Contactorgaan positief over vaartijden pont Gezellige sfeer kenmerkte de 'Dijkstraatfeesten' Elfde Sterrefeesten ondanks regen groot succes Clinge Gehandicapten Hulst vieren het 20-jarig bestaan van instuif Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/ provincie KRITIEK OP AFBRAAKBELEID CDA Ruzie over 'misdaden' van CDA Veel interesse voor curssussen van de ZVU Inbraak in woning Cadzand-Bad en in schuur IJzendijke Matige opkomst Schade bij botsing over kanaal bij sluiskil IN BINNENSTAD VAN TERNEUZEN MET VEEL SPORTi SPEL EN MUZIEK Doorgereden na aanrijding Zware schade bij aanrijding met geparkeerde auto's Duizenden kaarten volkspetitionnement binnen uit Zsch-Vlaanderen Amusement AANDAG 9 SEPTEMBER 1985 Sociale zekerheid stond centraal op FNV-dag 1i KAPELLE - „Het zal ook de PvdA als ze in de regering zit, niet lukken de uitkeringen in één keer weer op het oude niveau te brengen. Het kost te veel geld om de schade die dit kabinet heeft aangericht weer te herstellen", zo sprak het PvdA-tweede kamerlid F. Moor zaterdagmiddag tijdens een forumdiscussie van de FNV in de Vroone te Kapelle. Volgens Moor heeft het huidige kabinet met name bij de bedrijven die opereren op de binnenlandse markt veel afgebroken. „Die puinhopen kunnen we niet in één keer opruimen", stelde hij. Moor reageerde daarmee op een vraag volgens Eversdijk allemaal wel mee. van het CDA-tweede kamerlid drs. H. „Misstanden zoals in de Verenigde Eversdijk die wilde weten waarom ook de PvdA niet meteen de uitkerin gen, voor bijvoorbeeld langdurig werklozen, op het oude peil wil bren gen. Zaterdag werd er uitvoerig gedis cussieerd over het stelsel van de so ciale voorzieningen. Eversdijk had het over een herziening van dat stelsel, maar andere sprekers, zoals de vice- voorzitter van de FNV, J. Stekelen burg, en aanwezigen in de zaal spra ken consequent over de afbraak van de sociale voorzieningen. Dat valt Staten, met bijvoorbeeld gaarkeu kens, komen hier niet voor en zullen hier niet voorkomen," stelde hij. Het Zeeuwse statenlid J. C. Dupré (psp/cpn) oogstte nogal wat kritiek toen hij stelde dat de FNV met het probleem zit dat ze de belangen van werkenden en niet-werkenden moet behartigen. Hij achtte dat tegenstrij dig en een moeilijk uitvoerbare taak en stelde dan ook voor dat er voor beide groeperingen in de samenle- veng een eigen vakbond zou moeten komen. Verschillende forumleden en toehoorders in de zaal reageerden daarop met de mededeling dat dat precies is wat het huidige kabinet wil, namelijk de solidariteit tussen de werkenden en niet-werkenden verbre ken. Daarom moet juist de FNV zijn best blijven doen om die solidariteit CADZAND In een woning aan de Postzegelavond Boulevard De Wielingen te Cadzand- Bad is zaterdag ingebroken. Er wer- JU lCmCUZCIl den een paspoort, geld en waardepa pieren ontvreemd. De woning is ei gendom van een Duits echtpaar uit Keulen. In IJzendijke werden uit een schuur aan de Dunneweg gipsplaten en een ladder ontvreemd. De schuur is eigen dom van de heer V. uit IJzendijke en was niet afgesloten. De diefstal werd zaterdag ontdekt. TERNEUZEN - De postzegelvereni ging 'Zeeuwsch-Vlaanderen' opent het nieuwe seizoen met een ruilavond op maandag 9 september. Plaats van handeling is de bovenzaal van 'Du Commerce' op de Markt in Terneuzen. Naast de gebruikelijke veiling is er een kwartjes-verloting en kunnen alle mogelijke artikelen worden aange schaft in 'de winkel'. te behouden, concludeerde onder an deren Stekelenburg. In het forum zaten de kamerleden Moor, Eversdijk en mr. A. J. te Veld huis (vvd), alsmede vertegenwoordi gers van de PSP/CPN, het Zeeuwse statenlid Dupré, de PPR, A. van Him- men, en de socialistische arbeiders partij (sap), A. Meisen. Verder had ook Stekelenburg zitting in het forum. De belangstelling voor de FNV-bijeen- komst in Kapelle, georganiseerd door