B en w Goes willen in 1986 rioolrechtbelasting invoeren Grote oefening van brandweer en EHBO Bedrijfsvolleybal Middelburg begint seizoen met 93 teams Jeugdtennistoernooi met verrassingen IN MIDDENSCHOUWEN VEERTIG GULDEN PER INWONER Opnieuw vernieling op begraafplaats in Middelburg Lastert verzwaring Nieuw cursusjaar van kunstzinnige Vorming Vlissingen COMPETITIE BEGINT DINSDA G Vlissinger gaf agent kopstoot THEMA 'BOERDERIJ' BLEEK SUCCES Zomerbridge in Koudekerke PZC/streek 12 Ringrijden op Dam in Middelburg Vuurwerk in Domburg sluit feestmarkt af V r ouwencontactgr oep bijeen Middelburg Extra kerkdienst in West-Souburg ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1985. GOES - De inwoners van de gemeente Goes krijgen volgend jaar met een nieuwe belasting te maken: het rioolrecht. Per woonhuisaansluiting zal er 40 gulden voor moeten worden betaald. Het tarief voor het rioolrecht zal in 1990 met jaarlijkse verhogingen van ongeveer 15 gulden tot ongeveer 100 gulden zijn gestegen. De heffing voor bedrijven is naar de aard van het gebruik van het rioolstelsel. Het dagelijks bestuur van de gemeente komt met het voorstel de nieuwe belasting in te voeren in de begrotingsstukken voor 1986. De Goese begroting voor volgend jaar is gebaseerd op drie uitgangspunten: behoud van het aantal arbeidsplaat sen in de gemeentelijke organisatie, instandhouding van bestaande voor zieningen en bevordering van de werkgelegenheid door de gemeentelij ke investeringen tenminste op peil te houden. Deze bescheiden doelstellin gen leiden toch tot een tekort op de ontwerp-begroting van 1,7 miljoen gulden. De nieuwe vergoeding voor het basisonderwijs en het positieve verschil tussen meevallers en tegen vallers verminderen dit tekort tot ongeveer 850.000 gulden. De helft daarvan wil het college van burge meester en wethouders dekken met behulp van het rioolrecht. De andere helft zal in verdere bezuinigingen moeten worden gevonden. B en w zullen zich daar nog over buigen. Dat zal dan een kwestie van schrappen van uitgaven worden. Het wordt niet verantwoord geacht andermaal alle begrotingsposten met een bepaald MIDDELBURG - Voor de tweede maal binnen twee weken zijn vernie lingen aangericht op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Ou de Havendijk in Middelburg. Dit keer was er ook sprake van diefstal. Bij terugkeer na de middagpauze be merkten personeelsleden omstreeks kwart over één vrijdagmiddag dat een zwart marmeren plaat op een graf was vernield, evenals een aantal kettingen op andere graven. Ontvreemd bleken bovendien zes witmetalen en met zwarte bollen uitgeruste trekstangen van de rijdende baar. Meegenomen werd verder een T-draaistuk (onder deel van de lift waarmee men de kisten laat zakken). De politie ver moedt dat de vernielingen met behulp van dat stuk zijn aangericht. De ver nielingen en de diefstal moeten zich tussen half één en kwart over één hebben voorgedaan. Anderhalve week geleden werd op dezelfde be graafplaats een grafkunstwerk ver nield. Het is nog onduidelijk of er een verband tussen beide gevallen van grafschennis is. Eventuele getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de gemeentepolitie in Middel burg (01180-27251). MIDDELBURG - Op de Dam in Mid delburg wordt vandaag, zaterdag, de jaarlijkse ringrijderij verreden van de Middelburgse Ringrijders Vereniging. Het evenement begint om negen uur en duurt tot ongeveer half vijf 's middags. DOMBURG - Marktkooplieden en Domburgse ondernemers sluiten maandag de reeks zomermarkten in Domburg af met een feestmarkt, die van 's ochtends tien uur tot 's avonds negen uur duurt. Naast de gebruikelijke kraampjes van de ambulante handel staan er deze keer ook versierde stands van de leden van de Ondernemersvereniging Badplaats Domburg. Tevens strijdt een groot aantal standwerkers om het kampioenschap van Zeeland. Een ju ry onder leiding van de heer A. R. Marquinie beoordeelt de standwer kers. Voor de eerste drie van het concours zijn drie grote bekers be schikbaar gesteld. De winnaar van het gebeuren mag deelnemen aan het Nederlands, kampioenschap voor standwerkers. Er is een groot aantal prijzen beschik baar zoals fietsen, radio's en televisies voor een verloting. De loten worden gegeven bij besteding van minstens vijf gulden bij een deelnemer aan de feestmarkt. Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Domburg neemt de trekking van de verloting voor zijn rekening. Dat doet hij 's avonds om negen uur voor restaurant 'De Wal- cherse Dolphijn' aan de Markt. De feestmarkt wordt om 22.00 uur beslo ten met een groot vuurwerk vanaf het eerste Oosterstrand (overgang Bad- straat). Kinderen kunnen overdag op een acht meter groot springkussen te recht dat op het terras voor Tram- zicht staat, 's Avonds is er een feest avond in Tramzicht met medewer king van 'Nova'. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Paul de Rijke; Dennis C. van der Linden; Samantha Pronk; Rachelle Forat; Luken D. Kenter; Andrea M. D. Hehenkamp; Joijce Pronk; Joyce Geldof; Kenny Nagel- kerke; David R. Keijmel; Thomas de Leeuw. Getrouwd: M. Abdenbi, 44 jr. en H. Ahrika, 33 jr.; H. J. A. van Kessel, 35 jr. en M. A. J. Peeters, 32 jr.; R. C. W. Stoop, 33 jr. en M. P. Cijvat, 33 jr:C. P. Pors, 54 jr. en A. M. J. de Munck, 47 jr.; R. Stroo, 24 jr. en A. M. de Kort, 22 jr.; A. Eibers, 23 jr. en E. Bostelaar, 22 jr.; R. van Keulen, 22 jr. en C. W. M. Jonkhans, 18 jr.; R. Roelands, 21 jr. en D. M. Koppejan, 22 jr.; J. A. Jacobs, 29 jr. en A. Versteeg, 20 jr. Overleden: E. M. De Croo geb. Seu- bert, 85 jr.; G. Dingemanse, 88 jr.; P. W. van der Meer, 73 jr.; S. M. Plat- teeuw geb. van der Meer, 92 jr.; J. de Nooijer, 83 jr.; A. van Iwaarden geb. Piske, 29 jr.; M. J. Labruijère geb. Vader, 90 jr.; J. P. C. Hacken geb. Daalhuizen, 57 jr.; B. J. Keulemans, 77 jr. percentage te verlagen en verwacht wordt dat het weinig zal opleveren om nog eens met de stofkam door de begroting te gaan. De bestaande gemeentelijke belastin gen, heffingen en tarieven gaan vol gend jaar niet omhoog. De onroerend- goedbelasting, de belangrijkste ge meentelijke belasting, zit wat de op brengst in de categorie eigenaren be treft al zowat op de wettelijke limiet. De tarieven voor de categorie gebrui kers kunnen nog wel wat worden verhoogd. Het dagelijks bestuur van MIDDELBURG - 'Zandstroomkon- takt' komt woensdag 28 augustus om half tien weer bijeen in De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Mid delburg. Tijdens de bijeenkomst zal deze vrouwencontactgroep uit de wij ken 't Zand en de Stromenwijk afspra ken maken voor het beginnen van nieuwe clubs en cursussen. Er zijn al mogelijkheden tot volksdansen, gymnastiek, lessen Engels, tekenen, schilderen, naaien, handwerken en bloemschikken. de gemeente heeft daar evenwel van- afgezien omdat door de hertaxatie van het onroerend goed toch al ver schuivingen