. Poortvliet is nu kampioen van de driebanden-com petitie, met 12 winstpunten, een hoog ste serie van 4, een hoogste gemiddel de van 0,75 en een eindgemiddelde van 0,545. Op de tweede plaats staat nu J. van Koeveringe. Van de B-poule fibre is K. Verhulst kampioen geworden. In 18 beurten en met een gemiddelde van 0,722 won hij de partij van A. van de Vreede, die op de tweede plaats eindigde. Zijn ge middelde in de finalepartij was 0,944. De tweede plaats in de A-poule ver overde C. Hoekman, in 24 beurten en met een gemiddelde van 1,583 maakte hij de partij tegen J. van de Vreede Jzn. uit, die gemiddeld 0,75 speelde en de derde plaats behaalde. De bekers zullen 11 oktober worden uitgereikt. GOES - Op rijksweg A58 ter hoogte van Goes is maandagochtend rond negen uur een auto uitgebrand. Het ging om een huurauto van de Goese garage Van Fraassen, bestuurd door J. van de M. uit Vlissingen. Toen de Goese brandweer ter plaatse kwam, was er al weinig van het voertuig meer over. De brandweer verrichtte de na blussing. wel over een eventuele deelname van het bedrijfsleven in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone en de gemeente Ter- GOES - De populariteit van de Beve- landse Biljartcombinatie Bejaarden (BBCB), die veertien jaar geleden in Goes van de grond kwam, groeit nog steeds. Voor het komende wintersei zoen heeft een recordaantal deelne mers ingeschreven voor het persoon lijk kampioenschap, namelijk veer tig. De eerste wedstrijd om dit kam pioenschap wordt maandag 30 sep tember in Hansweert gehouden. Aan de gewone competitie doen vijf tien teams mee uit Rilland, Krabben dijke, Kruiningen, Hansweert, Yerse- ke, Wemeldinge, Kapelle (twee), Goes (vier), Lewedorp, Heinkenszand en Ovezande. Dit betekent dat in totaal 216 bejaarden actief zijn in deze tak van sport. Het persoonlijk kampioenschap wordt in twee groepen - A en B - gespeeld, volgens het afvalsysteem. Dit moet uiteindelijk leiden tot twee groepskampioenen, die in één wed strijd zullen spelen om de wisselbeker. De wedstrijdleiding is in handen van de heer Jac. Mulder. OUD-VOSSEMEER - 'Die Heene- trechtschool' in Oud-Vossemeer houdt zaterdag een rommelmarkt om en nabij de school aan de Burgemees ter Versluysstraat. De rommelmarkt begint om 10.30 uur. WISSENKERKE - H. J. Vos uit Wis- senkerke is geslaagd voor het docto- raal-examen chemische technologie aan de Technische Hogeschool in Twente. NOORDWELLE Maandagmorgen is R. B. uit Oosterland gewond ge raakt bij een auto-ongeval in Noord welle. B. reed over de Stoofweg ter hoogte van de Smitsweg richting Renesse. toen E. van V. uit Noordwelle de Stoofweg opdraaide. Om de op zich afkomende auto te ontwijken stuurde B. naar rechts. Daarbij schoot hij over het fietspad, tegen een boom en be landde uiteindelijk in een sloot. B. werd met een gebroken sleutelbeen in het ziekenhuis opgenomen. Zijn auto werd vernield. neuzen om het jazzetablissement voort te zetten. Duidelijk is evenwel dat de sfeer van Porgy and Bess voor jazzevenementen onontbeerlijk is. Overigens treedt vrijdag (20.00 uur) The Dutch Swing College Band op in Porgy and Bess. Dat concert, georga niseerd door Kiwanis Zeeuwsch- Vlaanderen, werd een half jaar gele den al op het programma gezet. De familie Koulen, aldus een woordvoer der van Kiwanis, steunt ook de door gang van het concert. De opbrengst ervan