Opnieuw advies sluiting 'Sint Liduina' in Hulst Informatief boek over 'Molens in Middelburg9 PZEM bereidt bouw kerncentrale(s) voor HYPOTHEEK RENTE JAAR VAST RAAD MIDDELBURG UNANIEM AKKOORD PZC/streek Half jaar gevangenis voor Vlissinger in hoger beroep VAN MIDDELBURGER E. VAN WIJK Feest in Demerary als opening seizoen Turkse verenigingen Daders diefstal van schapen aangehouden Drie weken voor diefstal uit garage in hoger beroep Gereedschappen uit bouwketen gestolen 11 MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg heeft maandagmiddag unaniem een krediet verleend voor de sloop van de gebouwen op het Vitrite-complex aan de Maisbaai/ Loskade in Middelburg. Alleen het monumentale VOC-gebouw blijft gespaard. Zoals gemeld zal in eerste instantie worden gesloopt tot aan het maaiveld; pas na de sanering van de bodemverontreiniging zullen de kelders en fundamenten worden verwijderd. Stichting Sport Steunt Zonneveld kreeg 1765,- Equipe Huige won Bamisrit COLLEGE ZIEKENHUIS VOORZIENINGEN: PCOB Middelburg viert lustrum Cursus jazzballet in het Buut Vlissingen Vogelopvang neemt asiel in gebruik Chocolade Geslaagd j~Stuur mij informatie over de I 30 Jaar RenteVast Hypotheek. (Slot van pagina 1) Opslag Bouwfonds Groenten- en fruitshow in Kamperland DINSDAG 24 SEPTEMBER 1985 GOES - De gemeentepolitie van Goes gaat op korte termijn een scherpere controle uitoefenen op bromfietsen waarvan het frame op kunstmatige wijze is verhoogd met zogenaamde bussen. Deze illegale metalen pijpen op voor- en achtervork van de brommer veranderen een goedgekeurd type bromfiets in een gevaarlijk voertuig, omdat het frame als zodanig wordt verzwakt en omdat de stabiliteit van de brommer vermindert door een gewijzigde wielbasis. In overleg met de justitie in Middelburg zal de Goese politie zonder meer verbaliserend optreden tegen bestuurders van zo n onveilige bromfiets. Bovendien zal een dergelijke brommer zo nodig naar het politiebureau worden overgebracht', terwijl tevens ontoelaatbare onderdelen ervan zullen worden gedemonteerd en in beslag genomen. De politie hoopt echter dat de bromfietsbestuurders die momenteel onwettig 'op hoger niveau' rondrijden tijdig hun tweewieler weer in orde zullen brengen en houden, zodat zij niet met beide benen op de grond te hoeven worden gezet door agenten. Krediet voor sloop van oude Vitrite-gebouwen De Vitrite heeft het complex inmid dels al ontruimd en al zijn activiteiten geconcentreerd op het industrieter rein Arnestein in Middelburg. Zo spoedig mogelijk na de bodemsane ring zal met nieuwbouw van ongeveer driehonderd woningen, een hotel, par keervoorzieningen en een wandelpro menade worden begonnen. De SGP/RPF/GPV-fractie had -even- VLISSINGEN - De Stichting Sport Steunt Zonneveld heeft van de sup- porttersvereniging Rood-Wit van de voetbalclub Vlissingen 1500,- gekre gen. De voorzitter van Rood-Wit, de heer H. Jilleba, overhandigde het bedrag aan voorzitter C. Westerweel van Sport Steunt Zonneveld, aange vuld met 265,-, bijeen gebracht door de spelers van Vlissingen 5. De heer Jilleba moest tot zijn spijt constateren, dat er verder van de VC Vlissingen geen bijdragen binnen wa ren gekomen. Positief was wel dat de bingo-avonden van Rood-Wit het af gelopen seizoen honderd gulden meer opbrachten dan het jaar daarvoor. Voorzitter Westerweel herinnerde