Berendsen weer actief na lange uitschakeling Betere dorpstoegang Oostkapelle aan de orde in raad Domburg Zeven Middelburgse muziekverenigingen presenteren zich Johan Lepoeter winnaar trimklassieker Koewacht VROOMS PREESM ANN 89- 69- 79- 69- Aanvraag verkoop kaas op weekmarkt Breskens afgewezen Zelfde straf geeïst tegen Middelburger in hoger beroep Eis: bevestiging weigeren bloedproef Eis: twee weken voor aandeel in diefstal garage In hoger beroep lichtere eis voor Middelburgse fietser PZC/streek RAAD VAN STATE De Zonnebloem in Vlissingen hield uitstapje Collecte Nieuw seizoen van van vonnis voor MOTORCROSS VAN DE UITLAAT ZATERDAG 14 SEPTEMBER T/M25 SEPTEMBER GESLOTEN P. J. v. d. Horst BOSMAN KANSHEBBER C-CATEGORIE n.MCinAfi 10 SEPTEMBER 1985 DOMBURG - De gemeenteraad van Domburg behandelt vanavond (dins- dagl collegevoorstellen om de toe gang tot het dorp Oostkapelle te reconstrueren. Zowel de oostelijke dorpstoegang (Noordweg) als die in het westen (Domburgseweg) komen voor reconstructie in aanmerking. De herinrichting van de Dorpsstraat en van de Kerkring willen burgemees ter en wethouders pas in een later stadium laten uitvoeren. De raads vergadering begint om half acht in het gemeentehuis van Domburg. Het gaat vanavond vooral om de financiële kant van de reconstructie van de dorpstoegang Noordweg. De plannen voor de beide dorpstoegan gen zijn nog niet besteksklaar, zodat over de technische kant van het ver haal nog niet kan worden gepraat. Dat gebeurt in de raadsvergadering van dinsdag 10 december. Welk be drag met de reconstructie van de dorpstoegang is gemoeid, weten al leen de raadsleden. Omdat het werk nog moet worden aanbesteed, is de hoogte van het bedrag -zoals gebrui kelijk- nog vertrouwelijk. Het voteren van een krediet in dit stadium heeft met name tot doel, op tijd in bezit te zijn van de vereiste goedkeuring van gedeputeerde staten. Burgemeester en wethouders hebben bij de reconstructie van de dorpstoe gang aan de Noordweg een aantal uitgangspunten geformuleerd. Zo (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De Vlissingse markt koopman M. Beens mag op de week markt van Breskens alleen vleeswa ren verkopen. De aanvraag die hij bij de gemeente Oostburg, waartoe Bres kens behoort, indiende voor een ver gunning voor de verkoop van zowel vleeswaren als kaas is niet ten on rechte afgewezen, omdat er al een kaasverkoper op de markt staat en omdat het beleid van Oostburg per branche slechts één standplaats toe laat. Dit blijkt uit een uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. De afdeling heeft een be roep van Beens verworpen. De Vlissinger was bij de Raad van State in het geweer gekomen nadat hij een standplaatsvergunning kreeg, die was beperkt tot de verkoop van vleeswaren. Die restrictie stond een rendabele exploitatie van zijn kraam in de weg, zo vond hij. Beens wees de Raad van State erop dat het branchestelsel dat Oostburg in de marktverordening hanteert niet wettelijk verankerd is. Dat is echter geen steekhoudend ar gument, zegt de afdeling nu. Volgens de Gemeentewet namelijk „kan het tot de taak van de gemeenteraad worden gerekend om de nodige diffe rentiatie in de op de markt aangebo den produkten te garanderen, zulks met name teneinde een voor het pu bliek zo aantrekkelijk mogelijk aan bod te verkrijgen", aldus de uit spraak. Het bezwaar van Beens, dat zijn in komsten hebben te lijden onder het branchepatroon, is „niet doorslagge vend". Een gemeente mag in het publiek belang sleutelen aan de sa menstelling van de markt. De risico's die een marktkoopman daarmee moet aanvaarden, doen niet af aan het feit dat het publiek belang „niet behoeft te wijken voor het belang van degene die voor een standplaats in aanmerking wenst te komen", aldus de afdeling rechtspraak. moet