is bestemd voor de uitgave van een Zeeuws-Vlaamse museumbrochu re. KLOOSTERZANDE De equipe Huige uit Middelburg heeft zondag de wedstrijdklasse van de Bamisrit te Kloosterzande op zijn naam ge bracht. De toerklasse van deze puz- zelrit werd een overwinning voor de equipe Eggermont uit Sluis, die een opvallend lage score behaalde. De rit in Kloosterzande telde een deelname van in totaal dertien teams. Eindstand: Wedstrijdklasse: 1 Huige Mid delburg 69; 2 Lenos/Van Hooye Axel 93; 3 GeerinckxHoecke Stekene 136; AllefsAl- lefs Sint J ansteen 153; 5 Roelandt Roelandt Terneuzen 173. Toerklasse: 1 Eggermont' Eggermont Sluis 97;' 2 De KortDe Kort Kloosterzande 360; 3 PielaatVerstraeten Biervliet 382; 4 De KortDe Kort Klooster zande 435; 5 Bisschop Bisschop Klooster zande 443. iAdvertentie 30 Een unieke mogelijkheid om uw woonlasten 30 jaar lang op een laag renteniveau vast te zetten. Maximale zekerheid. Zowel voor nieuwe als voor bestaande huizen. Informatie bij het Bouwfonds-infocentrum in Middelburg: Lange Geere 153, (01180) 2 71 58 of via de coupon. Stuur mij informatie over de 30 Jaar RenteVast Hypotheek. Naam: ~l Adres: waardelijk. De werkzaamheden kun nen meteen worden stopgezet als er in Borssele onverhoopt geen kern centrale bijkomt. Mede daarom wor den eerst eigen PZERM-medewer- kers ingezet; pas later volgen deskun digen van andere instellingen, waar onder de Kema. Bij de regeringsbeslissing over uit breiding van kernenergie is uitgegaan van 5,2 miljard gulden voor een kern centrale van 1000 megawatt (prijspeil 1994). Berekeningen van de PZEM komen hoger uit. namelijk op 5,5 miljard gulden. Bij de inbedrijfstelling wordt zelfs gerekend op 5.7 miljard gulden. De kosten per kilowatt-uur belopen volgens de PZEM 13,5 cent (kapitaallasten 7.8 cent, bediening en overige kosten 2,1 cent en splijtstof 3,6 cent). Dat is lager dan de 15.2 cent per kilowatt-uur waarop het rijk rekent. Dat komt omdat de PZEM de belas ting van de centrale hoger (75) inschat dan het rijk (65). Het voorstel aan de commissie Lofra voor de bouw van een landelijk op slaggebouw voor laag, middel, hoog radio-actief afval en kernsplijtingsaf- val. heeft de raad van bestuur gedaan omdat het uit bedrijfstechnische over wegingen een voordeel wordt geacht, dat opslag van radio-actief afval in de directe omgeving van een bestaande kerncentrale en waarschijnlijk meer dere nieuwe kerncentrales plaats vindt. Bijkomend pluspunt is het feit dat er al tijdelijke opslagfaciliteiten (voor laag en middel radio-actief af val) aanwezig zijn. Om tegemoet te komen aan de wensen van de commis sie Lofra. die ongeveer 30 hectare wil hebben, zijn wel enkele kunstgrepen nodig. Er is namelijk op basis van bestaande plannen ongeveer 20 hecta re vrij. De PZEM wil dan ook de toekomstige vliegasopslag (ongeveer 3 hectare) verplaatsen naar een plek buiten het complex, op aan te kopen grond van het Havenschap Vlissin gen. Ook moeten de 380 kV-koppellijn en de Borsselsedijk (tweede waterke ring) worden verplaatst. Postcode: Plaats: Telefoon: Nederlandse Gemeenten Marktber. centr. tuinbouwveiling Zeeland. 