HYPOTHEEK RENTE JAAR VAST Piet de Koeijer zet zijn ploeg op winst Mario Willems en Jan Louisse sterk tijdens triathlons Nieuw Zeeuws record voor Alfons Frankenvijle PZC/ sportkrant TJOBA MET VEEL INZET TEN ONDER Been in Jong Oranje Goense tweede in klassieker Tweedeklassers Derde klas Van der Endt vijfde BIJ KOUD WEER IN VOGELWAARDE Forceren PLOEG WINT ATLETIEKONTMOETING Uitslagen TERNEUZEN - De start van de veldkorfbalcompetitie is voor de Zeeuwse districtsploegen verlopen zoals verwacht mocht worden: in de eerste klas won Swift, leden Animo en Tjoba verlies, de tweedeklassers kwamen tot iets betere resultaten via overwinningen van Atlas (dat het op dit niveau voorlopig erg goed doet) en Zuidwesters. Top Arnemuiden kon thuis het bezoekende Odo niet verslaan en daarmee werd het goede optreden van een week eerder weer teniet gedaan. nv Bouwfonds BIER VLIET IN HET SPOOR VAN LEIDER MAANDAG 9 SEPTEMBER 1985 Bliksemstart van Swift goed voor volle winst In de derde klas een sterk debuut van All Ready dat uit bij ELKV tot 10-7 winst kwam. Ondo haalde thuis met 4-4 te weinig tegen Odo Dordrecht, en Seolto en Stormvogels verloren. Seol- to thuis tegen Bolnes (5-10), de Vogels uit bij NIO met 4-8. De uitslagen: Excelsior-Swift 4-10, Tjoba- Snel 9-14, Oranje Wit-Animo 9-8, Top-Odo 7-8, Vriendenschaar-Zuidwesters 8-10, At- las-IJsselmeervogels 15-13, NIO-Stormvo- gels 8-5, Seolto-Bolnes 5-10, Ondo-Odo D 4-4, ELKV-A11 ready 7-10. Zonder nou direct tot vloeiende aan- valsacties te komen kon Swift zijn tegenstander al vrij vlot onder druk zetten. Bovendien maakte het de kan sen die er kwamen ook af. Dat bracht de Middelburgers al vroeg in de wed strijd op voorsprong en bij de rust kom er al niets meer fout gaan. Swift leidde toen met 7-1. Beter combine rend dan in de eerste helft nam Swift in het tweede wedstrijddeel de zaak helemaal in handen. Vreemd genoeg bleef toen de score steken. Maar van enige bedreiging van de zwakke te genstander was geen sprake: 10-4. Peter Joziasse (2), Leo Langebeeke (2), Kees Opsteegh, Carla Joziasse, Joke Bokelaar, Anita Geelhoed, Sieka Geldof en Karin Maljers scoorden. Een niet onverdienstelijk acterend Tjoba moest in Snel zijn meerdere erkennen. De bezoekers beschikten over een betere spelopvatting, waren technisch superieur, benutten hun lengte goed en vielen razendsnel aan. Tegen die meerdere kwaliteit kon de thuisploeg alleen conditie en inzet stellen. Tjoba deed dat en keek na de eerste helft tegen 3-6 aan. Het ging daarna onder het aanvallend geweld onderuit (een marge van acht goals), maar liet zich niet helemaal wegspe len en had zelfs de kracht om in de slotfase terug te komen. Daardoor kwam de nog acceptabele 9-14 eind stand op het bord. Tegen het pas gepromoveerde Oranje Wit nam Animo de eerste helft voor zijn rekening. Er werd echter te weinig gebruik gemaakt van de kansen, de 5-4 voorsprong bij de rust gaf de krachtsverhouding dan ook niet goed aan. Kort na de hervatting 6-4 voor de Souburgse ploeg, die het verder ech ter niet af kon maken en na twee snelle goals van de tegenstander in eens de daver op het lijf kreeg. De twijfel over de eigen mogelijkheden vrat aan de ploeg. In een verder gelijkopgaand duel benutte Oranje Wit de kansen