Akkoord over opheffing hondenkennel Geersdijk Nieuwe Beijmoerseweg Halsteren is in gebruik W esterschouwen koopt bouwvallen Noordwelle Computerclub Kloetinge wil 'heroprichtingskans' IN KADER DORPSVERNIEUWING WISSENKERKE Oostburger mag vee blijven voeren tijdens rijontzegging GEDEPUTEERDE OPENDE TRACE Brassband Ruggegraat VOOR BOUW NIEUWE WONINGEN FNV: Middenschouwen moet baanlozenproject niet afstoten Kruis van verdienste burgemeester Axel Bevestiging van vonnis geëist tegen Aardenburger Vonnis bevestigd tegen Hulstenaar na dronken rijden Bundespost bouwt recreatiecentrum in Cadzand-Bad DREIGENDE OPHEFFING DOOR LEDENTEKORT ZeeuwsVlamingen in de prijzen op muziekwedstrijd Geeraardsbergen I E kleurenfoto's vandaag klaar alleen bij foto verschoore PZC/streek Damtoernooi in 's-Gravenpolder Volksdansers Hansweert verwachten Pools bezoek Hengelwedstrijd van clubs AxePen Clinge Snuffelmarkt in Goes Volksdansgroep uit Goes houdt avond over Japanse toernee Wethouder opende tennisbaan in Driewegen Hengelwedstrijd Voetbalvereniging Oud-Vossemeer hield de jaarvergadering Vrouwenactiviteiten Borsele houdt filmavond BELANGRIJKE VEILING TE GOES EEN PARTIJ NIEUWE EN GEBRUIKTE TV S PARTIJ ELEKTRISCHE GEREEDSCHAPPEN PARTIJ ELEKTRISCHE HUISHOUDELIJKE GEBRUIKSVOORWERPEN TT DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 10 WISSENKERKE - De hondenkennel van het Geersdijkse bedrijf Dieren- verzorging Hengsdijk bv zal binnen afzienbare tijd verdwijnen. De ge meente Wissenkerke heeft met de eigenaar overeenstemming bereikt over liquidatie van het dierenver blijf. Hiermee is een bedrag van 70.000 gulden gemoeid. Een en ander kwam maandag tijdens de raadsver gadering aan de orde bij de behande ling van het meerjarenprogramma dorpsvernieuwing voor de jaren 1986 tot en met 1990. Met de beslissing om de liquidatie van de hondenkennel ten laste te brengen van de dorpsver nieuwing komt een einde aan een kwestie die al enkele jaren speelt. Wissenkerke maakt bezwaar tegen de kennel wegens de geluidoverlast die het hondenverblijf veroorzaakt. Het programma dorpsvernieuwing houdt onder meer in het voortzetten van de renovatie in Geersdijk. Be langrijke posten vormen de sanering van de Noord weg en de inrichting van het Drenthehuis. Voor de verbetering van de particuliere woningbouw zijn eveneens grote bedragen uitgetrok ken. In totaal worden de kosten voor 1986 geraamd op 371.338 gulden, waarvan 200.000 gulden ten laste ko- 'S-GRAVENPOLDER In het Vier Linden Damtoernooi van de damver eniging 's-Gravenpolder werd de tweede ronde gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: groep 1: N. de Winter- E. Nobel 0-2, J. Veerhoek-E. Hamers 1-1. Groep 2: Iz. op 't Hof-A. W. Kaat 1-1, P. Jongeneelen-L. Davidse 0-2. Groep 3: A. Krauwel-L. Adriaanse 0-2, A. v. d. Schraaf-Ch. Hamers 1-1. Groep 4: E. Boogert-J. Houmes 0-2, P. Geel- hoed-C. Korstanje 1-1. Groep 5: M. v. d. Plasse-J. v. d. Moere 1-1, L. Boogert- J. v. d. Hage 2-0. Groep 6: A. v. Overbeeke-D. Wiskerke 1-1, J. Ridder hof-A. Blankenburgh 0-2. Groep 7: J. Blankenburgh-A. Rijk 0-2, H. v. d. Vrie-C. Kwant 2-0. Groep 8: R. de Jager-K. Weststraate 0-2, R. Nijsse-J. Verschoor 2-0. Groep 9: J. Teunisse-P. Tilroe 2-0, L. Stouten-C. Bal 0-2. Groep 10: mej. A. Hamers-D. de Jager 0-2, M. den Dekker-A. Kousemaker 0-2. Groep 11: D. de Rooij-M. Anthoni- se 0-2, mej. J. v. d. Horst - M. de Jager 0-2. HANSWEERT - Volksdansvereniging Scaldis uit Hansweert gaat zich de komende wintermaanden voorberei den op een tegenbezoek van een Pool se volksdansgroep, die in 1986 zowel binnen als buiten Zeeland komt op treden. De Zeeuwse