in de te betalen belas tingheffingen zullen optreden. In het algemeen is de waarde van duurdere gebouwen gedaald en die van goedko pere gestegen. Hoewel de totale op brengst van de onroerend-goedbelas- ting voor de gemeente gelijk blijft, zal menig inwoner van de gemeente deze verschuivingen in zijn belastingaan slag merken. Burgemeester mr W. Blanken en wet houder drs J. Dijkgraaf van financiën erkenden vrijdagmiddag bij de pre sentatie van de begrotingsstukken dat de invoering van het rioolrecht een aanzienlijkere lastenverzwaring vormt dan een verhoging van de onroerend-goedbelasting met enkele procenten. Ze wezen er evenwel op dat een goed rioolstelsel van grote betekenis is voor het milieu. De aan leg van nieuwe rioolleidingen, het onderhoud van bestaande en de ver vanging van bestaande kosten veel geld. Volgens Blanken is er wat dat betreft een uitstekende rechtvaardigheids grondslag om het rioolrecht in te voeren. De beide Goese bestuurders zijn zich er wel bewust dat de nieuwe belasting enige onduidelijkheden bij de bevolking zal opleveren. Immers aan het waterschap moet al zuive ringsheffing worden betaald. Net als het geval is bij de afvalstoffenheffing en de onroerend-goedbelasting kun nen mensen met een minimum-inko men ontheffing vragen van het riool recht. VLISSINGEN Het instituut Kunst zinnige Vorming in Vlissingen begint in de eerste week van september met het nieuwe cursusseizoen 1985-'86. De cursussen, die voor iedereen toe gankelijk zijn, worden gehouden in het gebouw aan de Minister Lely- straat 2 in Vlissingen en in Middenhof in Oost-Souburg. Een jaarcursus be staat uit 33 lessen, terwijl er tevens een keuze is voor cursussen van 15 lessen. Een greep uit het cursusaan bod: beeldend vormen, tekenenfichil- deren, boetseren, keramiek, textiele werkvormen, klassiek ballet, jazz-bal- let, edelsmeden yoga en kunstge-- schiedenis. Kortere cursussen: zeef drukken, weven, bloemsierkunst en fotografie. Inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad. Tijdens de grootscheepse oefening moest de brandweer ook verschillende 'slachtoffers' in veiligheid brengen. KERKWERVE Het Schouwse Oos- terschelde-sportvissershaventje Flaauwers is vrijdagavond rampen terrein geweest voor een groot scheepse oefening van de brandweer en EHBO Middenschouwen. Er wer den 75 brandbestrijders en hulpver leners op de been gebracht. En die kwamen uitgebreid in actie zowel te land als op het water. Op de kade, in de haven en op de Oosterschelde, voltrokken zich vanaf 19.00 uur in een zeer kort tijdsbestek niet minder dan vier calamiteiten. Directe aanleiding was een ontplof fing, gevolgd door brand op een vaar tuig in de Oosterschelde ter hoogte van het voormalig landbouwhaventje, waarbij enkele opvarenden gewond raakten. Enkele minuten later brak ook brand uit in de machinekamer van een in het haventje liggende sleepboot die het brandende schip te hulp wilde varen. Maar de sleepboot werd zo snel op gang gebracht dat de overbelaste mo tor in brand vloog. Bovendien reed op dat moment vanuit het te hoop gelo pen publiek een personenauto de ha ven in en tot overmaat van ramp botsten ook nog twee auto's. Beide voertuigen gingen eveneens geheel volgens scenario in vlammen op. In de door rampen geteisterde omge ving hadden de twee gemeentelijke brandweerkorpsen van Middenschou wen, uit Kerkwerve en Scharendijke, de EHBO-Middenschouwen en de particuliere reddingsdienst