beter, kwam op 8-6 en liet zich in de eindfase niet meer verrassen. Atlas heeft kennelijk geen enkel pro bleem met het tweedeklas-niveau. Na een gelijkspel vorige week (7-7 tegen Velocitas) werd tegen IJsselmeervo- gels de beste prestatie sinds jaren afgeleverd: 4-1 na tien minuten, 10-3 na het eerste halfuur. Een bliksem start, zo flitsend dat de tegenstander er totaal door werd weggespeeld. Bij die 10-3 stand dacht atlas er al te zijn, liet zijn greep verslappen en de Vo gels maakten daar gebruik van om direct terug te slaan: van 10-3 achter AdvertentieI 30 Een unieke mogelijkheid om uw woonlasten 30 jaar lang op een laag renteniveau vast te zetten. Maximale zekerheid. Zowel voor nieuwe als voor bestaande huizen. Informatie bij het Bouwfonds-infocentrum in Middelburg: Lange Geere 153, (01180) 2 71 58 of via de coupon. Stuur mij informatie over de 30 Jaar RenteVast Hypotheek. 1 I Naam: I Adres: I Postcode: I Plaats: I Telefoon: Coupon in gesloten envelop zonder postzegel naar Bouwfonds, Antwoordnummer 4 4330 WB Middelburg Nederlandse Gemeenten naar 11-9 achter, kort na de pauze. Dat tegenoffensief wist Atlas net op tijd op te vangen en via een weer schitterende finale werd op 15-13 winst afgesloten. Topscorer bij Atlas was Peter van de Bosse (5 doelpun ten). „Even de afwerking bijstellen", zei trainer Kamphuis vorige week na de 1-4 nederlaag van zijn ploeg. Zuidwes ters heeft snel geleerd: zaterdag schoot de ploeg bij Vriendenschaar via 2-0 naar 5-2 bij rust en 9-5 daarna. Onderweg naar die tussentanden za ten echter een paar zwakke momen ten (6-5) en bij 9-8 moest Zuidwesters zelfs nog een keer voluit. Top Arnemuiden ging thuis tegen Odo tactisch in de fout: het probeerde het - hogere - tempo van zijn gasten bij te benen, liep zich daar stuk op en kreeg meteen de rekening aangebo den: 2-7 en 3-8 achter. Te gehaast en zonder overleg joeg Top zichzelf over MIDDELBURG - In de vierde klas H lijkt Biervliet overtuigend door te gaan. Een 2-0 overwinning in IJzen- dijke is een uitstekende prestatie. Hoofdplaat was met 1-0 minder over tuigend tegen Noormannen. Philippi ne - Ria 2-0, Axel - Hontenisse 2-2, Steen - RCS 2-2, Koewacht - HVV 0-3. IJZENDIJKE - BIERVLIET - De thuisclub speelde matig voetbal en kreeg weinig kansen tegen een beter spelend Biervliet. Al vanaf de aftrap kreeg Biervliet een hoekschop, waar na Raymond Ingels de stand op 0-1 bracht. Piet de Koeijer besliste in feite de wedstrijd al na 12 minuten: 0-2. IJzendijke probeerde wel in de eerste helft, maar verprutste de kansen. Biervliet was de betere ploeg in de tweede helft, maar ondanks enkele fraaie kansen zag Piet de Koeijer geen kans de score op te voeren. AXEL - HONTENISSE - Net als vori ge week kwam Axel voor rust met 0-2 achter. Hontenisse speelde toen met meer inzet en kwam na tien minuten op 0-1 door Harrie Kindt. Arnold Morcus bracht na tien minuten de voorsprong op 0-2. Axel draaide na rust de rollen om. Laatste man Henk Michels werd naar de spits gediri geerd en hij maakte er na 11 minuten 1-2 van. Axel werd sterker, nam risi co's en via Fonny Verstraete werd het na 21 minuten 2-2. Ondanks een sterk aanvallend Axel in de resterende tijd bleef het terecht 2-2. HOOFDPLAAT - NOORMANNEN - Een slechte