dansers zoeken mede in verband met de komst van de Polen, waarbij ze dit jaar zelf te gast zijn geweest, versterking in de gelede ren. Zo begint op dinsdag 1 oktober een cursus volksdansen voor begin ners, waarna mensen kunnen over stappen naar de zogenaamde demon- stratiegroep van de vereniging, die her en der de optredens verzorgt. CLINGE De Clingse Hengelaars vereniging hield een viswedstrijd te gen het Axelse GOA (Geduld Over wint Alles). Het betrof de tweede wedstrijd van het seizoen tussen bei de hengelclubs. De wedstrijd werd gehouden op de Zestigvoetkreek te Clinge. Met een zeer klein verschil won de Axelse visclub deze wedstrijd. Slechts 21/100 gram was het gemid delde van de Axelse vissers hoger dan dat van de Clingse vissers. De uitslag: 1 G. Stevens, Clinge; 2 W. van Bambost, Axel; 3 W, Claus, Clinge; 4 M. de Rijck, Clinge; 5 P. Everix, Clinge; 6 F. Lippens, Clinge; 7 R. Claus, Clinge; 8 G. Peelman, Axel; 9 W. Weemaes, Clinge; 10 A. van Kampen sr, Axel. Er waren in totaal 41 vissers, waarvan 26 uit Clinge en 15 uit Axel. De wisselbeker ging wederom naar de Axelse vissers. DEN HAAG - Het Gerechtshof in Den Haag heeft maandag de 25-jarige Oostburger M. R. M. V. veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van veertien dagen en een jaar rijontzegging, beiden met een proef tijd van twee jaar. De rijontzegging geldt gedurende één jaar alleen voor voertuigen waarvoor een rijbewijs nodig is. Dit is gedaan om de man in staat te stellen met zijn 'bakbrom- mer' zijn beesten van voer te kunnen blijven voorzien. De procureur generaal had conform geëist. De Middelburgse politierech ter had twee weken gevangenisstraf gevonnist, waarvan één voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en daarnaast één jaar onvoorwaardelijke rijontzegging. De verdachte was tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. Begin '84 had V. met een promillage van 2.65 met zijn motor op de Melk weg in Oostburg een ongeluk veroor zaakt. GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt op zaterdag 28 september een snuffelmarkt gehouden. Op deze beurs bicden honderden standhou ders allerlei tweedehands waar aan. In oktober 1981 maakte Goes voor het eerst kennis met de snuffelmarkt. Tienduizenden brachten een bezoek aan de happening waarop tal van spullen en curiosa van eigenaar ver anderden. De Zeeuwse snuffelmarkt is zaterdag geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. Naar schatting worden en kele duizenden artikelen aangeboden. men van de eigen middelen van de gemeente. De overige kosten moeten verhaald worden op de knelpunten- pot. Burgemeester P. Wisse noemde dit grote bedrag noodzakelijk om 'op gang te raken'. De sanering van de Hoofdstraat in Geersdijk zal binnen kort kunnen beginnen. CDA-fractievoorzitter A. Sandee plaatste enkele vragen bij de vaststel ling van het meerjarenplan, waarmee de raad overigens unaniem instemde GOES - Volksdansvereniging Vodago uit Goes houdt op dinsdag 1 oktober een foto-, dia- en filmavond over de onlangs afgesloten toernee in Japan. De avond is bedoeld voor alle mensen die de rondreis van Vodago door Nippon mogelijk hebben gemaakt en wordt gehouden om hen een beeld te kunnen geven van wat de Goese volksdansgroep in het Verre Oosten allemaal heeft meegemaakt. Zoals de belangstelling die de ruim dertig Zeeuwse dansers bij hun optredens hebben ondervonden van duizenden Japanners en van de Japanse radio en televisie. De avond begint om 19.30 uur in de kantine van de sociale werkplaats De Betho in Goes. DRIEWEGEN - Wethouder drs P. Vol- laard van de gemeente Borsele open de zaterdagmorgen