aan het ontstaan van Sport Steunt Zonne veld 33 jaar geleden en aan de gewel dige medewerking van de VC Vlissin gen vanaf het eerste begin. Hij was er dan ook van overtuigd dat de inzin king van tijdelijke aard was. als afgelopen dinsdag tijdens de ver gadering van de commissie ruimtelij ke ordening, volkshuisvesting en stadsvernieuwing enige moeite met de sloop van alle fabrieksgebouwen. Volgens de heer L.A. Kodde is niet voldoende onderzocht of woningen in bestaande fabriekspanden kunnen worden 'ingebouwd'. Wethouder Bergshoeff herhaalde, dat allerlei des kundigen tot de slotsom zijn geko men, dat sloop en nieuwbouw goedko per uitvalt dan inbouw. Bovendien zal nieuwbouw het stadsbeeld verfraaien, meende hij. De bewoners van de Kromme Weele en de Schuttershofstraat in Middel- KLOOSTERZANDE De equipe Huige uit Middelburg heeft zondag de wedstrijdklasse van de Bamisrit te Kloosterzande op zijn naam ge bracht. De toerklasse van deze puz- zelrit werd een overwinning voor de equipe Eggermont uit Sluis, die een opvallend lage score behaalde. De rit in Kloosterzande telde een deelname van in totaal dertien teams. Eindstand: Wedstrijdklasse: 1 Huige Mid delburg 69; 2 Lenos/Van Hooye Axel 93; 3 Geerinckx/Hoecke Stekene 136; Allefs/Al- lefs Sint Jansteen 153; 5 Roelandt/Roelandt Terneuzen 173. Toerklasse: 1 Eggermont/ Eggermont Sluis 97; 2 De Kort/De Kort Kloosterzande 360; 3 Pielaat/Verstraeten Biervliet 382; 4 De Kort/De Kort Klooster zande 435; 5 Bisschop/Bisschop Klooster zande 443. UTRECHT (ANP) - Het College voor Ziekenhuisvoorzieningen blijft erbij, dat het St.-Liduina Ziekenhuis in Hulst (117 bedden) moet worden ge sloten met het oog op de voorgeno men nieuwbouw van het Streekzie kenhuis Midden Zeeuwsch-Vlaande- ren in Terneuzen. Staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) en de provincie Zeeland vinden dat ook en het college heeft sluiting van het ziekenhuis in Hulst in 1983 ook al geadviseerd, maar het heeft maandag de zaak opnieuw bekeken. Daarbij ging het er alleen om of sluiting van het ziekenhuis in Hulst en vermindering van het aantal bed den van het St. Antonius Ziekenhuis in Oostburg per 1 januari 1986 van 112 naar 100 tot nu toe niet onderkende gevolgen zouden hebben. Dat is vol gens het college niet het geval. De plannen voldoen volgens het advies college aan de nu geldende normen. Ook de binnengekomen bezwaren van het ziekenhuis in Hulst, de gemeente Hulst en het „Breed Platform" heb ben, aldus het college, geen feiten opgeleverd die al niet eerder in de beschouwingen waren betrokken. MIDDELBURG Molenwater, 9.30- 17 uur: Miniatuur Walcheren. Café Meccano, 22.30 uur: Optreden Walchers Jazzcollectief. Concertzaal, 20 uur: Pianoconcert door Ronald Brautigam. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: Flesh and blood, 16 jr.; Roxy II, 20 uur: Police Academy II. a.l. Cinem'Actueel I, 20 uur: The last dragon, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Rambo, 12 jr.; Cinem'Actueel III. 20 uur: The Beverly Hills cop, a.l. GOES 8 Grand, 20 uur: A view to a kill, a.l. HULST De Koning van Engeland, 20 uur: Rambo, 12 jr.; 20 uur: Police Academy II, a.l.; 20 uur: De laatste haai, 16 jr.; 20 uur: Frisky business, 18 jr. MIDDELBURG Electro, 20.30 uur: Zinnemann, 16 jr. Meccano, 20.30 uur: Birdy, 16 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Sex in hoger sferen, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Runa way, 12 jr.; 20 uur: Young warriors, 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Police Academy I, a.l.; Alhambra II, 20 uur: Rambo, ,12 jr. Tentoonstellingen AXEL Kindergalerij Slijkdreef 11a. 10-18 uur: tekeningen van Margriet Heymans. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: werken van Jules Schmalzi- gang. Etcetera: werken van Elisabeth Dron- kers en Elly van de Wal. BURGH-HAAMSTEDE De Be- waerschole', 13.30-16.30 uur: 'Tramlijn Brouwershaven-Burgh' GOES Galerie Mat, 13-18 uur: werken div. kunstenaars. Lunchcafé 9-18 uur: touwplastieken van Anneke Ruimschotel. HULST Streekmuseum. 14-17 uur: Maten en gewichten'. KAMPERLAND Galerie De Hom, 10.30-12.15 en 13.45-18 uur: Hollandse landschappen, aquarellen en grafiek. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: '3 x schilderen' zeildoek schilderijen van Joris Ghekiere. Vleeshal, 13-17 uur: '3 x schilderen'. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: werken van Hans de Ruijter (t/m 26/9). Kunstuitleen, 13.30-17 uur: werken van Ver. van Edelsmeden en Siera- denontwerpers '3 x schilderen'. Galerie De Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: werken Shahid Kabir. Wandelkerk, 10.30-16 uur: 'Nepal', waar de goden onder de mensen le ven' (t/m 27/9). OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zee land. TERNEUZEN Galerie 'Blokken 7' 14-18 uur: werken Maria Vinke Burgs (t/m 11/10) VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta' 'Water'. 'De Schotse Huizen' 10-17 uur: werken van Piet Rijken en Sjoerd Bijlsma pottenbakkerswerk van Johanna Minderhoud (t/m 28/9). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua na', 10-12.30 en 14-17.30 uur: levende reptielen, amfibieën en insektén. Gevangentoren, 10-22 uur: werken Hank H.A.N.S. (t'm 15/10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. burg zullen alsnog op de hoogte wor den gesteld van de aard van de bo demverontreiniging in hun achtertui nen. Wethouder M. Vinke zegde dit toe na vragen van het raadslid D. Blom (Progressief Middelburg). In de tuinen is lood gevonden. Voor de bodemsanering van de aangrenzende Molenberg stelde de raad een aanvul lend krediet van 214.000 gulden be schikbaar. Zoals bekend wordt het grootste deel van de kosten van bo demsanering vergoed door het rijk. De heer Vinke verwacht dat binnen kort met de sanering kan worden begonnen. Dat de nieuwbouw van vijftien woningen ook nog dit jaar begint, sloot hij niet uit, zo antwoord de hij op vragen van mevrouw R. van Colmjon-Van der Mark (PvdA). Voor de administratieve ondersteu ning van het methadonverstrek- kingspunt van het Zeeuws Consulta- MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) viert vrijdag 27 september haar eerste lustrum met een feestelijke ledenvergadering. Die wordt vanaf 14 uur gehouden in ge bouw De Schakel aan de Bachten- steene in Middelburg. Na het huishou delijke gedeelte praat drs J.H. Meijer over 'het ouderenpastoraat. Na de pauze volgen zang, declamatie en een quiz. Voorts worden dia's vertoond van de afgelopen vijf jaar. VLISSINGEN - Onder het motto 'Goed voor je lijf en nog gezellig ook', begint donderdagavond 26 september van 20.30 tot 21.30 uur een cursus jazzballet voor jongeren in het Vlis- singse