wedstrijd. De eerste helft ging het redelijk gelijk op. Het iets beter verzorgde veldspel van Hoofd plaat resulteerde drie minuten voor rust in de 1-0 voorsprong. Op aanvra gen van Herbert Versluijs kopte Stan- ny Soulimans zijn ploeg naar winst, want in de tweede helft bleef die voorsprong behouden. Nauwelijks verdiend overigens, want Noorman nen heeft in het laatste half uur veel pech gehad. Paal en lat stonden in die periode een verdiende gelijkmaker in de weg. PHILIPPINE - RIA - De thuisclub won verdiend, maar kreeg aanvanke lijk nog te weinig kansen. Peter Velt- hoven schoot eerst nog de kruising, maar na 36 minuten onderschepte hij een terugspeelbal en bezorgde zijn ploeg een 1-0 voorsprong. Philippine speelde daardoor na rust rustiger, met meer overleg en liet Ria in feite kans loos. Twintig minuten na de rust besliste Noël IJsebaert de wedstrijd: 2-0. STEEN - RCS - De Souburgers kon den iets beter uit de voeten op het zware veld. Tot tweemaal toe moest Steen een achterstand wegwerken, maar achteraf is de gelijke stand wel verdiend. Dennis de Nooijer bracht RCS voor rust op 0-1. Erwin Nagte- gaal zorgde kort na rust voor 1-1. André Lourens maakte er daarna 1-2 van, maar toen Jo van Remortel werd gevloerd kon Fons Sturm uit de straf schop zijn ploeg nog aan 2-2 helpen. OOST-SOUBURG Door een 100- 77 overwinning op Oegstgeest staat het herenteam van BV Sou burg met één been in de tweede ronde van de landelijke bekercom petitie. De Souburgse formatie liet deze wedstrijd bij vlagen uitste kend basketbal zien. Daarnaast waren er echter enkele perioden waarin het spel nog erg stroef liep. Coach Kees Rijnberg heeft echter nog 4 weken om daaraan te sleute len, voordat de competitie begint. BV Souburg startte voortvarend en zette de tegenstander direct op een 14-5 achterstand. Tot de 11e mi nuut (25-14) bleef deze marge be staan, maar daarna nam Oegst geest het initiatief over dankzij een hoog schotpercentage. Aan Sou burgse kant speelden Theo Theune en Jacco Jasperse in deze periode' erg sterk, maar zij konden niet, voorkomen dat de voorsprong slonk tot 47-44 bij rust. In de tweede helft leek BV Souburg over de tegenstander heen te lopen. Bas Both (24 punten) en Kees Min derhout (23 punten) hadden de juis te richting gevonden en zij schoten hun team naar een 75-56 voor sprong na 10 minuten. Oegstgeest gaf zich echter nog niet gewonnen en kwam terug tot 82-71. De slotfa se was weer geheel voor BV Sou burg, dat er vlak voor tijd in slaag de de 100-puntengrens te bereiken. Eindstand 100-77. Kees Minderhout probeert te scoren voor BV Souburg in het bekerduel tegen Oegstgeest. zijn toeren, pakte het karwei pas na ruime achterstand anders aan en kwam tenslotte via keihard werken en het ontregelen van het tempo van de tegenstander nog dichtbij. Maar aan sluiten kon niet meer, daarvoor had men zich in de opening te fors verslikt. Arie Schroevers (3), Jaap Tramper (2) en Jantine Bezemer (2) waren goed voor de top-doelpunten. Keihard werken en een hoog tempo zorgden er voor dat All Ready bij ELKV regelmatig de aanval kon zoe ken. En daar werd niet met de kansen gemorst: 2-0 en 5-2 voor, na een sterke eerste helft. Die goede afwerking was er ook in de tweede helft: bij 7-3 leek de