de snelheid van het verkeer dat de bebouwde kom inrijdt, worden teruggedrongen. Ook moeten afzon derlijke fietsstroken -al dan niet ge combineerd met voetpaden- worden aangelegd. Verder worden parkeer plaatsen gerealiseerd voor bij de dorp stoegang gelegen woningen en bedrij ven. Ook moeten automobilisten snel kunnen zien dat zij een dorpskern binnenrijden. Tenslotte wordt het parkeerterrein 't Dompje vanuit de richting Serooskerke toegankelijk ge maakt. De tijdsplanning ziet er zo uit: September '85: Kredietaanvraag Noord weg November '85: Plannen voor reconstructie beide dorpstoegangen besteksklaar December '85: Definitieve plan in de ge meenteraad Januari '86: Begin werkzaamheden Noord weg April '86: Werkzaamheden Noordweg vol tooid Eind '85/begin '86: Kredietaanvraag Dom burgseweg September '86: Begin werkzaamheden Domburgseweg VLISSINGEN - De afdeling Vlissin gen van de vereniging De Zonne bloem hield zaterdag een bustocht voor gehandicapten en ouderen, waaraan zo'n 260 personen, verdeeld over vijf bussen deel namen. Via de eilanden en het Westland ging de reis in eerste instantie naar Scheveningen voor een bezoekje aan de haven en de boulevard. Via de bollenstreek ging men naar Aalsmeer, waar het jaarlijk se bloemencorso werd bijgewoond. Tijdens het diner sprak voorzitter C. M. van de Werf er zijn spijt over uit, dat De Zonnebloem niet in de gele genheid was geweest om meer men sen mee te nemen, zodat een aantal personen teleurgesteld moest worden. Verder werd meegedeeld dat de grote feestmiddag dit jaar zaterdag 30 no vember wordt gehouden. De voorzit ter dankte tenslotte allen die aan het slagen van de tocht hadden bijgedra gen. Omstreeks tien uur 's avonds keerde het gezelschap in Vlissingen terug. VEERE - De collecte voor het Konin gin Wilhelminafonds heeft in Veere f1922,60, opgebracht. Het diamanten echtpaar Polderman - Duvekot. MIDDELBURG - Het Middelburgse echtpaar Polderman-Duvekot vier de maandag zijn zestigjarig huwe lijk met een drukbezochte receptie in 'Het Wapen van Middelburg'. Loco-burgemeester A. Bergshoeff wenste het diamanten paar geluk namens het gemeentebestuur. De heer en mevrouw Polderman (84 en 79 jaar oud) hebben beiden een werkzaam en afwisselend leven achter zich en zijn er nog lang niet aan toe om op hun lauweren te gaan rusten. Zij leerden elkaar kennen in Vrou wenpolder, waar zij, Cornelia Duve kot, geboren is en waar Pieter Pol derman, die het levenslicht zag in Serooskerke, naar toe verhuisde toen zijn ouders er een boerderij kochten. Tot ze in 1963 naar Middelburg trokken oefenden ze het boerenbe drijf uit. Ook exploiteerden zij een patatkraam in Vrouwenpolder. In de jaren dertig, toen Vrouwenpolder al naam als badplaats begon te maken, verkochten ze met een ezel wagen ijs op het strand. Vaak moch ten kinderen een ritje op de rug van de ezel maken. Het echtpaar nam ook jarenlang deel aan het sjeesjesrijden in Mid delburg, waarbij vaak goede resul taten werden behaald. Mevrouw Polderman trok misschien nog wel meer aandacht met een heel ander vervoermiddel: zij reed puur voor haar plezier een motor met zijspan. Lange tijd was ze correspondente voor de PZC in Vrouwenpolder, waar ze ook de bezorging van de krant in handen had. Ze schrijft nog steeds, maar nu vooral gedichten, die ze zelf voordraagt. Ook werkt ze mee aan het blad 'Ziekentroost'. Ook is ze actief UVV-lid en bezoekt geregeld patiënten in ziekenhuizen en in het verpleeghuis 'Der Boede'. Ook haar echtgenoot houdt niet van stilzitten, 's Zomers stapt hij drie keer per week om zes uur 's morgens op de fiets om op de schor ren bij Scheldepoort zeekraal en lamsoor te gaan plukken. Rond ell uur is hij dan weer terug met een volle groentekist. De oogst ver koopt hij aan zijn vaste afnemers. Behalve boer was