club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan. De cursus is bedoeld voor zowel jon gens als meisjes. Het is ook mogelijk om op deze avond eerst eens te komen kijken. MIDDELBURG - De Stichting Voge lopvang Walcheren neemt vrijdag off- cieel het vogelasiel in het park Toor- envliedt te Middelburg in gebruik. De openingshandeling wordt om drie uur verricht door de Middelburgse wet houder M. Vinke. Zaterdag 28 septem ber wordt er in het nieuwe onderko men open huis gehouden. Belangstel lenden kunnen er tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje nemen. DEN HAAG Het Haagse Gerechts hof heeft maandag de 21-jarige Vlis singer H. H. de N. bij verstek veroor deeld tot zes maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf. De procu reur-generaal had, conform het von nis van de politierechter in Middel burg, een gevangenisstraf geëist van zes maanden, waarvan één maand voorwaardelijk. De N. had verschillende malen inge broken aan een in de Eerste Binnen haven van Vlissingen afgemeerd vaar tuig, waar hij ook vernielingen aan richtte. Tevens had verdachte ook in de HTS in Vlissingen ingebroken en geldbedragen gestolen en had hij, samen met anderen, ingebroken in een clubgebouw van de personeels vereniging van de NV Haven van Vlissingen. tiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) stelde de raad -voor het eerst bijeen onder leiding van de nieuwe burgemeester mr Chr.G.J. Rutten- 21.200 gulden beschikbaar. Voorts stemde de raad in met het krediet van 120.000 gulden voor het aanstel len van een kracht die gedurende twee jaar de achterstand bij het bureau milieu van de Dienst Ge meentewerken in Middelburg moet opheffen. Illustratie uit het boek Molens in Middelburg'de snuifmolen. Molenaar A. Remeyn met gezin en knecht. MIDDELBURG - Kruitmolens, snuifmolens, oliemolens, boekweit molens, zaagmolens, schorsmolens, pelmolens, branderijmolens, cho colademolens, papiermolens, bran derijmolens en meekrapmolens. Over al deze molensoorten is wel iets wetenswaardigs te vinden in het onlangs uitgebrachte boek werk 'Molens in Middelburg' met als ondertitel 'Geschiedenis der plaatselijke molens in de loop der eeuwen'. Het boek is geschreven door de Middelburger E. van Wijk (56), oud-docent lichamelijke oefe ning aan de RPA. Het boek bevat informatie over tientallen soorten molens die in Middelburg hebben gestaan. Van Wijk heeft er tweeëneenhalf jaar over gedaan en het resultaat is een goed overzicht van de grote ver scheidenheid die er aan molens is geweest. Lang niet alle molens wa ren ook als zodanig te herkennen. Wel zijn er nog diverse herinnerin gen aan, zoals bijvoorbeeld de naam van de Brandeijmolengang in Mid delburg. De plaats waar vroeger een branderij molen heeft gestaan. Van Wijk geeft niet zomaar een overzicht van aantallen en soorten wiekendragers. Hij heeft zich ook uitputtend verdiept in allerhande archieven, waardoor hij er in is geslaagd tevens een historische mo- lengeschiedschrijving op papier te zetten, die niet alleen uitgebreid is maar ook zeer interessant. Dat de heer Van Wijk tweeëeneen- half jaar riodig had voor het verza melen van zijn materiaal, is niet zo verwonderlijk. Hij verklaart het in zijn inleiding als volgt: „Bij de grote brand van mei 1940 (in Middelburg) is er veel vernield, zodat het niet gemakkelijk