Flaau wers tot half negen handenvol werk. Voor de brandbestrijding te water werden twee speedboten van het red- dingsbedrijf ingezet. De vele gewon den waren veelal realistisch gesch- minckt. Duikers van het reddingsbe- drijf bevrijdden de inzittenden uit de te water geraakte auto. Alle verbin dingen, zowel van de brandweer als van de EHBO, werden gecoördineerd via de verbindingscommandowagen van de regionale brandweer uit Vlis singen. De oefening had met name tot doel de onderlinge samenwerking en geoe fendheid van de hulpverlenende diensten en organisaties te bevorde ren. Na afloop had de regionaal brandweerofficier P. J. Duyvesz de indruk dat de oefening in grote lijnen aan die doelstellingen had voldaan. Overigens signaleerde hij een enkel puntje van kritiek dat nog nader intern bij de brandweer en EHBO- Middenschouwen de aandacht krijgt. Deze deelnemertjes 'playbacken' op een liedje van de Dolly Dots. VLISSINGEN De laatste dag van de speelweek van speeltuin 'Lammerenburcht' in Vlissingen is vrijdag afgesloten met een play-backshow, een goochelshow, een disco en een barbeque. Volgens één van de organisatoren, Adrie van der Mast, namen elke dag ongeveer tweehonderd kinderen aan de speelweek deel. „Het was goed weer, dus we hebben vanaf maandag vrijwel elke dag met de kinderen buiten gespeeld." Door de speelweek liep als rode draad het verhaal van de tovenaar Merlijn die zijn tijdmachine foutief had afgesteld, waardoor elke dag de vreemdste dingen gebeurden. Verder werden de kinderen bezig gehouden met een zeskamp, een 'verkleed' voetbaltoernooi, het bakken van stokbrood en balgooien. Bij de playbackshow die vrijdag werd gehouden, eindigde Marijke Grave, alias Georgie Davies, op de eerste plaats. Als tweede eindigde Nancy Schenkel die een liedje van het kinderkoor 'Kinderen voor Kinde ren' vertolkte, Isabelle Koole werd als 'Madonna' derde. De aanmoedigingsprijs ging naar Simone Visser die een liedje uit de musical Abacadabra playbackte. In totaal namen veertien kinderen aan de playback show deel. Voor de vijfentwintig vrijwilligers die de speelweek organiseerden, was er vrijdagavond een feestavond. MIDDELBURG Evenals vorig jaar begint de nieuwe competitie van de Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging (MBV) weer met 93 teams, verdeeld in 63 heren- en 30 dames teams. De heren spelen in zes klassen, de dames zijn verdeeld over drie klassen. De competitie begint dins dag. In de eerste klas heren zijn Provincie I en Premier Middelburg de debutanten. Deze teams promo veerden uit de tweede klas. Gemeen te Middelburg I en Sport Time I degradeerden en spelen dit seizoen in de tweede klas. Bij de eerste klas dames kwamen Herstaco I en Zonneveld over uit de tweede klas, terwijl SV Duo en Pro vincie dit seizoen in de tweede klas uitkomen. De klassen zijn als volgt ingedeeld: heren, eerste klas: Amnesty International, Delta Bouw, Hoechst I, Lynbach, Mask/Kruitmo- len. Premier Middelburg, Provincie, Seroos- kerke, Tecona, Young Boys Toekomst, 't ZandI; tweedeklas: AmorI,Dauwendaele I, Gemeente Middelburg I, Hoechst II, Middelburg Zuid, MPSO, PGV, Smash Streekschool, Sport Time I, Tonny Leynse, De Wellinge I; derde klas: Astrow, LVV, Maco I, Mammoeters, Onze Vloot, Oostka- pelle II, vv Profiel '85, Serooskerke II, VPS I, De Wellinge II, 't Zand II; vierde klas: Franke Machine Fabriek, Gemeente Mid delburg II, Jong Ambon, MSVS. Oostkapel- VLISSINGEN - Met twee losse voor tanden moest de Vlissingse agent F. B. een poging bekopen om een vecht partijtje te sussen op de Kleine Markt. Met een collega kwam hij tussenbeiden toen tijdens de brade rie in de Walstraat en omgeving de Vlissingers G. M. en F. D. elkaar te lijf gingen. Aanvankelijk lukte het de twee agen ten de gemoederen tot bedaren te brengen. Op een gegeven moment liep M. echter weer op D. toe. Agent B. wilde dat verhinderen, maar liep daar bij een zodanige kopstoot op, dat twee voortanden los kwamen te zitten. WEST-SOUBURG In de Marnix- kerk in West-Souburg wordt donder- dag29 augustus een extra kerkdienst gehouden. De dienst wordt voorge gaan door ds A. Bregman Rijssen. De aanvang is 19.30 uur. ie I, Pechiney I. PZC, Sport Time II, SV Duo, WBVM; vijfde klas: Douane, VC Gasthuis, Installatiebedrijf Goes, Klaren- beek, Kruitmolen, Maco II, PGV II. Provin cie II. VPS II. De Waayenburgh; zesde klas: Amor II, Brandweer, Dauwendaele II, Gieterij Middelburg, Pechiney II, PPD, Riagg, SV Duo II, Toorenvliedt, Zuiderduin. Dames eerste klas: Astrow I, Dauwendae le, Herstaco I, Jong Ambon I, Middelburg Zuid, PZEM, Scheldemond, Serooskerke I, 't Zand I, Zonneveld I; tweede klas: DVC 'De Abdij', Koper Galjoen, LW I, MPSO, Oostkapelle I, Provincie, Serooskerke II, SV Duo, De Wellinge, 't Zand II; derde klas: Astrow II, VC Gasthuis, Herstaco II, Jong Ambon II, LVV II, Marathon, Oostka pelle II, Serooskerke III, De Waayenburgh, Zonneveld II. De wedstrijden worden ge speeld in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. Het wedstrijdprogramma voor dinsdag 21 augustus is: 19.00 uur: Mask/Kruitmolen- Young Boys/Toekomst, Sport Time I-Ge- meente Middelburg I, Astrow-Maco I, PZC- Jong AMbon, Astrow I-Serooskerke I, Pro- vincie-Sv Duo; 20.00 uur: Maco li-Provincie II, Zuiderduin-Sv Duo II, Tecona-Lynbach. Amor I-Tonny Leynse, Zonneveld II-De Waayenburgh, Middelburg Zuid-'t Zand I: 21.00 uur: Mammoeters-VPS I, WBVM- MSVS, Klarenbeek-Installatiebedrijf Goes, Riagg-Gieterij Middelburg, Koper Galjoen- Oostkapelle I, VC Gasthuis-Herstaco II, 22.00 uur: 't Zand I-Delta Bouw I, Smash Streekschool-Dauwendaele I, vv Profiel '85- LVV, SV Duo I-Oostkapelle I, Jong Ambon I-PZEM, LVV I-Serooskerke II. Zomerkamp Arnemuiden met kampvuur besloten ARNEMUIDEN Het zomerkamp van de 'Stichting Zomerkamp Arne muiden', op een gemeenteterrein aan de Keetweg in Arnemuiden, werd vrijdagavond traditiegetrouw afge sloten met een groots kampvuur. Aan dit kamp, dat een week duurde en voor de zesde maal was georgani seerd, namen zo'n driehonderd kinde ren deel in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. Zij werden daarbij begeleid door ruim vijftig vrijwilligers. Het thema van dit op maandag 19 augustus begonnen spektakel stond ditmaal in het teken van 'de boerderij'. Johan Geijtenbeek. voorzitter van de stichting, had dan ook alle reden om tevreden terug te blikken. „Het is allemaal prima verlo pen", zo meende hij, „het slechtweer- programma hebben we slechts één ochtend uit de kast hoeven te halen. Volgend jaar gaan we er zeker mee door, al moeten we natuurlijk niet vergeten dat dit zomerkamp zonder de medewerking van veel vrijwilligers een onmogelijkheid is". De eerste dagen van de boerenweek werden voornamelijk besteed aan het timmeren en schilderen van diverse bouwwerken, die iets met het boeren leven te maken moesten hebben. Er verrezen dan ook de nodige