de Bevelandse-afdelingen, viel wat tegen. Slechts zo'n 100 bezoekers wa ren op komen dagen. Zij konden infor matie opdoen over het nieuwe FNV- programma 'Kiezen voor nieuwe kan sen' en een bezoekje brengen aan talrijke standjes van politieke partij en, milieugroeperingen en andere or ganisaties. Verder waren er verschil lende muzikale bijdragen In zijn openingswoord van de FNV- themadag ging A. Oudshoorn even in op de geringe belangstelling. Hij con stateerde dat 'de mensen moe zijn van een politiek die klappen heeft uitgedeeld, zeker als ze merken dat protesten niets uithalen. Hij maakte ook gewag van een ongerustheid bij het kader van de FNV. Sommige kaderleden weten niet wat er bij de basis leeft, stelde Oudshoorn. Aan het eind van de middag hield FNV-vice-voorzitter Stekelenburg een toespraak over kernwapens en kern energie. Hij riep de aanwezigen op massaal aan het volkspetitionnement mee te doen. Stekelenburg merkte op dat het petitionnement het vertrou wen kan geven dat het mogelijk is Den Haag een geluid te laten horen. „Dat vertrouwen mag niet be schaamd worden, anders is het een klap voor de vredesbeweging en zeker ook voor de democratie", aldus Steke lenburg. Hij maakte verder duidelijk dat de plaatselijke FNV-bestuurders opgeroepen zijn een rol te spelen in de procedure rond de planologische kernbeslissing voor de vestiging van nieuwe kerncentrales in Nederland. Ze moeten demonstratieve vergade ringen houden en bezwaarschriften sturen, vertelde hij. De Zeeuwse FNV-voorzitter T. Strous sprak de aanwezigen 's avonds toe. Hij liet weten dat de FNV geen stemadvies geeft. De vakbond zal zich richten op de politieke partijen die met hun beleid aansluiten bij het FNV-programma 'Kiezen voor nieu we kansen'. Die zullen dan ook de steun van de FNV krijgen, stelde hij. HULST - Bij een aanrijding op de Zoutestraat in Hulst raakten twee voertuigen zondagmiddag, omstreeks halfdrie, beschadigd. R. B. uit Hulst stond achter een geparkeerde auto te achten, totdat hij deze kon inhalen. R. de S. uit Koewacht had dit te laat n de gaten en botste met zijn auto tegen het voertuig van B. SLUISKIL - Het Contactorgaan Sluiskil is niet ontevreden over de nieuwe ontwerp-dienstregeling voor de rijkspont over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Die regeling, tot stand gekomen na uitvoerig overleg tussen waterstaat enerzijds en de gemeente Terneuzen en het bedrijfsleven anderzijds, zou nog dit najaar moeten worden ingevoerd. Het scheelt waterstaat het salaris van twee man. Aanvankelijk bestonden er grote be- ruimte voor discussie. Eventuele reac- IIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 ur: Miniatuur Walcheren IERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: tambo, 12 jr.; loxy II, 20 uur: Best defence, 12 jr.; Jinem'Actueel I, 20 uur: Police Aca- iemy II, a.l.; Jinem'Actueel II, 20 uur: Witness, 12 r.; Jinem'Actueel III, 20 uur: Dune, 12 r.; JOES - Grand, 20 uur: A view to a rill, a.l.; HULST - De Koning van Engeland, 4.30 uur: Begeerlijke onschuld, 18 jr.; 0 uur: Rambo, 12 jr.; 20 uur: Police Icademy II, a.l.; 20 uur: Witness, 12 r.; 20 uur: A view to a kill, a.l.; VIIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: A oassage to India, a.l.; Meccano, 20.30 uur: L'été meurtrier, 2 jr.; 30STBURG - Ledel, 20 uur: Police tcademy II. a.l.; rERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Wit less, 12 jr.; 20 uur: Battle rage, 12 jr.; LISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: tambo, 12 jr.; Alhambra II, 20 uur: The last dragon, zwaren tegen welke aantasten van de dienstregeling - de pont is de enige verbinding tussen Sluiskil-Oost en -West - dan ook. Het Contactorgaan Sluiskil liep bij de protesten voorop. Maar nu waterstaat het ontwerp ver der heeft aangepast, lijkt het protest te verstommen. Dinsdagavond om half