23-9-'85 Bramen I 1.82-2.26. IB 1.36-1.38; appelen cox's orange I 80 90 1.85-1.93. I 70 80 2.29. I 65 70 1.71-1.87.1 60 65 1.17, H 80 90 1.14-1.38. II 70 80 1.56-1.87. II 6570 97-1.57. II 60 65 97-1.08. II55 60 31; alkmene I 80 90 1.62-1.79. I 70 do 1196-2.08.1 60 70 83-1.26. II 8090 1.17, II 7080 1.48, II 60 70 79; goudreinette II 95 49-50. II 85 95 67-75. II 75 85 1.15, II 7075 1.07-1.11, II 6570 98-99. II 60 39-58; karmijn II 90 42. II 80 90 55, II 7080 74, II 60 70 33; lobo I 80 90 74. I 70 80 98. I 60 70 49; ingrid marie I 80 90 77, I 70 80 1.05. I 60 70 64: james grieve II7080 35-40, II 65 70 30; zoete appelen II 70 80 62, II 65 70 49, II 60 65 32; peren beurré hardy I 70/80 1.08-1.13,1 65/70 94-97, I 60/65 83, II 80 43, II 70 80 70-89, II 65/70 63-85, II 60 65 48-70, II 55 60 25-32; bonne louise I 60 70 1.24-1.35,1 55 60 85-95,1 50 55 27-30. II 60 70 1.11-1.22, II 55 60 78-82, II50/55 26; conference II6575 55, II55 65 47; st rémy II80/90 65, II50 60 61, hardy noz 170 82. I 65 79. I 60 69; diversen frambozen 2.80-3.80 per ds.. pruimen 1.60 per kg, tomaten IA 5.50, IC 3.30; groente spinazie 1.00, groene kool 19-45. prei 86-88, kropsla 19-36. rode kool 40-45. bloemkool 40-1.60, andijvie 88, spitskool 44, komkommer 28- 41, aardappelen 17-21; eenmalige verkoop: beurré alexander lucas op 4 oktober. Aan voeren 30 sept.-3 okt. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walche ren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 23 september 1985. Aardappel Bintje bonken 25-30: grote 16-18; driel 9-10; kriel 27-59: Koopm. Blauwe grote 25-27; James Grieve 180 90 84-86; 70 80 67-83: 6570 53-55; II 70 80 46-52: 65 70 38-40; 60 70 40-42: tomaten AI 97-121; A II 69-90; B I 100: B II 85-92; C I 78-91; C II 57-59; CC I 65-67: Alkemene I 80 90 183-185; 70 80 204-211; 6570 136-138; 6065 119-121; Boskoop II 70 80 140-142. St.-Remy II65 70 82-84 Papri ka groen 249-252. Druiven I 504-521: II 400-402. Ogenmeloen 4 I 301-303; 6 1250-252; 8 I 151-153. Netmeloen 6 II 225-227, 8 II 115-151; 10 II 104-106. Groenten: Andijvie I 28-49; II 27-46. Prei A II35-51. Boerenkool I 20-51. Savooye kool A I 35-41; B I 20-28. Rode kool B I 15-16. Spruiten A II 73-76; B II 64-66; D II 101-110. Chinese kool I 9-37. Bloemkool 4 I 111-116; 6 I 73-82; 6 II 61-76; 8 I 58-60; 8 II 41-58; 10 II 41-42. Spinazie II 84-99. Witte kool B I 16-18. Knolselderij stuk 21-24; kg 16-17. Uien bonken 34-36; grote 24-25. Bospeen 190-95. Winterpeen BC I 23-21. Prinsessenbonen II 164-186 Stok- snfjbonen II 155-225; krom 109-126. Pronk- bonen II 151-157. Knolvenkel 85-87. Cour gettes 42-60. Komkommers I 41 51 25-32; 51 61 27-39; 6176 27-41; 76 91 44-46. VEEMARKT LEIDEN Prijzen: extra kw. dikbillen 9.00-14,25. stie ren (resp. Ie en 2e kw. 8.10-9.00 7.00-8.10. vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 7,38-8,65 6,30- 7.35. koeien (resp. Ie. 2e en 3e kw.) 7,40-8,55 6,35-7.40 5.85-6.35. worstkoeien 5.35-6.40 (voorgaande prijzen per kg geslacht ge wicht en ontvet), schapen 195-235. per kg, 5.00-7,00. lammeren (rammen) 220-250. per kg 9.75-10.75. Aanvoer: slachtvee 900. stie ren 144. slachtschapen en lammeren 335. totaal 1379. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee en stieren redelijk - gelijk, schapen en lammeren matig - gelijk. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85. Bintje laten nov.: 19.00; april: 25.70; mei: 27.50; bieden nov.: 18.50; april: 25.50; mei: 27.50: 50 mm opw. slot april: 19.00; april: 25.60; mei: 27.50; stem ming april mei en november: nauwelijks prijshoudend; openstaande posities april: plus 160 is geworden 7190; november: min 4 is geworden 292; mei: plus 7 is geworden 22; omzet nov.: 4x19.00; april 576; h.pr. 26,50; l.pr. 25.50; 1.zaken 32x25.60; mei: 18; h.pr. 27.50; l.pr. 27.30; 1.zaken 7x27.50. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam In bintje 35-50mm werden 52 contracten verhandeld voor levering april tegen 14,70 tot 14.60 per 100 kg. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 4 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 19,00 per 100 kg, voor levering april 576 contracten tegen 26,50 tot 25,25 alsmede 18 contracten voor levering mei tegen 27,50 tot 27,30. De stemming was kalm voor november en mei en nauwelijks prijshoudend voor april. Groentenveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 16-29. eigenheimer 18- 31. doree 12-29. krulandijvie 33-73, aubergi nes 2.00-2.80. bindsla 27, boerenkool 65-83, bospeen 60-94, eikebladsla 3442, knolselde rij 17-43, koolrabi 17-31, koolrapen 31-34. groene kool 25-34, witte 10-52, rode 24-55, gele 13-30, kroten 18-42. paprika rood 5.20- 5.60, peterselie 8-31, postelein 1.72-2.62. prei 58-81. pepers groen 2.50-3.10. rood 3 70-4.20, roodlof 1.23. selderij 7-26. snijbonen 1.90- 3.40, sperciebonen 1.76-2.04. 3en 78-1.83, spinazie 20-73, spitskool 26-57. suikermais 12-53. cocktailtomaten 9.10. vleestomaten 4.20-6.20, uien bonken 10-24. grof 9-25, mid del 10-23. drieling 5-16, geschoond 46-51, winterpeen 10-43. witlof kort 1 3.80-5.30, lang 1 3.40-4.80, kort 2 1.90-4.00, lang 2 1.80-3.70, 3en 1.20-2.70, aardbeien 1.10-1.30, oogmeloen 6 st 2.303.60. 8 2.00-3.20, 12 50-1.40. netmeloen 1.00-2.60, ananasmeloen 1.40-3.80, pompoenen 80-1.20. Aardappelbeurs Rotterdam Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw Klei-aardappelen: Bintje 3550mm 11,00- 12,00, Bintje 35/55mm 13,00-14,00, Bintje 50mm opwaarts 15,50-16,00, Eigenheimer 35mm opw. in zakken 25,00-27,00. Zand- aardappelen: Bintje 3650mm 10.00-10.50, Bintje 50mm opw. 14,75-15,50. Exportaard appelen: Bintje klei 45mm opw. 15,50-16.00. Aardappeluitval, geschikt voor industrie 7,00-8.50. Voeraardappelen 7.00-8.50. Stem ming: kalm. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85 Bintje laten april: 14.80; november: -; bieden april: 14.60; november: -. 35 50 mm opw. slot april: 14 70; november: 12.50: stemming april: kalm; november: kalm; openstande posities april: plus 2 is geworden 424; omzet april: 52; h.pr. 14.70; l.pr. 14.60: l.zaken 10x14.70. KAMPERLAND - De Stichting Propa ganda Groenten en Fruit houdt in samenwerking met een drietal onder nemingen een groenten- en fruitshow op woensdag 2 oktober. De show met een gratis verloting wordt in dorpshuis 'Casembroothuis' in Kamperland gehouden en begint om 19.30 uur. Met behulp van films, dia's en discussie kunnen belangstel lenden nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken. Boven dien zijn op de avond receptenboekjes te koop, vooral over wat minder be kende produkten uit binnen- en bui tenland. NIEL'WVLIET Uit twee werkketen in Nieuwvliet-Bad zijn het afgelopen weekeinde diverse gereedschappen ontvreemd, waaronder hamers, wa terpassen, en verfkwasten. De materialen zijn eigendom van de firma S. uit Goes die aan de Nieuw- vlietse kust woningen bouwt. De waarde van de ontvreemde materia len wis bij de politie niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17