is bronnen te raadple gen. Tegelijk met het mooie stad huis verbrandde het gemeentear chief, van het Kadaster en de Ka mer van Koophandel bleef niets over en van het Rijksarchief gingen belangrijke delen verloren". Maar de auteur slaagde er toch in vele bijzonderheden boven tafel te krijgen. Over de snuifmolen bijvoor beeld: „Dat is een molen met één of meer koldergangen, maar ook met kuipen waarin de tabak, die al enige voorbewerking heeft gehad, door messen wordt fijngehakt. De kuipen staan zó opgesteld dat ze langzaam ronddraaien tijdens het hakken waardoor de gehele inhoud wordt fijngemaakt. De fijngehakte tabak wordt door een koldergang of door een koppel gewone maalstenen (van klein formaat) fijn gewreven. De nu verkregen snuif wordt nog gearoma tiseerd en aldus in de handel ge bracht. Het snuiven was vroeger een algemeen verbreid gebruik". In het boek komt ook het hoofdstuk 'Chocolademolens' voor. Hieruit blijken de opkomst en ondergang van de Middelburgse chocolade industrie. Van Wijk schrijft hier over: 'Onder leiding van de Zeeuw se admiraal Crijnsen veroverde de Zeeuwse vloot in 1667 Suriname. Door de aanleg van plantages en door slavenhandel kwam de cacao naar Zeeland. In 1818 bijvoorbeeld telde Nederland 27 chocolade-fa brieken: vijftien in Zeeland waar van dertien in Middelburg. In de meeste cacaomolens werden de ca caobonen alleen gemalen, waarna de tot stroop geworden cacao in tabletvorm werd gegoten. Deze ta bletten bestonden voor de helft uit vet en waren daardoor zeer zwaar te verteren. Door een uitvinding van C. can Houten (de bekende) werd het vetgehalte gehalveerd en werden de Zeeuwse tabletten spoe dig van de markt verdrongen'. En zo staat het boek vol met de diverse molensoorten en hun ge schiedenis. De heer Van Wijk over de reden om dit boek te schrijven: „Ik heb twee grote hobby's en dat zijn molens en geschiedenis. Ik vond het leuk om deze twee te combineren en zo is dit boek tot stand gekomen". T Ingrtd Russel 'Molens in Middelburg' is uitgegeven door Repro-Holland bv en gedrukt door Vis-Druk bv, beide te Alphen aan den Rijn. De eerste oplage bestaat uit dui zend exemplaren. De prijs per stuk is f33.50. MIDDELBURG - De Turkse Werkne mersvereniging en het Nederlands- Turks Vriendschapscomité beide te Middelburg openen het nieuwe sei zoen op zaterdag 28 september met een groot feest in het ontmoetings centrum Demerary. Het middagprogramma dat om twee uur begint is speciaal voor jongeren: er wordt een mini-playback-show ge houden, er is een tekenwedstrijd en een moppenwedstrijd, 's Avonds van af acht uur zijn er allerlei activiteiten zoals een tentoonstelling over projec ten voor vrouwen en jongeren, infor matie over de ativiteiten van vereni ging en comité, expositie van kinder tekeningen, er worden 'blijf van m'n makkers-handjes' verkocht, er zijn al lerhande hapjes en er kan worden gedanst op muziek van een Turkse groep, die Nederlandse, Engelse en Turkse liedjes op het repertoire heeft. VLISSINGEN - J. Verheul uit Vlissin gen is geslaagd voor het doctoraal examen onderafdeling der bestuurs kunde aan de Technische Hogeschool in Twente. MIDDELBURG - A. W. de V. (32) uit Oostkapelle en F. J. D. (28) uit Vlissin gen hebben tegenover de politie van Middelburg bekend, dat ze in de nacht van 19 op 20 september twee schapen hebben gestolen uit