konijne- hokken, hooizolders, stallen en boer derijen. waarvan sommige zelfs met een rieten dak. Woensdag brachten de kinderen een bezoek aan een 'echte' boerderij, terwijl de kleinsten een be zoek met een picknick aan de Bok- kenburgh in Nieuw- en Sint-Joosland op het programma hadden staan. Het klapstuk van de week was echter de donderdag, waarbij alle kinderen als boer of boerin verkleed dienden te zijn. Op die dag was er niet alleen een boerenbruiloft met Oudhollandse spe- .len, maar ook een optreden van volks dansgroep 'De Babbelaars' uit Hein- kenszand. 's Middags maakten meer dan honderd ouders en belangstellen den van de gelegenheid gebruik een bezoekje aan het boerenterrein te brengen, de bruiloft mee te maken en een expositie te bezichtigen die de kinderen over het boerenleven had den gemaakt. Bovendien was er voor jong en oud de mogelijkheid om bo ven een houtskoolvuur een stokbrood te bakken, een groot succes, want binnen twee uur was er letterlijk en figuurlijk geen droog brood meer te halen. De vrijdagochtend deden de kinderen een spel- en sportprogramma met in het vooruitzicht het afbreken van de bouwsels om er 's avonds onder het wakend oog van de brandweer een flink kampvuur mee te maken en daarmee het zomerkamp af te sluiten. De muziekvereniging 'Arne's Genoe gen' zorgde tijdens de laatste avond voor een muzikale bijdrage. KLOETINGE/KAPELLE Het krachtsverschil tussen de geplaatste en ingelote jongens en meisjes op het Herselman-jeugdtennistoernooi, dat deze week op twee Zuidbevelandse parken wordt gehouden, is tot nu toe vrij groot gebleken. In de voorrondes werden dan ook twee gedoodverfde halve-finalisten gedeeltelijk van hun voetstuk gestoten, terwijl in het sinds donderdag draaiende hoofdtoernooi daar nog een handvol verrassende uitslagen bijgekomen is, met de aantekening dat één ervan zijn oorsprong vond in een 'walk over'. In Kloetinge, waar de oudste leeftijds groepen duelleren, trof Marcel Wolfert (DOS), als derde ingeschat bij de t/m 16-.jarige jongens, in Sjaak Bleyen- berg een onoverkomelijke hindernis, 7-5, 3-6, 6-3. Laatstgenoemde, uitko mend voor MLTC, heeft, als alles conform de prognoses verloopt, zijn clubgenoot Ramon de Jong als eerst komende concurrent, waarna hem bij winst een beslissende tweekamp wacht tegen de sterkste van het hoofdstedelijke duo Walter Montena- rie-Gilles van de Gruyter. Bij de meisjes van deze leeftijd wisten in volgorde van plaatsing. Rose Marie Voeten (De Bongerd), Elisabeth Buys (Souburg) - hoewel de laatste laatste dat tegen Sannbeke Kooiman niet zonder moeite afging - Elly Cijvat (DOS) en Chan tal van Schelven (Go blin) zich te handhaven. Een trapje lager, bij de jongens niet ouder dan 14, worden overeenkomstig de rangschikking op het aan 16 na men ruimte biedende schema, demi- finalepartijen voorspeeld tussen Ste fan Havermans (Souburg) en Dennis de Jong (MLTC) enerzijds, en tussen Frédéric Ouwehands (DOS) en Harold Schipper (De Bongerd) in de onderste helft van het deelnemersveld. Bij de meisjes in deze afdeling viel een verrassing te noteren. De als nummer vier getipte Jenny Kuys (Souburg) kon het niet bolwerken tegen Ericka Ouwehand (DOS), 7-5, 6-0, die zich door dit resultaat voor de halve-eind- strijd kwalificeerde. Elly Cijvat volgde haar voorbeeld, terwijl favoriete Elisa beth Buys en Stefanie Rottier (Smash) zich onder de laatste acht schaarden. De banen van Kapelle vormen het strijdperk voor de