de voor de Sport vereniging Driewegen (SVD) aange legde dubbele tennisbaan naast 't Durpsuus in Driewegen. Hij hees de SVD-vlag en kwam daarmee tevens in het bezit van de sleutel om het toegangshek te kunnen openen. Daarna bonden de heren Vollaard en Verstraete namens de gemeente Bor sele de strijd aan met voorzitter Van den Dries en bestuurslid Brand van SVD. De gemeente won met 6-0. Voor de afdeling tennis die SVD onlangs aan de activiteiten heeft toegevoegd, hebben zich inmiddels al veel leden aangemeld. Niet alleen voor de opening van de tennisbanen bestond grote belang stelling, de gehele dag heerste er een gezellige drukte rond en in 't Durp suus, waar aan voetbal, gymnastiek en trimmen gedaan kon worden. Voorts was er een bazar, 's Avonds werd de trekking gehouden van de door SVD georganiseerde loterij. Burgerlijke stand GOES Geboren: Talitha M. dv E. Schuhma- cher en J. B. Scheele; Jarno M. zv W. Houtjes en E. C. M. Nijenhuis; Ronald C. A. zv D. C. Rouw en A. C. Sanderse; Mireille, J. E. dv H. W. Lamper en W. van Boven; Pascal, zv H. J. van der Haar en G. Gerdes; Jacomina M. dv W. J. Zweemer en W. D. M. de Vlieger; Marleen C. G. dv J. Gerrits en C. J. Lubben; Merijn P. E. M. dv T. M. Nuijten en M. Geuze; Jeroen, zv J. Koster en Y. J. J. Vermue; Jozina J. M. dv J. A. Verbrugge en A. P. van de Vrie; Melissa D. M. A. dv J. Poppe en M. Minnaard; Alexander C. zv C. Luteijn en P. M. Steendijk; Ruben C. zv G. J. Bijvank en M. J. J. den Hollander; Maria C. P. dv J. A. Kaas en T. J. Koens; Martijn J. zv J. A. de Schipper en R. Sluijs; Inge P. M. dv G. A. M. Cobussen en J. A. Pleune; Hennie J. dv J. Francke en M. C. Nout; Junior R. zv A. A. van Aerde en S. A. Peroti; Antonia C. I. dv G. van Eene naam en C. M. Geijs; Adriana J. dv W. M. van Vossen en C. J. M. Teunis; Andréa A. C. dv A. A. G. van der Veeke en A. P. J. de Jong; Pieter, zv P. B. P. Paree en P. M. de Moor; Kim, dv R. W. Schaier en M. L. van den Bergh; Thierry, zv J. W. A. Jaminon en J. J. Kamphorst; Joreija M. dv H. J. Baar- da en L. C. M. Croes. Getrouwd: M. F. Kosters en M. Renia. Overleden: P. G. Flipse, 86 jr. wv L. Verboom; J. Verburg, 78 jr.; L. H. van de Schelde, 82 jr. wv A. L. Slaa; P. J. Feleus, 74 jr.; J. Moorman, 64 jr. wv M. D. Honders; C. van Helden, 59 jr. ev G. van Beek; A. Bevelander, 89 jr. wv C. J. van Dongen; A. J. Schoe, 72 jr. ev M. P. Willemse; J. Poleij, 64 jr. wv J. de Pijt; J. van de Waart, 63 jr. ev A. M. Lampo. Hij vroeg zich af of de oude, onge bruikte schoolgebouwen in de ver schillende kernen van de gemeente niet beter tegen de vlakte konden, om plaats te maken voor nieuwe wonin gen. In de meerjarenplanning is voor 1986 3.500 gulden uitgetrokken voor een inventarisatie voor wat betreft de school in Geersdijk. Sandee bracht daarbij een vergelijking met de Oos- terscheldewerken naar voren. „Als er eenmaal geld in zit kunnen we niet meer terug", zo betoogde hij. Fractievoorzitter P A. Hamelink voor de PvdA was, samen met de SGP'er P. van der Maas een tegengestelde me ning toegedaan over de toekomst van het Geersdijkse schoolgebouw. Zij be pleitten het behoud van de school voor het aangezicht van het dorp. „Het gebouw is karakterstiek voor Geersdijk en dient dus behouden te worden", vond Hamelink. Hij stelde voor het gebouw geschikt te maken voor een- en tweepersoonshuishou dens en verwees daarbij naar Golijns- plaat, waar een rusthuis voor bejaar den is verbouwd tot een aantal wonin- De Brabantse gedeputeerde drs J. de Geus opende de Nieuwe Beijmoerseweg door met een wals twee gen. De burgemeester wilde in dit Qovulde kisten te openen. stadium nog geen