een wei land aan de Golsteinseweg in Middel burg. De schapen waren eigendom van J. W. uit Middelburg. De dieren waren verkocht aan een inwoner van Serooskerke (W), die overigens te goe der trouw handelde. De schapen zijn teruggegeven aan de eigenaar. DEN HAAG Drie weken onvoor waardelijke gevangenisstraf, zo luid de maandag het vonnis van het Haag se Gerechtshof tegen de 48-jarige J. B. uit Lelystad, die vorig jaar februari bij een Middelburgse garage 1500 gulden had ontvreemd. Zowel de procureur- generaal als de politierechter in Mid delburg, hadden een gevangenisstraf van vier weken gevorderd, waarvan twee weken voorwaardelijk. Advertentie 30 Een unieke mogelijkheid om uw woonlasten 30 jaar lang op een laag renteniveau vast te zetten. Maximale zekerheid. Zowel voor nieuwe als voor bestaande huizen. Informatie bij het Bouwfonds-infocentrum in Middelburg: Lange Geere 153, (01180) 2 71 58 of via de coupon. Naam: Adres: waardelijk. De werkzaamheden kun nen meteen worden stopgezet als er in Borssele onverhoopt geen kern centrale bijkomt. Mede daarom wor den eerst eigen PZERM-medewer- kers ingezet; pas later volgen deskun digen van andere instellingen, waar onder de Kema. Bij de regeringsbeslissing over uit breiding van kernenergie is uitgegaan van 5.2 miljard gulden voor een kern centrale van 1000 megawatt (prijspeil 1994). Berekeningen van de PZEM komen hoger uit, namelijk op 5.5 miljard gulden. Bij de inbedrijfstelling wordt zelfs gerekend op 5,7 miljard gulden. De kosten per kilowatt-uur belopen volgens de PZEM 13,5 cent (kapitaallasten 7.8 cent, bediening en overige kosten 2,1 cent en splijtstof 3,6 cent). Dat is lager dan de 15,2 cent per kilowatt-uur waarop het rijk rekent. Dat komt omdat de PZEM de belas ting van de centrale hoger (75) inschat dan het rijk (65). Het voorstel aan de commissie Lofra voor de bouw van een landelijk op slaggebouw voor laag. middel, hoog radio-actief afval en kernsplijtingsaf- val. heeft de raad van bestuur gedaan omdat het uit bedrijfstechnische over wegingen een voordeel wordt geacht, dat opslag van radio-actief afval in de directe omgeving van een bestaande kerncentrale en waarschijnlijk meer dere nieuwe kerncentrales plaats vindt. Bijkomend pluspunt is het feit dat er al tijdelijke opslagfaciliteiten (voor laag en middel radio-actief af val) aanwezig zijn. Om tegemoet te komen aan de wensen van de commis sie Lofra, die ongeveer 30 hectare wil hebben, zijn wel enkele kunstgrepen nodig. Er is namelijk op basis van bestaande plannen ongeveer 20 hecta re vrij. De PZEM wil dan ook de toekomstige vliegasopslag (ongeveer 3 hectare) verplaatsen naar een plek buiten het complex, op aan te kopen grond van het Havenschap Vlissin gen. Ook moeten de 380 kV-koppellijn en de Borsselsedijk (tweede waterke ring) worden verplaatst. Postcode: Plaats: Telefoon: j Coupon in gesloten envelop I zonder postzegel naar I Bouwfonds, Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg I Nederlandse Gemeenten Marktber. centr. tuinbouwveiling Zeeland. 