overige leef tijdsklassen. Harold Schipper blijft de te kloppen speler bij de t/m 12- jarige jongens. Eric Eversdijk (TSI) en Rene Montenarie (MLTC) staan eveneens nog in de voorste gelederen, maar Sander Jobse (MLTC), zag we gens ziekte zijn rol als derde in de waardering overgenomen door Mar tin Wissekerke ('t Halve Maantje). Drie van de vier 'beschermde' meisjes in deze categorie. Stefanie Rottier, Ericka Ouwehand en Mirella van Rooyen (De Schelde) zijn volop in de race; slechts Nathalie Tijssen (Smash) moest afhaken, en wel tegen Miranda de Vey (De Schenge), 6-0, 6-1. De jongste deelnemers hebben in Se- bastiaan Rottier (Smash) hun rang lijst aanvoerder, met Richard Hame link (Animo) in zijn spoor. Michiel Visser (Noord-Beveland) die Jacco Fi- lius (Yerseke) verraste, respectievelijk Hans Huibregtse (Noord-Bevelandi liggen overigens op de loer om van een misstap te profiteren. Nathalie Tijssen ten slotte, is hier koploopster bij de meisjes. Femke Clerx (Westerschouwen), Marije Delfs- ma (MLTC) en Annemiek Ouwehand (DOS) zijn daarnaast degenen die vermoedelijk eveneens tot de laatste vier zullen doordringen. KOUDEKERKE Deze week wer den de voorlaatste wedstrijden ge houden van een serie van 22 zomer- bridgedrives in hotel Walcheren in Koudekerke. Aan de wedstrijd op maandag namen 54 paren deel en op die van donderdag 61 paren. De uitslagen: (maandag), groep AI: 1 dames Dingemanse-de Rijcke 111, 2 dames Gom- mers-Vader 96, 3 Gieles-Versant voort 94,4 mevrouw Bastiaanse-Bastiaanse 87: groep All: 1 Klink-de Rijcke 102, 2 Dittmann-de Rie 98, 3 echtpaar De Rooy 97, 4 dames Van Iren-Wijnen 93; groep BI: 1 dames Geers- Schagen 108, 2 dames Bos-Wullems 94, 3 mevrouw Woudenberg-de Vries 86, 4 Mille- naar-Zietse 85; groep BH: 1 dames Fontey- ne-Kloosterman 118, 2 Breed veld-Brugge- man 111, 3 dames Groen-Schoolmeester 83. 4 Ficheroux-van Iren 81; groep C: (gewij zigd - gemiddelde 140), 1 dames De Blieck- van Boven 173, 2 dames Boom-Visch 163,3 dames Bezemer-Verstoep 153, 4 echtpaar Dreessen 151, 5 dames Melse-Mulder 146,6 dames Kaan-van der Meer 142; groep D: (10 paren - gemiddelde 108), 1 Pijl-Wiessner 111. 2 Goedhart-van der Plas 116, 3 dames Willemse-Wiessner 114, 4 echtpaar Kruyt 112, 5 Rodemond-Rodermond 111. Uitslag donderdag: groep AI: 1 Ficheroux- van Iren 96, 2 dames Korteweg- de Rijcke 92, 3 echtpaar Meerman 90, 4 echtpaar Aerssens 87; groep All: 1 Rosink-Wonder- gem 104, 2 dames de Rie-Vlasblom 94, 3 dames Geers-Grootjans 87, 4 mevrouw Ter Weele-Marijt 85; groep BI: 1 Merk-Sanderse 103, 2 Breedveld-Groenenboom 100, 3 da mes Wiessner-Woltering 93, 4 mevrouw Van Nieuwenhuyzen-Wisse Nijssen 90; groep BIL 1 dames Heyman-Melse 112,2 echtpaar Wiessner 110, 3 mevrouw Breedveld-van Saagsvelt 92, 4 Van de Boomgaard-Houte pen 87; groep CI: 1 Pijl-Wiessner 111. 2 dames Van Boven-Mulder 100, 3 echtpaar De Jonge 90.4 dames Boom-Visch 84; groep CII: 1 echtpaar Ooyevaar 107, 2 dames Rooze-Willemse 105, 3 Van Geel-van Voorst Vader 100, 4 mevrouw deRuyter-Crucq 91: groep D-N Z. (gemiddelde 120), 1 Bakker-de Clercq 141, 2 echtpaar Rijnberg 138. 3 dames Bosch-Meyer 130, 4 Rodermond Rodermond 119; groep D-O/W. (gemiddeld 140), 1 mevrouw Te Roller-Vriesman 172,2 dames Kaan-van der Meer 151. 3 mevrou» Woudenberg-de Vries 141, 4 mevrouw Ben nis-van Gent 139. De allerlaatste wedstrijd is maandag 26 augustus, (Hotel Walcheren).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12