acht komt ing J. de Roos, hoofd van de dienstkring Kanaal Gent-Terneuzen van water staat, naar Sluiskil om de bevolking te informeren over de veranderingen. Dat gebeurt op uitnodiging van het contactorgaan. Plaats van handeling is de.bovenzaal van de brandweerka zerne. De bijeenkomst begint om half acht. Overigens is er dinsdagavond geen ties en wensen naar aanleiding van de uitleg van De Roos worden later door het contactorgaan schriftelijk aan wa terstaat gemeld. In ieder geval rea geert woordvoerder W. Goethals van het contactorgaan positief op de plan nen van waterstaat. Hij vindt ze reëel en acceptabel, temeer daar nu groten deels aan de wensen van de bevolking van Sluiskil is tegemoet gekomen. Goethals: „Maar we willen nog wel meer duidelijkheid over de voorwaar den en vaarsystemen 's nachts, dus van middernacht tot vijf uur 's mor gens. Dat is vooral van belang voor de bewoners van Sluiskil-Oost en de werknemers van de NSM en de Cokes- fabriek die 's nachts in noodgevallen van de pont gebruik moeten maken". KAPELLE - Het CDA-tweede kamerlid drs. H. Eversdijk heeft zaterdag tijdens een FNV mani festatie in Kapelle gedreigd om uit het forum te stappen omdat het beleid van zijn partij 'mis dadig' werd genoemd. Dat ge beurde toen bij de introductie van de forumleden A. Meisen, van de socialistische arbeiders partij (sap), sprak over het 'mis dadige beleid van CDA en VVD'. Eversdijk reageerde daarop door te stellen dat volgens hem het CDA niet misdadig is en dat hij niet wenste dat hijzelf en zijn partijgenoten daarvoor werden uitgescholden. Eversdijk dreig de bij een herhaling van een dergelijke opmerking zijn mede werking aan de forumdiscussie te beëindigen. Forum-voorzitter T. Strous suste de opwinding door te stellen dat ieder vogeltje zingt, zoals het gebekt is. Later kwam FNV-bestuurder W. Waumans nog wel op de affaire terug, toen hij via de interuptie- microfoon stelde dat naar zijn mening het CDA niet misdadig is, maar wel 'mis-daden' begaat. „Maatregelen tegen apartheid houdt uw partij tegen en u splitst ons kernwapens en kern energie in de maag. Het CDA draait de kiezers nu een rad voor de ogen, omdat er stemmen no dig zijn voor de verkiezingen. Daarna kunnen ze aUemaal naar de bijstand," aldus Waumans aan het adres van Eversdijk. Tot de feestelijkheden in de Temeuzense Dijkstraat behoorde ook een kruiwagenrace. TERNEUZEN Een gezellige sfeer beheerste afgelopen zaterdag de Ter- neuzense Dijkstraat, waar op gemoe delijke wijze de 'Dijkstraatfeesten' zich afspeelden. Een gedeelte van de straat was afgezet zodat terrasjes en MIDDELBURG De Zeeuwse Volks universiteit heeft zaterdag niet over gebrek aan belangstelling voor de open dag hoeven te klagen. Op ver schillende plaatsen in de provincie hadden docenten van de meest uit eenlopende cursussen de mond en handen vol om geïnteresseerden te informeren over de inhoud van de cursussen en zo mogelijk voor een aanschouwelijke toelichting te zor gen. Via demonstraties, werkstukken, boe ken en materialen kon het publiek zich een indruk vormen van wat er met een cursus kan worden bereikt. Met name tijdens de 'open dag' van de ZVU in de nieuwe Zeeuwse biblio theek in Middelburg was er veel aan loop. De bezoekers konden daar onder meer met eigen ogen zien hoe de cursus 'kijken naar muziek' in elkaar zit. Het cursuspakket van de ZVU is zo veelzijdig dat er voor iedereen wel wat bij zit. Dat kan variëren van een cursus 'oud schrift lezen', handig voor rnensen die gegevens bijeen garen over hun voorouders, via een cursus over de betrekkingen tussen Zeeland en Vlaanderen, een cursus Ameri kaans patchwork, een cursus kleine klusjes tot tal van talencursussen, waaronder Russisch. Tentoonstellingen \XEL - Kindergalerij Slijkdreef 11a, f0-18 uur: tekeningen van Juliette de Vit (t'm 14/9); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-18 uur: Olieverven en aquarellen van Tiny Kegels (t/m 29/9); '1EILLE - Landbouwmuseum. 