23-9-'85 Bramen I 1.82-2.26. IB 1.36-1.38: appelen cox's orange I 80 90 1.85-1.93. I 70 80 2.29, I 65 70 1.71-1.87.1 60 65 1.17. II 80 90 1.14-1.38. n 70 80 1.56-1.87. II 65 70 97-1.57, II 6065 97-1.08. II 55 60 31; alkmene I 80 90 1.62-1.79, I 70 80 1196-2.08.1 60 70 83-1.26. II 80 90 1.17, II 70,80 1.48. II 60 70 79; goudreinette II 95 49-50, II 85 95 67-75. II 75 85 1.15. II 70 75 1.07-1.11, II 65 70 98-99. II 60 39-58; karmijn II 90 42. II 80 90 55, II 7080 74, II 60 70 33; lobo I 80 90 74. I 70/80 98, I 60 70 49; ingrid marie I 80 90 77. I 70 80 1.05. I 6070 64: james grieve II70 80 35-40. II 65 70 30; zoete appelen II 70 80 62, II 65 70 49, II 60 65 32; peren beurré hardy I 70 80 1.08-1.13.1 65 70 94-97, I 60 65 83. II 80 43. II 70 80 70-89, II 65/70 63-85, II 60,65 48-70, II 55 60 25-32; bonne louise I 60 70 1.24-1.35.1 55 60 85-95,1 50 55 27-30, II 60 70 1.11-1.22. II 55 60 78-82, II50 55 26; conference II 65 75 55, II 55 65 47; st rémy II80 90 65, II50 60 61. hardy noz 170 82, I 65 79, I 60 69; diversen frambozen 2.80-3.80 per ds.. pruimen 1.60 per kg, tomaten IA 5.50. IC 3.30; groente spinazie 1.00, groene kool 19-45, prei 86-88. kropsla 19-36, rode kool 40-45, bloemkool 40-1.60. andijvie 88, spitskool 44. komkommer 28- 41, aardappelen 17-21; eenmalige verkoop: beurré alexander lucas op 4 oktober. Aan voeren 30 sept.-3 okt. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walche ren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van maandag 23 september 1985. Aardappel Bintje bonken 25-30; grote 16-18; driel 9-10; kriel 27-59: Koopm. Blauwe grote 25-27; James Grieve 180 90 84-86; 70 80 67-83; 65 70 53-55; II 70 80 46-52: 65 70 38-40: 60 70 40-42: tomaten A I 97-121; A II 69-90; B I 100; B II 85-92; C I 78-91: C II 57-59; CC I 65-67: Alkemene I 80 90 183-185; 70 80 204-211; 65/70 136-138; 60 65 119-121; Boskoop II 70 80 140-142. St.-Remy II65 70 82-84. Papri ka groen 249-252. Druiven I 504-521; II 400-402. Ogenmeloen 41 301-303; 6 I 250-252; 8 I 151-153 Netmeloen 6 H 225-227; 8 II 115-151; 10 n 104-106. Groenten: Andijvie I 28-49: II 27-46. Prei A II 35-51. Boerenkool I 20-51. Savooye kool A I 35-41; B I 20-28. Rode kool B I 15-16. Spruiten A II 73-76: B II 64-66: D II 101-110. Chinese kool I 9-37. Bloemkool 4 1111-116; 6 I 73-82; 6II 61-76; 8 I 58-60; 8 II 41-58; 10 II 41-42. Spinazie II 84-99. Witte kool B I 16-18. Knolselderij stuk 21-24; kg 16-17. Uien bonken 34-36; grote 24-25. Bospeen I 90-95. Winterpeen BC I 23-21. Prinsessenbonen II 164-186. Stok- snijbonen II 155-225; krom 109-126. Pronk- bonen II 151-157. Knolvenkel 85-87. Cour gettes 42-60. Komkommers I 41 51 25-32; 51/61 27-39; 61 76 27-41; 7691 44-46 VEEMARKT LEIDEN Prijzen: extra kw. dikbillen 9,00-14.25. stie ren (resp. Ie en 2e kw. 8.10-9,00 7,00-8,10. vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 7.38-8.65 6,30- 7.35. koeien (resp. Ie, 2e en 3e kw.) 7.40-8,55 6,35-7,40 5.85-6.35. worstkoeien 5.35-6,40 (voorgaande prijzen per kg geslacht ge wicht en ontvet), schapen 195-235, per kg. 5,00-7,00. lammeren (rammen) 220-250, per kg 9.75-10.75. Aanvoer: slachtvee 900. stie ren 144. slachtschapen en lammeren 335. totaal 1379. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee en stieren redelijk - gelijk, schapen en lammeren matig - gelijk. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85. Bintje laten nov.: 19.00; april: 25.70: mei: 27.50: bieden nov.: 18.50; april: 25.50: mei: 27.50; 50 mm opw. slot april: 19.00; april: 25.60; mei: 27.50; stem ming april mei en november: nauwelijks prijshoudend; openstaande posities april: plus 160 is geworden 7190; november: min 4 is geworden 292; mei: plus 7 is geworden 22; omzet nov.: 4x19.00; april: 576; h.pr. 26,50; l.pr. 25.50; l.zaken 32x25.60; mei: 18; h.pr. 27.50; l.pr. 27.30; l.zaken 7x27.50. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam In bintje 35-50mm werden 52 contracten verhandeld voor levering april tegen 14,70 tot 14.60 per 100 kg. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 4 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 19,00 per 100 kg. voor levering april 576 contracten tegen 26,50 tot 25,25 alsmede 18 contracten voor levering mei tegen 27,50 tot 27.30. De stemming was kalm voor november en mei en nauwelijks prijshoudend voor april. Groentenveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 16-29. eigenheimer 18- 31. doree 12-29. krulandijvie 33-73, aubergi nes 2.00-2.80. bindsla 27. boerenkool 65-83, bospeen 60-94, eikebladsla 3442. knolselde rij 17-43. koolrabi 17-31, koolrapen 31-34. groene kool 25-34. witte 10-52, rode 24-55, gele 13-30. kroten 18-42, paprika rood 5.20- 5.60. peterselie 8-31. postelein 1.72-2.62, prei 58-81, pepers groen 2.50-3.10. rood 3.70-4.20. roodlof 1.23. selderij 7-26, snijbonen 1.90- 3.40, sperciebonen 1.76-2.04, 3en 78-1.83, spinazie 20-73, spitskool 26-57. suikermais 12-53, cocktailtomaten 9.10, vleestomaten 4.20-6.20, uien bonken 10-24, grof 9-25. mid del 10-23, drieling 5-16, geschoond 46-51. winterpeen 10-43, witlof kort 1 3.80-5.30, lang 1 3.40-4.80, kort 2 1.90-4.00. lang 2 1.80-3.70, 3en 1.20-2.70. aardbeien 1.10-1.30, oogmeloen 6 st 2.303.60, 8 2.00-3.20, 12 50-1 40. netmeloen 1.00-2.60. ananasmeloen 1.40-3.80. pompoenen 80-1.20. Aardappelbeurs Rotterdam Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg. exclusief btw: Klet-aardappelen: Bintje 3550mm 11,00- 12,00, Bintje 35 55mm 13.00-14,00. Bintje 50mm opwaarts 15,50-16.00, Eigenheimer 35mm opw. in zakken 25,00-27,00 Zand- aardappelen: Bintje 3550mm 10,00-10,50. Bintje 50mm opw. 14.75-15.50. Exportaard appelen: Bintje klei 45mm opw. 15.50-16.00. Aardappeluitval, geschikt voor industrie 7.00-8.50. Voeraardappelen 7.00-8.50. Stem ming: kalm. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 23 sept. '85. Bintje laten april: 14.80; november: -; bieden april: 14.60; november: -; 35 50 mm opw. slot april: 14.70; november: 12.50: stemming april: kalm, november kalm; openstande posities april: plus 2 is geworden 424; omzet april: 52; h.pr. 14.70; l.pr. 14.60; l.zaken 10x14.70. KAMPERLAND - De Stichting Propa ganda Groenten en Fruit houdt in samenwerking met een drietal onder nemingen een groenten- en fruitshow op woensdag 2 oktober. De show met een gratis verloting wordt in dorpshuis 'Casembroothuis' in Kamperland gehouden en begint om 19.30 uur. Met behulp van films, dia's en discussie kunnen belangstel lenden nieuwe ideeën opdoen om groenten en fruit te gebruiken. Boven dien zijn op de avond receptenboekjes te koop, vooral over wat minder be kende produkten uit binnen- en bui tenland. NIEUWVLIET Uit twee werkketen in Nieuwvliet-Bad zijn het afgelopen weekeinde diverse gereedschappen ontvreemd, waaronder hamers, wa terpassen, en verfkwasten. De materialen zijn eigendom van de firma S. uit Goes die aan de Nieuw- vlietse kust woningen bouwt. De waarde van de ontvreemde materia len was bij de politie niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 11