Pieter vroeger ook veehandelaar. Verder kenden velen hem als 'bereboer'. Hij ging toen met zijn beer naar de boeren toe die hun zeugen wilden laten dekken. Ook Pieter hanteerde de pen. Hij schreef zijn 'stropersdag boek' waarvoor op het ogenblik in heemkundige kringen interesse be staat. Het bevat een schat aan gegevens over het oude Vrouwen polder. Hij werd zelf verschillende keren voor stroperij in de kraag gevat en kwam er zelfs voor in de cel terecht toen hij de boete niet wilde betalen. De heer en mevrouw Polderman wonen in de Griffioenstraat en doen hun huishouden nog zo goed als geheel zelfstandig. Eens per week steekt een in Middelburg wonende dochter een handje toe. Er zijn vijf kinderen uit het huwelijk geboren, van wie er nog vier in leven zijn. Het echtpaar heeft vijf klein kinderen. MIDDELBURG - Zeven Middelburg se muziek-, show- en majorettenver- enigingen presenteren zich tot en met zaterdag 21 september aan het pu bliek. Op de derde etage van het warenhuis van V en D in Middelburg staat gedurende deze periode een aantal kraampjes waarin informatie wordt gegeven over de vele vormen waarin belangstellenden in Middel burg hun muzikale vrijetijdsbeste ding in praktijk kunnen brengen. De manifestatie is toegankelijk tij dens de openingstijden van de winkel. Verder zullen de verenigingen livemu ziek brengen op de koopavonden en op de zaterdagen. Het programma van die optredens ziet er als volgt uit: donderdag 12 september: Majoretten- vereniging Dauwendaele, Blue Dia monds en Little Diamonds voor het warenhuis tussen 18.45 en 19.45 uur; 19 uur: Pijperkorps Sint Joris maakt rondgang door de stad en komt om streeks 19.30 uur bij V en D aan; Chr. Brassband ONDA treedt tussen 19.45 en 20.45 uur op, op de derde etage. Zaterdag 14 september: 10 tot 10.45 uur: Signaalafdeling MTV'69 maakt mars door de stad en eindigt op de stoep van het warenhuis; tussen 11 en 12 uur: concert van Juliana-Blaasor- kest op de derde etage; 14 tot 14.45 uur: wederom mars van MTV'69 en om 15 uur majorettenshow van MTV'69 op de derde verdieping. Donderdag 19 september: 19 uur: mars door de stad van het Drumkorps Blue Spirit eindigend bij V en D; 19.45 tot 20.45 uur: concert op de derde etage van het Middelburgs Muziek korps voorafgegaan door majoretten show MTV'69. Zaterdag 21 september. 10 uur: mars van Pijperkorps Sint Joris; 13 tot 14 uur: optreden majoret- tenvereniging Dauwendaele, Blue en Little Diamonds voor het warenhuis 14 tot 15.30 uur: concert Julianablaas orkest op de derde verdieping en aansluitend van 15.45 tot 17 uur optreden van de Christelijke Brass band ONDA. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft maandag bevestiging van het vonnis van de politierechter in Middelburg; geëist tegen de 50-jarige J. J. B. uit Middelburg. B. was eerder veroor deeld tot vier weken gevangenis straf, waarvan twee weken voor waardelijk. Tegen dit vonnis tekende verdachte hoger beroep aan. B. had tot tweemaal toe een auto bestuurd in een periode waarin hem de rijbevoegdheid was ontzegd. De advocaat van B. pleitte voor een voorwaardelijke gevangenisstraf, zien de gezondheidstoestand van zijn cliënt. Het Gerechtshof doet uit spraak op 23 september. VLISSINGEN - De motorcrosser Er- win Berendsen stond zaterdag tij dens de bekercross van De Uitlaat na een langdurige afwezigheid door een zware beenblessure weer aan de start. Vooral in de eerste manche liet hij zien dat het crossen hem nog altijd goed af gaat. In de tweede manche van de 125 cc moest hij echter genoegen nemen met een plaats in de middenmoot, voorname lijk door gebrek aan conditie. „Ik ben er in de tweede manche een paar keer afgevallen, omdat ik van vermoeidheid m'n motor niet meer vast kon houden", vertelde Berend sen na afloop. Aanvankelijk ging Berendsen