wedstrijd gespeeld. ELKV dacht daar kennelijk anders over en had nog een slotoffensief in huis toen de tegenstander op zijn adem trapte. Maar All Ready counterde goed bij 7-6 en 8-7 en wist zich tenslotte verdiend winnaar. Een verjongd Ondo pakte tegen Odo Dordrecht overtuigend de eerste helft van het duel, haal de daar 4-2 uit, maar viel in de tweede helft stil. Qua veldspel bleef het allemaal aardig 'ogen', het schot was echter totaal zoek. De gasten pakten uit de kansen die ze kregen er twee mee, en een aanvallend totaal machteloos Ondo moest zich toen met 4-4 tevreden stellen. Een nog onvolledig Seolto gebruikte in de eerste helft van de wedstrijd tegen het bezoekende Bolnes zijn krachten totaal verkeerd: in plaats van zelf greep op de wedstrijd te pakken holden men achter de tegen stander aan. Zonder resultaat overi gens: 0-6 achter na een slechte eerste helft. In de tweede helft toonde Seolto aanmerkelijk minder respect voor zijn bezoekers. Het kon af en toe het duel wel in handen krijgen, maar slaagde er tijdens die periode niet in dichterbij te komen, het werd tenslotte 5-10 verlies na een ontmoeting die voor de rust al beslist was. Bij NIO heeft Stormvogels lang uit zicht gehad op een eervol resultaat: na een 2-2 ruststand kwam men 3-2 voor en het spel was toen van dien aard dat er winst in de partij zat. Een paar forse persoonlijke fouten bogen het voordeel echter om in een 3-5 achterstand, met nog wat slordigheid jes daar bovenop liep NIO naar 7-4. De junioren van Swift en Animo verlo ren. Swift bij Deetos met 6-8 nadat een eerste helft nog op voorsprong was afgesloten (5-4). Toen de thuis ploeg echter begon te draaien kon Swift he niet meer aanlopen, zag een vak de mist in gaan en verloor. Animo miste in de finale van een verdienste lijke wedstrijd thuis tegen Albatros vooral routine. Het duel ging lang gelijk op (4-4 bij rust), een geroutineer de tegenstander nam in de slotfase voorsprong en hield die bekwaam vast. Eindstand 7-8. In de reserve-overangsklas had Tjoba II aan de HKV-reserves een te zware tegenstander. In het begin ging het nog enigszins gelijk op, toen het tech nisch betere HKV eenmaal het gat gemaakt had mocht Tjoba het verder vergeten: 7-14, en drie doelpunten van Tjoba-topscorer René Proost. Stand district le klasse A: Swift 1-1-0-0 10- 4 2 Snel 1-1-0-0 14- 9 2 Oranje-Wit 1-1-0-0 9-8 2 Vriendens. (H) 1-0-1-0 7-7 1 Albatros 1-0-1-0 7- 7 1 Animo 1-0-0-1 8-9 0 Tjoba 1-0-0-1 9-14 0 Excelsior 1-0-0-1 4-10 0 ZEIST (ANP) - Mario Been, woensdag nog deel uitmakend van de selectie voor het A-elftal, speelt dinsdag met Jong Oranje tegen de Zwitserse leef tijdgenoten. Bondstrainer Leo Beenhakker heeft zondag drie wijzigingen aangebracht in de selectie van het jeugdige Oranje, dat dinsdag in Monthey een oefenduel speelt. Ajacied Vanenburg, Feyenoor- der Duut en Utrechter Van Loen gaan niet mee. De drie speelden zondag voor hun clubs wel de volledige ne gentig minuten. Naast Feyenoorder Been zijn oud-Spartaan De Wolf (FC Groningen) en Gillhaus (FC Den Bosch) de vervangers. ASSEN (ANP) - De motorwegraces om de Europese titels zijn op een financieel fiasco uitgelopen. Door het slechte weer waren zondag slechts 5000 toeschouwers aanwezig op het circuit van