uitspraken doen met ballonnen De gemeenteraad ging eveneens ak koord met een subsidie en een rente loze lening aan de Kamperlandse Brassband Ons Genoegen. Dit bedrag is nodig voor de aanschaf van een Es-bas. Ons Genoegen zal zelf 1000 gulden voor zijn rekening nemen. De bas kost 9000 gulden. De gemeente zal een subsidie verlenen van 4000 gul den. Voor de andere 4000 gulden geeft zij een renteloze lening. De subsidie stuitte op bezwaren bij de SGP. PvdA'er Hamelink ging akkoord met het voorstel, maar bracht te berde dat de subsidieverlening leek op een ad hoe beleid. Hij stelde voor een inventarisatie te maken van de kos ten van de Wissenkerkse muziekver enigingen. Hamelink wees erop dat er in een aantal jaren toch heel wat geld over tafel ging voor de muziekvereningen. „Daarom is enig zicht op de kosten wenselijk, zodat je een planning kunt maken", vond hij. De voorzitter zegde een overzicht toe over de kosten van de afgelopen jaren, maar vond het niet nodig om in „deze kleine zaken een planning te maken". HALSTEREN De Brabantse gede puteerde van verkeerszaken drs J. de Geus heeft maandagmiddag de Nieu we Beijmoerseweg in Halsteren offi cieel in gebruik gesteld. Hij deed dat door met een wals de deksels van twee met ballonnen gevulde kisten te trekken. Dankzij de nieuwe verbin ding tussen de Tholenseweg in Hal steren en de Randweg West in Bergen op Zoom hoeft het verkeer tussen het eiland Tholen en de Markiezenstad niet langer gebruik te maken van de overbelaste Halsterseweg. De aanleg van de Nieuwe Beijmoerse weg maakt deel uit van een groter plan, dat voor een oplossing van de verkeersproblematiek tussen Bergen op Zoom en Halsteren moet zorgen. Een en ander werd vorig jaar vastge legd in een bestuurlijke overeenkomst tussen de twee betrokken gemeenten en de provincie Noord-Brabant. De openstelling van de Nieuwe Beij moerseweg vormt de afronding van de eerste fase van het project. Eerder was al de Randweg West bij Bergen op Zoom gereed gekomen. In de komen de jaren volgen nog de aanleg van een noordelijke randweg, waarmee inmid dels een begin is gemaakt, en een oostelijke randweg om Bergen op Zoom. De ruggegraat van het hele plan is de noordelijke Zoomweg, die uiteinde lijk een directe verbinding tussen de A58 bij Bergen op Zoom en de A29 bij Dinteloord mogelijk moet maken, zonder dat het verkeer door de Mar kiezenstad hoeft te rijden. Gedepu teerde De Geus vertelde dat de pro vincie Noord-Brabant voor 1995 een gedeelte van de Zoomweg zal laten aanleggen. Het gaat dan om het stuk tussen Bergen op Zoom en de provin ciale weg van Halsteren naar Steen bergen nabij de Dassenberg. In de plannen is ook in een afslag naar het eiland Tholen voorzien. Volgens de burgemeester van Halste ren, H. J. Hendriksen, komt dit deel van de Zoomweg er op zijn vroegst in 1991. De Geus liet verder weten dat de minister van verkeer en waterstaat heeft toegezegd voor 1995 het tracé van de rest van de Zoomweg (het stuk naar Dinteloord) te zullen vaststellen. Enkele jaren daarna moet de Zoom weg er dan in zijn geheel liggen, aldus De Geus. Burgemeester Hendriksen zei dat de aanleg van de Nieuwe Beijmoerseweg een voorwaarde was geweest van zijn gemeente om ak koord te gaan met de bestuurlijke overeenkomst. Hij voorspelde dat het verkeer tussen Tholen en Bergen op Zoom veelvuldig gebruik zal maken van de nieuwe verbinding. SEROOSKERKE De kern Noord welle van de gemeente Westerschou- wen krijgt binnenkort twee a drie nieuwe woningen. De gemeenteraad van Westerschouwen schaarde zich tijdens de raadsvergadering maan dagavond eensgezind achter het voorstel van burgemeester