10-12 fen 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen; 1ULST - Streekmuseum, 14-17 uur: [Maten en gewichten'; burgerzaal, 14-17 uur: Werken Urbain JJarin; KAMPERLAND - Galerie De Horn, 10.30-12.15 en 13.45-18 uur: Hollandse |andschappen, aquarellen en grafiek; KATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 [mr: Werken van Piet van 't Hageland; JOSTKAPELLE - Molenweg 35,10-12 [mr: Fossielenmuseum; reeuws Museum Natuurhistorie, 10- J7 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en j'.nden in Zeeland'; J EERE - Grote Kerk. 10-17 uur: 'Cul- |uur en recreatie in de Delta' en Vater'; l'LISSINGEN - Stedelijk Museum, |0-17 uur: 'Schepen in nood'; fteptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: fxpositie levende reptielen, amfi bieën en insekten; jevangentoren, 11-22 uur: Werken lank H.A.N.S.; JZENDIJKE - Museum, 10-12 en [3.30-17 uur: 'Het waterschap over de trenzen heen'; tlERIKZEE - De Dikke Toren, 11-17 lur: Werken Willem van Anraad en Peter Jansen. Hulpcentra loord- en Midden-Zeeland Goes, tel 11100-14444 look voor milieuklachten). feeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer [1150-12200 (brandweer en ambulance). |OS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. [1180-15551. dag en nacht bereikbaar. Jhr. hulpdienst Zeeland voor mensen in |ood. tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur Jeekends van 20.00-24.00 uur. lOchting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 11184-14645. dag en nacht bereikbaar. I'ichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. [1100-32233. finder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. -180-38080. dag. van 16-20 uur. CLINGE „Als de Sterrefeesten be doeld zijn als integratie tussen de bewoners van De Sterre en de Clingse bevolking, dan heeft het feest zichzelf bijna overbodig gemaakt, want het zwakzinnigeninstituut 'De Sterre is niet meer weg te denken uit de Clingse woongemeenschap". Dat zei burgemeester mr F. Jacobs van Hulst bij de opening van de Elfde Sterrefeeste, georganiseerd door de Stichting Samenwerking Clinge-De Sterre), die zaterdag en zondag in het dorp werden gehouden. Het feest werd officieel geopend door het doven van een aantal fakkels. Dat deed burgemeester Jacobs samen met de algemeen directeur van De Sterre, P. Bottelier. Met een brandweerhelm op en een brandspuit in de hand wisten zij dit karwei snel te klaren. Na de openingshandeling daalde brandweerman Patrick de Smit met een touw af uit de meer dan 20 meter hoge ladderwagen, terwijl tegelijker tijd een groot doek met daarop de vermelding van de Elfde Sterrefeesten zich ontvouwde. Ook dit jaar waren muziek, sport, exposities en veel vertier voor de kinderen vaste onderdelen van de Sterrefeesten. De Clingse Wandel sportvereniging had een wandeltocht georganiseerd over vijf en tien kilome ter. Sportvereniging St. Aloy uit Graauw had tochten voor trimmers uitgezet over drie, vijf en tien kilome ter. Snelste trimmer op de tien kilo meter was P. de Vlaeminck, die na 30 minuten en 12 seconden over de eind streep kwam. De dweilorkesten De Hülstackerbub'n, 't Terremenieke. De Kallesaien, De Ratten, D'roolse Blaaskapel en de fanfare Weldoen door Vermaak luisterden het Sterre feesten met hun muziek op. Verder waren er optredens van de Gentse Accordeonclub en de Hulstonians. Op de Sterrefeesten waren schilderijen te zien van J. Blommaert uit Nieuw- Namen. poppen in Ze Zeeuwse kleder dracht, modellen van vissersschepen uit de Ooster- en Westerschelde van de familie Van Denderen uit Hulst, droogbloemcollages van mevrouw Sponselee uit Hulst, een grote collec tie Zeeuwse klompen van C. van Bo ven uit Clinge en verschillende model len van de Zeeuwse Scheepsmodel bouwvereniging