Drenthe. Om quitte te draaien hadden de organisatoren het viervoudige van dat aantal nodig. Het verlies wordt geschat op ruim twee ton. De prestaties van de Nederlandse coureurs waren overigens hoopge vend. Zeker die van Cees Doorakkers in de 250 cc (tweede) en Rob Punt in de 500 cc (derde). De Zeeuwse motorrenner Kees van der Endt heeft bij de Europese wed strijden op het circuit van Assen beslag gelegd op een vijfde plaats. Hij reed mee in de klasse 500 cc. Mario Willems stapt na het zwemmen met een volle mond op de flets. VOGELWAARDE Het is de SV Aloy kennelijk niet gegeven om een triathlon onder ideale weersom standigheden te organiseren. Vorig jaar immers werd de halve triath lon onder barre omstandigheden afgelast. Zondag was het al niet veel beter. Zowel op de halve als op de kwart triathlon werd besloten om de zwemafstand (watertempe ratuur 14 graden) te halveren. De weinige deelnemers aanvaardden die tegemoetkoming dankbaar. Er zagen overigens nog enkele atle ten op het allerlaatste moment af van deelname op de halve triathlon. Zij verkozen te starten op de kwart afstand en zo kon het gebeuren dat slechts vijf deelnemers de strijd op de langste afstand met elkaar aan bonden: Mario Willems, Jan van de Linde, Hans Comelis, Jan de Jonge en de Belg Joris Wuyts. Jan van de Linde leek lange tijd voor een verrassing te zorgen. De Oostburger hield gelijke tred met favoriet Willems uit en boekte voor al tijdwinst met de overgangen. Zo kwam hij na Willems uit het water, maar zat hij eerder op de fiets. En ook na het fietsen was Van de Linde sneller klaar om aan het laatste onderdeel te beginnen: de halve marathon lopen. „Ik dacht dat hij in supervorm stak", vertelde Mario Willems na afloop. „Eerlijk gezegd geloofde ik dan ook niet meer in een oerwinning". Maar Jan van de Lin de moest in de slotfase terrein prijs geven. „Ik had me moeten force ren", legde hij later uit. „Ik moet op het laatst op kracht gaan lopen om Mario bij te houden en dat leek me niet verstandig. Dan krijg ik altijd last van de hamstrings. Maar ik heb het hem moeilijk kunnen maken en dat had ik niet verwacht: hij heeft er echt voor moeten knokken". Jorit Wuyts (hij eindigde in Almere op een minuut van Willems) was door twee lekke tubes te ver achter uit geworpen om zich serieus in de strijd om de zege te mengen en Hans Comelis deed zichzelf de das om. Hij sloeg onderweg verkeerd af („nu heeft hij ook eens een alterna tieve route gelopen", grapte de win naar) en liep vier kilometer te ver. Mede daardoor kon Jan de Jonge beslag leggen op de vierde plaats. De kwart triathlon werd gewonnen door Jan Louisse, die de basis voor zijn overwinning weer legde met het zwemmen. Jan de Wilde lever de echter ook een voortreffelijke prestatie. De voormalige voetbal ler van Oostkapelle was vorige week in Kamperland al de derde Zeeuw en eindigde zondag op nieuw in het spoor van Louisse. Overigens startten in Vogelwaarde ook andere bekenden uit de Zeeuw se sportwereld. Zo kwamen de zaalvoetballer Peter Picavet (zes de), de voetbaltrainer Rob Haak (elfde) en de oud-eerste eltalspeler van Middelburg Tonnie Hendrikse (twintigste) aan het vertrek. Uitslag halve triathlon (een kilometer zwemmen, 90 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen): 1 M. Willems, Temeu- zen, 4 uur, 31 min. en 25 seconden; 2 J. v. d. Linde, Oostburg, 4.33.52; 3 J. Wuyte. Sint Pauwels (B), 4.46.14; 4 J. de Jonge, Terneuzen, 4.54.53; 5 H. Comelis, Groede. 