en wet houders om over te gaan tot de aankoop en sloop van twee bouwval lige woningen. De huizen aan de oude Stoofweg in Noordwelle zijn het ei gendom van de beheer- en recreatie maatschappij Zierikzee. Met de aan koop is een bedrag gemoeid van 35.000 gulden. Het college van b en w achtde aan koop van de twee woningen gewenst in het kader van de dorpsvernieu wing. Het college zal proberen subsi die te verkrijgen voor de bouw van de nieuwe huizen. Het is de bedoeling dat de woningen permanent bewoond worden. Onderhandelingen met de OUD-VOSSEMEER - De hengelsport vereniging 't Scharretje uit Oud-Vos- semeer houdt zaterdag 28 september de achtste hengelwedstrijd van het seizoen. Er wordt die dag gevist vanaf 15.00 uur bij de brug over het Schelde- Rijnkanaal. VLISSINGEN - De vakbeweging in Zeeland heeft een dringend beroep op de gemeenteraad van Midden- schouwen gedaan, niet uit het baan lozenproject voor Schouwen-Duive- land en Sint-Philipsland te stappen. Het college van burgemeester en wet houders van Middenschouwen wil de overeenkomst per 1 januari 1986 op zeggen, omdat volgens b en w de belangstelling voor het project zeer gering is. In een brief aan de raad bestrijdt CNV-districtsbestuurder L. Q. Pher- nambucq - mede namens de FNV in Zeeland de opvatting van het dage lijks bestuur van Middenschouwen dat het weinig zinvol is de overeen komst te verlengen. In de brief schrijft hij onder meer dat de deelname aan het baanlozenproject juist groeiende is. Verder attendeert Phernambucq er op, dat de stuurgroep werkloosheid begin deze maand unaniem positief heeft geadviseerd over een voortzet ting van het project. Phernambucq vreest, dat er indien Middenschou wen besluit om uit het project te stappen - een 'sneeuwbaleffect' optre den en ook andere gemeenten de overeenkomst niet zullen continue- beheer en recreatiemaatschappij heb ben er toe geleid dat de woningen, waar eerst 45.000 gulden voor ver langd werd, nu voor 10.000 gulden minder eigendom zullen worden van de gemeente Westerschouwen. Na de aankoop zal direct tot sloop worden overgegaan. De „De bouwvallen ont sieren het gezicht van Noordwelle", aldus wethouder J. de Feijter. De PvdA-fractie toonde zich verheugd met de aankoop en sloop van de twee woningen. Raadslid J. Hendrikse sprak de hoop uit dat spoedig kan worden overgegaan tot de bouw van nieuwe huizen. De gemeenteraad besloot tevens het scholenplan achterwege te laten. In het kader van de wet op net basison derwijs moeten de gemeenten voor 1 oktober een aanvraag indienen voor de bekostiging van een nieuwe open bare basisschool. De gemeenteraad was unaniem van mening dat Wester schouwen met vier openbare scholen voldoet aan de vraag naar openbaar onderwijs. Uitbreiding van het aantal openbare scholen binnen de gemeen te is niet noodzakelijk, aldus het college van b en w in een voorstel. OUD-VOSSEMEER - De voetbalver eniging Vosmeer in Oud-Vossemeer hield de jaarvergadering in de kantine van het sportpark 'De Vossenberg', onder leiding van voorzitter Jac. Ver hees. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren L. Havermans en A. Hommel opgevolgd door K. Wessels en J. van Meer. Voorts werd besloten om tienduizend gulden uit te trekken voor de viering, 13 januari volgend jaar, van het 40-jarig bestaan. Men hoopt dit geld bijeen te brengen door middel van contributieverhoging en acties. AXEL - Ook burgemeester A. Hack van Axel is zaterdagmiddag onder scheiden met het Kruis van Verdien ste in goud van de Poolse regering in ballingschap in Londen. Voorzitter Deimei van de Eerste Poolse Pantser divisie Associatie speldde de