er als vanouds tegenaan. Direct na het val len van het starthek nam hij de kop. Maar in de vijfde ronde ging hij onder uit en nam de sterk rijdende Marcel de Bok de leiding over. Berendsen wist zijn tweede plaats te behouden. De tweede manche startte Jacky Eversdijk verrassend op kop en begon direct aan een grote voorsprong te bouwen. Marcel de Bok kwam na een ronde als vierde door met een grote achterstand op Eversdijk. Maar De Bok verkeert de laatste tijd in een grootse vorm. Na vijf ronden had hij zijn achterstand goed gemaakt en nam de leiding over van Eversdijk. Erwin Berendsen werd achtste. Bij de 250 cc ging de strijd weer tussen Kees Zuidhof en Bennie Poppe, hoe wel ook Markus Jan van Kempen rondenlang bij deze twee rijders wist aan te klampen. Henk Buys beheerste de 125 cc, maar had wel af te rekenen met Eric van der Wekken, die door een onwillige motor (hij reed de tweede manche op de motor van Eversdijk) niet voluit kon gaan. De uitslagen: 50 cc, eerste en tweede manche: 1 Peter Hoogenboom; 2 Karin Goetheer: 3 Bastiaan Broeksema; beker winnaar Peter Hoogenboom; 80 cc, eerste en tweede manche: 1 Edwin Scharloo; 2 Claudia Kerkhove; 3 Bert Overwijk; beker Edwin Scharloo; 80 cc, groot, eerste man che: 1 Martin van der Weele; 2 Henk Wouterse; 3 Marten de Kunder; tweede manche: 1 Martin van der Weele; 2 Henk Wouterse; 3 Marco Overweel; beker Martin van der Weele; 125 cc B, eerste manche: 1 Marcel de Bok; 2 Erwin Berendsen; 3 Jacky Eversdijk; 4 Jaap de Looff; 5 Leo Francke; tweede manche: 1 Marcel de Bok; 2 Jacky Eversdijk; 3 Piet Ovaa; 4 Hans Wisse; 5 Leo Francke; beker Marcel de Bok; 125 cc A, eerste en tweede manche: 1 Bennie Poppe; 2 Kees Zuidhof; 3 Imon Francke; 4 Jan Bouten; 5 Jaap Geldof; tweede manche: 1 Bennie Poppe; 2 Kees Zuidhof; 3 Markus- Jan van Kempen; 4 Imon Francke; 5 Jan Bouten; beker Bennie Poppe; 500 cc, eerste en tweede manche: 1 Sjaak Meulmeester; 2 Jos Nowak; beker Sjaak Meulmeester. SINT-LAURENS - Het sociaal-cultu reel werk in Sint-Laurens, onderdeel van het SKW in Middelburg, begint morgen (woensdag) het nieuwe sei zoen. De kinderen vertrekken om 14.30 uur bij het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat per bus naar Dom burg, waar ze strandspelen houden. Na afloop is er een picknick in het bos. Rond 19.00 uur zijn de kinderen weer terug in Sint-Laurens. DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft te gen een 48-jarige vrouw uit Lelystad, die vorig jaar februari bij een Mid delburgs garagebedrijf, in samen werking met anderen, 1500 gulden tou hebben weggenomen, vier weken gevangenisstraf geëist, waarvan twee weken voorwaardelijk. De poli tierechter in Middelburg had de vrouw, J. B., eerder veroordeeld tot een zelfde straf. De vrouw was volgens de tenlasteleg ging bij de diefstal betrapt door een personeelslid, maar had kans te zien te ontkomen. Toen ze later voor het feit werd aangehouden, had ze be weerd op die bewuste dag, 23 februari, in Lelystad te zijn geweest. Mede op grond daarvan vroeg haar raadsman haar vrij te spreken. De uitspraak is over veertien dagen. DEN HAAG - Met een eis van twee weken onvoorwaardelijke gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, vroeg de procu reur-generaal bij het Haagse Ge rechtshof bevestiging van het vonnis van de Middelburgse politierechter tegen de 37-jarige Th. V. uit Vlissin gen. V. was tegén zijn veroordeling in hoger beroep gegaan. Verdachte had in mei 1983, nadat hij in Vlissingen door de politie als be stuurder van een bestelauto was aan gehouden, de bloedproef geweigerd, omdat hij 'angst' had voor een derge lijke prik. Zijn raadsman pleitte voor ontslag van rechtsvervolging, of om een nieuw psychiatrisch onderzoek Het Haagse Gerechtshof doet uit spraak over 14 dagen. Wegens vakantie van 's