Zuid-Zuidwest- Ka zan Poorter uit Clinge exposeerde schilderijen op spijkergoed, George Selis uit Clinge toonde houtsnijwerk en schilderijen en Paul van der Heij den was aanwezig met zijn collectie modelvliegtuigen en schil ambacht vlasbewerken. Zaterdagmiddag presenteerde Peter Dobbelaer in de grote feesttent een playback-wedstrijd. Winnaar bij de individuelen werd Nico Roelands met een imitatie van Michael Jackson. Maxim Haartsen werd tweede met een imitatie van Bruce Springsteen. Bij de groepen ging de eerste prijs naar de Sterrepupillen van het Fase huis met hun vertolking van Kinde ren voor Kinderen. Zowel zaterdag- als zondagavond was de feesttent tot de nok toe gevuld. Zaterdagavond traden daar Frank en Mirella en John Spencer op met bege leiding van de JLM Band. Zondag waren er optredens van Saskia en Serge en Dennie Christian met het orkest Bluesette. Zondagmiddag had Edwin Rutten als Ome Willem al vele honderden kinderen in de feesttent beziggehou den. De vele buitenactiviteiten wer den zondagmiddag enigzins ver stoord door het slechte weer. Toch keek de nieuwe voorzitter van de Stichting Samenwerking Clinge-De Sterre Christ van de Putte na afloop van het Elfde Sterrefeest met volle tevredenheid terug op de festivitei ten. spelen niet door verkeer gehinderd konden worden. Het feest begon al om 9.00 uur 's morgens met een rommelmarkt. Een ponywagen reed voor de kinderen gratis door de straat en de naaste omgeving. De showband Irene luisterde het geheel op met een doorlopende parade, ter wijl aan het eind van de straat rollen- wedstrijden werden gehouden, 's Middags was er een play-backwed- strijd. Daarvóór kon men zich bezig houden met kruiwagenraces en een wedstrijd ringsteken. Bij het organise ren van de Dijkstraatfeesten was met name rekening gehouden met de jeugd, hoewel ook de ouderen zich wel vermaakten. Vooral de terrasjes van de café's waren zeer in trek. De Dijk straatfeesten werden georganiseerd door de binnenstadvereniging, in nau we samenwerking met de bewoners van de Dijkstraat. Vrijwel alle activi teiten waren door de bewoners zelf opgezet. Voorzitter N. van Leeuwen van de binnenstadvereniging hoopt met dit feest de binnenstad in de belangstel ling te krijgen. Van Leeuwen: „De binnenstad is door de vele nieuwbouw en renovatie zodanig opgeknapt dat we weer voor de dag kunnen komen. De binnenstad van Terneuzen is mooi geworden, de mensen kunnen er best VOGELWAARDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een onbe kende automobilist in Vogelwaarde materiële schade veroorzaakt aan een andere auto en is vervolgens doorge reden. Het ongeluk gebeurde, toen A.B. uit Terneuzen in de Kastanje straat kranten aan het uitladen was. Het linkerportier liet zij daarbij open staan. Terwijl zij bezig was ramde een andere automobilist het portier en koos het hazepad. OOSTBURG Twee personenauto's zijn bij een aanrijding op de Zand straat in Oostburg zaterdagmorgen vroeg omstreeks kwart over twee zwaar beschadigd. Bestuurder C. M. van E. uit Oostburg kwam vanaf de Bredestraat en sloeg rechtsaf de Zandstraat in. Daar botste hij door nog onbekende oorzaak op de auto van P. J. K. uit Weert, die links van de weg geparkeerd stond. De auto van K. botste daardoor tegen de auto die daar achter stond, eigendom van E. A. L. K. uit Weert. Deze laatste werd licht beschadigd. naar toe komen om het feest te zien". Van Leeuwen ziet wel heil in samen werking met de andere verenigingen in Terneuzen die evenementen zoals het Dijkstraatfeest op touw zetten. Volgens hem zou een braderie zoals men die in de Noordstraat en omge ving houdt, goed kunnen aansluiten op de rest van de binnenstad: „Er zou meer eensgezindheid moeten komen in de binnenstad, en als we met z'n allen rond de tafel gaan zitten, kun nen we de binnenstad uit die vergeten hoek halen. We willen daarover