burge meester de versierselen op. Zoals ge meld viel de onderscheiding ook drie bestuursleden van de vereniging 'Axel - Polen' en een gemeenteambte naar ten deel. DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft maandag het vonnis van de politierechter in Middelburg tegen de 56-jarige J. Ph. S. de K. uit Clinge bevestigd, dat luidde: twee weken voorwaardelijk gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een geld boete van 1500 gulden, subsidiair dertig dagen hechtenis en zes maan den rijontzegging waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De procureur-generaal had op de rij ontzegging na, die hij op negen maan den onvoorwaardelijk stelde, dezelfde straf geëist. De man had in oktober '83 met een personenauto op de 's Gra venstraat te Hulst gereden met een alcoholpromillage van 1,77. Verdach- te's raadsman had gepleit dat de man weer op de goede weg was en vroeg een geheel voorwaardelijke rijontzeg ging met een hogere boete of een rijontzegging voor de weekeinden op te leggen. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft maandag tegen de 65-jarige Hulste naar P. J. D. bevestiging van het vonnis van de politierechter in Mid delburg - 500 gulden boete - geëist. Verdachte was in hoger beroep ge gaan, omdat hij van mening was onrechtmatig te zijn veroordeeld. D. had zich tegen de politie verzet, toen deze hem wildeaanhouden in verband met problemen rond de afsluiting van zijn woning van de electriciteit. Ook zou hij vernielingen hebben aange richt aan een PZEM-aggregaat in Sint-Jansteen. Het hof doet op 7 okto ber uitspraak. CADZAND - Het Erholungswerk van de Deutsche Bundespost bouwt een nieuw recreatiecentrum bij het eigen vakantiepark in Cadzand-Bad. De Bundespost heeft momenteel 77 re creatiewoningen in die badplaats, waar personeelsleden het hele jaar door terecht kunnen. Het recreatie centrum voorziet volgens de directie in een dringende behoefte. Burge meester C. Spijkerboer van Oostburg gaf met het slaan van de eerste paal vorige week het startsein voor de bouwwerkzaamheden. De Bundespost liet in 1974 ruim 40 woningen in Cadzand bouwen. We gens de overweldigende belangstel ling werd dat aantal tot 77 uitgebreid. Het nieuwe recreatiecentrum biedt onderdak aan een sport- en spelzaal voor de jeugd, een recreatiezaal en een aparte televisiekamer. Op de bo venste verdieping worden nog eens 11 vakantie-appartementen ingericht. De bouwkosten worden op ruim 2,5 miljoen gulden geraamd. Het is de bedoeling dat het centrum nog in het komend seizoen in gebruik kan wor den genomen. GOES - De afdeling Kloetinge van de Hobby Computer Club (HCC) heft zichzelf misschien voortijdig op. De HCC is een landelijke vereniging van mensen die belangstelling hebben voor of zich bezighouden met compu ters. Door gebrek aan belangstelling is de onderafdeling van de HCC-regio Zeeland haar einde nabij. Een actie plan is volgens het provinciale secre tariaat in Koudekerke noodzakelijk. Om de afdeling te behouden wil het bestuur meer lezingen en cursussen organiseren. Secretaris L. Sinke schrijft de dreigende opheffing toe aan het ontbreken van bekendheid van de afdeling en gebrek aan en thousiasme. De secretaris, zelf een computerfa naat, wil woensdag 2 oktober een heroprichtingsvergadering houden in Kloetinge. Tijdens die bijeenkomst kunnen de 120 Zuidbevelandse leden van de Zeeuwse HCC en belangstel lenden hun wensen naar voren bren gen. maar ook hun grieven. Volgens Sinke is de afdeling in Kloetinge belangrijk voor mensen uit de regio Goes en omstreken die hun computer kennis en gegevens willen uitwisselen. „Nee, geen officiële