5.15.33. Kwart triathlon (500 meter zwemmen. 45 kilometer fietsen en 10.500 meter lopen): 1 J. Louisse, Kapelle, 2.02.22; 2 J de Wilde, Oudelande, 2.04.08; 3 R. Goet- hals, Zelzate (B), 2.13.24; 4 W. van Mele, Sint Niklaas (B), 2.14.16; 5 P. Rottier, Klinge (B), 2.15.28; 6 P. Picavet, Hulst, 2.15,36; 7 C. de Rooij, Terneuzen, 2.15.55; 8 W. den Hollander, Kemzeke (B), 2.17.51; 9 P. Baes, Stekene (B), 2.23.23; 10 J. Vreins, Kapelle, 2.25.13; 11 R. Haak, Clinge, 2.26.05; 12 P. Spruyt, Terneuzen, 2.26.30; 13 B. de Vleeshouwer (B), 2.27.45; 14 14 B. Stroo, Biggekerke, 2.29.59; 15 Th. Voermans, Zaamslag, 2.31.00; 16 J. van Muiken, Groede, 2.34.28; 17 J. de Maerte- laere, IJzendijke, 2.34.45; 18 F. Vervaet, Walsoorden, 2.35.49; 19 M. Kolijn, Ter neuzen, 2.35.53; 20 T. Hendrikse, Koe wacht, 2.48.24; 21 R. Verzee, Axel, 3.04.59 EINDHOVEN - Tijdens wedstrijden tussen de vertegenwoordigende teams van de afdelingen Eindhoven, de Kempen en Zeeland, zaterdag op de kunststof atletiekaccommodatie in Veldhoven hebben de Zeeuwse dames en heren atleten zich uitste kend geweerd. Niet alleen eindigden van de 21 nummers er 9 in overwin ningen voor de Zeeuwse deelnemers, ook de totaaloverwinning ging naar Zeeland. Gert van der Weele (800 en 300 mtr.), Bert de Jonge (kogelstoten en discus werpen) en Sylvia Rodts (speerwer pen en discuswerpen) zegevierden elk twee keer. De andere overwinningen kwamen op naam van Jopie Daane (800 mtr.) en Alfons Frankenvijle (200 mtr.). Ook de 4x100 mtr. estafette heren (Bart van Haeringen, Bram Hoogesteger, André Verwei en Alfons Frankenvijle) eindigde in een over winning voor Zeeland. Alfons Frankenvijle was in Veldhoven bijzonder op dreef. Hij raffelde de 200 mtr. af in 21.5 sec. waarmee hij het Zeeuws record, wat al op zijn naam stond, maar liefst 0,2 sec. scherper stelde. Op de 4x100 mtr. estafette •demonstreerde hij opnieuw zijn klas se. Een vooral door toedoen van inter nationale Peter v. d. Heijden (PSV) opgelopen achterstand boog Fran kenvijle als slotloper om in een duide lijke voorsprong. De tijd van 4.32 sec. betekende een evenaring van het al gemeen Zeeuws record, wat op naam staat van Scheldesport, en een verbe tering met 0,2 sec. van het Zeeuws record voor afdelingsploegen. De dames van Zeeland eindigden in de totaalstand met miniem verschil achter Eindhoven op de tweede plaats. Eindhoven 74 pnt., Zeeland 72 pnt., de Kempen 64 pnt. De Zeeuwse heren werden overtuigen eerste met 104 pnt. voor Eindhoven (met o.a. Robert de Wit, Peter v. d. Heijden en Jeroen en Felix v. d. Meer in de gelederen) 82 pnt. en de Kempen met 48 pnt. Dames, 800 m A-reeks: 1 J. Daane, 2.21.2, Zeeland. 3000 m A-reeks: 1 A. Bekkers. 10.46.8, de Kempen, 2 J. Vermeule, 11.09.4, Zeeland. 4x100 m: 1 Eindhoven. 