graag praten met de stichting Noordstraat- promenade en de Nieuwstraat. De binnenstad kan mooi zorgen voor een zogenaamde rondgang bijvoorbeeld bij de braderie, de nachtmarkt en de havenfeesten. Dat is voor het publiek ook aantrekkelijker, want nu kom je in de Noordstraat en de Nieuwstraat toch altijd op een dood punt uit, waar je dan weer terug moet keren". De Dijkstraatfeesten duurden tot 21.00 uur. Vanwege het succes van zaterdag denken de organisatoren er over van dit evenement een terugke rend gebeuren te maken. HULST Vrijwilligers hebben za terdag in het westen van Zeeuwsch- Vlaanderen 4235 handtekeningen voor het volkspetitionnement opge haald. Behalve Sluis werden alle kernen aangedaan. Verschillende buurtschappen en mensen die niet thuis waren (ongeveer een derde van de West-Zeeuws-Vlamingen) worden zoveel mogelijk in de loop van de week nog bezocht. Verder zullen en kele vrijwilligers woensdag op de weekmarkt in Oostburg staan om handtekeningen te verzamelen. In Midden- en Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren lag zaterdag de nadruk op het meer bekend maken van de actie. Daartoe waren tien geluidswagens in de weer. Eén van deze wagens werd vrijdagavond in Terneuzen door onbe kenden bekogeld met grind. Overi gens konden belangstellenden zater dag overal hun kaarten in verzamel- bussen kwijt. Ook in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn al vele honderden handtekeningen binnen. Zaterdag 14 september worden de handtekenin gen opgehaald in Axel, Sas van Gent, Terneuzen en delen van Hulst. „Dan begint het eigenlijke werven", aldus coördinator voor Zeeuwsch-Vlaande ren, Ad van Hoek. Van Hoek toonde zich zeer tevreden over de resultaten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. „We verwachten dat er meer dan 5000 handtekeningen binnen komen uit dat gebied". Kinderen konden, al dan niet geschminkt, experimenteren met de pottebakkersdraaischijf. HULST De maandelijkse instuif voor geestelijk gehandicapten in Hulst bestaat deze maand twintig jaar. De organisatie, de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehan dicapten (VOGG), wil dit feit vie ren met een jubileum-instuif. Dat gebeurt zaterdag 21 september vanaf 14.00 uur. Zoals gewoonlijk wordt de bijeenkomst gehouden in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Op het programma staat onder meer een optreden van de cabaretgroep Neutje. Naast geeste lijk gehandicapten, zijn ook de ouders van de gehandicapten en oud-vrijwilligers welkom. De Oudervereniging 'Het Zorgen kind' nam in 1965 het initiatief een maandelijkse instuif te organisae- ren voor de geestelijk gehandicap ten uit de regio. De bedoeling was ze één keer in de maand bijeen te brengen voor enkele uren ontspan ning. Onder leiding van Ria Baart begon toen een klein groepje met spelletjes en handenarbeid in Den Dullaert. De belangstelling voor de instuif bleek al snel te groeien. Waren er aanvankelijk slechts tien gehandicapten die er een bezoek aan brachten, in de loop der jaren groeide dit aantal uit tot 135 deel nemers per maand. Mede in verband met die toename van 'instuivers' besloot de organi satie ook het programma te veran deren. De nadruk kwam meer en meer te liggen op amusement, zo als muziek, dans, theater, poppen kast, film. Daarnaast worden jaar lijks terugkerende feesten gevierd, bijvoorbeeld Sinterklaas, Kerst mis en carnaval. Het instuifwerk is volledig in han den van vrijwilligers. De VOGG coördineert de bijeenkomsten en draagt zorg voor de financiële on dersteuning. Momenteel telt de in stuif vijftien vrijwilligers, die wor den bijgestaan door personeel van het Instituut voor Geestelijk Ge handicapten De Sterre uit Clinge. Het geld voor de maandelijkse in stuif is afkomstig van de gemeente Hulst, collectes en eigen bii dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21