programma's ko piëren," reageert hij. „Dat is illegaal en daarvoor lenen we ons niet. Kopië ren buiten het gebouw is niet onze verantwoording". De animo voor de bijeenkomsten was vooral in het begin, september 1983. groot. Maandelijks lieten dertig tot vijftig leden en belangstellenden hun gezicht zien in het Kloetingse dorps huis 'Amicitia'. Later daalde het aan tal tot vijftien mensen; te weinig om volgens de secretaris 'de kar te trek ken'. „We hebben enthousiaste men sen nodig die de boel kunnen coördi neren en die het voortouw willen nemen", zegt hij. Tijdens de hero prichtingsvergadering in Kloetinge op 2 oktober maakt het bestuur het programma voor het nieuwe seizoen bekend. De secretaris denkt aan cur sussen in computertaal voor begin ners en gevorderden. Bovendien wil de HCC-regio Zeeland films vertonen en andere activiteiten organiseren. Volgens secretaris Sinke zijn de bij eenkomsten in Kloetinge ook voor jongeren bij uitstek geschikt om com putervrienden te leren kennen. „Doel van de HCC is onder meer de jeugd te laten kennismaken met het fenomeen computer", vertelt hij, „daarom zijn we ook actief op scholen in de regio". Binnen het bestuur bestaan ook plan nen om begin 1986 op Schouwen- Duiveland en in Zeeuwsch-Vlaande- ren een regionale afdeling op te zet ten. Voorlopig concentreert de secre taris zijn aandacht op de heroprich tingsvergadering van 2 oktober die om 19.30 uur begint. ZAAMSLAG - Tijdens het mu- ziekkampioenschap 'Der Den derstreek' in Geraardsbergen (B) heeft in de categorie accor deon kinderen tot 10 jaar Anne ke de Keizer uit Zaamslag de eerste prijs gewonnen. In de af deling tot 12 jaar behaalde Inge Leeraart uit Graauw een tweede prijs. Een derde prijs in de afde ling uitmuntendheid ging naar Pedro Wolvelaer uit Koewacht. Een vierde prijs was weggelegd voor Gilly de Blaey uit Zaam slag in de afdeling klassiek. In de afdeling orgels ging een twee de prijs naar Tamara de Guyte- naar uit Axel en een derde prijs naar Jessica Goossens uit Kloos- terzande. Cindy van Damme uit Koewacht ging met een vierde prijs naar huis. HEINKENSZAND - De werkgroep Vrouwenactiviteiten Borsele houdt dinsdag 8 oktober in De Stenge te Heinkenszand een filmavond. Ver toond wordt de film 'Mevrouw, u heeft niets', die gaat over de deelname van vrouwen aan net boerenbedrijf in Ca nada. Drie vrouwen streven naar een. wettelijk en financieel aandeel in een bedrijf dat ze samen met hun man voeren. Na de film volgt een gedach- tenwisseling. De filmavond begint om 20 uur. Op donderdag 26 september a.s. zal door veilingbedrijf Olympic t.o.v. gerechtsdeur waarder P. Lengkeek te Goes bij opbod worden geveild: w.o. zwartwit, kleuren en portable, een partij stereoapparatuur, w.o. prachtige stereocombi naties, stereoboxen, transistorradio's, wereld ontvangers, autoradio's, stereo-walkmans enz., enz. verder een w.o. van zeer bekende merken professionele boormachines, schuur-, polijst- en slijpmachi nes, elektrische zaagmachines, cirkelzagen, draadloze schroevedraaiers met oplaadblok enz., enz. verder een tinnen en koperen siervoorwerpen, Delfts blauw aardewerk en Chinees porselein, horlo ges, regulateurs, exclusieve verlichting, een partij eiken kleinmeubelen en wat verder ter tafel wordt gebracht. De veiling wordt gehouden in: zaal Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes. Kijkuur: 18.00 uur Aanvang veling: 19.00 uur Veilingbedrijf Olympic, Stuartweg 19, Vianen. Tel: 03473 -72783. Nieuw kleurenlaboratorium UI r[halen 10:00] 110.00 \oëm\ \D5:QU Grote Markt 7, Goes, 01100-16159

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 16