50.9, 2 Zeeland, 52.7, 3 de Kempen, 54.1. Speerwer pen: 1 S. Rodts, 35.02, Zeeland. Discuswer pen: 1 S. Rodst, 37.68, Zeeland. Hoogsprin gen: 1 Chr. Roelofs, 1.60, de Kempen, 2 B, v Don, 1.60, de Kempen, 3 J. Murre, 1.60, Zeeland. Einduitslag: Heren: 1 Zeeland 104 pnt., 2 Eindhoven 82 pnt. 3 de Kempen 48 pnt. Dames: 1 Eindhoven 74 pnt., 2 Zeeland 72 pnt., 3 de Kempen. Totaaluitslag: 1 Zeeland 176 pnt., 2 Eindhoven 156 pnt.. 3 de Kempen 112 pnt. Heren 100 m A-reeks: 1 P. v. d. Heijden, 10.5, Eindhoven, 2 A. Frankenvijle, 10.7, Zeeland. 800 m A-reeks: 1 G. v. d. Weele, 156.3, Zeeland, 2 E. Stigter, 156.8, Zeeland. 200 m A-reeks: 1 A. Frankenvijle, 21.5, nieuw Zeeuws record, Zeeland. 1500 m A-reeks: 1 J. v. d. Broek, 4.09.7, de Kempen, 2 G. Bras, 4.11.1, Zeeland, 3 A. Stroo, 4.12.0, Zeeland. 3000 m A-reeks: 1 G. v. d. Weele, 8.53.5, Zeeland, 2 J. de Vlieger, 8.54.8, Zeeland. 4x100 m: 1 Zeeland 43.2, 2 Eindho ven 43.4, 3 de Kempen 45.7. Kogelstoten: 1 B. de Jonge, 13.95, Zeeland, 2 S. v. Hoek, 13.75, Zeeland. Speerwerpen: 1 J. v. d. Meer, 65.94, Eindhoven, 2 G. Rodts, 51.84, Zeeland, 3 B. de Jonge, 51.24, Zeeland. Discuswerpen: 1 B. de Jonge, 42.66, 2 F. v. d. Meer, 40.74, 3 R. de Wit, 38.92, 4 G. Rodts, 38.02. Verspringen: 1 R. de Wit, 6.77, Eind hoven, 2 R. v. Laere, 6.66, Zeeland, 3 A. Verwei, 6.57, Zeeland, 4 B. v. Haeringen, 6.55, Zeeland. Hoogspringen: 1 F. v. d. Meer, 1.95, Eindhoven, 5 M. Boucherie, 1.85, Zeeland. VLISSINGEN De Zeeuwse wiel renner Antoine Goense is in een klassieker voor junioren in de buurt van Luik op de tweede plaats geëin digd. Hij werd na een koers over 110 kilometer (met 131 vertrekkers) ver slagen door Hans Suykerbuik uit Nispen. Van de Middelkampers werd Hans Vis 20e en Marcel Remijn 24e. Inmiddels is ook de juniorenploeg bekend die meedoet aan het clubkampioenschap in Drongen. Daarin starten Adrie Ver- mue, Antoine Goense, Richard de Vrieze, Marcel Remijn, Hans Vis en Johan van Schaik. BRESKENS - Een honderdtal dames zal vandaag in acht grote wedstrijd- jachten het ruime sop kiezen om kennis te maken met zeezeilen. De vrouwelijke bemanningen krijgen eerst twee dagen om zich in te leven: de toch vandaag (maandag) van Breskens naar Oostende en morgen van Oostende naar Nieuwpoort gelden als training. Woensdag start dan de echte wedstrijd Nieuwpoort-Breskens, onder de vlag van de Noordzeeclub. Het initiatief voor de gebeurtenis is genomen door een groep zeilende dames die de zeewedstrijd-racerij wil propageren. Het doel is meer vrouwen in de vaste bemanningen van bijvoorbeeld Admirals-Cuppers te krijgen en zelfs eventueel met een 'eigen' boot aan grote wedstrijden en kampioenschappen deel te nemen. Daarvoor is nu een aantal eigenaren van wedstrijdscheper bereid gevonden hun jacht voor drie dagen aan de dames af te staan, met de aantekening dat één of twee vaste bemanningsleden van die jachten mee zullen varen om de 'nieuwkomers' wegwijs te maken. De technische leiding' is in handen van Jet Key, die als schipper op de Hest-ia de Azorenrace voer. De chef-navigatrice is Rietje Visser, die dat vak ook op de Weerga met succes uitgeoefend. Alle deelnemende dames hebben al zeilerva- ring in bijvoorbeeld open boten. Ze zijn geselecteerd uit zo'n 250 aanmeldin gen, waarbij vooral gelet werd op belangstelling voor wedstrijdzeilen. Per schip (Caiman, Bierkaai, Mustang, Blauwhoed. Panta Rhei, Pepsi, Hinde en Pentax) zal een tiental vrouwen worden ingedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12