middags om 12.00 uur KAPSALONS Veere Verrassende V-halzen KOEWACHT Johan Lepoeter uit Oost-Souburg heeft de sluitingswed strijd van de Zeeuws-Vlaamse Trim- federatie gewonnen, een wielerklas sieker voor de C-categorie die maan dag in Koewacht werd verreden. Na dat Lepoeter in de eerste ronde van deze 72 kilometer lange wedstrijd de aanval al had geopend, ging hij in de finale weg uit een inmiddels gefor meerd kopgroepje van drie renners. Een sterke solo die Lepoeter met een winst van ruim twintig seconden zegevierend afsloot. Rudi Lammens en Wim Wolfert die Lepoeter in zijn vlucht gesteund hadden, kwamen in die volgorde als tweede en derde over de finish. Johan Lepoeter start normaal bij de A-renners. De federatie kent echter een bepaling volgens welke 40-plus- sers een keuze mogen maken waar ze willen starten. Lepoeter, een vaak geziene gast in de wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen, kwam ook nu zijn gezicht laten zien. Dat deed ook René Heyboer, maar zijn deelname werd meer gezien als steun voor ploeggenoot Jack Bosma. een van de kanshebbers voor het kampioenschap van de C-categorie. De eerste aanval kwam zoals gezegd van Johan Lepoeter, die niet lang hoefde te wachten op versterking. Die kwam er in de vorm van het duo Lammens-Wolfert. De rest van het peloton kwam er niet meer aan te pas. Heyboer en De Bruyne probeerden nog even de zaken recht te trekken, maar toen er voor Bosmageén gevaar dreigde zette Heyboer niet echt door, Henk de Bruyne zag ook wel in dat een eenzame achtervolging geen kans van slagen zou hebben. De drie reden dan ook naar een veilige voorsprong toe, maar kennelijk ging het Lepoeter toch nog niet hard ge noeg: toen Lammers en Wolfert het beste gegeven hadden en het groepje stil dreigde te vallen ging Lëpoeter alleen door. Zonder nog te verslappen reed de Souburger naar de streep waar hij met ruime voorsprong finish te. Lammens versloeg tenslotte Wol fert in de sprint, terwijl Heyboer en Eddy de Schrijver (op de twaalf) de andere groepjes binnenbrachten. Uitslag: 1 Johan Lepoeter Oost-Souburg 72 kilometer in 1.52.44; 2 Rudi Lammens IJ- zendijke; 3 Wim Wolfert Sluiskil; 4 René Heyboer Temeuzen; 5 Adri Leenhouts Aal ter (B); 6 Henk de Bruyne Temeuzen; 7 Eddy de Schrijver Lamswaarde; 8 Bertus Dees Temeuzen; 9 Jack Bosma Philippine; 10 Levien de Feyter Hoek. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft maandag 500 gulden boete geëist te gen de 37-jarige Middelburg I. S., voor het rijden onder invloed op zijn fiets. De politierechter in Middelburg had S. eerder veroordeeld voor het zelfde feit tot een boete van eveneens 500 gulden, maar tevens ook vier maanden rijontzegging opgelegd voor een tweede delict. Daartegen had verdachte hoger be roep aangetekend. S. had met een alcoholpromillage van 2.79 in Middel burg op zijn fiets gereden toen hij werd aangehouden. Tevens had hij enkele maanden later met een auto een aanrijding in Vlissingen veroor zaakt (tegen een afrastering), waarbij hij was doorgereden, maar had zich binnen 24 uur vrijwillig gemeld bij de politie. De procureur had om die reden de rijontzegging uit zijn eis weggelaten. De president doet maan dag 23 september uitspraak. [J Heet van de naald Jacquard damesvest van acryl. Kleuren: mint, rose en lever Maat: M. [E English style Damespullover met V-hals. Kwaliteit acryl/nylon Kleuren fuchsia, lila, groen en kobalt Maten: S, M en L ES Net gearriveerd Damesvest van acryl/katoen Engelse steek Kleuren: fuchsia, lila, pink. groen, grijs en kobalt Maten: S. M en L E Dé mode Damespullover met diepe V-hals in gebreid paisley des sin Acryl. Kleuren: geel. lila, rose en groen Maat: M. Parelsnoeren v a. 8.95 Parelclips v a 4 95 Plastic clips v a 4 95

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12